Agenda Go-Ahead I - D.T.S. I. KOUDERE £aatste Aecicfitea JCeck Sxhool JlecfUsza&m Jhfieeptsüjdinqen Jnqzzonden Stukken ucqedijke Siattd. Stad en Omg Weet&ecicht DE DUITSCHE EISCH INZAKE GELIJKHEID VAN BEWAPENING. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. ZONDAG a.s., Donateurs alleen toegang op vertoon v. diploma. iioscopen. 7.30 uur, Victoria-Theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnum mer Geen geld... toch liefde (kom.), hoofd rollen Max Hansen en Jenny Jugo. Toegang voor personen boven 18 jaar Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8 hoofdnummer Juffrouw Kerkmuis (blijspel)hoofdrollen Greb Mosheim, Paul Hörbiger, Frits Grunbaum Toegang voor personen boven 18 jaar. Zon dagmiddag twee voorstellingen. Stedelijk Museum Breed straat. Eiken dag tot en met Vrijdag ge opend van 912 en 1.303.30; Zaterdags van 91Zondags gesloten. Vrijdag 23 September. 8 uur, café Central, evangelisatiesamen komst, spreker de heer R. van Tuinen. Zaterdag 24 September. 2 uur, Harmonie, Alg. jaarvergadering Vereen, v. Facultatieve lijkverbranding. Zondag 25 September. Tweede feestavond „Floralia" te Schei- merhorn, in café van der Oord. (Ongecorrigeerd.) Duitschland uitsluitend kan worden behan deld, door de onderteekenaars van het ver drag van Versailles of volgens artikel 203 van het verdrag van Versailles, in den raad van den Volkenbond in behandeling moet worden gebracht. Ook aan Engelsche zijde wordt het nieuwe initiatief van Henderson niet gunstig beoordeeld, daar men hierin een zekere verzwakking van de pogingen ziet, welke Sir John Simon wil aanwenden, om Duitschland in de ontwapeningsconferentie te doen terugkeeren. In goed ingelichte En- felsche kringen werd hedenmorgen, ver- laard, dat Sir John Simon onder den druk der openbare meening in Engeland thans meer aandacht moet wijden aan het tweede deel der Engelsche nota inzake de gelijkge rechtigdheid van Duitschland. PROF. DR. L. BOUMAN. Op Dinsdag 27 September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat prof. dr. L. Bouman optrad als hoogleeraar in de psychiatrie en neurologie aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. DE RELLETJES TE DEN HAAG. De gewonde politieagent overleden. Nader meldt men ons: De agent van politie H. Baars, die Dins 'dagmiddag bij de relletjes op de Heerengracht dcor een messteek ernstig werd gewond, is hedenochtend in het ziekenhuis overleden. Het slachtoffer is 39 jaar oud. In verband met dezen aanslag vernemen wij, dat gistermid dag rechercheurs op de Prinsegracht een der leden van het werkloozen-agitatie-comité hebben gearresteerd. Een uur later zijn nog twee leden aangehouden en naar het hoofd bureau van politie gebracht. Het onderzoek wees uit, dat twee der aangehc udenen waar schijnlijk niet bij deze zaak betrokken waren, doch omtrent den derden meende de politie voldoende gegevens te hebben in hem den ver- moedelij'ken dader te zien. Een confrontatie met den gewonden agent volgde, waarbij deze den arrestant herkende als den man die hem gestoken had. De aangenoudene ont kende echter iets met de steekpartij te maken hebben gehad. Van de zijde der demonstran ten werd ons er nog op gewezen, dat het zeer onwaarschijnlijk is, dat een der leden van het werkloozen-agitatie-comité de dader van den aanslag is geweest. Deze menschtn bevonden zich allen in den kop van den stoet, terwijl de aanval op den agent geschied moet zijn door iemand uit de laatste rijen der betoogers. De politie bewaart over deze zaak het stil zwijgen en wenschte geen inlichtingen te ver strekken. EERSTE KAMER. Vergadering van heden. In een korte vergadering der Eerste Kamer heeft dit college heden goedgekeurd het ge wijzigd ontwerp adres van antwoord op de troonrede. De soc.