Slucqedi}ke - - Alkmaar en zijn concurrenten. Overige uitslagen Wij noteeren verder nog de volgende re sulfaten s 2 2e klasse A O u KINHEIM H. R. C. W. F, C, D, E. C. 3 V. V. A. 2 ZEEBURGIA Z. V. V. T. 0. G. ALCMARIA Alcmaria Victrix II—R. C, H. II, 43. Go aheadSchagen. 24. tegendeel het geval is? Datzelfde Alcmaria kon het In den Helder ook nu niet bolwerken en verloor, nadat de rust met 31 voor Alc maria was ingegaan. De wedstrijd was meer spannend dan mooi. Elk der partijen kreeg en benutte een strafschop, waarbij opviel, dat geen der nemers met een hard schot den keeper trachtte te verrassen, doch veel meer probeerde door 2uiver en zacht schieten te doelpunten. Wat in beide gevallen gelukte! E.D.O. hield zich best; zoo'n halve plaat selijke wedstrijd tegen Kinheim is lang niet gemakkelijk, doch de sterke E.D.O. ers zagen kans, om een fraaie oerwinning te behalen. Wet 3—0 bleven de Haarlemmers meester op fjun veld! V. V. A. en Z. V. V. waren de twee eenige clubs, die thuis verloren. Van V. V. A. had den we dat verwacht, want Zeeburgia is zeker een der sterkste ploegen. En juist daar om valt de 2O-nederlaag nog mee! Maar dat Z. V. V. thuis van T. O. O. ver loor, geeft te denken. Het vorig seizoen was Z V V. vrij zwak en nu het thuis van T. O. G„ dat niet zoo heel sterk ia, verloor, zouden wij zoo zeggen, dat voor de Zaansche club opnieuw een zwaar aeizoen aanbreekt. o— In de B-afdeeling gelukte het D. W. 8. in Utrecht met 2—1 van Velox te winnen. Dat was voor de Amsterdammers een der zwaar ste wedstrijden en de uitslag wijst er op, dat D. W. S. straks tot de leidende ploegen zal behooren. Hetzelfde voorspellen we van H. F. C. dat in Baarn kans zag, om met over tuigende cijfers (5—1de club van dien naam te verslaan. A. F. C. viel ons mee. Bloemendaal, dat op bezoek was. heeft heusch geen slechte ploeg, en om dit elftal te kloppen, mag een goede prestatie genoemd worden. Al was de uitslag (54) niet zoo bijzonder overtuigend 't Wijst aan beide kanten op zwakke verde digingen. B. F. C. won thuis met 3—2 van Alphen, wat ons van Alphen mee valt. En tenslotte deed de Spartaan uitstekend werk, door thuis tegen Hercules gelijk te spelen. De uitslagen zijn: 2e klasse A. E D. O.Kinheim 3O H R. C.Alcm. Victrix 4—3 W. F. C.—D. E. C. 5—3 V. V. A.Zeeburgia O2 2. V. V.—T. O. G. 1—3 2e klasse B. A. F. C.Bloemendaal 54 De Spartaan—Hercules 11 B. F. C Alphen 3-2 VeloxD. W. S. 1-2 Baarn—H. F. C. 15 Onze kersversche vierdeklasser Alkmaar Heeft het seizoen niet bijzonder goed ingezet De Westerwegbewoners ontvingen een oude tegenstander uit den Noordhollandschen n.1. Schagen, en moesten tot de ontdekking ko men, dat de gasten te sterk waren. Met 4—2 bleven de Schagers meester van het terrein Enfin, zoo heel erg is dat nog niet en er zul len heusch nog wel een aantal punten verza meld worden, t Valt natuurlijk niet mee, zoo voor 't eerst in een hoogere klasse te spelen Zilvermeeuwen trok naar het verre Noor den en na een zeetocht arriveerden deze meeuwen op Texel, waar ze tegen Texel gelijk speelden, voor de nieuwe 4de klassers een mooi resultaat. Beverwijk is ook dit jaar weer zeer sterk Het klopte in een uitwedstrijd E. V. C. met flinke cijfers (41). En als D. T. S. nu eens meer succes wil hebben, moet zij niet beginnen met gelijk te spelen op eigen veld. De 4—4 tegen Uitgeest is nu niet zoo'n enorm succes. De uitslagen zijn: 4 e klasse. E. V. C.Beverwijk 1—4 AlkmaarSchagen 2—4 TexelZilvermeeuwen 33 D. T. S.Uitgeest 44 3 e klasse. D. W. V.—Zaandijk 7—1 HollandiaPurmersteijn 23 Assendei ftK. V. V. 3O O. S. V—Helder 1—3 SchotenHillinen 62 OosterparkW. M. 5. 