Agenda Dans-lnstituut C. Willems QevweiitecadMi £aatste éecicfiten Stad en Omgeving Weet&ecidti E DEN HAAG (Uitsluitend gegoede stand) ALKMAAR. AANVANG DER LESSEN 21 OCTOBER. Inschrijving (laatste) a.s. Vrijdag Sociëteit „DE UNIE' van 3—8.30 uur nam. Prospectus aldaar verkrijgbaar. Gisteravond heeft op de kermis te DE AANSLAG OP DEN KEIZER VAN JAPAN. De dhder terecht gesteld. DE ZAAK VAN DE ZEVEN NEGERS VAN SCOTTSBORQ. Herziening van het vonnis te wachten? NATIONAAL SOCIALISTISCHE VERGADERING VERBODEN. DRIE VROUWEN DOOR SNELTREIN OVERREDEN. NAAR EEN HANDELSDICTATUUR IN DENEMARKEN. BANKIER DOOR BANDIETEN ONTVOERD. •bioscopen. Bioscoop Harmonie, van Zondag tot en ::'.et Woensdag twee hoofdnummers: 1. Wee- rer Wals (rom.), hoofdrollen Hans Junker- riann en Gustav Frölich; 2. Studentenlied it Heidelberg (rom.), hoofdrol Willy Forst, "oegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- en avond De vrouwendiplomaat (operette), hoofdrollen Martha Eggerth en Paul Mor man. Toegang voor personen boven 18 jaar. Stedelijk Museum Breedst r. ot en met Vrijdag van 912 en 1 30 3.30 'eopend; Zaterdag van 91 uur; Zondag gesloten. Dinsdag 11 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing over Bre- tagne voor de afd. Alkmaar N. R- V., met lichtbeelden. Woensdag 12 October. Vrijmetselaarsloge, lezing over den Boe- roeboedoertempel op Java, voor de Blavats- ky-loge. Donderdag 13 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, vertooning van Houten's film. Zaterdag 15 October. é.30 uur, alg. vergadering van A. V. L. O., ten huize van den heer W. Voorthuijsen. V Zondag 16 October. 3 uur, café Mantel, Heerhugowaard, bal. Dinsdag 18 October. 8 uur, in de schoolbioscoop vergadering contribuanten Volksuniversiteit, met voor dracht Jelle Troelstra over de nieuwe schn: derkunst. zuster uit het bed geholpen. Ofschoon zwaar gewond, had Anna nog de tegenwoordig heid van geest om de lampen te ontsteken. Toen Dina haar hierna met een doek het bloed van het hoofd wilde vegen, zakte zij levenloos ineen: De vrouw vertelde verder, dat het geld voor de verkochte koe, ongeveer 100, in het kabinet tusschen bladen van het kerkboek be waard werd. Dit kabinet was gesloten en de sleutel was onder haar berusting. Zij ver wachtte, dat het geld daarin nog aanwezig ;s. Een bezwarende getuigenis. Een zeer bezwarende getuigenis tegen de verdachte was de in de woning van de zus ters gevonden horlogeketting. Ongeveer een half jaar geleden heeft de gearresteerde on der de gemeente Hengelo een inbraak ge pleegd bij den landbouwer Asveld. Hij werd deswege veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf met de bepaling, dat hij zou worden opgestuurd naar het gesticht „Het Hoogeland". Op transport daarheen, nu en kele weken geleden, wist hij te ontsnappen. Uit het onderzoeK inzake deze inbraak wisv de politie te Hengelo, dat verdachte in het bezit was van een ketting, volkomen ge lijk aan dien op de plaats van het misdrijf aan getroffen. De conclusie lag voor de hand, dat men in hem den dader meende te hebben gevonden. Hij verklaarde bij zijn bekentenis in de woning te zijn binnengedrongen met de be doeling om er geld te stelen. In die poging zou hij zijn gestoord door een der zusters, die waarschijnlijk door het door hem veroor zaakte rumoer was wakker geworden. Hij zeide door beiden te zijn aangevallen en toen uit zelfverweer zijn dolkmes te hebben ge trokken en een in een der vertrekken aan wezigen klomp te hebben gegrepen Deze lezing klopt niet met hetgeen het overlevende oudje verklaard