ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. Ho. 227 MAANDAG 26 SEPTEMBER 1932 WAT DE EERSTE KLASSERS DEDEN. afdeeling I Afdeeling II Afdeeling III. Afdeeling IV. In het Zuiden deed M.V.V. best werk. Het ging op bezoek bij haar buurvrouw Bleijer- heide en wist met 21 te winnen. Rust 0—2. Het Noorden. Afdeeling I. Afdeeling II. Afdeeling III. Afdeeling IV. Afdeeling V. SneekVelocitas 14 Onze tweede-klassers. Andere uitslagen. AIcmaria-uitslagen. Het begin. O Q W O E W. F. C. W A 'A ZEEBURGIA 1 Z. V. V. ci O 3 E. D. 0. 3-0 KINHEIM H. R. C. 2—6 4-3 W. F. C. 5—3 2—2 D. E. C. V. V. A. 1-5 0-2 ZEEBURGIA Z. V. V. 0-2 1-3 T. 0. G. 1—5 ALCMARIA e Voetbal is een merkwaardig en steeds ver gassend spel. Spraken wij de vorige week niet ■over de meerderheid der thuisclubs en meen den wij niet, dat dit een volkomen normaal verschijnsel was? Wel, een week later blijkt, dat vreemde grond geen beletsel kan zijn, om te winnen. Want als we de resultaten van gisteren even in eens beschouwen, dam blijkt, dat de thuisclubs 11 wedstrijden gewonnen hebben tegen de bezoekers 13, terwijl een wedstrijd gelijk gespeeld werd! En de volgende week is het natuurlijk weer precies anders om. In waren de uitslagen vrij normaal te noemen Natuurlijk won Feijenoord thuis voor de tweede keer, nu van R.C.H. De wedstrijd zelf was zeer vlug en aan beide kanten werden tal van kansen gemist. Het duurde meer dan een half uur, voordat het eerste doelpunt ge scoord werd. Na de rust hetzelfde spelletje. Feijenoord best gesteund door de prima werkende mid denlinie, was sterker en R.C.H. trok haar mannetjes in de verdediging terug. Deze tak- tiek beteekende de definitieve nederlaag, want een klein misverstand beteekende een tweede doelpunt. De tweede club, die eveneens beide wed strijden won, was de nieuwe eersteklasser D.H.C. Het ontving 't Gooi, dat de vorige week een 0O-stand wist te behouden tegen V.S.V. Nu ging het wat minder goed, want de snelle en gevaarlijke voorhoede der Delf tenaren scoorde regelmatig en met de rust was het reeds 30. Pas toen het 50 was, maakte 't Gooi haar eerste doelpuntje in deze competitie en de eindstand was tenslotte 6—1. Feijenoord en D.H.C. zijn daarmee de twee eenige clubs in deze afdeeling, die nog geen verliespunten hebben. Z.F.C. deed het ook goed. De vorige week speelde het in Haarlem tegen R.C.H. gelijk, doch gisteren won het in Amsterdam van Blauw-Wit. 't Werd een. slechte wedstrijd, waarin geen elftallen speelde, doch waarin individueel werk hoogtij vierde. Z.F.C. scoorde het eerst en Gerritsen maak te na een soloren gelijk, 't Gevolg van dit succes was, dat deze rechts-buiten den ver deren wedstrijd geen enkele bal afgaf en dusnutteloos werd. Door een fout van de Blauw-Wit-verdediging werd het 21 voor Z.F.C. H.B.S. moest naar V.S.V. Dat beteekende voor de Hagenaars een zwaren wedstrijd. Met den harden wind in den rug speelde H. B.S. een goeden wedstrijd en scoorde een fraai doelpunt. Na de rust was V S.V. ster ker en toen succes uitbleef, werd het spel zeer forsch. De scheidsrechter trad daar ech ter goed tegen op en H.B.S. won verdiend. A.D.O. deed minder, dan verwacht werd Het kon het thuis tegen H.