W. F. C. ALCMARIA II ViaciQ en Aanèod Qemeentecaden A.S. ZONDAG, 2 UUR tucht. Hij was eenvoudig en oprecht, een even wichtig man, bemind bij zijn volk en bij zijn soldaten om zijn goeóheid, zijn kennis, zijn practischen blik. zijn rechtvaardigheid. Van zulk een man kan men een daad verwaditen, die getuigt van moed, vertrouwen, vromen zin en geloofsijver. Na zijn ingrijpen in den oorlog draait de kans met forschen zwaai. Aanvankelijk zwak ondersteund, wint hij langzamerhand het ver trouwen der Duitsche vorsten en van zijn zwager den keurvorst van Brandenburg. Door hun talmen was echter Maagdenburg ais een bloedig otter gevallen. Maar d&n schrikken zij op. Zij vereenigen zich met de Zweden. Tilly wordt verslagen bij Breiten- fels; de eene vesting na de andere valt voor den zegevierenden vreemdeling; de weg naar Zuid-Duitscbland staat hem open. Beieren wordt het tooneel van den strijd. De ,.sneeuwkoning" smelt niet. doch stort zich als een lawine op zijn tegenpartij. Tilly wordt andermaal verslagen bij Rain. Augsburg en München vallen ir ZweÖsche handen. Dan snelt de mokkende WaMenstein zijn keizer te hulp. Het Zweedsch „canaille'' is zijn tusschenkomst blijkbaar waard. Door zijn bekwame taktiek dwiingt hij den Zweeu- echen koning zijn legers, naar het noorden saam te trekken. Bij Lützen heeft een treffen plaats; een overwinning voor de Zweden, maar duur gekocht, want de koning sneuvelt. Zijn bijziendheid heeft hem te dicht bij de vijandelijke ruiterij gebracht. Doo-boord van kogel9 sterft hij. Maar zijn werk was ver richt; zijn taak was volbracht; 'hij had de zaak van het Duitsch Protestantisme ter overwinning geleid; hij had het evenwicht weten te herscheppen in Midden-Europa. Op de lijn, door hem getrokken, zal Oxenstierna verder gaan met Bernard van Weimar, Horn en Banér als veldheeren. Doch aan hem, die ingreep op het beslis send moment, komt de dank toe van het Pro testantisme in Duitschland. Het is dan ook begrijpelijk, dat bij de nadering van den 12en November de Duitsche Gustaaf Adolf- Vereeniging. die honderd jaar geleden werd gesticht en ten doel heeft het Protestantisme te steunen, waar het in de verdrukking is, be hoefte gevoelde hem, den grooten Zweed, den geloofsheld van het Protestantisme, te eeren. Dat de Nederlandsche vereeniging van den zelfden naam zich met al haar sympathie daarbij aansluit, spieekt vanzelf. De historie heeft te sterke banden gesmeed tusschen Duitsche en Nederlandsche protestanten om te kunnen vergeten, dat zij nauw aan elkaar verbonden zijn. A. J. BOTHENIUS BROUWER. Voetbal. HET EERSTE KLASSE-MENU! Ziezoo, 't begin is goed geweest de vorige week. Overal best bespeelbare velden, overal flinke animo bij de spelers en bij het pu bliek en hier en daar een paar verrassende uitslagen. De tweede voetbalzondag zal zeer waar schijnlijk ook wel eenige verrassingen bren gen. Het programma, dat morgen afgewerkt moet worden, zit n.1. toevallig zoo in elkaar, dat niet-verwachte uitslagen genoteerd mop ten worden. Het spreekt vanzelf, dat onze belangstel ling allereerst uitgaat naar de beide Westelij ke afdeel ingen en dan valt het op, dat de competitieleider eenigszins vreemd te werk is gegaan. In beide afdeelingen toch spelen vier