Jietk Scfuiol Snoet JMqeienden Stukken ii r E J Kramer, Zuid-Zijpe; 21- prijs Pietje 7, J. E. J. Kramer, Zuid-Zijpe; 3e pr Aafje 2. Simon Kalverboer, Stompe- l°ren* Rubriek I. Vereenigingsgroepen van S Melkkoeien. Ie pr. Groep 25 Vereeniging Assum- Uitgeest; 2e pr. a Groep 24 Vereeniging Assendelft; 2e pr b Groep 26 Vereeni ging Stompetoren; 3e pr. a Groep 23 Ver eeniging Duinstreek; 3e pr. b Groep 22 Vereeniging H.-H.-Waard. Individueel: le pr. a K. Feeke, Krom- meniedijk, Nelly 3 No. 116; le pr. b Dez. Keeltje 2 No. 115; le pr. c G Boekei, As sendelft, Bertha 3 No. 107; 2e pr. a St. Josephstichting Bergen, Aafje 10 No. 104, 2e pr. b A. Michielen, Stompetoren, Greetje 7 No. 121; 3e pr. a A. Kooy, Uit geest, Bakker 6 No. 113; 3e pr. b C. Boe- kei, Assendelft, Greta 6 No. 108. Rubriek 11. Fokkers-eigenaarsgroep. le pr. Groep 36 J. E. Kramer, Burger- brug; 2e pr. Groep 34, KI. Veeke, Krom- meniedijk; 3e pr. Groep 29, P. Stein, As sendelft; eerv. verm. Groep 32, D. Kra mer Glijns, Stompetoren; eerv. verm. Groep 31, S. Kalverboer, Stompetoren. WOLVEE. I. VET VEE. Beste fijnste Vette Schapen, geb. in 1931 (10 stuks), leen 3e pr. D. Bakker Gbz., Bobeldijk; 5e pr. H. Kramer Hzn., Koedijk; eerv. verm. J. Schilder Lzn., Spierdijk. Beste fijnste Overhouders (geen ram men), geb. in 1932 (10 stuks), le pr. met kwaliteitsprijs J. Jonker, Bergen; 2e pr. C. Spaan, Koedijk; 3e pr. C. Fransen, Schoorl. II. FOKMATERIAAL. Rammen, geb. in 1929 of vroeger. le pr. K. Koster Jzn., Midwoud; 2e pr C. Stapel Pzn., Hoogk>.-spel; 3e pr. K. Bregman Jzn., N.-Beemster. Rammen, geboren in 1930. le pr. D. P. Timmerman, Schagen; 2e pr. K. Braak, Hoogwoud; 3e pr. P. Kooy- man, Wognum; 4e pr. J. Stapel Szn., Sij- bekarspel.(„Grenshoeve eerv. verm. P Konijn, Venhuizen. Rammen, geboren in 1931. le pr. Gebrs. Hogetoorn, N.-Beemster; 2e en 3e pr. Wed. Hm. Langedijk, Weere, Abbekerk; 4e pr. H. J. E. van Hoorn, Wieringerwaard; eerv. verm. A Dekker Kzn Oterleek. Ramlammeren (drietallen), van één vaderdier, geboren in 1932. le pr., eerv. verm. en medaille Gebrs Hogetoorn, N.-Beemster; eerv. verm. en medaille Jn. van Berkel Czn., Wognum Ramlammeren (drietallen), van één vaderdier, geb. in 1932. Eerv. verm.: A. Dekker Kzn., Oter leek; D. Schoenmaker, Hoogkarspel; G. Glas, Gouw, Hoogwoud; C. Stapel Pz., Hoogkarspel; C. Donker, Schellinkhout; J. de Jonge Wzn., Monnikendam; - G Blokker, Opperdoes. Ooien met hare in 1932 geboren lam meren, waaronder telkens minstens oen ramlam. (Ooien met meer dan 1 lam). le pr. H. J. E. van Hoorn, Wieringer waard; 2e pr. Gebr. Hogetoorn, N.-Beem ster; 3e pr. J. de Jonge Wzn., Monniken dam; Eerv. verm. W. Kool, Hauwert. Ooien met hare in 1932 geboren ramlammeren (Ooien met 1 ramlam). 2e pr. C. Wijdenes Pzn., Sijbekarspel 3e pr. M. Spaan, St. Pancras. Ooien (viertallen), geb. in '30 of vroeger le pr. Inzending van Wed. Hm. Lan gedijk, Abbekerk; 2e pr. Inzending van K. Bregman Jzn., N.