-D.V.S. niet verder brengen dan een gelijk spel. Beide teams pro fiteerden van den wind en scoorden netjes elk twee keer. gaf onverwachte successen. Wie bijvoorbeeld had verwacht, dat Haarlem na het povere succes van de vorige week het sterke D.F.C. zou kloppen. Toch gebeurde het. Haarlem viel direct verwoed aan, doch voorloopig bleef succes uit. D.F.C. daarentegen speelde veel gevaarlijker en op een gegeven moment stond het met 31 voor. Doch nog voor de rust was de stand 34. In de tweede helft werd het tempo nog sneller. En tenslotte werd het 5—4 voor Haarlem V.U.C., het zwakke V.U.C., ontving Ajax, het sterke Ajax. Dat beteekende dus, dat V. U.C. kansloos was vanaf het eerste begin. Doch zoo slecht zag het er in de eerste helft wel niet uit. Integendeel, de Hagenaars be gonnen uitstekend en wisten zelfs het eersi te scoren! Van Reenen had echter een besten dag en zorgde voor den gelijkmaker, terwijl Mulders voor de rust zorgde, dat met 21 voor Ajax gedraaid werd. Na de thee was het mis met V.U.C. Van Reenen en Schubert scoorden lustig en de eindstand werd 26 voor Ajax! Hilversum zorgde voor een groote verras sing. De vorige week werd het thuis met 91 door Stormvogels geklopt. Nu kreeg het Sparta op bezoek en de Rotterdammers kre gen geen schijn van een kans. 't Werd 52 nadat de rust met 31 voor Hilversum was ingegaan. Xerxes en Stormvogels speelden den be langrijksten wedstrijd van gisteren. Beide clubs hadden een goed begin gemaakt; beide clubs waanden we reeds bij de sterksten te behooren. De Stormvogels hebben blijkbaar een beste voorhoede, die zeer bewegelijk is en best kan schieten. Met de rust hadden de gasten reeds een 2—O-voorsprong en het einde kwam met 5—1. Xerxes was geslagen door een elftal dat juist iets beter speelde en dat elke aan val goed en gevaarlijk had opgezet! In de Koog een Noord-Hollandsche ont moeting, n.1. K.F.C.—West-Frisia. Het is West-Frisia ook deze keer niet ge lukt, om te winnen. Binnen 5 minuten had Mol reeds gedoelpunt. Dat succes was voor W. F. een teeken, om enthousiaster te spelen en zoowaar gelukte het haar nog voor de rust gelijk te maken. Na de thee deed W. F. veel te onbesuisd, om succes te hebben. Onder zeer gr0<de soanning (de wedstrijd werd meest op de K. F.C.-helft gespeeld!) maakte K.F.C. einde lijk twee doelpunten en won daardoor niet 3—1. Een stand, die zeker niet verdiend was. In het Oosten had allereerst de plaatselijke ontmoeting Ensch. BoysEnschede plaats 't Terrein was natuurlijk weer totaal uitver kocht en het spejverloop was als vanouds: Enschedé was in 't veld sterker, doch kon niet doelpunten, 't Gevolg was: gevaarlijke uitvallen der Bovs, dat met de rust een 2—0 voorsprong hadden. Na de rust werd het 3—0 en toen pas scoorde Enschedé tegen. De eerste sensatie heeft de stad Enschedé dus weer gehad! Go ahead zorgde ook al voor een verras sing; het ging op bezoek bij Robur en werd daar geklopt met 21. Voor de rust profi teerde Robur van het windvoordeel, niet tegenstaande Go ahead het eerst scoorde. De stand met de rust was 2—1 voor Robur. Er. toen na de thee Robur haar middenlinie terug trok, was Go ahead wel veel sterker, maar zag geen kans om te scoren, zoodat Robur won. Heracles verloor thuis van het sterke P.E.C. Wel bleek Heracles sterker te zijn, doch doelpunten bleven uit. De rust ging in met blanco stand. In de tweede helft kreeg P.E.C. een strafschop te nemen en het zeer harde schot vloog den doelverdediger tegen het hoofd, zoodat hij weggedragen moest wordn. Intusschen was de terugspringende bal in een doelpunt omgezet. Na dit ongeval scoorden beide partijen nog eens, zoodat de eindstand 21 werd voor P.E.C. Vitesse deed wat van haar verwacht werd en won thuis met 10 van Wageningen. 