1- Halfweg—O. V. V. O 2—2 S D. W D J. K. 2—2 KennemersZeemeeuwen 1—0 Res. 2e klasse. T. O. G. II—V. S. V. II 0—2 W. Frisia II—W F. C. II 2-4 Alcmaria Victrix IIH.R.C. II 43 Ajax III—R C. H. II 2—2 Res. 3e k 1 asse. Helder II—O. S. V. II 3-6 Q S. C. II—W. F. C. III 6—4 Alcmaria Victrix IIIHollandia II 33 Wifh. Vooruit IIMeerv. II 0—4 ALCMARIA HOUDT VAN TRADITIE Zij verliest met 43 van H.R.C Inderdaad, de traditie is niet gebroken een nederlaag geleden, die velen reeds had- Opnieuw heeft Alcmaria het in den Helder niet kunnen bolwerken en opnieuw heeft het den voorspeld, die anderen reeds hadden ge vreesd Zoo'n eerste competitiewedstrijd is anders steeds een puzzle. Het kan zijn, dat het heele elftal dadelijk de competitiesfeer te pakken heeft, het kan zijn, dat enkele vaste spelers juist zoo'n dag miserabel slecht zijn, het kan ook zijn, dat juist spelers, waarvan men wei-J nig verwacht, een goede, gave partij spelén Dat heeft men natuurlijk aan beide kanten en vandaar, dat er In het begin van een sei zoen weinig te voorspellen valt over een eventueel resultaat. En vandaar ook, dat der gelijke wedsh-ijden steeds een portie verras sends hebben! Voordat wij met het eigenlijk wedstrijdver slag beginnen, moeten wij het een en ander over de entourage schrijven. H.R.C. heeft een bizonder prettig terrein. Het ligt ge- eel open en de wind heeft steeds vrij spel Verder staat het publiek o. i. te dicht op de doelen, wat voor een doelverdediger nu niet bepaald prettig is. Doch anders valt er wei nig aan te merken op het veld, al mochten de toegangswegen wel eens breeder gemaakt worden. I 1 I O O O 2 d jf aJ u. ui O 3 w X X 5? O N H c E. D. 0. 3—0 - - - 43 5—3 ~j MM 0 - - 1-3 i dat zij de achterspelers niet vertrouwen en daardoor zelf ook uit hun gewone apel kwamen; 't kan ook zijn, dat ze een off-dav hadden, doch dit is zeker, dat ze allebei veel beter kunnen. De achterspelers waren zeer zwak. Jonker is wel trapvaat, maar plaatst geen enkele bal. Hij durft echter heel beat aanvallen en dat ia ook wat waard. Schokker is technisch wel goed, doch phyaiek niet opgewassen tegen zulk spel. Bij hem ziet men geen „op- ruimingswerk". Een groote fout van beide spelers was het te veel op het doel terug trek ken. Waarom niet naar voren gegaan? Waarom niet buitenspel zetten, vooral met een scheidsrechter als deze, die de zaak ge heel in handen had! De Graaf tenslotte heeft gehouden, wat er te houden was. Aan geen der vier doelpun ten heeft hij schuld. En voor de rest heeft hii een paar schoten gestopt, die wij al geteic Het publiek is bepaald „Heldersch" te noe men. Wanneer de gasten in den aanval zijn. is het doodstil; wanneer de eigen partij ech ter naar het vijandelijke doel trekt, brult en giert het. En het verwonderde ons ook heeie- maal niet, na afloop te hooren van een der toeschouwers, „dat hij geen stem meer had". Door dit iet-wat te groote enthousiasme worden de spelers wel eens een tikje te fel en te forsch, wat zeer begrijpelijk is, doch voor de tegenpartij al heel onplezierig moet zijn. Dan bezit den Helder nog iets: het heeft een „meester"! De brave man schijnt in zijn vrijen tijd onderwijzer te zijn en zijn verdere uren aan de voetbalsport te offeren. Hij bleek zeer populair en inspecteerde voor den strijd en in de rust met een kennersoog het terrein. Enfin, den Helder heeft zoo'n figuur niet alleen! Jo Bos wint den toss. Een paar minuten voor half drie verschij nen de elftallen in het veld en als even daar na de scheidsrechter laat tossen, raadt Bos goed en