Tuimeltje en Kruimeltje Oiechtsna&m Jkovinciaal Tlieuws I R. K. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 23 September. De heer G. S. Amoureus, de oudste deur waarder bij de rechtbanken te Alkmaar, die door ernstige ongesteldheid geruimen tijd zijn ambt niet kon waarnemen, was heden weer in functie, zooals door ons met voldoe ning werd geconstateerd. EEN BETREURENSWAARDIGE RED~.N TOT HERNIEUWD UITSTEL. Heden zou de zaak tegen den tuinder Ger. fuit Heiloo en dienst uitverkorene Dora b-, welk paartje zonder permissie in de duinen der provincie zich hadden bevonden, worden voortgezet, doch inmiddels was bericht inge komen, dat de verbalisant, de duinopzichter der Heidemaatschappij M. Hogeweg, net slachtoffer was geworden van een zeer ern stige aanrijding en in bedenkelijken toesta verkeerde, zoodat deze voortzetting heden niet kon plaats hebben. DE EERSTE EN EENIGEOETUIOE SCHITTERDE DOOR AFWEZIGHEID. De heer J. St., koopman te Alkmaar, in den avond van 29 Juli te Zuid- en N.-Scher- mer gecalangeerd door den burgemeester we- gens het ontbreken der vereischte frontver lichting van zijn luxe auto en voor dit feit de vorige week terechtstaande, beriep zich op een vermoedelijk bestaand tijdverschil zoodat het noodig bleek de zaak aan te hou den teneinde den verbalisant te hooren. De burgemeester, hoewel behoorlijk gedag vaard, was heden echter niet aanwezig, zoo dat de zaak opnieuw moest worden uitgesteld tot teleurstelling van den verdachte, die ook zijn tijd beter kon besteden dan op nalatige getuigen te wachten. Indien echter getuige opnieuw in gebreke blijft zal een strafvervol ging wegens overtreding van art. 444 straf recht worden ingesteld. Dit ter vriendschap oelijke waarschuwing. EGMONDER STROOPERSVARIA. De heer A. Gr., visscher in ruste te Eg mond aan Zee, stond terecht omdat hij zich in de duinen had bevonden, in 't gevaarlijk bezit van een wildstrik. De visscher, tevens pachter van een stukje tuin en duingrond geen strooper met een verleden, beweerde al leen een door 'n andere gestrikt konijn uit de doodelijke omklemming van het kwaadaardig stukje koperdraad te hebben gered. Hij werd echter voor dit werk van den barmhartigen Samaritaan al zeer zuinig beloond met 10 boete of 10 dagen. Zijn dorps- en vakgenoot zonder em plooi, Jan K., had zich ook met strikken be zig gehouden, zooals hij vertelde, om zijn stukje teelland voor de vraatzuchtige pluim staarten te beschermen. Werd ook gerang schikt onder de cliëntele van 10 of 10 da gen. Dan kwam de heer Jac. P., 'n Egmonder thans resideerende te Alkmaar op 15 Augus tus in 't duin wandelende met 24 konijnen strikken onder zijn colbertje, 'n Pracht collec tie voor 't politiemuseum. Acht dagen princi pale hechtenis. Geen kleinigheid! Deze zondebok van Diana's hovelingen maakte nog eenmaal zijn opwachting wegens overtreding art. 461 strafr., het loopen over verboden grond en werd ditmaal genoteerd om 'n tientje boete of 10 dagen. De heer Jan D., 'n visscher die al 6 maan den vergeefs uit ziet naar een trawler die hem ter besturing wordt aangeboden, had in 'n moedeloos moment ook maar weer eens naar de carbidlantaarn gegrepen en was gaan „brangden", voor welk feit hem thans 14 dagen hechtenis werd opgelegd. De com parant verzekerde ook liever te gaan varen en visschen, maar hij werd ten slotte ge dwongen tot stroopen, opdat hij zijn kostgeld zou kunnen betalen. EEN ONCONTROLEERBARE WANDELVERGUNNING. De 21-j. tuinderstelg