föiwimland. Rechtszaken iluchtaaact E het parachuterecord van lola schroten. naar R 's ervaring geven de oude vogels toch nog de voorkeur aan gras- en onkruidzaden, behalve wanneer droogte hen tot het opnemen van sappiger voedsel aanzet. Huismusschen tasten den graanoogst in verschillende stadiën aan, maar hun gewoon ten en seizoensbewegingen zijn oorzaak, dat de omvang der schade met elk stadium wis selt. Gedurende het grootste gedeelte van het jaar houden de Huismusschen zich om en bij de menschelijke woningen op en ziet men ze zelden in het open veld, ver verwijderd van hun nestplaatsen. Zoodoende ontgaat hen zoowel in lente als herfst, allicht het uiige ge il ij' zaaide koren, uitgezonderd in de onmiddel ke nabijheid der bouwhoeven. Het heet, dat ze de jongen voeden met de sappig^ bloem dekschubben der graangewassen, maar slechts een heel gering gedeelte van den oogst bereikt dat stadium vóór dat het mee- rendeel der broedsels is uitgekomen en u'*2e' vlogen. In de weken vóór den oogst echter, en nadt het gewas gesneden en aan schoover gezet is, is de schade zéér ernstig. Maar zelfs dan is het geteisterde gebied nog vrij scherp begrensd, want, terwijl de van menschelijke woningen verwijderde akkers er vrij van blij ven, vallen er zwermen op de nabij bouwhoe ven, dorpen en steden liggende graanvelden neer. Plaatselijke verhuizing is in dit sei zoen gewoonte geworden; stadstuinen wor den verlaten en troepen „Stadsmusschen waaronder talrijke jongen van het jaar, trek ken naar de buitenwijken, waar zij blijven, tot men den oogst heeft binnengehaald. On getwijfeld blijven er zich ook wel eenigen op het erf, waar de graan- en stroo-mijten staa 1 ongesteld, ophouden en vermeerderen zoo doende het aantal der daar „te huis" behoo- rende, schade veroorzakende Huismusschen. Van het graanvoer, dat op de boerenerven voor het pluimvee gestrooid wordt, verorbe ren ze ook nog heel wat. r. A. A. VAN PELT LECHNER. TWEE OARNALENVJSSCHERS VERMIST. beiden Hoogstwaarschijnlijk verdronken. Hedenmorgen is aan het strand te Zand- Voort (bad) komen aandrijven, maar zonder bemanning, één der garnalenbootjes. De boot was geheel intakt. Het net hing nog uit en garnalen bevonden zich nog binnenboord in het net. Omgeslagen is de boot niet, want zij lag met den kop op het strand op de water lijn voor hotel Noordzee. De bemanning, be siaande uit J. Visser en P. Loos, beiden uit Zandvoort (bod), wordt vermist. Men vreest het ergste. Daar de zee niet zoo wild is dat er gevaar bestaat, vermoedt men, dat zij bij het binnenhalen van het net een golfslag hebben gekregen, waardoor één der mannen overboord is geslagen en dat de ander bij zijn poging tot redding eveneens overboord is geslagen. Ook is het mogelijk, dat door een golf de boot even uit het roer is geslagen, een beweging waardoor één der mannen oi allebei buiten boord zijn geslagen, daar men dan meestentijds op een bank staat om het net binnen te halen. Beide bovengenoemde personen hebben zich dit voorjaar moedig gedragen, toen de garnalenboot in Zuid verongelukte en zij de eersten waren, die op de plaats van het on geval nog pogingen in het werk hebbeH ge steld om de slachtoffers te redden. Hetgeen toen niet mocht gelukken. DE AUTODIEFSTALLEN DOOR EEN BENDE IN ZUID-LIMBURG EN DUITSCHLAND. Weer nieuwe gevallen bekend geworden. Gisteren meldden wij reeds een en ander fiver de internationale autorooversbende, die gesnapt werd. Hierover wondt thans nog gemeld Enkele weken geieden werd in Siegen (D. uit een gesloten garage een auto gestolen Deze werd in Waubach (L.) teruggevonden waarbij de chauffeur, die tevens de koopman van den auto bleek te zijn, ter zake heling 'gearresteerd en naar Maastricht overge bracht