JSinuetitcwid ZBae&eti ytheepstiidwcpm NOODLOTTIGE BRAND TE ALPHEN. Twee kinderen omgekomen STOOMVAARTLIJNEN. van recht* de stand op 4—2 had ge bracht maakte Hilversum er weer 4—3 van. Het telkens ophalen der tegenstan ders had echter geen moreele inzinking t°ngevolge; want Beek maakte er weer 53 van. Het eindresultaat was echter 5—4 maar is toch voor Hilversum -en weinig geflatteerd. Alkmaar was veel sterker dan deze uitslag aou doen vermoeden. MaarOffers was nu eenmaal niet in vorm en Mat-rs moet er aan denken dat hij doorspeelt, onverschillig of er voor de doo» hem geconstateerde over tredingen gefioten wordt of niet. Mant fluit de scheidsrechter niet dan ontstaan de gevaarlijkste momenten voor het doel. Burlage speelde een solide partij maar moet niet te ver opdringen. De leiding was matig. Alkmaar staat door deze overwinning met 6 punten uit 3 wedstrijden op de bovenste plaats. Doordat het sportpark fraaie meertjes en waterpartijen vertoonde moest de wedstrijd Alkmaar II versus Bloemen- daal III afgelast worden. VROUW VERMOORD TE ROTTERDAM. Roof het vermoedelijk motief. Een afschuwelijke moord is gisteravond ontdekt op het Herman Dullaertplein no. 12 te Rotterdam. In de woning van dit perceel is het liik gevonden van de ongeveer 65-jarige mej. Reekers, die men reeds eenige dagen niet had gezien. Buren hadden haar afwezig heid wel eenigszins vreemd gevonden, doch men sloeg er verder geen acht op, daar de vrouw zeer rustig en afgezonderd leefde en zeer weinig met ae buurtbewoners sprak. De Crt. vertelt van dit drama het volgende: Mej. Reekers, die ongehuwd was, bezat eenige panden, in één waarvan zij zelf woon de, terwijl zij o.a. een van haar huisjes ver huurd had aan het oude echtpaar Van Leeu wen. Reeds eenige dagen geleden was een neef je van juffrouw R. aan de deur gekomen, doch op het herhaald bellen werd toen niet open gedaan. De kleine jongen had dit aan zijn moeder, de schoonzuster van de vermoorde vrouw, medegedeeld, doch zij vermoedde nog geen onraad, maar veronderstelde, dat de vrouw uit was. Toen zij haar zoontje in de volgende dagen nogmaals naar de woning zond en steeds te hooren kreeg, dat niemand thuis was, ging de vrouw zelf eens op onder zoek uit. Ook zij kreeg op haar herhaald bel len geen gehoor en liep daarom naar het echtpaar Van Leeuwen, waar juffrouw R. steeds zelf de huur ophaalde. De oudjes deel den haar mede, dat mej. R. Dinsdag nog bij hun geweest was om de huur op te halen, doch dat zij haar nadien niet meer hadden gezien. Daarop vroeg de vrouw of Van Leeuwen eens mee wilde gaan kijken. De oude man stemde hierin toe en zag door de ramen, dat in het keldergat het lijk lag van de gezochte. Hij was zoo verstandig onmiddellijk de poli tie op te bellen. Deze vond de vrouw in een grooten bloed plas, terwijl in de kamer alles overhoop was gehaald Van verschillende kasten stonden de laden open, terwijl voorts alles er op wees, dat hier een moord was gepleegd. Vast staat, dat de vrouw reeds eenige dagen geleden vermoord is. Vermoed wordt, dat de dader zich aan de achterzijde van het pand toegang tot de woning heeft verschaft. De vrouw had steeds de ramen aan de achterzijde open, doch gisteravond, toen de moord ontdekt werd, waren de ramen geslo ten. Een deur aan de voorzijde was nog ge grendeld, zoodat de dader, nadat hij het mis drijf had gepleegd, weer aan de achterzijde het pand verlaten moet hebben. Daar de vrouw er financieel gunstig voor stond, is er gegronde reden voor het ver moeden. dat roof het motief is van deze af schuwelijke