Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. HENSBROEK. SCHAGEN. LANOENDIJK. P' zen hooger geweest dan verleden jaar en raagt tot op heden 82.000 a 83 000 Spr. wekte allen op, zich aan de Broeker vei ling te houden. De voorzitter bracht den heer de Boer een woord van dank voor zijn verslag. Het is dus toch gebleken een goed besluit te zijn ge weest, de veilingen contant te houden, al wa ren we eerst nog een beetje bang. De tuin ders hebben alleen hun geld ontvangen, wat wel gelukkig is in dezen tijd. De voorzitter deelde nog mede, dat de uiensorteermachine weer in gereedheid »s gebracht, zoodat men hier weer van kan pro fiteer en. De secretaris deelde mede, dat de uitvoer van aardappelen dit jaar grooter was dan verleden jaar. Bij de rondvraag vroeg de heer C. Mad derom, of het voor de verafwonenden niet mogelijk was, met het oog op de hooge ver voerkosten naar de veiling, de producten aan huis te mogen verkoopen, waarvandaan ze dan worden afgehaald. De secretaris antwoordde dat het ge- svenscht was, dat alles over de veiling ging. Het sjoeet spr., dat geen vertegenwoordigers van „De Koophandel" aanwezig waren, want er zijn er die het uit de hand verkoo pen forceeren. De boetebepaling wordt niet streng gehandhaafd, omdat de prijzen zoo slecht zijn, doch alles moet zooveel mogelijk aan de veiling worden gehouden. Als men veraf woont heeft men één kooper, terwijl men aan de veiling allen heeft. We doen veel om de zaak op te werken, door reclame enz doch door de uit de hand verkoop wordt de versterkte positie weer danig verzwakt. Spr wekte allen op, zich aan de veiling te hou den. De heer Madderom motiveerde zijn verzoek door aan te toonen, dat men met een prijs van 0.70 per 100 Kg. voor de aardappelen, waar 0.30 vracht af gaat, zijn aardappe len niet kan laten rooien. De secretaris gaf den heer Maderom in overweging om hem als veilingleider een briefje te geven met de te verkoopen partij en, dan worden ze telkens weer opnieuw kos teloos aangeboden totdat ze worden verkocht De heer Madderom was hiermede tevre den. De heer A. Hoogland wekte allen op om toch van de veiling gebruik te maken, want door het uit de hancl verkoopen worden de kooplieden niet gedwongen te geven, zooveel ze kunnen. Op een vraag van den heer Smit ant woordde de secretaris, dat de kool wel den zelfden dag, doch de aardappelen eenige da gen later kunnen worden geleverd, al naar overeengekomen. De heer W. Visser klaagde er over, dat hij geen bericht had gehad, dat de veiling 's Maandags weer om 8 uur begon. De voorzitter antwoordde, dat de regeling van 's Maandags om 9 uur bij het ingaan van het nieuwe seizoen vervalt. De heer H. Glas wilde de aanvangstijden der veilingen door middel van een bord be kend maken. De voorzitter zegde toe, dat zoo min mo gelijk veranderingen zouden worden aange bracht en dat veranderingen tijdig zullen worden bekend gemaakt. De secretaris deelde nog mede, dat men een week minimumprijzen heeft gehad op aandringen van de Oost, doch zeer tot on zen last, zoodat ze weer zijn opgeheven. Daarna sluiting. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Veel opwekkends was er weer niet en wat de veilingen deze week te zien gaven. En men mag aannemen, dat dit voorloopig nog niet zal veranderen, als er geen meer nor male internationale verhoudingen ontstaan Waar de verschijnselen in die richting nog niet vallen te bespeuren, zal het nog wel een tijdje duren, eer weer gewone toestanden op de veilingen te Noord-Scharwoude en Broek op Langendijk hun intrede doen. De tuinders gaan met dat al bij den dag achteruit en zul len het oogenblik zegenen, waarop meer