-dem. fractie verzocht aan- teekening dat zij wenscht geacht te worden ie hebben tegengestemd. In goed ingelichte kringen bestaat de in druk, dat de algemeen verwachte besprekin- Sen tusschen de belanghebbende mogendhe en over de eischen van Duitschland slechts zeer langzaam vorderen. Tot dusver schijnt van geen enkele zijde een stap voor deze be sprekingen te zijn gedaan Daartegenover wordt gemeld, dat de president van de ontwa peningsconferentie Henderson thans opnieuw het initiatief genomen om zoo spoedig moge lijk de behandeling van de kwestie der gelijk gerechtigdheid van Duitschland in 't bureau der conferentie in openbare zitting zoo mo gelijk nog in het midden der volgende week te doen bespreken. De aankondiging van Hen derson. dat hij hetbureau een memorandum ter verduidelijking van den toestand zal doen toekomen heeft in Engelsche en Fransche kringen opzien gebaard. Het kleine bureau der conferentie, waarin behalve Henderson, ook nog Politis en dr. Benesj zitting hebben, komt heden bijeen. Men veronderstelt, dat ge tracht zal worden, Henderson van zijn voor nemen af te brengen. Aan Fransche zijde wordt algemeen de opvatting gehuldigd, dat de kwestie der gelijkgerechtigdheid aan Aan den cursus openbaar onderwijs te Bergen in de plaats tredend van het in de L.O.-wet geregelde vervolg-onderwijs, zijn door B. en W. benoemd tot onderwijzers de heeren K. Beets (tevens hoofd) en A. Pascha en tot onderwijzeres mej. M. Roos. POGING TOT DOODSLAG. De rechtbank te Assen veroordeelde heden Jacob Klunder, arbeider te Hoogeveen, thans gedetineerd, die zich te Meppel heeft schuldig gemaakt aan poging tot doodslag op Jaantje Stapelbeek, met wie hij verloofd was geweest en die deze verloving had ver broken, tot twee jaar en zes maanden gevan genisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch van het O. M. was drie jaar. DE CONCIËRGE VAN HET MUIDERSLOT VEROORDEELD. Tot anderhalf jaar. De conciërge van het Muiderslot C. R. stond dezer dagen voor de rechtbank terecht, verdacht van oplichting. De man had in den zomer van 1929 kennis gemaakt met een dame uit Soest. De conciërge had haar ver teld, dat hij grootmeester van een vrijmetse laarsorde washij haalde de bezoekster over „lid" van deze orde te worden en zij gaf den conciërge in goed vertrouwen 2500. Door allerhande manipulaties bleef zij jaren lang in goed vertrouwen geld geven aan den man. Langzamerhand werd zij echter wantrouwend en zij liet hem een schuldbe kentenis tot 30.000 teekenen; tot dat be drag waren inmiddels gelden overgemaakt uit Soest naar Muiden. Ten slotte diende de vrouw een klacht in bij de justitie. De officier van justitie eischte wegens op lichting een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De rechtbank, heden vonnis wijzend, ver oordeelde den conciërge wegens de subsi diair ten laste gelegde verduistering tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Antenor, Japan-Rott., 22 Sept. te Shanghai. Melampus, 22 Sept. v. Bremen te A'dam. Menelaus, 22 Sept. v. Dairen 1. V. Londen te Rotterdam. Laomedon, 21 Sept. v. Batavia n. A'dam. Patroclus, Japan-Rott., 20 Sept. v. Colombo. JavaChinaJapan Lijn. Tsjisaroea, 20 Sept. te Batavia. Tjibadak, 20 Sept. v. Batavia te Hongkong. Tjinegara, 20 Sept. v. Hongkong n. Manila. Tjisondari, 20 Sept. v. Hongkong n. Amoy. Holland—Oost-Azië- Lijn. Ouderkerk, thuisreis, 19 Sept. v. Yokohama. Djambi, uitreis, 21 Sept. te Fremantle. JavaNew York-Lijn. Blitar, Java n. New-York. 21 Sept. te Boston. Sembilan, 20 Sept. v. Norfolk. SilverJava Pacific Lijn. Silverguava. Los Angeles n. Calcutta, 21 Sept. te Manila. Holland—Anstralië-Lijn. Gaasterkerk, 21 Sept. v. Rott. te Bremen. RotterdamZnid-Amerlka Lijn. Alphacca, 21 Sept. v. Hamburg n. Rott. Alwaki, uitreis, 21 Sept. te B.