Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. SS" ffH huizen betrof art. 239 strafrecht en dan we ten wij het wel: sluiting der deuren! De de linquent werd veroordeeld tot 2 maanden ge vangenisstraf. SWEEPSTAKE-LOTEN. De Hooge Raad behandelde een cassatie beroep van een Amsterdamschen sigarenwin kelier, tegen wien procesverbaal is opge maakt wegens het verkoopen van Sweepsta- keloten, wegens overtreding van art. 2 der loterijwet dat een verbod inhoudt van het verkoopen van loten in een buitenlandsche loterij. De kantonrechter te Amsterdam ver oordeelde hem tot 3 boete subs. een dag hechtenis. Het cassatieberoep werd toegelicht door mr. A. Sabelson uit Amsterdam, die stelde, dat de eenige vraag hier is of de feiten ople veren hetgeen is ten laste gelegd. Naar spr.'s meening niet. Ten laste gelegd is n.1. dat ver dachte de gelegenheid openstelde tot deelne ming aan een loterij, die buiten het riik in Europa is aangelegd. Dit deed verdachte niet door het verschaffen van een aandeel. Hier zou men kunnen spreken van „bevorde ren". De proc.-generaal zal conclusie nemen op 24 Oct. a.s. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNDE. Voor den kantonrechter mr. de Vries Feyens stond terecht de weduwe de J., ver dacht van het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Verdachte was bij bestek ver oordeeld tot twee geldboeten, ieder van 300 van welk vonnis zij in verzet was gekomen. Als raadsman trad op mr. J. K. M. Mathui- sen. Verdachte had twee vrouwelijke patiënten, woonachtig te Nederhorst den Berg, in Am sterdam ten huize van haar zuster in behan deling genomen. De patiënten waren lijden de aan keelkanker en maagstoornissen. Bij haar verhoor gaf verd. op, de gave te bezitten, zieken te kunnen genezen door eenvoudige handoplegging. Twee dames, als getuigen gehoord, ver klaarden bij verd.'s behandeling baat te heb ben gevonden. De zuster van verd., eveneens als getuige gehoord, zette een zeer breedvoe rig betoog op, wat den kantonrechter ten slotte te machtig werd: zij mocht gaan zitten. De ambtenaar van het O.M. vroeg bevesti ging van het verstekvonnis en veroordeeling tot twee geldboeten van 300. De kantonrechter, vonnis wijzend, was van meening, dat verd. niet zoo onverantwoorde lijk had mogen zijn om de behandeling zon der raadpleging van een arts voortgang te doen vinden. Rekening houdende met de om standigheden, veroordeelde de kantonrechter de vrouw tot twee geldboeten elk van 200. HET WEGMAKEN VAN EEN BRIEF. Door een advocaat. Eenigen tijd geleden heeft de Hooge Raad Vernietigd een arrest van het gerechtshof te 's-Gravenhage, waarbij een gewezen Haag- sche advocaat was veroordeeld wegens ver duistering van een brief uit een dossier, het welk hij ter inzage had, toen hij iri het huis van bewaring zat opgesloten. Deze vernieti ging had plaats op grond, dat requirant het dossier niet onder zich had en dus van ver duistering geen sprake kon zijn. De zaak werd verwezen naar het Hof te Amsterdam, dat den gewezen advocaat veroordeelde tot zes maanden gevangenisstraf wegens het wegmaken van dezen brief. Requirant heeft op den dag der behande ling der zaak aan den Hoogen Raad een schriftuur doen toekomen, inhoudende 12 cas satiemiddelen. De procureur-generaal concludeerde thans tot verwerping van het beroep. Arrest 7 No vember. KWAKZALVERIJ? Gisteren heeft mej. de J. zich te verant woorden gehad voor den Amsterdamschen kantonrechter, mr. De Vries Fayens wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De vrouw was tegen een verstekvonnis, waarbij ze veroordeeld