J. Twisk, heden tegen over den jachtopziener Castricum geplaats wegens zijn aanwezigheid op verboden duin terrein, had zich de vorige week beroepen op 'n wandelkaart die niet op naam gesteld, aan den bezitter de zonderlinge bevoegdheid geeft de desbetreffende duinen in en ook buiten de paden te betreden, een bepaling die aanle ding kan geven tot allerlei misbruiken en waarover de kantonrechter niet al te best was te spreken. Het bleek echter dat de heer Jan T., nu puntje bij paaltje kwam, die kaart niet kon toonen en ook niet had kunnen vin den. Hem was zoo'n kaart cadeau gedaan door een onbekend wezen, dat eens bij zijn ouders een fiets had gestald. Natuurlijk ver loor de heer T. na dit vaag verweer de partij en werd hij veroordeeld tot 2 boete of dagen. DE VERWARRING BRENGENDE GEMEENTELIJKE WETGEVING. In Alkmaar is het verboden, op een rij Wiel, dat daarvoor niet is ingericht, een an der persoon te vervoeren. In Bergen is echter een dergelijke verbodsbepaling niet bekend en de heer A. H. M., een in die gemeente woonachtige schilder werd alzoo de pisan; toen in 't Kennemerpark werd geconstateerc op zijn rijwiel een verboden medepassagier van plm. 19-jarigen leeftijd. Hij werd vereerd met J 1 boete of 1 dag in ruil voor de bijge brachte wetenschap, dat ieder wordt geacht de honderdduizend wetsartikelen van het lieve vaderland te kennen. EEN CRISISLIJDER, DIE DEN MOED ER IN HOUDT. Een 19-jarige zoon der koele westerstran den, zooals Da Costa zingt, genaamd Gerrit J. uit Zuid- en Noordschermer, had op 14 Augustus, 'n Zondag natuurlijk, in condiüo sine qua non! het café van den heer Kam steeg te Schermerhorn, onder den invloed van de genoten hartversterkertjes, de peultjes eens flink opgeschept, zoodat brigadier Talsma, die heel wat te stellen heeft met dergelijke crisislijders, hef noodig oordeelde, hem met bekwamen spoed het locaal uit te kegelen Ter zake het in staat van dronkenschap de or de verstoren stond het jonge mensch heden terecht. De heer Talsma, fungeerende als goed georiënteerd informatiebureau, kwalifi ceerde hem als 'n opschepper, 'n biertjespim pelaar en 'n lastig heer. Gevorderd werd 15 boete of 15 dagen, welke requisitoir den kan tonrechter aanleiding gaf sarcastisch op te merken: 'n duur slokkie, hé? De kantonrech ter, met straffe band maar zacht gemoed, was echter nog zoo clement de prijs van dit „dure slokkie'' te reduceeren tot 10 of 10 dagen. We kunnen echter niet zeggen, dat deze faciliteit overmatig geapprecieerd werd. OP NAAR DE MAANSVERDUISTERING. Het is wel eigenaardig, dat de een wordt veroordeeld omdat hij wel en 'n ander omdat hij geen licht op had. Tot de laatste catego rie behoorde de plaatwerker Simon M. te Oudorp, die in den avond van 14 September per fiets, je moet er vlug bij zijn, om in de voorste rij te komen, de maansverduistering had bezocht, zonder zijn rijwiel van een brandende lantaarn te voorzien. Zijn heden uitgebracht excuus, dat hij geen geld had te missen voor een dergelijk lichtapparaat werd natuurlijk niet afdoende geacht en de com parant veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. AAN 'T EIND VAN DE VROUWEN STRAAT: WIELRIJDERS, AFSTAPPEN! Om een eind te maken aan de veelvuldige aanrijdingen ter plaatse heeft de Alkmaar- sche politie het nuttig geacht het wielrijden van uit de Vrouwenstraat naar het Ritse voort te verbieden en aldaar een bord te plaatsen, dat nogal eens wordt voorbijge zien. Ook de heer