werd. De volgende vondst was een in Schmallen- 'berg, in Westphalen, eveneens uit een ge sloten garage, gestolen auto, die in beslag ge nomen werd in een garage in Haarlen. Deze garagehouder had echter met de bende niets uitstaande. Het verdere spoor leidde naai Sittaid. waar in een garage een andere auto in beslag genomen werd, eveneens van dief stal uit Duitschland afkomstig. Deze garage houder werd gearresteerd, in den auto vond zich een valsch nationaliteitsbewijs, ter wijl de motor door een andere vervangen was. Ook droeg de wagen een valsch auto nummer. Bij een onderzoek in een garage te Brunsum werd een auto aangetroffen, die ontdaan was van alle nummerplaten, benevens een motorrijwiel. Beide bleken van diefstal uit Duitschland afkomstig. In verband met deze reeks van iiefstalJen heeft de politie te Siegen d-rie verdachten gearresteerd, die allen bekenden zich aan de genoemde feiten te heb ben schuldig gemaakt. Op verzoek van den Heerlenschen commissaris van politie arres teerde de politie te Herzogenrath (D.) nog een taxi-chauffeur, die in de strafgevangenis te Aken werd opgesloten. Er bestaan gegronde vermoedens, dat het aantal gestolen wagens nog veel grooter is. HERZIENINO VOORSCHRIFTEN KOSTELOOZE PROCEDURE. Ingediend is een wetsontwerp tot herzie filng van de voorschriften nopens de toelating om kosteloos te procedeeren. In de memorie van toelichting wordt ge zegd, dat op de regeling van het armenrecht in burgerlijke zaken sinds lang critiek wordt geoefend. Hoofdzakelijk zijn net daarbij de bepalingen, volgens welke voor het staven van het onvermogen het z.g. „bewijs van on vermogen" voldoende is, die het daarbij moe ten ontgelden. De praktijk toch heeft uitge wezen, dat het bewijs van onvermogen in tal van gemeenten te gemakkelijk wordt verkre gen. Daarbij komt, dat in de tegenwoordige geen inkomsten (6ijv. g: rechten) moet laten ontgaan, die hij bij n be ter onderzoek naar den financiëelen toestand van hen, die verzoeken kosteloos te mogen procedeeren, zou ontvangen. Hoofdbeginsel van het onderhavige ont werp is, dat voortaan hij, die kostelooze pro cedure verzoekt, in plaats van een bewijs van onvermogen moet overleggen een duplicaat van zijn aanslagbiljet in de belastingen naar het inkomen en naar het vermogen, of een verklaring van de belasting-autoriteiten, dat de verzoeker in die belastingen niet is aange slagen. Intusschen zij de belastingaanslag niet de eenige maatstaf, waarnaar de rechter zal hebben te beoordeel en, of den verzoeker ver gunning tot kostelooze procedure zal worden verleende vergunning tot kostelooze procedu- gemeentebestuur van de woonplaats van den verzoeker een verklaring afgeven, bevattende zooveel mogelijke gegevens, omtrent den ver mogenstoestand van den verzoeker en van de leden van zijn gezin. Bij het ontwerp is, na rijp beraad, over eenkomstig het voorstel der staatscommissie- Limburg, niet overgenomen het denkbeeld van de Ativocaten-vereenlging om onder scheid te maken tusschen onvermogen en minvermogen en bij geval van minvermogen den betrokene te lateu procedeeren op vermin derd tarief. Het wetsontwerp voert ook, op het voet spoor van verscheidene buitenianosche wet gevingen, de mogelij! heid In, dat de eenmaal verleende verguning tot kostelooze procedu res wordt ingetrokken. Het kan toch zijn, dat de financiëele toestand van den verzoeker in den loop van het proces te zijnen gunste is gewijzigd. Hrtt kan ook zijn, dat de gegevens, die verstrekt waren en waarop het verzoek was gegrond, blijken valsch of onjuist te zijn geweest. Ook wordt voorgesteld de mogelijkheid van een voorloopige vergunning voor gevallen van onverwijlden spoed. De bestaande wet heeft te dezen een leemte. Het kan voorko