ZUID- EN NOORDSCHERMER BOVENKARSPEL. NOORDSCHARWOUDE. £cutd= en KENNEMERLAND. 3$iwtwlcutd DEMONSTRATIE VAN HET OVERHEIDSPERSONEEL. Metst aft uw Uoedt RIJKSBEGROOTINGEN VAN FINANCIEN. OVERBRUGGING ONZER GROOTE RIVIEREN. in een krachtig geheel tot God door "voorspraak van Maria, die hier ver- i,rd wordt onder der. titel van O. L. Vr. fgr Nood. In een goed vertrouwen op Hcoï en door Zijne moeder hopen wij het doel te bereiken In den namiddag werden de gods dienstoefeningen op de bekende wijze gehouden. *De bloempjesdag voor het Vredes werk van het Roode Kruis heeft 68 40 opgebracht. Teneinde de werkloozen niet al te veel te dupeeren, heeft het Burgerl. Armbestuur Vrijdag een uitkeering ge daan aan hen, die door bemiddeling der gemeente geen werk konden krijgen. Monrnteel is het aantal werkloozen 67. Vanwege de varkenscentrale is tot plaat- gelijk zaakvoerder voor deze gemeente en de gemeente Schermerhorn aangewezen de heer P. Schermerhorn, Noordschermeer alhier. De bloembollenveilingsvereeniging „West friesland" zal op Woensdag 5 Oct. a's. we derom een veiling houden van levenbaar en plantgoed tulpen, enz. Toen de echtgenoote van den heer Droog flan de Handelskade, een pot met kokend ver wilde verplaatsen, brak deze onverwachts, met gevolg dat zij het kokende vet over haar beied beenen kreeg er. zich ernstig verbrand de. WAT ZIJN POOTAARDAPPELEN? Een proefproces. Zooals bekend, mogen alleen goedgekeur de pootaardappelen worden geëxporteerd. De vraag is nu: „wat zijn pootaardappelen" en hierbij zijn ernstige moeilijkheden gerezen tusschen eenige Noordholl. exporteurs en de ambtenaren van den plantenziektenkundiger. dienst. Aan exporteurs, die bewijzen overleggen, dat zij consumptie-aardappelen verkochten, worden certificaten geweigerd, terwijl deze weigering algemeen als machtsmisbruik- wordt beschouwd. Men zal hierover een oroefproces voeren. Hoe groot ook de aanvoer van boonen in de w eek van 16 tot 23 September was, uit de aanvoer der laatste dagen en nog moer uit de kwaliteit blijkt dat de over gangsperiode een kwestie van enke'c dagen is. Zooal3 we opmerkten was de aanvoer nog beduidend groot, dank zij de groote kwantums die van elders werden aangevoerd. Zooals te begrijpen is was de aanvoer.van boonen van sterk uiteenloopende kwaliteit, waarbij dikke (dubbele) boonen domineerden. Mooie kwaliteit boonen waren in trek en duur, uitschot gold zoo goed als niets of on verkoopbaar. De prijzen der boonen was 6.50 a 21, trosboonen 10 a 16, enkele z. dr. 5 a 16, idem m. dr. 4.50 a 10. dubbele boonen 6 a 13.50 en pronkboonen 3 6, alles per 100 K G. Spinazie, die ruim werd aangevoerd, stond plotseling in het teeken van be langstelling. Hoe groot ook de aanvoer, de prijs liep op, eigenlijk een unicum voor 1932. Spinazie gold 0.60 1 35 per kist, een prijs zooals we in geen tijden wel te verstaan om dezen tijd van 't jaar gew oon zijn. Ook postelein stond meer in de belangstelling met op gaande prijzen van 0.60 a 110 per kist en het is te begrijpen dat de tuin der, die niets gewoon is, in zijn nopjes was. De geweldig groote aanvoer van an dijvie leidde weer tot 'n luien handel en lagen prijs. Zoo gauw de aanvoer de vraag overtreft en dat is gauw klaar is het misère. De prijzen der andijvie le soort ging van 0.30 a 0.40, de restant van 0 U5 tot 0.20 per kist. Sla mocht zich, voor zoover le kwaliteit, in meer belangstelling verheugen, de prij zen bewogen zich tusschen de 0.30 0.80 per kist. Bloemkool werd ruim aangevoerd en de handel was matig en om die reden liep de prijs terug naar we meenen kwalteit beoordeelend 1/4 lager