^Binnenland LLLXLEQin Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. Londensch aanteekenboek Het auto-ongeluk bij Laren. zonder bijzondere formaliteiten door inschrij ving op de rol van het A.-G., onder mededee- ling daarvan aan partijen De verwijzing zal bij uitsluiting geschieden door den A.-R., in dien deze zulks noodig acht, dus niet op ver zoek van één, noch zelfs van beide partijen. Behalve voor de gevallen, als hierboven bedoeld, komt het A.-G. ook samen ter behan deling van de zaken, waarin, nadat dezelven in aanleg voor den A.-R. gediend hebben, ap pél eersten is aangeteekend. In afwijking met het geval van verwijzing, waarbij het A.-G. bestaat uit de drie A.-R van het Arrondissement, wordt bepaald, dat bij de behandeling van zaken in hooger be roep gC:n zitting in het A.-G heeft die A.-R., tegen wiens vonnis hooger beroep is inge steld. In strafzaken zal zijn plaats worden inge nomen door een plaatsvervangend Rechter cn in burgerlijke zaken wordt hij vervangen door den vierden Rechter in het Arrondisse ment, tot wiens taak tevens behoort de ver vulling van het ambt van Kinderrechter en van permanent Rechter van Instructie. Voor het Hof als appél-rechter blijft nog slechts over het nemen van beslissingen in die zaken, welke door den A.-R. naar A.-O. werden verwezen, benevens van dezulke, wel ke door het A.-G. in eersten aanleg zullen zijn behandeld. De taak van het O M. in strafzaken moet gehandhaafd blijven, de griffier der kanton gerechten worden opgeheven en vervangen door één griffie in de hoofdplaats van het arrondissement. De bezetting van het grif- fiersambt dient, aldus de schrijver, te ge schieden door de onbetaalde krachten, welke tot dusver als volontair en plaatsvervangend- griffier optreden. Ten slotte geeft de schrijver ter verduide lijking van zijn betoog een voorbeeld van zijn schema, zooals dat voor het arrondisse ment Alkmaar zou kunnen gelden waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers het thans' aanwezige aantal rechters aanduiden. De Rechterlijke" Macht in het Arrondisse ment Alkmaar bestaat uit: A. 4 (9) Rechters, waarvan zetelende: twee (6) te Alkmaar, n.1. één, tevens President van het A.-G. en één als Vice-President, perma nent Rechter van Instructie en Kinderrechter, tevens ter beschikking als plaatsvervangend rechter in hooger beroep van burgerlijke za ken; één te Hoorn, één te Den Helder. B. 1 (6) Griffie te Alkmaar. C. Het Openbaar Ministerie. Met een rooster van werkzaamheden en een uittreksel van het rapport-Weiter wordt dit interessante werkje besloten. Hoewel de schrijver, met het oog op de historie onzer rechtspraak, zich geen illusie maakt, dat zijn schema zonder meer zal wor den overgenomen, wijst hij er toch op, dat de huidige tijdsomstandigheden uitzonderlijk tot het nemen van zeer bijzondere en ingrijpende maatregelen noodzaken en dat prof. Paul Scholten, rector-magnificus der hoofdstede lijke universiteit deze maand in het Week blad van het Recht heeft geschreven, dat hij als zijn overtuiging wenscht uit te spreken, dat reorganisatie van de rechterlijke macht en van het burgerlijk proces mogelijk is. waardoor niet alleen een bezuiniging wordt bereikt,'minstens gelijk aan die van het plan- Welter, maar ook een verbetering der rechts pleging. zonder dat eenig belang wordt op geofferd. Dien weg en niet dien van hier en daar wat opheffen en besnoeien, zullen wij uitmoe- 'en. MARECHAUSSEE VEROORDEELD. Had een man doodgeschoten, die rijdende zonder licht, niet op eerste vordering was afgestapt. Voor den Krijgsraad te Den Bosch stond gister terecht de 41-jarige marechaussee L. Soentjes van de I Ie divisie der Kon. Mare chaussee, brigade Sittard, ter zake