Aqmda LUXE VERHUUR £ucfUvaact Spoct Stad en Omqewiq JAC. MET WeecAeeicht j8üuwtlaad J^tomnciaai Tlieums RUIME WAGENS BILLIJKE TARIEVEN AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. TEL. 572—873 ALKMAAR mmm Bioscopen. 7.30 uur, Victoria-Theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnum mer Geen geld... toch liefde (kom.), hoofd rollen Max Hansen en Jenny Jugo. Toegang voor personen boven 18 jaar Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8 hoofdnummer Juffrouw Kerkmuis (blijspel); hoofdrollen Gretc Mosheim, Paul Hörbiger, Frits Grunbaum Toegang voor personen boven 18 jaar. Zon dagmiddag twee voorstellingen. Stedelijk Museum Br eed straat. Eiken dag tot en met Vrijdag ge opend van 9—12 en 1.30—3.30; Zaterdags van 91Zondags gesloten. Zaterdag 24 September. 2 uur, Harmonie, Alg. jaarvergadering Vereen, v. Facultatieve lijkverbranding. Zondag 25 September. Tweede feestavond „Floralia" te Schei- merhorn, in café van der Oord. STOOMSCHIP AAN DEN GROND j> GELOOPEN. Hedenmorgen ongeveer half negen is bij hoog water op de zandplaat van den Doel in de Westerschelde een s.s. aan den grond ge- loopen. Twee Belgische sleepbooten zijn ter assistentie aanwezig. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. DE RELLETJES IN DEN HAAG. De vermoedelijke dader van den aanslag op den verkeersagent. In aansliuting op onze mededeeling in het blad van gisteren omtrent de arrestatie van den vermoedelijken dader van den aanslag op den thans overleden politie-agent H. Baas te 's-Gravenhage vernemen wij nog, dat de aangehoudene is de 43-jarige J. van B. Deze is géén lid van het Haagsche Werk- loozen-Agitatie-Comité, zooals was medege deeld, doch lid van de Revolutionnaire Vak- bewegings-Oppositie te 's-Gravenhage. Hij werd eergistermiddag in politiebewaring ge steld. Er zijn geen andere arrestaties geschied dan die van J. van B., in wien de politie met vrij groote beslistheid meent, den vermoede- lijken dader te hebben gevonden. De herken ning door het thans ontslapen slachtoffer was zeer positief en zij is geschied in aanwe zigheid van den commisaris van politie Paré. De gearresteerde van B. staat bekend als „siraatcommunist". De thans overleden agent Baas kwam in 1919 bij de politie en was sinds 12 jaren aan de afdeeling verkeerswezen verbonden, waar bij hij dienst deed als verkeersagent. Hij laat een vrouw en vier kinderen ach ter. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot is vastgesteld op Dinsdag a.s. op de Algemeene Begraafplaats. EEN WEIGERACHTIGE RAAD. In de Donderdag gehouden vergadering van den raad der gemeente Bergh (Geld was een schrijven ingekomen van den mi nister van binnenlandsche zaken om het ge nomen raadsbesluit tot afschaffing van de 20 opcenten op de grondbelasting voor on bebouwde eigendommen in te trekken, daar de regeering zich niet met dit besluit kon ver eenigen. De raad weigerde aan dit verzoek te voldoen. DE REGEERINGSVOORSTELLEN INZAKE HET BOUWBEDRIJF. In de gister gehouden ledenvergadering der afd. Zwolle van den Christelijken Bouw vakpatroonsbond werden de voorstellen var. de regeering inzake het bouwbedrijf aangeno men. RHEUMATIEKBESTRIJDING. Landelijk consultatiebureau opge richt. Op de laatstgehouden hoofdbestuursver gadering van den Nederlandschen Bond van Rheumatieklijders in overleg met afgevaar digden uit de afdeelingen Den Haag, Lei den, Haarlem en Utrecht besloten tot oprich ting van een landelijk consultatie-bureau ten behoeve van lijders aan rheumatische en neuralgische ziekten in Nederland. Dit bureau zal medische adviezen verstrekken. Tevens werd besloten tot het vormen van een fonds, om onvermogende leden in de kos- ten van hun behandeling* te steunen. Het consultatiebureau is gevestigd te Lei den, Rijn- en Schiekade 48. CARBIDVAT ONTPOFT. Eergisteravond arriveerde te Delfzijl de te Katwijk thuishoorende vischlogger KW 101. welk schip Dinsdag ter vischvangst is uitge varen en