men, dat bij een proces zoo groote spoed moet worden betracht, dat met het aanvangen dei rechtsvordering niet kan worden gewacht tot men langs den gewonen weg de gratis- admissie heeft verkregen. Ten slotte is voorgesteld, om ook de bepa lingen, die de vrijstelling van zegel- en van registratierecht met betrekking tot het onder werp der kostelooze procedure rege1en, te herzien. Ter vereenvoudiging wordt voorge steld, dat alle vrijstellingen worden onderge bracht in de Zegelwet 1917, terwijl de op somming, voorkomende in de Registratiewet 1917, kan worden vervangen door een ver wijzing naar de eerstgenoemde wet. Daar door wordt gelijkheid van behandeling ten aanzien van beide rech'en verkregen, welk thans in enkele geval'en. tengevolge van de dubbele regeling, ontbreekt. BOTSING MET DE POLITIE. De politie met steenen gegooid. Op het Begijnhof te Dordrecht had Woens dagavond een botsing plaats tusschen de politie en een volkoploop. In gebouw American werd een vergade ring gehouden door de Nederlandsche Fas cisten, waarbij eenige personen uit de zaal werden gezet. Hierdoor ontstond een oploop op straat. De politie moest handelend op- neden en voerde eenige charges uit. Later kwam het weer tot ongeregeldheden op de Groenmarkt, waar de politie met steenen werd bekogeld. Een der agenten werd aan den arm verwond. Hoewel de rust daarop spoedig werd hersteld, bleef het tot 1 uur onrustig in de stad en waren duizenden op de been. De agent kon na verbonden te zijn, naai huis gaan. ONVOORZICHTIG. Hoofdhaar wasschen met benzine in de nabijheid van vuur. Toen de vrouw van den banketbakker C. j. van Riet, wonend aan het Zevenend te Laren, is het keukentje bezig was het hoofdhaar met benzine te wasschen hebben de daardoor ont wikkelde dampen vlam gevat. Voordat mej van R. met het wasschen was begonnen had zij alles, wat naar haar meening gevaar van brand kon opleveren, uitgedaan. Een laag brandend comfoortje, waarop een koffiekan stond, heeft zij blijkbaar vergeten. Toen heur haar vlam vatte is zij, luid gil lend, de straat opgerend, waar een van de ijlings toegeschoten buren haar iets over het hoofd heeft gegooid, zoodat de vlammen wer den gedoofa. Met ernstige brandwonden in het gelaat is zij naa*- het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht. ONTEVREDEN VACANT1E- STEMPE LAARS. Burgemeester Ter Laan uit gejouwd. Te Zaandam heeft gister een deputatie van de Werkloozen, die Dinsdag naar Den Haag zijn geweest en het stempelen er aan hadden gegeven, een bezoek gebracht bij burgemeester Ter Laan, om van dezen te verkrijgen, dat de steun voor dien dag als nog zou worden uitgekeerd. De burgemeester heeft de manifestanten meegedeeld, dat de intrekking van den steun berust op een beschikking van de regeering. Toen daarop de burgemeester Ter Laan met de politieauto naar net station werd ge bracht, werd hij door de voor het gemeen tehuis wachtende menigte nageschreeuwd EEN ONTVLUCHTE GEVANGENE. In een telefooncel teruggevonden. Een 24-jarige chauffeur, die wegens ver duistering in voorarrest zat in het huis van bewaring te Rotterdam, moest zich gister morgen verantwoorden voor den kanton rechter in verband met een overtreding dei motor- en rijwielwet. In de wachtkamer van het kantongerecht heeft hij, toen de veld wachter die daar wacht hield even het ver trek moest verlaten, een raam opengescho ven, waarna hij op straat sprong en er van door ging. Twee veldwachters echter volgden hem. Ver kwam de vluchteling nfet. Hoewel d veldwachters hem uit het oog verloren had den, vonden zij hem vrij spoedig in een tele fooncel in het hulppostkantoor in de Burge meester Roo6straat. Geboeid werd de vluch teling weggelleid en voor den kantonrechter