laat zijn mannetjes voor wind en zon spelen. Een zeer verstandig besluit! Klokslag half drie trapt dan den Helder af en beide teams blijken in de samenstelling, die wij Zaterdag publiceerden, te spelen. Een zeer zenuwachtig begin! Dat voor H.R.C. is. Want haar voorhoede krijgt door zwak spel van Alcmaria's verdediging een paar nette kansen, die echter niet benut wor den. Langzamerhand komt Alcmaria ejj beter in en Jo Bos kan zelfs heel dicht in het vijandelijke doel dringen. In plaats van voor te zetten, schiet hij naast. Een moment later lost de Grand onverwacht een ver, hard schot, dat precies naast gaat. Toch blijft het spel een zenuwachtig karak ter behouden, zoodat wij op verrassingen voorbereid zijn. En die verrassing komt van de Alcmaria-zijde. De withemden zijn, mede dank zij den wind, een tikje sterker en als de linker vleugel van de Alkmaarders snel den bal opbrengt en deze op het juist oogenblik voor het doel zet, kanjert v. a. Pol hard en onhoudbaar in! Alcmaria leidt met 10. Er is dan 9 minuten gespeeld. Men zou zoo verwachten, dat dit succesje wat meer zelfvertrouwen zou brengen, maar niets is minder waar dan dat. De halflinié blijft nog steeds naar den een of anderen vorm zoeken en de backs wisselen goede mo menten met slechte af. Slechts door toevallig buitenspel zetten, slaan ze een tweetal aan vallen van H.R.C. af. En weer komt er een onverwachts succes Bos krijgt den bal goed toegespeeld, plaats door naar Peeereboom, die met een zuiver voorzetje Hamstra de gelegenheid geelt, om met een kopbal den stand op 02 te brengen, zoodat precies twee minuten later het tweede doelpunt ter wereld is. Bijna heeft Alcmaria dan weer succes, doch Hamstra staat buitenspel. Eventjes tracht H.R.C. het spel te verplaatsen, doch de wind is voor Alcmaria een goede helper en daardoor krijgt de kaasclub diverse kan sen, .waarvan de Jong er twee op een haartje na mist. 't Wordt H.R.C. dan te bar en een tien minuten lang blijven de Heldersche menschen Kaptein krijgt eenige goede e zetten, doch plaatst zoo slecht mogelijk. Nu vooral blijkt, dat de witte in den aanval kansen, om voor te zetten aptein krijgt eenige goede n, doe' 1 blijk :rdediging telkens gapingen wijl de halflinié nog zwakker vertoont, ter- wordt, door dat Lengers op halve kracht speelt. Na een periode van H.R.C.-overwicht krijgt Peereboom weer een kans. Een poeier stuift op 't doel af, doch Prins is op zijn hoede en stompt het leer corner. Deze levert niets op. Die aanval van Alcmaria is slechts een opflikkering geweest, want H.R.C. dringt steeds meer en meer op en vooral de linker vleugel is snel en gevaarlijk. In deze periode heeft de Graaf vrij veel werk te doen, doch hij is zeer goed op dreef, terwijl Schokker deze momenten ook glansrijk doorstaat. Dan komt de sensatie! Kaptein zet einde lijk eens goed voor; de Graaf wil opvangen en Schokker wil wegtrappen, 't Gevolg is. dat beiden missen en Rootring slechts met moeite kan redden. Jammer genoeg schijnt hij hands gemaakt te hebben, zóodat een strafschop genomen moet worden. Zuiver geplaatst ligt een moment later de bal achter de GTaaf en heeft H.R.C. den achterstand verkleind. Onder groot enthousiasme tracht H.R.C gelijk te maken, doch dat gaat niet. Zelfs wordt Alcmaria weer sterker en moet Prins een paar schoten stoppen, w.o. een goede kop bal van de Jong. Nadat Jonker een corner bal ver heeft weggetrapt, krijgt Bos het leer, rent langs de lijn, zet scherp voor en een fluitje beteekent dan een strafschop voor Alcmaria. Even zoo precies en even kalm schiet Pee reboom de bal in het net, en Alcmaria staat met 3—1 voor. Nu is Alcmaria positief sterker, doch de Jong is te egoïstisch en vergeet zijn buurlui zoodat meerdere doelpunten uitblijven. Als tenslotte H.R.C. nog een corner te nemen krijgt, die Kaptein achter zet, is het tijd, om te rusten. De tweede helft. De tweede helft zal voor Alcmaria nood lottig worden, ofschoon het begin niet zoo slecht is. Wel moet de Graaf een paar keer reddend optreden, doch Alcmaria's voor hoede speelt een snel open apel, dat gevaar oplevert voor H.R.C. 