rAARSCHUWING F jAtyezouden Stukken Rechtszaken Jlunst m Wetenschap Uiidschciften Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. loirin-fah'eHen wOfHon door de B A YE R-fabrieken uit- F Atpirin-fabletten worden door de BATER.fabrieken uit- liuitend aan Apothekers en Drogisten geleverd. Daarom trachten andere zaken, welke geen verstand van ge neesmiddelen hebben U dikwijls minderwaardige tabletten te verkoopen. Maar heeft U er al eens op gelet, op welke onhygië nische en vieze wijze dergelijke tabletten in zulke zaken bewaard en verpakt worden 1 U zult dan zelf tot de overtuiging komen, steeds uitsluitend de origineele oranje-verpakking van BAYERs oranjcband-buisjes van 20 tabletten a 70 cent en oranje-zakjes van 2 tabletten a 10 cent te eisdien, en alleen Aspirin-tabletten I bij Apothekers en Drogisten te koopen, F f i pTwaar deze origineele verpakkingen verkrijgbaar gesteld zijn. •Helder dit voorstel reeds een vorig jaar in diende, doch toen te laat was. Dit voorstel had destijds onze volle instemming, te meer door dr. Stieler, als hoofdbestuurslid hier zoo voor Huisverzorging gepleit heeft en daarbij wel 50 steun van het H.B. toezegde. Nu echter het hoofdbestuur prae-adviseert het voorstel den Helder, gezien het tekort, niet aan te nemen, meenen wij, zeide de voorzit ter, dit prae-advies te moeten steunen. Even als het H.B. meenen ook wij, dat de reserve niet hiervoor moet worden aangesproken en betere tijden dienen afgewacht te worden. De heer D. Zeeman wilde den afgevaar digden vrij mandaat in deze verleenen. De heer J. Kliffen en C. de Boer releveer den nog het standpunt van het bestuur en ontraadde het voorstel D. Zeeman, waarop dan ook niet verder werd ingegaan. Op een vraag van den heer J. Zeeman antwoordde de heer J. Kliffen, dat dr. Stie ler destijds de toezegging meer als persoon dan als hoofdbestuurslid deed. Ten slotte ging de vergadering accoord met de zienswijze van het bestuur, d.i. dus het prae-advies van het hoofdbestuur op het voorstel den Helder te steunen. Als afgevaardigden werden gekozen dc heeren J. Kliffen en S. Wagenaar. Bestuursverkiezing. Als bestuursleden traden af de heeren S Wagenaar en Jb. Wagenaar te Broek op Langendijk; zij wenschten niet meer in aan merking te komen. In hun plaats werden gekozen de heeren H. van Zuylen en H. Glas te Broek op Lan gendijk. De heer G. IJf te Oudkarspel werd herko zen en nam de benoeming aan. Controle-commissie Als derde lid van de controle-commissie werd benoemd de heer J. W. Groot te Oud- karspel, zij bestaat nu uit genoemden heer en de heeren W. Dirkmaat en C. Keeman. Rondvraag. De heer Stoop wilde de bekendmaking eer der doen geschieden. Het bestuur zal dit in overweging nemen. Hierna 'brachten de heeren F. Moeijes (secret.) en J. Kliffen eenige hartelijke en waardeerende woorden aan den voorzitter, die gemeend heeft nu als bestuurslid te moe ten bedanken, om motieven die door het be stuur gebillijkt werden. De voorzitter zeide hiervoor zeer erkente lijk te zijn. Hij bracht dank aan het bestuur voor de aangename medewerking en zag in de erkenning ook een bewijs, dat zijn werk in het bestuur gewaardeerd werd. Ik wil niet zeggen, zeide hij, dat er geen andere invloe den zijn, maar de doorslag tot mijn besluit is toch wel de waarneming van zoovele an dere functies. Laten jongeren nu mijn plaats innemen. Nog herinnerde hij aan de totstand koming van het consultatiebureau, waaraan hij met hart en ziel gewerkt heeft. Met goede harmonie, zeide hij, ga ik heen en bracht dank aan allen, in het bijzonder ook de zus ters met wie hij prettig heeft samengewerkt Daarna sluiting. BEVERWIJK. Door de raadsleden Eiking en Visser is bij Ged. Staten van Noordholland protest aangeteekend inzake het beleid van wethou der K. Steijn die in een raadsvergadering ge houden op 22 dezer zijn eigen belangen be pleit had en zich bovendien van stemming niet onthouden had alles in zake eigendoms