H. D. Hkantoorbediende aldaar, had op 15 September verzuimd van zijn rijwiel te stappen en een bekeuring be komen. Heden terecht staande, zei de heer H., beeldsprakerig: Het is juist dit eind dat je de das omdoet, waarop de kantonrechter, deze terminologie niet willende begrijpen, schijn baar nuchter opmerkte: Maar je heb toch 'n das om 1 De das werd daarop van de agenda afgevoerd en het woord gegeven aan mr. Tack, die zich een bewonderaar toonde van de z.i. deugdelijke maatregel en 4 boete of 4 dagen requireerde. De kantonrechter even wel, minder enthousiast, was de meening toegedaan, dat algeheele afsluiting der Vrou westraat meer verkiezelijk ware geweest en veroordeelde hem tot het minimum 0.50 of 1 dag. DE REFLECTOR. Aan de gedeserteerde fietsreflector van den heer D. H., loodgieter te Alkmaar, zullen we maar niet veel woorden verspillen, 1.50 of 1 dag! ONVERBINDBAAR VERKLAARD. De kantonrechter, schriftelijk vonnis wij zende in een verstekzaak betreffende overtre ding art. 144 der Alkmaarsche politieveror dening, het plaatsen van manden met gerook te paling op gemeentegrond, contra J. J. Jan sen te Amsterdam, verklaarde dit artikel niet verbindbaar en den ambtenaar van het O.M niet ontvankelijk in zijne vordering. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 23 September 1932. G. J. te Zuid- en Noordschermer, in staat van dronkenschap de orde verstoren, 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. T. te Castricum, loopen over verboden grond, 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. K. Kz., J. D., A. G. Kz. te Egmond aan Zee, S. V. te Amsterdam, J. P. Ez. te Alk maar, overtreding Jacht- en Visscher ij wet, de le, 3e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis de 2e 14 dagen hechtenis, de 4e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 5e f 10 boete of 10 dagen hechtenis en 8 dagen hechtenis. S. Z., W. v. P. te Egmond aan Zee, G. F. L te Heiloo, W. K. te Alkmaar, C. v. L te Rotterdam, dronkenschap, de le 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e f 4 -boete of 1 week tuchtschool, de 3e en 5e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e f 8 boete of 8 dagen hechtenis. A. H. M. te Bergen, G. B. te Haarlem, P. D te Schagerbrug, N. K. te Oudorp, K. K. te Broek op Langendijk, S. V., G. J. M. G., T. B te Alkmaar, overtreding Politieverordening de le, 5e, 7e en 8e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 2e 3 boete of 3 dagen hechte nis, de 3e en 4e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e 2 boete of 2 dagen hechte het een principieele zaak is, wilde spr. vo! staan met een gulden boete of een dag hech tenis te eracren. De verdediger mr. Ph. de Vries merkte op, dat deze zaak van groot belang is voor alle slijters, die buiten de plaats van hun bedriji leveren. Ze raakt de vraag, of de houder van een slijtvergunning gerechtigd is uitsluitend tot verkoop in de plaats, waar hij een slijtver gunning heeft, of ook daarbuiten. PI. meen de, dat de slijter ook daarbuiten mag verkoo pen. Het O. M. stelde zich op het standpunt van het arrest van den Hoogen Raad, vol gens hetwelk de verkoop geschiedt ook ter plaatse waar de drank geleverd wordt. Spr. zou zich niet verstouten, op te komen tegen de opvatting van het hoogste rechtscollege, maar merkte op, dat in de zaken, welke zich tot dusver hebben voorgedaan, de Hooge- Raad moest beslissen over tapvergunningen en tapverloven. Gaat men de opvatting