dat hij op 15 Mei een persoon te Óbbicht, die zonder licht op een fiets reed en die, nadat beklaag de hem had gesommeerd om halt te houden, doorgereden was, door een revolverschot doodelijk getrofen had. De auditeur-militair, mr. J. S- L. Aghina, begon met er op te wijzen, dat groote erger nis was ontstaan, toen men in de bladen las, dat een wielrijder, die zonder licht reed, tij dens de achtervolging door een marechaussee was neergeschoten. Ook spreker voelde die ergernis en deze is hem bijgebleven. Het wilde den auditeur-militair voorkomen, zoo lezen wij in de Telg., dat een politiedie naar niet bevoegd is om wapens te dragen wanneer hij buiten dienst is. Nu kan be klaagde wel zeggen, dat hij zulks wel mocht omdat hij onbezoldigd rijksveldwachter en buitengewoon kommies is, en dat er ongure elementen in die streek rondioopen, doch dit wil er bij spr. niet in. Op de vraag of de politieman gebruik mag maken van zijn wapens kan worden volstaan met het ant woord, dat hij zulks alleen mag in bijzondere gevallen, als de omstandigheden dit nood zakelijk maken en als hem geen andere midde len ten dienste staan. Het was dus zeker niet geoorloofd om te schieten op een man, die zonder licht reed. Ten overvloede heeft spr. zich nog gewend tot den inspecteur van de belastingen, om te vernemen of een kom mies der belastingen gerechtigd is om buiten dienst wapens te dragen, doch van diens ant woord is hij niet veel wijzer geworden. Vast is komen te staan, dat beklaagde op hoogst roekelooze wijze met zijn vuurwapen is omgesprongen, welke roekeloosheid den dood van Van der Wouw ten gevolge heeft gehad. De eisch. Beklaagde is niet jong meer en de meeste dienaren der marechaussee zijn op dezen leeftijd onderofficier Hoe het komt, dat hij geen vorderingen heeft gemaakt, weet de auditeur-militair niet;straffen heeft beklaagde echter nooit gehad. De auditeur-militair meent, dat bekl. absoluut ongeschikt is om nog verder als politieman op te treden en de krijgsraad zal er dan ook het zijne toe moe ten bijdragen, dat de man als marechaussee wordt ontslagen. Dit moge hard klinken, zijn leeftijd in aanmerking genomen, doch spr. zal niet anders eischen. Doch daarbij wil hij wel den wenk gevat, dat bekl. bij het admi nistratief personeel zal worden ingedeeld. Ook de op te leggen straf dient een vrij ernstige te zijn, in aanmerking nemende het groote leed, dat door beklaagde* roekeiooze daad is veroorzaakt, waar een vader van een groot gezin is overleden ten gevolge van deze daad. Ten slotte vroeg de auditeur-militair voor bekl.. wegens het veroorzaken van dood door schuld, een gevangenisstraf van drie maan den met verlaging in rang. De verdediger, mr. E. van Zmnicq Berg man. ving zijn pleidooi aan met te wijzen op het zeer gunstig verleden van verdachte. Deze- is zelfs geridderd voor de vele en goede diensten, die hij tijdens den watersnood heeft verricht. Verder toonde spr. aan, dat het bekl. niet te doen was om den man neer te schieten, doch dat het er om ging om het gezag te handhaven. Als een kwajongen zonder licht fietst en er vandoor gaat als hij door de politie wordt aangeroepen, is dat iets heei gewoons, doch als een man, die al op jaren is. zulks doet, zijn er redenen te over om te veronderstellen, dat er wat an ders achter zit. Wat zouden zijn superieuren er van gezegd hebben als hij een man had laten gaan en later zou blijken, dat deze een misdadige was? Pleiter was dan ook van oordeel, dat bek1, niet meer dan zijn plicht heeft gedaan. Be treurd wordt ten zeerste het noodlottige ge volg van dit optreden, maar toch meende pleiter, dat beklaagde niet gestraft moet worden. Mocht de krijgsraad echter een andere meening zijn toegedaan, dan