-Ayres. HollandWest-Afrik"»- -ijn. Maaskerk, thuisreis, 22 Sept. te Havre verw. Christiaan Huygens, thuisr., 22 Sept. van Algiers. Tarakan, thuisr., 22 Sept. te Havre. Marnix v. St. Aldegonde, uitr., 22 Sept. te Southampton. Poelau Tello, uitr., 21 Sept. v. Belawan. Rotterdamsche Lloyd. Kertosono, thuisr., 21 Sept. v. Port Said. Kota Tjandi, thuisr., 22 Sept. v. Singapore Kota Agoeng 22 Sept. v. Rot. n. Hamburg Flandria, uitr., 22 Sept. v. Boulogne. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 22 Sept. v. Amst. te Rotterdam. Amazone 21 Sept. v. Cephalonia n. Patras Berenice 22 Sept. v. Vigo n. Lissabon. Bodegraven, thuisr., 21 Sept. te Callao. Boskoop 22 Sept. v. Antwerpen te Amst. Clio, uitr., 21 Sept. te San Juan. Crijnssen, thuisr., 21 Sept. v. Barbados n Plymouth. Euterpe 22 Sept. v. Amst. te Rotterdam. Fauna 21 Sept. Palermo te Malaga. Hebe 22 Sept. v. Malaga te Amst. Mars 21 Sept. v. Alexandrië n. Nauplia. Oresies 21 Sept. v. Stamboul te Bourgas Pluto 21 Sept. v. Hamburg n. Amsterdam Triton 21 Sept. v. Salonica te Izmir. Euterpe 22 Sept. v. ^ott. n. Passages. Nereus 21 Sept. v. Danzig n. Stettin. Oberon 21 Sept. v. Amst. te Grangemouth. Venus 22 Sept. v. Napels te Tanagona. Kon. Pakeiv. Maatschappij. N. Zeeland 21 Sept. v. Sydney n. Singapore HollandAfrika-Lijn, Nieuwkerk, 22 Sept. v. Rotterdam n. Antw. Heemskerk, uitreis, 21 Sept. te Kaapstad, 22 Sept. n. Mosselbaai. Stoomvaart Mij. Oceaan. Agamemnon, Japan-Rotterdam, 19 Sept. te Casablanca. Alcinous, Batavia-A'dam, 20 Sept. v. Pt Said. Piet (tegen zijn zuster, die haar verloofde mee brengt) „Maar-e, weet vader er van Ik kreeg er onge nadig van langs, toen ik verleden week met dien jongen hond thuis kwam." (Humorist!.. (Buiten verantwoordelijkheid van dt Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). M. de Redacteur, Het is bekend, dat fruit voor kinderen en volwassenen niet alleen voedzaam, maar ook onmisbaar is. Ik ben er van overtuigd, dat het eten van meer groente en fruit de ge- heele menschheid ten goede zou komen en de wereld een veel verdraagzamer karakter zou hebben. Door meer fruit en groente te eten, steunt men bovendien de tuinders in deze voor hen zoo kommervolle tijden. Mag ik dit eens in overweging geven? Met dank voor de plaatsing, T. J., Heiloo. CORRESPONDENTIE. f. de V., alhier. Het is best mogelijk, dat er menschen zijn, die de in onze courant woordelijk overgenomen ontwerp-verordening voor de radio-distributie niet gelezen hebben Maar het is natuurlijk niet mogelijk, die nog eens over te plaatsen. Allereerst niet tegen over de menschen die ze wel gelezen hebben en bovendien niet omdat dat opnieuw eenige kolommen van onze ruimte zou vergen. De betrokkene bijlage is geplaatst in onze nummers van 13 ep 14 September j.1. Ieder kan een en ander dus nog wel nakijken. Wan neer men de couranten niet meer heeft kost het slechts een dubbeltje om beide exempla ren op Voordam no. 9 in bezit te kunnen krijgen. Red. Alkm. Crt. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Johannes de Graaf en Anna Admiraal. Adrianus Dik$taal bi Josepha Loufza Singeling. Johafineé Langeaijk en Erna Birkhahn. Maria Wilhelmus Berentzen en Bertha Maria Vehmeijer. GEBOREN: Johannes Cornelis Maria z. v. Cornelis Buis en Anna Schröder. OVERLEDEN: Bernardus Pekelharing 89 jaar. Ge rardi Flutsch, 2 weken. CASTRICUM. Geboren: Hendrikus Johannes, z. v J. de Nijs en C. C. Efjking. Margare- tha Adriana, d. v. J. Admiraal en M. M. Knijn. Froukje Pietje, d. v. J. C. Baart en J. Rinsema. Ondertrouwd: Johannes Marti- nus de Graaf en Anna Admiraal. Getrouwd: Johannes de Groot en Maria Catharina Zentveld. Overleden: Dorothea Catharina Kuijs, oud 1 week, d. v. P. Kuijs en C. Brandjes. Neeltje van Duijn, oud 54 jaar, wonende te Zandvoort. AANVANG 2 UUR Entree I 0,30. 