CktÉh&fES&Bi* IQ JUovinciaal Tlieum Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. WINKEL. Daarom: alleen nog echfe ASPIRSN in de origineele verpakkingen! HENSBROEK, KOEDIJK. HEILOO. voorstel van B. en W. werd besloten. Daarna werd besloten, overeenkomstig het voorstel van B. en W., om aan de leden van de commissie, belast met de uitvoering van de steunregeling voor werklooze arbei ders, een presentiegeld toe te kennen van f 1.25 per lid per bijgewoonde vergadering, ingaande 1 Augustus 1932. Zij opgemerkt, dat B en W. niet in dit presentiegeld mogen deelen. omdat de artt. 80 en 100 der gemeen teraaa zich daartegen verzetten. Tenslotte werd ae gemeente-begrooting, dienst 1933, aangeboden, welke begrooting in de volgende raadsvergadering zal worden beha:- !el< NOORDSCHARWOUDE. Dinsdagavond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voor zitter was burgemeester van Spengler. Van den minister was bericht ingekomen dat de steunregeling voor werkloozen tuin- bouwarbeiders tot en met 24 Sept. a.s. wordt verlengd en tevens dat de steunregeling voor de transportarbeiders ook tot dien datum in •werking blijft. Een adres van de Commissie voor de ma lariabestrijding werd aangehouden tot de a s. ebgrooting. Op diens verzoek werd aan den heer K. Viersma onderwijzer aan de U.L.O.-school eervol ontslag verleend wegens vertrek naar Groningen met ingang van 1 Nov. as. Een verzoek van de bewoners der Spoor straat om de sloot aldaar te dempen werd aangehouden tot de volgende vergadering waarbij B. en W. van prae-advies zullen die nen. Aan den heer E. Vonkeman werd een half jaar ontheffing verleend van hondenbelas ting. Een adres van de gemeente Sint-Pancras waarbij werd voorgesteld den Twuijverweg over te dragen aan het Hoogheemraadschap Werd eveneens aangehouden tot de volgende vergadering. Ook werd aangehouden een adres van het Inst. v. Arb. Ontwikkeling waarbij geduren de een cursus het gebruik gevraagd wordt van een der lokalen der O. L. school. Beoogd werd hier een arbeiders avondschool. De diverse rekeningen van 1931 zijn nage zien door een commissie bestaande uit de heeren Duijves, Kansen en Kwadijk. Bij mon de van laatst genoemde werd tot goedkeuring geadviseerd. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur luidt, ontvangsten 3592.95, uitgaven f 3478.11 alzoo 'n batig saldo van 114.84 De rekening van het gasbedrijf geeft een winst aan van 790.86, die van het electrici- teitsbedrijf 183.83%. De gemeenterekening geeft aan als ontvangsten 117361.85, uit gaven 99478.57, alzoo een batig saldo van 17883.28, de kapitaaldienst geeft aan als ontvangsten ƒ75115.75, uitgaven 85115.75 alzoo een nadeelig saldo van 10.000. Al deze rekeningen werden goedlgekeurd. Besloten werd een geldleening aan te gaan van 15507.08 bij de Bank van Ned ge meenten a 5 pCt. af te lossen in ten hoog ste 20 jaren a'pari. De voorzitter zeide, dat de eerste en tweede uitbetaling der tuinderscredieten uit de ge wone kasmiddelen zijn gedaan, doch voor de verdere uitbetaling van deze credieten en ook voor uitgaven van de uitbreiding der R.K. jongensschool is het noodzakeliik dat een geldleening wordt aangegaan. De aflossing in de eerste 5 jaren behoeft niet meer te be dragen dan het bedrag dat de tuinders aan crediet hebben genoten. De heer Kooy vroeg of de leening conver teerbaar is. De voorzitter antwoordde dat binnen 5 jaar 1 pCt. verschuldigd is, doch na dezen tijd is men vrij. Rondvraag. De heer Kansen vestigde nogmaals de aan dacht op de woeste motorrijders. Spr. vroeg politiemaatregelen hier tegen. Ook 'n vracht auto maakt zich aan dit euvel schuldig. De voorzitter zeide dat op geregelde en ook op ongeregelde tijden controle wordt uit geoefend door gemeente- en rijkspolitie. De heer Kansen zeide de politie wel op de hoogte te willen brengen. De voorzitter zeide dat de snelheid gecon troleerd moet worden en dat het publiek vaak aarzelt om aangifte te doen. De