£cwd: en Jmm&ouw JCetk Sdïoot £uchtaaact De wapensmokkel. Brieven uit de Hoofdstad PICCARDS HOOGTERECORD ERKEND. is hij nu 42 jaar oud is. Als jongeman hij in Bannen een tijdlang taxi-chauf feur geweest. Wegens de slapte in het bedrijf werd hij ontslagen. Een tijd lang heeft hij toen in Limburg langs de grens rondgezworven van aals tot Sieben- gcwald en ook in dien tijd reeds smok kelde hij, zoodat hij in aanraking kwam met de Duitsche justitie. Sedert dien heeft hij van smokkelen altijd zijn beroep gemaakt. Zooals ge zegd heeft hij een maand of negen in Duitsche gevangenis doorgebracht. een Duitsche w Als we onzen zegsman mogen gelooven, schijnt hij onder het bewakingsperso neel van dit instituut buitengewoon po pulair geweest te zijn. Hij dischte de wonderlijkste verhalen op over zijn roemrijke daden, waarbij vergeleken een Lord Lister nog maar een kleine jongen was. Zijn fantasie was grenzenloos en de gevangenbewaarders luisterden gaarne naar de verdichsels van den gevangene. Na zijn gevangenschap heeft hij het smokkelen er niet aan gegeven, maar is er opnieuw mede begonnen. Het ge volg was, dat hij weer door de Duitsche justitie werd gezocht. Deze zat hem zoo dicht op de hielen, dat de Duitsche bo dem hem te warm onder de voeten werd. Hij verhuisde naar Nederland en sinds einde December 1931 of begin Januari 1932 woonde hij te Venlo. Vandaar uit leidde hij zijn smokkel- onderneming, die een zeef grooten om vang had gekregen en waarmede reus achtige bedragen verdiend werden. Hoodzakelijk werden koffie en tabak gosmokkeld, omdat daarmede inderdaad heel wat te verdienen viel. thee heeft gedaan. Toen zich dat eenige malen herhaalde en ook vergif in het eten gedaan werd, achtte de vrouw haar leven niet meer veilig en sprak met anderen over hetgeen zij ondervonden had. Zoo kwam de politie op het spoor van de vergiftigingspogingen. Het eten, waarin stoffen gevonden moeten zijn, die hoogst gevaarlijk voor het loven waren, is in beslag genomen en naar Utrecht opgezonden. Doordat de vrouw niets van het eten heeft genuttigd, zijn K.'s pogingen ver ijdeld. Hij beweert niet de bedoeling te heb ben gehad zijn vrouw te dooden. Er zijn ech ter sterke aanwijzingen tegen hem. Hou is Szymanski er toe gekomen om ook wapens te gaan smokkelen? Ook dat heeft weer z'n geschiedenis. Destijds werd aan een Venloschen smoitkeiaar gevraagd, of hij bereid was wapens van Nederland naar Duitsch- land te smokkelen. Deze stemde aanvan kelijk toe, maar later schrok hij terug voor het gevaarlijke karweitje en wenscbte er niet aan mee te doen. Hij bracht zijn opdrachtgevers in aanraking met S. en deze, verlokt door de groote verdien ten één tocht leverde een verdienste van duizend gulden op - nam 't werk op zich en begon met het smok kelen van wapens. S. wist dat er langs Vaals herhaaldelijk wapens naar Duitschland gesmokkeld waren en on danks de waarschuwing van bevriende zijde is hij met het gevaarlijke werkje begonnen. Het was hem ongetwijfeld toevertrouwd. Zijn groote durf, die aan roekeloosheid grensde, zijn handigheid zonder weerga en zijn bekendheid met de grensstreek die hij kende als zijn eigen zak kwamen hem daarbij uitste kend van pas. Dikwijls ging hij zelf over de grens maar vaak liet hij het gevaar lijke goedje door anderen over de grens brengen die daarmede bedragen van 200 tot 300 verdienden. Mag men de verhalen gelooven die in omloop zijn, dan zou de smokkelorganisatie van Szymanski de laatste maanden een on- geloofelijke hoeveelheid wapens over de grens gebracht hebben. Een gevaar voor ons land. Het blad eindigt met de mededeeling, dat de arrestatie van Szymanski het re sultaat moet zijn van verraad door een van de trouwe medewerkers van den „koning De revolvers waren afkomstig van België en een medewerker is naar Luik gegaan, waar hij bij een wapen handelaar voor een zacht prijsje (40 frs. voor 'n kleine en 60 