^Binnenland JUooUicUud Tlieuws £aalste A Jcumeel Jjiqczmdm Stukken MackthcicfUen Ten slotte vraagt ds. Vonkenberg om te worden gehoord, ten einde de kwestie nadqr GEEN CONFLICT IN HET DUITSCHE KABINET. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Het vliegtuig „de Duif" is gister om 12 uur op Schiphol geland. Aan boord bevonden zich als eerste bestuurder, Parmentier; tweede bestuur der Buitenhuis. De Duif (thuisreis) te Boedapest ge land. De Ijsvogel (thuisreis) te Calcutta ge land. De Kwartel is 9 October te Bagdad ge land. I VON GRONAU OP HET WATER GELAND. Na de Duitsche vlieger von Gronau in radiotelegram mededeelt, is hij na 'n vol gens hem vlot gedane landing te Settenham, naar Mergui, de eilandengroep in de golf van Bengalen, gestart. Op korten afstand van Mergui raakte de koelwatertank van een der motoren defect zoodat hij gedwongen was op het water te landen. Het herstel van het de fect zal geruimen tijd duren. Het kan nau welijks op zee hersteld worden. Daarom zal von Gronau trachten op een motor varend Mergui te bereiken. Bij de tropische hitte welke in deze streken heerscht levert dit ech ter ook gevaar op voor den tweeden motor. Om dezen reden zou hij wellicht trachten te legrafisch hulp te krijgen om de vliegboot naar Mergui te laten sleepen. De vlucht van Von Gronau. Het draadloos station te Manilla heeft een radiobericht ontvangen van von Gronau waarin wordt gemeld, dat het s.s. „Carago- la" met hem in draadlooze verbinding staat en van koers veranderd is, om de vliegboot de noodige hulp te verkenen. Het is waarschijn lijk, dat de vliegboot naar Mergui gesleept kan worden. Het is niet bekend, of von Gro nau zijn vlucht volgens het vliegplan zal kunnen voortzetten. Eenige dagen vertraging »jjn zeker te wachten. IN VHF EN EEN HALF UUR VAN ROME NAAR BERLIJN. 1 Het driemotorige Junker-vliegtuig D. 2202 'JU 522, dat onlangs het traject München- Rome in drie en een half uur vloog, heeft een nieuw record gemaakt door in 5'A uur van Rome naar Berlijn te vliegen. De snel trein heeft voor dezen afstand ongeveer an derhalve dag noodig. DE ZEPPELIN WEER NAAR ZU1D-AMERIKA. Het luchtschip Graf Zeppelin is gister avond onder leiding van kap. Lehmann op gestegen voor zijn achtsten tocht naar Zuid- Amerika. Twaalf passagiers maken de reis mede. Onder de passagiers bevinden zich o.a. admiraal Zenker van het rijksweerministerie en de directeur-generaal van de Duitsche Rijksspoorwegmaatschappij. PRINS HENDRIK NAAR DEN HAAG. Prins Hendrik zal zich morgen van het Loo naar de residentie begeven. WAARSCHUWING. De hrig. commandant der Koninklijke Marechaussee te Beverwijk waarschuwt tegen het aangaan van zakenrelaties met A. G. Noordermeer, geboren 13 Januari 1908 te Sassenheim, commis- sionnair en handelaar in bloembollen en wonende te Beverwijk, Adrichem- straat no. 30. Bedoelde persoon schijnt er een be roep of een gewoonte van te maken om bloembollen en snijbloemen te koopen zonder betaling der geleverde goederen. Deze practijken zijn uitgekomen in de omgeving van Beverwijk, terwijl het niet onmogelijk is, dat hij deze eveneens heeft bedreven in de omgeving van. Poel dijk en in dat gedeelte van Noordbra bant, waar bloembollen worden ge kweekt. Inlichtingen terzake worden gaarne tngewacht bij voornoemden brigade commandant. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. Einde September 1932 logeerde in hotel van Geffen te Heerlen, een per soon, voorgevende genaamd te zijn Friedrich Reichler, geboren te Weenen 5 September 1905, akomstig uit Oosten rijk en vertegenwoordiger te zijn van de Mulhausener Courant. Hij beweerde voor bedoeld blad een zakenreis te doen in Nederland en verklaarde aan den hotelhouder momenteel geen geld bij zich te hebben, doch een telegrafische postwif.^el te verwachten. Daar hij een zeer betrouwbar ju indruk maakte, werd hem logies verleend. Hij maakte tame lijk groote verteringen, zoodat hij den hotelier een bedrag van 32 schuldig was toen hij vertrok zonder te betalen. Vo'gens mededeeling van het Oosten- rijksche consulaat te Rotterdam betreft het hier een zeer geraffineerden oplich ter, die in Oostenrijk en Zwitserland de-, zelfde praktijken uitoefende en deswege door de politie aldaar wordt gezocht. De mogelijkheid bestaat, dat hij in andere plaatsen van Nederland eveneens aan bedoeld feit zich zal schuldig maken. Signalement: lengte ong. 1,70 M., ten ger postuur, blond haar, bruin colbert- costuum, grijze pullover, blauwe alpen muts, spreekt Duitsch, was in het bezit van een lichtgele koffer en bruine ak- tenmap. DOODELIJK ONGEVAL. Zaterdagavond verloor een groentehande laar op den Jutfaaschenweg een kistje van zijn wagen. Toen de man het kistje weer op den wagen wilde laden, naderde uit de rich ting Jutfaas een met steenen beladen vracht auto. De chauffeur van den auto haalde uit om den groentehandelaar te ontwijken, doch deze liep precies op den vrachtwagen in met het gevolg, dat de groentehandelaar onder den auto terechtkwam en overreden werd. Door den geneeskundigen dienst werd het slachtoffer nakr de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht, waar de man eenigen tijd later aan de bekomen verwondinfen is overleden. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Eenige ooggetuigen hebben ver klaard, dat de bestuurder van den vracht auto te hard gereden heeft. MINISTER RUYS DE BEERENBROUCK NAAR DE WERKVERSCHAFFINGEN. De minister van staat minister van binnen- landsche zaken, jhr. mr. Ruys de Beeren- brouck, heeft zich heden, vergezeld van den hoofdinspecteur voor de werkverschaffing den heer Meyer de Vries, naar Zuid-Limburg begeven tot het bezoeken van enkele werk verschaffingen. toe te lichten. Hij vertrouwt, dat de Koningin aan de gedupeerden recht zal doen ge schieden. *>- IN HOOGER BEROEP. - - De moord op agent Baas. 'J. F. 3. Rutgers, die zich mede gesteld heeft als verdediger in de zaak van van B., die in verband met den moordaanslag op agent Baas is gearresteerd, heeft Zaterdag hooger beroep aangeteekend tegen het arrest van de rechtbank, waarbij d. gevangenhou ding van van B. van bevolen. MR. KAN BIJ DEN DUITSCHEN KEIZER. Uit Doorn meldt men ons, dat oud-minister Kan heden een bezoek heeft gebracht aan den gewezen Duitschen Keizer. MOEILIJKHEDEN MET WERKLOOZEN TE KROMMENIE. Men meldt ons uit Krommenie: Tijdens de uitbetaling op Vrijdagmiddag van den wekelijkschen steun aan de werkloo- zen te Krommenie, waarbij groote verbitte ring ontstond over het feit, dat hun, in tegen stelling met het vorige jaar, op den eersten betaaldag in October een bon voor brand stoffen werd onthouden, trok een troep van ruim vijftig werkloozen, sommigen gewapend met zakken, naar het terrein van de gemeen telijke gasfabriek, waarz e, niettegenstaande de protesten van den directeur, de zakken gingen vullen met anthraciet. Toen de inmid- delsg ewaarschuwde politie op het terrein "erscheen, waren de demonstranten reeds met .iun buit verdwenen. De politie stelt en onderzoek in. KORTE BERICHTEN. De heeren D. W. L. Hoekstra en B. Sieswerda, oud-leerlingen der R. H B S te Alkmaar, zijn te Amsterdam geslaagd voor de gezamenlijke tentamina van het eerste gedeelte candidaatsexamen ge neeskunde. OVERTREDING DUITSCHE DEVIEZENVERORDENING. Uit Düsseldorf werd Zaterdag gemeld, dat een zekere Wilhelm Bultmann naar Neder land was gevlucht, in verband met verduis tering van 180000 RM. aan effecten. Wij ver nemen, dat de Amsterdamsche politie zich met deze zaak heeft bezig gehouden, en den betrokkene heeft aangehouden. Het bleek echter, dat hier geen sprake is van verduiste ring, doch van overtreding van de Duitsche deviezenverordening. In verband hiermede heeft de Amsterdamsche politie den Duitscher na zijn verhoor weer in vrijheid gesteld, om dat de door hem gepleegde overtreding hier te lande niet strafbaar is. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Hedenmorgen is pl.m. 10 uur geraakte de 10 jarige H. Koppenhagen spelenderwijze in de Korte haven te Schiedam en verdronk. Te Waddinxveen is Zaterdagavond de 69- jarige G. Vermeij, terwijl hij op de Jon Dore- kenskade liep, door de duisternis misleid en in een naast den weg liggende sloot geraakt. Voorbijgangers verlosten hem na ongeveer drie minuten, en brachten den drenkeling naar de dichtbij gelegen garage van den heer Heikoop. De inmiddels ontboden geneesheer kon echter slechts den dood constateeren Het slachtoffer was zeer bijziende. VERKEERSONGEVALLEN. Verblindend licht. Zaterdagavond omstreeks half zeven is een bestelauto, komende uit de richting Best, op een melkwagen gereden, doordat een auto, welke uit de richting Eindhoven kwam, ver zuimde het licht te dooven. Persoonlijke on gelukken zijn niet voorgekomen, doch het paard heeft zoodanige verwondingen opge- loopen dat het waarschijnlijk zal moeten worden afgemaakt. De melkwagen en de be stelauto werden zeer ernstig beschadigd. De bestuurder van den auto, die zijn lichten niet loofde, is doorgereden. De politie heeft de zaak in onderzoek. DE IERSCHE SWEEPSTAKE. Vrijdag zijn de paarden getrokken in de Iersche sweepstake op den Cesarewich, de ren, die Woensdag gehouden wordt. Den vol genden dag en heden volgt de trekking van de geldprijzen. Er zijn ook weer eenige paarden getrokken door deelnemers in Nederland, Ned.-Indië en de West. Wij vonden vermeld: Mr. Beilder, Den Haag, R. B. Bennett; J. W. Benschop, Jogjakarta, Roi de Paris: Euro- pean Sellers Syndicate, Leiden, Prirye Oxe- don; Good Luck, Amsterdam, Mandritsara; H. Hekkema, Rotterdam, Uitsichin; Mahoe, den Haag, Popotte II; W. Murphy, Aruba, Bonny Brighteyes; mevr. Groen, Amsterdam, ChelmarshRogratei, Rotterdam, Prince Oxendon; Whoof, den Haag, Blandearna. Geen dezer paarden behoort tot de favorie ten. Een troostprijs van 7893 pond sterling is ten deel gevalen aan dr. A. Rueb te Den Haag. DE ZUIDERZEE-STEUNWET. Een adres van ds. J. E. Vonken- berg, te Huizen. Ds. J. E. Vonkenberg, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Huizen, heeft een uit- vo rigen brief geschreven aan de koningin om rechtsherstel te vragen voor de gedupeer de visschers en arbeiders in vakken, die ver want zijn aan de visscherij en wier aanvra gen om geldelijke tegemoetkoming, in ver band met de afsluiting van de Zuiderzee, steeds zijn afgewezen door den rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet, zulks op grond van het feit, dat zij bij het naderen