dan de vorige week met prijzen van 10 13 per 100 stuks; 2e soort gold 2.50 f 6, eveneens per 100 stuks. Opmerkelijk was en is de vaste handel in komkommers, welke weken aan een op dezelfde prijsniveau staat. Ook nu w-eer 6 k f 8.50 voor le soort, p. 100 st. Tomaten, drui ven en meloenen waren slecht te plaatsen en golden van matig tot middelbaar, zelfs extra kwaliteit werd voor een laag prijsje- afgenomen We noteerden: tomaten 4.50 k f 8, druiven 20 h J 28, per 100 K G. en me loenen 010 h 0.25 per stuk, extra tavaliteit een ietsje hooger De markt was voor Beverwijk al thans ruim bezet met vruchten, waar van het grootste deel de sporen der storm droeg. Mooie tafelvruchten waren duur, n 1 20 k 31, keukenvruchten 8 h f 12, alles per 100 K G. De diverse koolsoorten waren matig in prijs, alleen groene kool ging nog wr,t, de prijzen w aren 1.50 h 5.50 per 100 stuks. Aard appelen golden bitter weinig, nl. 1-25 a 4 per 100 K G. Mooie bospeen vond weinig aftrek met lage prijzen van 5 a 7 per 100 bos, 2e soort gold zoo goed als niets Bosgrocnte gold enkele centen Per bos 1 h 2.25 per 100 bos) en af wijkende kwaliteit was waardeloos. Nog steeds aanvoer van mooie aardbeien (Deutsch Evern) welke duur waren, nl f 020 h f 0 38 por doosje. De overige aanvoer onveranderde prijzen. Meer dan 20.000 betoogers. Het Comité ter behartiging van de alge- belangen van Oveiteidspersoneel (A C.O.P.) heeft gister te Amsterdam een mee ting, gevolgd door een demonstratie, gehou den tegen de plannen van de Welter-com- missie. Uit alle deelen van het land zijn met acht extra-treinen, autobussen en andere ver voersmiddelen de betoogers naar Amsterdam gekomen. In verschillende optochten trokken allen omstreeks 12 uur naar het IJsclubterrein Dit terrein vulde zich tusschen 12 en 2 uur met een zeer groot aantal betoogers. De meeting werd om twee uur geopend door den heer W. Luberti, die o.m. mededeel de, dat van buiten Amsterdam meer dan 10.000 mannen en vrouwen waren gekomen om te prolesteeren tegen de plannen van de regeering. Hoeveel er uit den omtrek van de stad en uit de stad zelf waren gekomen is moeilijk te zeggen, maar spr. schatte het aantal mee- tinggangers op 20 a 25.000. Van vier spreekgestoelten werd tot de massa het woord gevoerd, n.1. door den heer H. J. van Braambeek voor de S.D.A.P., den heer W. Noordhoff voor het N.V.V., de hee- ren F. van Meurs en S. N. Posthumus voor het A.C.O.P. Na deze toespraken, die slechts kort duur den, werd begonnen met het opstellen van den stoet. Politie te paar den te voet hield den weg voor den optocht vrij. Het was on geveer drie uur toen de opmarsch der duizen den begon. Aan het hoofd schreed het A.C O.P.-bestuur, gevolgd door de hoofdbesturen der aangesloten bonden en de vertegenwoor digers van S.D.A.P. en N.V.V. Hierna kwa men de verschillende afdeelingen, die een groot aantal vaandels en doeken met op schriften met zich voerden. Op het Beursplein werd de stoet, die langs den geheelen weg zeer veel belangstelling trok, ontbonden. Deze ontbinding had bij gedeelten plaats. In de Beursstraat en op dc Prins Hendrikkade waren do talrijke auto bussen opgesteld, waarmede reeds dadelijk een gedeelte van de betoogers naar huis ver trok. Anderen trokken nog de stad in om omstreeks half acht weer met extra-treinen naar hun haardsteden terug te keeren. De zelfstandigheid van gemeen ten en provincies wordt door he: rapport-Wetter aangetast. In een gecombineerde vergadering van den Nederlandschen Bond van personeel in Overheidsdienst en den Centralen Neder landschen Ambtsnarsbond, Zaterdagmiddag in het