werd tot twee geld boeten, ieder van 300 in verzet gekomen. De verdachte verklaarde de gave te bezit ten zieken te genezen door handoplegging. Ze had deze geneesmethode ook toegepast bij twee vrouwen, van wie de eene aan keel kanker leed en de andere maagstoornissen had. Beiden hadden baat bij de behandeling gevonden, gelijk ze uitvoerig ter terecht zitting uiteenzette. De ambtenaar van het O. M. vroeg beves tiging van het verstekvonnis. De kantonrechter, onmiddellijk vonnis wijzend en rekening houdend met de omstan digheden. veroordeelde verdachte tot twee geldboeten, ieder van 200. NA DE TEXTIELSTAKING. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen, het cassatieberoep van C. J. P„ propagandist te Almelo, die door de rechtbank aldaar en in hooger beroep door het Gerechtshof te Arn hem is veroordeeld tot één maand gevange nisstraf, wegens opruiing in een vergadering van textielarbeiders tijdens de textielstaking mi Twente. DE SCHOOLKWESTIE TE GOUDA. De proc.-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van een vader te Gouda, die zijn kind niet naar de school had gezonden, waarvoor B. en W. het ambtshalve hadden ingeschreven, nadat hij het voor een andere school had opgegeven. De kantonrechter had den man vrijgespro ken, maar de rechtbank had hem tot 5 boete veroordeeld. ONVOORZICHTIG OPENEN VAN EEN AUTOPORTIER. De Hooge Raad heeft gisteren behandeld, een cassatieberoep van E. D., wien ten laste is gelegd, dat hij, met zijn auto staande in de Jan Hendrikstraat te 's-Gravenhage, het portier van zijn auto plotseling en onvoor zichtig opende, waardoor P. M. K.. die daar fietste, plotseling moest uitwijken en Jen ge volge daarvan door een andereu auto weru aangereden en gedood. In hooger beroep heeft het Hof te s-Gia- venhage requirant veroordeeld tot 130 boete wegens het veroorzaken van dood door schuld- De conclusie O.M. werd bepaald op 24 dezer. £xmd= en Jiüu&ouux DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Zoo nu en dan lijkt het, of er eenige ver andering in de richting van verbetering en opleving valt te constateeren op onze veilin gen. Dit was ook deze week het geval, door dien voor de gele en witte kool iets meer vraag bleek te bestaan en ook sommige an dere producten in de gewenschte richting gingen. Toch is het de vraag, of, als straks de aanvoeren wat grooter zouden worden, of de markt daar wel tegen bestand zou zijn. De exportmoeilijkheden blijven maar bestaan of treden nog in verscherpten vorm op, zoodat er weinig kans is, dat de prijzen op peil zul len komen, als er aan de veilingen weer wordt aangevoerd, wat niet in het binnenland kan worden verwerkt, doch dat bestemming moet vinden in het buitenland. En waar niet alleen Ehiitschland met invoerbeperking en invoer rechten werkt, doch ook andere landen aan hetzelfde euvel mank gaan, wordt het er voor de kooplui niet gemakkelijker op ander afzet gebied te veroveren, nu onze oostelijke nabu ren onze producten-invoer zoo sterk bemoei lijken. Zoo wordt het niet slechts voor de bou wers, maar ook voor de handelaars een schrale tijd. Moge er voor sommige tuinbouwproduc ten een ietwat betere stemmen op te merken zijn geweest, voor de aardappelen was dit niet het geval. Daar zit nu totaal niets op wekkends in. Voor pootaardappelen, die helaas nog particulier en niet over de veilin gen plegen verkocht te worden, was de toe stand al even slecht als voor de consumptie aardappels. De groote Schotsche muizen wer den voor 0.40—0.90 per 100 KG. ver kocht; de minimum-prijs kan dus hier niet gehandhaafd blijven op