heeft. Het onderzoek wordt voortgezet, daar een aantal punten nog nadere verklaring be hoeven. EEN DIEF UIT DEN BOSCH AANGEHOUDEN TE AMSTERDAM. Een rechercheur van politie heeft in een fogemeent aan en O. Z. Achterburgwal te Amsterdam een 25-jarige stoffeerder aange houden, wiens opsporing en aanhouding was verzocht door ae politie te 's-Hertgenfcosch ter zake van diefstal van een kistje inhouden de geld. VERKEERSONGEVALLEN. Jongen doodgereden. Hedenmiddag is de 10-jarige jongen Rieken genaamd in de Lange Hezelstraat, te Nijmegen, toen hij dwars de straat over stak, door een passeerenden auto gegrepen. De jongen, die een diepe wonde aan het ach terhoofd en een schedelbreuk bekwam, over leed eenige minuten later. Tegen den chauf feur, die in matige vaart reed, is proces-ver baal opgemaakt. DUITSCHER TE ROTTERDAM BEROOFD. Door een chauffeur, die hem naar een donkere plek bracht. In den nacht van Zondag op Maandag heeft de 46-jarige Duitscher E. K., die tijde lijk te Rotterdam verblijf houdt, op den Scme- damschen dijk een snordersauto aangeroe- ~en om hem naar zijn hotel te brengen. Bij et hotel vroeg de snorder 10 voor den rit, hetgeen de Duitscher veel te hoog vond, waarop werd besloten naar een politiebureau te rijden om tot een overeenkomst te komen. De auto reed echter naar de donkere Park kade, waar werd stilgehouden. De chauffeur en een man die naast hem zat, sleurden den Duitscher uit den auto, mishandelden hem ernstig en haalden al zijn zakken leeg. Daarop lieten zij hem achter. Een paar uur later werd de Duitscher door een politie agent aangetroffen, die hem eerst naar het bureau en daarna naar het ziekenhuis bracht. De man is daar verbonden en kon daarna naar zijn hotel gaan. Hij was beroofd van 2 bankbiljetten van 50 R.M., vijf van 100 R.M., één van 500 R.M. en een van 1000 R.M., 8 van een p. sterling, een cheque van 100 pond, twee gouden horloges en een étui met paspoorten en andere papieren. Gister middag is het de politie gelukt den 21-jari- gen chauffeur P. O. en den 23-jarigen va rensgezel J. T. A. H. aan te houden. Na met den Duitscher te zijn geconfronteerd, hebben zij bekend den man te hebben mishandeld. De beide mannen zijn in bewaring gesteld. H t geld is echter nog niet terecht. De politie z het onderzoek voort. HEERHUGOWAARD. Donderdag vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester van Sloo ten. Aan H.U.G.O. werd over 1930 weder 50 subsidie toegekend. Een verzoek van den heer Jb. Bes om out- heffing van schoolgeld werd voor afwikke ling in handen van B. en W. gesteld. Men meende wegens de financieele omstan digheden niet in te moeten gaan op subsidie verzoeken van A.N.R.B en de commissie van den legwedstrijd te Beemster. Naar aanleiding van een verzoek van den autobusondernemer Verhaar te Zijdewind, gesteund door een adres aan de betrokken personen werd besloten de Zuiderzee-arbei- ders weder even als het vorig jaar gedurende het winterseizoen 1.50 per week in de ver voerkosten tegemoet te komen. Op het schrijven van de.commissie op de Westfriesche gemeenten om de uniforme steunregeling toe te passen( norm 8 per week pl. 0.75 voor ieder inwonend kind tot een maximum van 6 kinderen en zoo noodig een maximum vergoeding van 1 huishuur per week voor gezinshoofden en kostwin ners) meende men in verband met den gel denden loonstandaard niet in te moeten gaan, doch de regeling te moeten houden, zooals deze op de laatste raadsvergadering was vastgesteld. Op een vraag van den heer Kooy deelde de voorzitter mede, dat goedkeuring op deze regeling