Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. ^Binnenland heeft zich over die keuze niet binnen den ge stelden tijd uitgelaten, zoodat hem niet op nieuw de gelegenheid voor het doen van me keuze kan geopend worden. Uit zijn processuleele houding alsmede ui het feit, dat hij sinds geruimen tijd het per ceel bewoont en gebruikt, kan niet worden afgeleid, dat hij zich thans na 6 jaar na den bouw liever van zijn huis beroofd zou zien, dan dat hij een zeer klein deel der door eiseheres onbetwist daaraan besteede bouw kosten betaalt, al is het alleszins begrijpe lijk, dat het hem nog liever zou zijn. ais eiseheres hem ook nog de gevorderde kwijt scheldt. Voor wat het formeele bezwaar betren, eiseheres is ontvankelijk in haar v0[dermg, omdat deze op een heel anderen rechtgrona steunt, dan in de vorige procedure, waarin een rechtsverhouding ex contractu g werd. Gedaagde werd% daarom ver°ordf! aan eiseheres 500 te betalen met de ad 5 pet. van 27 Mei 1931 af, alsmede in de kosten van het proces, aan de zijde van eiseheres bedragende 231.50. EEN PRINCIPIEELE DRANKWETS KWESTIE. De Haagsche kantonrechter mr. Rijers heeft vonnis gewezen in de zaak legen den directeur der N.V. Distilleerden) Copf*rste Schiedam, die op 24 September terechtstond wegens het verkoopen en doen bezorgen van een hoeveelheid sterken drank aan iemand, buiten de gemeente, waarin hij slijtvergun- ning heeft, n.1. aan den te 's-Gravenhage wonenden inspecteur van de Volksgezond heid, die met de uitvoering van de drankwet is belast en teneinde een pnncipieele uit spraak te verkrijgen, bij verdachte per brief kaart een liter jenever had besteld en deze hoeveelheid te zijnen huize te 's-Gravenhage had ontvangen. De ambtenaar van het O.M. had 1 boet. subs. 1 dag hechtenis, geëischt De kantonrechter zeide, in deze zaak geen principieele uitspraak te zullen doen, daar in de dagvaarding de naam van dengene, aan wien het bestelde is geleverd, niet klopt met dien van den als getuige gehoorden heer. Derhalve werd verdachte vrijgesproken. De verdediger had bij de behandeling dezer zaak den kantonrechter op die fout gewezen, doch tevens verklaard, van dit middel geen gebruik te zullen maken, daar het hem om een principieele uitspraak te doen was. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 7 Oct. 1932. G. K. te Heiloo, overtreding tarwewet, 2 boete of 2 dagen hechtenis. L. E. te Amsterdam, overtreding vis- scherijwet, 8 boete of 8 dagen hecht. H. v. D. te Harderwijk, dronkenschap, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. V. Az. te Egmond aan Zee overtre ding jachtwet 12 boete of 12 dagen hcehtenis. H J. S., H. A. P„ L. v. B„ C. V., S. v. V., H B„ A. G., J. C. R., J. J. P. S., S. S., J. B., K. A. R. en A. C. L. te Amsterdam, loopen verboden grond, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. E. C. E. te Alkmaar, F. W. v. R., L. M. en G. C. te Amsterdam, M. M. te Medem- blik, M. K. te Enkhuizen, J. J. B. te Wie- ringen, overtreding politieverordening, de le, 2e, 3e, 5e, 6e en 7e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e 8 boete of 8 dagen hechtenis. Th. K. te Egmondbinnen, K. V. te IJmuiden, A. G. en G. H. te Uitgeest, G. C- W. S. te Velsen, J. v S. te Heiloo, J. B. en C. K. te Schoort, J. W., P. M. B. en G. A. te Alkmaar, M. K. te Zuidschar- woude, F. V. te Akersloot, P. B. te Oter- leek, A. S. te Oudorp, S. J. V., A. G. en J. P. B. te Hugowaard, J. B. V. te Winkel, A. Z. te Sint Pancras, H F., W. T. en R. iW. te Breezand, W. D. S. te Amsterdam, G. M. te de Rijp, J. D. te Anna Paulowna, overtreding motor- en rijwielwet, de le 60 boete of 60 dagen hechtenis, met ontzegging van 9 maanden, de 2e, 8e, 20e en 22e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 3e en 11e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 4e, 5e, 7e, 17e, 18e en 24e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e, 10e, 