van de afsluiting een ander emplooi hebben trachten te vinden. Hoewel deze nijvere lieden daarin niet duurzaam slaagden wat geen verwonde ring behoeft te wekken, daar deze mannen van kindsbeen af op Zuiderzee-arbeid waren aangewezen vindt de rijksdienst in die ac tiviteit toch aanleidinf om de geldelijke tege moetkoming te weigeren. Als de aanvragers met hun handen over elkaar waren blijven zit ten, zoo zegt ds. Vonkenberg verder, dan zouden zij zijn geholpen, maar nu zij erest hebber, getracht om niet ten laste van de pu blieke kas te komen, worden hun aanvragen ter zijde gelegd. BERGEN. De werkverschaffing. In de Dinsdagmiddag te houden raadsver gadering doen B. en W. den raad het voor stel, om, teneinde de toegezegde subsidie van het rijk in de kosten van de werkverschaffing te verkrijgen, de daarvoor door den minister gestelde voorwaarden te aanvaarden en de voor de algemeene controle door den minis ter aangewezen Ned. Heide Maatschappij met het dagelijksch toezicht te belasten. Zooals men weet bepaalde de raad het vo rig jaar het loon in werkverschaffing op 18, dat volgens den minister 15 moest zijn, zoodat de rijkssteun niet werd verkregen en het vorig seizoen voor de werkverschaffing 24.000 ten laste van de gemeente kwam. In dit seizoen is reeds 6000 voor de werkver schaffing betaald. Aangezien het zich laat aanzien, dat het aantal werkloozen, voor de werkverschaffing in aanmerking komende, thans reeds onge veer 100, dezen winter nog grooter zal zijn dan het vorig jaar, zijn B. en W. van oor deel, gezien de toestand van de gemeente- financiën, dat voor de werkverschaffing de steun van het rijk niet gemist kan worden. Tot nog toe werden de werkloozen voor een paar weken te werk gesteld, waarop één of twee wachtweken volgden. Met het oog op het lagere uit te keeren loon, stellen B. en W. voor om de arbeiders, tot nader besluit, geen onderbreking in de werkgelegenheid meer op te leggen, om daardoor te bereiken, dat het maandinkomen voor te werk gestelden niet verminderd. CORRESPONDENTIE. C. B., alhier. U heeft den tijd voorbij laten gaan. Wij kunnen die kwestie thans niet op nieuw weer aan de orde stellen. Red. Alkm. Crt. jBucgedifke Siand ALKMAAR. GEBOREN: Jacobus Arie z. v. Arie Schenkeveld en Willemina Verburg. Gerrit Jan z. v. Aart Verburg en Clasina Petri. Janna Alber- dina d. v. Dirk Bosklopper en Anke Balke- ma. Elisabeth Carolina Maria d. v. Caro- lus Broers en Klazina de Graaf. Herman Johannes z. v. Eckhardt Schmidt en Jan netje Bieman. Julia Aleida Christina d. v. Nicolaas van de Kamer en Cornelia van den Burg. OVERLEDEN: Cornelis Stet 52 jaar. Aaltje Komen wed. Gerrit Jongkind 58 jaar. Geertrudis Maria Josephina Molenkamp 7 maanden. SCHOORL (Sept.) Geboren: Johannes z. v. J. van Assem en E. de Jong. Maria d. v. F. Kaandorp en H. Orij. Johannes Jacobus z. v. J. Lou ter en M. van Baar. Dirk z. v. J. Edu- waard en G. C. M. Lodder. Euphemia Si- mone, z. v. P. Sevenhuijsen en M. Hoogvorst. Trijntje d. v. Sj. Minkema en M. Ch. J. Selhorst. Getrouwd: J. Hartland te Wieringen en H. Koel. E. Hopman te Egmond aan Zee en M. C. Hopman. A. M. Oosterbaan en A. W. Frische. J. J. Bouwen te Amers foort en M. Timmerman. Overleden: H. Kriller, 76 j. Johan nes, 2 maanden, z. van H. Goedhart en A. Dam. (Ongecorrigeerd.) In de pers wordt beweerd, dat in het rijks kabinet een conflict is uitgebroken, dat wel licht het aftreden van den minister voor het voedingswezen, von Braun, ten gevolge