thans ten tweeden male was aange- vrr.agd, aangezien men de eerste keer ant- \-:ord had gekregen, dat het getal werkloo- ren nog te klein was om tot rijkssubsidie aan leiding te geven. Op voorstel van de heeren Kostelijk en Wagenaar werd besloten een oproep te doen voor landbouwers, die genegen waren de baggerregeling toe te passen, waarbij, door dezen 30 pCt. van het loon moest worden bij gedragen en den arbeider ongeveer met de toeslagen 13.50 per week verdienen kon. Uit het ingekomen rapport van den schoolarts bleek dat in 1931 in totaal 202 nieuw-ingeschreven kinderen aan een onder zoek werden onderworpen waarbij 81 afwij kingen werden vastgesteld, terwijl boven dien door de onderwijzers nog tientallen leer lingen naar het spreekuur verwezen werden. Vrijwillig stelde de schoolarts in verband met de tijdsomstandigheden een verlaging van 20 pCt. op zijn salaris voor reeds in gaande 1931. Op een vraag van den heer Kostelijk deel de de voorzitter mede dat het christelijk schoolbestuur nog altijd meent het onderzoek niet te moeten doen toepassen, weshalve b rapport dan ook slechts van 7 scholen spreekt. Naar aanleiding van het verzoek van mej. Tesselaar—Van der Heijden om meerdere ondersteuning, aangezien haar man nog al tijd in het St. Elisabethgesticht verpleegd wordt, deelde de voorzitter mede, dat na een gehouden onderzoek geacht werd, dit adres vöorloopig nog ter zijde te moeten liggen. Aldus besloten. Omtrent hetzelfde geval was ook een schrij ven ingekomen van de moeder-overste van genoemd ziekenhuis de gemeente werd ver zocht zich garant te willen stellen voor de diverse kosten. De voorzitter deelde mede, dat men hierop voorloopig niet in kon gaan. De K.L.M. was aangeschreven. Deze had naar de verzeke ring verwezen en deze stelde zich op het standpunt niet tot uitkeering verplicht te zijn. Aldus werden nadere stappen langs ge rechtelijken weg overwogen. Voor kennisgeving werd aangenomen het schrijven van Ged. Staten betreffende ver mindering salarissen burgemeester, secreta ris en ontvanger, voorloopig over het tijdvak 1933—1936. Besloten werd op de transportarbeiders eenzelfde werkloosheidsuitkeeringregeling toe te passen als te Noordscharwoude ge schiedde (norm 10, toeslag per kind 0.75) Vastgesteld werd de in de vorige vergade ring goedgekeurde verordening betreffende plaatsing in de e3 klasse gemeentefondsbe lasting (thans 2e kl.) Uit een door den gemeente-opzichter inge diend advies bleek, dat inderdaad vernieu wing van het dak van het gymnastieklokaal der parochieschool H. Dion, zeer noodig was en aldus de aanvraag ingediend volgens art. 72 L.O.-wet, tot een bedrag van 525 goed gekeurd. Uit het rapport van den heer Köstelijk na mens de commissie belast met het nazien der begroot:ngen 1933 kreeg de heer Wagenaar den indruk, dat versobering der gemeentelij ke huishouding wel zeer gewenscht was, doch tevens zeer moeilijk. Qok hij was van meening dat de in dit rapport geopperde wenschelijkheid om afvoering der 20 opcen ten ongebouwde eigendommen aan een be schouwing te onderwerpen zeer juist was. Wat de opmerking omtrent de salarisver mindering (in casu pensioenbijdrage van 8X aanging, meende de heer Krom, dat de nieuwbenoemde ir.eteropnemer van het E. B. hier toch zeker buiten behoorde te staan, aangezien diens salaris was vastge steld. gezien den tegenwoordigen toestand. De voorzitter zei dat hij zich tegen iedere belastingverlaging verzetten zou met hand en tand, desnoods met de uiterste middelen die hem als burgemeester ter beschikking stonden, aangezien de