vereenigingen reeds haar tweeden thuis wedstrijd, wat o.i. minder interessant is voor het verdere verloop der competitie en wai zelfs een tikje minder eerlijk zou kunnen zijn Het is toch duidelijk, dat men op eigen grond in den regel beter speelt, dan op vreemd ter rein en nu kan het best gebeuren, dat op deze manier een club vier puntjes verovert en daardoor een mooie aanloop heeft. Wa; een moreele steun beteekent! Bijvoorbeeld: Fijenoord speelde de vorige week thuis tegen H. B. S. en won. Morgen ontvangt Feiienoord R. C. H en wint weer (veronderstellen wij even). Dat beteekent vier winstpuntjes. En nu H. B. S. De vorige week verloor n in Rotterdam; morgen gaat ze naar V. S. V en verliest opnieuw (altijd nog een veronder stelling.) 't Gevolg is, dat beide clubs na 2 weken reeds ver van elkaar staan; dat de eene een leidende rol te spelen heeft en de andere eerst moet zorgen, om het verlies weer in te halen. En dan mag men behalve de moreele kwestie ook de financieele zijde der zaak niet vergeten. Het publiek komt, als het een club goed gaat en blijft weg, als de overwinnin gen uitblijven. Neen, wij vinden het programma in dl: opzicht niet bijster gelukkig. o Intusschen zullen we onze voorbeschouwin gen beginnen met afdeeling I, waar Feijen oord, zooals reeds terloops opgemerkt, R C. H. ontvangt. Deze wedstrijd is voor de thuisclub moeilijker dan hij zoo op het oog lijkt. R. C. H. toch is een merkwaardige club, die soms buitengewoon goed, dan weer buitengewoon slecht speelt. Heeft de Haai lemsche club morgen een beste bui, dan moe. Feijenoord oppassen. In het andere geval wordt de ontmoeting een walk-over voor d( Rotterdammers. Het spreekt bijna vanzelf, dat Feijenoord favoriet is. H. B. S. moet naar V. S. V. Wat het spel betreft, moet H. B. S. met gemak kunnen winnen, doch de wedstrijden in Velsen zijn voor de Hagenaars bijna steeds heel zwaar en al te dikwijls is de sfeer daar ook mindei prettig. Wij geven H. B S. de beste kansen, vooral als er niet al te vurig gespeeld wordt A. D. O., dat de vorige week Blauw Wif ontving, speelt ook morgen weer thuis. Ze ontvangt H. D. V. S„ dat blijkbaar nog nie' in competitievorm is. 't Is dus zeer goed mo gelijk, dat ook A. D. O. morgen vier winst puntjes heeft. Z. F. C. heeft een moeilijke reis te maken Het komt op bezoek bij Blauw Wit in het Olympisch Stadion. Dit machtige bouwwerk schijnt steeds een onaangenamen indruk op de Zaandammers te maken, want het succes is daar steeds zeer gering geweest. Toch zou het al raar moeten loopen, als Z. F. C. niet minstens gelijk speelde! D H. C. speelt ook al haar tweeden thuis wedstrijd. 't Oooi, dat bij haar komt, is zeer wel te kloppen, al moet er hard gewerkt worden voor een overwinning. o In afdeeling II zijn ook al vier clubs, die voor de tweede keer op eigen veld spelen. Hei zijn Xerxes, Hilversum, V. U. C. en K. F. C Xerxes ontvangt de Stormvogels, 't Wordt een wedstrijd, waarvan wij geen uitslag dur ven voorspellen. Blijkbaar hebben beide ploe gen een goede voorhoede, die raak kan schie ten. 