25-JARIG BESTAAN NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD. 1 October zal Het Noord-Hollandsch Dag blad alhier 25 jaar bestaan en dit feit zal in de uitgifte van een speciaal herdenkingsnum mer worden herdacht. Wij herinneren ons nog levendig hoe vóór 25 jaar, onder auspiciën van wijlen den heer Nuyens, door een groep katholieken in Alk maar en omgeving een klein kapitaal bijeen werd gebracht voor de uitgifte van een drie maal per week verschijnende courant, die onder de titel van „Ons Blad", met als hoofdredacteur den heer van Calcar, ver scheen. Bij een jubileum als thans gevierd wordt past het niét nog eens op te halen, hoe reeds dadelijk in R K. kringen de passeering van den heer Nuyens, wegens hoogen leeftijd, ont stemming veroorzaakte. Wij zullen ook niet naar voren brengen hoe aanvankelijk het or gaan sterk separistisch optrad en er slechts aan herinneren, dat de heer van Calcar, die thans hoofdredacteur is van „De Gooi en Eemlander" werd opgevolgd door den heer Keesom, ons tegenwoordig gemeenteraadslid die thans blijk geeft meer oog te hebben voor de belangen van niet-katholieke volksgroe pen, dan destijds als redacteur het geval was Wij doen dit ook vooral niet omdat niet ont kend kan worden, dat de politieke verhoudin gen in de stad geheel anders waren dan thans. Dit was ook het geval onder de hoofd redactie van den heer Speet, onder wiens lei ding het blad dagblad werd Voor enkele jaren ging het blad over aan de N V. „De Spaarnestad", die het blad in Haarlem deed drukken, met het gevolg, dat de heer Speet naar Haarlem verhuisde', als lid van de hoofdredactie van de door de N.V. uitgegeven bladen, die thans in „Het Kasteel van Amstel" te Amsterdam worden gedrukt Chef-redacteur voor Alkmaar werd toen onze tegenwoordige collega de heer An driesma, die reeds veel voor het wel en wee van het blad had gedaan en dien wij gaarne met het te vieren jubileum gelukwenschen. De man die van de oprichting af aan het blad verbonden is geweest en dus 1 October tevens zijn 25-jarig jubileum zal vieren, is de heer Jb. Baart, destijds voorzitter van de afd. Alkmaar van den R.K. Volksbond. De heer Baart mag ongetwijfeld de per soonlijkheid genoemd worden, die, vooral in de moeilijke jaren veel heeft gedaan om het blad waaraan hij verbonden was, ingang te doen vinden. Dag en nacht was hij in de weer om de voor de uitgifte van een blad onmisbare ad vertenties te werven en van alle mogelijke vergaderingen verslagen te maken en het is zeker zijn verdienste, dat hij ook de niet-ka tholieke adverteerders wist te bewegen van de publiciteitswaarde van het orgaan gebruik te maken. Ook in de latere jaren toen hij als assistent van de directie optrad, bleef de heer Baart als de sympathieke man van het Noord-Hol- andsche Dagblad populair, in tal van comité's had hij zitting en reeds vele jaren maakt hij deel uit van de Alk- maarsche Ontzet Vereeniging, zoodat wij er niet aan twijfelen, dat ook hem dien dag de gewenschte belangstelling niet zal ontbre ken. DE 8-OCTOBER-FEESTEN. Pas hebben we de landbouwfeesten gehad, of een ander feest vraagt onze aandacht: de 8 October-herdenking. Men weet, dat op dien dag de kinderen onder leiding van den heer Jonker o.m. het Victorielied zingen Wel nu, de repetities van deze liederen beginnen thans weer en wij wekken gaarne de kinde ren op, om naar de Harmonie te gaan, ten einde mee te kunnen doen. POLITIEDIPLOMA. Bij het te Amsterdam gehouden examen foi verkrijging van het politiediploma is o.a. ge slaagd de heer M. A. Star alhier. AANBESTEDING SCHOOL EN PAARDENSTALLEN IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. De directie van den Wieringermeerpolder heeft gisteren aanbesteed: 1 o. den bouw van een lagere school met 4 lokalen en van een gymnastiekgebouw te Middenmeer in den Wieringermeer. Laagste inschrijvers van Iterson en