frs. voor een groote) revolver per honderd stuks kon krijgen. Daaruit blijkt, zegt het blad, dat het heelemaal geen kunstje is om in Belgic een grocte hoeveelheid revolvers te kno pen, zonder dat er een haan naar kraait. „Dit moge voor de betrokken Neder- landsche autoriteiten aanleiding ziju op deze zaak nauwkeurig toe te zien ein digt het blad, „want ook Nederland heeft tegenwoordig individuen onder zijn be volking, die te gelegener tijd er niet voor zullen terugdeinzen van wapens gebruik te maken, wanneer ze op zoo gemakke lijke wijze verkrijgbaar zijn. „De Belgische wapenwet is heel ge makkelijk. Het verkoopen en verhande len van wapenen is geheel vrij. Ook het vervoeren van wapenen mag vrij go- scheden, mits deze maar behoorlijk zijn verpakt en niet voor onmiddellijk ge bruik gereed. Wel een bewijs, hoe ge makkelijk men deze aangelegenheid in België opneemt. Nogmaals: voor Neder land is het een reden om voorzichtig te zijn en groote waakzaamheid te betrach ten." UIT EEN FLESCH CREOLINE GEDRONKEN. Droevig einde van een bruiloft. Zaterdag vierde de familie Gerrits te Col- lendoorn feest ter eere van een ondertrouw de dochter. De heer Gerrits en zijn vrouw hebben per ongeluk tijdens de feestvreugde uit een flesch gedronken, welke creoline be vatte. Beiden moesten vervoerd worden naar het ziekenhuis te Hardenberg. Hun toestand is ernstig Nader vertelt De Crt.: De dochter van den heer G. was Vrijdag j.1. ondertrouwd ten gemeentehuize van Ambt-Hardenberg. Toen het bruidspaar des avonds om zeven uur nog niet in de ouder lijke woning van het meisje te Hardenberg was teruggekeerd, besloten de bejaarde ouders maar niet langer te wachten en reeds een dronk te nemen. De vrouw is zeer slecht van gezicht en heeft een verkeerde flesch genomen. Zonder iets te merken heeft het echtpaar daarop creoline gedronken in plaats van brande wijn, zooals zij dachten. Het gevolg was dat de bejaarde menschen spoedig ziek werden. Zij riepen de hulp van buren in en verzochten een dokter te roepen, doch daar de buren niet veel omgang met de familie hadden, had men weinig lust terstond aan het verzoek te voldoen. Ten slotte werd echter iemand be reid gevonden naar Ambt-Hardenberg te fiet sen en de hulp van een dokter in te roepen. Toen deze later de patiënten bezocht, zag hij vervolgens op het politiebureau te Almelo een verhoor werd afgenomen. Daarna werd hij naar de plaats van den misdaad geleid ter confrontatie. Hij blijft echter hardnekkig ontkennen en beweert een alibi te hebben. Er zijn echter enkele tamelijk sterke aanwijzin gen tegen hem. Uit Almelo meldt men ons in verband met den roofoverval te Zenderen, waarbij mei. A. v. d. Pol werd gedood, dat de in den loop van Zondagochtend in een bosch bij Azelo onder Arabt-Delden door den rijksveldwach ter van Delden aangehouden man, zekere G. R. isè Deze man is aangehouden ter zake van landlooperij. Bij het onderzoek van den rech- ter-commissaris van gisteren en hedenmorgen is gebleken, dat er eenige aanwijzingen zijn tegen G. R., in verband met den op mej. v. d. Pol gepleegden moord. Evenwel is het nog niet zeker, dat de gearresteerde de dader is. waarom de politie haar onderzoek ook in an dere richtingen voortzet, waarvoor zij de me dewerking van het publiek inroept. WINDHOOS RICHT EENIGE SCHADE AAN. Gistermorgen is tijdens een kort doch hevig onweder een windhoos in de omgeving van Deventer voorgekomen. Bij den kwee- ker Spijker aan den Twellosche Weg werden de kruinen van een aantal boomen afgerukt en een groot aantal ruiten van de fruitkas sen kapot geslagen. Bij de uitspanning „de Platvoet" aan den weg naar Zwolle werd een zware schutting vernield en is een hou ten gebouwtje omgewaaid. Eenige huizen in de omgeving kregen schade aan het dak. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats Aan De Crt. ontkenen w ij nog de volgen de bijzonderheden: De bewoners van den Platvoet (gem. Die penveen), werden gistermorgen ongeveer elf uur, nadat een onweersbui met hevigen re genval was voorbij getrokken, opgeschrikt door de komst van een windhoos, die heel wat schade heeft aangericht. Omstreeks dien tijd zagen vele bewoners alsmede een aantal voetballers en hockey-spelers, die in de on middellijke nabijheid van het familiehotel „De Platvoet", op de speelvelden aanwezig waren, een groote zwarte zuil uit Z.W.-rich- ting naderen. Het verschijnsel ging met een ken in de autogarage van de weduwe J. Wy- ma te Nieuweklap, gemeente Aduard. De ga rage brandde geheel af. Ook gingen een vrachtauto en verschillende gereedschappen en eenige wagens verloren. Behalve deze wa gens was alles verzekerd. KORTE BERICHTEN. Een commies van de rijksbelastingen, geassisteerd door de politie te Maastricht, heeft aan het station aldaar aange houden een Chinees, die in het bezit was van elf K G. opium. Als gedelegeerde van de Nederlandsche regeering op het deze week te Parijs te hou den derde internationaal congres voor rheu- mathiekbestrijding is benoemd dr. J. van Bre- men te Amsterdam. De 28-jarige J. v. d. Munnik uit de Lan ge Diikstraat te Rotterdam is in een fabriek aan de Achterhang aldaar van een ladder ge vallen. Met een schedelbreuk is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij na eenigen tijd is overleden. Bij het uitzetten van netten geraakte te Grouw de visscher S. Visser te water en ver dronk. Zijn zoontje, dat eveneens te water ge raakte, kon worden gered. Zaterdag heeft de Nederlandsche Bond tot Kinderbescherming in het Jaarbeursge bouw te Utrecht een druk bezochte vergade ring gehouden onder voorzitterschap van mr. H. de Bie uit Rotterdam. De heer K.Czn. de Boer, oud-burgemees ter van Assendelft en oud-lid van de Eerste en Tweede Kamer, wordt vandaag 80 jaar. De Haagsche gemeentebegrooting wijst een tekort aan van 2.600.000, weg te wer ken o.a. door belastingverhooging. Het hoofdbestuur van de liberale staats- partii „De Vrijheidsbond" heeft besloten tot instelling eener commissie ten einde rapport uit te brengen omtrent de liberale politiek in het buitenland. Het gemeentebestuur van Willemstad heeft een uitvoerig adres gezonden aan de Tweede Kamer inzake de overbrugging van het Hollandsch Diep, die bij Willemstad zou moeten geschieden, omdat men dan de kortste verbinding van Noord en Zuid zou krijgen. Ropcke Zweers-Stichting te Ambt-Harden berg. Gistermiddag was zoowel de toestand van den man als van de vrouw zeer ernstig. KIND DOOR EEN JONGEN DOODGESCHOTEN. Ongeval of misdrijf? In het gezin van den werkloozen arbeider Hölters in het grensplaatsje Kaldenkirchen nabij Venlo heeft een 16-jarige jongen een driejarig meisje doodgeschoten- Het werk- looze gezin had sedert eenigen tijd bij zich in huis genomen een 16-jarigen broer van den man, die geruimen tijd in een zenuwlijders gesticht werd verpleegd. Toen nu H. en zijn echtgenoote Zaterdagmiddag tijdelijk de wo ning verlieten, zou de jongen op het doch tertje passen. Terwijl de ouders afwezig ware», moet het kind zijn begonnen te huilen, waarop de jongen een geweer van den muur nam en gekscherend op het kind aanlegde onder de bedreiging: „Als je niet stil bent, schiet ik je neer". Ongelukkigerwijze bleek het wapen geladen te zijn en ging het schot af, waardoor de volle lading in het lichaampje van de kleine meid drong. Het kindje was op slag dood. De jongen, die de woning ont vluchtte, is door de politie aangehouden en opgesloten. Aan De Crt. wordt nog medegedeeld, dat de jongen uit wraak zou hebben gehandeld tijdens de afwezighe;d van de ouders van het kind, omdat de vrouw des huizes in verband met de behoeftige omstandigheden waarin het gezin verkeerde, bezwaar maakte tegen het opnemen van den jongen in het gezin. ROOFMOORD. Twee oude vrouwen in hun woning overvallen en mishandeld; één van hen is reeds