't Zal ons benieuwen, hoeveel treffers er morgen te noteeren zijn! Xerxes lijkt ons op eigen veld iets sterker. Hilversum ontvangt Sparta. Als we de verrichtingen van Zondag j.1. nemen, dan moet Sparta gemakkelijk kunnen winnen Maar al geven we de Rotterdammers de kans, Hilversum zal zich niet gauw voor de tweede keer laten verrassen en er wel voor zorgen, dat het geen 1—9 wordt! V. U. C. krijgt visite van Ajax! Opper vlakkig beschouwd een zacht eitje voor dc Amsterdammers. Zij kunnen inderdaad ge makkelijk winnen van de niet sterke V. U. C.-ers, doch Ajax is in den Haag steeds 3lecht op dreef. K. F. C.—West-Frisia is een wedstrijd tusschen twee oude bekenden, 't Zal in dt Koog morgen geducht spannen en als 't een beetje meeloopt, wint de thuisclub. Rest ons nog in deze afdeeling Haarlem— D. F. C. Volgens 't resultaat van Zondag j.1. meenen wij D. F. C. de beste kansen te ge ven tegen de oude, jonge eersteklassers. o In het Oosten is het programma buitenge woon interessant. Om maar dadelijk de clou te noemen: Ensch. Boys ontvangt haar stad- genoote Enschedé. Twee clubs, die elkaar al vele malen bekampt hebben en die steeds zorgden voor spannende ontmoetingen, waar bij niemand vooruit den uitslag kon voor spellen. Na enkele jaren afwezigheid der Boys kan thans deze plaatselijke ontmoeting weer ge speeld worden en meenen wij zelfs, dat de Boys een goede kans op de overwinning heb ben. 't Wordt natuurlijk weer zooiets als 2-1, 3—2! Go ahead trekt naar Robur, om daar tot de ontdekking te komen, dat Jan Elfring nog steeds snel is. Al is Go ahead sterker, toch kan de ontmoeting zeer spannend wor den en een gelijk spel is lang niet onmoge lijk. Trouwens, wat zegt men van de rest: Tu bantiaA. G. O. V. V., VitesseWagenin gen en Heracles—P. E. C 't Zijn allemaal ontmoetingen, waarbij het krachtsverschil klein is. In alle drie gevallen zijn de thuisclubs echter favoriet. In het Zuiden zal N. A. C. toonen, dat zij ondanks de nederlaag van Zondag j.1. toch tot de leidende ploegen behoort en Longa, dat op bezoek komt, zal dat ondervinden, niet tegenstaande deze laatste van Middelburg won! Och dat arme Middelburg. Weliswaar speelt ze deze keer op eigen veld, maar wai geeft dat, nu de kampioenen komen, 't l maar de vraag, met hoeveel P. S. V. wint. In Tilburg de eerste der vier plaatselijke ontmoetingen, n.1. Willem IINoad. Beide clubs zijn de vorige week met een nederlaag begonnen en beide zullen zich willen herstel len. 't Wordt natuurlijk spannend en wij weten niet, wie de sterkste (of de gelukkig ste!) zal zijn, al houden wij het ook op Wil lem II. Eindhoven ontvangt B. V. V., dat nu een rustige week gehad heeft na prettige kermis dagen. De Bosschenaren zullen echter on danks die rust wel de mindere zijn en aan Eindhoven de zege moeten laten. In het uiterste Zuiden wordt om het kam oioenschap van Liraburg gevochten tusschen Bleijderheide en M. V. V. Vooralsnog meenen wij, dat M. V. V. nog altijd beter voetbal! dan de tegenpartij! Tenslotte het Noorden. Als alles verloop», zooals redelijkerwijze verwacht kan worden, dan staat Be Quick morgenavond nog bo venaan. Het gaat immers naar het zeer ver jongde Achilles en moet met groot verschil kunnen winnen. Tenzij de Assenaren zien reeds hersteld hebben! F riesland, dat de vorige week met de dub bele cijfers klop kreeg van Be Quick, gaat nu al weer naar Groningen, om G. V. A. V. een bezoek te brengen. Ook nu zal het