zou de verdediger oplegging van een voorwaarde lijke straf willen vragen. De krijgsraad, daarna uitspraak doende, veroordeelde beklaagde overeenkomstig den eisch van den auditeur-militair tot drie maan den gevangenisstraf met verlaging in rang. Door beklaagde werd terstond gebruik ge maakt van de gelegenheid om appèl aan te teekenen, zoodat de zaak opnieuw zal dienen voor het Hoog Militair Gerechtshof. (Van onzen eigen correspondent). Wassen beelden. Londen, 20 Sept. 1932. Madame Tussaud's is, naar u wel bekend zal zijn, het wassen-beelden-museum van Londen. Dat is het geslachten lang geweest Eenige jaren geleden is het nagenoeg geheel door brand verwoest en de verzameling beelden smolt weg als een kaars onder haar vlam. Velen verwachtten en hoopten, dat dit het einde zou zijn van een instelling, die verouderd werd geacht en niet langer scheen te beantwoorden aan den smaak van den tijd. Maar de vormen voor het gieten van de beelden waren niet verloren gegaan en er waren nog menschen verbonden aan het museum, die de kunst van wassen beelden maken even gotcl verstonden als de oorspron kelijke madame Tussaud, die voor de leiders van de Fransche revolutie in haar tijd af gietsels moest maken van de edellieden en -vrouwen, wier hoofden in de guillotine-mand waren gerold. (Dat handwerk was zoo schok kend voor haar zenuwen, dat zij met gevaar voor haar leven over het Kanaal vluchtte om in Londen haar kunst voor vrediger doei en in kalmer omgeving te beoefenen). Mada me Tussaud herrees uit haar asch. Het werd gemoderniseerd, kreeg een restaurant van moderne aankleeding en een bioscoop, als bijkomende attracties, en bloeit thans meer dan ooit. In de gangen van de Underground vertellen reclamebiljetten, dat men niet het vuur uit de sloffen behoeft te loopen en niet in het gedrang van de straat behoeft te wor stelen om de beroemdheden van den dag te zien. Zij zijn allemaal en als in levenden lijve ..op bezoek" bij Madame Tussaud, van Jim Mollison af tot Rudyard Kipling toe. En toch, als Madame Tussaud's eens niet herbouwd, met beelden hervoorzien en gemo derniseerd was geworden, dan zou Londen toch nog een wassenbeeldenmuseum hebben gehad, ouder en historisch belangrijker en eigenlijk ook veel griezeliger dan het be roemde. Weinigen denken er aan of kennen het, ook al is het gebouw, waarin dit museum zich bevindt, het beroemdste en eerwaardigste van het Britsche rijk. Want het is West minister Abbey. De wassenbeelden-verzame ling in dit antieke Godshuis is er zoo moge lijk nog meer misplaatst dan de opzichtige grafornamenten, die een goede beschouwing van het prachtige interieur belemmeren. Als men echt wil griezelen en daarmee de wijding van het nobele interieur wi! ontgaan, kan men niet beter doen dan de extra sixpence offeren, noodig om toegang te verkrijgen tot deze zonderlinge tentoonstelling van wassen beelden. Men moet er voor een trap op, een oude krakende trap, waar weinig daglicht binnendringt. Deze tocht bereidt u voor op hetgeen volgen zal. In een schemerige ruimte staan er de beeltenissen verzameld van konin gen, koninginnen en andere vorstelijke en adellijke voorouders van de Britten. De ge zichten zijn in de meeste gevallen gemodel leerd van afgietse's, gemaakt onmiddellijk na den dood. De beelden dragen veelal de half verteerde kleeding, welke de afgebeelden bij hun leven droegen. De verzameling is een overblijfsel van een antiek gebruik. Het was nl eens gewoonte deze „levende beelden" vóór het stoffeliik overschot mee te dragen in den begrafenissfc t. Na de teraardebestelling werden de beelden tijdelijk in Westminster Abbev geplaatst als monumenten. De tijde lijkheid werd voortgezet tot op den huldi gen dag. Alleen