overleden. Waarschijn lijk heeft de dader willen stelen. huisjes van de sportvelden. De zwarte mas sa kwam regelrecht op den Platvoet aan en ontwortelde allereerst eenige boomen. Eén er van werd een eind mede de lucht ingenomen. Talrijke takken werden van andere boomen afgescheurd, terwijl vogels tegen den grond werden gesmakt. Vervolgens moest een 40 M. lange serre in den tuin het ontgelden. Van deze werd het zinken dak een 20-tal me ters ver weggeslingerd. Ook werd een poort, toegang gevende tot een der tuinen totaal vernield, terwijl bloempotten op den weg werden geslingerd. Daarna rukte de windhoos aan de over zijde van den weg een kruin van een boom af. Overal werd belangrijke schade toege bracht aan het houtgewas. Een garage waar in zich een tweetal auto's van het familie hotel bevonden, moest het eveneens ontgel den. Een aantal dakpannen werd afgerukt en de voorwerpen, in de garage door elkaar geworpen. De auto's zelf bleven echter ge spaard. Na de verwoesting'aan den Platvoet trok de hoos naar de boerderij van den heer De Graaf, om daar een dak te vernielen en een appelboom te ontwortelen. Een schoorsteen van de woning van den landbouwer Bartels werd verbrijzeld, terwijl verschillende voorwerpen, o.a. een hok met konijnen de lucht werden ingeslingerd. De schade aan den Platvoet is belang rijk, doch ook aan de andere zijde van den IJsel is veel vernield. Op de kweekerij „Heu velskamp" aan den Twelloschedijk zijn tal van broeiramen verbrijzeld. En in den boom gaard werden verschillende vruchtboomen ontworteld. Een paard wierp zich, toen de hoos in aantocht was, plat in de weide neer. Het dier bekwam geen letsel. Nog vernielde de hoos een zevental peppels en werden tele foondraden afgebroken. Op het buitengoed „Het Schol" van de fa milie Van Marle schijnt de windhoos zich gevormd te hebben. Over ten breedte van on- Zaterdag omstreeks negen uur heeft een geveer 30 M. «jn boomen wr„fe:ld, terwijl onbekende een overal gepleegd op twee oude voor de villa een prachtboom het moest on zusters, wonende in eeni Lrenhoeve aan den f^^t p'arï verfpreid. Verschillende ande- 1- ont (Van onzen eigen correspondent.) grindweg van Zenderen naar Albergen, on der Borne (Overijsel). De onbekende heeft zich met een dolkmes op de oudjes, die resp. 80 en 86 jaar oud zijn, geworpen. Beiden werden hevig toege takeld! De tachtigjarige mej. A. Pel werd zoodanig gewond, dat zij vrij spoedig is overleden. De zuster van het slachtoffer had de tegen woordigheid van geest om hulp te roepen en dreigde met de buren te gaan waarschuwen. Hierdoor nam de roover de vlucht. Onmiddellijk hebben omwonenden de poli- 'L 1«IOIA ruac VERGIF IN HET ETEN ZIJNER VROUW GEMENGD. Tragedie van een jong echtpaar. Omtrent de gemelde poging van den 28- jarigen meubelmaker om zijn 21-jarige vrouw van het leven te berooven door vergif in haar «en te mengen, verneemt de Crt. nader, dat de man reeds verscheidene malen heeft ge tracht zijn vrouw uit den weg te ruimen. Het echtpaar is nog slechts enkele maanden gehuwd. Reeds kort na den huwelijksdag moet K. hebben geprobeerd zijn vrouw om het leven te brengen door de gaskraan open te zetten. Hij stad het trouwens niet onder stoelen of banken, dat hij tegen wil en dank was gehuwd en dat de huwelijksband hem hinderde. Voordat hij in het huwelijk trad, had hij zeven jaar lang omgang met een an der meisje. Kort na de verbreking van deze verloving huwde hij zijn tegenwoordige vrouw- De verhouding tusschen liet jonge echtpaar liet veel te wenschen over en den laatsten tijd was het voor de buren niet ver borgen gebleven, dat dikwijls heftige scènes voorkwamen in het huishouden van den iihj ii bel in «i kt? r De vrouw heeft voor het eerst wantrouwen tegen-haar man gekregen, toen zij eenige malen een vreemden smaak aan de rhee proefde en na het gebruik ervan ziek werd. Later is gebleken, dat K. rattenkruit door de 'J. XiVW