zou kunnen hebben. Verder wordt weder beweerd, dat het kabinet geen inzage had gehad van de rede, die von Braun te Munchen heeft ge houden. Ter bevoegder plaatse wordt evenwel uit drukkelijk verklaard, dat van een conflict geen sprake is. Waf betreft de rede te Mun chen is reeds eens verklaard, dat zij aan het kabinet is voorgelegd en goedgekeurd. DISCIPLINAIR PROCES TEGEN Dr. WEISMANN? In verband met het intrekken van de aan klacht van de Duitsche staatssecretaris dr. Weismann tegen den „Gueterrevisor" Lach- mann wordt van bevoegde Pruisische zijde verklaard, dat daardoor een nieuwe situatie is geschapen en dat het Pruisische Staats- ministerie de acten zal onderzoeken om vast te kunnen stellen, of er reden is voor een disciplinair proces tegen dr. Weismann. Waarom Dr. Weismann zijn aanklacht tegen Lachmann heeft ingetrokken. Gemeld wordt, dat staatssecretaris b. d Dr. Weismann zijn aanklacht tegen Lach mann heeft ingetrokken, omdat hij, nu hij zijn ambt niet meer uitoefent, en ook wegens fezondheidsredenen, geen belang meer heeft ij de aangelegenheid COMITÉ VOOR - TOONEELUITVOERINGEN. In verband met de op Woensdag 26 Oc tober te geven eerste abonnementsvoorstel ling door de Amsterdamsche Tooneelver- eeniging van Arthur Schnitzler's „In de groene papegaai" en Bernard Shaw's „Blanco Posnet's ware gedaante", verzoekt men ons opname van de volgende uittreksels van pers- beoordeelingen: Nieuwe Rotterd. Courant: Het stuk heeft niet alleen de sterkste eigenschap-zlKanie, pen van Schnitzler, die liggen in een geraffi- geboren Alkmaarder neerden dialoog en diepe, trieste en snijdende den? jk ma„ in alle levenswijsheid het heeft daarenboven nog 1 De jeugd slaakt een kreet van vreug De middenstanders, de zakenme schen zijn gedupeerd. Een ieder wacht een oogenblik, 0m dat men er op rekent dat het niet lan zal duren. Men wacht en wacht tot o 9.30, 10, 10.30 uur, en nog zit alles i« donker. De zakenmenschen hebben een gewei digen strop, doordat hun op dezen avond den verkoop en reclame voor hunne zaken door gebrek aan electr stroom werd ontnomen. Hoe is het mogelijk, dat deze storin» zoolang moest duren? Er komt toch ge- noeg geld binnen, om ervoor te kunnen zorgen dat voldoende reserve aanwezig is, en gereed staat. Hoe het ook zij, hier ging voor allen een mooie avond verloren, en voor zakenmenschen is het een niet te ach. terhalen strop. - D. HOUWING. Langestraat 71. de vondst van zijn intrige voor, die er een soort van tooneelallegorie en tevens een bril jant speelstuk van maaktDe bewogen en toch vast gehanteerde regie van Van Dal- sum, die opnieuw een prachtig décor had gemaaktBeide stukkenwerden met buitengewone geestdrift ontvangen. Algemeen Handelsblad: Alles is hier tooneel, 'handeling en nog eens hande ling, hetzij dan in spel of ernst. De spelers kregen, vooral na de Papegaai, een geweldige ovatie. DeTelegraaf: De hoofdzaak is, dat beide tot het beste werk van hun makers be- hooren, vol van rijk tooneel zijn en geen oogenblik den indruk geven, dat men twee een-acters ziet. Veeleer dien, dat men twee avonden tooneel op een avond heeft. Dan komt Van Dalsum als Posnet en speelt een van zijn gaafste en doorwerktsts rollen. Ohar- lotte Köhler's deerne is volmaakt, giftig-haaf dragend, fel en met een prachtige bevlieging van eerlijk 'berouw. Maar dat alles, ver sterkt met een paar goede typeeringen van Carpentier Alting, Nell Knoop, Sternheim, is al meer dan genoeg voor een uur waar achtige, groote