't Spel wordt nu ruwer en Rootring wordt tot twee keer toe geno men; wat vrije trappen oplevert. Dan valt Lengers uit en Koning neemt zijn plaats in. Op hetzelfde moment wordt H.R.C. sterker en aanval op aanval volgt. Voorloopig is er nog geen gevaar, want H.R.C. speelt nog te onoordeelkundig, zoodat de ballen meest uit gaan en verder Jonker en Koning met harde trappen het veld ruimen. Zoowaar ontstaan de eerste kansen nog voor Alcmaria en bij na heeft de Jong met een schot succes. Prins redt echter fraai. Dan is het voorloopig mei Alcmaria gedaan. H.R.C. dringt op en krijgt twee corners te nemen. Uit de laatste krijgt Beneker Jr. gelegenheid, om hard in te schie ten, doch de Graaf redt prachtig. Twee seconden later schiet Marsma hoog over het doel en Kaptein plaatst een voorzet even later hartj in het zijnet De druk wordt blijkbaar te groot en beide Alcmaria-backs gaan steeds verder terug, zoodat de Graaf weinig of geen uitzicht heeft. Dat terugtrekken beteekent, dat H.R G's voorhoede nog verder kan doordringen en wanneer bij een der vele aanvallen beide backs blijven staan, ligt even later de bai achter de Graaf. Na 17 minuten is de stand 23 geworden. Dat succes prikkelt H.R.C., doch ook Alcmaria wil het spel verplaatsen. Er volgt dan een periode van snel spel, waarbij beide doelen in gevaar komen, doch de keepers red den goed. Kritiek wordt het, als de Graaf een hard schot van Hoogendijk laat glippen en onder groot rumoer net leer nog corner grabbelt! Men roept om een doelpunt, doch de scheidsrechter kent het punt niet toe, zoodat Beneker een corner mag nemen. He blijkt nu, dat de scène slechts uitstel van exe cutie beteekent, want door absoluut falen van Schokker ligt de gelijkmaker in het net Er is dan nog 25 minuten te spelen. Even komt er een kleine opflikkering bi; Alcmaria, doch spoedig is het weer gedaan' H.R.C. speelt steeds fanatieker en is mede daardoor sterker. En als dan de verdedi ging van Alcmaria voor de zooveelste keer faalt, heeft H.R.C. de leiding veroverd Nog is alles niet verloren, want er is nog 12 min. te spelen. Jo Bos gaat nu links- en de Jong rechtsbuiten spelen. Verbetering brengt dat niet, doch ook aan den anderen kant vlot het niet meer. H.R.C. gaat verdedi gen en merkwaardig is het, dat nu telkens geen enkele bal te vinden is! Enfin, 't betee kent tijdwinnen. Nog probeert men het van beide kanten eenige keeren; nog worden eenige hoek schoppen door beide partij genomen, doch in den stand komt geen verandering meer, zoo dat tenslotte H.R.C. gewonnen heeft en de traditie gehandhaafd blijft. Hoe er gespeeld is Eerlijk gezegd, het spel van beide elftallen is ons zeer tegen gevallen, doch hoofdzake lijk komt dat o. i. door de zenuwen. H.R.C speelde zenuwachtig, omdat het in technisch opzicht de mindere was; Alcmaria speelde zenuwachtig, omdat het de traditie niet ver geten kon! Als we verder met de gastheeren begin nen, dan blijkt, dat de verdediging vrij sterk was. Trapvast, tenminste na de rust, waren de backs en de doelverdediger was zijn plaats best waard. De