A. M. V. J. gebouw te Amsterdam gehouden, golden is besproken het rapport- weiter en wel op het punt, waar dit rapport voor de zelfstandigheid van gemeenten en provincies andere dan de thans gevolgde richtlijnen aangeeft. Namens de beide bonden sprak de heer W. Luberti een openingswoord. De peeren L. J. Bakker en mr. M. van der Goes Win Naters hebben vervolgens inleidin gen gehouden. Daarin werden de voorstellen van de commissie-Weiter in bijzonderheden critisch besproken en betoogd dat de commis sie, behalve buiten haar opdracht te treden, van een onjuiste gedachtengang is uitge gaan, tengevolge waarvan de argumentee ring van de voorstellen niet steekhoudend is. De vergadering heeft tenslotte een resolu tie aangenomen, waarin zij protesteert tegen de aanvallen van e commissie-Weiter op de autonomie der gemeenten en provincian en op de positie van het gemeentelijk en provin ciaal personeel. CRISISBEGROOTING VAN DE POSTERIJEN. Oeen verlaging van de post- 1ar ie ven. Verschenen is de begrooting van het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie voor 1933. Er is gestreefd naar beperking van uitga ven, waarbij de belangen van de gebruikers niet ongemoeid zijn gelaten, wat meermalen de meening heeft uitgelokt, dat het in dezen tijd meer in het algemeen belang zou zijn, wanneer het bedrijf, desnoods ten koste van een door de schatkist te dragen tekort, de dienstuitvoering in vollen omvang handhaaf de, in stede van, ten koste van schade aan \eler belangen, ten bate van het bedrijf zelf een sluitend budget na te streven. De minister stelt daartegenover als zijn overtuiging, dat een sluitend P.T.T.-budget geenszins uitsluitend een bedrijfsbelang is. In tijden als de tegenwoordige is het bezit en het behoud van takken van dienst, die door hun aard in staat zijn zich zelve te financie ren en dus hun taak te algemeenen bate te vervullen zonder daarbij aan de algemeene rijkskas ten laste te komen, van de grootste waarde. De baten voor de gezamenlijke dienst- onderdeelen worden voor 1933 geraamd op 88.293.880, voor 1932 waren zij geraamd op 94.675.400, zoodat voor '33 6 381.520 minder is geraamd Mochten de verdere uitkomsten van 1932 de overtuiging geven, dat de thans geraamde baten voor 1933 te hoog zijn gesteld, dan zullen maatregelen tot een verdere verminde ring der lasten niet achterwege kunnen en' Posterifen. Voor de raming van de frankeeropbreng- sten werd uitgegaan van de opbrengsten over de eerste maanden van 1932, welke een te ruggang toonden ten opzichte van 1931. Op grond hiervan werd de raming 1933 3.849.000 lager gesteld dan die voor 193- In verband hiermede zal van verdere ver laging van de posttarieven voorshands geen sprake kunnen zijn. Ofschoon de hoeveelheid mail, die met den luchtdienst Amsterdam—Bancoeng v v. wordt verzonden, geenszins onbevredigend Is en hoewel de verwachting juist is gebleken, dat het gebruik van dezen luchtdienst door de invoering van den wekelijkschen dienst zou toenemen, voor het oogenblik beweegt het zich door de ongunstige tijdsomstandig heden niet in de stijgende lijn, welke in nor- A Waar dit bord (met rooden rand) staat, dreigt onverwacht gevaar. Wees daar extra oplettend, ver minder de snelheid. Uit voorzorg I male tijden redelijkerwijs had mogen worden verwacht. Het streven is er op gericht de exploitatie kosten der posterijen te beperken o.m. door zooveel mogelijk de bestaande kantoren tot postinrichtingen van lagere orde terug te brengen Het aantal huis aan huis uitgereikte onge adresseerde stukken neemt zeer toe. Gestreefd wordt, waar mogelijk, naar ver betering van de postverbindingen in aanslui ting op de nachttreinen. De kosten voor het postvervoer per spoor kunnen lager worden geraamd omdat de prijs per askilometer in 1931 een verminde ring heeft ondergaan en voorts omdat het postvervoer onder den drang der omstandig heden in belangrijke mate is vereenvoudigd Telegrafie. De opbrengst van het birtnenlandsch ver keer der draadtelegrafie lcopt achteruit en beliep over 1930 rond 1.326.000, over 1931 1. 