overgang eener strook bouwterrein welke aan genoemde wethouder had toebehoord niette genstaande een bouwexploitant een voor de gemeente veel voordeeliger aanbieding ge daan had. Coöp. bakkerij „Ons belang". In hotel Oud-Meresteijn kwamen de leden van bovengenoemde coöperatie onder leiding van den heer Prent bijeen in hoofd zaak ter goedkeuring van een nieuw concept-1 reglement voor de statuten. Reeds in de van den winter gehouden jaar vergadering was een commissie benoemd welke tot taak had de schriftelijk ingediende- amendementen van de leden te formuleeren Als lid dezer commissie werd de voorzitters zetel tijdelijk ingenomen door den heer Patter die artikelsgewijs het nieuwe reglement voor las met de daarbij ingekomen amendementen Alleen bij de artt. controle op het finan riëel beheer en wijziging in de regeling van het pensioenfonds stond de vergadering dien avond stil terwijl alleen bij het eerste een hoofdelijke stemming plaats had. Het concept-regl. werd daarna in zijn ge heel goedgekeurd. Aan het slot der bijeenkomst dankte de heer Prent den heer Patter voor de leiding dezen avond en werd het voorzittersgestoelte door eerstgenoemde heer hernomen. De voorzitter deelde de vergadering nog mede dat eerlang een nieuw filiaal der Coöperatie zal geopend worden en dat tot winkelhoudster benoemd is het echtpaar J. N v. d. Lem. UITGEEST. In de Donderdag gehouden vergadering van Hoofdingelanden van den polder de Uit- geester- en Heemskerkerbroek te Uitgeest zijn in de plaats van de heeren H. Reijne Hz. en Jk. Kooij, die beiden wegens hunne leeftijd voor hun functie van hoofdingeland voor Uitgeest niet meer in aanmerking kon den komen, benoemd de heeren D. Meijer Jz te Assum en C. Roozendaal aan de Busch en is in de vacature A. Cornelisse Jbz. gekozen de heer J. Winter Kz. en in de vacature Jhr. F. Gevers, Be heer A. van der Sluis. De ver kiezing had plaats bij enkele candidaatsstel- Iing. Collecte Roode Kruis. De Zondag gehouden collecte ten bate van het Roode Kruis heeft in totaal opge bracht de som van 17.65. Buiten verantwoordelijkheid van Ut Redactie. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt DE RADIO-KWESTIE TE LIMMEN. Nu het mij niet vergund is deze zaak in zijn geheel in uw blad toe te lichten, waar door elke lezer van het raadsverslag van Limmen de volle waarheid in deze m.i.z. eenzijdig behandelde zaak had kunnen lezen, zal ik mij tot enkele feiten bepalen. Ie. In het door meer dan 100 personen on derteekend adres aan B. en W. en den Raad, vroeg men niet alleen handhaving van mij maar althans dat ik in de gelegenheid werd gesteld, om ook mijn standpunt toe te lichten En als daaruit bleek dat de heer Houwing het eerst het contract niet nakwam, waaruit alle verdere moeilijkheden zijn ontstaan, geen stappen te doen ten gunste van de fir ma R. J. Houwing. 2e. Over het rapport van den voorzitter, heb ik deze opmerking: Juist dat, wat oor zaak werd van alles, is door den Burgemees ter zorgvuldig verzwegen. 3e. Uw correspondent schrijft „en hij associeerde zich met de firma Houwing". Dit is een onwaarheid, daar ik een contract heb met den he:r Houwing, dat nog voor ieder bij mij ter inzage ligt, benevens meer dere bewijsstukken. 4e. De onwillige houding van mij volgens B. en W. mag ik ook hier nog wel even toe lichten? B. en W. wisten blijkbaar geen andere op lossing dan voor een zeer klein loon, mij den knecht te maken van den heer Houwing. Ter wijl zij blijkbaar' veel gelukkiger waren in het vinden van een oplossing ten gunste van den heer Houwing. Zij vonden voor dezen een oplossing door toe te staan dat een en ander op de firma R. J. Houwing werd overge schreven. Door deze overschrijving toch wordt het bepaalden rechthebbenden onmo gelijk gemaakt hun rechten te doen gelden 5e. De raadsleden vroegen, waarom aan mij, die zich het eerste tot den Burgemeester wendde, geen gehoor werd verleend en toen de heer Houwing met den auto