halflinié viel niet bepaald op en was in elk geval verdedigend beter dan aanvallend. En de voorhoede had een snelle en gevaarlijke linkervleugel, die Rootring en Schokker steeds van het kastje naar de muur liet loopen. Kaptein op de rechtervleugel was voor de rust slecht, doch herstelde zich na de thee. Met overleg; speelt H.R.C. zeker niet. Het is hoofdzakelijk verre trappen en fanatiek verdedigen. En dat laatste is helaas wel eens wat al te fanatiek. Verder kunnen de heeren allemaal goed koppen, waardoor zij vele bal len bereiken. Alcmaria speelde beneden haar kunnen Alleen de voorhoede en de doelverdediger waren behoorlijk. In de voorhoede was v. d Pol zeker de beste en naast hem moet Peere boom genoemd worden. Jammer, dat door zijn ziekte zijn spel iets langzamer gewor den is, doch dat komt wel gauw weer in orde De beide vleugelspelers waren goed en ten slotte voldeed de Jong ook. Alken hij was een beetje te egolstihbh en te gehaast, waar door enkele kansen verloren gingen. De halflinié kan veel beter. Wat dit drietal eigenlijk mankeerde, weten wij niet precies Zeker, Lengers was niet fit en kon zich daardoor niet geheel geven. En de twee an deren? Ja, dat weten wii niet. 't Kan zijn hadden! Er is dus verloren. Doch dat beteekent niet, dat men bij de pakken moet neerzitten Feitelijk is er nog niets verloren, als het zelfvertrouwen tenminste niet geschokt is. Maar ook nu nog prefereeren wij twee „op ruimende" achterspelers. Ook nu nog prefe reeren wij, zoolang Ooms ontbreekt, een dartland met een der anderen! Met dezelfde cijfers waarmee het eer ste elftal in den Helder verloor, wist Alcmaria's tweede elftal hier van H R C. II te winnen. Bij Alcmaria II speelden Hartland en Langhorst als backs, die in t begin met succes de buitenspeltactiek toepasten. Overigens deden zij ook heel verdienstelijk werk. Dat de wedstrijd spannend is geweest, blijkt wel uit de telkenmale wisselenden stand 1—0, 1—1, 2—1, 2—2, 3—2, 3—3, 4—3. Th. Bos opende spoedig de score, waarna H. R. C. gelijk maakte. Keppel bezorgde Alcma ria opnieuw een voorsprong, maar deze werd door H R. C. weer te niet gedaan Dit spel herhaalde zich na de rust nog éénmaal, maar ten slotte zorgde Th. Bos toch voor de winnende goal. Het plaat sen bij Alcmaria kon veel verbeterd worden. H. R. C. zat er weer fanatiek, maar Alcmaria zorgde door vlug spel, dat het een over het geheel aantrekkelij ke wedstrijd werd. Het begin is ten min ste goed voor het tweede elftal. Krachtig volhouden maar. De scheidsrechter leid de goed. Het steeds weer inloopen op den keeper van den Helderschen midvoor trok wel de aandacht. Alcmaria III wist gelijk te spelen te gen Hollandia II. Het is Go ahead niet mogen gelukken haar eersten competitiewedstrijd in de 4e klasse te winnen. Toch had deze wedstrijd nu juist niet verloren behoe ven te worden, doch de groenwitten hadden in 't geheel geen geluk. Zelfs een strafschop werd onbenut gelaten. Daar Kuijs eerst half October kan uit komen speelde van Os voorloopig op diens plaats. Voor de rust had G. A. het beste van het spel; er werd vlot gespeeld en meer malen goed gecombineerd, zoodat het er hoopvol uitzag. Schagen scheen iets overbluft en hun achterhoede kwam danig in 't nauw doch hun doelverdedi ger was van prima kwaliteit en hield er dan ook veel uit. Toch weet G A. het eerst te doelpunten daar van Os, die den bal keurig vrijmaakte en hard inschoot (1—0).