doelpun ♦enverschil wel vrij groot zijn, want 't sch met Friesland heefemaa! mis te zijn! Frisia ontvangt Veer.dam en, rekening houdende met de zware nederlaag tegen O. V. A. V., geven wij de populaire Leeuwar ders ook morgen geen kans. Spannender wordt ongetwijfeld de ont moeting Leeuwarden—Alcides. Beide clubs zullen wel tot de leidende ploegen gaan fcc- hooren; beide zijn best begonnen. Het moet al eigen omgeving zijn, die de doorslag even tueel geeft. Rest nog SneekVelocitas. De jongst: eersteklassers hebben zich de vorige week te- een Veendam best gehouden, doch dat be teekent niet, dat ze morgen zullen winnen Toch zal de overwinning van Velo niet zoo heel groot zijn! Onze tweedeklassers. Alcmaria trekt morgen er opnieuw op uit Thans gaat het een bezoek brengen aan Wormerveer, waar W. F. C resideert. In deze Zaansche plaats heerscht al bijna net zoo'n traditie als in den Helder: het is en blijft voor Alcmaria daar steeds oppassen. En de meeste wedstrijden zijn daar verloren. De meeste, doch niet alle. Als wij ons niet ver gissen, heeft Alcmaria er twee jaar geleden nog eens gewonnen, dank zij Klaas Oudes. En verder weten wij nog maar al te goed, hoe een zeer verzwakt Alcmaria er het vorige jaar verloor in een zwak gespeelden wed strijd. Een volledig Alcmaria kan echter in Wor merveer winnen, ook al is W. F. C. niet voor de poes. Dat bleek Zondag wel, toen D. E. C. geklopt werd. Hef Alg. Sportblad voorspelt een neder laag voor Alcmaria. Zou dit blad gelijk krij gen? O.i is het niet noodig, dat Alcmaria verliest De voorhoede is best in staat om doelpunten te maken, de halflinie kan veel beter, dan ze in den Helder speelde en als de verdediging wat doortastender is en niet al te ver terug dringt, moet de kans op de over winning niet al te klein worden beschouwd Het is echter zeer de vraag, hoe o! het met de gewonde spelers is. En v. d Pol èn Lengers hebben leelijke trappen opgeloopen in den Helder en als deze twee eens niet van de partij zouden kunnen zijn, beteekent dat een gemis van twee der beste spelers. Veel hangt af van het weer. Wanneer het regenachtig is, wordt het W. F- C-veld dade lijk zeer glad hetgeen voor de withemden ai direct een leelijke handicap is! Alcmaria komt uit met het volgende elftal: de Graaf Schokker Jonker Rootring d= Grand Lengers Jo Bos v.d. Pol Peereboom de Jong Hamstra T.O.G., dat best begon, ontvangt Kinheim. Wij zouden zoo zeggen, dat de Amsterdam mers ook morgen kunnen winnen. Ook Zeeburgia moet in staat geacht wor den, om haar tweeden wedstrijd te winnen. Ze gaat naar Z.V.V., dat ook nu weer zwak 'voor de hand, of het moest zijn, dat H.R.C opnieuw zoo van zich afbeet, dat een tweede overwinning behaald wordt. De Amsterdamsche ontmoeting V.V.A. D.E.C. zal wel in het voordeel der gasten verloopen. In de B-afdeeling ontvangt H.F.C. Bloe- mendaal. Na het beste begin moet H.F.C. ook morgen kunnen winnen, al is een plaat selijke ontmoeting altijd min of meer verras send. Baarn krijgt bezoek van het zeer sterke D.W.S. en verliest op zeer duidelijke wijze. En evenzeer verliest B.F.C. van het Utrecht- sche Hercules. Ook de andere Stichtsche club Velox haalt morgen twee puntjes binnen, nu het Alphen ontvangt. De meest spannende ontmoeting wordt zeker de Spartaan—A.F.C. 