strafe van het onver koopbaar worden van belangrijke partijen Voor gewone Schotten werd 0.501.10 betaald, alzoo gedeeltelijk beneden den mini mum-prijs verkocht. Het In- en Verkoop bureau, door de provincie ingesteld, kan dus, ten aanzien van dit product, al aanstonds goed werk verrichten. Blauwe Eigenheimers brachten prijzen op van 12, al naar de eischen, waaraan zij voor kwaliteit, vorm en grootte voldeden. Eigenheimers brachten nog lagere prijzen op en werden voor 0.70— 1.50 verkocht. Blauwe aardappels, die vroe ger zeer gewild waren als consumptie-aard appels werden voor 1.502 van de hand gedaan. Drielingen konden niet meer opbren gen dan 0.80—1.40. Voor Duken werden bespottelijk lage prijzen betaald, n.1. 0.40 0.60 per 100 K.G. De aanvoer aan beide veilingen beliep 20 spoorwagens. Voor roode kool was de stemming iets béter. Er werd er nog verkocht voor 3.60 n.1. de mooiste van de meest gewenschte grootte. Er werden ook prijzen gemaakt van 60 cent. Echter kwam het voor, dat groote kool 1.50 1.80 opbracht. Dit is althans vrij wat beter dan eenige weken terug en het feit, dat alles verkocht werd, wekte bemoediging. Aan beide veilingen beliep de totale aanvoer 28 spoorwagens. Al liep de gele kool niet tot die prijzen als de roode, de mooiste werd toch ook nog ver kocht voor f 2.202.90. Het zijn ongetwij feld nog veel te lage prijzen, doch in verge lijking met enkele weken geleden, is toch voor dit product verbetering te bespeuren. Een deel van den aanvoer werd chtr voor 0.60 tot 1.50 verkocht. Aangevoerd weraen ruim 20 spoorwagens. Van Witte kool was de grooter dan voor gele en roode te zamen n.1. ongeveer 60 spoorwa gens. De hoogste prijs, ditb esteed werd, was 0.90. Verreweg het meest werd voor 0.60 0.70 per 100 K.G. geveild. Voor Deen- sche witte kool werd 1.20—1.50 betaald. De aangevoerde bloemkool ging voor be vredigende prijzen van de hand. De soort Lecerf bracht de beste prijzen op. De mooiste en grootste werden voor 13—15 verkocht, kleinere en iets afwijkende kwaliteit 8 11. Voor Reuzen werd 813 voor de mooiste en 58 voor de andere betaald. Tweede soort werd verhandeld voor 0.80 3. Aangevoerd werden rond 30.000 stuks. Bepaald gunstig was de stemming voor uien. De gele nep bracht 6—7 op, een mooie herfstprijs. Drielingen liepen ook nog iets omhoog en werd verkocht voor 45 met iets minder voor afwijkende partijen. Voor uien werd 3.80—4.70 betaald. Grove uien brachten 3.504.70 op. De vraag uit het buitenland is levendig, wat wel bleek uit de genoemden prijzen bij een aan voer van 20 spoorwagens. Voor de mooiste bieten werd tot 2 per 100 K.G. besteed. De minder gewilde 0.60 f 1. Groote peen werd verkocht voor 1.10 1.80, kleine voor 0.600.80. Rammenas bracht 1.50 op, een schrale prijs. In aanmerking genomen den tijd van het jaar werden nog heel wat spercieboonen aan gevoerd, n.1. nog 7500 K.G., waarvan echter een groot deel uit de kassen De prijs voor ,^°nr^" 'leP n°g fHnk °P €n W€l tOt 15 17. Die van de akkers vertoonen echter heel sterke afwijkingen van gestelde eischen en brachten 2—4 op. Tomaten, die voor A aanvankelijk f 3 60 opbrachten, werden later voor 8 verkocht C steeg van 3 tot ruim 4, terwijl C f2- 2.10 opbracht. Druiven liepen sterk in prijs terug. In 't be gin der week kon voor de soort Alicante no<* ruim 29 worden gemaakt, later slechts 19 22; Frankenthalers zakten van 29 tot gemiddeld 22. STEUN AAN DEN TUINBOUW. De commissie uit de 50 Westfriesche ge meenten hield Zaterdagmiddag in het Gul den Vlies te Alkmaar een vergadering, waar toe de vertegenwoordigers dier