waarvan Woensdagavond ter hoogte van Esjberg aan boord een vat carbia is ontploft, waardoor een van de matrozen ernstig aan het gelaat is gewond. Deze ma troos is te Delfzijl aan land gebracht. VREES VOOR DEN INBREKER. Deze sloeg intusschen rustig zijn slag. Gisternacht omstreeks drie uur werd de dochter van een winkelier, wonende aan den oprit van de IJselbrug bij Zwolle, wakker door het overgaan van de winkelbel. Zij was echter zoo bang dat zij geen geluid durfde te geven, hoewel zij wel een kwartier lang iemand beneden hoorde rondscharrelen. Eersi toen zij hoorde dat zich iemand verwijderde, dorst zij uit het raam te kijken en zag een man zich verwijderen in de richting van de brug. Toen wekte zij de ouders. Uit de winkellade bleek het kistje met geld genomen en geledigd te zijn en een kastje met chocolade was o.m. opengebroken. De gemeentepolitie van Zwollerkerspel zocht oogenblikkelijk per motor de geheele streek af, echter zonder resultaat. DE STAKING BIJ PHILIPS TE OSS. Gedeeltelijk opgeheven Naar aanleiding van het conflict bij de N. V. Philipsfabrieiken bij de afdeeling ar maturen te Oss zijn een zestig arbeidsters ontslagen. In verband hiermede heeft de ad viseur der r.-k. Arbeiders-organisatie nog maals een onderhoud gehad met de directie. Deze heeft thans besloten het tijdsloon met 1 ct., het leerloon met 2 ct. en het stukloon met 3 ct. te verhoogen. Hierop hebben gisteren 25 arbeiders het werk weer hervat. STRAATROOF. Gisteravond is een 77-jarige dame te Bilr- hoven door een haar achterop rijdenden man op de fiets een handtasch ontrukt. De man vluchtte daarna in de richting Utrecht en wist te ontkomen. De tasch bevatte een be drag aan Duitsch geld groot R.M. 400 en 35 Hollandsch geld. RIJWIELDIEVEN OP HEETERDAAD BETRAPT. Twee rechercheurs brachten aan het hoofd bureau van politie een 20-jarigen chauffeur en een 24-jarigen fabrieksarbeiders, die op het Museumplein op heeterdaad betrapt wer den op diefstal van een rijwiel. Bovendien hebben zij aangehouden een 32-jariger; chauffeur, die ervan verdacht wordt zich aan overtreding van art. 179 van het wetboek van Strafrecht te hebben schuldig gemaakt (ambtenaar dwingen tot het nalaten eener rechtmatige ambtsverrichting). Deze chaul feur had nml. getracht de arrestatie van bel de eerstgenoemden te verhinderen. DE OPENING VAN DE STATEN-GENERAAL EN DE REVOLUTIONNAIREN. Vragen van het Kamerlid Boon over de houding van het gemeente bestuur van Amsterdam en over een extra-trein. Het Tweede Kamerlid Boon heeft den mi nister van binnenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: I. Heeft de minister kennis genomen van het bericht, dat op den dag van de opening der Staten-Generaal door het gemeente bestuur van Amsterdam ontheffing zou wor den gegeven van de verplichting tot stem pelen aan een zekere categorie van onder steunde werkloozen, teneinde hen in de gele genheid te stellen communistische demon stratievergaderingen te bezoeken, op voor waarde, dat zij in het bezit zijn van een re tourkaartje Amsterdam's Gravenhage? II. Heeft de minister op energieke wijze aan het gemeentebestuur van Amsterdam van zijn afkeuring doen blijken en welke consequenties heeft hij daaraan verbonden? Voorts heeft de heer Boon den minister van waterstaat gevraagd: I Was net den minister bekend, dat een extra trein zou worden ingelascht om elemen ten, die op den dag van de opening der Sta ten-Generaal van hun revolutionnaire ge zindheid wilden doen blijken, naar 's-Graven hage te brengen, niettegenstaande er een uit drukkelijk verbod van demonstratie door den burgemeester van 's-Gravenhage was uitge vaardigd? II. In welken vorm en door wie is bedoeld verzoek om een of meer extra treinen te doen loopen, gedaan? III. Heeft de minister tegenover de direc tie der Spoorwegen zijn afkeuring over dezen maatregel te kennen gegeven? DE EX-KEIZER NAAR DOORN. Hedenmorgen om 9.30 uur is de ex-keizer inet zijn gevolg weer