gevoerd. WERKVERSCHAFFING TE WITTEVEEN. Commissie van onderzoek gevraagd. De gemeenteraad van Emmen besloot gisteren aan de regeering te vragen het ont slag van twee honderd arbeiders bij de werkverschaffing te Witteveen door een com missie te doen onderzoeken. Naar men weet weigerden deze arbeiders een door de leiding der werkverschaffing aangegeven werkmethode te volgen, waarna ontsiag volgde. De rijksinspecteur voor de steunverleening in Drente heeft toen aan het einde der vori ge week de instelling van een commissie, om te onderzoeken of de werkleiding te Witte veen onredelijk is geweest, niet willen ac cepteeren. BELEEDIOINO VAN DE KONINOIN EN PRESIDENT VON HINDENBURG De politie te Deventer heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den heer H. J. F. Sneevlied te Amsterdam, wegens beleediging van de koningin en van president Von Hinden burg, in een te Deventer gehouden vergade ring. VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Op een particulieren overweg. 22 September gisteravond is op een parti culiere overweg onder Hoek van Holland een vrachtauto, bestuurd door den eigenaar, den 28-jarigen F. Groenewoud uit 's-Gra- vezande, door den personentrein, welke om 17.29 uit den Hoek vertrekt, gegrepen. De auto werd eenige malen op zij geduwd en ongeveer veertig meter meegesleurd. Het voertuig werd vrijwel geheel vernield. De chauffeur en twee andere personen, die op den auto zaten, bekwamen slechts licht let sel. Zij werden door dokter Thiebout uit Maassluis verbonden en konden naar hun woningen worden vervoerd. OEZANT VAN JOEOOSLAVIE BEZOEKT DE PHILIPSFABRIEKEN. Gister bracht de gezant van Joegoslavië, de heer M. Straznicky, een bezoek aan de Philipsfabrieken te Eindhoven. Na ten huize van dr. A. F. Philips het noenmaal gebruikt te hebben, werden de verschillende fabricage- afdeellngen en het laboratorium bezichtigd. Na een rondrit door Eindhoven werd in net clubhuis der Eindhovensche golflinks thee edronken, waarna de gezant naar de resi- ntie terugkeerde. DE MOORD IN DEN BLIJDORPER- POLDER TE ROTTERDAM. Eindelijk de oplossing van het drama Naar wij vernemen, is de mogelijkheid thans groot, dat het raadsel betreffende de geruchtmakende zaak van den moord in den Blijdorppolder eindelijk zal worden opgelost Zooals men zich zal herinneren, is in dien polder op een avond in October 1929 een jong meisje, Marietje van Os uit de Cool schestraat vermoord gevonden, nadat zij door een tot dusver onbekend gebleven man op de fiets was meegelokt. Het onderzoek was tot zekere hoogte vastgeloopen, vooral ook door de omstandigheid, dat men voor een groot deel moest afgaan op de verklaringen van een aantal minderjarige getuigen. Indertijd heeft de politie een aantal perso nen aangehouden, die verdacht werden iets met deze zaak uitstaande te hebben. Een van deze menschen, zekere H., tegen wien veei verdenkingen bestonden, moest na afloop van den daarvoor gestelden termijn weer in vrij heid worden gesteld, omdat van de aanwij zingen geen aaneensluitend geheel was te maken. Bovendien kreeg men sporen, die in een andere richting duidden. H. is sindsdien veroordeeld wegens een ze denmisdrijf waarbij een minderjarige was betrokken gepleegd op een terrein aan de Waalhaven te Rotterdam en nadat hij weer in vrijheid was gesteld, heeft hij een soort gelijk misdrijf in het Noorden van ons land gepleegd. Ook deswege is hij veroordeeld. Toen hij zijn straf, in verband met deze laatste zaak. uitzat in de bijzondere strafge vangenis te Scheveningen, heeft hij opeens bekend, den moord op Marietje van Os te hebben gepleegd Ook tegenover de Rotterdamsche politie en den rechter commissaris hield hij zijn beken tenis vol. Hii is daarop in het huis van bewe