Agenda JSimtenland £xmd= en Hmttfkuua TüeecBecicht £aatste Se Stad en Omgeving. Bioscopen. Alkmaarsch Bioscoop-Theater, tot en mei Donderdag eiken avond half 8, hoofdnum mer De kapitein van Köpenick (hist. rom hoofdrol Max Adelbert Toegang voor perso nen van eiken leeftijd. 'Ie r f Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer De onder gang van Maradoe (rom.), hoofdrollen Rose Hobard en Charles Bickford. Boven 14 jaar Woensdagavond, in verband met de land- bouwfeesten, om 9.45 een tweede voorstel- Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Die Blumenfrau von Lindenau (rom.), hoofdrol Renate Muller; tweede hoofdnummer Groot moeders jongen (hum.), hoofdrol Haro.d Llovd. Toenan? voor oersonen boven 14 j. - - -» Victoria-Theater, tot en met Donderdag ei ken avond half 8, hoofdnummer Peter Voss de millioenendief (avonturen), hoofdrollen Willy Forst, Alice Treff. Toegang voor per sonen boven 14 jaar. Stedelijk Museum Breed straat. Eiken dag tot en met Vrijdag ge opend van 9—12 en 1.30—3.30; Zaterdags van 9—1Zondags gesloten. Maartdag 19 September. 8.15 uur, De rustende Jager te Bergen, openbare samenkomst vanwege Kerk en Vrede; spreker ds. F. Kuiper te Alkmaar over „Ontwakend Christendom". Kermis te Koedijk. Floralia-tentoonstelling m het lokaal But ler te Koedijk, 3—8 uur. jv Kermis te Groot-Schermer. Dinsdag 20 September. 8 uur, De Unie, oprichtingsavond ama- feur-fotografenclub. De regeering zal waarschijnlijk reeds heden haar ontslag aanvrage bij den koning indie nen. ERNST UDET ZOEK- De onhergzame kust van Groen land biedt geen mogelijkheden. Volgens een telegram uit Godhavn. meldt Wolft aan het Hbld., heeft men sedert drie dagen geen bericht meer gekregen van den vlieger Ernst Udet. De leider der expeditie- dr. Franck uit zich zeer bezorgd over het lot van Udet, daar zich aan de 2500 K M. lange kust van Groenland tot aan Angmagsalik geen enkele nederzetting bevindt, waar Udet voor zijn machine benzine zou kunnen krijgen. Naar men zich herinnert had Udet opdracht gekregen nasporingen te doen naar het vlieg tuig van Hutchinson. Is de vlieger wel vermist? Bij het bestuur van de Groenland-kolonie Kopenhagen zijn nog geen berichten bin nengekomen over een vermissing van den aviateur Udet. Men verklaart, dat indien Udet werkelijk vermist zou zijn, men bericht zou 'hebben gekregen. Er is evenwel onmiddellijk een telegram van Kopenhagen naar Godhavn gezonden, teneinde zekerheid te verkrijgen. Zoo noodig kan direct een Deensch vliegtuig op onderzoek uitgaan. Van den gouverneur van Noord-Groenland is Je afdeeling koloniaal bestuur te Kopen hagen medegedeeld, dat hem niets bekend is van een verdwijnen van den vlieger, noch van een deelnemen van Udet aan nasporingen in de aangelegenheid Hutchinson. (De mededeeiing dat Udet deelneemt aan de opsporingen naar Hutchinson stamt uit Noorsche bron). Naar de B. Z. am Mittag uit Godhaven meldt is de vlieger Udet, die sinds vier da gen vermist zou zijn, hedenmorgen waargeno men. Tengevolge van den storm kon hij ech ter niet nabij het kamp van de expeditie van dr. Frank landen. Hij vloog eenmaal laag over het kamp en is daarna vertrokken om op een op eenigen afstand gelegen landingster rein dat hij reeds meermalen had gebruikt te dalen. BOMAANSLAGEN IN ILLINOIS. Militaire hulp gevraagd. In den nacht van Zondag op heden werden in de stad Taylorville in den staat Illinois (V.S.), twee bommen ge worpen, waarvan een een krantenge bouw en de andere het gebouw van de Amerikaansche Mijnwerkers Vakver- eeniging beschadigde. Sinds den opmarsch van de stakende mijnwerkers