Mooten te Rijns burg met 32,917, 2o. de inrichting van 20 paardenstallen in bestaande landbouwschuren op verscheidene plaatsen in den Wieringermeer. Laagste in schrijver de heer H. de Vries te Kalverdijk met 12,260. Gunning aangehouden. DE HEKELSTRAAT WORDT VERSIERD. Gisteravond vergaderden in het nieuwe zaaltje van den heer London de bewoners dei Hekelstraat. Zoowel de dames als de heeren waren het er over eens dit jaar op 8 October de Hekelstraat te versieren. Als bestuur werden gekozen de heeren I, Koenot, voorzitter; J. Sanders Jr., secreta ris; K. Koenot, penningmeester. JUBILEUM UNION-EDEL CHOCOLADEFABRIEK. De Union-Edel Chocoladefabriek t< Haarlem de fabriek van de Nederland sche banketbakkers heeft deze maand haar 30-jarig jubileum gevierd. Naar aan leiding daarvan is een jubilea-reclame in he. leven geroepen waardoor men bij aankoop van 1 der Union-artikelen een doos choco lade ter waarde van 0.60 cadeau krijgt Zooals elders in dit blad blijkt duurt deze raclame slechts tot 30 September. De banketbakkers in Alkmaar zijn de we derverkoopers. Zij hebben morgen allen Uni on-etalages. SOBRIETAS-BLOEMENDAG. Men schrijft ons: Zondag 25 September zal hier ter stede de bekende jaarlijksche bloemendag worden ge houden voor de r.k. drankweer. De opbrengst van deze dag zal ten goede komen aan de propaganda voor de bestrijding van het al coholisme. De Mariavereeniging en het Kruisverband doen dan een vriendelijk beroep op allen om hen te willen steunen in dit mooie werk. Dat velen hieraan gehoor zullen geven de wensch van genoemde vereeniging. is EEN NIEUWE BRUG. In de memorie van toelichting van de wa terstaatsbegrooting 1933 lezen wij: Rijks werken. Art. 81. Vernieuwing brug no. 40 over Nieuwe Hoornsche Vaart te Alkmaar De oude basculebrug no. 40 in den oostelij ken kanaaldijk over de Nieuwe Hoornsche Vaart te Alkmaar is versleten. De landhoof den zijn ernstig gescheurd en verzakt, zoodat zoo spoedig mogelijk een nieuwe brug moet worden gemaakt. Dit kan dan een vaste brug zijn, waarvan de kosten worden geraamd op 32.000. ALG. NED. BOND VAN HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN. De afdeeling Alkmaar van bovengenoem- den bond hield gisteravond haar eerste ver gadering in het nieuwe siezoen. Namens de afdeeling heette de voorzitter de heer Vink, het zeer kleine aantal bezoe kers welkom en gaf onmiddellijk daarna her woord aan den heer M. L. Tas uit Amster dam, secretaris van de landelijke Vakgroep reizigers, die tot onderwerp gekozen Waarom als reiziger georganiseerd in Algemeene". Spr. schetste aan het begin van zijn rede had De naar waarnemingen, verricht in den morgen J van 23 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.7 mM. t< Boedapest. Laagste barometerstand 739.3 mM. te Nordöyan. Verwachting, geldig tot den avond van 24 September Matige aanvankelijk tijdelijk afnemende, Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind; meest zwaar bewolkt of betrokken; waar schijnlijk regenbuien; aanvankelijk iets koe ler. Overzicht. De veranderingen blijven in een snel tem po verloopen. De beide depressies, die in het Zuidwesten en die ten Noordwesten van ons land van het weerkaartje van gisteren heb- ben zich met behoud van beide kernen, ver- eenigd, waarbij de Zuidwestelijke kern onge veer ter plaatse bleef en de andere zich naar het midden van de Noorsche kust verplaat ste. Tegelijk verscheen ten Zuidwesten van IJsland een nieuwe depressie, die de wind in ons land waarschijnlijk na de ruiming van vanochtend, welke zich nog wel verder zal voortzetten, weer naar het Zuidwesten zal terugbrengen en de temperatuur die vanoch tend in ons land aanzienlijk hooger is dan gisteren, weer iets doen dalen. In ons land viel matige regen. Veel grootere hoeveelhe den zijn in Scandinavië en ook in