misdaad, die in de rustige buurt groote beroering verwekt heeft. Of geld ver- mist wordt, kon nog niet worden vastgesteld Is de vrcuw een natuurlijken dood gestorven? Hedenvoormiddag werd ons medegedeeld, dat bij het onderzoek door de politie geble ken is, dat in de woning niets is overhoop ge haald en er geen sporen van mishandeling op het lijk zijn gevonden, zoodat het geens zins zeker is, dat men hier met een misdaad te doen heeft. Waarschijnlijk is de vrouw een natuurlijken dood gestorven. Doch er zijn nog eenige verdachte omstandigheden waar om het onderzoek dat vannacht om twee uur werd onderbroken, nog zal worden voortge zet. Het lijk zal naar het ziekenhuis aan den Coolsingel worden overgebracht, waar de sectie zal geschieden. Zaterdagmorgen omstreeks halfelf is te Alphen a. d. Rijn rand uitgebroken in de wo ning van den heer De Leeuw aan de Tous sawtstraat. Toen de eigenaar, die in zijn in een andere straat gelegen schoenmakers werkplaats bezig was, gewaarschuwd werd. stond de woning reeds in lichtelaaie. Ook de moeder was afwezig, zoodat acht jonge kin aeren zich alleen in huis bevonden. Een kind van 10 maanden, dat in de achterkamer een wieg lag, kon men, hoewel de politie daartoe alle pogingen in het werk stelde, niet meer naderen. Later is het geheel verkoolde lijkje gevonden. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, tastte het vuur met eenige stralen aan, doch kon niet verhinderen, dat de woning geheel uitbrandde, Ook bet aangrenzende perceel van de familie Van der Laken werd door het vuur aangetast, waardoor ernstige brand- en waterschade ontstond. De inboedel kon hier echter gedeeltelijk worden gered. De oorzaak is volgens De Crt. vermoedelijk te wijten aan het feit, dat de kinderen van de afwezigheid van de ouders gebruik hebben gemaakt om met lucifers in een kast te spelen. De schade wordt door verzekering gedekt. Nadat de brand in de Toussaintstraat ge blucht was, bleek dat hierbij ook nog een tweede kind om het leven is gekomen. Bij on derzoek van den kelder vond men n.1. in een hoek het lijk van een jongetje van vier jaar dat zich daar waarschijnlijk uit angst haa verstopt, en dat, hetzij door verstikking, hetzij door verdrinking in het bluschwater om he. levert is ge komen. Het schijnt, dat bij de al gemeen heerschende ontsteltenis bij het uit breken van den brand, de ouders niet precies geweten hebben hoeveel kinderen zich in de woning bevonden. Achteraf is gebleken, dat er drie kinderen naar school waren, zoodat zici vijf kinderen in het brandende huis bevonden. Een der buren, die aan de reddingspogingen deelnam, deelde ons mede drie kinderen in vei ligheid te hebben gebracht. Toen men den va der vroeg of nog meer kinderen in huis waren antwoordde de man ontkennend, waarop de reddingspogingen werden gestaakt. Ook een der buren, die in den kelder naar de kinderen zocht, heeft toen het zoeken opgegeven. TWIST IN BERGEN OP ZOOM. In de Dubbelsttaat te Bergen op Zoom ont stond Zaterdag een ernstige twist tusschen twee havenbewoners, waarbij gebruik werd gemaakt van messen. Beide zijn in zeer ern stige toestand naar het gasthuis vervoerd. Een hunner was bloedig door verscheidene messteken aan het hoofd verwond. Het slachtoffer beweerde volgens De Crt. door zijn tegenstander mishandeld te zijn. Deze laatste heeft levensgevaarlijke snij- en steek wonden in hoofd, armen en rug opgeloopen. GEREDEN EN NOG GELD TOE. Een Amsterdamsche taxi-chauffeur had een man drie uur lang rondgereden en vroeg, na afloop, voor het ritje drie gulden. „Kom