tooneelkunst. Vooral dank zij Van Dalsum, Chapelle, Charlotte Kohier, Verstraete: vier onzer eerste acteurs in vier hunner beste rollen. De Amsterdamsche too- neelvereeniging zette in, zooals men mocht verwachten, vooral met dezen Shaw. Ze is uiterst geestdriftig ontvangen. Ze verdiende het ten volle. De Maasbode De strekkng van 'beide stukken is goed. De inhoud' echter maakt voorbehoud voor volwassenen noodzakelijk. Er waren veel bloemen voor de acteurs en actrices, die aan het einde van elk spel een minutenlange ovatie van het talrijke en geest driftige publiek in ontvangst hadden te nemen. Men verzoekt ons tevens er op te willen wijzen, dat de causerie over beide stukken, welke op Woensdag 19 October 8 uur iq de Dancing van de Harmonie door den regis seur, den heer A. Defresne en Dr. J. B. van Amerongen voor de abonné's zal worden ge houden, ook voor niet-abonné's toegankelijk is. (Buiten verantwoordelijkheid van de RedacUe. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte redactie! Met belangstelling las ik het uitvoerig verslag van de vergadering, waarin geageerd werd tegen de oprichting van een neutrale bijzondere school. In deze kwestie zelf wil ik mij niet men gen, maar met eenige verwondering las ik enkele uitlatingen van mej. ds. Rappold be treffend het bijzonder onderwijs. Waar zij al enkele malen als voorvechtster voor de openbare school is opgetreden en het misschien nog wel eens doen zal, verdient het aanbeveling, dat zij zich beter op de hoogte stelt van het bijzonder onderwijs, dan zij, blijkens het verslag, is. Ik wil niet op alle slakken zout leggen, maar wilde graag even op het volgende ingaan Evenals de eerste spreker, beweerde Mej. Rappold, dat het toezicht op de openbare school zooveel beter is dan op de bijzondere en dat daarom het openbaar onderwijs zoo hoog staat. Gaarne zou ik van mej. R. vernemen, op grond waarvan zij tot die conclusie komt. Wat zij aanhaalde over het leerplan bij 't bijzonder onderwijs, is niet juist. De inspec teur moet het voor „gezien" teekenen, maar wanneer deze het onvoldoende oordeelt, tee kent hij niet. Dan wordt het ten slotte on derworpen aan de beslissing van den Onder wijsraad. Die is toch wel bevoegd? De lessen kunnen dus n i e t doorgaan op een lesrooster, waarmee de inspecteur zich niet kan vereenigen. Ik durf met veel meer recht beweren, dat het toezicht op het openbaar en bijzonder on derwijs minstens gelijk is (rijksinspectie) en in vele gevallen Sj het bijzonder onderwijs nog sterker door de eigen inspectie, die uit geoefend wordt door vakmenschen. Wanneer mej. R. het openbaar onderwijs wil propageeren, goed, maar dan behoeft het bijzonder onderwijs geen onverdiende smet te treffen. Met beleefden dank voor de plaatsing. Hoogachtend: 'J. J. ADRIAANSE. Alkmaar, 7 Oct. 1932. 8 OCTOBER. Duizenden menschen zijn uitgeloopen om de versierde en verlichte? stad te bezichtigen, en het 8 October feest ge zellig te vieren. Daar opeens, het was pl.m. 8 uur 's avonds, qlles in donker. M. de Redacteur, Waarom mogen in Alkmaar wel mu. zikanten van buiten spelen en moet een geweigerd wor- andere plaatsen spelen, maar niet in Alkmaar. Met de kermis heb ik het nog geprobeerd en een brief gestuurd. Drie dagen later kwam ik hooren en lag de brief er nog. Men ging er mee naar binnen, maar 't mocht niet, ook niet met de Land- bouwf eesten. Het is toch al zoo moeilijk iets te ver- dienen en het is bedroevend als muzi. kanten van buiten wel en een Alkmaar der geen vergunning kan krijgen. Met dank voor de plaatsing, JACOB PLOEGER. ALKMAAR, 10 Oct. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 92 Vette koeien 120—/ 240, handel zeer stug; 16 Graskalveren 20— 30; 13 Vette kalver en45—75, vette kalveren per K.G. 1 1.20; 11 Nuchtere kalv. (slacht) 6—20; 481 Vette varkens (zware) per K.G. 2629 ct., handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Oct. Ï2. Langendijker Groentenveiling. 3800 stuks Bloemkool (Lecerf) 10.50—13.90, Reuze 10.2012.10, Bloemkool 2e s. 1.90 4.30 per 100 stuks; 25000 K.G. Roode Kool le s. 0.90—3.20; 10000 K.G Gele Kool le s. 0.70—1.80; 20000 K.G. Witte Kool (vroege) 0.60—1; 8000 K.G. Uien: Gele Uien 4.404.80, Gele drie lingen 4.60—4.80, Gele Nep 6.10— 6.30; 175 K.G. Slaboonen 715; 900C K.G. Bieten 0.90—1.90; 4500 KG. Peen 1.20—1.80; 7000 K.G. Aardappe len: Schotsche muizen 050—1.20, Duc of York 0.50; Blauwe Eigenheimers 1.80 1.90; Eigenheimers 1.30—1.60; Drielingen 1.40, alles per 100 K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 10 Oct. 1932. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1450 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 10 Oct. 1932. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 347 vette koeien, le kw. 64 —70 cent, 2e kw. 54—62 cent, 3e kw. 48 52 cent, mindere soorten 30 cent per K.G slachtgewicht101 Melk- en kalfkoeien 160 220; 18 vette kalevren: 16 graskalveren 5—8; 25 Schapen 10—14; 1158 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90— 110 K.G., 3334 cent. zware varkens 31— 32 cent, vette varkens 29—31 cent per K.G., slachtgewicht; 19 Paarden 75—120. Aangevoerd waren drie wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktverloop: Tengevolge van den Groote Verzoendag en de najaarsmarkt te Purmerend, slechte aanvoer runderen, sle pende handel. Vette kalveren geringe aan voer, geen prijsnoteering. Nuchtere kalveren en schapen zeer stille handel. Groote aanvoer varkens, w.o. 500 stuks door de Varkens Cen trale, slepende handel. NAJAARSMARKT TE PURMEREND. PURMEREND, 10 Oct. 1932. Op de he- den gehouden najaarsmarkt waTen aange voerd 671 runderen. 'Kalfkoeien 200— 250; Pinken 60115; Graskalveren f 30—55. Handel stug. WARMENHUIZEN, 8 Oct. 1932. Schot sche muizen 50 cent. Drielingen 50—80 ct., Grove 6070 cent, Duc 50 cent, Eigenhei- ™e,r® 0.701.10; Blauwe Aardappelen 1.20—1.50; Roode Kool 1 2; Sla boonen 8.30-/ 15.30; Peen 1.60- f. 100; Witte Kool 0.60—0.70; Bieten 0.60—1.60; Nep/ 6.20-/ 6.60; Uien f 4-60; Uien drielingen 4.60— 5 10; Grove Uien 4—4.20. Aanvoer: 20700 K.G. Aardappelen; 900 w?°xxe S00'; 2575 K G. Peen; 23800 K.G Wdte Kool; 1875 K.G Nep; 6950 iz'rD1€in' Slaboonen en 3150 K.G. Bieten. ^S2°vrSC,HA,RW0UDE- Oct. 1932 33800 K.G Aardappelen: Groote Schotsche o 90 cent, Schotsche muizen 4050 cent, Duken 50-70 cent, Eigenhei- B1- Eigenheimers 1.30— J 1.70 BI. Aardappelen 150; 900 K G. iTlrC1r°,0nx? 2 10—17; 30700 K G. 5-00-/ 6.40, Drielingen i r ^rL Uien 4.20-/ 4.70, Grove M JS S~« 470; 4600 K Peen 120 7n in V i^een f O-60'- 1200 K.G. Kroten f 17800 K G- «««de Kool v Vtrf210' 44200 K.G. Gew Witte cent. 8000 K.G. Gele Kool 1' J 2.30, alles per 100 K.G. PURMEREND, 8 Oct. 1932. „Afslag- vereeniguiiT Beemster, Purmerend en Om streken Augurken: Middel 14—22 cent, Basterd 1021 cent, Grof Fijn 2061 cent, »ijn Fijn 1035 cent. Stek 10 cent en Bom* men 10 cent per mand, 6 K G,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8