enkel; Fransche en Engelsche stations afgetapt. Dt kans op regen zal voor ons land aanvanke lijk wel afnemen, doch het is niet waar- schijnlijk dat bij een zóó depressieachtigen toestand en bij zooveel kans op de vorming van secundairen het volgend etmaal zonder nieuwe regenbuien zal voorbijgaan. den algemeenen slechten toestand van de we reld en in het bijzonder dien van Neder land. Hij ging verder met de handelwijze van de Ned. regeering te becritiseeren, zulks vooral t.o.v. de jongste aangekondigde maat regelen (loonsverlagingen, enz.), die een be dreiging zijn voor de arbeidende klasse, en waarbij spr. het rapport-Weiter natuur lijk niet vergat. Vervolgens schetste spr. de arbeidstoe standen van vóór 30 jaar en herinnerde er aan, hoe de „beweging" de arbeiders betere levensmogelijkheden verschafte. Doch op dit oogenblik wordt de aanslag gedaan op de arbeidende klasse, ook in de reizigersbewe ging. In deze beweging werkt de werkgever steeds meer en meer met provisie, d.w.z. hij wil zijn reizigers uitsluitend op provisie la ten werken, 't Gevolg is, dat de reiziger te lange dagen maakt en dat hij soms wel, soms niet verdient. En toch werkt hij, ook al ver koopt hij niets. Hij zorgt voor relaties ten gunste van den patroon, hij tracht klanten te krijgen, doch verkoopt niet altijd en verdient niets. En die provisiereiziger is een levende reclame voor zijn firma. Spr. wees op het fa tale van het „alleen-provisiestelsel". Tegen dit stelsel heeft de bond jarenlang gevochten en zeker niet zonder succes. Spr. besprak het wetsontwerp, dat t. d. o. is ingediend. Dit wetsontwerp is door de werkgevers zeer fel bestreden, doch de bond bleef niet werkeloos. Hij heeft verschillende amende menten voorgesteld. Als de vraag gesteld wordt, of de reizigers sterk genoeg georganiseerd zijn, dan moet spr. helaas zeggen: Nee, dat komt, vol gens spr., door vroegere jaren, toen de reizi ger zich meer als middenstander voelde. Dat komt in de eerste plaats door de felle concur rentie en door het verbeterde snelverkeer. Daardoor is de handelsreiziger gewoon ar beider geworden. De oogen der reizigers zijn langzaamaan opengegaan. Spr. ging de geschiedenis der handelsvereenigingen in 't kort na, waaruit blijken moest, dat de reizigers slechts lid moeten worden van de „Algemeene" en bij voorbeeld niet van „Hermes". De „Algemeene Bond" neemt het stand punt in, dat men sterk moet staan, dat men niet alleen moet staan in den strijd. De bond is sterk gegroeid en heeft bijna 20.000 leden, doch spr. wilde, dat het leden tal nog voortdurend moet groeien, wat, vol gens de vooruitzichten, ook gebeuren zal. Spr. gaf verder nog tal van bijzonderhe den uit het bondsleven en eindigde met de woorden, dat de Bond voor alle leden een trouwe wachter is. Even daarna sloot de voorzitter de verga dering waarna hij gelegenheid gaf aan de met-leden om zich in te schrijven, of om vra gen te stellen over contributie, e.d. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING. 1'er aanvulling van de uitslagen dee- 1 en wij mede, dat alsnog de volgende prijzen zijn toegekend: De mooiste verzameling tuingroenten. Ie prijs: Vereeniging van Volkstuin ders, Alkmaar. 2e pr.: S. Kok, Alkmaar. De mooiste verzameling akkerbouw. Ie prijs: M. Pronk, Warmenhuizen. De mooiste verzameling druiven op naam. Ie prijs: Js. Koning, Oudorp. De mooiste inzending fruit op naam, vrije inzending. Ie prijs: A. Boersen, Alkmaar. De mooiste inzending fruitmanden. Ie prijs: A. Boersen, Alkmaar. Iets bizonders op bet gebied van groenten en fruit. Ie prijs: H. W. M. Duiker, Beverwijk. 2e prijs: Jn. Schilder, Akersloot. Voorts is een onjuiste vermelding S6' schied bij de toekenning van prijs be treffende inzending fraaiste bloed®11' mand.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2