voorkwam aan hem wel gehoor werd verleend. Hierop is m.i.z. geen afdoend antwoord door B. en W. gegeven. U, mijnheer de redacteur, ben ik dankbaar voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, JAC. HOLLANDER. Hensbroek, 27 Sept. 1932. Mijnheer de Redacteur! Uw correspondent te Hensbroek heeft geen juist beeld van het behandelde in de raads vergadering van Hensbroek gegeven, omtrent de benoeming van administrateur van het G. E. B. In de raadsvergadering van Vrijdag j.1 was Jacob Koning benoemd en n i e t Jo- han Koning. De le kreeg 3 stemmen, de 2e kreeg 2 stemmen, nadat genoemde Johan Ko ning als raadslid niet mee mocht stemmen. Maar wat is nu gebeurd? Na afloop der vergadering kwam men pas tot de ont dekking, dat een zwager van den benoemde had meegestemd. Dat wist men zeker niet eer der. Hensbroek is ook zoo groot! Dus Zater dag opnieuw vergaderen, zonder er publici teit aan te geven. In die vergadering staak ten de stemmen en het lot besliste, dat Jo han Koning benoemd was. Men is hier dus goed op de hoogte van de gemeentewetten Het zou wel een onderzoek waard zijn, om te weten te komen of n u de benoeming wettig is, doch dat ligt buiten mijn terrein. Uw correspondent zal dit alles niet gemeld hebben, omdat hem hoogstwaarschijnlijk ver zocht is, dit alles niet te publiceerên, omdat het geen eer voor de(n) betrokkene(n) is. Maar alles moe;: ender den dekmantel blij ven, heigeen ik verkeerd vind en het daar om schrijf. Hoogachtend, K. (Het is bij dezen aanval op een correspon dent o.i. verkeerd, dat K. zelf ook onder den dekmantel blijft. Wij hadden het beter ge vonden als hij zijn vollen naam onder dit stukje gezet had. Red. Alkm. Crt.) Alkmaar, 28 September 1932. Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik U plaatsing van het on derstaande, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Veer, in het blad van Dinsdag 27 September 1932, het volgende: „Het is een zeer ernstige tijd, waarin wij leven", aldus de heer Veen. Zeker is dat zoo, dat voelen wij allemaa en de werkloozen in de eerste plaats. En nu komt die verschrikkelijke politie nog een handje helpen om onze arme maatschappij nog dieper in de put te werken, door dagelijks ïoopen menschen neer te slaan. Is het niet vree3elijk! En sloegen ze nu nog maar kapi talisten neer. maar natuurlijk zijn het weer die arme werkloozen, die het moeten ont gelden. „Hongerlijders" noemt de heer Veen ze. Zooals ik reeds boven toegaf, is het lot der werkloozen verre van benijdenswaardig, maar verhongeren doen ze toch nog niet blijkbaar, want in Amsterdam konden die „honger lijders" op 20 September j.1. nog wel f 1.35 missen voor een retourkaartje Amsterdam- Den Haag. i O ja, it> Den Haag, daar had je weer die vervelende, zich ook met alles bemoeiende >olitie weer. Toen de werkloozen, die al leen maar een beetje demonstreerden en voor de pret wat relletjes maakten, vuilnisbakken naar de politie gooiden ai een agent ver raderlijk neerstaken, toen begon die akelige politie er zoo maar ineens lustig op in te slaan, niet alleen op ruggen van „honger lijders", zooals U de werkloozen gelieft te noemen, maar ook op menschen, die van geen demonstratie afwisten". Nee, maar die is goed. Als er van Amster dam en andere plaatsen extra-treinen met be- toogers naar Den Haag trekken, dan weet men in Den Haag niet, dat daar een demon stratie gehouden wordt! Mijnheer Veen, maak dat de kat wijs, maar niet de lezers van dit Wad. Bovendien, ieder weldenkend mensch kan •begrijpen, dat het op relletjes beluste publiek, als er klappen uitgedeeld worden, natuurlijk ook zijn deel krijgt; een agent kan bij een charge toch ook niet aan iedereen vragen: Pardon, mijnheer, is U demonstrant of is U slechts toeschouwer? En ook U, mijnheer Veen, ik betwijfel het niet, dat, indien U eens rustig nadenkt, en de feiten onder de oogen ziet, U tot de con clusie zult komen, dat die vervelende politie toch slechts