voor hun belangen wordt gezorgd. De regeering schijnt zich nu die zorg te hebben aangetrof fen en hoopt, zijn we goed ingelicht, weldra met voorstellen te komen, die aan de be- staanzekerheid der tuinders een einde zal maken, althans in dezen zin, dat garantie prijzen op de producten zullen worden ge geven tot bedragen, die de productiekosten goedmaken, waarin dan ook begrepen wordt een loon voor arbeiders èn bouwer. Deze zal het dan wel niet breed hebben, doch zal in de noodzakelijkste levensbehoeften kunnen voor zien. De vraag uit het buitenland naar aardap pelen bleef ook deze week slap en de binnen- landsche markten vragen ook niet in die mate, dat verhoogde prijzen het gevolg kun nen zijn. Een en ander was zelfs oorzaak, dat de gestelde minimum-prijs van 1 per 100 K.G. moest worden ingetrokken, daar het niet mogelijk was voor verschillende partijen dien bijzonder lagen prijs te maken. Bijna iederen marktdag werden dan ook verschil lende partijen Schotsche muizen voor 0.60 per 100 K.G. verkocht, niet alleen de groot ste soorten, maar ook andere. De hoogste prijs, welke deze week gemaakt werd voor Schotten, was 1.70. Voor groote werd tus- schen 0.500.90 besteed. Heel wat van de andere ging voor 1 of iets meer weg. Zoo is het te begrijpen, dat per snees niet meer dan f 5 gemiddeld zal worden ge maakt, zoodat de opbrengst van dit product ver beneden de exploitatiekosten zal blijven Blauwe eigenheimers 1.50f 2.20 op eigenheimers 11.70. Voor Duken werd 0.7080 gemaakt. Drielingen brachten van 1.802.50 op. De aanvoer aan bei de veilingen belieo ongeveer 34 spoorwagens Van roode kool was er deze week een be vredigende aanvoer. In 't begin der week bracht groote 0.60 per 100 KG., voor het mooiste kleingoed kon ongeveer 2 worden bedongen. Later kwam in dezen prijs nog een kleine verbetering, zoodat tot 2.50 werd gemaakt. De groote soort moest ook toen nog voor 60 cent worden verkocht. Voo> zoover we konden nagaan vond het aange voerde een kooper, alleen te Noord-Schar woude was ze Maandag onverkoopbaar Aangevoerd werden 23 spoorwagens. Minder groot was de aanvoer van gele kool, n.1. slechts 14 spoorwagens. Ook hier bracht de groote soort den minimum-prijs van 0.60 op. Het allermooiste kleingoed werd tot 2.70 geveild. Al naar grootte en kwaliteit brachten de andere prijzen op, tus- schen deze uitersten gelegen. De hoogste prijs voor vroege witte kool besteed was f 1.20. Verschillende partijen konden echter slechts f 0.60 halen. Op 't laatst der week waren de prijzen ongunsti ger dan in 't begin, wat geen gunstig teeken is, nu de inmaak in de fabrieken op volle capaciteit wordt ingezet. Misschien dat de groote aanvoer van 85 spoorwagens een factor van prijsdaling was. Voor bloemkool was goede belangstelling Jammer, dat zoo weinig tuinbouw ers van de vrij goede prijzen profiteeren. De mooiste en grootste eerste soort werden verkocht voor ruim 15 per 100 stuks; kleinere of grootere van eenigszins afwijkende kwaliteit brachten 810 op. Voor tweede soort werd van 15 betaald. Er werden in totaal 22000 stuks geveild. Deensche witte kool, nog zeer sporadisch aangevoerd, werd voor 0.601.20 ver kocht. De aanvoer van uien was weer van betee- kenis. In de prijzen kwam niet veel verande ring. Nep brengt nog de hoogste prijzen op, liggende tusschen "ongeveer 66.60 Voor uien wordt een te lage prijs betaald, n.1 2.303.50, deze laatste prijs echter bij uitzondering. Voor grove uien werd 2.80 f 3.20 gemaakt. Drielingen waren nog lager: de mooiste brachten tot f 2.60 op Veel ging echter weg voor 2, of 1 a 2 dub beltjes mear. De aanvoer beliep rond 24 spoorwagens. Voor bieten