-Beemster; 3e pr Inzending van J. Stapel Szn., „Grens- hoeve", Sijbekarspel. Ooien (viertallen), geboren in 1931 le pr. J. Wagemaker, Weere, Abbe kerk; 2e pr. M. Kant, Avondorp, Scha gen; 3e pr. C. Stapel Pzn., Hoogkarspel; 4e pr. H. J. E. van Hoorn, Wieringer waard; Eerv. verm. A. H. Doets, Hoorn Ooilammeren (viertallen), van één vaderdier, geboren in 1932. le pr. A. Dekker Kzn., Oterleek; 2e pr M Kant, Avondorp, Schagen; 3e pr. C Langedijk Jzn.. Weere, Abbekerk; 4e pr. E Dz. Govers, Alkmaar. WOL. Vachten van éénjarige rammen. le prijs C. Wijdenes Pz., Sijbecarspel. 2e prijs H. J. E. v. Hoorn, Wieringerw. 3e pr. A. D. Koorn, Aartswoud. 3e pr. B. N. Kruijer, Zuid-Zijpe. 3e pr. C K. v. d. Oord, Oude-Niedorp 4p pr. A W. Kool, Hauwert. 4e pr. B A. Dekker Kz., Oterleek. 4e pr. C M. Kant, Schagen. 4e pr. D C Lakeman, St. Maarten. 4e pr. E Jac. Wetsteen, N. Niedorp. Vachten van rammen boven één jaar le pr. A K. Koster Jz., Midwoud. le pr. B W. Kool Kz., Hauwert. 2e pr. C. Stapel Pz., Hoogkarspel. 3e pr. K. Bregman Jz., N.-Beemster. 4e pr. A P. Borst, H.H.Waard-Noord. 4e pr. B M. Spaan, St. Pancras. 4e pr. C M. C. de Graaf, A. Paulowna Collectiën van vier vachten van één jarige ooien alk. van één Vaderdier. le pr. D. Schoenmaker, Hoogkarspel pr. A Dekker en Kalverboer, Oterleek 2e pr. B J. v. Berkel, Wogixum. Se pr. A M. Spaan, St. Pancras. 3e pr B K. Koster Jz., Midwoud. 4e pr. a J. Wagemaker, Abbekerk 4e pr. B Dekker en Kalverboer, Oter leek. 4e pr. C K. Bregman Jz., N.-Beemster 4e pr. D C Stapel Pz., Hoogkarspel Colloctiën van vier vachten van twee- jarige ooien afk. van één Vaderdier. le pr. K. Bregman Jz., N.-Beemster. 4e pr. A D. Schoenmaker, Hoogkarspel v4e Pr. Gebrs. K. en H Hogetoorn <x>rd-Beemster. Collectiën van zes vachten van twee jarige of cudere ooien van één eigenaar. Pr a a. Dekker Kz Oterleek Pr. B K Bregman Jz., N -Beamster Pr. A L. v Reeuwijk, Hoofdorp. Pr- B Gebrs. Hogetoorn, N Beemster pr. a s. Eriks, Koegras. Pr B D. Schoenmaker, Hoogkarspel. 2e D. VARKENS. Drie beste zware vette Varkens. le pr. Th Straathof, Egmond-Binnen; pr. P. Frans Jzn., Heiloo; 3e pr. en kwaliteitsprijs J, v. Kampen, Spierdijk. Drie varkens, het meest geschikt voor de slachtbank, le pr. P. Leeuw, Avenhorn; 2e pr. Jac Wetsteen, Nieuwe-Niedorp; 3e pr. Fa Luiting, Alkmaar. Baconvarkens (3 stuks). Is pr. Frans Sleutel, Alkmaar; 2e pr. Nieuwboer, Alkmaar; 3e pr. Jb. Wa ker, Twisk. II. FOKMATERIAAL. Beeren, geb. in 1930 of vroeger, le pr. N. Bakker, Heiloo; 2e pr. A. de Haan, N.-Beemster; 3e pr. Alb. de Wit, Zand; 4e pr. J. Bleeker Cz., Assendelft. Beeren, geb. na 31 Dec. 1930 en vóór 1 October 1931. le pr. J Wagenaar C. J. Gz., Heerhu- gowaard; 2e pr. P. Wijdenes Cz., Twisk; 3e pr. P. Borst, Heerhugowaard-N. 4e pr. F. N. Laan, Opmeer. Beeren, geb. na 30 Sept. 1931, doch niet jonger dan 6 maanden, le pr. P. Nooy Cz., Midwoud; 2e pr. Jb. Spaan, West-Graftdijk; 3e pr. N. Bak ker, Heiloo; 4e pr. Varkensfokvereeni- ging „Spierdijk" te Spierdijk. Drachtige Zeugen, geb. vóór 1 Sept. 1930 le pr. D. Schoen, Benningbroek; 2e pr. P. Rol Cz., Starnmeer; 3e pr. P. Borst, Heerhugowaard-N.; eerv. verm. Jb Schilder Tz., Wogmeer—Spierdijk. Drachtige Zeugen, geb. na 31 Aug. '30, doch vóór 1 Januari 1932. le pr. P. Borst, Heerhugowaard-N.; 2é pr. S. Borst, Heerhugowaard-N.; 3e pr D. Schoen, Benningbroek; eerv. verm. A. de Haan, N.