gemeenten waren uitgenoodigd. De commissie deed ver slag van haar arbeid, verricht in het belang der tuinders en arbeiders. Gememoreerd werd daarbij de totstandkoming van de uni- O DOL-tand pasta - dagelijks gebruikt voorkomt het leelijke verkleuren der tanden en een onwelriekenden adem. forme steunregeling, de voorwaarden voor werkverschaffing, zooals dié door den mi nister aan de gemeentebesturen zijn kenbaar gemaakt en waarbij een maximum-loon van 25 cent per uur is gefixeerd, de algemeene Steunwet, die weldra voor den tuinbouw zal worden aanhangig gemaakt, en verschillenae andere bemoeiingen, die voor de Westfriesche gemeenten en zijn tuinbouwende bevolking in dezen crisistijd van belang kunnen zijn. De vergadering nam met dankbaarheid kennis van het vele en vruchtbare werk der commissie, besprak in den breede de voor waarden van steunregelingen en werkver- schafing, die door verschillende aanwezigen op sommige onderdeelen aan critiek werden onderworpen, maar waarbij in aanmerking dient te worden genomen, dat de minister de voorwaarden stelt en dat de gemeenten zich daaraan hebben te onderwerpen. Als resul taat der gehouden besprekingen nam de com missie op zich te ijveren voor een meer bevre digenden toeslag op de prijzen der tuinbouw producten, tegen de verlaging van de uitkee- ringen volgens de steunregeling en voor een verhoogd uurloon in werkverschaffing. Voor al werd hiervan de noodzakelijkheid bepleit voor het z.g.n. modderen, dat als een bijzon der zware arbeid mag worden beschouwd en waarvan het uurloon van 25 cent te laag is Ten slotte werd nog aan het oordeel der vergadering onderworpen het vraagstuk van het in natura verstrekken van steun aan werkloozen. De geuite meeningen waren hier zeer uiteenloopend en besloten werd nog geen bepaald advies over uit te brengen, doch eerst af te wachten de besprekingen met de daarvoor ingestelde regeeringscommissie en die van den Middenstandsraad, waarmee nog nader zal worden geconfereerd, om dan later opnieuw over dit onderwerp van gedachten te wisselen. VAN ONZE NOORD-HOLLANDSCHE PROEFVELDEN. Branderigheid in de kool. De heer S. Vlaar schrijft ons: Het is een algemeen bekend verschijnsel, vooral in den tijd dat de tuinbouw zich in deze streken sterk uitbreidde voor eenige ja ren terug, dat vooral op gescheurd weiland wanneer hierop kool werd verbouwd, men vaak te kampen had met bovenvermeld ge brek. In den beginne dacht men aan een ziekte proces, doch reeds spoedig kwam tot de ont dekking, dat er aan de voedselvoorziening der plant iets mankeerde. Maar wat? Dit was eerst nog een moeilijk vraagstuk, vooral omdat men beweerde, dat kalk het ge brek op kon heffen, terwijl anderen meenden, dat onvoldoende kali de oorzaak was. Na vele proefneminen bleek echter, dat de laatsten het bij het juiste einde hadden. „Branderigheid" was een gevolg van een te kort aan opneembare kali in den grond. Het opneembare stip ik aan omdat dit de oorzaak was, dat eerst de meening kalkge- brek kon post vatten. De nog aanwezige moeilijk opneembare kali werd door de wer king der kalk voor de planten beter opneem baar gemaakt, zoodat eerst de kalk het ver schijnsel deed verminderen, om later in veel sterker mate terug te keeren Men putte den grond geheel uit, wat de kalivoorraad be treft. Doelmatige kalibemesting heeft het euvel geheel doen verdwijnen. De „branderigheid" toch is van zeer groot nadeel voor de koolteelt. Reeds spoedig be gint het buitenste blad om te krullen, om tenslotte geheel te verdorren. Dat hier door de bladvorming sterk wordt tegengegaan, begrijpt