187.000; de raming voor 1932 bedraagt nog 1.150.000 maar voor 1933 is geen hoogere raming dan 850.000 gewettigd. Opbrengst buitenlandsch verkeer gaf over 1930 en 1931 resp. rond 2.927.000 en 2.617.0C0; voor "32 (raming) 2.250.000 Thans kan slechts 1.900.000 worden uitge trokken. Verwacht wordt, dat de achteruitgang van het draadtelegraafverkeer in het algemeen zich, behalve door den conjunctuurtoestand, ook door het toenemend gebruik van telefonie en radiotelegrafie voorshands zal blijven voortzetten. Radio-telegrafie. Tengevolge van den voortdurenden achter uitgang in de scheepvaart wordt het bedrag der opbrengst van het kust- en scheepsverkeer voor 1933 33.000 lager geraamd. De opbrengst der gewisselde telegrammen op de verbinding met Ned.-Indië loopt terug: zij bedroeg over 1931 rond 1.230 000, de inkomsten over 1932 zullen niet hooger zijn dan l.OOO.OOO. Voor 1933 wordt een be drag van 975.000 geraamd. De opbrengst van den beeldtelegraafdienst met Ned.-Inaië wordt voor 1933 geraamd op 20.000. Ook de opbrengst van de radiotelegrafische verbindingen met Suriname en Curagao ver- toonen een geleidelijke vermindering: voor 1932 werd geraamd 30.000 voor het ver keer met Suriname en 55.000 voor dat met Cura^ao; voor 1933 resp. 25.000 en 30.000. Het radiotelegrafisch verkeer met Noord- Amerika (New York) vertoont een vrij bevre digend beeld; de voor 1932 geraamde op brengst 100.000) zal dan ook vermoede lijk wel worden bereikt. Voor 1933 wordt 10.000 meer geraamd. Opbrengst verkeer met Z.-Amerika (Buenos Aires) wordt, evenals voor 1932 geraamd op 65.000. De opbrengst van het Europeesch verkeer zal, voor zooveel deze ten bate van de radio telegrafie wordt geboekt, in 1932 aanmerke lijk beneden de raming 310.000) blijven; een opbrengst van 150.000 wordt nu voor 1933 geraamd. Telefonie De omvang van dit verkeer over de eerste vijf maanden des jaars liep in 1932, verge leken mef 1931 en gerekend per werkdag, terug mi ond 1.7 pCt. Het internationale verkeer ondervindt het sterkst de remmende werking van de maatschappelijke crisis, voor namelijk wat de betrekkingen met Duitsch- land betreft. De opbrengst van het inter- locaal en internationaal verkeer is daarom geraamd op 15.100000, tegenover een ra ming voor 1932 van 16.486.000. Het gebruik, dat in het locale verkeer van de aansluitingen werd gemaakt, nam in 1932 niet onbevredigend toe. Een hoogere raming dan 8.100.000 (voor 1932 8.350.000) wegens abonnementen en gesprekken komt echter niet gewettigd voor. De ongunst der tijden deed zich onvermin derd gelden op de opbrengst van het radio- telefonieverkeer met Ned.