-Beemster. Zeugen, geb. vóór 1 Sept. 1930 met biggen. le pr. P. Borst, Heerhugowaard-N.; 2e pr. J. Bleeker Cz., Assendelft; 3e pr. D. Schoen, Benningbroek. Zeugen, geb. na 31 Aug. 1930, doch vóór 1 Sept. 1931, met biggen, le pr. S. Dekker, de Purmer; 2e pr. D. Schoen, Benningbroek. Jonge Fokvarkens, geb. op of na 1 Jan 1932. le pr. S. Borst, Heerhugowaard-N.; 2e pr. A. de Haan, N.-Beemster; 3e pr. S. v. d. Wal, Weere-Winkel. HOENDERS. Holl. Hoenders. 2de prijs J. de Groot, Alkmaar. Wyandottes (wit), lste prijs A. Bos, Oudorp. Wyandottes (goud), lste prijs J. N. van Diepen, Alkmaar. Rliode Islands Red. lste, 2de, 3e en Z. E. V. J. Blaauboer, Alkmaar. Ancona's. lste prijs C. Kom, Alkmaar. Hermelijn Succes. lste prijs H. Vorst, Enkhuizen. Minorca's. lste prijs A. Bos, Oudorp; 2de prijs G Jongejan, St. Maartensbrug; 3de prijs P Mulder, Wieringen. Leghorns (wit), lste prijs C. Korn, Alkmaar. 2e prijs D. Swakman, Heiloo. 2 Z. E. vèrm. H. Scholten, de Hulk. Leghorns (Patrijs), lste prijs C. Korn, Alkmaar. Welsummers. lste en 2de prijs G. v. d. Meulen, Alk maar. Plymouth Rocks. lste prijs N. Jol, Alkmaar. NUTRASSEN. N. H. Blauwe, lste en 2de pr. M. Hellingman, Noord- Beemster. KRIELEN. Holl. krielen. 2de prijs W. Hiehle, Alkmaar. Wyandottes krielen, lste prijs L. J. S. Leertouwer, Heiloo 2 Z. E. verm. F. Mulder, Wieringen. Leghornkrielen. lste en 3de pr. N. Landman, Alkmaar Belgische krielen, lste en 2de pr. H. Machielsa, Alkmaar Engelsche krielen, lste, 2e en 3e prijs H. Machielse, Alk maar. WATERVOGELS. N. Holl. Spreeuwkopeenden. lste en 2e prijs M. Hellingman, Beem ster; Z. E. verm. C. Korn, Alkmaar. Khaki Cambells. lste prijs N. Lely, de Hulk. 2e prijs J. Lely, Scharwoude. SIEREENDEN. Witte kwakers, lste prijs C. Korn, Alkmaar. Fazanten, lste prijs N. W. Groot, Egmond a. d Hoef; 2e pr. S. de Jong, Alkmaar Kalkoenen, lste prijs S. Schilder, Beemster. 2e prijs C. Igesz, Heiloo. Ter opluistering: S. Schilder, kalkoen en 12 kuikens. H. Leegwater, Alkmaar. Egel iret 5 jongen. SIERDUIVEN. Witte Hagenaars. lste prijs A. Korver, Alkmaar. 3e prijo Van Son, Alkmaar. Niet genoemde rassen, lste prijs M Hellingman, N Beemster 2e prijs Joh. Overtoom, Alkmaar. 3e prijs A. Korver, Alkmaar. KONIJNEN. Vlaamsche reuzen, wit. Ram. lste prijs J. v. d. Aakster, Alkmaar. 2e prijs dezelfde. Voedster, lste prfjs Th. v. d. Gracht, Schagen. 2e prijs J. v. d. Aakster, Alkmaar. Z. E. V. J. Jonkman, Bovenkarspel. 2 E. verm. L. v. d. Aakster, Alkmaar Andere kleuren. Ram. 2e prijs N. Pronk, Warmenhuizen. Voedster. lste en 2e prijs P. Siedsma, Westwoud. Z. E. verm. N. Pronk, Warmenhuizen Weeners, wit. lste prijs D. Langenberg, Alkmaar. Blauw. lste prijs D. Langenberg, Alkmaar Angora's (Ram). Z. E verm. P. Mulder, Wieringen. Voedster. 