naar de Country Christian- mijnen in de vorige maand heeft een aantal bomaanslagen plaats gehad. De gemeenteraad der stad heeft den gouver neur verzocht troepen te zenden om ver dere terreur te voorkomen. Deze terreur •wordt toegeschreven aan het verzet der mijnwerkers tegen de loonsverlaging EX-KEZER WEER TE ZAXDVOORT. Hedenmorgen omstreeks elf uur is de ex-keizer van Duitschland weer te Zand- voort aangekomen. DE FRAUDE BIJ DE AANGIFTE VAN GEDOODE ZEEHONDEN. Nader vernemen wij, dat de ambtenaar die belast ia met de aangifte van gedoode zee honden, die gisteren aan een streng verhoor werd onderworpen, thans eveneens naai eeuwarden is vervoerd. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE HELMOND. Zijn broer met een mes gestoken? Gisteravond is in de Waarstraat te Hel mond voor het café van v. d. B. een vecht partij ontstaan tusschen enkele personen, waarbij van messen gebruik werd gemaakt De 23-iarige zoon van v. d. B. kreeg twee diepe sneden in het gezicht, terwijl hij even eens in den rug werd gestoken. Waarschijn lijk heeft zijn broer zich hieraan schuldig ge maakt. Een der longen van den getroffene schijnt te zijn geraakt. Hij werd per bran card naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig. De politie heeft reeds ver schillende arrestaties verricht. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is de 20-jarige A. Boer- hout'te Winschoten bij het zwemmen ver dronken. KIND UIT EEN RAAM GEVALLEN. Gistermorgen om half negen is een meisje van 1H jaar uit de tweede verdieping van perceel Willibrordusstraat 14 te Amsterdam gevallen. Het kind werd dood opgenomen. NOODLOTTIGE BRAND. Een melkknecht omgekomen. Tijdens een kort maar hevig onweer sloeg hedennacht de bliksem in de kapitale boerde rij van den landbouwer L. Peters te Wehl (Geld. Achterhoek). De vlammen grepen zeer snel om zich heen. De bewoners konden zich slechts met moeite in veiligheid brengen. Eenige minuten later vermiste men den om streeks 15-jarigen melkknecht Ebbere uit Beek. Na eenig zoeken vond men zijn lijk. Eenig vee kwam mede in de vlammen om. De boerderij is tot den grond toe afgebrand. Verzekering dekt de schade. DOOR DEN ZOLDER GEZAKT. Een 24-jarig meisje is gistermiddag door den zolder van perceel Sloterstraatweg 170 te Amsterdam gezakt. In ernstigen toestand is zij naar het Wilhelminagasthuis overge bracht. VROUW IN BRAND GERAAKT. En toen in een kelder gevallen. Aan de gevolgen overleden. Gisteravond is de vrouw van den arbeider Jansen, wonende in de Voorbroodstraat te Arnhem, bij het aansteken van een gastoe- stel in brand geraakt en brandende in den kelder gevallen. Bij zijn thuiskomst vond de man zijn vrouw met ernstige brandwonden in den kelder liggen, terwijl een begin van brand in de woning was ontstaan. De vrouw werd naar het diaconessenhuis overgebracht, waar zij in den loop van den nacht is over leden. ONBEWAAKTE OVERWEO. Toen dr. Cramer te Woudenberg Zater dagmiddag met zijn auto den onbewaakten overweg op de spoorlijn Amersfoort-Keste- ren passeerde, werd de auto gegrepen en meegesleurd door een in volle vaart uit de richting Woudenberg naderenden trein. On geveer vijftig meter verder werd dr. Cramer uit den auto geslingerd, waarbij hij ter zij de van de spoorbaan terechtkwam. Nog ruim vijftig meter verder stopte de trein, terwijl de auto nog voor de locomotief hing. De wagen was totaal versplinterd. Dr. Cramer bekwam, zegt de Tel., een beenbreuk, inwen dige kneuzingen en verschillende andere kwetsuren. Hij is onmiddellijk naar het diaconessenhuis te Utrecht overgebracht. STROO IN BRAND. Door nog