-Indië. De opbrengst voor 1933 is gesteld op f 70.000 tegen een raming van 100.000 voor 1932. Postcheque- en girodienst. De nog voortdurende, geleidelijke toene ming van het aantal rekeninghouders en van den omvang van het verkeer maken een iets hoogere raming der baten en lasten van den postchèque en girodienst dan die voor 1932 noodig. Een nadeelige post van 150.000. Een bedrag van 150.000 is uitgetrokken voor dekking van het geraamd verlies, dat de girodienst mogelijk in 1933 zal lijden op zijn vordering op de bankiersfirma Scheurleer Zoonen te 's-Gravenhage, die surséance van betaling heeft aangevraagd De'vordering is ontstaan, doordat van de bemiddeling dezer firma gebruik werd gemaakt bin de verreke ningen met buitenlandsche postadminis tratiën wegens internationaal!, giroverkeer, waarbij de uitvoering van enkeie reeds be taalde orders is achterwege gebleven. KOLEN-INVOER IN FRANKRIJK. Met 100.000 Ion vtrgroo:. Een Reuter-telegram uit Parijs meldt, dat de Fransche regeering besloot den invoer van huisbrand-kolen, afkomstig yan verschil lende uitvoerende landen, met ,300.000 ton te verhoogen. Deze maatregel gaat met 1 October in. EEN BAGGERMOLEN OMGESLAGEN IN DE GOLF VAN BISCAYE. Twee Nederlanders verdronken Vrijdagavond is een baggermojen, die bij de Mij. Bieschbosch te Dordrecht is ge bouwd en die door de sleepboot „Ebro" van L Smit Co.'s internationalen sleepdienst naar Ouadeloune werd getransporteerd, ia de Golf van Biscaye gekapseisd. Daarbij zijn twee runners, die zich aan boord van den baggermolen bevonden, de 31-jarige C. Ras en de 21-jarige E. Sperling, beiden uit Maassluis, om hrt leven gekomen. De run ner Ras is opgevischt, zijn lijk bevindt zich aan boord van de „Ebro". Het transport is 15 September uit Maassluis vertrokken. GEEN VERLAGING POSTTTARIEVEN. In de M. v. T. van de begrooting van het P. T. T.ijbedrijf wordt medegedeeld, dat in verband met de lagere raming van de fran- keeropbrengsten met een bedrag van 3.489.000, van verdere verlaging van de posttarieven geen sprake zal kunnen zijn. DE WERKVERSCHAFFING TE WITTÊVEEN. Er zal geen andere werkmethode gevolgd worden. De contactcommissie voor de werkverschaf fing, bestaande uit regeeringsvertegenwoor- digers en bestuurders van de drie landarbei dersbonden, heeft op het departement van binnenl. zaken nogmaals besproken de ont slagkwestie te Witteveen. Na breedvoerige besprekingen stelden de regeeringsvertegenwoordigers zich met den rijksinspecteur voor de werkverschaffing in Drente en den directeur van de grondverbete ringsmaatschappij op het standpunt dat aan het verzoek der arbeiders, om een andere werkmethode in te voeren niet kon worden voldaan. De vertegenwoordigers van de re geering meenden dat geen onredelijke eischen zijn gesteld en dat het werk niet zoodanig is dat het kruien over een halve hand noodza kei ijk of wenschelijk is. De ontslagen arbeiders zullen in de gele genheid gesteld worden het werk op de oude voorwaarden te hervatten.. EEN SPOORWEGCONGRES. Ten einde de huidige situatie in het spoor wegbedrijf en den toestand van het spoor wegpersoneel te bespreken, heeft de Perso- neelraad besloten in den loop der maand Oc tober te Den Haag een besturencongres van de vijf bij den Raad aangesloten Organisa ties te houden. Op dit congres zullen drie inleiders het woord voeren. NATIONALE VREDES-CENTRALE. Concentratie der vredesbeweging. Een aantal personen, behoorende o.a. tot de navolgende richtingen en organisaties: Chr. Dem. Unie, R. K. Volkspartij, S. D. A P., Vrijz. Dem. Bond, Interi. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, „Kerk en Vrede", Jongeren Vredes Federatie N. V. V., Ned Vrouwen Vredebond, Religieus Socialisten en V. A. R. A. hebben een Nationale Vredes- centrale opgericht, die zich tot taak stelt sa menwerking tot stand te brengen en te bevor deren tusschen de parlementaire vredesactie en de niet-politieke vredesorganisaties. Van het Centraal Vredesbureau (voorloo pig hoofdbestuur) is voorzitter prof. dr. D van Embden, secretaris-propagandist de heer Paul Kiès en penningmeester prof. dr. C. G van Riel. Het secretariaat