4 P. Mulder, Wieringen. Z. E. verm. D Langenberg, Alkmaar Holl. Konijnen (ram). lste prijs J. P. de Boer, Schagen. 2de prijs N. Leijen, Schagen. Voedster, lste prijs J. P* de Boer, Schagen. 2e prijs N. Leijen, Schagen. Chinchilla's (Ram). 2e prijs P. Mulder, Wieringen. Franscbe hangoor, lste prijs P. Fokkelman, Haarlem Havanna's (Ram), lste prijs P. Mulder, Wieringen. Tankonijnen. (Ram), lste prijs J. Jonkman, Bovenkarspel. Voedster. lste prijs J. Jonkman Bovenkarspel. Niet genoemde Rassen. Ram. lste prijs P. Fokkelman, Haarlem. 2e prijs P. Kok, Schagen. Z. E. verm. P. Mulder, Wieringen. Voedster, lste prijs P. Kok. Schagen. Nesten konijnen. Groote rassen, lste prijs J. v. d. Aakster, Alkmaar. 2e prijs L. v. d. Aakster, Alkmaar. Middenrassen, lste prijs Cor v. d. Meulen, Alkmaar. Kleine rassen. 2e prijs A. Kiezeling. Schagen. BLOEMEN EN PLANTEN. Kamerplanten op naam. le pr. J. Kleverlaan, Alkmaar; 2e pr. H. Brouwer, Alkmaar; 3e pr. A. Boersen Jzn., Alkmaar. Cacteëen op naam. Minstens 10 stuks, le pr. H. Brouwer, Alkmaar; 2e pr. A. Boersen Jzn., Alsmaar Fraaiste collectie Dahlia's (groep), le pr. Jan Groen, St. Pancras. Fraaiste collectie Cacteeën (groep), le pr. M. de Sain, Bergen, 2e pr. P. Neefkes, Alkmaar; 3e pr. F. Rempt, Alk maar; Z.Eerv. verm. A. Boersen Jzn. Alkmaar. Fraaiste collectie Potplanten (groep). 2e pr. A. Boersen Jzn., Alkmaar. Mooiste Miniatuur Rotspartijtje. le pr. P. Neefkes, Alkmaar; le pr. P. van Bodegraven, Schoorl; 2e pr. F. Rempt, Alkmaar. Afgesneden Zinnia's op naam (minstens 5 stuks in vaas), le pr. A. Boersen Jzn., Alkmaar. Fraaiste Bloemenmand, le pr. J. Kleverlaan, Alkmaar; 2e pr. H. Brouwer, Alkmaar. AFDEELING TER OPLUISTERING. (Korenbeurs.) Fraaiste stand. le en eereprijijs W. Scheepmaker, Alkmaar; le pr. C. A. Ruygh, Alkmaar; le pr. Jn. v. d. Pol, Alkmaar; le pr. „Deka", Verkoopkantoor v. Roomboter, Alkmaar; le pr. Jan de Vries, Alkmaar; le pr. Firma W. Zaadnoordijk, Alkmaar; le pr. A. Huisman, Alkmaar; le pr. P van Bodegraven ..Sursum Corda", Schoorl; Eerv. verm. V. Gebr. Rolff's Handelsmij., Alkmaar/r Ter opluistering. Hofplein Eerv. verm.: Jac. Met's Automobiel bedrijf N.^., Alkmaar. Automobielen; J Met Jr., Alkmaar. Hoofdvertegenwoor diger Boeke en Huidekoper. Landbouw werktuigen; W. Schmidt, Alkmaar. Of fical Ford-dealer. Automobielen; P. Huiberts, Alkmaar. Demonstratiewa gen Simplex-Rijwiel- en Motorenfabrie- ken; G. de Boer, Alkmaar. Mand- en Rietwerk; Garage Kossen v.h. J. Baas, Alkmaar, Automobielen; B. Hulskamp, Alkmaar. Zuivelwerktuigen, Waschma- chines, enz.; Velo Waschmachine Mij., Alkmaar. Velo-waschmachines en wrin gers; A. Slagt, Alkmaar. Zadelmakers werktuigen; A. van Tiel, Alkmaar. Landbouwwerktuigen; Autogarage K Baas, Alkmaar. Automobielen; A. Dam en Co., Alkmaar. Automobielen; Nas sau-garage, Alkmaar. Twee Automobie len. BENOEMD. Aan de Haagsche Schoolvereeniging is tot leidster der kleuterklas benoemd onze stadgenoote mej. N. M. Blaauboer. DE VERNIELDE GEDENKSTEEN. Wij hebben in ons artikel over den ver nielden gedenksteen in het directie-gebouw der gasfabriek na informatie bij den betrokken wethouder medegedeeld, dat ook de Commis sie voor de Lichtbedrijven aan de wijziging in het opschrift haar goedkeuring had ver leend. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat de bedoelde commissie daaraan haar goed keuring niet verleend heeft en een besluit in dien geest daar dus niet is genomen. In de gisteravond gehouden vergadering van de commissie voor de lichtbedrijven waarin door meerdere leden betoogd werd. dat zij de vernieling van den gedenksteen af keuren. heeft wethouder Bonsema toegegeven dat alleen het college van B. en W. voor deze daad verantwoordelijk is ie achten. EEN MARIONETTEN-THEATER BIJ V. EN D. Een attractie niet alleen voor de kleintjes. In een hoek der tweede etage van de ma gazijnen der firma Vroom en Dreesmann, vlak bij de trap, is het marionetten-theater ondergebracht. Het marionetten-theater! Een klein voor proefje heeft men er al van gekregen, toeu in een der vele etalages geëtaleerd was wat onze baby's behoeven en „levende" poppen de plaats van baby innamen. Leven, dat doen de poppen maar dan alleen in handen van den meester, van hem die op de juiste wijze aan de touwtjes weet te trekken. En dat dit een heele kunst, is, zal ieder erkennen, die de eerstvolgende dagen een bezoek brengt aan gezegd hoekje op de tweede etage, waar een handwijzer de rich ting aangeeft. Het waren er gistermiddag nog maar wei nigen, die zich een plaatsje hadden gezocht op de netjes op rijen geplaatste stoelen; on getwijfeld zullen nog zeer velen komen om de levende poppen te zien een attractie niet alleen voor de kleinen onder de kinde ren. Levende poppen, die geheel doen wat werkelijk acrobaten enz. zouden doen, en alles met goede begeleidende muziek. Inder daad verbazingwekkend. We zagen zoo o.a. een koorddanseres, een athleet, Chineesche dansers, een struisvogel, dansers die onder hun oefening ijzingwek kend lange halzen kregen en beenen die in allerlei houdingen werden gelegd en dan een Oostersch tafereel: op den voorgrond een pacha wien frissche wind wordt toegewuifd en die bezoek krijgt van slangenbezweerders, en op den achtergrond een gezicht op een dorp met een groote moskee aan het water, waarin zwanen en schepen voorbij trekken Een zeer aardig geheel. De verschillende nummers der voorstelling werden aangekondigd door een grappiger, conferencier, die telkenmale vooral door zijn luchtsprong bij zijn vertrek van het tooneel den lachlust opwekte. Mocht het bezoek dan gister nog niet erg talrijk zijn geweest om met den confereo. cier te spreken: Es kornuit mehr, noch viel mehr. Het is zeer zeker kunst wat er in dit marionetten-theater gegeven wordt. haar opheffing ingediende protesten o. i. weinig