niet opgehelderde oorzaak brak Zaterdagavond omstreeks zeven uur te Gie ten (Dr.) brand uit in een grooten voorraad gepakt strooi, dat juist was gedorschen. Hon derd vijftig pakken van 50 K.G. verbrand den. Ook enkele korenmij ten werden door het vuur aangetast. VERKEERSONGEVALLEN. Een arm afgeslagen. De bestuur der was aangeschoten. Op den Zeeburgerdijk te Amsterdam is een auto, doordat de bestuurder plotseling moest uitwijken en daarbij sterk remde, over den kop geslagen. De twee inzittenden, een man en een vrouw werden ernstig gewond De man is naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd, terwijl de vrouw, wier linkerarm geheel van het lichaam bleek te zijn gesla gen, naar het O. L. Vrouwe-Gasthuis is overgebracht. De 27-jarige bestuurder is in bewaring gesteld; hij verkeerde onder den in vloed van alcoholhoudenden drank. Drie zwaar gewonden. Onder Posterholt bij de Duitsche grens is Zaterdag de auto van den heer Provoost uit Rotterdam geslipt in een bocht van den weg en in volle vaart tegen een boom gereden In den auto waren gezeten de heer Pro voorst, zijn zoon, benevens de 32-jarige chauffeur Rabelli uit Rotterdam. De drie personen werden zwaar gewond naar het zie kenhuis te Roermond overgebracht. De toe stand van vader en zoon is redelijk; de chauffeur is er het ergst aan toe. De auto werd bijna geheel vernield. Het gezelschap was op weg naar Wiesba- den. Motorongeluk nabij Arnhem. Gistermiddag omstreeks zes uur heeft op den Amsterdamschen weg nabij Arnhem een motorongeluk plaats gehad, waarbij twee personen ernstige verwondingen hebben op- geloopen. De heer Zwaan uit Den Haag ïeed met zijn motor met zijn echtgenoote op den duo in zeer snelle vaart in de richting Arnhem. Op den hoek van Heyenoordschen weg kwam de motor in botsing met een auto, welke uit dezen weg kwam. De motorrijder kreeg een beenfractuur, terwijl zijn vrouw een ernstige hoofdwonde en een gebroken arm bekwam. Zij werden naar het gemeente ziekenhuis overgebracht. De politie heeft dc- zaak in onderzoek. Eén doode, twee gewonden Gistermorgen te omstreeks acht uur heefi achter de kapel 't Zand, een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto van de Roermondsehe Ijs fabriek kwam tengevolge van de gladheid van den weg Slippen. De auto reed het trot toir op en kwam terecht tusschen eenige kin deren, die zich ter kerke begaven. Het 15- jarig dochtertje van den heer Smolenaar werd op slag gedood, terwijl de 11-jarige Peeters, zwaar gewond werd en naar een zie kenhuis vervoerd. Zijn zusje werd eveneens gewond. De auto is in beslag genomen. De politie stelt een nader onderzoek in. Het auto-ongeluk te Posterholt. Nader wordt gemeld, dat de 32-jarige C H. G. Rabelli uit Rotterdam gistermorgen aan de gevolgen van zijn verwondingen is overleden. Paard doodgereden. De aanrijdende auto reed door. Te Akkrum werd gister een paard, ge spannen voor een melkwagen, op zoo ernstige wijze door een vrachtauto aangereden, dat het dier kort daarop den geest gaf. De auto bestuurder, die het ongeval veroorzaakte, reedt door. De politie heeft de zaak in on derzoek. BRANDEN. Boerderij afgebrand. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontstond door onbekende oorzaak brand in de stallen van den paardenhande laar P. Theunissen te Reuver (N.B.). De paarden konden met groote moeite nog tijdig gered worden. Woonhuis en stal len brandden tot den grond af. Hooibroei. Zaterdag brak te Zaltbommel een felle brand uit in het huis van de wed. Ton aan de Stationsweg. De inboedel werd gered. Er verbrandde met het achter huis en de schuur tienduizend pond hooi. Vermoedelijk is hooibroei de oor zaak. BRANDSTICHTING? In den afgeloopen nacht ongeveer twee uur, ontstond brand in het woonhuis van den heer J. van Lent te Leeuwen (Betuwe). Het vuur werd bemerkt door een der bewoners die op den zolder sliep. De bewoners moesten in nachtgewaad het huis verlaten. Van den in boedel kon niets gered worden. Een in de onmiddellijke nabijheid staande arbeiders woning, waarnaar de vlammen oversloegen, werd eveneens een prooi der vlammen. Alhoe wel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon deze niets uitvoeren. Beide woningen brandden tot den grond toe af. Alles is verze kerd. Eenige oogenblikken nadat deze brand was uitgebroken, werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, ditmaal op een afstand van twee K.M. van de brandende gebouwen, in het huis van den heer J. Kovenbach. Dit be gin van brand kon door middel van een brand-bluschapparaat worden gebluscht. De politie die onmiddellijk een onderzoek instel de, vond op het dak van dit laatste huis drie lucifers, zoodat brandstichting in het spel moest zijn geweest. Ook het huis van den heer Kovenbach is verzekerd. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. BUITENGEWOON CONGRES MIJNWERKERS BOND. Zondag werd te Heerlen een buitengewoon mijnwerkerscongres gehouden van den Al- gemeenen Nederlandschen Mijnwerkers Bond, dat zeer druk bezocht was. Het con gres was bijeengeroepen in verband met den noodtoestand, waarin de mijnwerkers verkee- ren. Besloten werd het hoofdbestuur op té dragen maatregelen té treffen om ten spoe digste tot verbetering der loonen te komen, zoonoodig door opzegging der loonovereen komst en verder den strijd voor het verkrijgen van verlaging der woitinghuren voort te zet ten. Scherp werd stelling genomen tegen de regeering, welke niets of weinig doet om de mijnwerkers ter zijde te staan, doch wel het aantal arbeiderscontroleurs vermindert, waardoor de veijigheid in de mijnen ernstig wordt bedreigd. Het hoofdbestuur werd op gedragen om zich tot de regeering te wenden om, waar zij ook in atidere door de crisis getroffen industrieën helpend optreedt, dit ook voor mijnwerkers te doen, o.a. door de bijdragen voor het mijnwerkersfonds voor haar rekening te nemen. Besloten werd voorts om te ijveren voor beëindiging van de massa-ontslagenen voor een betere indeeling van dén arbeid. VROUW VERMOORD. Dader nog niet bekend. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 32-jarige publieke vrouw Wilhelmina Eris- man in een pand aan den Schiedamschedijk te Rotterdam, waar zij op de tweede verdie ping een kamer had, vermoord. Het slachtof fer was met een kussensloop geworgd. De vrouw woonde eenigen tijd samen in het pand met een zekeren J. K. Omstreeks hall één Zaterdagavond was zij thuis geko men met een onbekenden man. De vrouw was toen zwaar beschonken. Een half uur later is de huurder van de tweede etage, die aan de vrouw de voorkamer onderverhuurd had, naar boven gegaan. In zijn kamer hij be woonde zelf de achterkamer trof hij den man aan, met wien de vrouw samenwoonde. Zij wisten toen, dat de vrouw bezoek had van een onbekende en zaten op diens vertrek te wachten. Toen de bezoeker weg was, kwam de vrouw niet zooals gewoonlijk in de ach terkamer een praatje maken. Toen zij maar steeds weg bleef, gingen de twee mannen uit de achterkamer in de voorkamer een kijkje nemen en vonden toen de vrouw dood op het bed liggen. In de kamer heerschte een groote wanorde. De twee mannen zijn toen naar buiten ge gaan en hebben de politie gewaarschuwd, welke een onderzoek ter plaatse