heer Duijves vroeg waarom de commis sie voor de tuinderscredieten den tweeden keer niet bijeen is geweest. De voorzitter antwoordde dat deze tweede uitkeering een automatisch gevolg was van de eerste uitkeering. De heer Duijves zeide, dat de eerste keer alles op papier gezet is waar het geld aan besteed moest worden en daar dit de tweede keer niet geschied is, is algemeen de indruk dat het geld naar vrije keuze besteed mocht worden. Om nogmaals bij elkaar te komen had geen bezwaar geweest. De voorzitter herhaalde zijn meening hier over nog eens en zeide, dat de afwikkeling bespoedigd is in het belang der tuinders. De heeren Kansen en Ooters sloten zich bij het gezegde van den heer Duijves aan, waarbij de heer Huijves nog opmerkte, dat door den voorzitter juist gezegd is dat de taak der commissie nog niet volbracht was. De heer Kwadijk vroeg naar de motieven van B. en W. bij de werkzaamheden van uit breiding der R.K. school betreffende de te werkstelling van werkloozen bouwvakarbei ders uit deze gemeente. Spr. vroeg waarom niet in de voorwaarden is opgenomen: „aan stelling van werkloozen arbeiders uit eigen gemeente. Zoo dit wel geschied was had er voor deze menschen drie maanden werk ge- - weest terwijl zij nu aan den kant moeten loopen. De voorzitter zeide, dat hier wel over ge- sproken is, doch dat men het te bezwarend vond deze bepaling op te nemen. Daarbij komt dat de aannemer zijn eigen personeel heeft. De heer Kwadijk vond dit een zwak argu ment en zeide dat het op andere plaatsen wel gebeurt. Spr. heeft met het schoolbestuur ge sproken en zeide dat dit bestuur er we! voor gew eest was deze bepaling op te nemen. De voorzitter zeide, dat met het schoolbe stuur geen verschil van meening was hier omtrent. De animo van de Langendijker aan nemers was niet groot om in te schrijven. Zoo - ..nynnhil niat tr nrrnnt ovwpps) wqft ISudCP. De heer Kwadijk vertelde dat het school bestuur er wel voor was het werk hier te lat enuitvoeren. Wethouder Barten sprak dit tegen. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad der gemeente Winkel op Dinsdag 20 September 1932. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opende de vergadering. Verzoeken om subsidie waren ingekomen van de afdeeling Winkel van het Genoot schap voor kinder vacantie- en herstellings kolonies; van Winkels Harmonie; van de Commissie voor de malariabestrijding. B. en W. stelden voor deze stukken bij de begrooting te behandelen. Aldus besloten. Verzoeken om ontheffing van schoolgeld zijn ingekomen van: J. Weender, J. Hakhof en S. de Reus. B. en W. stelden voor op deze verzoeken gunstig te beschikken. Aldus besloten. Voorste! tot instelling van hooger 'beroep tegen de beschikking van Ged. Staten, betref fende toepassing van art. 13 der L. O. wet 1920 inzake JE. Ferwerda. Door Ged. Staten dezer provincie is het besluit van den raad van 7 Juni 1932 nietig verklaard en aan de gemeente opgedragen per jaar en per leerling te betalen een bedrag van 102,12, zijnde de reiskosten van leerlingen van JE. Ferwerda van de Strook naar de Christelijke school te Schagen. In een nader door B. en W. uitgebracht advies aan Ged. Staten is gebleken, dat de reiskosten zouden zijn terug te brengen tot 55 per leerling, doch dan komen de leerlin gen een uur voor den aanvang van den schooltijd te Schagen en dit wordt in de 'be slissing van Ged. Staten als een bezwaar aan gemerkt. Tegen deze beslissing is beroep open bij de Kroon, welk beroep moet worden inge steld vóór 27 September 1932. B. en W. stelden voor tegen 'beslissing in beroep te gaan. Aldus besloten. Door J. Korff wordt de tuin bij de tonnen- loods, groot 14 A. 60 c.A., gehuurd voor 25 per jaar. Hij verzoekt thans verminde ring van huur, aangezien 1/5 deel daar van in toeslag genomen is voor berging van vuilnis en voorts, mede ten gevolge van de geringe opbrengsten. B. en W. achten het onttrekken van een deel van den tuin voor vuilnisberging