hoop meer. AMATEUR-FOTOGRAFEN- VEREENIGING OPGERICHT. Gisteravond werd in de Unie de oprich tingsbijeenkomst gehouden der Amateur fotografen Vereeniging. De voorzitter van het voorloopig bestuur, de heer Pijnenburg, vertelde bij de opening van den avond, waarom men een dergelijke vereeniging noodig had. Dit was om tot de betere fotografie te geraken en om mislukte opnamen tot een minimum te beperken, want ook een amateur-fotograaf kan komen tot het maken van foto's met kunstwaarde. Vooral in deze stad met haar mooie omgeving moest een dergelijke vereeniging, zeide spr., succes hebben. Nadat spr. nog had verklaard welke de bezigheden der vereeniging zouden zijn, nam de heer de Boer, de hoofdredacteur van het fototijdschrift „Focus" het woord. Spr. zou een voordracht houden over foto graf eeren, waarbij hij eerst de technische kant van deze bezigheid zou belichten. De fotografie is enorm verbreid, iedereen kiekt, maar dan ook meestal niet veel meer dan dat; maar uit degenen die „kieken" moe ten toch de amateur-fotografen komen. Dc techniek van de fotografie is buitengewoon mooi, maar wat in hoofdzaak de leden der vereeniging interesseert is het resultaat van de wetenschap der fotografie. Welk een plaats neemt tegenwoordig het prentje, de foto, niet in, aan de fotografie is een groote industrie verbonden. Dit is echter een gelukkig verschijnsel, want fotografie werkt beschavend en verrijkt het leven. Men kan op verschillende manieren van iets genieten, zoo ook van de fotografie. Spr. wilde hier den weg wijzen om te komen tot de mooiste manier van genieten. In den amateur-fotograaf is iets van den kunstenaar, hij tracht iets beters te bereiken; men moet dan ook de natuur intrekken om te fotografeeren, trouwens door het fotografee ren gaat men al meer en meer het mooie van de natuur zien. Spr. gaf hierna verschillende technische wenken, waarna hij vervolgde met te spreken over den aesthetischen kant van de fotogra fie; dit gebeurde met behulp van lichtbeelden. Zoo kon men zien hoe men wel en hoe men niet moest fotografeeren om een zoo mooi mogelijk plaatje te krijgen. Verschillende prachtige foto's werden getoond en spr. gaf vele practische wenken, zoodat deze eerste bijeenkomst van de vereeniging al zeer nuttig is verloopen. Na de voordracht van den heer de Boer kon men de in de zaal tentoongestelde foto's, waaronder echte kunstwerken en bijna alle vervaardigd door den heer Pijnenburg, gaan bezichtigen. NOORDHOLLANDSCHE LAMMEREN NAAR EEN WINKELWEEK TE BRUSSEL De beste lammeren der tentoonstelling wer den aangekocht door de firma J. Foekerts te Leeuwarden, bestemd voor de groote Winkel week te Brussel. AANRANDING EN BEROOVING. De 69-jarige melkslijter W. Hopman, wo nende aan het Zeglis alhier, is Maandag nacht om half twaalf, toen hij van een ver gadering in de stad huiswaarts keerde, op ernstige wijze mishandeld en van een bedrag van 35 gulden beroofd. De man woont op ongeveer 700 M. aLtand van de