haar plicht deed, nietwaar? Stel U eens voor, dat er bij U ingebroken wordt en gestolen! Waar loopt U dan het eerst naar toe? Naar diezelfde gehate poli tie; en als deze in dit geval zijn plicht niet eens deed? O wéé, dén zou }e eens wat hooren! Wat die te verwachten tweede IJ. Wijkstra betreft, heusch, mijnheer Veen, die beeld spraak is wel een beetje ongelukkig gekozen Geestdriftige verwelkoming zou deze waar schijnlijk niet te beurt vallen, in acht genomen de storm van verontwaardiging, die door het geheele Nederlandsche volk voer na den dag waarop de eerste IJ. Wijkstra zijn af schuwwekkende misdaad volvoerde. H. GROENTJES, Metiusstraat 16, Alkmaar. (Wij ontvingen nog eenige ingezonden stukken aan het adres van den heer Jac. Veen, maar achten het niet wenschelijfc, deze alle te plaatsen. Tijd en omstandigheden zijn er niet naar op deze vraagstukken te diep in te gaan. Wij achten 'het althans niet wenschelijk ons blad voor het uitvechten daarvan be schikbaar te stellen. Willen de heeren in het openbaar nader.van gedachten wisselen, dan is elke zaalhouder zeker bereid, hun daarvoor een zaaltje te verhuren. Wij sluiten na deze pro- en contrabeschou wing onherroepelijk de discussie. Red. Alkm. Crt.) DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Mijnheer de redacteur! Hef is werkelijk niet te verwonderen dat er niet meer ongevallen gebeuren op de on bewaakte overwegen, zooals schrijver daar zegt. Maar in het algemeen ondervinden wij zeer grooten last van autobestuurders en pu bliek, want al zie je ze aankomen en je geeft signalen dan is het parool van hen: de weg is van mij. Als het publiek eerst eens beter uitkeek, op en bij de onbewaakte overwegen, en het niet maar raak reed, en met een vaart van 60 of 80 K.M. de overwegen passeerde, maar met een vaart van ten hoogste 10 K.M., zou het voor ons,, en ook voor het pu bliek veel beter zijn. Wij konden de rijders dan ook beter zien. Want het zou toch niet baten zooals schrijver daar zegt om het voorbalcon te verlichten met een driehoek van lichten of te beschilderen met gele-, zwarte- of roode strepen. Want al zou dat geschieden dan zagen de autobestuurders dat toch niet, als zij daar met een vaart van 60 of 80 K. M. rijden. Dus hopen wij, dat het publiek en ook autobestuurders er zich eerst reken schap van geven of de spoorbaan of banen voor hen veilig zijn alvorens zij die over steken. Met dank voor de genoten plaatsruimte. L. Th. W. SCHAAP, Wagenvoerder veroorzaken van dood door schuld. Tegen dezen verdachte, die op 19 April j.1. op de Laan v. Meerdervoort te 's-Gravenhage, na bij het Chrysantplein met een door hem be stuurd motorrijwiel een wielrijder aanreed en daana tegen een boom opbotste, tenge volge waarvan zijn duo-passagier om het leven kwam, is docr het O. M. twee maan den hechtenis en intrekking van het rijbewijs vcor den tijd van een jaar geëischt. De rechtbank achtte niet bewezen hetgeen aan verd. is ten laste gelegd en sprak hem vrij. VRIJGESPROKEN VAN HET VEROORZAKEN VAN DOOD DOOR SCHULD. Een 22-jarige man heeft voor de Haag- sche rechtbank terecht gestaan wegens het POGING TOT DOODSLAG OP EEN POLITIEAGENT. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde giste- i ;n 22-jarigen chauffeur die in den nacht van 12 op 13 Juni in de Previnaire- straat te Haarlem een politieagent met een ijzeren bandlichter bewusteloos heeft ges'a- gen, tot drie jaar gevangenisstraf met af trek der preventieve hechtenis. De eisch was vier jaar. STRAF VERZWAARD. Geen mishandeling, maar poging tot doodslag, zegt de rechtbank. Tijdens een vechtpartij in den nacht van 26 op 27 Juni op den Burgwal te Haarlem was een 55-jarige man met een mes zwaar gewond. Tegen den dader werd anderhalf iaar gevangenisstraf geëischt wegens mis handeling. De rechtbank te Haarlem ver oordeelde hem tot twee iaar gevangenisstraf, wegens poging tot doodslag. RIJWIELPLAATJESELLENDE. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond gister een werklooze terecht, verdacht van het namaken van rijwielbelastingplaatjes Hij bekende volmondig, uit armoede was hij tot het misdrijf gekomen. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van acht maanden tegen den man. Een tweede werklooze, die de nagemaakte rijwielplaatjes in voorraad had, had zich we gens dit feit te verantwoorden. Hij had zooals verdachte zeide niet geweten, dat de plaatjes waren nagemaakt. Wel was hij overtuigd, dat er een „luchtje" aan was. De vorige verd. had hem gezegd, dat hij ze voor 75 cent per stuk mocht verkoopen, zes ervan had hij aan zekeren B. verkocht. Wegens het in voorraad hebben van val- sche rijwielmerken, eischte de officier van justitie, mr. Kist, een gevangenisstraf van tien maanden tegen den man. Tenslotte stond de werkman B. terecht, die zes plaatjes van den vorigen verdachte had gekocht „voor den handel". Ook hij had weer gepoogd zijn koopje aan den man te brengen. Het O. M. vorderde acht maanden tegen den man, wegens het verkoopen van een valsch rijwielmerk, als ware het echt. VERDUISTERING VAN 70.000. Het O. M. bij de Haarlemsche rechtbank heeft gister twee jaar gevangenisstraf ge- eischt tegen den 50-jarigen G. V., vroeger chef der effectenafdeeling van het kantoor Haarlem der Rotterdamsche Bankvereeni ging, wegens verduistering van effecten ter waarde van ruim 70.000, gepleegd in de jaren 1928—'32. Uitspraak over 14 dagen. DOOD DOOR SCHULD? Een aanrijding te Haarlem. Op 4 April jl. is in de Paul Krugerstraat te Haarlem een ongeluk gebeurd, waarbij de 7-jarige Margaretha Dijkman het leven heeft verloren. Een tragische omstandigheid was, dat het meisje juist dien dag zeven jaar geworden was. Gistermiddag heeft de groentehandelaar V. voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan. Hem was roekeloos en onvoorzichtig rijden ten laste gelegd. Verdachte verklaarde niets gemerkt te heb ben van het minder goede remmen. Hij had de remmen een maand voor het ongeluk nog laten bijstellen. Hij reed nooit zoo snel, dat hij krachtig remmen moest om te stoppen. Uit de lichte beschadiging van den bumper der personenauto concludeerde de deskun dige, ir. Tichelaar, dat de vrachtauto niet snel reed. De verklaring van verdachte, dat hij het trottoir is opgereden, omdat door de aanrijding zijn stuur omsloeg, achtte de des kundige aannemelijk. Hij verklaarde voorts het doorrijden van den vrachtauto na de aan rijding aldus, dat verdachte tengevolge van den schok bij het oprijden van het trottoir het versnellingspedaal heeft ingetrapt. De officier van justitie geloofde niet, dat verdachte schuld heeft, doch dat het ongeluk door een samenloop van omstandigheden is gebeurd. Weliswaar waren de remmen van den vrachtauto niet geheel in orde, doch al ware dit ewl het geval geweest, het ongeluk- zou toch gebeurd zijn. Daarom vroeg de officier niet-schuldigverklaring en vrijspraak van vxerdachte. De rechtbank zal op 4 Oct. uitspraak doen KERKCONCERT. Met een degelijk programma, al waren 311nu""ners niet even belangwekkend, maakte Dirk J. Vos, leeraar aan de particu liere muziekschool van Joh. Brands, alhier zich op het concert in de Groote Kerk, gister avond gegeven, bekend als'n zeer degelijk violist die aan zijn instrument cen mooie ,t°n,l0kt „Een s°bere vertolking maar, dunkt ons, volkomen in stijl gaf hij van het concert in de kleine terts van Tartini Geen bravour in net passagespel, geen over matige dinamische schakeeringe^ maar een gave en, zooals gezegd, sobeie vertolking In de Romance in G groote terts van Beethoven kwam er meer warmte in het spelde violist gaf daarin gevoelvol spel, de paar ongelukjes die er plaats vonden waren gelukkig niet erg Van de Suite van Vieuxtemps beviel ons het .meest het derde deel de aria de Prelude en de Menuet wekten als muziek niet veel be langstelling, al was het spel van de violist niet minder dan bij de genoemde nummers en in