15e en 16e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 9e 50 boete of 50 dagen hechtenis, met ontzegging van 8 maanden, de 12e 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 13e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 14e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 19e, 21e, 25e en 26e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 23e 7 boete of 7 dagen hechtenis. FIETSENDIEVEN GEARRESTEERD i Hadden rijwielen bij tientallen ge stolen. Gedurende de laatste maanden werden te Rotterdam herhaaldelijk fietsen gestolen, vooral in de omgeving van het Tuindorp op den Linker Maasoever. Er werd een onder zoek ingesteld naar deze diefstallen, maar men kon de daders niet achterhalen. Verschei dene nachten hebben rechercheurs gepost in het Tuindorp, maar zonder resultaat. Ten slotte hoorde men, dat in een garage aan de Sependael fietsen werden gedemonteerd en opnieuw gemonteerd. De politie deed een in val in de garage en daar trof men twee man nen aan die fietsen demonteerden. Bovendien bleek men in de garage een leiding te hebben aangelegd, waardoor men licht kon branden buiten den meter om. De jjolitiemannen wachtten eenigen tijd en toen kwamen nog twee mannen, ieder met een fiets. Ook deze mannen werden gearresteerd. Het onderzoek heeft nog geleid tot de aanhouding van een chaufeur, aie als de hoofdschuldige wordt be schouwd. Er zijn tientallen fietsen gestolen. NAAR EEN ACCIJNS OP EETAARDAPPELEN? Besprekingen der landbouw organisaties. Dat het met de consumptie-aardappelen slecht gaat (vorig jaar daarentegen hebben ze veel goedgemaakt) zal niemand ontken nen. Wij lezen thans het volgende in het officiëele orgaan der Holl. Mij. van Lano- bouw Over steun aan de aardappelteelt heeft onze Akkerbouwcommissie vergaderd en heb ben conferenties met de Zeeuwsche, Noord- Brabantsche, Friesche Maatschappijen van Landbouw plaats gehad. Aan de landbouw- criiscommissie is een uiteenzetting over het vraagstuk gezonden met het dringend 'ver zoek deze moeilijke kwestie met spoed in stu die te willen nemen. Over de mogelijkheid om de aardappelprijzen in het binnenland te steunen is men het op deze conferenties nog niet eens geworden. De aardappelen zijn in vele plaatsen onverkoopbaar en brengen oO a 75 cent per H.L. op, de voederwaarde en meer niet. De gedachte is geopperd op de binnenlandsche markten een kunstmatige schaarschte in het leven te roepen, zoodat de prijs eenigermate b.v. tot 1 50 a 2 per H.L stijgt. Zoodanige kunstmatige schaarschte kan pas intreden, als het over schot blijvend uit de markt wordt genomen. Hoe groot dit overschot is, weet intusschen niemand. Het eerst noodige lijkt ons daarom, een zeer zorgvuldige en spoedige inventarisa tie van de voorraden. De consumptie in Nederland is ongeveer te taxeeren en daaruit valt dan af te leiden welk geweldig kwantum door middel van over- heids-hulp uit de markt zal moeten worden genomen. Dit uit de markt nemen dient dan voor den genoemden prijs van 1.50 a 2 te geschieden. Hiermede zal een zeer groot kapitaal zijn gemoeid. De moeilijkheid is nu, hoe komen wij aan dit kapitaal. Op dit terrein zijn verschillende gedachten geopperd. Slechts een gedeelte van het over schot zal kunnen worden geëxporteerd voor wereldmarktprijs. De rest moet, evenals dit bij de boter het geval is, in het binnenland worden verwerkt. Volgens een persbericht is de regeering voornemens om de 600.000 balen aardappelmeel uit de markt te nemen, om de veenkoloniën te steunen. Als het ge noemd overschot tot aardappelmeel zou kun nen worden verwerkt en eveneens uit de markt zou kunnen worden genomen, waren wij er, doch de prijs welke dan voor dit kwan tum aan den boer zou zijn betaald, zou de re geering er op geen stukken na meer uithalen. De eenige weg hiervoor zou wezen via het veevoeder door b.v. den maïs-aankoop te ver binden met den aankoop van gedenatureerd