instelde. Hieruit bleek, dat de vrouw in den loop van den avond tal van café's heeft bezocht en dat zij het laatst was gezien in gezelschap van een 32-jarigen man, mét een tenger, slank postuur. Deze man ging met haar naar haar kamer. Dit is door eenige menschen uit de omgeving gezien, maar veel aandacht heeft men er natuurlijk niet aan besteed. In den zelfden nacht zijn in de binnenstad en de buitenwijken eenige menschen aangehouden, wier signalement eenigszins met den verd. overeenstemt. Zij hadden echter allen een ali bi en zijn weer op vrije voeten gesteld. Ook is nog aangehouden een man, met wien de vrouw een paar jaar geleden heeft samenge leefd. Deze man had haar bedreigd en daar om heerschte er aanvankelijk verdenking te gen hem. Ook deze man heeft evenwel zijn alibi kunnen aantoonen. Het stoffelijk overschot van de vrouw is naar het St. Franciscusgasthuis overge bracht, waar Dr. Hulst uit Leiden de sectie zal verrichten. In de kamer moet een worsteling hebben plaats gehad. Voorts zijn er verschillende aanwijzingen, die erop duiden, dat de vrouw het slachtoffer is geworden van een lust moord^ DE NEUTRALE BOND VAN BOEREN-, LAND- EN TUINBOUWERS TE AMSTERDAM. Ongeveer 3500 personen nemen deel (Van onzen correspondent). Zaterdag hield de Neutrale Bond van Boe ren-, Land- en Tuinbouwers een demonstratie met meeting te Amsterdam, welke zeer goed is geslaagd. Per boot, spoor, autobus en fiets waren talrijke tuinders opgekomen en het was op het Amstelveld een drukte van belang. De belangstelling was ook zeer groot bij de op stelling van den stoet Te ongeveer 1 uur zette de stoet zich in beweging en ging het via Prinsengracht. Spiegelgracht, Rijksmuseum, Stadhouders kade, Fr. Halsstraat, Quellijnstraat, le Van der Helststraat, Gerarddouwplein, le Van der Helststraat, Sarphatiepark, Hemonystraat, Sarphatiestraat, brug Weesperpoortstation en Mauritskade naar het Oosterpark, waar de meeting werd gehouden. Ongeveer 2000 personen liepen in den optocht mee. Evenals in Alkmaar werden vele leuzen meegedragen, w.o. „Wij eischen steun voor den geheelen Nederlandschen tuinbouw" „Wij eischen door toeslag op de producten een minimumbestaan", „Wij eischen voor de voedselvoorziening der gemeenschap be staanszekerheid", „Uitgebuitenen van stad en land, reikt elkaar de broederhand" en „85 cent voor een pondi boter en wij 3 cent voor een Liter melk". Een flink aantal vrachtauto's met waarde- looze en bijna waardelooze producten reed in den optocht mee, met opschriften, hoeveel de prcxiuctiekosten hebben bedragen en wat de opbrengst is. Ook hoeveel er naar de mestvaalt wordt gebracht, doordat de goede ren onverkoopbaar zijn. Deze groote stoet, welke zoo duidelijk aan toonde, hoe hoog de nood der tuindersbe volking wel is gestegen, heeft wel indruk ge maakt. Langs den gevolgden weg kwamen vele menschen buiten of stonden voor de ramen. Op het Amstelveld en tijdens de demon stratie merkten wij vele communisten op, die met de „Tribune" colporteerden, maar ze hadden weinig succes bij de demonstranten Langs de huizen colporteerden aanhangers van het Boerencomité met het orgaan van die organisatie. Toen allen zich op het meetingsterrein om den muziektuin hadden geschaard, waren er ongeveer 3500 personen bijeen. De bijeenkomst werd geopend door den heer A. Schermer, voorzitter van het hoofd bestuur, die er op wees, dat de nood, waarin de tuinders verkeeren, moet worden kenbaar gemaakt en uitgedragen over het geheele land Er wordt geen loon naar arbeid 'ge geven en de tuinbouw staat aan den rand van den afgrond. De regeering heeft