Aqmda OwzeJioiouiën £uchtvaact Jieck éi ScAoot !Pxcmaciaai Tlieums ïïucQectijke Stand £aatste Betichten Stad en Omgeving. lOeecêeticht MIJNHARDT's NOORDSCHARWOUDE. BeS,UU' he"*n°eml1 HOOGKARSPEL. ZUIDSCHARWOUDE. UW ACVLRTEfNTIE. BEREIKT ALLE KRINGEN lY KOMT ZOOWEL OP ...LE EEN...ALSOP..ÜEANL£I?E TAFEL... 4.v/-jangen uuiwhci, uie een Zenuw-Tabletten75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Love me Tonight (rom.), hoofdrollen Maurice Cheva- ier en Jeanette Mac Donald. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag hoofdnummer De gravin van Monte Christo (rom.), hoofdrollen Brigitte Helm en Rudolf Torster. Toegang voor alle leeftijden. Stedelijk Museum (Breedstraat), eiken dag geopend van 912 en 1.303.30; Zaterdags van 91; Zondags gesloten. Maandag 17 October. 5 uur en 8 uur, Waakt en Bildt, vertoo ning Mentaweifilm. Dinsdag 18 October. 8 uur, Harmonie, uitvoering voor het co mité voor tooneeluitvoeringen. 8 uur, in de schoolbioscoop vergadering contribuanten Volksuniversiteit, met voor dracht Jelle Troelstra over de nieuwe schil derkunst. 8 uur, dancing Harmonie, inleiding van de heeren A. Defresne en dr. J. B. van Ame- rongen over de op 26 October voor het comi té voor tooneeluitvoeringen te geven toonee.- werken Woensdag 19 October. 2.30 uur, Victoria-theater, vertooning van het avondprogramma. 7.30 uur, logegebouw Nieuwesloot, lezing met lichtbeelden over het spiritisme en de Verk. Donderdag 20 October. 8 uur, Bioscoop Harmonie, hoofdnummer Turksib, vertooning voor de Volksuniversi- teit. Donderdag 20 October. Fokveemarkt en keuring van geregistreerd rundvee te Schagen. Zondag 23 October. Najaarskermis te Schoorldam. Woensdag 26 October. 8 uur, Harmonie, uitvoering voor het co mité voor tooneelvoorstellingen. NEW YORK IN FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN. De stad New York kan de stedelijke amb tenaren en beambten per 1 November geen salaris uitbetalen. De New Yorksche bankiers hebben het ver zoek van den directeur van financiën een nieuw crediet te verstrekken afgewezen Nieu we credietverleening wordt afhankelijk ge steld van de door den vroegeren burgemees ter Walker aangekondigde bezuinigingsmaat regelen. Hiertoe behooren salariskorfing voor de gemeente-ambtenaren en conversie der stadsleeningen. De toestand is des te erger aangezien de werkloozenvoorzorg in den a.s. vinter zeer hooge bedragen zullen vereischen NIEUWE POLITIEKE MOORD OP CUBA. De zwager van den gouverneur van de pro vincie Havanna, Adolf Meza, is het slacht offer geworden van een politieken aanslag. In de stad Melena de Sur werd hij door politieke tegenstanders overvallen en kreeg verschei dene schotwonden, waaraan hij later is be zweken. Meza is het zesde slachtoffer van politieke moorden in den laatsten tijd. COMMUNISTEN GEARRESTEERD. De politie arresteerde te Palembang en Batavia twee inlanders, behoorende tot de zelfde politieke organisatie als Djamaleeddin en Tamin, die onlangs in Singapore met negen anderen werden gearresteerd. Beide arrestanten zijn blijkens een Aneta-bericht aan het Hbl. aangesloten bij- de Partai Repu bliek Indonesia. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Pelikaan" (uitreis) is gister te Bag dad aangekomen. De „Ibis" is heden te Bandoeng aangeko men. - Prof. dr. F. W. A. Korff, ais opvolger van prof. dr. H M. van Nes, vanwege de herv. kerk benoemd tot kerkelijk hoogleeraar aan de Leidsche universiteit, heeft gister middag in het groot auditorium van het aca demiegebouw zijn ambt aanvaard met een rede over „De wetenschap des geloofs". DE GEDENKSTOND VAN DE „MACHT VAN HET KLEINE". De afdeeling Heiloo van het liefdewerk bij uitnemendheid, 't helpen van lijders(sters) aan toevallen, het helpen door den steun om daardoor huisvesting en medische behande ling mogelijk te maken, jubileert. De afdee ling wijdde zich 23 jaar aan dat werk en daarom was er feest. Feest van dankbaarheid voor zooveel liefde en toewijding voor de ongelukkigen en die feestvreugde uitte zich in dank tot God. Zoo waren Zondagmorgen 10 uur velen naar het kerkgebouw getogen (de kerk was vrijwel bezet) waar ds. Bloemhoff zijn plaats afstond aan den godsdienstonderwijzer J. Kortenhoeve van Heemstede. Na het zingen van psalm 65 1 vers ging de spreker in ge bed voor. Zijn beschouwing ging uit van Mattheus hoofdstuk 20 1—16 „Gaat gij ook in Mijne wijngaard, en ik zal u geven wat billijk is''. Daarna werd van Psalm 119 het 15e en 69e vers gezongen. Na de rede werd gezongen van Gezang 65 het 2e en 8ste vers. Spr. vervolgde, dat wij ter liefde van God veel kunnen doen voor onze evennaaste. Een van die werken is wel het steunen van de verpleging van toevallij ders. In 1882 is door mej. Teddy Berkhout te Heemstede de eerste, zij het dan bescheiden poging gedaan om toevallijders te verplegen Haar pioniersarbeid droeg vrucht, want in 1895 werd het eerste groote tehuis in Haar lem gesticht en later in Heemstede. In ons land hebben we een 14.000 toevallijders, waar 80 pCt. niet thuis verpleegd kan wor den. Een percentage is krankzinnig en wordt in die gestichten verpleegd. De verpleging der patiënten eischt belangrijke offers, welke door de „Macht van het Kleine" een weke- lijksche bijdrage van 2Y> cent voor het mooie doel wordt geofferd en het vorig jaar 96.000 gulden opbracht. De totaalsom der verple ging bedraagt plm. 250.000 per jaar. Spr. ging na hoe de toevallijder, eigenlijk een maatschappelijk minderwaardige, zich in de maatschappij niet thuis gevoelt, in het gesticht heeft hij (zij) het thuis. Spr. ging daar dieper op in. De stichting staat open voor iedereen. In de stichting is een christe lijke sfeer en de meer en meer veld winnen de belangstelling voor godsdienstige proble men zette spr. uiteen. Niet onbelangrijk is de medische behandeling. In 1918 waren op de 100.000 verpleegdagen 35000 toevallen. Het vorig jaar op hetzelfde aantal dagen, slech s 5000. Voor patiënten is, als zij 'met toevalle 1 behept zijn, spoedige verpleging aanbevolei hoe grooter kans van genezen. Nog mee geldt dit voor kinderen en spr. zeide, dat 71 pCt. der patiënten beneden de 20 jaar is. Te rugkomende op de wekelijksche bijdrage nrees spr. de jubileerende afdeeling Heiloo. Hij' bracht dank aan de colportrice's en aan hen die hun bijdrage schonken. God zal het u vergelden, zeide spr. Spr. deed een beroep op eenige dames om het corps collectrices uit te breiden. Na een dankgebed, waarin hij meer speciaal de jubileerende afdeeling herdacht, volgde van Gez. 83 het 6e vers. Een collecte aan den uitgang bracht J 32.57 op. tijen aan de markt van 20 per 100 stuks Tevens was het een goed verschijnsel, dat meerdere wagens voor het buitenland werden verladen. DE TARIEVEN VAN HET P. E. N. Prae-advies van Ged. Staten op de motie-Hooij c.s. Het prae-advies van Ged. Staten van N. Holland is verschenen op de motie-Hooij, die, zooals men weet 500.000 uit de winst van het P. E. N. wil bestemmen voor tariefsver laging. Uitvoering van de motie-Hooij achten Ged. Staten met het belang van het Prov. Electr Bedrijf onvereenigbaar en zij meenen der halve de aanneming daarvan te moeten ont raden. V De