't Was een zenuwachtige wedstrijd met zeer slecht spel. Het doelpunt kwam eerst na de rust. Tubantia moest op eigen veld erkennen, dat A.G.O.V.V. sterker was. Toch is het een zeer spannende wedstrijd geworden, waarin zeven keer werd gescoord. De rust ging in met 32 voor Tubantia, doch onmiddellijk na de thee vloog de gelijkmaker reeds in 't net. Toen ging het hard tegen hard om het winnende puntje, dat A.G.O.V.V. veroverde Eindhoven ontving B.V.V., dat nog steeds zwak blijft. Door den wind kon B.V.V. het in de eerste helft nog bolwerken en de rust ging in met 11. Na de thee profiteerde Eindhoven van het windvoordeel en scoorde vier keer. Willem II ontving haar plaatsgenoot Noad. Wat er met Willem II gebeurd is, weten wij niet, maar in dezen wedstrijd was zij absoluut de minderen van Noad. In de eerste helft ging het nog en rust ging in met 11. Doch na de thee bleek slechts één elf tal te voetballen en zoodoende won Noad zeer verdiend met 31. 't Wordt oppassen voor Willem II! Middelburg ontving de kampioen en ver loor met 31. Het resultaat valt ons nog mee van de nieuwe eersteklassers, die veel beter speelden dan een week geleden. N. A. C. stelde teleur. Dat het de vo rige week van P. S. V. verloor, was te verwachten. Doch dat het nu thuis van Longa verloor, geeft te denken. Nadat |de eerste helft doelpuntenloos was ver- (loopen, nam Longa in de tweede helft het spel in handen en won zeer verdiend piet 31. In het Noorden verloor Sneek met 41 Van Velocitas, dat dit jaar weer kam pioen wil worden. Zooals gezegd werd t^et 41, doch de Sneeker voetballers hebben lang niet slecht gespeeld. Rust ging in met 0i. Toen waren de nieu welingen blijkbaar uitgespeeld want Velo nam het spel in handen en scoorde nog drie keer. Uit een strafschop kwam het tegenpunt. 't Was overigens voor de Friesche clubs een beste dag. Friesland trok naar G. V. A. V. en wist daar met 42 van te winnen. Met de rust was het zelfs 30. Toen G. V. A. V. later twee keer tegenscoorde werd het nog even span nend, doch Friesland scoorde opnieuw en won met 42. Leeuwarden ontving Alcides en won met 10. 't Was een slechte slapge- speelde wedstrijd, waarin Leeuwarden het geluk had, om één keer te scoren. Nog beter deed Frisia het, dat bezoek had van de kampioenen, 't Werd een harde wedstrijd met vrij goed spel van beide kanten. In de eerste helft scoorden beide elftallen elk een keer. In de twee de helft was Veendam sterker, doch kon niet door de versterkte verdediging drin gen. In de laatste minuut scoorde Frisia en won zeer onverwacht. Be Quick deed best werk, door in As sen met 42 van Achilles te winnen. Rust 1—1, doch toen Be Quick na de rust den wind mee kreeg, was het wel dra in orde met de oude, jonge withem- den. De uitslagen luiden: Blauw WitZ. F. C. 12 A. D. O H. D. V. S. 22 D. H. C.—'t Gooi 6—1 V. S. V H. B. S. 0—1 FeijenoordR. C. H. 20 HaarlemD. F. C. 54 K. F. C—West-Frisia- 31 Xerxes—Stormvogels 1—5 HilversumSparta 52 V. U. C.—Ajax 2—6 TubantiaA. G. O. V. V. 34 VitesseWageningen 10 Rob. et VelocitasGo Ahead 21 HeraclesP E. C. 12 Willem II—N. O. A. D. 1—3 N. A. C L. O. N. G. A 1—3 BleijerheideM. V. V. 12 MiddelburgP. S. V. 13 EindhovenB. V. V. 51 G. V. A. V.Friesland 24 AchillesBe Quick 2—4 FrisiaVeendam 21 LeeuwardenAlcides 10 Alcmaria deed goed werk door in Wormer- yeer met W.F.C. gelijk te spelen, Toch heeft ze reeds een achterstand van drie punten, want zoowel E.D.O. als Zeeburgia wisten opnieuw te winnen. E.D.O. trok naar H.R.C. en won met 6—2. Een uitslag, dit niet heelemaal een verras sing is. H.R.C. toch speelt een vrij zwak spelletje en met een goede ploeg kan daarvan gewonnen worden. Zeeburgia ging naar Z.V.V., dat zeer zwak schijnt. Het won met 2—0 en voor de Zaan sche club wordt het oppassen. T.O.G. is ook niet sterk. Gisteren verloor het thuis met 51 van Kinheim Voor de Velserclub een mooi resultaat. De Amsterdamsche ontmoeting V.V.A.