is gevestigd Jan Luykenstraat 42, Amsterdam. WAT ZAL HET LEGER DES HEILS KUNNEN DOEN? Men schrijft ons: Het Leger des Heils ziet zich op het oogenblik geplaatst voor de vraag, hoe het mogelijk zal zijn te beantwoorden aan het steeds dringender en veelvul- dlger beroep, dat wordt gedaan op zijn hulp, terwijl velen meenen hun bijdra gen te moeten inkrimpen of intrekken. Indien instellingen als het Leger zich genoodzaakt zouden zie hun Tehuizen te sluiten, zou dit, vooral thans, voor de samenleving zeer bedenkelijk zijn. De Toevluchten voor Dakloozen zijn over vol, maar haar inkomsten loopen, even als die van de Landkolonie te Lunteren en die der Tehuizen voor Vrouwen en Kinderen, sterk terug. Groote menigten voelen onder den huidigen druk meer dan voorheen de behoefte aan geestelij ken steun en bemoediging, zooals het Leger die biedt. Een dringend beroep op de hulp van haar vele vrienden acht het Leger des Heils derhalve noodzakelijk, en daarom beveelt het zijn van 1 tot 15 October te houden Nationale Aanvrage met bijzon deren nadruk bij het publiek aan. Wel licht zal het niet mogelijk zijn groote bijdragen te geven, doch indien een rrooter aantal personen dan tevoren een kleine bijdrage schenkt, zal dit een af doend tegenwicht kunnen vormen. Meer dan ooit is het echter thans ge wenscht, dat de gevers er op toezien, dat hun voor het Leger des Heils bestemde bijdragen niet in verkeerde handen komen; nog steeds is de waarschuwing, in Januari van dit jaar gepubliceerd door het „Centraal Archief en Inlich tingen Bureau voor Maatschappe'ijk Hulpbetoon in Nederland" tegen perso nen en groepen, die gemakkelijk met Het Leger des Heils worden verward, van kracht. Alleen omtrent gelden, die gegeven worden aan collectanten, voor zien van een volmacht op naam, getee kend door kommandant B. Vlas, kan men zeker zijn, dat zij de beoogde be stemming zullen bereiken. Voor den dienst der belastingen wordt aan personeeluitgaven 136.600 meer geraamd, daarentegen voor tijdelijk of los personeel 314.400 minder. Veraer wordt voor mate rieele behoeften 143.775 minder geraamd aan personeelsuitgaven voor den dienst der registratie 55.518 minder, voor bezoldiging en toelagen aan klerken 95.000 minder. In het geheel is op den dienst der belastingen bijna 200.000 bespaard. Voor den Rijksgebouwendienst is ƒ404.617 minder geraamd. De annuïteit verschuldigd aan het Burg. Pensioenfonds is verminderd met ƒ3,100.000; voor uitkeering aan de Stichting, bedoeld in wet van 26 Juni 1926 (bestemming van bezittingen van het Kon. Nat. Steuncoml- is 100.000 minder uitgetrokken. de de té) Op de begrooting-1933 van het Wegen- fonds is een post uitgetrokken om een aan vang te maken met den bouw van een brug te Moredijk, als eerste van de reeks over bruggingen welke in de verbinding van Rot terdam met het Zuiden van ons land moe ten worden gemaakt. In de memorie van toe lichting deelt de minister van waterstaat mede, dat het in de bedoeling ligt, de werk zaamheden zoodanig te veraeelen, dat alle bruggen in deze reeks ongeveer tegen hetzelf de tijdstip gereed zijn. Aangezien de brug te Moerdijk het meeste werk vordert, zal daarmede het eerst worden begonnen De bouw van de brug te Zaltbommel zal vermoedelijk in 1933 worden voltooid; d!e van de bruggen te Nijmegen, Arnhem en Vi anen zal in dat jaar krachtig worden voor» gezet. BEGROOTING VAN WATERSTAAT. x Uit den toelichtenden staat bij de water- staatsbegrooting voor 1933 blijkt o.m., dat een post verminderd is in verband met de omstanigheid, dat met ingang van 1 Janu ari 1933 twee Rijkshoofingenieurs voor