van Zandvoort naar Doorn vertrokken. VERKEERSONGEVALLEN. Doodelijk ongeval. Gisternacht half twaalf is bij Pijnenburg, onder de gemeente Baarn, op den nieuwen weg een personenauto in volle vaart tegen een boom gereden, waardoor de auto van voren geheel versplinterd werd. In den auto waren gezeten een heer uit Utrecht met een dame, beiden ongeveer 22 jaar oud. Beiden werden zwaar gewond en naar het zieken huis te Baarn vervoerd, waar de jonge man in den loop van den nacht is overleden. Motorfiets tegen een boom ge reden, bestuurder gedood. Donderdagavond is bij Eibergen onder het rijden een band van de motorfiets van den 20-jarigen J. Blauwhand, uit Neede, ge sprongen. De man reed daarna tegen een boom. Hij werd naar het ziekenhuis te Eiber gen vervoerd, waar bleek, dat hij een gebro ken arm en been had opgeloopen. Hij werd vervolgens naar het ziekenhuis te Enschede overgebracht, waar hij gistermorgen aan zijn verwindingen is overleden. De man laat een vrouw en een kind achter. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, De Ijsvogel (uitreis) te Athene aangeko men. De Havik (thuisreis) te Athene aangeko- men. HEILOO. Het schijnt eindelijk eens ernst te worden met de verbreeding van den Rijksstraatweg. In het bosch is men aan de voorbereiding van de fiets- en wandelpaden en aan hei Zuideinde der gemeente aan het terugzetten van de palen voor het G.E.B. en de Radio centrale. Het boschgedeelte bewesten den rijksweg is bijna gerooid. Naar we vernemen blijft de straatweg (klinkerbestrating) intact, daar onder de hoo- ge boomen de klinkerbestrating meer afdoen de is tegen het slibgevaar. Als men nu doorgaat hebben we kans dat in 1933 de straat en fiets- en wandelpaden gereed komen. BROEK OP LANGENDIJK. Naar we vernemen, is door de gem - veldwachter alhier in samenwerking met den rijksveldwachter te Heerbugowaard proces verbaal opgemaakt tegen C. B. te IJmuiden. wegen» verduistering van materiaal ten na- deele van een aaimemer, die verschillende werken m uitvoering heeft bij de Nederland- sche Spoorwegen. Allerlei materiaal is reeds in beslag genomen bij een inwoner dezer ge meente. y Vrijdagmorgen kwam de heer J- Vroegop op een motorrijwiel uit de richting Heerhu- gowaard. ■>-. Dooi het niet goed nemen van den bocht reed hij tegen de leuning der brug over de ringvaart, met gevolg, dat zijn linkerbeen zoodanig bekneld raakte, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, waarbij bleek dat dit lichaamsdeel deerlijk verminkt was. Met een wagen werd de getroffene naar zijn woning vervoerd. Bridge. Wedstrijd te Noordscharwoude. Op veelvuldig verzoek is in Noordschar woude besloten om aldaar op Maandag 3 October in het Hotel Concordia, een bridge- wedstrijd te houden. Er is plaats voor ten hoogste drie groepen van acht tafels. In iede re groep worden 4 eerste en 4 tweede prijzen beschikbaar gesteld. Bijtijds aanmelden is noodzakelijk. De inschrijving sluit Donder dag 29 Sept. bij den heer J. Deutekom te Noordscharwoude. Het zal er zeker een pret tige bridge-avond worden. HET SCHARLOO WORDT VERLICHT. De buurtbewoners uit het Scharloo hebben besloten deze straat op 8 October weer te verlichten. AANRIJDING OP DE VLOTBRUG. Op de Vlotbrug is gisteravond een wielrijder uit Oterleek aangereden door een auto, bestuurd door A. D. al hier. De fiets werd geheel vernield. Van schuld is niets gebleken. D' auto bestuurder vergoedde de geheele schade. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR E. O. Gisteravond vergaderde de Raad van toe zicht der Volksuniversiteit voor Alkmaar e. o Het verslag over 1931/32 werd vastgesteld, evenals de rekening over dat jaar en de be grooting voor 1932/33. Bovendien behandel de de vergadering het programma voor het nieuwe seizoen, waarop cursussen voorkomen over: het vijfjarenplan in Sovjet-Rusland (Dr. J. C. van Dillen), Bernard Shaw als tooneelschrijver (dr. J. B. van Amerongen), het Nieuwe Testament in het licht der nieuw ste opgravingen (prof. dr. J. de Zwaan), het verzorgen van zieken in eigen omgeving (zuster M. Verweij Mejan), het begrijpen en waardeeren van moderne kunstuitingen: bouwkunst, beeldhouwkunst, schilderkunst en toegepaste kunst TOfto van Tussenbroek), Ganahi, Lenin en Mbssolini (dr. G. Horrefis de Haas). Voorts ftfllën lezingen worden ge houden door G. S. K. Blaauw over het hoog- ovenbedrijf te IJmuiden, gevolgd door een excursie naar het bedrijfdoor G. Spit, chef van den technisch en dienst der K. L. M. over het moderne luchtverkeer; door dr. J. Hemel rijk over het leven van Walter Rattenau, en wellicht nog door anderen. Verder belooft het programma een vertooning van de be langrijke film Turksch en ten slotte werkcur- sussen in geschiedenis der Ned. letterkunde, Duitsch, Fransch, Engelsch, boekhouden en esperanto, zoodat weer aan „elck wat wils" wordt geboden. Mevr. Heringa—Schuilling te Schoorl werd als lid van het bestuur herbenoemd, terwijl inplaats van dr. C. I. Kruisheer, die wegens vertrek naar Enschede ontslag nam, tot bestuurslid werd benoemd de heer W. Voorthuijsen. KENNEMER KUNSTENAARSKRING. De tentoonstelling van den Kennemer Kunstenaarskring in het hotel „De Prins" te Velsen, waarop door 21 jonge schilders ge ëxposeerd wordt en waaraan 7 musici en 4 literatoren medewerken, is met een week ver lengd geworden. Het gala-bal en artistenfeest gaat heden avond door. Te Alkmaar zijn daarvoor kaarten te ver krijgen bij de firma Jung en v. d. Hoek. POLITIEDIPLOMA. Bij het te Amsterdam gehouden examen is het politiediploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politiebond behaald door de hee- ren J. Vedder en J. Venneker, beiden alhier. EXECUTORIALE VERKOOP. Boeren verhinderen een ver kooping. Donderdagmiddag had de afslag, toe wijzing en combinatie plaats van den executorialen verkoop ten overstaan van Notaris H. J. van der Veen te Scha- gerbrug en in tegenwoordigheid van den Pl.v. Kantonrechter te Schagen Mr. D. Breebaart te Callantsoog van een huis en erf te Lutjewinkel groot 86.74 Are en twee perceelen bouwland en een 'nieuw gebouwd huis met groote koolschuur en bouwland nabij Lutjewinkel, tezamen groot 9.04.70 H.A., eigendom van den heer A. Wit, aldaar. Bij den inzet waren veel leden van'de Tuinbouwvereeniging te Nieuwe-Nie- dorp aanwezig, die op de tafeltjes in het café „Cérès", alwaar de verkooping plaats had, biljetten hadden gelegd van de volgende inhoud: „Executie! \an een nijveren bouwer, die zijn leven in noesten vlijt op zijn be drijf heeft gesleten, worden heden op last van zijn hypotheekgever de bezit tingen verkocht. Na een leven van harden arbeid staat voor dezen man slechts armenzorg of ontbering open. Dat land- en tuinbouwers zijn wel licht ook uw vooruitzichten Daarom besloten de georganiseerde land- en tuinbouwers tegen deze daad te protesteeren en een boycot uit te spre ken over den kooper dezer plaats. Deze boycot wordt gesteund door de drganisaties ter plaatse en omgeving. Vandaag hij morgen gij, land- cn tuinbouwers! Biedt en koopt daarom niet. De toeslag dezer verkooping vindt plaats op Donderdag 22 September te Schagen in „Cérès". Wij wekken ieder op om mede te de- monstreeren tegen deze executie. Komt daarom allen Donderdag naar Schagen in de „Cérès". West-Friesche boeren en tuinders, in uw eigen belang moet deze actie sla gen". Toen niettemin geboden werd door een der aanwezigen, namen de demon stranten een dreigende houding aan. Buitenstaanders wisten erger te voorko men. Het was dus te verwachten, dat bij de toewijzing Donderdag j.1. veel publiek aanwezig zou zijn. Ook de heeren Zwa german c.s., leden van de Tuinbouwver eeniging N.