heeft men de stukken nu sa mengebracht op één plek. terwijl ze voorheen overal in de kerk verspreid stonden. Het oud ste beeld is van Charles II en het meest in teressante dat van Elizabeth, dat zich gedu rende den toeristentijd altijd in groote be langstelling verheugt. In dit geval heeft men echter niet te doen met het oorspronkelijke beeld, dat spoedig na de vervaardiging in stukken viel, maar met een gereconstrueerd stuk. Dit kan een troost zijn voor hen. die de voorstelling van de „virgin queen" hebben geïdealiseerd. Haar wassen evenbeeld in Westminster Abbey flatteert haar zeer zeker niet. Er is ook een wassen beeld van den zee held Nelson, die echter in St. Paul's begra ven ligt. De aanwezigheid hier van het beeld kan worden verklaard uit de buitengewone openbare belangstelling, welke door de be grafenis van dezen held werd gewekt. De straten waren te nauw en zelfs de kathedraal van de City was te klein om de belangstelling in plechtige en waardige banen te kunnen mh& is leiden. Daarom werd bij wijze van tegen- attractie een wassen beeld van Nelson in Westminster Abbey geplaatst, in de verwach ting, dat daarmede een aanzienlijk deel van de massa op Westminster zou worden gediri geerd. De geschiedenis vertelt niet of deze truc slaagde. Maar het beeld, gekleed in Nelson's eigen kleeren, staat daar bovenaan die duistere trap temidden van de oudste wassen beelden van de wereld. Geen bus-staking. De bevolking van Londen zal een zucht van verlichting hebben geslaakt, toen in het begin van de week bekend werd, dat er geen officiëele staking van omnibus-personeel zal zijn. In onderhandelingen tusschen de maat schappij en den secretaris van den vakbond, waarin het personeel is georganiseerd, had de maatschappij wat van haar eischen laten vallen en hoewel de extremistische gemoede ren onder het personeel daardoor niet tot be daren waren gebracht, vonden de vakbona- leiders die van den aanvang van het dis puut af afkeerig waren geweest van een sta king dat er nu niet langer aanleiding was alles op haren en snaren te zetten. Het is op dit oogenblik nog mogelijk dat extremistische groepen onder het personeel zullen blijven ijveren voor een partiëele staking, welke dan een wilde staking zou zijn. Maar de bedrei ging van een algemeen stopzetten van de busdiensten, is toch wel afgewend. Zooals reeds is opgemerkt, moet dit een pak van het hart der Londenaars zijn. Want zij kennen de ellende en het verschrikkelijk ongerief van verkeersstakingen nog wel van vroeger. In te genstelling met andere wereldsteden is de omnibus in Londen het voornaamste en meest algemeen geliefde vervoermiddel. In een vroegeren brief, die gewijd was aan de Un- derground-diensten, is daar al op gewezen. Er rijden in totaal eiken dag van vroeg in den ochtend tot laat in den avond en van en naar de verste uithoeken var. Grooter Londen ten naastebij 5000 omnibussen Ongeveer 400 er van behooren aan kleine onafhanke lijke ondernemingen, die bekend staan als „pirates", een naam, haar gegeven door de groote omnibus-maatschappij, de General, welke de andere 4600 bussen bezit. De op vatting van de General is, dat die kleine on dernemingen, die de routes van de maat schappij volgen en dezelfde route-nummers en borden geBruiken, passagiers afkapen. Vandaar de scheldnaam „pirates". De groote maatschappij heeft indertijd haar uiterste best gedaan om de „pirates" te onderdruk ken, maar is daar nooit geheel in geslaagd, aangezien het publiek altijd graag de zwak ken steunt en aangezien verder ook de pira- tenbussen veelal sneller rijden dan de bussen van de groote organisatie. Indien wij ons nu tot die groote organisatie bepalen, dan kun nen wij zeggen, dat zij met