van den Hoogen Raad nu ook toepassen op slijt- vergunningen, dan wordt verstoord een toe stand, die sings 50 jaar bestaat, nl. dat slij ters ook mogen leveren buiten de plaats dei slijterij. Na een uitvoerig juridisch betoog, waar van de strekking is, dat de te Schiedam ver leende slijt-vergunning ook buiten Schiedam geldt, zooals de bepaling steeds is opgevat, vroeg pi. vrijspraak, subs. ontslag van rechtsvervolging. Het O. M. volhardde bij zijn eisch, opmer kende dat B. en W. van een gemeente geen vergunning kunnen verleenen veor een ande re gemeente dan hun eigene. nis. J. K. te Egmond aan Zee, G. M. A. te Uit geest, J. J. B. te Haarlem, J. T. te Egmond Binnen, C. v. AP. den D. te Schoorl, J. S. S. M. te Oudorp, Th. de M. te Zandvoort A. G te Broek op Langendijk, J. P. B. te Hu gowaard, J. D. te Bleiswijk, W. B. te Zijpe D. H., H. D. H., K. K., A. B., W. F., Th. P. v L., J. de L. te Alkmaar, overtreding Motor en Rijwielwet, de le, 4e, 5e, 6e, 9e, 12e, 17e, 18e en 20e ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, de 2e, 7e, 8e, 13e ieder 3 boete of dagen hechtenis, de 3e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 10e 6 boete of 6 dagen hechte nis, de 11e ƒ.12 boete of 12 dagen hechtenis de 14e en 15e ieder 1.50 boete of 1 dag hechtenis, de 16e 4 en 2 boete of 4 en dagen hechtenis, de 19e 8 boete of 8 dager, hechtenis. SCHRIFTELIJKE UITSPRAAK. J. W. J. te Amsterdam, overtreding Politie verordening. Niet ontvankelijk verklaard. WAT IS „VERKOOPEN?" Principieele Drank wet-k ivest ie Voor den Haagschen kantonrechter mr Rijers heeft gediend de zaak tegen den direc yan verdachte, waaruit bleek, dat deze ook C.L.O.C.) te Schiedam, die een slijtvergun ning heeft en die onlangs bekeurd is, omda hij heeft geleverd buiten Schiedam, nl. s-Gravenhage. Als getuige verscheen de inspecteur van u-- volksgezondheid, belast niet de uitvoering van de drankwet, de heer De Brey. Deze ver klaarde, naar aanleiding van een adverten tie van verachte, waaruit bleek, dat deze ook in Den Haag leverde, een briefkaart aar. verd.'s zaak geschreven te hebben, waarop hij een liter jenever had besteld. Hij had bestelde ontvangen. De ambtenaar van het Openbaar Ministe rie mr. Kist zeide, dat de feiten vast staan en dat het gaat om de vraag, wat te ver staan is onder „verkoopen" in den zin drankwet. Deze vraag is beantwoord in arrest van den Hoogen Raad van 16 Decem ber 1918, waarin zeer duidelijk staat, da. „verkoopen" in de drankwet niet moet worden opgevat in den zin van een overeenkomst van koop en verkoop volgens het B. W., maardf' ook de levering eronder valt. De leverinö heeft in den Fiaag plaats gevonden. Daar DE OVERVAL MET ROOF AAN DEN CROESBEEKSCHENWEG TE NIJMEGEN. Het gerechtshof te Arnhem heeft arrest ge wezen in de zaak tegen den 37-jarigen bak ker H. H. en den 26-jarigen E. B. F., beiden uit Nijmegen, die door de Arnhemsche recht bank veroordeeld waren ieder tot drie jaar en negen maanden gevangenisstraf met af trfek, in verband met den overval met roof, welken zij in den nacht van 21 op 22 April 1932 pleegden in de woning van den ouden heer S. aan den Groesbeekschenweg te Nij megen, waarbij zij den ouden heer hebben mishandeld. Het hof veroordeelde hen tot ieder vier jaar en zes maanden gevangenisstraf, met af trek, in verband met den overval met roof, DE OVERVAL TE ALMELO. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in in de zaak tegen den 27-jarigen grondwerker A. G. v. V. uit Enschede, die door de rechtbank te Almelo was veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Hij had in Maart jj. te Losser op den openbaren weg een meisje op de fiets aangehouden en haar beur hamdtaschje met inhoud ontstolen. Het Hof heeft gisteren het vonnis van de Almelosche rechtbank bevestigd. DOODELIJKE AANRIJDING BIJ ZWAREN MIST. Gereden met een snelheid van 25 d 30 K.M. Voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage stond in hooger beroep terecht een veehande laar te Stolwijk. Ter zake van dood door schuld (het veroorzaken van een aanrijding onder Oudewater, waardoor een man hef leven verloor) had hij voor de Rotterdam- sche rechtbank terecht gestaan. De rechtbank heeft hem vrij gesproken, tegen welk vonnis de officier van justitie appèl aanteekende. Uit het verhoor bleek, dat het ten tijde dei aanrijding zeer mistig en de weg glad was Verdachte had gereden met een snelheid van 25 a 30 K.M. per uur. Hij had een auto, die s'il stond op den weg, van achteren aan gereden. De stilstaande auto had weliswaar een rood licht, maar verdachte had het niet gezien. Blijkbaar had de man, die aangere den werd, vóór dat licht gestaan. De advocaat-generaal, mr. Brants, vond de snelheid veel te groot in verband met den zwaren mist. Deze snelheid was in die om standigheden niet te verdedigen. Spr. vroeg vernietiging van het vonnis en veroordeeling tot een gevangenisstraf van één maand voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Uitspraak 5 October. WINKEL. Door de Oudere uinmissie voor de o. school te Winkel is benoemd tot voorzitter de heer P. Honingh en tot secretaresse mevr, A. TijsenVlugter. WEGEN IN NOORDHOLLAND. Op de begrootmg voor 1933 van het Wegenfonds wordt voor het gedeelte Veis en—Alkmaar aan den weg Haarlem —Leeuwarden 157.500 uitgetrokken, terwijl voor het verbeteren van een weg gedeelte onder Heemskerk op 76500 en voor de voltooiing van verschillende wegvakken op 23.500 is gerekend. Voor een rijwielpad AlkmaarStolpen is 43.200 voor grondaankoop en 22 500 voor de uitvoering van grondwerk uit getrokken, terwijl 45.000 is aange vraagd voor onder- en bovenbouw van een brug in het gedeelte StolpenVan Ewijcksluis, 45.000 voor de verbreeding van drie in den weg naar De KooyDen Helder gelegen bruggen, 37.800 voor de voortzetting van de verbetering van het wegvak in de bebouwde kom van Den Helder, 4500 voor de voltooiing van de brug over het Heldersche kanaal en 3600 voor de voltooiing van het rij- \%jelpad van het vliegkamp tot de pon tonbrug bij De Kooij. DE SPOORBOOMEN NIET GESLOTEN. Eisch drie maanden gevangenis straf. In hooger beroep heeft het gerechtshof te 's-Gravenhage behandeld een zaak tegen een 36-jarigen spoorwegarbeider te Voorschoten terzake at hij als bewaker van den spoor wegoverweg bij „De Vink" in den vooravond van 24 December 1931 niet tijdig de boomen had gesloten, waardoor een vrachtauto door een trein uit Leiden werd gegrepen. De in zittende, de heer A. J. v. Brecht werd ge dood en de bestuurder O. J. v. Ham, werd zoodanig gewond, dat hij zijn beroepsbezig heden eenigen tijd niet neeft kunnen waar nemen. De Haagsche rechtbank heeft verd ver oordeeld tot drie weken voorwaardelijke hechtenis met drie jaar proeftijd. Zoowel verdachte als de officier, die een onvoorwaar delijke straf gevraagd had, waren in hooger beroep gegaan. De advocaat-generaal, mr. Brants, eischte drie maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf. Uitspraak 