aardappelmeel, doch hieraan is pas te den ken, als de Nederlandsche veehouderij en varkenshouderij weder loonend is geworden Ook is gedacht aan spiritus bereiden, en ver menging met benzine, zooals dit in Duitsch- land geschiedt. Doch langs d:en weg is ver moedelijk lang niet het kwantum dat over zal schieten te verwerken, tenzij men, dat is mis schien een uitweg, vele jaren over 't verbruik der spiritus zou doen. Tenslotte is ook nog de meening verkon digd, dat bij aardappelen dezelfde organi satievorm zou zijn te gebruiken als bij de crisis-varkenswet, zoodat de binnenlandsche consumenten van aardappelen een heffing betalen, waarmee het overschot als veevoer of anderszins voor bijna niets kan worden weg gewerkt. Het verkrijgen van een heffing per 100 K.G. zou noodzakelijk maken, dat ieder ver voer van aardappelen met geleide-biljet zou geschieden en iedere handelaar of boer een heffing zou moeten opbrengen per 100 K.G. en een administratie zou moeten voeren. Verschillende personen achten dezen weg mogelijk, vooral niet nu haast gemaakt moet worden. Een oplossing, waarbij allen ac- coord gingen, is dus nog niet gevonden. Wel was men het er over eens, dat bij een steun maatregel de invoer voor wereldmarktprijs onmogelijk moet zijn, ofschoon niet één zoo ver zou willen gaan om dezen invoer onmo gelijk te maken, omdat de landen, van waar uit wij aardappelen invoeren, tevens landen zijn, die van ons aardappelen afnemen en wel in zeer veel grootere mate". DOOR EEN KOE AANGEVALLEN. Een kind en een melkster gewond. Te Ledeacker (N.-B.) werd een kind van den landbouwer Derksen door een koe aan gevallen. Een melkster, die het kind wilde ontzetten, werd eveneens door het woedende dier met de horens en hoeven bewerkt. Zoowel het kind als de melkster werden zwaar gewond. Het kind is in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis te Boxmeer opge nomen. BOTER GEKOCHT VOOR DE REGEERING. Te Goes zijn ongeveer 700 kilo boter, die de producenten niet konden verkoopen, opge kocht namens de regeering. Verschillende prijzen werden betaald, voor de beste kwali teit 1.45 per K G. SLAAPWAGENS IN DE NACHTPOST- TREINEN. Gemeld wordt, dat reeds met ingang van 1 November bij' wijze van proef in den nacht posttrein van Amsterdam naar Groningen en omgekeerd een slaapwagen le, 2e en 3e klas sen rijden van de Compagnie des Wagons- Lits. De datum van indienststelling was aan vankelijk gesteld op 15 November. Gemeld was voorts^ dat slechts op het traject Am- meerijderT^Groningen een slaapwagen zou CONTINGENTEERING VAN TEXTIELGOEDEREN IN INDIE Naar verluidt, kan binnenkort het eerste advies van de commissie van advies nopens economische samenwerking tusschen Neder land en Nederlandsch-Indië (commissie- Bruins) tegemoet gezien worden. Verwacht wordt, dat het advies tegen het einde der maand ingediend zal kunnen wor den. De commissie zou In overweging nemen een beperkte contingenteering van textielgoe- deren, zooals door de Twentsche belangheb benden is verzocht. Het Hbld. meent, dat men op goede gron den de verwachting mag koesteren, dat daar tegen van regeeringszijde geen overwegende bezwaren zullen rijzen. DE INDISCHE BOOT-TREIN. De speciale boottrein met post en passa giers, in aansluiting op het motorschip „Jo- han van Oldenbamevelt", zal morgen om 10 uur 20 van Genua vertrekken. Aankomst Woensdagmorgen om 7 uur 5 te Zevenaar, 9 uur 32 te Amsterdam W.P., 9 uur 51 te Am sterdam C.S. TENTOONSTELLING SCHILDERIJEN VAN DE KONINGIN. Opbrengst 31.366 voor beeldende kunstenaars. De koningin heeft als totaal-opbrengst van de tentoonstellingen van haar werken in ver schillende steden van ons land, een bedrag van 31.366 doen afdragen aan het Steun comité voor beeldende kunstenaars. VERHOOGD DUITSCH INVOERRECHT OP EIEREN. Een berichtgever van het Hbld. te Berlijn meldt: Nu het Duitsche handelsverdrag met Zuid- Slavië tegen 5 