haar 4600 omni bussen (die voortdurend in grootte, snelheid, doeltreffendheid en luxe toenemen) niet min der dan 424 routes of lijnen bedient, die te samen een afstand hebben van 1850 K.M Het gemiddelde aantal passagiers per dag, dat zich toevertrouwt aan de bijzonder vaar dige bestuurders van de General-bussen, is niet minder dan 454 millioen. (Het gemidde! de van de Underground is 1)4 millioen). Bij zulke cijfers kan men zich voorstellen, hoe groot verwarring en ongerief worden, indien deze fabelachtige reis- en trekgelegenheid der Londenaars plotseling niet meer beschikbaar is. Gisternacht om 1 uur zijn, zooals gemeld, zestien passagiers van den verongelukten auto van Laren vertrokken met een uit Bot- trop afkomstigen wagen. Dit was al een even primitief voor 't vervoer ingerichte vrachtauto als die, waarmee het ongeluk is gebeurd. On verantwoordelijk wordt genoemd, dat met dezen wagen zooveel menschen werden ver voerd plus een massa bagage, die op zichzelf een kleinen vrachtauto zou kunnen vullen. De chauffeur in verzekerde bewaring. Op last van inspecteur Schotting uit Am- steraam, die, gelijk is medegedeeld, als des kundige den verongelukten auto onderzocht, is de vernielde wagen gistermorgen naar Amsterdam gesleept voor een nader onder zoek. Toen de wagen overeind stond, kon men nagaan, dat de tram juist vóór het ach terwiel -in den wagen gedrongen is. De chauffeur is in verzekerde bewaring gesteld in verband met het onderzoek. In de chauf feurscabine, waarin het stuur links was aangebracht, zaten rechts van den bestuurder twee mannelijke passagiers, zoodat hij naar rechts minder goed zicht had. De chaufeur, die het gevaarlijke kruispunt door zijn herhaalde reizen zeer goed had moeten kennen, verklaart, eerst te nebben ge remd en daarna gas gegeven te hebben in de meening nog juist vóór de tram te kun nen passeeren. Als de trambestuurder maar even geremd had, meent hij, was er niets ge beurd. De trambestuurder heeft kalm gereden en overtuigd, dat als steeds de van links ko mende wagen zou stoppen is hij doorge reden. Nog een gewonde in levensgevaar. De toestand van de gewonden was gister morgen naar omstandigheden redelijk we. behalve Frau Nickel, die nog steeds in levensgevaar verkeerde. De identiteit van ae doode vrouw was gistermorgen vermoedelijk herkend. In haar handtaschje werd een foto gevonden, dat een der andere slachtoffers tn het ziekenhuis heeft herkend als het portret van Frau Leweck uit Buer, die mede in den wagen gezeten heeft. Deze vrouw was te Am sterdam ingestapt, waar haar dochter werk zaam is. HET ONMOGELIJKE VERLANGD? De arbeiders bij de werkverschaf fing te Witteveen Dr.) blijven er bij, dat het van hen geëischte werk physiek niet mogelijk is. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan het gemeentebestuur van Emmen medegedeeld, dat hij niet kan voldoen aan het verzoek van den raad, om door een tech nische commissie te doen onderzoeken, ol de te Witteveen geëischte werkmethode door de arbeiders niet kan worden gevolgd, omdat zij daartoe physiek niet in staat zijn. Voorts heeft de minister bepaald, dat, wanneer de arbeiders het werk onder de oude voorwaar den niet hervatten, aan geen der arbeiders nog eenige steun mag worden verleend. Aan het advies van de orgasisaties, om den arbeid weer te hervatten op de oude voor waarden, heeft de eerste ploeg ontslagen arbeiders niet voldaan. Deze blijft zich op het standpunt stellen, dat werk, zooals ae werkleidin"- dat wenscht, physiek niet moge lijk en niet vol te houden in. De arbeiders hebben zich Maandagmiddag naar het kan toor van de Arbeidsbemiddeling begeven en aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat zij het werk niet kunnen hervatten op de ge stelde voorwaarden. DELFSTOFFEN IN NEDERLANDSCHEN BODEM. Doloriet gevonden in de gemeente Aalten. 