5 October. VERDUISTERING. In hooger beroep heeft voor het gerechts hof te 's-Gravenhage terecht gestaan, een rechtskundig adviseur uit Rotterdam, die door de rechtbank aldaar, wegens verduiste ring van een bedrag van 4500 is veroor deeld tot één jaar en drie maanden gevange nisstraf. Verdachte legde ook ditmaal, evenals bij de eerste behandeling voor de rechtbank, een volledige bekentenis af. De advocaat-generaal schetste verdachte als een jammerlijke zwakkeling, die geen meester is over zijn dobbelzucht. Omdai verd. berouw toont over hetgeen bij misdreef eischte spr. slechts bevestiging van het von nis. Uitspraak 5 October. ZIJPE. De levering van brandstoffen voor het raadhuis en de o.I. scholen in deze gemeente voor den komenden winter is door B. en W. opgedragen aan den heer J. Nieman te Scha gerbrug. BROEK OP LANGENDIJK Vrijdag 23 Sept. werd in het gebouw va de Langendijker Groentencentrale de negende' contante droge bloembollenveiling gehoudejri De aanvoeren beginnen minder te worden. Er was plm. 80.000 leverbare en 5500 K.Q. plantgoed aangevoerd. Er werden twee par tijtjes leverbare opgehouden, de rest werd al lemaal verkocht. Met het plantgoed ging het evenwel anders. Verschillende partijen Dream, Clara Butt, Copland, La Merveille, Antus en Centenaire bleven onverkocht. Voor de leverbare werden de volgende prij zen besteed: Bartigon 0.30, Clara But 0.200.30, Dream 0.50, Flamingo 0.65, Inglescombe Yellow 0.75, Pride of Haarlem 0.20, Rode Grisdelin 0.35, Will Copland 0.200.30, alles per 100 stuks Voor plantgoed waren de prijzen: Centi- naire 0.05, Couleur Cardinal 0.26, Fred Moore 0.05, Gele Prins Bonthof 0.20, Gesneriana Lutea 0.05, Gesneriana Spatu- latha 0.05, Lilium Begole 0.13, Narris Ornatus 005, Pride of Haarlem 0.05 Prosperity 0.05, Will. Copland 0.05— 7 0.10, Vuurbaak 0.29, alles per KG HENSBROEK. Benoemd is tot kassier der Boercnleen bank alhier de heer G. den Das, waarnemend kassier der bank. OTERLEEK. Ten behoeve van de kanalisatie Schagen Kolhorn, is aan de heeren Joh. van Hars kamp alhier en J. Moeijes te Obdam opge dragen het maken van 6 bruggen, 7 duikers en 2 keerschutten. De aanneemsom bedraagt 84000. HOORN. De bekende markt van geregistreerde ramlammeren zal dit jaar te lloorn worden gehouden op Zaterdag 1 October, v.m. 9 uur op de Veemarkt, aan de voormalige kazerne zijde. te DE STREEK. De drukte aan de veiling begint dagelijks winnen. Vooral de bloemkool komt los, terwijl dagelijks 4 a 6000 baal aardappelen worden aangevoerd. De prijzen voor de aardappelen zijn echter treurig. Gelukkig valt voor groenten meerdere vraag te bespeuren, wellicht tengevolge van de koudere weersgesteldheid. Met de handel in aardappelen gaat het nog allerdroevigst. Behalve het pootgoed worden alle soorten tusschen 40 65 cents per baal verkocht. Zelfs de consumptiesoor ten, welke voor het binnenland worden be trokken, loopen er maar weinig bovenuit. Ook de handel in pootgoed is slecht met da lende prijzen. ZWAAG. I>oor den gemeenteraad is de rekening over 1931 goedgekeurd. Deze sluit, wat den gewonen dienst betreft: Aan ontvangsten 46571 66; uitgavei f 46168,66J4; batig saldo 4)2.9914. Wat den kapltaaldienst betreft: Aan ontvangsten 44543 64; uitgaven 44443.64; batig saldo 100. PURMEREND. Vrijdagavond vergaderde de raad der ge meente Puimerend, waarbij een groot deel der besprekingen gewijd was aan de voort zetting van de werkverschaffing