-Geen 5 minuten later een zeer snelle Schagen-aanval, een goede voor zet en de stand was gelijk! Twee mooie doelpunten. Even daarna een handsgeval binnen de beruchte, lijnen voor het Schagendoel en de scheidsrechter floot voor straf schop. Iedereen verwacht een doelpunt, doch de Schagenkeeper duikt schitterend de ingeschoten bal uit de goal. G. A. is niet verslagen en houdt moedig vol. Wanneer de G. linkshalf eens een bal keurig naar zijn linksbuiten speelt loopt deze even goed door, draait handig om de rechtsback en schiet de bal onhoud baar met zijn rechtervoet in 't net (2—1, Kort daarna is h.t rust. Wanneer weer begonnen wordt, blijkt de G. A. linksbinnen geblesseerd en vervangen te zijn. Na de rust is het spel van beide ploe gen minder en vooral bij de groenwitten geraken enkele spelers geheel in 't nauw Het binnentrio zit te veel op elkaar en op zoo'n manier is doelpunten maken 'n moeilijk werk. Dezelfde fout dus weer van verleden jaar. Schagen doet het be ter en gooit het steeds op de vleugel en vooral hun spil onderscheidt zich door steeds de bal met zuivere passen naar zijn vleugelspelers te plaatsen. En met gunstig gevolg. Weer een snelle aanval, een fout in de verdediging en het is 22. Fel wordt ge streden om de leiding en Sparta is hier in het gelukkigst. Een kwartier voor het einde wordt van dichtbij gescoord. Go ahead doet nog wanhopige pogingen om gelijk te maken doch het baat niet. Al les is te vergeefs en als even later Scha gen haar 4e goal maakt is het afgeloo pen, de strijd is verloren. Schagen heeft een hardwerkend elftal met als uitbllnkeis keeper en spil. De rest speelde ook opportunitijds voetbal Overigens een prettige tegenstander Er was flink publiek. Hockey. Hockey-dag A. H. B. B. De Hockeyclub Alkmaar is het nieuwe sei zoen gisteren op krachtige wijze begonnen Zij speelde op den Hockeydag van den A. H B. B. te Amsterdam tegen M. H. C. I de eersteklasser die 't vorig seizoen degradeer de en nu begonnen was met het Gooi tl mer 4—0 te kloppen. Alkmaar, dat voor de eerste ronde had vrijgeloot, kwam nu in de tweede tegen M. H. C. en spoedig bleek dat Alk maar reeds aardig ingespeeld was Vele roe de aanrollen werden opgezet maar doelpun StPrCnot t verdediging hield zich echter ook kranig en zoo bleef de standO-O in t laatste kwarier werd door beide partij en nog eens flink aangepakt, want bij een gelijk spel zou door elk der voorhoedespelers een vrije slag genomen worden op het doel der tegenpartij. Het lot besliste dat eerst de Haarlemsche voorhoede Offers op den proef mocht stellen doch deze wist de schoten der Haarlemmers er op kranige wijze uit te hou- den. Toen kwam de Alkmaarsche voorhoed» aan de beur. Vier ervan faalden, maar Schuurman joeg met een schitterend schot den bal in 't doel en bezorgde Alkmaar d» overwinning. Alkmaar behoort nu bij de zes tien clubs (meest eersteklassers) die elkaar de volgende week in Amsterdam om den Beker zullen bekampen. Zwemmen. Jubileumwedstrijden „Het IJ" Op de jubileumwedstrijden van het IJ verbeterde mej. Willy den Ouden het Euro- peesche en Nederlandsche record 100 m. vrije slag dat zij in Los Angeles veroverd had en bracht dit op 1 min. 7 2/5 sec. Wielrennen. Van Egmond In actie. Ondanks het slechte weer slaagde va» Egmond er gisteren in het Olympisch re cord 1000 m. sprint te verbeteren en te brengen op 1 min. 12.4/5 sec. A t h 1 e t i ek. Turnkring Holl. Noorderkwartier. Zondag werd op het prachtig sportterrein van Wieringerwaard een zeer geslaagde athletiekdag gehouden. Stond het weer er 's morgens slecht voor, gelukkjjg werd dit met den middag beter en werd T zelfs nog zeer goed. Er was veel pu bliek en ook over de deelname viel niet te klagen. Na afloop werden de prijzen in de