aan wezig, en stelden op grond daarvan voor de huur ingaande 1 Januari 1932 te bepalen op 15 Aldus besloten. Herhaalde klachten worcic-r. geuit van aan geslotenen aan de radiocentrales en door be zitters van eigen toestellen, dat door gébruik van electrische apparaten, het in de laatste weken veelvuldig voorkomt, dat gedurende de avonduren hinderlijke storing wordt on dervonden. Teneinde aan deze klachten tegemoet te komen wordt het wens-chelijk geacht, maat regelen te treffen, waardoor een zoodanige hinder wordt voorkomen en te.i opzichte van dit gebruik regelend op te treden. B. en W. stelden voor te dien opzichte een bepaling op te nemen in de algemeene politie verordening, luidende als volgt: Aan artikel 80 wordt toegevoegd een alinea s. Het is verboden zonder vergunning van B. en W. faoogfrequent-apparaten en electrisch gedreven of verwarmde appa- ïaten, toestellen en machines, onder welke benaming ook, welke storend wer ken op de radiotelefoonontvangst, in wer king te brengen, anders dan van des avonds 12 uur tot des morgens 7 uur. B. en W. kunnen aan een vergunning voorwaarden verbinden en vorderen dat in den stroomverstrekkende leiding een zoo danig apparaat wordt aangebracht, waar door de storing wordt ondervangen. Voorgaande bepaling is niet van toepas sing op inrichtingen, waarvoor een vergun ning ingevolge de Hinderwet wordt ver- eischt. Aldus besloten. Vaststelling steunregeling. Aangezien de loopende steunregeling 1 October a s. eindigt en voortzetting daarvan op gelijke voet, boven de draagkracht der gemeente gaat, komt 'het B. en W. gewenscht voor een zoodanige steunregeling te treffen waarvan de mogelijkheid bestaat dat door het Rijk bijdrage zal worden verleend, een bijdrage welke de gemeente niet zal kunnen missen. Voorgesteld wordt de volgende regeling Uitgetrokkenen. De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin ners f 8.50 per week, benevens 0.50 per week per gezinslid boven de twee personen b. voor kostgangers 6 per week. Reglementair nog niet rechthebbenden, dubbel-uitgetrokkenen en ongeorganiseerden. De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin ners 7 per week, benevens f 0 50 pei week per gezinslid boven de twee per sonen b. voor kostgangers 5 per week. Huurt oeslag. Hetgeen de huur meer bedraagt dan 2 per week, zulks tot een maximum van 1.59 per week. Het gevolg dezer steunregeling kan zijn dat het kan voorkomen, dat een steuntrekkend arbeider in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, uit zijn toondskas een lager bedrag trekt, dan een niet georganiseerde volgens deze steunregeling. Deze mogelijk heid achten B. eu W. in strijd met de opzet, dat de georganiseerden, die zelf hebben heipen zorgen tegen gevolgen van werkloos heid, voorrang verdienen bij de niet georgani seerden, die zelf niets gedaan hebben en stellen voor een zoodanige regeling te tref fen, dat aan de trekkende georganiseerden in genoemden bond, boven het bedrag uit hun bondskas een zoodanig bedrag wordt uitge keerd jiat het totaal der beide bedragen gelijk f dat '*ou worden ui*""1"''""'1 kosfen thans de echfe ASPIRIN-fableffen |n het buisje met 20 tabletten is de prijs van de nieuwe zakjes-verpakking met 2 tabletten welke hy giënischer en pracfischer is dan losse tabletten. Wanneer U Aspirin-tabletten koopt, moogf U alleen deze verpakkingen verlangen, wan» dan heb) U de zekerheid, werkelijk de echte Aspirin-tabletten te ontvangen. Denkt niet, dat elke witte tablet Aspirin is. He) origineele Aspirin heef» op elke tablet het ingestempelde BAYER-kruis als teeken van echtheid, zuiverheid en kwaliteit en is uitsluitend In oranjebend-buisjes of oranje-zakjes verkrijgbaar. Losse Aspirin- tabletten worden niet meer door Bayer geleverd. Aldus besloten. Aankoop wagen voor den reinigingsdienst. Het heeft de aandacht van B. en W. getrok ken, dat de driewielde kar, waarmede huis afval wordt opgehaald, voor dat doel een zeer