maar even boven", verzocht de pas sagier en de chauffeur ging mee de trap op naar de huiskamer, waar „het vrachtje" zijn wederhelft verzocht, het verschuldigde te vol doen. Nog had de chauffeur zijn 3 niet in han den of de bewoner deed de deur op slot en riep uit: „Mijn geld terug en nog een kwartje toe!" Een geanimeerde discussie begon, welke na drie kwartier, ermee eindigde, dat de chauf feur den dronken man (want nuchter was hij niet) de 3.25 in vredesnaam maar gaf, waarna hij werd vrijgelaten en bij de politie aangifte deed wegens wederrechtelijke vrij- heiasberooving. HOTEL UITGEBRAND. Zaterdamiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in het café-hotel-restaurant „De Leeuw", gelegen in het hartje van Aal ten. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan redden niet te denken viel. De brand weer wist met drie stralen op de motorspuit de belendende perceelen te behouden. BRAND. Zaterdagmiddag tegen vijf uur is brand door onbekende oorzaak uitgebroken in de N.V. Miedema's Ijzerhandel op de Brol te Leeuwarden. De brand is ontstaan op de tweede verdieping en sloeg naar den zolder over. HOOG WATER IN DE ACHTERHOEK. In verband met den hoogen waterstand van de Schipbeek kunnen de werkzaamheden in de werkverschaffing van Neede en omge ving geen doorgang vinden. De ongeveer 100 Haagsche arbeiders die in het kamp te Neede zijn ondergebracht, werden er van vrijgo- steld heden hun werkzaamheden te hervat ten. 96 Amsterdammers, die te Gelselaar bij de werkverschaffing zijn geplaatst, zullen even eens Maandag niet uit Amsterdam kunnen vertrekken. ZIJN VROEGERE VERLOOFDE MET EEN MES GESTOKEN. Gisteravond om acht uur is een moordaan slag gepleegd ten huize van mr. De J. in dt Balistraat te Den Haag. Op dat uur werd er aangebeld door den vroegeren verloofde van de dienstbode. Toen het meisje de deur opende, zette de man zijn voet tusschen de deur en den drempel en begon een gesprek met haar. Het meisje was met van zins den man langer aan te hooren, waarop de man een mes trok en het meisje ernstig in de borst verwondde. Door den Geneeskundigen Dienst is zij naar het ziekenhuis vervoerd, doch haar toestand was van dien aard, dat zij, na verbonden te zijn, weer naar de Bali straat vervoerd kon worden. Het mes, dat de dader had weggeworpen, werd in de buurt door de politie gevonden. De dader is op het oogenblik nog voortvluchtig, deelt de Crt. mee. INBRAAK EN MOORDAANSLAG TE IDE. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ten huize van het jeugdige echtpaar J. La- ninga te Ide, onder De Punt (Dr.), een in braak en poging tot moord gepleegd. Des nachts om drie uur werd de familie welke haar slaapkamer heeft boven de bakke rij, door een man overvallen. Laninga werd met een stuk ijzer een slag op het hoofd toe gebracht, waardoor een ernstige wonde van 2 c.M. diepte ontstond. Ook de vrouw werd zij het licht, gewond. Het gelukte haar het electrisch licht aan te knippen, waarop de dader, die gekleed was in pullover en een pet achterstevoren op het hoofd had, op de vlucht g'ig. Van deze inbraak en poging ^ot moord wrwVeI- d? 20-jarige bakkersknecht u idie Zljn «kapkamer heeft boven de bakkerij, doch geheel geïsoleerd van de wo ning der familie L. Een geldkistje, dat vermoedelijk het doe! van deze inbraak is geweest, heeft hij bij zijn vlucht laten staan. Men vermoedt, dat de jongeman na zijn daad zelfmoord heeft pleegd. Tot hedenavond bleef het dreggen^ het Noordwillemskanaa! zonder resultaat. in MOET DE MATA-HARI FILM GESTAAKT WORDEN? Familieleden sommeeren