ontbreekt maar steeds de noo- dige belangstelling, vandaar lage prijzen De mooiste brengen ongeveer 2 op, ook gingen er partijen van de hand van 0.60 1. Voor kleine peen werd 0.601.10 be taald, groote golden van 1.402. Aan slaboonen kwam nog heel wat ter veiling. Voor de mooiste kon 57 wor den bedongen. Verschillende partijen werden echter voor 23 verkocht. Veel hangt hier van de kwaliteit af. Tomaten liepen nog iets in prijs terug, en wel van ongeveer f 75 voor A. B. zakte van 8.40—6.70, C van 3.703.20 en CC met 30 cent tot 2. Druiven handhaafden ongeveer denzelf den prijs Alicante voor 3234.70 en Frankenthaler voor 3339.60 werd ver kocht. 'JUuwinciaai 'Memos Floralia-, huisvlijt- en tuinbouw tentoonstelling. Zaterdagavond 7 uur werd deze tentoon stelling geopend door burgemeester Kooiman. De inzendingen waren dit jaar schitterend, vooral wat betreft de huisvlijt. De bekronin gen voor de planten en bouquetten zijn als volgt: Groepen binnenplanten: 1ste prijs Jan van Leien, 2e prijs D. Wit, 3e pr W Boot. Personeele prijzen binnenplanten, varen: lste prijs K. Bobeldijk, 2e pr wed. D. Hart- land, 3e pr. J. Oudendijk. Primula: lste prijs J. Gelder, 2e pr. L. Mantel en 3e pr. Jn. Volkers. Geranium: lste prijs Jb. Koning, 2e pr. H. de Vries, 3e prijs P. Fok Jr. Buitenplanten, groepen: lste prijs H Heertjes, 2e pr. mej. T. Evers, 3e pr. mej. L. Boot. Personeele prijs buitenplanten. Roos: le pr. W. Zwagerman, 2e pr. J. van Duin, 3e pr. Jan Hartland. Chrysant: lste pr. mej. C. Evers, 2e pr. wed. C. Stapel, 3e pr. C. Boot. Pelumia: lste pr. P. v. Leien, 2e pr. Jn. Schaak, 3e pr. K. Kamp. Kinderplanten, jongens, Stek Zinna: lste pr. Jb. v. Vuure, 2e pr. Jn. Koning, 3e pr. P. Wit, 4e pr. Jb. Klinkhamer, 5e pr. K. Bommenij Cz. Zaad Afrikaan: lste pr. P. Wit, 2e pr. C. de Boer. 3e pr. H. de Graaf, 4e pr. Jb. Klink hamer, 5e pr. Jn. de Graaf. Meisjes, Stek Zinna: lste pr. J. Leegwater, 2e pr.a K. v. d. Molen, 3e pr. M. v. d. Molen, 4e pr. L. den Das, 5e pr J. Gelder. Zaad Leeuwenbek: 1. T. Admiraal; 2. G Naastepad; 3. L. Admiraal; 4. R. de Graaf; 5. G. Naastepad. Bouquetten: le pr. D. Wit; 2e pr. H Schrooder, met Dahlia's. Verschillende Bouquetten: le pr. Jn. Vol kers; 2e pr. D. Stapel. Kamerplanten: le pr. D. Rijkx; 2e pr. Jb Koning; 3e pr. Jn. Volkers. Bloemstukken: le pr. W. Leegwater; 2e pr. C. Blom; 3e pr. A. Turkstra. De bekroningen Land- en Tuinbouw waren als volgt: Roode bewaarkool: le pr. D. Leegwater; 2e pr. P. Fok; 3e pr. W. Leegwater. Roode herfstkool: le pr. C. Smit. Gele bewaarkool: le pr. P. Fok; 2e Jn Klerk; 3e pr. K. Wit. Deensche bewaarkool: le pr. Chr. de Vries; 2e pr. C. Boot; 3e pr. Jn. Klerk. Keukenbieten: le pr. P. Fok; 2e pr. C. Dekker; 3e pr. K. Speets; 4e pr. K. de Hart; 5e pr. Jn. Volkers. Consumptiewortelen: le pr. P. Fok; Flakkeesche wortelen: le pr. Joh. Doorn spleet, 2e pr. P. Fok; SpruitkooT le pr. Jn. v. Leien, 2e pr. D Stapel Stamslaboonen (d. z. d.): le pr. D. Kort, 2e or. C. Bommezij Jr., 3e pr. D. Wit, 4e pr' P. Fok; Stamsnijboonen: le pr. Jb. Koning, K. Speets Stoksnijboonen: le pr. L. Mantel; Uien: le pr. Jn. Klerk, 2e pr. K. Speets, 3e pr. Jn. Bart. 4e pr. C. Dekker; Nep: le pr. K. v. Leien, 2e pr. Joh. Doorn spleet, 3e Jn. v. Leien; Roza Voederbieten: le pr. D. Leegwater, 2e pr. Jn. Klerk, 3e pr. P. v. Leien; Groenkraag: le pr. K. Wit; suikerbieten eerste prijs. W. Koning; augurken le pr. Jn. van Leien. De uitslag der huisvlijttentoonstelling was: dameshandwerkenSpreien: le pr. mej K. Gelder, 2e pr. mej. Jb Heertjes, wed. D Hartland eervolle vermelding; beddenlinnen le pr. mej. W. Leegwater; fraaie handwer ken: le pr