Maart 1933 is opgezegd zai tegen dien datum een nieuw tarief voor eieren kunnen worden verwacht. Tot dien dag zal het tegenwoordige tarief van vijf mark gel den. Er is thans sprake het nieuwe tarief te bepalen op vijftig mark. Dit zal natuurlijk een volledige uitschake ling van den invoer beteekenen, daar hierdoor elk buitenlandsch ei met een tarief van 3Yi a vier pfg. zal worden belast. NEDERLANDSCHE HANDEL MET POLEN. De „Berliner Börsen-Zeitung" meldt, dat men te Warschau den stand van de Poolsch- Nederlandsche compensatieonderhandelingen zeer gunstig beoordeelt. Men is van meening dat het op 1 Jan. ten einde loopend Duitsch- Nederlandsche handelsverdrag den Nederl. buitenlandschen handel zal bewegen vas- teren voet te gaan zoeken op andere markten, o.a. in Polen. Het Nederlandsche voorstel, dat thans wordt onderzocht, voorziet in een waarde verhouding van 2 1 ten gunste van den Poolschen uitvoer en wordt daarom door Po len als buitengewoon gunstig beschouwd. De voorgestelde transacties zullen gelden voor leveringen van koloniale waren door Neder land tegen goedkoope Poolsche confectie, welke voornamelijk voor de Nederlandsche koloniën bestemd is, schoenen en hout. Voorts wordt de levering van Nederlandsche garens in ruil voor Poolsche cokes en kisten voor het verzenden van fruit overwogen. v HET POSTVERVOER. P.T.T. wil minder treinen en andere vervoermiddelen gebruiken voor het vervoer van de post en dan het ver voer doen geschieden onder verant woordelijkheid der vervoerders. Naar gemeld wordt, zou het hoofdbestuur van den P.T.T. verschillende vervoercontrac- ten met de tramwegen in den Achterhoek hebben opgezegd. De bedoeling zou zijn het getal treinen, waarmede post wordt ver voerd, in te krimpen en te beperken tot die treinen, die direct correspondeeren op de post bestellingen in de gemeenten. De nieuwe re geling zou beginnen op 1 Jan. a.s. Bovendien zal het vervoer der postzakken dan niet meer geschieden door en onder toe zicht van een ambtenaar der posterijen, maar zullen de tramwegen voor het vervoer verant woordelijk worden gesteld. Door dezen maat regel zou behalve op vervoerkosten een be langrijke bezuiniging op personeel worden verkregen. De Nederlandsche Spoorwegen, waarmede onderhandelingen in gelijken geest gaande zijn, maken nog bezwaar tegen postvervoer onder eigen verantwoordelijkheid. DE STEMPELVACANTIEDAG TE AMSTERDAM. De a.r. kiesvereeniging keuren de houding van wethouder Douwes af. In een Vrijdagavond te Amsterdam gehou den drukbezochte vergadering van de Cen trale der anti-revolutionnaire kiesverenigin gen aldaar werd in bespreking gebracht de houding, door wethouder Douwes aangeno men met betrekking tot de stempelvacantie in de hoofdstad op 20 September j.1. Velen meenden dat de anti-revolutionnaire wethouder aan de uitvoering van bedoeld be sluit van B. en W. niet had mogen medewer ken. De kiesvereeniging Amsterdam-Noord nam die medewerking zoo hoog op, dat zij een motie voorstelde om den heer Douwes als lid der A.-R.-partij te royeeren. Deze motie wekte groote verontwaardiging. Met een ver pletterende meerderheid werd besloten, haar niet in behandeling te nemen. Hierna kwam in bespreking een motie, voorgesteld door het Centraal bestuur, wel ke aldus luidde: „De Centrale der a.r. kies verenigingen te Amsterdam betreurt het be- op geregelde tijden, en neem zoo noodig savonds een Poster's Maagpll. De ontlasting geschiedt dan vol komen normaal cn zonder krampen. 