heer A. Bouwens die 'n paar jaar geleden een fraaie winkelzaak heeft doen bouwen, heeft thans ter vervan ging van de oude bakkerij een geheel nieuw gebouw laten zetten voor brood, koek en banketbakkerij, op de meest hygiënische wijze en naar de eischen des tijds ingericht. Er behoort zeker eenige durf toe om in een tijd als deze zulk een ingrijpende verandering tot stand te brengen. Door de afdeeling van het Instituut voor arbeidersonrwikkeling werd in „Concordia" de eerste winterlezing gehouden. Als spreker trad op de heer Henk van Laar met als onderwerp „het ontstaan van den bodem in Nederland", een onderwerp wat de spr. goed machtig bleek te zijn en waarnaar met alle aandacht werd geluisterd. Door het noodweer dat in Jen nacht van Vrijdag op Zaterdag boven deze omgeving woedde, werd het telefoontoestel in het sta tionsgebouwtje bij de veiling door den bliksem geraakt, tevens werden een paar te lefoonpalen in de nabijheid geraakt. Ook het electrisch licht ondervond storing. Bij diverse winkeliers zijn z.g. prik- planken geplaatst waarop tamelijk werd ge gokt, zoo zelfs, dat door sommigen daaraan veel geld werd uitgegeven. Thans is aan het licht gekomen dat de be schikbaar gestelde hoofdprijzen niet gewon nen konden worden daar deze nummers op de prikplank ontbraken. De politie is hiermede in kennis gesteld en wij vernamen, dat zoowel prikplanken als prijzen in beslag zijn ge nomen. De prikpianken bieken afkomstig van een leverancier uit Den Helder. LANGENDIJK. De afd. Zuid-ScharwoudeBroek op Langendijk van den Bond voor Staatspensionneering besloot op een nog nader definitief vast te stellen datum een propaganda-bijeenkomst te houden waarop de mooie film Oud en Arm zal worden vertoond. Bovendien zal de voorzitter een korte inleiding houden en zal de verdere avond gevuld worden met muziek en voordracht. Jasper en Marijtje van St. Pancras zullen tot me dewerking worden uitgenoodigd. Besloten werd enkele redacties van kranten uit te noodigen te willen meewerken aan de z.g.n. cliché-reclame. Getracht zal nog worden het aantal leden door huisbe zoek uit te breiden en dit in het bijzon der te doen door persoonlijk bezoek bij rechtsche kiezers. HEILOO. Na gehouden inschrijving hebben B. en W. de levering (franco op de wegen) van grint en bazalt gegund aan den heer Ruigewaard te Akersloot voor resp. 3.44 en 5.94 per kub. meter. Door B. en W. is aan de R. K. Voet balclub H. S. V. vergunning verleend voor de uitgifte van 1000 loten k 20 ct. ZWAAG. Bij de gehouden verkiezing voor den nol- Tot hoofdingeland werd gekozen de heer P Vlaar Pz. De gemeenterekening over 193i -'uit in ontvangsten met 79859.80; in i' .en f 78241; alzoo met een batig sr'-'j vin 1618.40. DE STREEK. Vooral ten gevolge van den onbeduiden den aanvoer is de bloemkool den laatsten tijd in prijs gestegen. Enkele dagen kwamen par- Wij vernemen dat het fanfaiecorps „Kunst na Arbeid" alhier moest overgaan tot bezuinigingsmaatregelen en besloot de huur van bet terrein der muziektent op te zeggen, en waarschijnlijk zal ook de muziektent wor den verkocht. Verder besloot men, het vol gend jaar slechts aan één concours deel te nemen, wijl ook de contributie verlaagd zal worden. Een en ander ingaande per 1 Januari a.s. Het orgel der Herv. kerk alhier is ge heel gerestaureerd en van een vrij pedaal voorzien, waarop een subbas 16 voet, terwijl ook een nieuwe tremulant is aangebracht. Thans kunnen alle orgelwerken gespeeld worden, iets, wat met het vroegere aange hangen pedaal onmogelijk was. A s. Zondag zal een orgelconcert gegeven