— D.E.C. werd een groote 51-overwinning voor D.E.C., dat blijkbaar ook een kansje maakt op den kampioenstitel. In de B-afdeeling deed H.F.C. weer best werk. De plaatselijke ontmoeting tegen Bloe- mendaal werd zeer overtuigend met 50 ge wonnen. H.F.C. krijgt echter een sterke con current in D.W.S., dat gisteren met 10—1 van Baarn won, nog wel in Baarn zelf! Velox herstelde rich en won thuis met 8 3 van Alphen. En de andere Utrechtsche tweedeklasser Hercules won uit van B.F.C met 3—1. Spartaan deed best werk, door thuis A. F. C met 2—1 te kloppen. De stand in 2A is: Zeeburgia 2 2 4O 4 EDO. 2 2 9—2 4 \V. F. C. 2 1 1 7—5 3 D. E. C. 2 1—1 8—6 2 Kinheim 2 1—1 5-4 2 H. R. C. 2 1—1 6—9 2 T. O. G. 2 1—1 4—6 2 Alcmaria 2 1 1 56 1 Z V. V. 2 2 1—5 V. V. A. 2 2 1—7 De uitslagen luiden: 2e klasse. T. O. G.—Kinheim y 1—5 Z. V. V.Zeeburgia 02 V. V. A.—D. E. C. 1—5 W. F. C.Alcmaria Victrix 22 H. R. C—E. D. O. 2—6 H. F. C.Bloemendaal 50 BaarnsD. W. S. 110 VeloxAlphen 83 B. F. C.Hercules 13 SpartaanA. F. C. 21 Wij noteeren nog de volgende uitslagen: 3e klasse. VolewijckersZaandijk 23 MeervogelsHelder 35 O. S. V.—K. V. V. 3—1 AssendelftPurmersteyn 2—3 HollandiaD. W. V. 33 4 p Ir 1 O C A Wilh. Vooruit—S. N. A 0—5 VerkadeSchinkelhaven 26 ZaanlandiaL. O. C 3—2 RivalenI. V. V. 13 Res. 2e klasse. R. C. H. II—V. V>-A. II 12—2 Ajax III—H. R. C. II 1—4 Alcmaria Victrix IIW. F. C. II 41 West-Frisia IIV. S. V. II 22 Res 3e klasse. Z F- C. III—Hollandia II 7—2 Alcmaria Victrix IIIW. F. C. III 43 Helder IIKennemers II 57 D. W. V. II—Meervogels II 0—1 W. F. C. IAlcmaria Victrix I Jf. 22 Alcmaria Victrix IIW. F. C. II 41 Alcmaria Victrix IIIW. F. C. III 43 Alcmaria Victrix IVAlkm. Boys II 63 Alc. Victrix JuniorenO. S. V. Jun. 11 Alcm. Victrix Adsp. AB. S. V. A 31 Alkm. Boys Adsp. BAlcm. Victrix B 14 K. S. V. adsp. A—Alcm. Victrix D 9—0 ALCMARIA VEROVERT HET EERSTE PUNTJE! De verdediging verhindert een nederlaag. Het is Alcmaria ook den tweeden uitwed strijd niet mogen gelukken, om met den ge- heelen inzet naar haar woonplaats terug te keeren. Nu is dat niet zoo'n groot wonder geweest, want Alcmaria had te spelen tegen de twee meest lastige concurrenten. Er lig gen op de velden van H.R.C. en W.F.C. ■blijkbaar te veel klemmen en voetangels voor de withemden, want elk jaar weer struikelen zij daar. En over een kant is het voor Alc maria wel prettig, dat deze twee moeilijke ontmoetingen achter den rug zijn, al is zij er dan ook niet zonder kleerscheuren afgeko men. Men heeft als 't ware het gevoel, dat de competitie nu pas zal beginnen en dan kan men bedenken, dat de twee reisjes naar den Helder en Wormerveer voorbij zijn. 't Werd 2—2 gisteren. En wanneer men ons voor den aanvang van den wedstrijd ge vraagd had, of een gelijk spel tevredenheid zou wekken, we hadden volmondig „ia" ge zegd. Omdat we gerekend hadden op twee nederlagen! Het eerste puntje is binnen! Wij hadden op niets gerekend! o Het terrein van W. F. C. is zeer klein en buitengewoon zwaar. Wanneer men er over heen loopt, krijgt men net het gevoel, of de grond je aan de voeten vast zuigt, 't Is te begrijpen, dat dit voor alle bezoekers een enorme handicap is, omdat het het tempo zeer