wel credieten verschaft, doch we hebben recht op bestaan. Straks zullen weer maatregelen worden genomen dóór de regeering, doch dan dient te worden aangedrongen op toeslag van terugwerkende kracht. Daarvoor wordt gedemonstreerd en mochten teleurstellingen ons deel worden, dan zullen we vol energie voor onze rechten op komen. Uit het publiek werd gevraagd, of er nog Kamerleden aanwezig waren, waarop de voorzitter antwoordde, dat de grootste link sche partijen wel waren uitgenoodigd, doch men had van twee fracties geen antwoord ontvangen, terwijl de S. D. A. P. bericht van verhindering heeft gezonden. De heer Kennedij constateerde hierna, dat de communistische Kamerleden Wijnkoop en L. de Visser wel aanwezig waren, terwijl ze niet waren uitgenoodigd. Hierna voerde de heer R. W A. Muijen het woord met het onderwerp „Waarom demon streeren wij in Amsterdam". Wie had zich kunnen indenken, aldus spr.. dat de tuinders nog eens naar Amsterdam zouden moeten komen demonstreeren voor het brood, terwijl ze voorheen kwamen om hun inkoopen te doen, en nu hun nood moeten uit schreeuwen. Als men ziet wat de menschen hier nog voor de groenten moeten betalen, schrikt men er van. Voor steun hebben we de Regeering en de Kamerleden noodig en spr hoopte hierdoor de Kamerleden te doordrin gen van de noodzakelijkheid. De omzetcijfers zijn geweldig achteruit gegaan. In 1929 was de totale omzet 22 millioen terwijl men dit jaar met 7 a 8 millioen tevreden moet zijn. De onkosten zijn echter dezelfde gebleven. Een reserve hebben de tuinders niet, want de gelden van de goede jaren hebben ze gebruikt voor de verbetering en vergrooting hunner bedrijven. Dat is nu weg, want alles is waar deloos geworden. Als het zoo doorgaat zal 60 a 65 der tuinders te gronde gaan en de andere 35 zullen zoo zijn achteruitgegaan, dat als er weer normale tijden komen, de Ne- derlandsche Staat met allemaal tuinders blijft zitten, die op hun rug liggen, die niet kunnen concurreeren met de thans bescherm de nabuurstaten. Voor den Staat is het ook noodig dat we blijven leven. De heer N. Kaan sprak over „Wat wacht den tuinder". Met angstige spanning ziet men de beslissing van de Tweede Kamer te gemoet. Mochten de resultaten negatief zijn, dan zullen er minstens 60 der tuinders vallen. Als de kleine tuinders vallen zullen echter de anderen wel komen, doordat men van dezelfde Boerenleenbank en de zelfde Markvereeniging is. De. schulden der uitval Iers komen voor de overblijvenden. De zwak kere broeders moeten dus op de been worden gehouden. De politiek zegt, dat de bedrijven moeten worden ingekrompen, wat dus betee- kent, dat een gedeelte der minstdraagkrachti gen moet verdwijnen. Ook moet men niet te optimistisch zijn en veel van de Regeerings maatregelen verwachten. We weten de moei lijkheden, zooals de groenten moeten over de grens, enz. We moeten lager, doch er zijn er die niet lager kunnen. Er moet een bestaans zekerheid komen. De executie van het platt" land is al aan den gang. Spr. wees op het se val te Schagen, waar een plaatsje verkocht iiioest worden, doch daarop de tuinders uit solidariteit niet hebben geboden. (Applaus naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. j Hoogste barometerstand 767.1 mM. te Isa- fjord. Laagste barometerstand 736.8 mM. te Vordöyan. Verwachting, geldig tot den avond van 20 September: Zwakke tot matige Westelijke tot Noorde lijke wind; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; iets koeler. Overzicht. Het gebied van hoogen druk dat in de vo» rige week hier mooi weer heeft gegeven, is nu ook uit het Zuid-Oosten