-Niedorp e. O., waren weder om aanwezig en verspreidden alsvoren bovenaangehaalde biljetten, welke wel een contrast vormden met de schets kaartjes, welke door den afslager er naast werden gelegd. Een viertal Rijks- en Gemeenteveld wachters waren eveneens aanwezig. Na lezing der voorwaarden vroeg de notaris of een der aanwezigen nog iets te vragen had. Een der demonstranten stond toen op en vroeg wie bij aankoop dezen armen ouden man uit het huis moest zetten, waarin hij zijn leven lang gewoond heeft. De notaris antwoordde hierop: de kooper. Daarop riep de vrager de aanwezigen toe: „Denk er om menschen, wie dit spul koopt moet dezen armen man, die zijn leven lang hard heeft gewerkt en ge ploeterd voor een stuk brood, er uit zet ten". Hierop begon de verkooping. Door het publiek werd niet geboden of gemijnd en een daverend applaus steeg iederen keer op, wanneer de afslager het traditi oneel „gebleven" uitriep. Na afloop dankte de heer Zwagerman van Nieuwe-Niedorp de vrienden, die aan dit succes hadden medegewerkt en spoorde hen aan bij eventueele volgende verkoopingen wederom te demonstree- ren- 'J I m Sprekèr sprak ook nog een boycot uit over den notaris, die zich tot dezen ver koop had geleend. De notaris vroeg hierop, of hij ook nog iets mocht zeggen en deelde vervol gens mede, dat alles is aangekocht door den 2en hypotheekhouder, den heer A. Schene, en dat de heer Wit op het be drijf mag blijven zitten voor minder huur dan de hypotheekrente bedraagt. Het bleef na afloop nog eenigen tijd in en om „Cérès" rumoerig. Of de tuinbouwers in ieder opzicht de belangen van den verkooper hebben ge diend, mogen wij wel betwijfelen. Een hoogere verkoopsprijs (het ge heel is spotgoedkoop verkocht voor 12.457.had toch zeker meer kans gegeven, dat de eigenaar nog een batig saldo had overgehouden. De opmerking over het boycotten van den notaris vonden wij en met ons veel anderen al heel onsympathiek. De notaris wordt toch door het gerecht aangewezen zich met den verkoop te be lasten? en zoo neen, wat dan nog; het is toch het beroep van den notaris! Naar men ons mededeelde moet de heer Zwagerman later hebben toegege ven, deze opmerking niet te hebben mo gen uiten. Wat dan weer veel goed maakt VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. De 57ste jaarlijksche algemeene vergade ring der vereeniging voor Facultatieve Lijk verbranding werd hedenmiddag ten 2 ure in de dancing van de Harmonie alhier gehou den. De agenda bevatte o.m. het voorstel van het hoofdbestuur om het batig saldo der verlies- en winstrekening ad 1357.39)4 te storten in het fonds voor lijkovens; benevens een voorstel om aan het hoofdbestuur een crediet van 5000 te verkenen voor de voor- bereidingskosten van een in 1933 te houden internationale bijeenkomst. Het hoofdbestuur doet dit voorstel, omdat door het plaatsen van het orgel in de hal van het crematorium, het geheel in bedrijf nemen van het columbarium en de vermoedelijke aanleg van een urn-hof, zoodat het cremato rium niet meer ten achter staat bij dergelijke inrichtingen in andere landen. Van de afdeeling Amsterdam staat voorts op de agenda een voorstel om te trachten om met gelijke vereenigingen in het buitenland een overeenkomst te treffen, waarbij het stof felijk overschot van leden wederzijds volgens ledentarief verascht kan worden. Een voorstel van de afd. 's-Gravenhage houdt in om éénmaal per jaar een dag te be stemmen voor bijzonder bezoek van nabe staanden van hen, wier asch in de columba ria rust en om op dien dag een bepaald wij dingsuur in de kapel te doen plaats hebben s verKadering werd in he hotel „De Nachtegaal» een gemeenschap pelijke lunch gebruikt, terwijl daar des avonds ook gedineerd zal worden Na het diner maken de afgevaardigden (de naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 758.1 mM. te' Boedapest. Laagste barometerstand 743.4 mM. t( Happaranda. Verwachting, geldig tot den avond van 25 September: Aanvankelijk zwakke veranderlijke, later toenemende en Zuidelijke tot Westelijke wind- zwaar bewolkt tot betrokken met opklarin! gen; waarschijnlijk regenbuien; later iets koeler. Overzicht. Ofschoon de ontwikkeling in Oost-Zuid- Oostelijke richting van