't Wordt een belangrijke wedstrijd voor beide partijen, omdat later wel eens zou kunnen blijken, dat de puntjes heel kostbaar zijn. Zou Spartaan winnen?! Alkmaar en haar concurrenten. Alkmaar, of als men wil, Go-ahead, ont vangt morgen D.T.S. Er is o.i. een goede kans op, dat Alkmaar dezen wedstrijd wint Natuurlijk moet er hard gewerkt worden, doch dat kunnen de Alkmaar-leden. En wan neer allen hun best doen en niet al te veel pech hebben, dan zien we na zwaren strijd Alkmaar zegevieren. Het Alkmaar-elftal is als volgt samenge steld: Siersma Janson Baars Schrier Dingerdis Mulder Engel Kranenburg Kuiper v. Os Abrahams Zilvermeeuwen krijgt bezoek van Beverwijk Laatstgenoemde is zeer sterk en een gelijk spel zou voor de thuisclub al bevredigend mogen heeten. Spannen zal het in Uitgeest, waar Texel op bezoek komt. De eilandbewo ners blijken een goede ploeg te hebben, zoo dat Uitgeest alle zeilen moet bijpassen, om onheil te voorkomen Q.S.C. ontvangt E.V.C. en wint. En als de wedstrijd VroneSchagen doorgaat (het Vrone-terrein is nog niet goedgekeurd!), zal Schagen twee puntjes mee naar huis kunnen nemen. Langs de N. H. V. B.-velden. Zoodra het bladerdak van het geboomte een ietwat geel-bruine tint begint te verkrij gen en vooral de kastanje bedenkelijke gapin gen vertoont, komt de gedachte bij ons op dat de herfst zoo zoetjes aan zijn entree be gint te maken en daarbij een nieuw voetbal seizoen aankondigt. Hoe mooi sommige friendly-games ook we zen mogen, er gaat toch maar niets boven competitiewedstrijden, die zich in de meeste gevallen onderscheiden in pittigheid en vaak aan buitengewone belangrijkheid. Hoeveel clubs toch trachten niet een plaatsje hooger te komen op de overbekende voetballadder? Zulks niet alleen in het groote gebied van den K.N.V.B., doch ook in dat van de erkende bonden. Als we bijvoorbeeld onze „Noord-Holland sche" bezien, constateeren we reeds dadelijk een flinke uitbreiding. De leden meldden zich bij honderdtallen aan en ook nu weer traden verschillende nieuwe vereenigingen tot den bond toe, het bewijs leverende, dat „voetbal" immer de meest populaire sport is. Wat natuurlijk op de leden van den groo ten „Koninklijken" van toepassing is, is niet minder toepasselijk op onze leden, of met andere woorden, op hen die uitkomen in den N. H. V. B. Sportiviteit en erkenning van el kanders kunnen, enfin in één woord gezegd: „AU round sportmen", in den juisten zin van het woord zijn, ook dat is op onze Noordhol landsche jongens terdege van toepassing. Eerlijk gezegd, hadden wij in het afgeloo pen seizoen nu niet bepaald te x'agen al gingen enkele spelers zich soms wat te bui ten en het feit dat M.L.D. niet met graag te haar diploma in ontvangst nam omdat a< vereeniging „Petten" van bondswege onjuist behandeld zou zijn, bewijst opnieuw, hoe soms de grootste concurrenten elkander den steun niet onthouden. Opdat het immer zoo moge zijn! HH Het bij keuze promoveeren van de vereeni ging „Petten", wat wij inmiddels zeer toejui chen, heeft tot gevolg gehad, dat naast de vijf tweede klasse kampioenen nu totaal zes clubs naar de drie eerste „divisies" moesten overgaan, wat wederom tot gevolg had, dat men hier voor overbevolking