het T uschinski-concern. Naar de Tel. verneemt, zijn, op verzoek van twee familieleden van Mata Hari wier ware naam. gelijk men wet. Marearetha Zelle was de leiders van het Tuschinski- concern bij deurwaardersexploit gesommeerd de vertooningen van de film „Mata Hari te staken. Indien aan deze sommatie niet voldaan wordt, zal een actie tot schadeloosstelling worden ingediend. Het exploit stelt vast, dat de film is aan gekondigd als „Mata Hari's levensgeschiede nis" en dat dus te kennen is gegeven, dat zij gebeurtenissen uit haar leven weergeeft. Aangezien Mata Hari in deze film een moord, althans doodslag, pleegt, op een Rus sisch generaal en deze doodslag niet heeft plaats gevonden, eischten de familieleden, dat de vertooningen van de film gestaakt zullen worden. Het exploit stelt vast, dat men hier te doen heeft met een onrechtmatige daad en stelt de vertooners aansprakelijk voor de geleden en te lijden schade; het beroept zich op art. 271 van het Wetboek van Strafrecht, aangezien openlijke tentoonstelling van Afbeeldingen van een inhoud, welke voor de overledene be- leedigend en smadelijk is, heeft plaats ge vonden. 101-JARIGE OVERLEDEN. Te Deventer is in den ouderdom van 101 jaar overleden mevrouw J. C. ter Horst— Jordaan. MALAISE. In afwachting van nadere orders is de stroocartonfabriek van de N.V. Hooites en Beukema te Hoogezand voor onbepaalden tijd stopgezet. HET AANTAL WERKLOOZEN. Het departement van binnenlandsche zaken heeft aan alle gemeenten verzocht, in de eer ste week van'October op te geven, hoeveel ge- heel- en gedeeltelijk werkloozen op 24 Sept. j.1. als werkzoekenden bij de plaatselijke or ganen der arbeidsbemiddeling (inclusief het aantal tewerkgestelden bij de werkverschaf fingen) waren ingeschreven. Bij het samenstellen van dit overzicht zijn gegevens ontvangen van 1036 gemeenten met 7.780.037 inwoners. In die gemeenten stonden op 24 September 1932 ingeschreven 276.005 geheel werkloo zen en 18.089 gedeeltelijk, werkloozen. Van 41 gemeenten met rond'140.350 inwoners waren nog geen gegevens binnengekomen. Op 27 Aug. stonden bij 1065 gemeenten met 7 855.388 inwoners ingeschreven 267.314 geheel werkloos en 21.484 gedeeltelijk werkloozen. Zoo kan bijv. de smokkelarij, die bedreven wordt met auto'9. zeer dikwijl het optreden der beambten ook buiten hei grensgebied noodzakelijk maken De aanhouding van een smokkelauto, welke in minimum van tijd de circa 15 K.M. breede grensstrook doorsnijdt, is in vele ge vallen niet mogelijk. Het is daarom vaak van het grootste belang beambten en politie agenten te posten buiten dit gebied en hun functies zijn dan natuurlijk te beschouwen als douane-dienst. Hieruit volgt, dat de politie-agenten in dienst van het grenswezen hetzelfde recht hebben van het gebruik der wapenen als de douane-beambten zelf. Anders is dit echter bij de beambten van den inklaringsdienst, aan wien dit recht slechts is toegestaan bij het vervullen hunner functies in het grensgebied. ONDER HET SPELEN VERDRONKEN Zaterdagavond speelden drie ongeveer 7-jarige knaapjes op de Alexander Human- kade te Utrecht. Een van hen viel in de gracht. De beide andere kinderen gingen naar huis om te vertellen wat er gebeurd was. Het lijk van het verdronken knaapje is later opgehaald. MALAISE. De fa. van Heek en Co. te Enschedé heeft aan 250 arbeiders in twee hnrer dekenfabrie- ken ontslag aangezegd met ingang van 24 October. NED. JOURN.LISTENKRING. Een Weduwen- en Weezenfonds. In de Zaterdag te 's Gravenhage gehou den algemeene vergadering van den Neder - landschen Journalistenkring zijn met alge meene stemmen aangenomen de voorstellen betreffende de oprichting van een weduwen- en weezenfonds (pensioen voor weduwen en weezen van journalisten). Het KringBestuui zal de voorbereiding van de invoering der regeling spoedig ter hand nemen. Zpolang de regeling nog niet definitief is ingevoerd, zal een tijdelijk steunfonds werken tot de oprichting waarvan op voorstel van het Kringbestuur eveneens door de vergadering werd besloten. EEN KRUIWAGEN. Verleden week benoemde de raad der ge meente Grouw (Fr.) uit ruim 560 sollicitan ten een ingezetene uit Rotterdam tot brug wachter te Warga, op een salaris van onge veer 1100 gulden. Deze benoeming wordt thans scherp gekritiseerd, omdat men hier iemand buiten de gemeente benoemd heeft, terwijl meer dan de helft der sollicitanten in gezetenen waren. B. en W. hadden voor kort zelf nog een verzoek tot de boeren gericht, om vooral ingezetenen in hun dienst te nemen Bovenden bleek, dat de man uit Rotterdam de schoonzoon is van één van de wethouders PRIJSVÈRHOOGING BENZINE. Naar wij vernemen, ie de benzineprijs met ingang van Maandag 17 October weer veT- hoogd. De prijs van de Shell-motorbenzine bedraagt thans 17 per 100 Liter en 16 per 100 Liter aan de benzinepomp. BELGISCH BEZOEK AAN EENIGE RIJKSGEBOUWEN. De voorzitter, mr. Goossens-Bara, en drie leden van de Commission d'assistance pu- biique de Bruxelles, dr. Marteaux, graaf Cornet d'Elzius du Chenay en mejuffrouw Vuylsteke, vergezeld van prof. Govaerts en een staf van bouwkundigen en ambtenaren brengen a.s. Maandagochtend een bezoek aan het hoofdbureau van den Rijksgebouwen dienst en zullen dien middag en Dinsdag on der leiding van den rijksbouwmeester en den hoofdarchitect Hoekstra de gebouwen van het Nieuw-Academisch Ziekenhuis te Leiden bezoeken. De directeur van het N. A. Z.. de heer Maas, zal de bezoekers mede rond leiden. Baron Van Lijnden, hoofd van den Rijks gebouwendienst, biedt hun Maandag een noenmaal aan. WAPENGEBRUIK BIJ GRENSBEWAKING Douane-rechten ook buiten de grensstrook. Er zijn meeningsverschillen ontstaan over het beperkt recht van het gebruik der wape- nen door beambten, die in opdraent der douaneautoriteiten hun medewerking moeten verkenen bij de bestrijding der smokkelarij ook buiten het grensgebied. In verband hiermede is van regeeringswege het volgende betreffende deze kwestie ter ken nis gebracht: De functies van het grenstoezicht zijn, wat rekbaarheid betreft, niet beperkt. Al blijven deze in den regel ook beoaald tot he* grens gebied, toch kunnen de werkzaamheden der tolbeambten zich ook uitstrekken daarbuiten. VERKEERSONGEVALLEN. Aanrijding met docdelijken afloop. Op den Utrechtschen weg nabij Arnhem heeft Zaterdag een aanrijding plaats gehad. Ter hoogte van den Zwarteweg reed de 52- jarige arbeider Roes uit Oosterbeek op zijn rijwiel op het midden van den weg. Een auto, bestuurd door den heer E. uit Arnhem kwam hem achteroprijden. De heer E. meen de den wielrijder nog rechts te kunnen pas- seeren. Op hetzelfde moment week deze jaat- ste echter naar rechts uit, zoodat hij onder den auto geraakte. Hij werd met gebroken voet en ernstige inwendige kneuzingen naar het St. Elisabethsgasthuis te Arnhem ver voerd, waar hij ongeveer een uur na aan komst is overleden. Het motorongeluk bij Roodeschool. De heer A. Meyer, granietwerker te Gro ningen, die Donderdagavond bij Roodeschool (gem. Uithuizermeeden) een motorongeluk kreeg, waarbij hij en zijn zwager zwaar ge wond werden, is aan de gevolgen overleden Hij was 