een ieder, en ook dat de kool vorming er ernstig onder moet lijden. Deze blijft los en daardoor dus licht, wat een enorm verlies kan opleveren. En wat nog erger is dat op zeer vele koolvelden door ont houding van kali alle andere meststoffen, als weggegooid geld zijn te beschouwen. Op verschillende plaatsen zijn speciale proefvelden aangelegd om na te gaan hoe lang of liever hoe kort men roofbouw kan plegen zonder ernstige nadeelen. De verschijnselen op die velden leeren ons dat reeds spoedig na een jaar of drie, som mige reeds na 2 jaar „branderigheid" op treed. Wie omtrent een en ander meer wil weten of zien brengt eens een bezoek aan een van deze velden, waarvan er op verschillende plaatsen zijn aangelegd. Vooral op het perceel in de Heerhugo- waard bij den heer C. Stoop aan den Hon- denweg, blijkt zeer duidelijk welke enorme verschillen het weglaten van kali in enkele jaren veroorzaakt. Het perceel dat vlak langs den weg ligt is een bezoek overwaard. Ook in Hensbroek, Obdam en andere plaatsen liggen van deze velden, men kan gerust eens een bezoek brengen. De proefnemers hebben op mijn verzoek zich bereid verklaard alle inlichtin gen te verschaffen. Waarom ik hierop de aandacht nog eens vestig? Bij mijn verschillende bezoeken aan deze velden is mij opgevallen dat reeds vele koolvelden aan het euvel lijden. De opbreng sten gaan overal sterk achteruit. Nu is dit natuurlijk het gevolg van den nood die in de tuinbouw heerscht. Doch bij navraag, welke men aan de betrokken tuinders deea, is d* Het is vooral dit voorjaar in deze streken, bemesting vaak alleen stikstof en fosforzuur. dat alleen op de kali is bezuinigd, omdat de ze volgens velen te duur was, maar wij vra gen ons af, of dit wel een juiste wijze van be zuinigen is. Het geld aan ander meststoffen is voor een groot gedeelte, zoo niet alles zeer zeker ondoelmatig besteed. En dit is in deze zoo moeilijke tijd onverantwoord. Wie derhalve in zijn koolvelden het ver schijnsel heeft of meent, dat dit het geval is, ga eehs een dergelijk proefveld bezoeken, daar leert men het duidelijk kennen. Men kan er zijn nut van hebben. Bezuinigen ook op be mesting is noodig geworden, maar alles op een meststof bezuinigen is niet alleen gevaar lijk, maar onverantwoord. Óp kali is de laatste jaren al zeer sterk be zuinigd, dat laten vele velden nu reeds zien. Deze dus geheel weglaten mogen wij. niet op onze verantwoording nemen. Men houde hier bij een volgende bemes ting, terdege rekening mee. WARMENHUIZEN. Aan de veiling werd verhandeld in: Aardappelen 595.375 K.G. 217.391 K.G. Slaboonen 16.460 13.078 Roode kool 210.450 167.125 Gew. witte kool 520.200 602.700 Gele nep 67.895 32.620 Gele uien 103.450 73.550 Zilver uien 225 Snijboonen 255 347 Bieten 6.050 7.025 Gele kool 66.250 35.425 Peen 1.300 1.250 Bloemkool 264 st. De omzet bedroeg in September 1932 23.097,12 tegen 24.170,78 in September 1931. KENNEMERLAND. In de week van 2 tot 8 October was de handel in diverse groenten niet onbevredi gend, al zijn de prijzen allerminst hoog Doch we zijn zulke lage prijzen gewoon, dat we met een kleine opleving al blij zijn en de opleving is de laatste vier weken constant. Natuurlijk waren er groentensoorten, waarvan kleine partijtjes werden aangeboden duur en andere waarvan enorme kwantums werd aangeboden goedkoop, doch dit is thans, nu alles op binnenland is aangewezen, een gewoon verschijnsel. Het is opmerkelijk, hoe lang de aanvoer van boonen aanhoudt, zij het dan grooten- deels aanvoer van elders en ook de afgeloo- pen week waren er nog duizenden