kwam te staan Een nieuw bewijs van den groei is thans het feit, dat het bondsbestuur er toe over moest gaan, om vier eerste klasse afdeelingen te formeeren die gekenmerkt zijn met de letters: A, B, C en D. Waar hier de clubs geogra fisch zeer juist zijn ondergebracht, doet het ons prettiger aan, de afdeelingen te benamen met: Noord, Oost, Zuid en West, evenals dit bij den K. N. V. B. geschiedt, o Het Noorden dan 'herbergt de volgende vereenigingen B. K. C. 1, Helder 3, H. R. C. 3, M. L. D. 1 Petten 1, Succes 1, Succes 2, Wieringer- waard 1. In deze afdeeling missen we dus Texel - dat inmiddels naar den K. N. V. B. is over gegaan en Nieuwe Niedorp, dat io bet Oosten is ondergebracht. Zou Succes 1 nu Of zouden M. L. D. of Petten voor een „door marsch" zorg dragen? Of gooit Wierin- gerwaard of één der overige clubs wat roet in het eten? We zullen nog wat wachten! Voor a.s. Zondag staan de volgende wed strijden op 't programma: B. K. C. 1— M. L D. 1; Succes 1—Petten 1; Helder 3— Succes 2; Wieringerwaard 1—H. R. C. 3. Het Oosten bevat slechts zes clubs en wel Andijk 1, M. F. C. 1, West-Frisia 3, Hol- landia 3, Strandvogel^ 1, Nieuwe Niedorp 1. Hier zal stellig een verwoede strijd be staan tusschen de eerste elftallen en v.nl. Nieuwe Niedorp, M. F. C. en Andijk, die a.s. Zondag volgens het programma elk met een thuiswedstrijd beginnen, zullen hier wel het leidende peleton vormen. De wedstrijden voor Zondag zijn: N. Niedorp 1Strand vogels 1; M. F. C. 1—West-Frisia 3; Andijk 1Hollandia 3. In het Zuiden komen we de volgende clubs tegen: Purmersteijn 2, Monnikendam 1, W. F. C. 4, Zilvermeeuwen 2, Westzaan 1, Z. V. V. 3, Z. F. C. 4, K. V. V. 2. Zou K. V. V. 2, nu I. V. V. die eveneens naar den K. N. V. B verdween geen deel meer uitmaakt, 'het thans halen? In Z. F. C. 4, W. F. C. 4 en Westzaan 1, zal zij stellig harden tegenstand vinden. Het programma voor a.s. Zondag luidt hier: Purmersteijn 2Monnikendam 1; West zaan 1—Z. V. V. 3; W. F. C. 4—Zilver meeuwen 2; K. V. V. 2Z. F. C. 4. Tot slot het Westen, waarbij onze kaas stad zeer nauw betrokken is. Wij ontmoeten daar de volgende clubs: Z. F. C. 5, K. F. C. 3, R. C. Z. 1, Assendelft 2, Bergen 1, Alkmaar- sche Boys 1, Zaandijk 2, W. r. C. 5. Het komt ons voor dat deze afdeeling waar 't vorige seizoen „Alkmaar" haar scepter zwaaide nogal wat verzwakt is. Zoo mis sen wij er naast „Alkmaar", ook nog Andijk, M. F. C-, Purmersteijn 2 en W. F. C. 4. Daar zijn voor terug gekomen Assendelft 2, K. F. C. 3, Al'kmaarsche Boys en W. F. C. 5. Zouden de Boys hun plaatsgenooten volgen, nu de weg naar den K. N. V. B. voor hen open ligt? Het wil ons voorkomen dat zij in R. C. Z. en Assendelft 2 geduchten concurrenten zullen ontmoeten, doch inen wake eveneens voor zelfoverschatting en z.g.n. „lichte" ploegen en berdenke slechts den thuiswed strijd van het vorige seizoen tegen Q. S. C. 3. Wij stellen groot vertrouwen in onzen plaats genooten, en zonder anderen te kort te doen, hopen we hen aan het einde der competitie op de bovenste plaats te zien, zuiks tot eer van onze kaasstad. Opgepast dus!Het pro gramma voor a.s. Zondag is hier: Z. F. C. 5 —Assendelft 2; K. F. C. 3—W. F. C. 5; Zaan dijk 2—R. C. Z. 1 en Bergen 1—Alkmaarsche Boys 1. o