38 jaar en laat een weduwe en twee kinderen achter. Zijn zwager, de heer Bos van Harlingen, verkeert eveneen in levensge vaar. Hij mag niet verhoord of vervoerd worden. Door een vrachtauto gedood. Vrijdagavond heeft op den Stationsweg te Woudenberg een zeer ernstig ongeval plaats gehad. De ruim 60-jarige R. de K., uit Scher penzeel, liep op het ter rechterzijde van den straatweg gelegen rijwielpad, een kruiwagen met groenten voortduwende. Plotseling werd de man aangereden door een eveneens uit Scherpen zeel naderenden vrachtauto. De K- werd over den weg geslingerd en was onmid dellijk dood. Het lijk is paar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats overgebracht. De autobestuurder is doorgereden zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. Met vandaag te beginnen zal verkeer op het Leidscheplein te Arnstep. dam geregeld worden door een licht- installatie. De nationale vereeniging tegen n. werkloosheid hield Zaterdag te Amster. dam een vergadering, waar de heer Wi! baut en prof. Veraart prae-advies brengen over de vraag of de tegenwoor. dige tijdsomstandigheden meer dan vroeger reden geven om ter verbetering van de conjunctuurwerkloosheid tot be- drijfsorganisatie, socialisatie of Plan, wirtschaft over te gaan. en zoo ja, welke dezer drie daarvoor dan de meeste aarborgen biedt. Blijkens het jaarverslag waren de uit. komsten voor de Oranje-Nassau Mijnen te. leurstellend, dóór de daling der kolenprijzen en vermindering van den afzet. De winst ad 1 178.981 (v. j. 2.976.033} gaat op nieuwe rek. over (v. j. dividend 12 pCt.) Zaterdagmiddag is te Groningen, (y een ziekbed van ruim een half jaar, overie. den de heer mr. Jacobus mr Frederik v. d. Blij, secretaris der gemeente Groningen. Tot voorzitter van de Broederschap der Notarissen in Nederland, in de vacature van wijlen notaris Vlug te Rotterdam, is gekozen mr. Ph. B. Libourel te Delft. Op de vergadering der Prov Ver. van jurgemeesters en secretarissen in Zuid-Hol- and pleitte de heer Jac. van Waning, burge meester van Ouderkerk, tegen de door de commissie-Wel ter voorgestelde invoering van een gewestelijke politie. Blijkens bij de Haagsche politie ontvan gen bericht is de sedert 10 October j.1. ver- miste 16-jarige Paul Dierks te Maastricht opgespoord. Hij is op transport gesteld naar de residentie. IZaterdagmiddag ie ruim 4 uur is op de reede van Ter Neuzen het Rijnschip St. Marie, 1400 ton groot, gezonken Het schip was geladen met zanen van Hulst op weg naar Gent. De opvarenden konden met een roeiboot den vasten wal bereiken. KORTE BERICHTEN. Na een ziekte van enkele maanden is Vrijdag in 63-jarigen ouderdom te 's-Graven- hage overleden vice-admiraal C. D. de Haes, inspecteur-generaal van het loodswezen, enz De Eerste Kamer zal Woensdag 2 November des namiddags te één uur bijeen komen. De minister van economische zaken en arbeid heeft op de vragen van het Tweede Kamerlid Drop inzake het visscherijbedrijf te IJmuiden geantwoord, dat het rapport van den burgemeester van Velsen aan de regee ring slechts van informatorischen aard was Het Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden had over 1931 een verlies van 181.663, dat gedekt zal worden uit 's Rijks middelen. De politie te Beek en Cleef heeft vier Duitschers aangehouden, die ervan beschul digd worden in den afgeloopen zomer eenige inbraken en diefstallen gepleegd te hebben te Beek en te Berg en Dal. Zij hebben bekend de inbraken te hebben gepleegd. De uitvoer naar Frankrijk van fijne en grove versche zeevisch en van gezouten