t re boomen werden hier van de kruin ont daan. Ook aan deze zijde van den IJsel verried het vee in de stal de komst van den wind hoos. Deze ging gepaard met een hevige duis ternis, terwijl de vernielingen in een zeei kort tijdsverloop, misschien een minuut zijn geschied. Naar wij vernemen Is men aan den Plat voet verzekerd; zoo ook de familie De Graaf. De heer Van 't Spijker aan den Twelloschen dijk echter niet. Dat geen persoonlijke ongelukken voor- anr* nroluv Kpcr*h nn WPTI VAN MUZIEK EN VERKOUDHEID EEN HOOFDSTADFLITS. De Bond van Dilettanten-Muziekvereeni- gingen heeft geen geluk gehad. Een keer was het groote muziekfeest al afgelast en nu Zon dag dan heeft de lang verwachte gebeurte nis, ondanks weer groote tegenwerking van Pluvius, ten slotte plaats gehad. Maar dat de Amsterdammers niet bang zijn voor stroomenden regen tenminste wanneer er muziek wordt gemaakt is Zondag weer duidelijk bewezen. Wij moesten dit veel meer doen, zoo wandelen met muziek door de stad, een groot deel van de bevolking in op tocht meenemend, dan een concert ergens op een plein om dan ten laatste maar weer een eind te gaan wandelen. Nu was dit wel een bijzondere muziekgebeurtenis. Immers uit alle deelen van de stad waren de muziekcorpsen naar de Westermarkt gekomen, zij hadden voor zich hun vasten aanhang bewonderaars of supporters meegetroond en toen hebben zij ferm geblazen voor duizenden wachten den aan den voet van Amsterdams hoogstcn toren. Het was echt Amsterdamschhet bleef alles in de binnenstad, op een der mooiste plekjes met als „achterdoek" de prachtige oude kerk, stelden de banieren, de tamboers en de blazers zich ïond het kleine podium op en gaven er de gezamenlijke uitvoering van een aantal welklinkende marschen. Dat geeft stemming aan de stad en ik geloof niet, dat er iets de Amsterdammers zoo fascineert en meesleept figuurlijk en letterlijk, allebei als muziek. In plenzenden regen stonden dikke hagen van menschen langs Raadhuis straat en Damrak; ziet u, dat is toch liefde voor de kunst. Aan de P. H. Kade tegenover het Station zou worden ontbonden. De poli- tiepaarden dropen van het water, talrijke paraplu's kwamen er mee in den stoet, maar van teleurstelling was bij geen der deel nemers sprake. Vijftien corpsen, vroolijk spelend, keurig achter elkaar marcheerend trokken in deze grauwe middagstemming naar de plaats van ontbinding zonder een zweem van spijt of merkbare ontstemming in verband met het weer. Ik heb een diepe be wondering voor deze dilettanten gekregen en wanneer ik er over te zeggen had, ik zou el- ken Zondag in ons Amsterdam een paar van die corpsen laten loopen. Het verhoogt de goede stemming en de menschen zelf hebben er zeker niet het minste pleizier van. niet minstens drie of vier keer het eerste half jaar heeft verhuisd, weet eigenlijk nog maar wemtg van het werkelijke studentenleven. Er is nu ook een Centrale voor kamerzoekende studenten, een instelling, die ongetwijfeld haar nut wel zal bewijzen. Hier zit zelf een studeerend jongmensch aan het hoofd. In konen tijd heeft dit „riappy-Home zooals de zaak genoemd wordt, zich ontwikkeld tot een instelling, van alle gemakken als het ware voorzien. Men kan hier hulp krijgen bij het studeeren, een lange lijst van kamer-adressen met daarnaast allerlei wetenswaardige bij zonderheden inzien en bovendien autolessen kriigen. Een veelzijdige organisatie dus, waarvan, te oordeelen naar den wagen met autocursisten, die dagelijks de stad door kruist, druk gebruik gemaakt wordt. De studie van den directeur evenwel zal, hoe drukker de zaak wordt, er wel naar even redigheid onder lijden. Maar wie weet is een dergelijke „Centrale" in deze tijden nog wel winstgevender dan een jonge dokters- of advocatenpraktijk Van de yo-yo epidemie, welke op komst schijnt te zijn, heeft Amsterdam nog niet zoo veel te verduren als aanvankelijk werd ver ondersteld. Het