van het gebied verdwenen, terwijl bij IJsland een nieuwe drukstijging is verschenen. De depressie, die aldaar Zaterdagochtend lag, heeft zich eerst naar het Zuidoosten en Oost-Zuid-Oosten en na het bereiken van de Noorsche kust in Noord-Oostelijke richting verplaatst. Tege lijk vormde zich een iets minder diepe depres sie in het Zuid-Westen. Een luchttoevoer in onze streken uit Noordelijke richtingen, ge paard aan een temperatuursdaling, is voor het komende etmaal te verwachten. In hoe verre daarbij nog buien zijn te verwachten, zal in sterke mate afhankelijk zijn van de verdere ontwikkeling in het Zuid-Westen. Houdt de drukdaling daar nog aan, dan is een toestand met weinig of geen regen het waarschijnlijkst. In een aantal plaatsen vie len zware regens. In ons land had Maas tricht 20 mM., Groningen 13, en Den Hel der 6mM. tegen de Bildt en Vlissingen elk 1' mM. s Verder wees spr. exp een feit in De Streek, waar voor een belastingschuld van 35 be slag werd gelegd op het markttegoed van een twintig gulden. Dat mag toch niet voor komen. Het staat ons allen te wachten en als we nu niet samenwerken zullen onze kinde ren hetzelfde weer meemaken. Er moet meer bestaanszekerheid komen voor de werkers van het platteland. Wordt vervolgd. Ongecorrigeerd. DE TOESTANDEN HET VERRE OOSTEN. Volmacht aan Japansche militai re autoriteiten in Mantsjoerije- In verband met de ongunstige ontwikke ling van den binnenlandschen politieken toe stand in de provincie Moekden heeft de re geerig van Mantsjoerije de Japansche mili* taire autoriteiten alle volmacht gegeven, om m alle provincies van Mantsjoerije orde te scheppen. HET ZWEEDSCHE KABINET AFGETREDEN. Zooals werd verwacht, is de Zweedscht regeering heden afgetreden. De koning heeft de regeering verzocht de regeeringszaken voorloopig te blijven waarnemen. De beslis sing, wien de koning met jle vorming van een nieuwe regeering zal belasten is nog niet gevallen. INGEBROKEN. Vannacht hebben onbekenden inge broken in de woning van den heer J. H. aan den Geesterweg alhier. Nadat de ongenoode gasten eerst bij een anderen bewoner aan dien weg tevergeefs hadden getracht binnen te komen, hadden zij bij den heer H. meer succes. Waarschijn lijk zijn ze aan de achterzijde in het huis gekomen, hebben heel veel onder zocht en keerden met een zeer klein buit, een paar gulden, huiswaarts. De politie stelt een onderzoek in. RADIO-STORING. Een bewoonster van de Juliana van Stol berglaan beklaagt zich bij ons, dat des avonds, meestal tusschen half twaalf en twaalf uur, de radio-uitzendingen overstemd worden door een zeer storend geluid, blijk baar afkomstig van een of ander electrisch apparaat, dat in die omgeving gebruikt wordt. Wij herinneren er aan, dat radio-storing bij verordening strafbaar gesteld is en dat men met zeer geringe moeite en kosten deze apparaten storingvrij kan laten maken. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 11 September tot met 18 Septembel zijn door heeren 147, dames 117, kosteloos jongens 89 en kosteloos meisjes 124 baden genomen. Totaal 477 baden. Hoogste tempe ratuur 64 graden. HET AUTO-ONGELUK BIJ BEVERWIJK. Een tweede slachtoffer. Het droevig auto-ongeval, dat Vrijdagmid dag op den Provincialeweg naar Uitgeest on der de gemeente Wijk aan Zee en Duin ge beurde, heeft nog een tweede slachtoffer ge- eischt. De 13-jarige M. Niesten is Vrijdag nacht in het Roode Kruisziekenhuis te Bever wijk aan haar verwondingen overleden, waar door derhalve het nooalottig ongeluk ami twee meisjes het leven heeft gekost.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2