gemeente in dit tijd vak geen enkele bron van inkomsten kon missen en dit onderdeel der belasting in ieder geval „safe" was, in tegenstelling met andere, die zeer zeker hooge „kwade posten" zouden laten zien Gerekend over de gansche gemeente was het ongeveer een cent per snees en de voor gestelde vermindering van inkomsten werd niet gedekt door andere inkomsten. De heer Wagenaar noemde als tegenpost de verlaging der ambtenaarssalarissen, die voor B. S en O. reeds verminderd zijn. ter wijl er bovendien nog de andere ambtenaren zijn. De voorzitter was van opinie, dat iedere in gewijde in de verhouding, zooals die zich tegenwoordig tusschen Rijk en gemeenten ontspon, de meening zou zijn .oegedaan, dat het toch nog beter zou zijn vrijwillig wat hoogere lasten te betalen, dan daar later toe te worden gedwongen en als noodlijdende gemeente aan het Rijk gebonden te zijn als een werfgeit aan een ketting. De heer Groenland zag in deze verlaging geen ander heil dan dat zij groote ontstem ming zou teweegbrengen bij diegenen die het leeuwenaandeel der per3oneele belasting op brachten en zeker aanleiding zou geven, dat ook dezen een verzoek om verlaging zouden indienen. De heer Tromp voerde aan dat de ge dachte afvoering van een belasting, die men sedert jaren geneven had, zeker geen gunsti- gen indruk zou maken als men bij het Rijk aanklopte om subsidies voor werkloozensteun en werkverschaffing. De heer Kostelijk bleef van meening dat het land tegenwoordig te zwaar belast was. Polderlasten, Hoogheemraadslasten, grond lasten (en de opcenten voor provincie en gemeente) vroegen ieder het hunne, en deze allen drukten uitsluitend op de eigenaars van het land, terwijl de pers -belasting door de geheele gemeenschap werd opgebracht. De heer Wagenaar meende ook dat de commissie zich in goede lijn bewoog, aange zien het Rijk ook overwoog de grondbelas ting af te schaffen. De voorzitter merkte op, dat waar thans de gemeenten 75 pCt, dezer belasting kregen doorvoering van een dergelijke handelwijze nieuwe problemen in vele gemeentelijke huis houdingen in het leven zou roepen. Als het totaal der te derven inkomsten der 20 opcenten tot een bedrag van plm. 1500 ten slotte alleen uit vermindering der salaris sen moest worden gedekt, zouden de ambte naren wel een zwaar loodje moeten leggen. De heer Tromp merkte nog op dat vele gronden in de gemeente zeer laag waren ge schat en bij herziening zeker belangrijk hoo ger zouden worden getaxeerd. Bij de hierna volgende postgewijze bespre king vroeg de heer Kooij, naar aanleiding van de uitgetrokken gelden vervoer school kinderen, hoedanig deze waren samenge steld. De voorzitter lichtte toe, dat waar tot nu toe door de gemeente voor het vervoer ge zorgd was en de betroffen ouders bijdrage betaalden, het dag. bestuur gedacht had de rollen om te keeren, in casu de gemeente bij dragen te doen betalen, terwijl de ouders voor het vervoer zouden moeten zorgdragen. Goedgevonden werd betreffende onderhan delingen aan te knoopen. (Wordt vervolgd) Al (Ongecorrigeerd.) ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Stokkum (Geld. Achterhoek) een ernsti ge vechtpartij plaats gehad doordat 2 jongemannen, L. en J., uit 's Heerendorp met een meisje wilden dansen, hetgeen K. utt Wehl, niet aanstond. Daardoor is het buiten de danstent tot een vecht partij gekomen. K. bewerkte L. en J. zoodanig met een mes, dat opneming in hot ziekenhuis voor beiden gewenscht was. L. heeft een diepe snede in den on derbuik gekregen. Men vreest voor zijn leven. De dader, die was gevlucht, is later gearresteerd. Hij had zich in een MIJNENLEGGER OMGESLAGEN. Hr. Ms. mijnenlegger Krakatau is om streeks half één hedenmiddag geken terd en omgeslagen in het Óostervaar- water van Soerabaja. Er was nog gele genheid het s"hip op een bank aan de Oosterzijde van het vaarwater te zetten, in 4 M. water. De bemanning is volledig gered. Vijf opvarenden zijn licht ge wond. De oorzaak i§ onbekend. Door het Marine-etablissement worden maatre gelen getroffen voor de berging van het schip. De Koreaan Rikosho. die wegens het plegen van een aanslag op het leven van den keizer van Japan ter dood was veroordeeld, is gisteren terecht gesteld. Gisteren waren de advocaten van de zeven jeugdige negers, die door het op zienbarende vonnis van Scottsboro tot den eleetrischen stoel waren veroor deeld, in de gelegenheid gesteld tot het houden van hun pleidooien voor het Opperste Gerechtshof der Vereenigie Staten te Washington. Een groote me nigte had zich verzameld vóór het Ca- Pitóol, dat door politie en detectives werd bewaakt. Binnen eenige weken zal het Hof uit spraak doen of de vonnissen en de pro cedures herzien zullen worden. Bij de verdediging kwam vooral tot uiting, dat het proces indertijd in een zeer onzuive re sfeer was gevoerd. Naar men weet, werden de jeugdige negers ervan beschuldigd, in een goede rentrein op weg naar het Zuiden twee blanke meisjes te hebben aangerand. Bij het proces werd gewerkt met zeer ge brekkige getuigenverklaringen en het vonnis wekte, evenals ir de gevallen van Sacco en Vanzetti en Moouey en Bil- lings in de geheele wereld groote ver ontwaardiging, vooral in arbeiders kringen. De groote nat.-soc. meeting, die morgen avond in het Sportpalast te Berlijn zou wor den gehouden en waar behalve dr. Göbbels de voorzitter van den Pruisischen Landdag dr. Kerll het het woord zou voeren, is door den Berlijnschen politiepresident verboden Te Brons bij Grenoble wilden gisteren drie vrouwen nabij het station den spoorweg oversteken, waarbij een der vrouwen met de hak van haar schoen in een wissel bleef steken. De beide andere vrouwen wilden haar helpen, doch te- zelfder tijd naderde in volle vaart de sneltrein naar Grenoble, waardoor de drie vrouwen letterlijk warden verplet terd. Met vrij groote zekerheid verluidt, dat de valuta wet, die de Deensche minister van Handel heden bij het Folketing zal indienen, zal uitloopen op een handels dictatuur voor een periode van minstens anderhalf jaar. De minister van Handel zal de volledige zeggenschap krijgen over den waranivoer tot Maart 1934. De valuta-centrale zal afgeschaft wor den en worden vervangen door een drie-hoofdig directorium. Van een vrije lijst zal in de nieuw» wet geen sprake meer zijn. Daarentegen zullen nieuwe tarieven worden ingevoerd en wel waar schijnlijk die geheven worden naar ge wicht en niet naar waarde o.a. voor kunstzijde, schoenen, ander leerwerk enz. Voorts zouden in de wet bepalingen zijn opgenomen dat de binnenlandsche prijzen slechts verhoogd mogen worden wanneer de productiekosten stijgen. Men verwacht, dat dit wetsontwerp nog in den loop van den winter verkie zingen voor het Folketing noodzakelijk zal maken, aangezien er thans reeds een zeer sterke oppositie tegen bestaat. Een bekend bankier uit Chicago, Nor man B. Collins, is tijdens een wandeling met zijn vrouw door bandieten ontvoerd. Zij werden plotseling overvallen en in een gereed staande auto geduwd. Ge blinddoekt reden zij eenige uren rond, waarna de bandieten mededeelden, dat zij mevrouw Collins in vrijheid zouden stellen om