ring te Rotterdam opgesloten. Het verdere onderzoek berustte bij den rechter-commissa- ris, mr. Van Oosten Slingelandt. Naar de N.R.Crt. verneemt, is dit onderzoek thans zoover gevorderd, dat binnenkort deze zaak voor de rechtbank te Rotterdam zal kunnen dieden. BRANDEN. Een vrouw omgekomen Gistermorgen is aan de Lange Lille bi; Lemmer een boerderij, bewoond door den veehouder H. Haven, afgebrand. In de vlam men is de ruim 40-jarige huishoudster A. Koopmans omgekomen. De brand ontstond omstreeks vier uur in den morgen, terwijl de boer zich in het land bevond om te melken. I Iet vuur greep met groote snelheid om zich o r ouvuiciu oju <,ili heen, zoodat in korten tijd de boerderij ge heel afbrandde. De huishoudster A. Koop- mans, afkomstig uit Lemmer, lag bij het uit breken van den brand nog te bed. Vermoede lijk heeft zij nog getracht te vluchten, want men „haar K'ng zoeken, vond men het bed leeg. Om elf uur gistermorgen werd haar geheel verkoolde lijk in de overblijfselen van de schuur gevonden. Zij schijnt op haar vlucht door den rook bevangen te zijn en is toen in de vlammen omgekomen. Boerderij afgebrand. Door onbekende oorzaak ontstond branc in 4e boerderij van A. Meenink in de buurt schap Empe bij Voorst (O De bewoners die sliepen, konden zich ternauwernood redden. Binnen een uur was de geheele boerderij tot den grond toe afgebrand. Alles ging verlo ren. Veel vee kwam in de vlammen om. Huis en inboedel waren laag verzekerd. Brandstichting? Het onderzoek van de justitie uit Middel burg naar aanleiding van den brand in de Damespolder onder Rilland-Bath heeft aan leiding gegeven tot arrestatie van een man, die verdacht wordt van brandstichting. De man is naar Middelburg gebracht VERKEERSONGEVALLEN. Motor tegen auto gebotst. Woensdagavond omstreeks halfacht is een motorrijder uit Overschie op den Abraham van Stolkweg ter hoogte van de Blijdorp- sche brug onder de gemeente Overschie in een bocht tegen een personenauto opgereden De berijder van het motorrijwiel is door de voorrruit van de auto geschoten. Hij is met zware verwondingen aan het hoofd en een schedelbreuk naar het ziekenhuis Eudokia aan den Bergweg te Rotterdam vervoerd, waar hij in zorgwekkenden toestand is opge nomen. De jonge man, die op de duozitting zat, is ernstig aan beide beenen gewond en ook in het ziekenhuis Eudokia opgenomen. De bestuurder van den auto iemand uit Hillegersberg liep onbeduidende verwon dingen op. De bestuurder van het motorrijwiel is aan de gevolgen overleden. Fietsrijders aangereden. De auto reed door. Op den Delftweg bij Overschie zijn gister avond de 18-jarige N. de V. uit Schiedam en de 26-jarige A. G. uit Delfgauw, die daar fietsten, aangereden door een auto. G. werd ernstig aan het hoofd gewond en is per auto naar zijn woning vervoerd. Zijn fiets is totaal vernield. De bestuurder van den auto stopte even, maar toen hij de gevolgen van zijn aanrijding zag, is hij in de richting Rotterdam doorgereden. De man zoowel als het nummer van zijn auto zijn onbekend. Tegen een auto geloopen. Gistermiddag is het zesjarig zoontje van de familie van der Meij te Hillegom bij liet oversteken van den weg tegen een auto op- gel oopen. Het kind werd met een ernstige hoofdwonde thuisgebracht. Een geneesheer constateerde een zware hersenschudding. De toestand van het knaapje is zeer ernstig. Met zijn vrouw op ziekenbezoek. En nu ligt hij zelf in het ziekenhuis. De 36-jarige Joh. B. uit 2e Exloërmond (Dr.), was Woensdagmiddag per motorfiets met zijn vrouw op de duo, op weg naar Zut- fen, om aldaar een familielid in het zieken huis te bezoeken. Tusschen Vriezenveen en Almelo werd de motorfiets door den vracht auto van v. d. B. uit Almelo aangereden, waardoor het