komt misschien, omdat de fabrikanten niet leveren en de groote toe vloed van dit soort speeltuig eigenlijk nog komen moet. Zoo hier en daar zien wij een een schooljongen of aanstellerig jong heertje, die dan blijkbaar de nouveauté heeft meegebracht uit Brussel of Parijs en zulks niet onder stoelen of banken wenscht te steken, yo-yo-en in de Leidschestraat of op een of ander café-terras. Het kan geloof ik geen kwaad. De Amsterdammers kijken een beetje meewarig glimlachend naar het tolletje aan het touwtje en hebben zich er voorloopig nog geen vaste meening over gevormd. De straatjongen q.s. laat zich op het oogenblik nog onbetuigd en heeft zijn rappe opmer kingen tot nu toe nog achterwege gelaten. Maar die komt eerstdaags zeker wel uit den hoek We hebben meer last van de verkoudheids- kwaal, die op groote schaal hier heerscht. „Met den invallenden herfst" zeggen de des kundigen, doch ook zij, die het weten en ex pert zijn op het gebied van neusverkoudheidi ai catarrh, proesten en hoesten en niezen dat het een lust is en om alle vertrouwen in hun geneeskunst te verliezen. In de trams en ach ter de loketten op de gemeentekantoren, in de restaurants en vergaderzalen, in schouw burgen en bioscopen, overal doet de ver- koudheidsgolf zich gevoelen. De rustig stap pende agenten gebruiken hun zakdoekei meer dan potlood en opschrijfboekje en men kan geen bezoek afleggen, zakelijk of wel privé, of men wordt met zakdoek gewapper en ge weeklaag over die verschrikkelijke verkoud heid verwelkomd. Er wordt geen thee meer gepresenteerd, maar dropjes van verschillend kaliber en in de meest uiteenloopende sma ken en de inleiding tot elk gesprek gaat stee vast weer over natte warme doeken, rum of moderne smeerseltjes, waarmee wij zooveel succes hebben. Het einde var. den zomer wordt zoodoende wel op uiterst overtuigende wijze gedemon streerd. Wij klagen weer steen en been over het kille en natte klimaat en de gelukkigen onder ons spreken van het zuiden en doelen dan op betreffende uitstapjes naar het land, waar de winter niet komt. Gelukkigen! Met hen maken wij ons blij. Wij zien in gedachten een blauwe kust met palmen en een heerlijk ons koesterende zon, om twee tellen alter weer tot de schrikkelijke werkelijkheid te worden teruggeroepen door luid snotteren en gesnuif en felle jachtregen over het glinsteren de asphalt in onze kille, tochtige stad. VAN SIEGEN. MINDER UITPLANT VAN HYACINTHEN. In de Zaterdag te Lisse gehouden verga dering van de vereeniging „De Hyacinth" is de vereischte meerderheid voor een voorstel tot beperking van de hyacinthenteelt verkre gen. Medewerking staat nu vast van 85 pCt, van de met hyacinthen beplante oppervlakte Dit is een oppervlakte van ongeveer 400.000 roeden. Het plan houdt geen regeling der teelt in; men kan planten wat men wil, als men maar meewerkt om den totalen voorraad plantgoed te verkleinen. vyuiiiiuucijija JUWUVH tie gewaarschuwd. Het parket uit Almelo'was vrij spoedig ter plaatse. Een uitvoerig onder- kwamen» maS men a's e£n ge.uk beschouwen, zoek is ingesteld daar u 11 wel menschen op den weg wa- j-iiren en takken van boomen, alsmede andere --x naar hpnpHpri kwél- In de boerenhoeve werd een dolkmes ge vonden, alsmede een horlogeketting, waarvan de vrouw de herkomst niet wist te vertellen. Vermoedelijk is deze ketting afkomstig van den dader. Vermoed wordt, dat roof de aan leiding voor dezen overval is geweest. Men wist, dat eenige weken geleden de oudjes een koe verkocht hadden en daarvoor een bedrag van ongeveer 100 hadden ge- ind. De dader heeft behalve van het mes ook gebruik gemaakt van een klomp om de oudjes te bewerken. Onmiddellijk zijn de nasporingen begon nen, welke tot diep in den nacht werden voortgezet. Daarbij werd gebruik gemaakt van een politiehond, die echter bet spoor van den misdadiger niet verder kon volgen dan den weg. Omtrent de toedracht van den overval