Mej. Jn. Klerk, mej. D. Wit; eervolle vermelding mej. A. Schaak Cd.; dekkleeden; le pr. me. A. Schaak Cd., eer volle verm. mej. H. Schrooder; breiwerk: le pr. mej. Doornspleet, 2e pr. mej. C. Dekker, 3e pr. mej. K. de Hart; eervolle verm. mej N. Bankert; costuumnaaien: le pr. mej. A. Groot, 2e pr. mej. D. Wit, eerv. verm. mej S. Mantel; naaiwerk bovenkleedingle pr mej. C. Bommezij Jr., 2e pr. wed. D. Hart- 'and eervolle verm. mej. C. Blom; onderklee- ding le pr. mej. Jn. Volkers, eervolle verm mei. D. Kort. Afd. heeren, houtsnijwerk: le pr. K. Gel der, 2e pr. J. Frankfort, eervolle verm. C. Blom. Knutselwerk: lste pr. Jn. Oudendijk. Huisvlijt, jongens van 1416 jaar: lste pr. Jan. van Loenen, 2e pr. P. Groenveld. Meisjes van 14—16 jaar: eerste pr. Trijn tje Koning, 2e pr. A. Turkstra, 3e pr. Ma Koning. Meisjes van 12—13 jaar: lste pr. L. den Das, 2e pr. S. Schrooder, 3e pr. A. de Boer. Meisjes van 16—11 jaar: lste pr. R. v. d. Molen. 2e pr. G. Schaak, 3e pr. L. Admiraal, 4e pr. M. Blom, 5e pr. T. Leegwater. Idem van 8 jaar: le pr. Janni Leegwater; 2e pr. T. Leegwater. Idem van 7 jaar: le pr. B. Blom; 2e pr. J. Leegwater; 3e pr. K. v. d. Molen. Idem van 6 jaar: le pr. A. Admiraal; 2e pr. Joh. Turkstra. Jongens van 12—13 jaar: le pr. J. Koning; 2e pr. A. Evers; 3e pr. S. Frankfort; 4e pr. Jb. de Hart; 5e pr. C. Bas; Idem van 11 jaar: le pr. P. Wit, 2e pr. A. v. Leien; idem van 11 jaar: lste pr. P. Wit, 2e prijs A. v. Leien; idem 9 jaar: lste pr. D. Schaak, 2e pr. H. Verdwaald; idem 8 jaar: lste pr. Jn. Leegwater, 2e pr. N. de Hart; idem 7 jaar: lste pr. H. van Vuuren. Een eerste prijs werd door het bestuur nog teogekend aan Greta de Boer. Van de attrac ties waren de winnaars biljart mej. D. Bas en de heeren Jb. Kolder en C. Koning. Het raden naar het krentebrood werd gewonnen door G. den Das en L. Hoogenwerf. De prijs uitreiking had Zondagavond plaats in café de Boer, waarna de verloting volgde. De hoofdprijs, een wollen deken, werd gewonnen door G. Goed en de 2e pr. (sprei) door K. de Hart, Alle kinderen van de hoogste klassen der lagere scholen gaan jaarlijks voor rekening der gemeente een dag naar Amsterdam. De onderwijzers der o.l. school hebben besloten dit jaar niet mede te gaan. De kinderen wor den volgens hen 364 dagen stelselmatig en angstvallig gescheiden gehouden en deze éénen dag mag men dan gezamenlijk naar Amsterdam en hieraan aan dezen schijn- eenheid wenschen zij niet langer mede te werken. Een vergadering van de oudercommissie, welke talrijk was bezocht, keurde de houding van de onderwijzers met algemeene stemmen goed. Besloten werd dit schoolreisje apart te houden en B. en W. te verzoeken de subsidie van de gemeente te verdeelen over beide da gen. Indien B. en W. hiertoe niet bereid mochten zijn, zal het batig saldo der kas van de oudercommissie ad 75 hieraan worden besteed, terwijl men het daarna nog benoo- digde door middel van een lijst zal zien te krijgen. Medegedeeld werd nog, dat totaal 70 leer lingen van de o.l. school, r.k. en chr. nat. school voor het reisje in aanmerking komen, waarvan 44 van de o.l. school. De subsidie, die de gemeente beschikbaar stelt, bedraagt 250. Nader is besloten het reisje te doen plaats hebben op Vrijdag a.s. voor de kinderen der o.l. school. De heer A. E. Lievens alhier is benoemd tot gemeente-nachtwacht in deze gemeente. Voor den nieuwen cursus van de afd Langendijk van de Vereen, tot bevordering van net Vakonderwijs in West-Friesland heb ben zich ongeveer 40 leerlingen aangemeld Men deelde ons mee, dat binnenkort nog een bijeenkomst zal worden gehouden van öe belanghebbende gemeente- en polderbesturen bij de