echtpaar van de motorfiets sloeg. De vrouw kwam met den schrik vrij, doch de man kreeg verwondingen aan hoofd en hals; hij werd naar het ziekenhuis te Al melo vervoerd, waar tevens hersenschudding werd vastgesteld. KORTE BERICHTEN. Te Woerden werden Woensdag twee fietsen gestolen. De politie is er in geslaat twee Utrechtenaren, den 22-jarigen W. v. G. en den 20-jarigen C. S., die den diefstal had den begaan, aan te houden. De fietsen wa ren nog in hun bezit. Beide mannen zijn te Woerden opgesloten. Op de te Velsen gehouden jaarlijksche algemeene ledenvergadering van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, heeft de voorzitter, de heer H. P. Gelderman C.M.zn., een uitvoerige rede gehouden over den econo- mischen toestand. Op initiatief van het onderwijsfonds voor de Scheepvaart is te Rotter4am een da mescomité gevormd, dat zich ten doel stelt hulp en bijstand te verleenen aan de gezin nen van binnenschippers, waar dit noodig is In de Tivolibovenzaal te Rotterdam heeft gisteren de Nederlandsche Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant-, Café- en aanverwante bedrijven „Horecaf" zijn bonds dag gehouden, onder voorzitterschap van den heer J. N. van Hanja. ia Bij de verantwoording bleken er uitgave het kasboek ingeschreven te zijn. waarn voor geen kwitanties en andere bescheiden werden overlegd. Een en ander leidde tw achterdocht tegen verd. en toen deze op ver- der aandringen telkens met een andere uit vlucht kwam, werd de politie in den arm ee nomen. 8 Geruimen tijd later kwamen er toen kwitan ties van bedragen voor den dag, waarvan het vermoeden rees, dat zij vervalscht waren het geen bij onderzoek inderdaad het geval bleek te zijn. Ook was het deposito bij de Midden- standsbank opgevraagd door verdachte. Verd. voerde o m. aan, dat hij een bedrag van 1400 aan den zoon van den voorzitter als voorschot had gegeven. Het O. M. achtte de beide ten laateleggin- gen bewezen en vorderde tegen verdachte tier maanden gevangenisstraf. Vonnis 6 October a s IS EEN ELEC1RISCH RIJWIEL EEN MOTORFIETS? De kantonrechter ie Zutphen zegt: ja. Mr. B. G. Wildervanck de Blecourt, waar nemend kantonrechter te Zutphen, heeft schriftelijk vonnis gewezen in de zaak tegen iemand, die had gereden op een electrisehe fiets, zonder dat hij was voorzien van een rijbewijs. E>e verdachte was van meening geen rijbewijs noodig te hebben. De w.n. kantonrechter heeft nu den ver dachte schuldig geacht en bepaalde de boete op 0 50 subs. 1 d*g hechtenis. BLOEMBOLLENZWENDEL. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde gister den bloembollenhandelaar te Hille gom, die door misleidende advertenties bui tenlanders had verleid tot het doen van be stellingen met vooruitbetaling, waarna geen bollenlevering volgde, tot één jaar gevange nisstraf zonder aftrek der preventieve hechte nis. ONEERLIJKE PENNINGMEESTER. Veiduistering en valschheid in geschrifte. De gewezen penningmeester van het be stuur van den Uiteinde- en MiddenpoldeT te Ter Aar, heeft voor de rechtbank te 's-Gra venhage terecht gestaan, wegens verduiste ring van pl m. 1400 en vervalsching van eenige bescheiden. Naar de voorzitter van het polder als ge tuige verklaarde, zou in Mei 1931 een ver gadering worden gehouden, waarin o.a. door verdachte rekening en verantwoording moest wrden gedaan. Op die vergadering verscheen verd. evenwel zonder de kas en zonder alle boeken terwijl hij bij die gelegenheid teven verzocht de verantwoording der gelden een week uit te stellen. EEN AANRIJDING TUSSCHEN TREIN EN MONTAGEWAGEN. Voor de Haagsche rechtbank is 2 maanden hechtenis geëischt tegen een machinist, aan wiens snel en onoplet tend rijden het te wijten zou zijn ge weest, dat op 30 Mei j.1. te Veen