In de westelijke 2e klasse zijn eveneens acht clubs ondergebracht, waarvan het pro gramma voor Zondag is: Alcm. Victrix 4 Alkm. Boys 2; C. S. V. 1Uitgeest 2 D. T. S. 2Vrone 2; Schoorl 1Alkmaar 2. In de 3e klasse zien we zes clubs, met het volgende programma: Bergen 2Alkmaar sche Boys 3; K. S. V. 1—C. S. V. 2; Ursem 1 —Uitgeest 3. In de 4e klasse zien we de volgende ploe gen: Alkmaar 3, Bergen 3, K. S. V. 2, Ursem 2, Nieuwe Niedorp 3, Schoorl 2, Alkmaarsche Boys 4 en Akersloot 1 (bij toelating). H;; programma is hier: Alkmaar 3—Bergen 3; Nieuwe Niedorp 3Schoorl 2. Het programma voor Alkmaar. Het programma voor Alkmaar luidt als volgt: W.F.C.Alcmaria (2)4 uur). Alkmaar—D.T.S. (2 uur) Alcmaria IIW.F.C. II (2 uur). Alcmaria III—W.F.C. III Bergen IAlkm. Boys I (2 uur). Alcmaria IVAlkm. Boys II (10 uur). Schoorl IAlkmaar II (2 uur). Bergen II—Alkm. Boys II (12 uur). Alkmaar III—Bergen III (10 uur). (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels (O cent bij vooruit betaling te voldoen. TRANSPORTFIETS in prima staat, met groote bagagedrager te koop voor 5. Zakkenhandel VAN THIJN, Zaadmarkt 12. TE KOOP AANGEBODEN moderne KINDERWAGEN, zoo goed als nieuw. K. v. 'T VEERSTRAAT 8. TE KOOP EEN DAMESRIJWIEL 5.50, EEN DAMESRIJWIEL 6.50, EEN HEERENRIJWIEL 3.75. Ook des Zondags. LIMMERHOEK 18. Pracht Damesrijwielen 16, 18 en 19.50, Heerenfiets met remnaaf 18.50, Jongensfiets 16, Pracht Tandem (dame voor) spotprijs, enz. NIEROP's Rijw.nandel, St. Annastr. 41 1 p. Ledikant 3.50, 2 p. pitspine ledi kant 10, 6 mooie Huiskamerstoelen z. g. a. n. 17.50, Nachtkastje 1.50. gla zen vitrines voor chocolade enz. 4.50. DEKKER, Laat 182. Wegens plaatsgebrek te koop: Fornuis met 2 ovens, geschikt voor pension, staande bad-geijser, electrische kroon, twee pendulestellen. STRAATWEG 77. TE KOOP 2 FAUTEUILS met 4 stoe- len, HAARD zoo goed als nieuw, met toobehooren en KACHEL. BROUWERSTRAAT 2. Duitsche piano, kruissnarig, in koper gebouwd 135, moderne eiken piano z g. a. n. 150, Heerenrijwiel z. g. a. n 13 50. In- en verkoop van inboedels. DEKKER, Laat 18Z- TE KOOP HANDWASCHMACHINE met WRINGER voor weinig. Adres LAAT "25. TE KOOP goed onderhouden GODlv KACHEL, groot model, 10. Adres NIEUWLANDERSINGEL 62. FOTOTOESTEL. Camera te koop, foP_ maat 13 X 18 c.M., ook te gebruiken voor 9 X 12 en 10 X '15 platen. Adres TAUBER, Nieuwpoortslaan 1061. TE KOOP HEKJESKACHEL en groene „TIGER" KACHEL. NIEUWPOORTSLAAN 101. TE KOOP een GODINKACHEL 109 met plaat, pot en pijpen. C. OOSTERHOORN, Rijksstraatweg 162. TE KOOP een prima HEERENRIJ WIEL met belastingplaatje, 12.50. ZAADMARKT 17. Te koop 2 uitdraaihaarden 25 en 40, 1 solide haard 50, alle compleet ge plaatst, groote Tigerkachel 15. Vul kachel 7.50, enz. Smederij Kooimeer- laan, tegenover Regulierslaan. Gemakskoifer met pot 6, Veerenbed 10, Kinderstoel 3, Kinderboks met matras 4, Kinderledikant z. g. a. n. 5.50, 3 mahonie Slaapkamerstoelen 7.50. DEKKER, Laat 182. TE KOOP AANGEBODEN: een 2-per- soons Engelsch Ledikant, eikenhouten Waschtafel met marmerblad en spiegel- opzet, dito nachtkast en 3 dito stoelen, voor 40. Te bez. 