ongeschikt voertuig is. B. en W. zijn thans in de gelegenheid daar voor een in goeden staat verkeerende vee transportwagen aan te koopen voor 130 van G. de Geus te Lutjewinkel. Dit voertuig maakt het mogelijk, dat me r wordt medegenomen en er een zindelijk ver voer plaats heeft. De kosten komen B. en W. niet te hoog voor, mitsdien stelder zij voor machtiging tot aankoop te verkenen. Voor nader onderzoek aangehouden. Voorloopige vaststelling Gemeentereke ning 1931. De Commissie voor het onderzoek der rekeningen over 1931, rapporteerde alles in orde bevonden te hebben en stelde voor de gemeenterekening 1931 voorloopig vast te stellen. Gewone dienst ontvangsten 45 633.01 uitgaven f 46.992 78, nadeelig saldo 1.359.76 De rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur over 1931 goed te keuren in ontvangst op 12.527.93%, in uitgaaf op 13.508.86, nadeelig saldo 980.92%. De rekening der gasfabriek over 1931 goed te keuren in kapitaaldienst ontvangst op 24.667.02%, uitgaaf op 24.667.02%; gewone dienst ontvangst op 53.331.48, uitgaaf op 53.331.48. B. en W. stelden voor overeenkomstig 'het voorstel der Commissie te besluiten. Aldus besloten. Toekenning gratificatie wed. J. Fijnheer. Op 20 Augustus 1932 is tengevolge van een ongeval Jan Fijnheer overleden. Fijnheer genoot een gratificatie van 5 per week uit de gemeentekas, welk bedrag thans nog aan zijn weduwe wordt uitbetaald, doch een nadere regeling dient daaromtrent te worden getroffen. B.en W. stelden voor aan de Wed. J. Fijn heer vanaf 1 October a.s. een gratificatie toe te kennen van 3 per week. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Dekker informeerde of rentelooze voorschotten voor de noodlijdende tuinders spoedig tegemoet gezien kunnen worden. De voorzitter zeide, dat op één na alle voorschotten zijn uitbetaald. De heer Dekker informeerde, of het gezin- Krab de teekenschool zal hebben ontruimd, als straks het onderwijs weer begint. De voorzitter zeide daarover in comité mededeelingen te zullen doen, het staat vast, dat de school op tijd ontruimd zal zijn. Hierna sluiting. DIENSTWONINGEN IN DE WIERINGERMEER. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken heeft aanbesteed het bouwen van elf dubbele dienstwoningen in den Wieringermeerpolder Laagste inschrijver was J. H. van Rooij, te Helmond met j 58.299. Het polderbestuur vergaderde op Dins dag 20 Sept. 's nam. 2% uur. Aanwezig allen. De voorzitter, de heer Jb. Groot, riep allen het welkom toe. Van het Hoogheemraadschap was bericht gekomen, dat met belangstelling kennis was genomen van de overdracht van den weg, en dat men er mee instemt, wat betreft de te werk stelling der werkloozen, alsmede over name van den vasten wegwerker van den polder, den heer S. Overman. Eenzelfde schrijven was ingekomen van Ged. Staten van Noord-Holland. Hierin werd medegedeeld, dat het plaatsen der scheidingshekken door het Fl.H.raadschap zal worden betaald. Schrijven van het Geestmerambacht, dat als bestuurslid moet aftreden de heer D. Schrooder te Alkmaar, die weer herkiesbaar is. Deze vertegenwoordigt den polder in 't Geestmerambacht. De heer Wit was. van oordeel, dat iemand die niet meer in den polder woont, eigenlijk geen bestuurslid kan zijn, daar men nooit voeling met elkaar kan hebben, als iemand eigenlijk geen belang meer bij de werkzaam heden van den zolder heeft. Daar de vertegenwoordiger door de inge landen moet worden gekozen en het bestuurs lid niet heeft bedankt, kon hier natuurlijk geen besluit worden genomen. De verkiezing zal plaats hebben op Vrijdag 7 October. Een schrijven van alle huurders van de dijken en wegen van den polder was ingeko men, inhoudende een verzoek om verlaging der pachtsom of pachtreductie. Dit schrijven werd, na eenige bespreking, in handen van het dagelijksch bestuur gege ven ter behandeling en zal in de eerstvolgen de vergadering worden behandeld. Verder deelde de voorzitter mee, dat van de