is heel weinig bekend geworden, omdat de oud ste zuster, die in het leven is gebleven, stok doof is en zeer verwarde verklaringen geeft. Heden is het onderzoek met kracht voort gezet. In den loop van den morgen werd in een bosch bij Azelo onder Ambt-Delden door den rijksveldwachter van Delden een man aangehouden, die bij het zien van den veld wachter op de vlucht was geslagen. Hij werd gevankelijk overgebracht naar Zenderen, daar aan een verhoor onderworpen, terwijl hem ren en icmn^n voorwerpen, met geweld naar beneden kwa men. De hoos verplaatste zich van het Zuidwes ten naar het Noordoosten en moet nabij Die- ZAAKVOERDER VAN VARKERS- CENTRALE. Voor de gewestelijke varkenscentrale is als zaakvoerder te Heiloo, Egmond Binnen en Egmond aan Zee benoemd de heer J Docter uit de Egmondermeer. ICI1 11 CjdJL HVfc penveen haar einde hebben gevonden. De wervelstorm heelt op zijn weg Diepenveen den mast van het schip „Risico: uit Rotterdam, afgeknapt en de luiken van het schip enkeie honderden meters ver weg slingerde. Nabij Ankersmit'8 katoenfabrieken werd een kap van een kraanwagen opgenomen en eenige honderden meters verder neergesmakt. ver- BRANDEN. Schelf met 60.000 kilo hooi brand. Te Zaandam is Zaterdagmorgen half vier de brandweer opgeroepen voor een uitslaan- den brand aan het Mr. Cornelispad. Een hooischelf van 60.000 K G. van den heer K. de Boer, staande naast diens boerderij, ging verloren. De brandweer slaagde erin, de boerderij zelf te vrijwaren. Vermoed wordt, dat de oorzaak is gelegen in een overgewaai de vonk uit een fabrieksschoorsteen. Garage uitgebrand. Vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting is Zaterdagnacht om 3 uur brand uitgebro- De studietijd is weer begonnen. Wat on wennig nog loopen de kaal geknipte groenen, nu weer met behoorlijke hoedjes of alpino's op, door de stad, al of niet in gezelschap van de „oudejaars"; de verschillende disputen zijn weer gevormd en hebben hun borrelfeesten op vaste punten in de stad eiken middag ge organiseerd en binnen enkele dagen zullen ook de colleges weer aanvangen en de toe komstige dokters, advocaten en theologen zich weer ijverig aan hun studie geen wijden. Het gezoek naar kamers is weer voorbijzoo hier en daar zijn de jongelui, meer of minder naar genoegen, ingetrokken, na natuurlijk et telijke kamers te hebben bekeken en omtrent allerlei details met kost ju ff rouwen en huis bazen langdurig te hebben onderhandeld- Amsterdam is eigenlijk geen studentenstad en de verschillende vrijheden van Delft en Leiden worden hier niet zoo gemakkelijk ge tolereerd. Hier mag geen mandoline worden gespeeld, daar weer maakt men bezwaar tegen het eigen boekenkastje van thuis, dan weer wil het hoofd van het gezin de huis houding vooral in de oogen der studeerenden te regelmatig voeren door tijden van ontbijt of diner, mitsgaders thuiskomst te nauwge zet te bepalen, zoodat ook in dit geval voor de jonge dokters en rechtsgeleerden, elk huis je zijn kruisje heeft. Het is den eersten tijd dan ook'altijd .wat been sa weer trekken en wie De samenwerkende afdeelingen Alk maar en Haarlem van den Geref. Bond in de herv. (geref.) kerk, hebben een herv. geref. evangelisatiekring voor Noordholland boven het IJ opgericht. Zaterdag is te Wuppertal (Duitsch land), geopend het eerste internationale con- gers van bonden van christelijke opleidings- en schoolvereenigingen, zoo meldt Wolff. Talrijke gedelegeerden, vertegenwoordigers van stads- en gtaatsregeering en van de evan gelische kerk waren aanwezig. 16201 M- De Fcdération Aeronautiaue Internationa le heeft na onderzoek vaii de haar door den Aeroclub van Zwitserland gezonden papie ren den stratosfeervlucht van iprof. Piccard is Augustus als volgt vastgelegd: J. Eoogterecord. 2. hSSÏÏicord0'kfeTballön) 8, categorie (Jnhoud van meer dan 4 M2.) met 16201 M.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7