't Was bekend door vroegere boringen, dat op sommige plaatsen niet ver onder de oppervlakte in de gemeente Aalten (Geld Achterhoek) steen wordtgevonden. Op de boerderij „Willink" in Ratum komt het z.g Willink-marmer aan de oppervlakte. De heer G. J. Hannink te Aalten kreeg vau mr. A. Th. ten Houten verlof in het z.g Adamsbosch in het Vossenveld onder Ratum een onderzoek in te stellen. Op ruim twee meter diepte stootte men op steen. Deze is ter onderzoek opgezonden naar het rijks bureau voor delfstoffen en gebleken doloriet te zijn, een steensoort, die zich bijzonder leent voor pakmateriaal bij aanleg van nieu we wegen of straten. De heer Hannink is van plan binnen zes weken een aanvang te maken met het vervoer van deze steensoort, die men totnogtoe steeds uit Duitschland be trok. Naar verluidt, is uit vroegere boringen ge bleken, dat de steenlaag zich uitbreidt over een oppervlakte van ca. 20 hectare, met een gemiddelde dikte van 20 a 24 meter. MISLUKTE AANSLAG OP EEN WINKELLADE. Gisterochtend, tegen den middag, kwam een man naar achteraf is gebleken een 36-jarig werklooze in een sigarenwinkel in de De Clercqstraat bij de Bilderdijk- straat te Amsterdam. Hij zeide sigaren te willen koopen. De winkelier draaide zich om, teneinde het gevraagde uit een kistje te nemen. Van dit oogenblik maakte de bezoe ker gebruik om een greep te doen naar de geldlade, welke hij inderdaad te pakken kreeg. De winkelier had echter gauw in de gaten, wat er gebeurde en de dief die merkte, dat hij was gesnapt, koos het hazenpad. Het geld rolde door den winkelop straat liet de man de lade vallen. De winkelier ging hem achterna en schreeuwde: „Hout den dief". Een inspecteur en een agent van politie hoorden het geschreeuw en zetten den dief na. Daar de man een flinken voorsprong had, sprong de inspecteur op een auto' Na een ren door de De Clercpstraat, werd de werklooze gepakt. Hij is naar het politie bureau Raampoort overgebracht. WANBEHEER EENER WONING- BOUWVEREENIGING. De Limburgsche gemeente Schaesberg be zit een woningbouwvereniging, die haar doel aanvankelijk schitterend nastreefde: zij bouwde honderd woningen met steun der ge meente, die daardoor ook zeggenschap over dat bezit kreeg. Maar daarmee was de werk zaamheid der vereeniging ook afgeloopen. Zij bekommerde zich verder niet om hare wonin gen, zoodat de kwestie van dit beheer in den gemeenteraad ter sprake kwam. En dit col lege nam een krassen maatregel: het besloot de woningen voortaan in gemeentelijk beheer te nemen. PUZZLE, Ik had een lange strook papier waar op vierkantjes waren afgebeeld, zoowel op de voorzijde als op den achterkant. Met wat lijf hechtte ik de beide uitein den aan elkaar zoodat ik een papieren ring kreeg, die ik op de tafel legde. Doch wat gebeurde er nu? Een vlieg, zeker aangetrokken door de nog vochtige lijm, die een weinig was uitgevloeid, zette zich op de papieren ring bij a, snoepte van het pakmiddel en maakte toen een wandeling midden over alle vierkanten hie en aan beide zijden doch zonder over de scherpe kant van het papier te gaan en wonder boven wonder kwam zij ook bij a terug. Begrijpt u 't hoe dit mogelijk was? •st Sutssojdo e8xaaa ap itp jup 'Sut3tnjJ9Ao ep ;ot uara lüion jje9qo.td jjez uara aeauuBM isaag 'tfïT jjeq ua jbbjs jjBq 8uu uep uba jetdBd jaq }Bpooz 'uaquin jetded }»q ut tBB.ip U99 'jqoeq jepuejne ubb qoojtsjejded ep uba uepute ep uexn saeJOAjB leotn uep^ 3uis so jd o DUITSCHLANDS INVOER BEPERKINGEN. Wolff meldt uit Berlijn nog, dat de bladen het bericht bevatten, dat Woensdag een mi- nisterieele commissie onder leiding