's namiddags na 3 uur KENNEMERSTRAATWEG 71. TE KOOP EEN RONDBREIMACHINE z. g. als nieuw. GEDEMPTE BAANSLOOT 32a. Kachels. Prima gebruikte kachels waaronder de bekende merken Godin, Etna, Gouvin, worden voor spotprijs op geruimd. Zware kachelpijpen 1 per meter. J. L. SOSTMAN Jr., Verkoop, lokaal Ridderstraat 10. TE KOOP zoo goed als nieuwe AUTO HEKKEN met ijzeren bogen, dekzeil en verhuiskoffers.. OUWENS, Nieuwpoortslaan 151. TE KOOP zoo goed als nieuw Gazelle HEERENRIJWIEL met Torpedonaaf, compleet 62.0C. ROBERT OWENSTRAAT 4. Fornus. Pracht groen Emaille Fornuis als nieuw 17.50, Groote Salamander- k .chels, Beste veeren- en kapokbedden. Prima Mangel 15. Alle soorten Meube len, enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkoop lokaal RIDDERSTRAAT 10. TE KOOP AANGEBODEN 2 in goede staat zijnde KACHELS. Adres BAANSINGEL 16a. Pracht eiken slaapkamerameubl. van 175 nu 110, 2 Fauteuils, 4 stoelen, 1 dressoir en tafel nu 63, Crapaudstel van 150 nu 99, alles prima, z. g. a. n. Te bev.. MEUBELHUIS Kooltuin. KOÉDIJK. De raad vergaderde Vrijdagmiddag te 3 ure voltallig. Voorzitter de heer Nienaber. Ingekomen was van Ged. Staten me- dedeeling dat de toegekende bijdrage in de kosten der werkverschaffing (10 pet.) ook zal gelden voor het tijdvak van 1 Mei tot en met 2 Juli 1932; Van Burgemeester en Wethouders van Schoorl mededeeling dat plaatsing van werkloozen bij de werkverschaffing in de Staatsduinen is verzocht met in gang van 12 September; (hierover werd nog geen antwoord ontvangen). In verband met deze mededeelingen betoogde de hr. Mulder, dat de gemeente van de 10 pet. subsidie op de werkver schaffing geen voordeel heeft, omdat de regeering dit voor Brabant aftrekt en dit ook in N.-H. wel zal doen. De Voorzitter zeide, dat het rijk de bijdrage vaststelde voor de subsidie van de provincie werd toegezegd. Het is dan ook niet afgetrokken. Het rijk geeft 55 pet. De heer Hart informeerde naar het verslag van den schoolarts. De Voorzitter las het voor, waar uit bleek, dat de gezondheidstoestand der kinderen een goede was. In overweging werd gegeven het schoolonderzoek aan den districts- schoolarts op te dragen, aangezien de hoofdluis meermalen onaangenaamhe den veroorzaakte in de gezinnen, waar de dokter tevens hulsarts is. Slechte tanden en kiezen werden bij U van de kinderen gevonden. Ingekomen was: a. Van de Wed. Jb. Otto en van Jb- Boon verzoek voor de hondenbelasting te worden geplaatst in de 2e klasse. Beide verzoeken werden ingewilligd. b- Vari P. Mulder Pz. Sr. verzoek om een renteloos voorschot voor het in standhouden van zijn bedrijf. Burge meester en Wethouders stellen voor af wijzend te beschikken. De overweging was, dat het hier een pas opgericht bedrijf gold en de gemeen telijke zuinigheid hiertoe gebood. De heer Hart stelde voor om voor dergelijke gevallen een steunregeling van 9.per week in het leven te roe- pen- De Voorzitter was overtuigd, dat meerdere gevallen zullen volgen. Over weging was dus noodig, waarom sPr' voorstelde dit voorstel in handen van B. en W. om prae-advies te stellen. De heer Hart kon hiermede accoora gaan, mits B. en W. ernstig voornemens zijn een steunregeling in het leven te roepen. De Voorzitter wilde niet zoo ver gaan en zich alleen bepalen tot In han den-stelling van het voorstel van B. e W,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10