eer. trein op een montagewagen is sereden. EEN ERFENIS ER DOORGEBRACHT. Mej. P. C. K. is gisteren door de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank veroordeeld tot een jaar gevangenis straf wegens verduistering van 2000, ten nadeele van een man, die als lied jeszanger op den Zeedijk zijn brood ploegt te verdienen en die aan de vrouw bovengenoemd bedrag in bewaring had gegeven. Het was het schamele over schot van een erfenis van 15.000, die hij een week te voren in ontvangst had ge nomen. Het O. M., waargenomen door mr. Bosch, had 2K jaar gevangenisstraf ge- eischt. DE POGING TOT MOORD IN DE WESTERSTRAAT TE AMSTERDAM. Gisteren heeft de vijfde kamer der rechtbank te Amsterdam uitspraak ge daan in de zaak tegen den 32-jarigen behanger H. G. A., recidivist, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens po ging tot diefstal met geweldpleging, subs. poging tot moord, poging tot dood slag, poging tot zware mishandeling. Op 9 Maart is hij de woning van een 81-jarige, alleenwonende weduwe, wo nende aan de Westerstraat, binnenge drongen. Hij heeft de vrouw vervolgens met een hard voorwerp zoo geslagen dat ze ernstig letsel opliep. Zij verloor ech ter het bewustzijn niet en begon luid te gillen. Op haar gegil kwamen de buren toeloopen de man vluchtte, maar werd spoedig gegrepen. Het M. waargenomen door mr. Bosch had 8 jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank veroordeelde hem gis teren wegens poging tot diefstal met ge weldpleging tot vijf jaar gevangenis straf. DE OVERVAL TE KAATSHEUVEL Gisteren heeft voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch terecht gjestaan de schoenmaker A. M B. te Kaatsheuvel, die aldaar de woning van A. van Boxtel is binnengedrongen een uit een brand kast e enbedrag van 600 had ont vreemd. De vele avonturen van verd. hadden ten slotte tot gevolg dat hij in een krankzinnigengesticht terecht kwam, waaruit hij echter geheel hersteld is ontslagen. De eisch van het O. M. luidde IK jaa' gevangenisstraf. DE AUTOBANDIETEN TE OISTER- WIJK EN VUGHT. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft de behandeling voortgezet van de voor het nader hooren van een getuige uit gestelde zaak tegen L. E de V en G. J. K onderwijzer te Amsterdam die deel uitmaakten van de bende autobandie ten. die Oisterwijk en Vught onveilig hebben gemaakt. Zooals men weet wer den de bandieten na een jacht in de Los- schen van Oisterwijk gearresteerd. Getuige H. Homan te Oegstgee-rt kwam nu bevestigen dat ook zijn auto ontvreemd was. He,t O. M eischte tegen L de V. 2 jaar en tegen G K. 1 jaar en 0 maanden ge vangenisstraf. Mr. van Meerwijk vroeg voor verd. K. vrijspraak, subs clementie, mr. v d. Meeren voor verd. de V. vrijspraak subs. een voorwaardelijke veroordeeling ei onmiddellijke invrijheidstelling. Deze werd door de rechtbank geweigerd. In verband met het door Lola Schröter ge vestigde nieuwe wereldrecord parachute springen wordt nog het volgende gemeld: Verscheidene berichten zijn in omloop, waarin gesproken wordt, dat de sprong van 6000 Meter hoogte geschied is. Feitelijk )S gebleken, dat de in het vliegtuig ingebouwde hoogtemeter op een hoogte van 6000 M be vroren is. De speciale meegenomen hoogteme ter had echter geen last van bevriezen en wijst een hoogte aan van 7300 Meter. Men vermoedt zelfs, dat de sprong van een n°S grootere hoogte is gemaakt. Een officieel on derzoek wordt momenteel ingesteld naar de verzegelde instrumenten. De koude was zoo hevig, dat ook de film- en fototoestellen on bruikbaar werden. De parachutiste heeft van zelfsprekend sterk geleden bij de koude van 35 graden C., doch later voelde zij zich weer heel eoecL

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10