gemeenteremiging. Tussehen zijn wo ning en de reiniging staan slechts een paar huisjes en op bec onbewoonde gedeelte werd hij Maandagnacht om half twaalf onverhoeds door een persoon overvallen, die hem mis handelde en hem van zijn gekl, een bedrag van 35 gulden, beroofde. De oude man wist na de mishandeling na genoeg kruipende nog zijn woning te berei ken en is thans ten gevolge van de mishande ling nog bedlegerig. De politie stelt een onderzoek in en het is te hopen, dat de onverlaat spoedig achter haald zal wonden. DE ALKMAARSCHE RECHTBANK GAAT VERDWIJNEN. Uit de mededeelingen der regeering bij het 4e hoofdstuk der staatsbegrooting (Justitie) blijkt dat de minister concentratie van de rechtspraak denkt te bereiken door opheffing van zeven rechtbanken en 48 kantongerechten. Het zijn de rechtbanken té Alkmaar, Almelo, Dordrecht, Roermond, Tiel, Win schoten en Zutfen. Haar opheffing brengt een bezuiniging van 165.000, die van de 48 kantongerechten een bezuiniging van 155.000. Het is te verwachten, dat met de rechtbank ook het Huis van Bewaring zal verdwijnen. Natuurlijk moeten de kamers nog over een en ander beslissen maar er bestaat voor be houd van onze rechtbank ondanks de tegen ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 18 tot en met 21 Sept Heeren 6, Dames 9 en Jongens 1, in totaal 16. Vanaf heden is de inrichting gesloten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19,30 uur licht op- DE EERSTE SPRUITJES. Wij leven blijkbaar in den tijd, dat van diverse groentesoorten de eerstelingen ter veiling wordt aangevoerd. Men verzocht ons althans heden te melden, dat de eerste spruit jes heden hun intrede op onze Exportveiiing gedaan hebben en dat zij werden aangevoerd door den heer L. Pepping uit de Boekeler- meer. Door het provinciaal kapittel der Domini canen is Pater Basilius Schaam, thans pastoor te Schiedam, benoemd tot Provin ciaal. LI M MEN Ds. C. J. A. Bosch, f In den ouderdom van 75 jaar is in de An- toinettastichting te Raamsdonkveer overleden ds. C. J. A. Bosch, emiritus-predikant van de herv. gem. alhier. Ds. Bosch, die in 1857 werd geboren, werd in 1887 candidaat in Gelderland en aan vaardde 5 November van dat jaar het predik ambt te Nieuwveen. Vandaar vertrok hij in 1890 naar Hoogkarspel, welke standplaats in 1895 met Noord-Schermer verwisseld werd. In 1901 kwam hij in Den Helder en in 1907 werd hij predikant te Limmen, welke standplaats hij heeft ingenomen tot 1 Jan 1928, toen hem na meer dan 40-jarigen dienst eervol emeritaat werd verleend. Voetbal. Groote Veldslag tussehen Franschen en Russen. 't Is nu ruim een eeuw geleden, dat Ber gen het strijdperk was van bovengenoemden veldslag. Opnieuw zal men a.s. Zondag 25 Sept. getuige kunnen zijn van deze histori sche gebeurtenis, terwijl het samentreffen der Fransche en Russische froepen zal plaats hebben in de omgeving van het Russische monument. Onder de tonen der Bergensche Harmonie zullen de troepen om half vier afmarcheeren vanaf de Ruïne. Op het terrein van den strijd zal een ieder de gelegenheid gegeven worden de B. S. V.