d» spoorwegen, één technisch ambtenaar 2e kl. en één commies den dienst wegens reorgani satie van het dienstvak, waarbij zij werkzaam zijn. zullen verlaten. Met de uitvoering van de verbetering van spoorwegtoestanden aan de oostzijde van Amsterdam zal begin 1933 een aanvang worden gemaakt. Gerekend wordt, dat met 200,000 als aandeel in de kosten, welke voor 1933 ten laste van het Rijk komen, kar worden volstaan. CONFLICT TE VREEZEN. De directie van de stijfselfabriek de Bijen korf te Koog aan de Zaan heeft een loons verlaging van 10 pet. aangekondigd. De werklieden hebben deze loonsverlaging afge wezen. De hoofdbesturen der arbeidersorga nisaties zullen nu contact zoeken met de werkgeversvereeniging, om te trachten tot overeenstemming te geraken. Bij een conflict zouden 240 arbeiders betrokken zijn. NAMEN GEDEELTEN DER ZUIDERZEE. De minister van waterstaat brengt ter al gemeene kennis, dat de volgende namen zijn vastgesteld. Voor het afgesloten gedeelte van de Zuiderzee: IJsselmeer en voor het overige gedeelte van de Zuiderzee benoorden den afsluitdijk: Waddenzee. OPENSTELLING AFSLUITDIJK ZUIDERZEE. De afsluitdijk tusschen IJsselmeer en Waddenzee zal waarschijnlijk 4 Oct. a.s. voor het publiek worden opengesteld. ONWEER EN PLASREGENS. Een huis afgebrand. Zaterdagmiddag is boven Veldhoven (N. Br.) een zwaar onweer losgebarsten, gepaard gaande met slagregens. De bliksem sloeg in een woning die geheel afbrandde. De belen dende perceelen konden behouden worden Een deel van den inboedel werd gered. GEMASKERDE BANDIETEN. Een landbouwer te Ovezande over* vallen en gedwongen f 500 af te geven. Vrijdagavond werd bij een landbouwer te Ovezand (Zuid-Beveland) op de deur geklopt. Toen hij open deed, drongen drie gemaskerde mannen, die met revolvers dreigden, de wo ning binnen en dwongen den landbouwer, dien zij slagen op hoofd en rug toebrachten en dien zij tot in de slaapkamer volgden, hun 500 te geven. Zij verdwenen toen en namen ook het geweer van den man, die zij hadder afgeperst, mede. KORTE BERICHTEN. Gistermorgen heeft de koningin een langdurig bezoek aan de Indische tentoon stelling in het Westbroekpark te 's-Graven hage gebracht. Te Schellingwoude is wederom een Chi- neesche kreeft of krab gevangen en wel door de gebroeders de Jong. Het rapport inzake het huurkoopcon tract is onlangs door de betreffende commis sie aan den minister van justitie uitgebracht. Binnenkort zal dit rapport worden gepubli ceerd. Heden wordt te Amsterdam in het Con certgebouw de 23ste Accountantsdag gehou den. In de gistermiddag gehouden zitting van den Amsterdamschen gemeenteraad i3 de voordracht tot het aangaan van een 5 millioen leening tegen 5 met 26 tegen 8 stemmen aangenomen. Tegen stemden de communisten, de heer Kitsz en de aanwezige drie Vrijheidstyjnders. Een metselaar uit Goes, die met drie andere, thans weer los gelaten metselaars was aangehouden, is naar het huis van be waring te Middelburg overgebracht als ver dacht van brandstichting in een landbouw- schuur te Rilland-Bath. De officieele reisgids der Spoorwegen, waarvan de winterdienst 2 October ingaat, zal van 26 September af verkrijgbaar zijn. In den Haag zijn Zaterdag veertien fietsen gestolen, aie oqbeheerd hadden ge staan. Twee Deensche marine-officieren zijn te 's-Gravenhage aangekomen om de kustar- tillerie in oogenschouw te nemen, welke in Denemarken onder de marine ressorteert. Te Beek-en-Donk hebben eenige arbei ders bij graafwerk een aantal oude munten, dateerende uit den tijd van Johanna van Bra bant. gevonden. x

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7