0.65 per flacon. sluit van burgemeester en wethouders inzake het vrijgeven van stempelen voor werkloozen op 20 Sept. j.1.en spreekt haar ernstig leed wezen er overuit dat wethouder Douwes zij ne medewerking aan de uitvoering van dat besluit heeft verleend". Deze motie werd met bijna algemeene stemmen aangenomen. REGEERING EN DESTRUCTIE VAN AFGEKEURD VEE. Een geldleening aan de N. V. Thermochemische fabrieken. Naar gemeld wordt, heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw den vol genden brief gezonden aan de gemeentebe sturen in het Westen des lands: „Zooals uw college bekend zal zijn, heeft de N.V. Ned. Thermochemische fabrieken het voornemen, voor het westen des lands een destructor te bouwen, die het den gemeenten mogelijk zal maken te voldoen aan het voor schrift van artikel 15 van de Vleeschkeu- ringswet en aan de artikelen 61 en 63 van het Koninklijk besluit van 5 Juni 1920 Stbl. 285, zooals dat later is gewijzigd, tot uitvoering van artikel 18 van de wet. Onder voorbehoud van goedkeuring van de Staten-Generaal heeft de regeering met het bestuur van bovengenoemde N.V. een overeenkomst van geldleening gesloten, strek kende om haar het benoodigde bouwkapitaai te verschaffen, waarmede gepaard zal gaan toezicht van regeeringswege op de uitoefe ning van het bedrijf en geregelde controle van het af te leveren product, wat de sterili teit betreft. Aangezien in toenemende mate vragen rijzen bij gemeentebesturen te dezer zake, heb ik gemeend, ter wegneming van onzeker heid het bovenstaande te uwer kennis te moe ten brengen. De destructor zal werken voor een gebied, omvattende pl.m. 450 gemeenten, in Zuidhol land, Noordholland, Utrecht en Gelder land.'' SPIJSVETTENACCIJNS VASTGESTELD. Op 35 en 70 cents. De minister van economische zaken en arbeid heeft den prijs van de vervoervergun- ningen voor andere spijsvetten in den zin van artikel 1 der crisis-zuivelwet vastgesteld op 0.35 per kilo vervoerde waar (vervoerver- gunning A Voor de spijsvetten, waarvoor vereischt wordt vervóervergunning A A (mengsel van vetten, gekleurd of kunstmatig gearomati seerd of door bijmenging van zout of water of overigens door samenstelling of bewerking weinig of niet verschillen van boter of mar garine) is de heffing vastgesteld op 0.70 per kilo vervoerde waar. EEN KRANIGE JUFFROUW. Verzette zich heftig tegen twee kerels, die haar wilden berooven. De aanranders sloegen op de vlucht. Vrijdagavond hebben twee mannen een juffrouw, die van de kiosk van de N.V. Van Ditmar's Kioskenonderneming aan de Vee markt te Rotterdam naar haar woning in da Banierstraat ging, gevolgd. Geruimen tijd bleven de mannen op een afstand, maar in da Banierstraat gekomen, hebben ze de juffrouw op den grond gelegd. De eene man hield haar mond dient en haar handen vast, de anders trachtte haar de tasch, die ze bij zich had en waarin vrij veel geld geborgen was, te ontrukken. Dit gelukte evenwel niet, omdat de juffrouw zich sterk verzette. De man, die haar vasthield, heeft daarop de hand van haar mond genomen, waarop de juffrouw „moord" ging roepen. Hierop hebben de daders de vlucht genomen. Van het gebeurde is aangifte gedaan bij de politie. FIETSRIJDER DOOR EEN STIER ACHTERVOLGD. Van schrik gevallen en aan de daar bij bekomen wonden overleden. Te Breyel werd een fietser uit Viersen, toen deze aldaar over een veldweg reed, na- gehold door een stier, die blijkbaar uit de weide ontsnapt was. De fietser schrok zoo heftig, dat hij van zijn rijwiel vk'1 en tegen den grond smakte. Met deerlijk'1 verwondingen werd hij naar |lp( ziekenhuis te Breyel overgebracht, waar hi inmiddels overleden is. EEN SERIE INBRAKEN IN NIJMEGEN. Een zilveren servies gestolen maat weggegooid tijdens de achterVoi ging. Een inbreker heeft zich de laatste daj?en te Nijmegen duchtig geroerd. Vrijdagnacht werd ingebroken in een krui, denierswinkel aan de Jan van Goyenstraa* De toonbanklade is opengebroken en het daarin aanwezige geld gestolen. Vrijdagavond werden twee pogingen tot inbraak gedaan in een woning aan het Kerk pad te Hees en de Voorstadslaan. In beidé gevallen sloeg de inbreker op de vlucht, toen de bewoner zijn aanwezigheid bemerkte. In denzelfden nacht heeft hii de reeks ver volgd. In een villa aan den Bergendalsehe- weg drong hij door het kelderraam naar binnen. Ook hier werden de