belemmert. Verder mocht men wel eens uitzien naar een minder gevaarlijke omrastering. De bui tenlijnen liggen maar een paar deci-meters van de afrastering af, zoodat buitenspelers dikwijls de keus hebben, om óf den bal tc- laten gaan, óf een gevaarlijke buiteling te maken. Enfin, moeilijkheden zijn er, om overwon nen te worden- Die moeilijkheden zouden dra komen, want Jo Bos verloor den toss en moest in de eerste helft met zijn mannetjes tegen een halven storm optornen. Die storm waaide van doel tot doel. Precies half drie stellen de elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Kok als volgt op: W.F.C Rensen Brouwer DIetz J. Duinmeijer R. Duinmeijer J. v. 't Kaai Aten Rem Kuiper Bleeker v. Looy O Hamstra de Jong Peereboom v. d. Pol Jo Bos Lengers de Grand Rootring Jonker Schokker de Graai Alcmaria 2e klasse A - M cd u Q CC O - - - - - - Alcmaria speelt dus in dezelfde opstelling als in den Helder en heeft slechts die weten schap, dat v. d. Pol en Lengers nog lang niet voor 100 fit zijn. Dat zal zich maar al te spoedig openba ren, wat laatstgenoemde betreft! Dadelijk toch zit W.F.C., gesteund door den harden wind, voor het Alcmaria-doel en reeds in de eerste minuut noteeren wij twee aanvallen, waarvan de eerste dood loopt op buitenspel en de tweede door de Graaf wordt onderbroken. Dan probeert Alcmaria het, doch Rensen is op zijn plaats en trapt het leer weer naar zijn voorhoede. Jonker ver geet aan te vallen, een schot volgt, doch de Graaf zorgt voor het retourtje. Via de Grand krijgt Hamstra den bal en schiet in, doch Rensen werkt gemakkelijk weg. En daar krijgt zoowaar de linkervleugel der Alcma- rianen er zin in! Goed samenspel brengt de Jong dicht bij 't doel; er volgt een schot en met veel moeite bezweert Rensen het gevaar. Dan is het voorloopig met Alcmaria ge daan. W.F.C. wordt sterker en al is het suc ces nog niet groot, het achtertrio van de wit hemden wordt op een zware proef gesteld, zwaar vooral, omdat Lengers niet mee kan doen. Hij wordt keer op keer gemakkelijk ge passeerd en Jonker moet daardoor den heelen rechtervleugel houden! Dat gaat echter best en Schokker krijgt er ook zin in. Hij valt steeds weer aan en 't gevolg is, dat W.F.C.'s voorhoede voortdurend buitenspel staat. Bij een snellen aanval van W.F.C. wordt Schokker leelijk gekraakt door het te onbe suisde spel van den mid-voor, doch hij kan nog net redden. Andere ballen vliegen over de zijlijnen. Plotseling komt er een uitval van Alcma ria en de Jong krijgt een prachtige kans, die hij hopeloos verknoeit door in handen van den keeper te schietenEven later suist een hard schot van Rem juist over de latGeheel onverwacht komt dan het eerste doelpunt. Een ver schot, verraderlijk en vol effect, vliegt op het doel af de Graaf stopt, doch de bal springt uit zijn handen en deze bal wordt gemakkelijk in het lege doel geplaatst. Na precies een kwartier is het 1—0 voor W.F.C. Nog is Alcmaria niet van dezen onver- wachten tegenslag bekomen, of de geheele achterhoede blijft staan bij een nieuwen aanval! Wel tracht Schokker nog op te rui men, doch hij mist en het is 2 minuten later 20. Dat ziet er leelijk uit! Doch kijk, Alcma ria begint plotseling beter te sjielen. Lengers verlaat het veld en Burger, die in valt, zit er dadelijk goed op, zoodat Jonkers taak veel lichter geworden is. Het duurt echter maar een paar minuten. Dan heeft W.F.C. het spel weer in handen. De Graaf krijgt het druk, doch stelt zich best op, en elke verdere aanval strandt óf op de