kilo s, zij het dan in sterk uiteenloopende kwaliteit. Snijboonen golden van 1240, dikke boo nen 4.5025, dunne boonen 1023 per 100 K.G. Bij de genoemde prijzen zijn de hoogste noteering voor kasboonen. Bloemkool werd nog in mooie partijen aan gevoerd en over het generaal genomen was de kwaliteit beter dan voor een maand terug Mooie kwaliteit bloemkool gold 1216, 2e en 3e soort 48.50, alles per 100 stuks. Roode, groene en gele kool werden in tamelijk groote partijen aangeboden en de handel was vlug met opgaande prijzen, varieerend van 3—6.50 per 100 stuks Spinazie werd de tijd van 't jaar in aan merking genomen nog ruim aangevoerd, doch de kwaliteit gaat er niet op vooruit, de prijzen waren van 0.30—1 per kist. De aanvoer van sla loopt af, wat ook te zien was in de kwaliteit. Er was sla, dat nog geen 0.20 per kist opbracht en ook 1 per kist, doch le soort was duur. De handel in postelein was slecht. Blijk baar heeft men genoeg van die zomergroen ten, want de prijs was 0.10—0.50 per kist en 2/3 der aanvoer gold pl.m. 0.20 per kist. De massa-aanvoer van andijvie was oor zaak, dat het product in de verdrukking kwam en alleen extra kwaliteit bracht 0.60 op, de overige aanvoer gold voor 3/4 der aanvoer slechts 0.200.35 per kist. Bospeen werd nog ruim aangevoerd en de kwaliteit was sterk wisselend, even als de prijzen, variee rend van f 3—f 6.50 per 100 bos. Komkommers zakken af, zoowel in kwanti teit als in kwaliteit, doch trots de terug gaande kwaliteit ging de prijs van le soort omhoog en varieerde van f 8.50—12 50 per 100 stuks. Prei kon de prijs der vorige weken niet handhaven en de zeer ruime aanvoer bracht een prijsje op van 3.50—6.59 per 100 bos, 2e soort gold nog beduidend lager. Selderie en Soepknollen werden ruim aan gevoerd en de prijzen waren resp. 1— 2.50 en 2.505.50 per 100 bos (stuks) De tornatenhandel liep tegen. Alleen mooie kastomaten golden 4—7.50 per 100 K.G In de uienhandel die ruim werd aange voerd was een levendige handel, met prij zen 3-ƒ 4.50 per 100 K-G. Meloenen wa ren minder in trek en ook de kwaliteit gaat terug, de prijzen 7—21 per 100 stuks. Met de handel in druiven is het misère, met prijzen van f 1930 per 100 K G. Nog steeds worden er aardbeien uit de na tuur en ook van onder glas aangevoerd, die duur zijn, n.1. f 0.250 40 per doosje. De overige aanvoer onveranderde prijzen. NOOD IN DE TUINBOUWSTREKEN. De hoofden der 50 Westfriesche gemeente-- besturen waren wederom in vergadering bij een om dé situatie te bespreken, ontstaan door den toenemenden nood in den tuin bouw. Het bleek, dat dit stuk platteland zich sterk misdeeld en getroffen voelt, terwijl da gemeentebesturen, zelfs als z.g. „plafond gemeente" veelal onmachtig zijn, om hulp te bieden. Besloten werd de regeering te verzoe ken om perfectie van hulpverleening in werk verschaffing en steun. Verlangend wordt uitgezien naar de tuinbouwsteunwet. Door nood gedwongen, gingen zeer veel stemmen op voor steun in natura. Besloten werd uit voerig advies hierover te doen uitbrengen aan de commissie-Lambooy. De vertegenwoordiging van den midden stand verzette zich ter vergadering tegen steun in natura, wanneer niet de midden stand zelf hiermede gedeeltelijk wordt ge red. Jlccuinciaal Tlieuws ZUIDSCHAR W OUDE. Het gezelschap „Nut en Genoegen" hield Zaterdag zijn eersten nutsavond in dit seizoen. De heer J. Renaud verwelkomde als voorzitter de aanwezigen en hoopte dat de volgende nutsavonden weer met belangstel ling zullen bijgewoond worden. Hij bracht verder het financieel verslag uit van de nuts- bibliotheek, daar