totstandkoming van den weg door het Geestmer-ambacht, ten einde de verdere mo gelijkheden te bespreken. fëaekea Bali, beschreven door J. C. Lamster. Plaat jes en teekeningen van G. S. Fernhout. Uit gave N.V. Droste's Cacao- en Chocolade fabrieken te Haarlem. Van deze fabriek was destijds het album Indïè afkomstig en zij heeft met deze kunst zinnige reclameuitgave velen aan zich ver plicht. Toen is al beloofd, dat het Indië-album ge volgd zou worden door een serie uitgaven betreffende de verschillende volkeren van der. archipel en men heeft daarvoor nu allereerst een album gekozen, dat in woord en beeld, de bevolking, de zeden en gewoonten en niet het minst de natnurpracht van Bali ontsluiert. De heer J. C. Lamster, die zich op zeer ver dienstelijke wijze van zijn moeilijke taak heeft gekweten, heeft daarbij de hulp gehad van eenige Bali-kenners bij uitnemendheid, w.o Professor J. C. van Eerde. Het natuurschoon en de kleurenweelde van dit bekende Indische eiland zijn vastgelegd op een aantal kleinere en grootere aquarellen waarmede de teeke naar, de heer G. S. Fernhout bewezen heeft een kunstenaar te zijn. De verbruikers van Droste's producten komen geleidelijk in het bezit van de plaatjes en zullen als zij daar bij het album koopen, dat voor slechts 0.90 verkrijgbaar gesteld is (Postrekening No 6850 te Haarlem) weldra de complete serie kunnen inplakken, waarmede dit prachtwerk voltooid is. De drukkerij Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem heeft weer voor een keurige uitgave gezorgd. De Weg, door Warwick Deering. Uitgave Van Holkema Warendorfs Uitgevers- Maatschappij te Amsterdam. Warwick Deeping heeft in het bekende werk Sorrell en Zoon de liefde tusschen een vader en zijn zoon op treffende wijze weerge geven. Hij heeft in dit boek eigenlijk een pendant van het vorige geschreven, want het is ditmaal de geschiedenis van een moeder en een dochter, die alles voor elkaar opof feren. De weg, waarnaar dit boek genoemd is, is een drukke Engelsche verkeersweg en een weduwe met twee dochters heeft aan dien weg een theeschenkerij gevestigd. Hoe het daar toegaat en hoe de steeds bedrijvige vrouw met behulp van haar beide meisjes het hoofd boven water weet te houden, heeft Deeping op boeiende wijze beschreven. Hij laat daarbij uitkomen, hoe de Engelsche jeugd uit het burgerlijk millieu zich amu seert, wat haar hedendaagsche opvattingen over rechten, plichten en zeden zijn en hij teekent daarnaast de personen met welke de vrouw en de beide meisjes telkens in aan raking komen. Stella Lacey, de aristocrate, wier park aan de theeschenkerij grenst en Bonthorn, den gepensionenerden kapitein uit den wereldoorlog, den eenoogige, die met een huishoudster en een ouden tuinknecht in een landhuisje woont en bloemen kweekt. Hij en Rachel, het levenslustige meisje uit het Mo lenhuis, worden, ondanks het verschil in beider leeftijd, vrienden als het meisje bij een motorrit gevallen is en haar beide beenen verlamd zijn. Desondanks groeit die vriend schap tot liefde en treffend beschrijft Dee ping hoe inmiddels mevrouw Binnie, de altijd onvermoeide en opgewekte moeder, het nood lot het hoofd biedt en liefdevol de dochter verzorgt, die haar nu niet alleen niet meer helpen kan als de auto's van den drukken weg de gasten in het theehuis afzetten, maar die, hulpbehoevend als zij is geworden, een tijdroovende verzorging eischt. Bonthorn trouwt het meisje, ais er een medisch wonder gebeurt en de verlamde ledematen weer bruikbaar worden. Haar zuster Rhoda huwt en verlaat het Molenhuis en daarna nemen Rachel en Bonthorn de zorg voor de oude vrouw op zich, die een beroerte krijgt