zaal van den heer H. v. d. Woude door den voorzitter van den Turnkring Holl. Noor derkwartier met een toepasselijk woord uit gereikt. De heer Kemp zeide alvorens tot de uitreiking der prijzen over te gaan dat 't hem weer een genoegen was geweest dezen middag in Wieringerwaard te hebben door- gebracht. Spreker bracht dank aan het ge meentebestuur en aan de gymnastiekver- eeniging Olympia, dat de gelegenheid was gegeven op het keurig Ingerichte sporterrein deze wedstrijden te houden. Het mag gezegd worden dat 't terrein punctueel in orde was. Olympia zorgde verder voor de samenstelling der jury, aan wUke jury ook een woord van dank werd ge zegd. Hierna werd door den secretaris de uit slagen medegedeeld. De voornaamste uitslagen waren: Hoogspringen Dames: M. Boontjes (Z.S. C.) 1.40 Meter. Hink Stap Sprong. Buiten mededinging K. Schenk, Olympia W.waard 12.90 M., A. Nottelman (Z.S.C. Burgerbrug) 11.87 M H. Hooiberg U.D.1. Dirkshorii) 11.73 M, P. Bart (Sparta Winkel) 11.51 M. 200 Meter Heeren: A. Veen (Pro Patria Helder) 25 4/5 sec., J. J. v. Balen Blanken (Olympia W.waard) 26 1/5. Kogelstooten Heeren: J. Daalder (D.O. K.S.V. Anna paulowna) 10.25 M., C. Pronk Z.S.C. Burgerbrug) 9.75 M., K. Schenk (Olympia W.waard) 9.58 1/2 M- 100 Meter Nieuwelingen Heeren: G. Planje (Pro Patria Helder) 12 3/5 sec., A. Kaan (Olympia W.waard) 12.7 sec., H. N'ijpels (Pro Patria Helder) 13 sec. Verspringen Dames: M. Delver (Z.S.C Burgerbrug) 4.37 M., H. Leijen (Sparta Winkel) 4.31 M.. M. Boontjes (Z.S.C. Bur gerbrug) 4.23 M. 100 Meter Nieuwelingen Dames! A. Rol (Olympia Wieringerwaard) 15 sec., A. Oijs- bertsen (D.O.K.E.V. Anna Paulówna) 15.3 sec., S. M. Eriks (Z.S.C. Burgerbrug) 16 sec. Kogelstooten Dames: Mevr. B. Schenk- Bakker 8.90 Meter. 100 Meter Heeren: M. Schenk (Olympia W.waard) 12 3/5 sec., Sj. Westra (Z.S.C. Burgerbrug) 12 3/5 sec., J. Schellinger (Pro Patria Helder) 13 sec. 800 Meter Heeren: W. Keetman (Sparta Winkel) 2 min. 23 4/5 sec, W. Bakker (Pro Patria Helder) 2 min. 27 3/5 sec., J. Swart (O.K.K. Helder) 2 min. 32 3/10 sec. 100 meter Dames: H. Leijen (Sparta Win kel) 14 2/5 sec., N. Brinksma (O.K.K. den Helder) 14 5/10 sec., T. Tuinman (D.O.Ke. V. Anna Paulowna) 15 sec. Discuswerpen Heeren: K Schenk (Olym pia Wieringerwaard) 34.70 M., C. Pronk (Z.S.C. Burgerbrug) 31.94 M., J. Winkei (Lycurgus Schagen) 27.66 M. 4 x 100 M. Estafette Heeren: Olympiai W.waard, 49 sec., Pro Patria, den Helder, w sec., Z.S.C., Burgerbrug, 51 sec. Hoogspringen Heeren: (Olympia W.waard) 1.65 M., G. Planje (Pro Patria Helder) .62H M, K- Kossen (Z.S.C. Burgerbrug) 1.55 M. 4jXr 89. Estafette Dames: wisselkrans in definitief bezit van Olympia Wieringer waard 47 3/5 sec. plus le prijs, D.O.K.E.V., Paulowna, geen tijd. Discuswerpen Dames: Mevr. B. Schenk— Bakker (Olympia Wieringerwaard). Zweedsche Estafette Heeren: Olympia» wieringerwaard, 2 min. 17 2/5 sec, Pro t atria, Den Helder, 2 min. 18 sec Naar de Maasbode verneemt, is het lid der 1 weede Kamer, de heer J J. C. Ament uit Roermond opgenomen in het Wilheltnina- gasthu:s te Amsterdam, wegens zenuwover spanning. GEBOREN: Simon Johannes z. v. Gerrit Winkel en Alida Kuis. Lourentius z. v. Lourentju® van den Aakster en Cornelia Braak. Lor- nelis Adrianus Simon z. v. Nicolaas van der Veer en Alida Blom. Martinus z. v. C°£ nelis Zwart en Dirkje Schermer. Christo)" fel Pieter z. v. Joseph Vasbinder en Aal) Ruiter. Petronella Maria d. v. Theodoru» Smit en Maria Strooper. OVERLEDEN: Maartje Kliffen gehuwd met Pieter P° ver 53 jaar,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10