de nieuwe depressie, die gisteren bij IJsland naderde, de grootst» verandering in het weerkaartje bracht, zijn het voorloopig nog de invloeden van de de. pressie over Frankrijk en van een secundaire over de Noordzee, die zich hier te lande doen gevoelen. De regen, die gisteren over het grootste gedeelte van het gebied vielen, wa ren plaatselijk onder onweersbuien zeer he vig. De grootste regensom die uit ons land werd bericht, viel te Rijswijk en bedroeg na genoeg 60 mM. Waarschijnlijk zal de de- pressie, die over Noord-Frankrijk gelegen H en daar schijnt op te vullen in het Zuiden van ons land, eerst nog wel tegen geven, doch daarna is te verwachten dat de wind, die eerst zwak veranderlijk is, naar het Zuiden tot Westen loopt, daarbij toeneemt, met niem we kans op regen en eenige afkoeling. vergadering is ook oegankelijk voor alle le den van de vereeniging) onder leiding van leden der Alkmaarsche afdeeling, een rond wandeling door de stad. Voor Zondag vermeldt het programma een autotocht naar Petten—SchoorlBergen— Egmond—Castricum—Heiloo— Alkmaar aan geboden door de afdeeling Alkmaar. Het verslag over 1931, maakt melding van verschillende verbeterin gen bij het crematorium. Aan de Arbeiders vereniging voor lijkverbranding werd een grootere ruimte voor de bijzetting van de asch harer overleden leden in huur afge staan. Het geheele columbarium is voor bijzetting ingericht en in gebruik genomen. 1 Januari 1932 bedroeg het ledental 9990. In 1931 hadden 555 crematies plaats. Kerkelijke ceremoniën kwamen alleen voor bij uitvaartdiensten van leden der Liberale katholieke Kerk en van leden van de Chris- tianScience. t. 't Aantal bezoekers aan 't columbarium be droeg 5234, terwijl 21 excursies plaats had den. 3286 auto's voerden voor de crematieplech tigheden familie en vrienden aan, terwijl 10451 deelnemers aan de plechtigheden per trein arriveerden. Het kapitaal van het Fonds Voor Lijkovens vermeerderde tot een bedrag van 133.453.15%. De algemeene kas wijst in ontvangst en uitgaven een bedrag van 13.643.01% met een nadeelig saldo van 3 385.19)4, veroor zaakt door hooge propaganda-uitgaven. De exploitatierekening van het crematorium over 1931 wijst in ontvangsten en uitgaven een bedrag aan van 78.018.27, met een ba tig saldo van 26.829.74. De balans vertoont een actief van 483652.47 en een gelijk bedrag aan passief met een saldowinst van 1.357.39%. Onder het passief bevindt zich 225.698.87 J4 afschrij vingen en ruim 140.000 voor fondsen. De gewone begrooting voor 1933 bedraagt in ontvangst en uitgaven 10.500 met een bedrag van 1265 voor propaganda ter bf schikking gesteld voor het hoofdbestuur. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 25 September is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A F. Schouten, Ver- dronkenoord 121, geopend. Op Zon- en Festdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken ziin gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19,23 uur licht PP- J CORRESPONDENTIE. 7. S., alhier. Het is mogelijk, dat U redenen heeft Uw stuk niet met vollen naam te onder teekenen. Wij hebben evenwel redenen om het niet zonder onderteekening te plaatsen. De aard van het stuk, zoowel als de daarin voor komende uitdrukkingen, zijn oorzaak, dat wij het slechts willen opnemen onder volle ver antwoordelijkheid van de schrijver, die er dus zijn naam onder heeft te plaatsen. Red. Alkm. Crt- N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 24 Sept. 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 125000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan dwe prijzen als volgt: 56—58 f 4^77 4.80; 60-62 4.50-ƒ 4.90; 62-64 4.70—5.40, klein 2.20-/ 4.40. 28000 stuks Eendeieren 2.803. AMSTERDA.MSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 24 Sept. 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt W3r«i de prijzen onveranderd. Geen aanvoer.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2