haar in de gelegenheid te stellen een losgeld voor haar echtgenoot bijeen te brengen ten bedrage van hon derdduizend dollar. Collins verklaarde, onmefeiijk een dergelijk bedrag bijeen te kunnen brengen, en na lang loven en bieden kwamen zij tenslotte tot een bedrag van vijfduizend dollar, dat ais losgeld verlangd wordt. Mevrouw Col lins werd vervolgens uit den auto gezet, die met groote snelheid verdween. CORRESPONDENTIE. P. R. alhier. Het geschiedde inderdaad om de door U opgegeven reden. Het komt ook ons wel nuttig voor daarin wijziging te brengen. MR. WENDELAAR EN DE VRIJHEIDSBOND. Het Hbld. schrijft het volgende over de Haagsche liberale lijst: De voorbereiding voor het opmaken der candidatenlijsten voor de a.s. Kamerverkie zingen zijn bij de liberalen in vollen gang Reeds begint er eenige teekening te komen Tn dc plannen. Allereerst blijkt dat men vijf der aftredende leden die zich weer beschikbaar hebben gesteld, opnieuw zal afvaardigen. Voorts legt men er zich op toe in de drie „vacatureszoo goed mogelijk te voorzien In Rotterdam wordt beseft, dat men, nu mr' Knottenbelt niet meer bereid is een zetel in de iweede Kamer in te nemen, in zijn plaats liefst een in en buiten Rotterdam gezagheb bend man, die goeo op de hoogte is van han del en scheepvaartaangekgenheden, op den voorgrond moet brengen. In den kring Noordholland (Haarlem en Den Helder) maakt men zich op om mr. Wendelaar (vice- voorzitter en ongetwijfeld een der coming men van de partij, tot Kamerlid gekozen te krijgen. Dat men voorts bovenai er naar moet streven om weer een Indische specialiteit in de liberale Kamerclub te brengen, ligt voor de hand, en ontmoet dan ook nergens bestrij ding. Nu doet er zich, aangezien degene, die in 1929 als eerste van de Haagsche lijst geko zen werd, geen candidatuur meer wenseht te accepteeren, in de residentie met haar groote bevolking van menschen die in zeer nauwe relaties tot Nederlandsch-lndië staan, een prachtige gelegenheid voor om daarvoor te zorgen. Daarvoor is het verleden van den heer Van Kempen want hem hebben wij hier op het oog alleszins borg. Toen hij ongeveer een jaar geleden om gezondheids redenen zijn mandaat neerlegde, ontstond daardoor een leegte in de Kamer, waar hit ook in breeden kring buiten zijn fractie, groot gezag genoot! Thans is hij gelukkig weer volkomen gezond en dan ook bereid een can didatuur op zich te nemen Zijn liberale stad- genooten kunnen niet beter doen dan met hem naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 October. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. j, Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762.7 mM. te Haparanda. Laagste barometerstand 743.2 mM. te Isafjord. Verwachting, zwakke tot matige, Zuideli}. ke tot Westelijken wind, gedeeltelijk be, wolkt, aanvankelijk nog kans op regenbuien iets zachter overdag. Overzicht. De depressie over de Britsche eilanden neemt in diepte af, maar breidde zich over Scandinavië uit, waar de hooge druk in be- teekenis afnam. Op het oogenblik stijgt de barometer vooral in Frankrijk, terwijl de kern der depressie nog dicht in onze nabij, heid blijft, zoodat de kans op regen nog aan houdt. Op IJsland verscheen echter een vrij- diepe nieuwe depressie, zoodat later een tij delijke opklaring te wachten is wegens het wegvallen der koude Noordenwinden op de Britsche eilanden. Er valt nog regen in Scan dinavië, Duitschland, Frankrijk, ons land en Engeland. Alleen om het Kanaal waait het nog krachtig. In Noord-Scandinavië kwam opnieuw lichte vorst voor. Zware regen