backs, óf op hem. Dan komt eindelijk de ommekeer. Alcma ria valt aan over de geheele linie en werke lijk komen er kansen. De eerste wordt door het heele binnentrio grandioos gemist, doch een tweede zal raak worden. Van Hamstra gaat het leer naar Peereboom, die in eens doorzet naar Jo Bos. Een kort rennetje, een knal en hoog in het achternet vliegt het leer en heeft Alcmaria den stand gewijizgd in 21 voor W.F.C. Er is dan 23 minuten gespeeld. Het succes prikkelt Alcmaria en een nieu we, gevaarlijke aanval volgt, doch nu redt de W.F.C.-verdediging. Weg is het leer en als de Jong aan de gastheeren een vrijen trap bezorgt, suist, de bal een seconde later pre cies naast het doel van de Graaf. Hij trapt uit, v. d. Pol vangt op en ziet een heel vrij veld voor zich. Hij drijft goed op en geeft een zuivere through pass naar Peereboom, die uit moeilijken stand den gelijkmaker in het net jaagt; precies vijf minuten later. Dat wordt W.F.C. te erg en gesteund door den wind en het publiek valt ze heftig aan. Een langdurige worsteling ontstaat in het rechter zijvak van Alcmaria's speelhelft. Twee corners volgen, doch Jonker gebruikt zijn lengte en werkt weg. Weer wordt er in dal befaamde hoekje gestreden en weer wordt de toestand gevaarlijk, doch enkele schoten vliegen ver naast of hoog over. Bijna herovert W.F.C. dan den voor sprong, als de Graaf een hard schot niet dadelijk in zijn macht heeft. Hij slaat zich er echter moedig door en wint het duel. Alcmaria tracht het spel te verplaatsen, doch als de Jong is doorgebroken, fluit de scheidsrechter ten onrechte voor buitenspel Nog eens komt Alcmaria terug, doch het binnentrio is nu te langzaam. Er volgen nog eenige W.F.G-aanvallen, doch eerst staat de linkervleugel buitenspel en even later redt Jonker. Dan neemt Hamstra een vrije trap, doch de stand blijft gelijk en tevre den gaat Alcmaria theedrinken. Na de rust. De stemming in het Alcmaria-kamp is zeker niet slecht. Tegen den storm in is een gelijk spel bevochten't kan dus een overwin ning worden, als pech niet al te veel mee gaat spreken! Zooals verwacht kon worden, neemt Alc maria dadelijk na de rust het snel in handen en de W.F.C.-verdediging, versterkt c»or twee anderen, krijgt het zwaar te verantwoor den. Weldra schiet de Jong hard in, doch Rensen stompt corner. Deze, zeer scherp door Bos genomen, wordt weggewerkt. Een mi nuut later schiet Peereboom op het doel en weer slaat Rensen het leer corner. Hamstra zet die achter. Alcmaria komt terug, Jo Bos krijgt plotseling een prachtige kans, doch schiet precies voor lang het doel! De aanvallen van Alcmaria zijn bijna niet te noteeren, doch het schieten wordt gaande weg slechter. En als het dan niet lukt, ver slapt Alcmaria even. W.F.C. maakt daar ge bruik van, door eenige aanvallen op touw te zetten. Jonker en Schokker zitten echter goed op den bal en de Graaf blijft voorloopig werkeloos. Dan is het de beurt aan Alcmaria. Ham stra zal er van door gaan, doch wordt ge vloerd. De vrije trap levert niets op. Een halve minuut later weer een vrije trap, als de Jong gehaakt wordt. Resultaat: niets. En ziet, vöor de derde keer wordt de Jong geno men, nu zelfs zonder dat hij den bal heeft. Weer een vrije trap; weer geen resultaat! Dan brengt de thuisclub eenige opluch ting, als haar voerhoede een paar snelle aan vallen opzet. Schokker ruimt nu het veld en Jonker doet hetzelfde bij een volgenden aan val. Dan krijgt Hamstra het leer; hij zet goed voor en Bos kopt in. De verdediging redt echter