en de midde len tot bekoming van geklen voor de kosten hiervan. Een bedrag van 12.000 moest ge dekt worden en tot dat doel had de meerder heid van B. en W. een voorstel ingediend om één jaar de afschrijvingen op het gas- en electriciteitsbedrijf te laten vervallen, terwijl van de minderheid van B. en W. een voorstel was om enkele werken van onderhoud niet uit te voeren en de begrooting 1932 voor de res' met een nadeelig saldo te doen sluiten. Burgemeester Cramwinckel vond het be> drag, waar het hier om gaat, niet zoo hoog, doch verzette zich tegen het principe om geld te vinden op de afschrijvingen, omdat men eenmaal op dien weg zijnde zoo licht hier mede voort wil gaan. Toen bleek, dat het voorstel van de meer derheid van B. en W. bij stemming niet zou worden aangenomen, stelde wethouder Ko ning voor een gedeelte van het tekort te leenen wegens het verbruikte materiaal voor terreinophooging door de werkverschaffing en de rest als tekort op de begrooting 1932 te brengen ten laste van de begrootingen 1933 en 1934, hetwelk z.h.s. werd aange nomen. Mede voor nog enkele andere posten werd besloten een leening aan te gaan voor totaal f 20.350 bij de Mij. voor Gemeentecrediet i pari, rente 5% BEVERWIJK. De prijzen aan de bloemenmarkt van di verse gladiolenbloemen zijn dit seizoen niet onbevredigend geweest. Met het oog op de lage bollenprijzen dit voorjaar is er zeer ze ker met het steken der bloemen wel wat ver diend geworden. Ons kwam een geval ter oore van een kweeker die van 't voorjaar een massa gladiolenbollen beneden de 10 ct. per hondera had opgebracht voor de uitplant en de bloemen hem aan de markt het zoete winstje van 70—150 ct. per 100 stuks be zorgd hadden. Vooral de soort War was zeer gewild. HEILOO. De bedevaart der Volksbonders. Zondag had op de bedevaartplaats van O. L. Vr. ter Nood de bedevaart plaats van den R. K. Volksbond en onderaf- deelingen uit Alkmaar. Enkele buurtaf- deelingen sloten zich aan. In de geheel bezette groote bedevaarts kerk droeg pater Engelmundus uit Eg mond aan Zee, een mis met assistentie van em. pastoor Peperkorn en rector Vis, beiden uit Alkmaar. Een knapenkoor en het fanfarecorps St. Cecilia, beiden uit Alkmaar, luister den de plechtigheden op. Rector Vis hield een gloedvolle predi- catie waarin hij de econimsche crisis die de wereld teistert, liet uitkomen. De. mondaine wereld en de ongeloovigen die met God hebben afgedaan zoeken de oorzaak der crisis en de ontredderde wereld te genezen, doch de knapte eco nomen kunnen niet het geneesmiddel aanwijzen. Ook wij, die in God gelooven, zoeken een oplossing, doch wij zoeken 173. En terwijl Kruimeltje naar het paleis liep, dreef Tui melt je door een grooten vijver en probeerde zwemmende aan den kant te komen. Maar hij had immers nooit geen zwemmen geleerd en zonk al dieper en dieper het water in. Verdiende loon, hoorde hij de torretjes nog schreeuwen en verdween toen in de diepte. water van de sloot ging geweldig op en neer. En al de dieren die in de sloot leefden, hadden wel in de gaten, dat er iets bijzonders aan de hand was. Nieuwsgierig ke- n f"aar a"e kanten en spoedig wist heel de sloot, dat er een kaboutertje hulpeloos ronddreef. Maar er was redding mogelijk, want niemand zou het gelooven, maar daar stond zijn oude vriend kikker Karei voor hem en zonder iets te zeggen nam hij Kruimeltje beet en trok hem naar de kik kerwereld toe.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6