- Veteranen als een der nummers van 't alge meen feestprogramma, dat uitgevoerd zal wórden ter gelegenheid der totstandkoming van 't nieuwe kleedhuis van B. S. V. te Ber gen, te bewonderen. Om 2 uur gaat vooraf een competitie-wed strijd tussehen Alkmaarsche Boys en B. S. V. I. Deze belangrijke wedstrijd belooft zeer spannend te zullen zijn gezien de spel-kwa liteit van j.1. Zondag. De plaatselijke gymnastiekvereniging Se Quick zal tijdens de rust de»-'eeren Na afloop van het spr"" S. V.-bal in de Rustende re., .6e*1 ^wa u jjg slot vormen van dezen n. (Buiten verantwoo'dtVjkheid van de Redactie. De opname in ae rubriek, be^iist vrensvns dot de 'friartie er wede instemt I Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoekt ondergeteekende voor onderstaande plaatsing in Uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Er is over het geval der radiodistributie- kwestie al eenige stof opgewaaid, aangaande de bepalingen door de gemeente vastgesteld. Maar wat mij is opgevallen, of liever ge zegd tegengevallen, is dat alle distributie luisteraars zwijgen als het graf. En zij zijn toch de meest belanghebbenden in deze zaak. Al zullen zij in eigen kring er wel over mopperen om maar een goed Hollandsche uitdrukking te gebruiken. Maar hebben zij wel begrepen, dat wij er daarmee niet komen? Er moet worden geprotesteerd en desnoods tegenmaatregelen worden getroffen om onze rechten en belangen te verdedigen. De tijd dringt en 1 October staat spoedig voor de deur. En zulien wij ons dan als goedmoedige schapen ter gemeentelijke slachtbank laten leiden? Een ieder heeft door middel der plaatselijke bladen kennis kun nen nemen van deze prachtige bepalingen voor het Gemeentelijke Radio-Distributie zaakje. waarvan het eene artikel nog drasti scher is dan het andere. Zoo drastisch als geen particuliere ondernemer het in zijn hersens zal halen, laat staan uit te voeren. En nu mag wethouder Bonsema verklaren, dat de artikelen soepel zullen worden toegepast, doch dat zegt voor mij nog niets. Wat de heer Bonsema soepel noemt, wordt door een ander als stug aangevoeld. En al is dit regle ment aan honderd andere gemeenten ontleend, ik ben van meening, dat wij ons daar niet bij neer behoeven te liggen. Het doel van mijn schrijven is langs dezen weg de aandacht van alle distributieluisteraars op deze zaak te vestigen en de menscben wakker te maken voor de gevaren, die hen bedreigen. Als zij allen, maar dan ook allen, voor bun rechten opkomen, is er misschien nog wat aan te veranderen. Ik verzoek ieder, die instemt, met dit schrijven, mij een kaartje of handtee- kening met adres te willen zenden. Ook ver zoek 3c degenen, die in staat zijn om voor een mogelijke te voeren actie de leiding op zich te nemen, mij hun adres op te willen geven. Hoogachtend, JOHN. DE VRIES, Boezemsingei 31, Alhier.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3