Twentsche bank een schrijven was inge komen, dat een paar obligaties waren uitge loot. Besloten werd, dat getracht zal wor den deze weer geplaatst te krijgen. In over- 1 met de visschers, in dit geval de pachters van het polderwater, is besloten dit jaar als pootvink alleen aal en karper te laten zwem men. Ook werd nog vastgesteld, dat de pacht van 't vischwater voor 1 Oct. moet worden voldaan. Degene, die daaraan niet voldoet, zal geen recht hebben om te visschen. De secretaris kreeg opdracht de nalatigen hiermee in kennis te stellen, daar de beta ling in Augustus al had moeten geschie den. Aan de vergadering werd verder meege deeld, dat de werkzaamheden aan het Hoog heemraadschap Maandagmorgen zijn be gonnen. Te werk zijn en worden gesteld: ten eerste werklooze hoofden van gezinnen, 2e werk looze inwonenden, 3e degenen die geen ren teloos voorschot hebben ontvangen en ten 4e de kleine tuinders, indien het bij de werk zaamheden noodig blijkt te zijn en dan éér. man uit een gezin. Wie voor de werkzaam heden in aanmerking wenscht te komen, moet zich melden bij den opzichter. Het volgende ingekomen stuk was van de Boerenleenbank Hensbroek-Obdam met het verzoek om de polderkamer en -keuken aan v.n. bank af te staan voor het houden van haar zittingsavonden en eventueele vergade ringen met den raad van toezicht, een en ander met het verzoek dit zoo spoedig moge lijk te willen berichten aan het bestuur der bank. Na heel wat heen en weer gepraat over eventueele rechten aangaande de polder kamer van polder en gemeente werd besloten aan het verzoek tot wederopzeggings toe te voldoen. Bij de rondvraag denkte de heer Wit, di recteur der B.L.Bank, voor het genomen be sluit. De heer de Vries vroeg of de nieuwe post aan de opgegeven wijdte voldoet. De voorzitter antwoordde bevestigend. De heer de Vries vond dit jammer, daar de post nu even te smal is voor kinderwa gens. De heer P. Fok zeide, dat er dan maar een schrijven naar de kinderwagenfabriek moet worden gezonden om deze wagens wat smal ler te maken. De heer Visser vroeg, hoe het moet met de vergoeding voor het heffen der sluisgelden. Deze concessie was reeds afgekomen. Naar aanleiding van het vertrek van den secretaris-penningmeester uit de gemeente deelde de voorzitter mee, dat deze zijn functie tot 1 Jan. e.k. nog 2al blijven ver vullen. Ook was deze weer bereid de betrek" king te blijven vervullen. De meening van het dagelijksch bestuur in deze was, dat mVi daar liefst niet mee accoord ging. De voorzitter vroeg hieromtrent ook het oordeel van de vereeniging. Daar men alge. meen van gedachte was, dat het in 't belang van den polder is, dat de secretaris in de gemeente woont, werd besloten hierop niet in te gaan. Bij sluiting van de vergadering deelde de voorzitter nog mee, dat de schoeÊ ing bij den molen door timmerman Groot in orde gebracht zal worden. Begunstigd door mooi herfstweer is onze kermis op 18, 19 en 20 September gepas seerd. Enkele kramen en een zweefmolen ga ven een kermisaanzien. In het lokaal van den heer Jb. Groot zorgde het gezelschap van Meurs uit Hoorn voor uitmuntende dansmu ziek en men wist met verschillende variaties de gezelligheid te verhoogen. In het lokaal van den heer de Weert werd door gebr. OFo Jazz-band muziek gegeven en de twee laat ste dagen zorgden Joop Vanna en Henny van Gelderen voor gezellige voordrachten, waarbij volop is genoten. Door den druk der tijden werd door de tooneelvereeniging De Roos geen uitvoering gegeven, doch onze Harmonievereeniging deed zijn rondgang langs de gemeente wat steeds op hoogen prijs wordt gesteld. Maandag en Dinsdag werd ten huize van den heer W. Butter de Floraliatentoonstel- ling gehouden. Om 3 uur opende bugemees- ter Ninaber de tentoonstelling en memoreer- de het nuttige doel der vereeniging n.1. het uitzenden van kinderen naar een vacantieko- lonie. Hij sprak den wensch uit dat de ver eeniging tot grooten bloei zal