het Adagio van Haydn. Klaas Pieket Weezerik, de jonge organist der Kapelkerk, stond hem als accompagna- teur zeer goed ter zijde, waar het ncodig was liet hij zich even gelden zonder echter het spel van Vos te overheerschen. Alleen bij de tusschenspelen in Beethoven's Romance waren beiden niet één in opvatting. Pieket nam ze iets langzamer dan de violist. In het solospel neigde Pieket wat naar de virtuozen kant. De Prelude van Bach wat erg snél, ook de Menuet van Boëlmann, al is het tempo Allegro. Het Scherzando van Pierne, met licht aansprekendt registers gespeeld, heel knap, als ook de fantasie van Merkel en mooi was zijn opvatting van het „Prière" van Boëlmann al denk ik me de registratie tegen het slot eenigszins anders. A. K. Panorama heeft een vervolgartikel van H. Bigot over Roovers en Stormen en interes sante kieken met beschrijving van krijgsmans raven. Er zijn novellen van Louise Kingston, ladcliffe Martin en H. K. Webster. In woord en beeld wordt verhaald van den smid van Gretna Green, die trouwlustigen in het hu welijk verbindt. Kieken zijn er o.a. van kin deren, die een poppenkastvoorstelling bijwo nen en geheel in het vertoonde opgaan, van de huldiging van luitenant Pahud de Mor- tanges, sportkieken, mode-opnamen, actueel nieuws uit binnen- en buitenland, benevens eenige zeer mooie natuuropnamen. !n Kie-ke-boe het kleuterweekblad is de redactrice al weer op zoek naar Piede- wiet. Mevr. C. van WijngaardenVan Rie- sen vertelt verder de geschiedenis van het scheepje en mevr. A. BrinkgreveBosman verhaalt van Peter en de kip. Er zijn ditmaal versjes van de redactrice, mevr. Cramer— Schaap en van Dora Mendels. De achterpa gina leert den kleuters een papieren bison vpor de diergaarde maken. IK MAAK ALLES. De vierde aflevering van het nu reeds bekende werk „Ik maak alles" (uitg. Mij. Enum te Amsterdam) ziet er best uit en lijkt ons een zeer nuttige en be langrijke aflevering. Wanneer men toch het boek doorbladert, leest men tal van bijzonderheden over de houtsoorten, over de schaven (hoe ze heeten, hoe ze in elkaar zitten en hoe er mee gewerkt moet worden), over zagen (dezelfde be spreking als bij de schaven), enz. En verder leest men, hoe men moet beitsen en politoeren, hoe bijvoorbeeld triplex een bijzondere behandeling moet heb ben, en tal van bijzonderheden meer. Het spreekt bijna van zelf, dat een groot aantal teekeningen en foto's den tekst niet alleen verlevendigen, maar ook verduidelijken. Een werkteekening (zeer uitvoerig en duidelijk) is ook weer bij deze aflevering gevoegd. CORRESPONDENTIE. Een abonné alhier. Iedere kolenhandelaai kan zomer- en winterprijzen naar eigen ver kiezing vaststellen. Vindt de klant ze te hoog dan gaat hij naar een ander. Zoolang dit mogelijk is, zijn opmerkingen over de prijzen van uw bepaalde onderneming niet van a 1- gemeen belang. Bovendien heeft Uw stukje geen kans op plaatsing omdat de re dactie uw naam niet kent. Red. Alkm. Crt.) KORTE BERICHTEN. Frankrijk heeft weer eenige nieuwe con- tingenteeringen vastgesteld, thans voor ver- sche zeevisch en gezouten haring, voor de tijdvakken van 1 Oct. tot 1 Jan. en 1 Jan. tot 1 April. De 5 pCt.'s leening der gemeente Am sterdam is zeer sterk overteekend. Prinses Juliana zal vandaag naar het Loo vertrekken. 181 Toen de koning het bevel gaf de ooievaar-puree op de borden te doen, ging de deksel ineens van zelf open en dr.rr stond Tuimeltje tot verbazing van den koning en zijn mi nisters midden op de tafel. Onbeschaamd, riep de koning uit, en Tuimeltje die er niets voor voelde gestraft te worden, vluchtte de kamer uit 182 Kikkerk Karei, die al naar Tuimeltje aan het was, was gauw genoeg op de hoogte van de streek, die de ondeugd weer had uitgehaald en daar Tuimeltje zich niets op zijn gemak gevoelde, wilde hij maar zoo gauw mogelijk vluchten. Met hun tweeën liepen ze dansend en sonngena de velden in,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6