van een ambtenaar van het Rijksministerie voor voed selvoorziening de door het nieuwe contingen- teeringsstelsel getroffen landen zal bezoeken, om met de betreffende regeeringen directe on derhandelingen te voeren over de contingen ten. 1 EEN NEDERLANDSCHE VINDING. De Schat-glijspanien op een Ita» liaansch schip. Eenige jaren geleden zijn proefnemingen gehouden met het uitzetten van reddingboo ten op het wrak van het nabij Camperduin gestrande Engelsche slagschip „Prince Geor- ge", hetwelk met 46 graden slagzij in de branding lag. Door middel van Schat-glijspanten bleek het toen mogelijk zoowel volbeladen als leege sloepen bij die slagzij veilig en snel te water te vieren. Deze Nederlandsche vinding voor scheepsreddingbooten is thans aangebracht op alle sloepen van het nieuwe Italiaansche schip „Rex". Alle glijspanten zijn in Neder land vervaardigd. Als bijzonderheid omtrent de „schaatsen" van de „Rex" zij nog vermeld, dat de glij spanten voorzien zijn van lange boveneinden, welke extra versterkt zijn om, wanneer bij scheefliggend schip de reddingbooten van de „Rex" langs de overhangende dekken gevierd worden en naar binnen tWaaien, de inzitten den der sloepen tegen lichamelijk letsel te beschermen. INBRAAK TE BAARN. Vijf verdachten gearresteerd In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de tijdelijk onbewoonde villa van den heer Rehbock aan de Gen. v. Heutz- laan te Baarn. De politie vond alle kasten opengebroken en het bleek, dat de inbrekers zich ook toegang hadden verschaft tot den roviandkelder, in het bijzonder tot den wijn- elder. Een aantal flesschen wordt vermist en vele andere flesschen waren uit den kelder naar de gang gebracht. Behalve de flesschen wijn wordt een aantal andere voorwerpen vermist. De politie vermoedde, dat de daaers zouden terugkomen en daarom stelden zich des avonds twee politieagenten in den tuin nabij de villa verdekt op. Een raam, waar door de inbrekers naar binnen waren ge klommen, was opengelaten. Al spoedig kwa men drie mannen opdagen, voorzien van in brekerswerktuigen. Twee van hen waren ook in het bezit van een geladen browning, die zij tevoren in het bosch hadden geprobeerd. Behalve deze drie personen heeft de politie in den loop van den nacht nog twee medeplich tigen gearresteerd, die aanvankelijk de vlucht hadden genomen. Van deze vijf personen ble ken twee uit Hilversum en drie uit Baarn af komstig te zijn. Zij zijn allen in arrest ge steld. VERDERE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. In de gister gehouden conferentie tusschen de directie en den Personeelraad der Neder landsche Spoorwegen deelde de directie mede, tot haar leedwezen verplicht te zijn in verband met de steeds slechter wordende ont vangsten binnenkort een voorstel te moeten doen tot verdere loonsverlaging. Hierover zal de Personeelraad zoo spoedig mogelijk nadere mededeelingen ontvangen. fes y—V IlVc 177. Ze wisten al lang dat Tuimeltje weer in het Kikker land was. Uit alle huizen hingen vlaggen en een heele hoop kikkers kwamen het Kaboutertje zingend tegen. Zoo kwamen ze in een groote optocht bij den koning aan, die na tuurlijk erg verbaasd was, want de koning had Tuimeltje nog nooit gezien. Vroeger woonde de koning heel ver van het paleis af, maar spoedig wilde hij meer van het kabou tertje weten en liet hem bij zich komen 178. Nadat de koning met verbaasde oogen naar Tuimeltje had geluisterd, gaf hij hem permissie het kasteel eens te bezichtigen en Tuimeltje nam dit idee met beide handen aan. Ik weet den weg wel alleen, zei hij tegen den koning en deze antwoordde lachend, dat Tuimeltje maar doen moest wat hij graag wilde. 4 n

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6