geraken. (Ap- plaus). Verschillende personen hadden plan ten ter opluistering ingezonden waaronder zeer mooie exemplaren. Ook door de school kinderen waren fraaie planten ingezonden. De volgende prijzen vielen aan de verschil lende leden-inzenders ten deel. Bladbegonia le prijs mej. Hartland—Glas; voor bolbego- nia de heeren P. Geus en Alb. Butter; voor fucsia mej. Prins; voor lobelia de heer P. van Twuiver; voor waterplant de heer G. de Maijer; voor geraniums mej. Lammer- schaagde Waai en voor aspiragus mej, ButterGrim; voor margriet de heer A. Hart; voor het grootste en mooiste geheel mej. Mol—Over en voor de mooiste plant mej. BlomGroot. De prijzen voor de school waren als volgt: voor begonia's 1ste prijs P. Bakker, 2de pr. Co van Twuiver, 3de pr Annie Molenaar, 4de pr Jan Pieter Mole naar; voor geraniums lste prijs Marie Kra mer; 2de pr. Freek Raat; 3de pr. Ali Raat; 4e pr. Ali de Maijer. Voor fucsia lste pr. Klaas de Kraker; 2de pr. Trien Sloten; 3de pr. Corrie Hartog; 4e pr. Roel Pander. De prijzen bestonden uit bloemen en kleine kunstvoorwerpen. Voor belangstellenden wa ren loten verkrijgbaar waarvan het verwach te aantal niet verkocht is. De heer Ligtenberg uit Oudkarspel had een mooie stand waaruit enkele inkoopen ge daan weiden. Ook de Dahlia uit Sint Pan- cras was vertegenwoordigd. De firma Ho1*- muller uit Alkmaar zorgde voor een heerlijk kop thee of koffie welks opbrengst ten bate der vereeniging kwam. Tevens ontving elke 25ste bezoeker gratis een pakje thee. De heer M. Molenaar had gezorgd voor een mooie betimmering en wandbekleeding en de heer P. Kok gaf gramofoonmutiek, zoodat het een prachtige plaats was om daar eenige oogenblikken te verpoozen. Doch de druk der tijden liet zich ook hier ernstig voelen, daar in de twee dagen slechts 186 betalende be zoekers aanwezig waren. Voor de verkochte loten waren 26 prijzen aanwezig. Den laat- sten avond had onder leiding van den burge meester de trekking plaats. De lste prijs, een vulpen, viel ten deel aan mej. T. Tromp al hier, de 2e prijs, een groote palm, was voor den heer Besijn, vertegenwoordiger der firma Holsmuller te Alkmaar, de 3e prijs voor wethouder Jb. Visser een bloemenmand. Dit waren de belangrijkste prijzen. Door de com missie, den heer A. Sloof en de dames Mol- Over, MolenaarGrim, Lammerschaag—de Waal en mej. Barsingerhorn is veel werk verricht. Wij zullen ons aansluiten bij bet woord van den burgemeester, wij hopen op betere tijden. Op initiatief van den heer W. Mossel, die hiervoor een bedrag van 13 aan prij zen voteerde, had Woensdagmiddag op het terrein van het Gemeentelijk Grondbedrijf een vliegerwedstrijd plaats. Er hadden zich 32 scholieren opgegeven en 26 namen aan den wedstrijd deel. Een jury. bestaande uit de heeren Leeuwerik en de Vroom, kende dt prijzen, welke bestonden uit mooie boekwer ken, zaklantaarn, etui met potlooden en mu- ziekinstrumentjes toe. 400 meter touw: le pr. Louk Holtes, 2e pr. J. Scheffel, 3e pr. Reier Hoen. 200 meter touw: le prijs J. Haring, 2e orijs A. de La Mair, 3e r. (bij verloting) J. Rus. 167. De apotheker kwam op het hulpgeroep toegesneld en zag zijn vrouw met de lampekap op haar hoofd staan. Maak je niet zoo dik, zei ie kwaad, je zult nog wel eens iets anders op je hoofd krijgen dan zoo'n onnoozel ding en hij trok het ding van het hoofd van zijn vrouw af. Tuimeltje en Kruimeltje zagen intusschen kans hun fleschjes te vullen met oekpiwater en renden toen de deur uit. 168. Buiten gekomen zagen ze dat al de hagel al weer weg was. Het was nog wel heel erg koud, maar hun heele reis was dus voor niets geweest Ze liepen achter elkaar fej j n. banden in hun zakken en vonden het echt verve lend, dat zij de kabouters niet van al de hagel hadden kun nen verlossen. Maar er was niets aan te doen en ze troos ten zich met de gedachte, dat ze het pekelwater voor een anrWp gplenenheid zouden kunnen gebruiken.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6