en dan even hulpbehoevend wordt als daarvoor haar dochter geweest is. Men moet dit boek lezen om mannen als de eenvoudige, recht schapen Bonthorn, de onbetrouwbare bruut Stanley Shelp en de goedige Frederick Tanrock naar waarde te kunnen beoordee- len. Bovenal komt de liefde tusschen Rachel en haar moeder tot uiting en van beiden, vooral van het kleine dappere vrouwtje, heeft de auteur een buitengewoon knappe karakterteekening gegeven. Dat men dit omvangrijke boek toch in wei nige dagen kan lezen is het beste bewijs, dat men het telkens weer ter hand neemt zoodra men er een oogenblik den tijd voor kan vin den. Het jaar van den tuinman, door Karei Capek. Uitgave Van Holkema Waren dorfs Uitgeversmaatschappij te Amsterdam. Als men dit boek voor het eerst ziet en den titel leest, krijgt men den indruk, dat dit nu eens een boek is, dat men aan een vriend moet cadeau geven, die er een tuintje op na houdt, dat hij zelf pleegt te onderhouden Immers hier is voor elke maand van het jaar beschreven wat er in dit tuintje gebeuren moet. Het is dus een soort handleiding voor den amateur-tuinman, maar wie zich laat verleiden om daardoor dit boekje te koopen, komt bij1 de lezing ervan al spoedig tot de ontdekking, dat hij bekocht is tenzij hij gevoel voor humor heeft. Zeker, er komen zoo nu en dan wel eens enkele nuttige wenken in voor, maar gewoonlijk neemt de auteur maar een loopje met zijn leergierige lezers en ver haalt hun telkens weer zulke onverwachte enormiteiten, dat zij zich afvragen of hij als deskundige werkelijk wel iets van het tui nieren zou afweten. Na een oogenblik van ernstige raadgeving volgt b.v. de volgende beschrijving van een tuinslang: „Men zou zoo denken, dat het begieten van een tuintje 'n heel eenvoudig werk is, vooral als men een tuinslang heeft. Maar het zal U spoedig duidelijk worden, dat een tuin slang, zoo lang zij nog niet getemd is, een buitengewoon grillig en gevaarlijk beest is, want zij worstelt, zij springt, zij draait, zij maakt plassen water en duikt verheugd ir. den chaos, dien zij gemaakt heeft. Daarna valt zij den man aan, die haar gebruikt en kronkelt zich om zijn beenen; als je haar met de voeten naar beneden duwt, kronkelt en steigert zij en draait zich om je middel en nek en terwijl je met haar vecht als met een cobra, richt het monster zijn koperen kop op en spuwt een machtigen stroom water door de ramen op de gordijnen, die pas opgehan gen zijn. Je moet haar stevig beetoakken »n vasthouden, het beest kronkelt alsof het pijn heeft en begint te spuiten, niet uit zijn bek maar ergens uit het midden van zijn lichaam". Wijs ons een tweeden tuinman, die op der gelijke wijze zijn tuinslang zal beschrijven En wat zegt men b.v. van deze opmerkingen over het Januari-werk: „In Januari zijn de meest bekende planten de zoogenaamde bloemen op de ruiten. Orr hen te doen bloeien, moet de kamer vochtig zijn. Als de lucht volkomen droog is, zul je niet één klein naaldje kweeken. om nog maar niet te spreken van bloemen. Bovendien moet het raam niet goed sluiten; waar de wind door de ramen blaast, zullen ijsbloemen groeien. Zij bloeien eerder bij de armen dan bij de rijken, omdat de ramen van de rijken beter sluiten". Men moet dezen humor weten te waardee- ren. Zooals gezegd, wie het boekje alleen koopt om een practische handleidio- bij het tuinieren te hebben, zal ongetwijfeld bedro gen uitkomen. Josef Capek heeft dit boekje van alleraar digste caricaturen voorzien. Tj. QememtetadeiL SCHAGEN. Alle leden waren aanwezig. Ingekomen stukken. Bericht van mej. P. A. Visser, dat zij de benoeming tot onderwijze res aanneemt. Voorts van Ged. Staten