de penningmeester verhin derd was. Het verslag gewaagde van een gunstige deelname, en dat onderscheidene nieuwe leerboeken waren aangekocht. De to taal-ontvangsten waren 109.64, de uitga- ven 77,38, batig saldo 36.26. De com missie die de rekening had nagezien, bevond dezelfve in goede orde. In verhouding met voorgaande jaren was de eerste uitgave der boeken op Zaterdag niet zoo groot als voor gaande jaren, wat wellicht haar oorzaak vond in de weinige bekendmaking. Reeds zeer vele jaren heeft de bibliotheek, welke een schat van lectuur bezit, aan een groot aan tal lezers des winters boeken verschaft. Op gemerkt werd dat dit jaren achtereen wel pl.m. 80 lezers was, wat voor een kleine ge meente van beteekenis is. Geregeld worden er nieuwe boeken, waaronder de nieuwste uit gaven bijgekocht, en ook steeds heeft men de lezers kunnen bevredigen. Echter heeft de bi bliotheekcommissie nu geen nieuwe uitgaven kunnen koopen, daar de financiën voor on derhoud van een groot aantal boeken moest benut worden. Niettegenstaande vertrouwt de commissie dat velen van deze nuttige in stelling ook nu weer gebruik zullen maken. Als lid van het bestuur der vereeniging, werd de penningmeester, de heer Jb. Rutsen, met algemeene stemmen als zoodanig her kozen. Nu kwam aan de orde de feestelijke her- d king van het 60-jarig bestaan der veree niging. Als voorzitter der feestcommissie rappor teerde de heer S. de Boer, de plannen der herdenking welke de commissie zich voorstel de. Deze herdenking is vastgesteld op 10 Dec. a.s., en treedt in de plaats voor den z.g. vrouwenavond. Tooneel, zang, voor dracht, muziek enz. is het voorloopig pro gramma. Een en ander zal geschieden door de leden zelf, wijl ook jonge dochters en zonen dier leden om medewerking zullen ver zocht worden. Op voorstel van den heer J. Kunnen werd goedgevonden dat de heer S. de Boer als lei der dier feestvergadering zal fungeeren. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat de vergade ring der feestcommissie genoemde heer des gevraagd bereid is gevonden ook een herin neringsrede uit te spreken. De voorgestelde plannen der feest-commis- sie werden door de vergadering met alge meene stemmen goedgekeurd. De bespreking van een en ander had zoo veel tijd in beslag genomen, dat de aange kondigde lezing tot een volgenden nutsavond moest worden uitgesteld. EGMOND AAN DEN HOEF. Men schrijft ons: Het departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen had Vrijdag 7 October het genoegen den heer Daan Pool van Oude- sluis in zijn midden te zien. In grooten ge tale waren leden, begunstigers en belang stellenden opgekomen, en zij zullen daarover geen spijt hebben gehad. De heer Pool moge 'beginnen met de opmerking, dat hij geen kunstenaar is, het is een feit, dat hij eenige uren achtereen zijn gehoor weet te boeien. Unvermooid draagt hij voor! Ernst en luim. ms heit hij over naar het sentimenteele, soms naar een vrij gemakkelijk lachsucces, h'i ov« de schreef. Hij oudt den Noordhollander een spiegel voor, n niemand zal er moeite mee hebben, iets van zijn eigen trekken te herkennen. Dat het 199. Met moeite had hij kunnen ontcijferen, uat ie worst moest halen m den slagerswinkel. Maar er stond niet eens op of het boterhammen- of blokworst moest zijn. En daarom bestelde hij van elk maar wat en laadde het in zijn karretje. Zoo had hij dan tenminste een boodschap goed gedaan vond Tuimeltje, - - bekendstaat 'speciaal"1 d'on Mol?|fL'gie kwam> dat er voor gezicht naar d. gro„,e ditke'S

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6