ternauwernood. Weer wordt de Jong gehaakt, nu vlak bui ten het strafschopgebied Doch ook nu wordt de vrije trap niet benut. Bijna komt het succes dan van den ande ren kant, als Aten en Rem het doel naderen. Een scherp vleugelschot volgt, doch de Graaf staat goed opgesteld en slaat het leer netjes uit den bovenhoek.Een volgende aan val wordt door Schokker gemakkelijk opge ruimd. Het spel verplaatst zich nu vrij snel, al blijft Alcmaria de sterkere. Ze boft er echter niet bij, dat de wind nu veel minder wordt. Tal van schoten worden gelost, doch de meesten vliegen naast en de rest vangt Ren sen met veel gemak op. Dan ontstaat er een benauwd oogenblik voor het Alcmaria-doel. Tot drie keer toe wordt het leer ingeschoten, doch de Graaf ranselt alles er uit. En zelfs als het publiek reeds juicht, heeft hii het leer te pakken. Burger en de Jong komen te hulp en samen ruimen zij het veld. Alcmaria verslapt dan zichtbaar. Vooral de voorhoede is in de resteerende minuten uiterst langzaam en geen schot wordt goed gelost. Daarbij komt, dat de W.F.C.-verdedi ging veel te ruw speelt en Bos de halflinie versterkt. Dat is noodig ook, want W.F.C. - voelt als 't ware een kans, om te winnen. Ge lukkig is de A-verdediging in ongekend goe den vorm en laat zich niet verschalken. Alcmaria mag nog enkele corners nemen, die niets opleveren; ze mag nog vier, vijf vrije trappen nemen; niets gebeurt er, dat verandering in den stand brengt. En in de laatste 2 minuten valt W.F.C. verwoed aan en tot drie keer toe trapt Jonker den bal ver weg. Totdat het eindsignaal klinkt. Alcmaria heeft een gelijk spel bevochten! Hoe er gespeeld is. W.F.C. heeft ongeveer hetzelfde spel als H.R.C., al moeten wij toegeven, dat ze iets beter speelt. De doelverdediger is goed ea klemvast en beter dan de beide backs, die hun heil zoeken in forsch spel. Datzelfde kunnen wij van de halflinie zeggen, die zeker niet opvallend werk verricht, doch die door duwen en haken succes tracht te behalen. Het beste deel van het elftal is wel de voor hoede, die niets van kort spel houdt, doch breede en daardoor gevaarlijke aanvallen opzet. Bleeker is wel de gevaarlijkste man, doch hij doet wel eens wat te veel zonder op zijn medesptelers te letten. In 't algemeen kunen wij zeggen, dat W.F. C. naar onzen smaak te hard speelt, waar door goed voetbal niet mogelijk wordt. Dat ondervond Alcmaria terdege. Geen enkele moment zagen we nóch van haar, nóch van de tegenpartij een fraai combinee rend geheel. En de schuld daarvan lag heusch niet alleen aan den wind! Wanneer wij Alcmaria's spel eventjes on der de loupe nemen, dan moeten we aller- ee.sf een compliment brengen aan de achter hoede. De Graaf heeft zijn doel goed verde digd. al heeft hij schuld aan een doelpunt. Verder was hij best; zijn opstellen mag ge roemd worden. De beide backs hebben zich buiten ver wachting goed gehouden. Jonker speelt weliswaar niet elegant en niet productief, doch hij ruimt op. En Schokker, die minder op den voorgrond treedt, doet zijn best, om te plaatsen, wat hem in den regel goed gelukt. Van groot belang was, dat beide spelers nu wat verder uit het doelgebied bleven. In derdaad, zoo zwak als ze in den Helder w-a- rert, zoo goed waren ze nu en dit drietal heeft Alcmaria voor een nederlaag behoed. De halflinie was ook al beter dan in den Helder. Rootring en de Grand speelden een vlot partijtje en brachten herhaaldelijk op luchting. Lengers was caduc en daardtwr

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9