na bij 40 mM. viel in Zuidwest Frankrijk. als no. 1 den verkiezingsstrijd ingaan; een zienswijze die men ook elders in dén lande koestert, gelijk b.v. nog pas bleek uit de op merking uit den Liberalen Kring Overijsei, dat Den Haag de aangewezen kring was om met den heer Van Kempen voor den dag te komen. Het is bekend dat er in de residentie nog voor iemand anders geijverd wordt. Als de in Den Haag bij den Vrijheidsbond aangeslo ten liberalen echter verstandig zijn, en eens even acht slaan op de kaart van ons land, als zij verder bedenken van hoe groot belang her voor hun partij is, de kleine liberale fractie zoo goed mogelijk samengesteld te krijgen (waartoe zeker noodig is dat er een Indische specialiteit deel van zal uitmaken) dan kan het niet anders of zij zullen, overeenkomstig het advies van mannen als hun voorzitter mr. Fock en hun fractieleider mr. Knottenbelt en dergelijken, den heer Van Kempen no. 1 op hun lijst plaatsen. Dat burgemeester Wendelaar bij de vol gende Kamerverkiezing candidaat voor de Tweede Kamer zal zijn voor den kring Haar lem en den Helder en een zoodanige plaats op de lijst zal krijgen dat zijn verkiezing zeer waarschijnlijk is, tevens dat hij zoo hij gekozen mocht wor-er zijn domicilie in Den Haag zal vestigen en dan dus niet langer burgemeester van Alkmaar zal zijn, was ons bekend. Wij hebben ons gister evenwel, op verzoek van den burgemeester, tot de toen gepub'i ceerde sobere mededeeling bepaald. AANRIJDING IN DE LANGESTRAAT. Gisteravond werd door den wielrijder D. A. alhier in de Langestraat de wielrijaster T. K., wonende alhier, aangereden, waardoor het meisje op straat viel en zich bezeerde. Tegen A. werd proces-verbaal opgemaakt DE REM GEBROKEN? Gistermiddag tegen drieën, toen er u.i auto, gemerkt G 13979, van de Laat kwam om de Heul in te gaan, kwam uit de richting der Groote Kerk ook een auto, gemerkt G 32461. Om dezen den voorrang te geven, als komende van rechts, trok de chauffeur van eerstgenoemden wagen aan de rem, maar dit hielp hem slechts weinig, zoodat zijn wagen niet stopte en tegen het achterstuk van de G 32461 botste. Hij kreeg schade aan de caburator, de lampen en dc spatborden en kon niet weer op eigen kracht wegrijden. De tweede genoemde wagen deed een sprong op zij en kwam op het trottoir hoek Koorstraat— Laat terecht, gelukkig zonder daar kwaad uit te richten. De schade aan dezen wagen had niets te beteekenen. De chauffeur van de 13979 zei, dat zijn rem was gebroken op het oogenblik, toen hij er een krachtig gebruik van moest maken. ONkFCHTMAÏlG TREKKEN VAN STEUN. De Beverwijksche politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen J. E gemeente raadslid, wegens het onrechtmatig trekken van steun. VOLKSUNIVERSITEIT. De contribuanten dezer instelling worden i'ir (Acl2a"er'riK opgeroepen voor Dinsdag 18 October, s avonds 8 uur in de school bioscoop, o.a. ter benoeming van leden van den raad van toezicht. Na de vergadering zal de schilder Jelle IToel&tra uit Bergen een v oor Jiacht houden (met lichtbeelden) over de nieuwe schilderkunst. ONGELUK OP EEN HARDDRAVERIJ Paard op hol gegaan, een ntait doodgeslagen. Te 't Zand is gisteren bij de harddraverij een paard op ho! geslagen. De 39-jarige S_ van B. uit. Beverwijk, die probeerde het paard tegen te houden, kreeg een trap en werd zoo- danig gewond, dat hij in het Roode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk moest worden opge' nomen. Hedenmorgen is hij aldaar aan de bekomen verwondingen overleden.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2