ha ring wordt gecontingenteerd. Voor de rechtbank te Winschoten 50 boete geëischt tegen een autorijder, aan wiens schuld de dood zou te wijten zijn van een mede-inzittende, toen hij met zijn auto den nacht van 5 cp 6 Juli te Hoogezand water reed. In een winkel in de Tweede Tuindware straat te Amsterdam is een inbraak gepleegd Twee mannen die de gestolen goederen een handkar hadden vervoerd werden door twee agenten, die door een burger gewaar schuwd waren, op de Lijnbaansgracht aan getroffen. Bij de komst van de politie namen zij de vlucht en wisten te ontkomen De hand kar met goederen is in beslag genomen. ^et gemaal te Takozijl is Vrijdag werking gesteld. De stand van het boezem water in Friesland is thans 30 c.M boven zomerpetL in in Van de firma Sn. Levelt, koffie- en thee handel op de Prins Hendrikkade 26 te Am sterdam is een album verschenen waarin over pluimvee van allerlei slag wordt gesproken. Het album is verzorgd door Studio Vidal té Amsterdam en op de gebruikelijke wijze inge richt, dat wil zeggen, dat men tusschen den tekst de daarbij behoorende plaatjes kan in plakken. Die tekst is van een uiterst deskun dige, namelijk den heer C. S. Th. van Gink, oud-hoofdredacteur van Avicultura Hoen ders, watervogels, kalkoenen, fazanten, dui ven, alles vindt men hier bijeen en er wordt een degelijke beschrijving van gegeven, zoo dat ook deze reclame weer onder de kunst zinnige en leerzame kan worden gerang schikt. Rotterdamscbe Lloyd. Kota Nopan 15 Oct. v. Rott. te Batavia. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens (uitr.) 14 Oct. v. Sout- hampton. Marnix V. St. Aldegonde (uitr.) 13 Oct v. Colombo. Poelau Roebiah (thuisr.) 15 Oct. te Grave- send. P. C. Hooft (thuisr.) 14 Oct. v. Singapore. Loelau Laut (uitr.) 15 Oct. v. Napels. Kon. Holl. Lloyd. Flandria (uitr.) 14 Oct. te Buenos AyreS. Orania 15 Oct. v. B. Ayres te Amst. Pernambuco (uitr.) 13 Oct. v. Rio Grande. Waterland 15 Oct. v. Amst. n. Montevideo. HollandAmerika-Lijn Dinteldijk, Rott.—Vancouver, 15 Oct. van Londen. Leerdam, New-Orleans n. Rott., 14 Oct. te Coruna. Maasdam, Rott. n. New-Orleans, 14 Oct. v. Havaan. Nictheroy 14 Oct. v. Seattle n. Rott. Statendam 15 Oct. v. New York te Rott. Kon. Ned. Stoomb. Moatscbapnlj. Calypso 15 Oct, v. Rott. n. La Goulette. Ceres 15 Oct. v. Rott. n. Algiers. Juno 15 Oct. v. Lissabon te Amst. Orion 15 Oct. v. Amst. n. Hamburg. Iris 15 Oct. v. Amst. n. Odense. Holland—Afrlka-Llin. Meliskerk 15 Oct. v. Hamburg n. Amst. Stoomvaart Mfi Oceaan. Calchas, Japan—Rott., 15 Oct. te Penang Prometheus, Amst.—Java, 15 Oct. v. Pa dang. Perseus 15 Oct. v. Dairen te Roti C C-, JavvTa-New-York-liju. bembuan, New York n. Batavia 14 Oct. te Port Said. Sembiian, New York/Japan, 15 Oct v. Suez. losari, New York—Java 14 Oct. v. Padang- v»A o iava Pacl«*-Uln. Kedoe San Francisco n. Calcutta, 14 Oct- van Cebu. SU verJava Pacific Lijn. Sikerguava, Los Angeles n. Calcutta, 13 Oct. v. Singapore. Silverash. Calcutta n. Los Angeles, 14 Oct- van Batavia. w Holland-Oost-Azië LUn. Meerkerk 14 Oct, y. Hamburg te Rott. Arendskerk (thuisr.) 14 Oct. v. Port Said Ouderkerk (thuisr.) 14 Oct. te Manila. Serooskerk (uitr.) 14 Oct. v. Suez. Zuiderkerk (uitr., 15 Oct. 15 Oct. Shanghai. r t t Emzetco Lijn. Jonge Johanna 12 Oc' v Barcelona te Valencia. HoflandWest- Airlk» - -Ijn. Amstelkerk (uitr.) 14 Oct. v. Freetown Takocadi. IJstroom (uitr.) 14 Oct. v. Duala n Saflta Isabel. Holland—3rl«sch.!ndl6-Lijn. Stieefkerk 15 Oct. v. Hamburg n. IJmuKK®

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10