ver schillende goedkeuringsbesluiten en wenken voor wijziging der rekening 1931, waaraan B en W. voorstellen te voldoen. Werd goed gekeurd. Extra-hulp aan werkloozen. B. en W. stel den den raad voor de door het nationaal cri sis-comité bedoelde regeling ook in deze ge meente te treffen, aangezien thans ook Scha- gen een door het rijk gesubsidieerde steunre geling heeft ingesteld, voor arbeiders, in het land- en tuinbouw- en zuivelbedrijf werk zaam, terwijl deze regeling ook van toepas sing is verklaard op werkloozen van andere bedrijven. Toegelicht wordt, dat voor deze extra-hulp een zelfde bedrag wordt beschikbaar gesteld als door het gemeentebestuur wordt uitge trokken, evenwel met dien verstande, dat be houdens door het comité te verkenen mach tiging over een tijdvak van 12 maanden niet meer wordt besteed dan 20 cent per ingeze tene. Voor een tijdvak van 12 maanden zal maximum 10 cent pier ingezetene worden bij gedragen. Na eenige besprekingen en toelichtingen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorloopige vaststelling gemeenterekening dienst 1931, sluitende met een batig slot van J' 6251.44 voor den gewonen dienst en 7511.98 voor den kapitaaldienst. Het electriciteitsbedrijf sloot met een winstsaldo van 1467.74, het gasbedrijf met een winst van 3494.99, het grondbedrijf met een nadeelig saldo van 5361.58. De kapi taaldiensten dezer drie bedrijven sloten resp. met een batig saldo van 18968.46H, 19832.69 en 39597.39V1, Het eierveiling- bedrijf sloot op een bedrag van 6610.84 in ontvangst en uitgaaf. Met den heer van Nuland tegen werd de rekening goedgekeurd. Benoeming commissie van onderzoek P.E. N. inzake overname G.E.B. Benoemd werden de heeren Schoorl, van Nuland en mr. Buiskool. Voorstellen betreffende kanaal- en wegen plan. Naar aanleiding van den brief van den hoofdingenieur-directeur van den provincia len waterstaat hebben B. en W. den raad voorgesteld: verbinding van het kanaal met het polderwater. Op grond van de hooge kosten, aan een dergelijke verbinding verbonden, stelden B. en W. voor de onderwerpelijke aangelegen heid te laten rusten. Verbinding van het haventerrein met het Noord. Ten aanzien van deze verbinding stelden B. en W. voor ook de Zuidelijke langs den Halerweg loopende sloot te dempen, omdat in verband met het ontwerp uitbreidingsplan voor dat gedeelte der gemeente een goede verbinding met het Noord niet anders tot stand zal kunnen worden gebracht dan door minstens één brug, waaraan belangrijke kos ten zijn verbonden. Naar het oordeel van het college kan tegen bedoelde demping bij de provincie geen bezwaar bestaan, omdat voorgesteld wordt de Loet voorloopig niet te dempen. Kruising primairen weg Loet. Onder over legging van een begrooting van kosten, voor de gemeente verbonden aan de demping van de Loet, deelden B. en W. mede, deze dem ping door hen voorloopig niet absoluut noodzakelijk te achten. In verband hiermede werd voorgesteld Ged. Staten te berichten, 165. Want even daarna kwam de vrouw terug met een groote stoffer in haar handen en daarmede wilde ze de kap weer stil gaan hangen. Maar de kaboutertjes hadden het niets op ene stoffer begrepen en juist voor de vrouw het harde ding de hoogte inhief, waren ze langs het koord ge klauterd, aat aan de zolder hing. 166. De vrouw veegde heel hard tegen de kap, maar in- plaats dat ze het daar beter mee maakte, viel de kap in een ruk naar beneden en gaf de apothekersvrouw een gil. Tui meltje en Kruimeltje hielden zich stevig vast en bengelden vroolijk op en neer, terwijl de vrouw niets deed dan hulp roepen. om

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6