bewoners door het gerucht gewekt, doch de nachtelijke bs. zoeker zag kans te ontkomen. Een gouden ring met drie diamanten bezet, wordt vermist Later in den nacht had de man zijn opera tieterrein verlegd naar den Sophiaweg, waar hij een villa binnendrong. De particuliere nachtwaker bemerkte onraad en maakte alarm, waarop de man op de vlucht sloeg. Hij had een zilveren servies buiten gemaakt doch wierp dit tijdens zijn vlucht weg. Tij' dens de achtervolging wist hij In de bosscheu te ontkomen. DE DUITSCHE INDUSTRIE TEGEN DUITSCHLANDS CONTINGEN TEER INGSPOLITIEK. In verband met moeilijkheden vooe uitvoer. De Duitsche industrie zet haar campagne tegen de contingenteerings-politiek der regee ring krachtig voort. Naar de B. B. C. meldt, heeft de Eisen und Stahlwaren Industriebund het Rijksministerie van economische zaken met klem gewezen op de gevaren, die de politiek voor den Duif- schen uitvoer, in het bijzonder voor den uit voer van ijzer en staal, ten gevolge kan heb- ben. Reeds hebben eenige buitenlandsche firma's als protest tegen de contingenteering van den invoer van landbouwproducten, hun zakelijke relaties met de Duitsche ijzer- en staalindustrie (als in Solingen, zie vorig nummer) verbroken. Andere firma's hebben haar bestellingen geannuleerd en dreigen met tegenmaatregelen. Een bijzonder duidelijke taal spreken de berichten uit Nederland. Het feit, dat de opwinding in het buiten land en de tegenmaatregelen, die het buiten land beraamt, pas in een beginstadium ver- keeren, doet het ergste voor de verdere ont wikkeling van den uitvoer vreezen. 30 OPCENTEN OP DE INVOER RECHTEN. De Ned. ver. van grossiers op electro- technisch gebied verzoekt den minister vaï financiën opheffing of herziening van de te rugwerkende kracht bij nota van wijziging gegeven aan de heffing van 30 opcenten op de invoerrechten. De doorvoering van óeze bepaling zou een directe prijsverhooging der geimporteerde artikelen veroorzaken, die voor adressanten niet op de afnemers te ver halen is in verband met loopende contracten. Aangezien de bedoeling van de aanvulling van het wetsontwerp is invoer van abnor maal groote hoeveelheden te verhinderen, geeft requestrante in overweging een middel te vinden, dat niet tevens den normalen in voer treft. WIE IS FRITZ SZYMANSKI? Een Pool, die van werkloos taxi-chauffeur smokkelaar werd. Een man, die genoemd wordt „de ko ning der smokkelaars"; om wiens daden de meest fantastische verhalen de ronde doen als ware hij een der beruchtste rooverhoofdlieden uit den Balkan; op wien de douane-beambten aan beide zijden der Duitsch-Nederlandsche gren zen al maandenlang geloerd hebben on die hij door zijn vermetele streken tot wanhoop had gebracht, totdat hij eind* lijk in hun handen viel. Zijn loopbaai- Over het avontuurlijke leven van de zen man vertelt de „Limburger Koerier" het volgende: Zijn grootvader was een Pool, die in zijn vaderland het eerzame boerenbe drijf uitoefende. Evenals zoovele andere verliet de familie S. in 1889 den Pool schen geboortegrond en vestigde ziel in Elberfeld-Barmen. Daar in de butft begon de familie een handel in oud- ijzer, terwijl er tegelijkertijd nog een beetje bij geboerd werd. De held van de zen roman werd in 1890 geboren, zoodfd 197. Maar daar bad de winkelier niet gezien, dat zijn si gaar van de toonbank viel en op een groote kist lucifers te recht kwam. Sssssttttrrrrrtttt Tuimeltje en de winke- i zagen niets meer, alles stond vol rook en als ze dachten dat het gedaan was, begon de brand weer opnieuw. ten8 te Tuimeltje toch kans naar bui- er voor nif H» V erw'l ie Kruimeltje beet pakte, zorgde hij »enrie liet hfi nablJheid van ^n winkel te komen. Zijn wa- S he hriïfieDlaafaCuterJenLtoen hiJ tot stilstand kwam ziin vintrer* ntwfr boodschappen zoo nat geworden i° naar toe moest. U*C kj! en waar_ ij nog ni r 'i

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6