worden. *3^4 CASTR1CUM (Oct.) Geboren: Petrus Alphonsus Maria z. v. P. A. Westen en J. Beentjes. Johannes Cornelis z. v. J. C. Demoitie en J. Twisk. Simon z. v. P. Mooij en D. v. d. Berg. Kenneth z. v. C. W. Jackson en A. N. Lash- mar. Ondertrouwd: Cornelis Hoogland te Akersloot en Anna Christina Tas. Getrouwd: Petrus Admiraal en Theo- dora Beentjes. Overleden: Johannes Liefting, 34 j., echtg. van J. C. Levering. Aü loon UITGEEST (Sept.) Geboren: Margaretha d. v. Putter en Klasina Schaper. A,de!beuus Jo hannes z. v. Gerardus Petrus Tromp en Catharina Boenderaaj^er, O n de r tr o uw du Johannes Vonk en Agatha van Assema. Getrouwd: Petrus Paulus Johannes Waardijk en Maria Anna Hunsdorf. Jo hannes Vonk en Agatha van Assema. Overleden: Dirk Lute, wed. van Maar- tje Zoon, 79 j., overl. te Velsen. OUDORP (Sept.) Geboren: Ida Maria d. van C. Berk hout en C. M. Hes. Jacob Jan z. van J. Mol en C. Hes. Getrouwd: Jacob Laurentius Maria de Boer en Leentje Pancras. HENSBROEK (Sept.) Geboren: Jantje d. v. N. A. v. Leijen en A. Bloem. Johanna Alida d. van J. Swin- kels en C. Vlaar. Johanna Maria d. v. S. Bakkum en C. M. v. d. Heijden. Overleden: Aris Gunder, echt. van A. Kalis, 54 j. Antje Ursem, wed. van J. de Boer, 68 jaar. NIEUWE NIEDORP (Sept.) Geboren: Pieter z. v. J. Pijper en C. Kuiper. Albert z. v. J. de Graaf en A. Schrijver. Heron z. v. P. Kossen en M. Zander. Overleden: Klaas Vel, 7 mnd. Trijntje Bouwer, 63 j., wed. van Jan Bruin (overl. te Sijbecarspel.) CORRESPONDENTIE. P. alhier. Als Uw stuk kans op plaat sing zal hebben zult U moeten beginnen met de redactie Uw naam mede te deelen. Red Alkm. Crt. (Ongecorrigeerd VERKEERSONGEVALLEN. Uitkijken is de boodschap. De 61-jarige fietsrijder Ridderbos is te Hocgezand door eigen onoplettendheid van- ocher! door een luxe-auto overreden en ge- dce'. INBRAAK De dader een uur later aangehouden uur later reeds achter slot en grendel zat. De man had met een steen een groote winkelruit van het magazijn van den heer Koetsveld stukgeslagen en door het groote gat dat was ontstaan een aantal horloges enz. bijeen ge graaid. Op zijn vlucht was hij echter gezien door een Slotlaan-bewoner aan de overzijde die de politie kon waarschuwen. Een tweetal' agenten trok er per fiets op uit en wist den man in het Kerkebosch-kwartier aan te hou den nog in het bezit van een horloge met prijskaartje, dat hij voorgaf te hebben gevon den. Bij zijn verhoor bleef de dader ontken nen, doch later werden ook een pet met een aantal horloges gevonden, waarvan hij zich op zijn vlucht blijkbaar heeft ontlast. Bij Apoth. en Drogisten. FEESTELIJKE HERDENKING 30-JARIG BESTAAN ALKMAARSCHE BESTUURDERSBOND. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van den Alkm. Bestuurdersbond had Zater dagmiddag 5 uur in het „Gulden Vlies" onder voorzitterschap van den heer v. Dru- nen een receptie plaats, waar tal van perso nen namens de aangesloten organisaties het bestuur kwamen complimenteeren. Het bestuur had den wensch te kennen ge geven, bloemen en geschenken achterwege te laten en in plaats daarvoor bijdragen te geven, om daarmee werklooze leden in de gelegenheid te stellen de demonstratie in Den Haag van de S. D. A. P. en het N. V. V. te bezoeken, aan welk verzoek in ruime mate was voldaan. De voorzitter constateerde met voldoening, dat sinds het 25-jarijg bestaan het aantal aangesloten organisaties van 14 tot 19 ge stegen was. Met nadruk drong spr. er op aan om met het oog op de tijden de organi satie hoog te houden en te versterken Slechts door de hechtheid van de organisatie zal het de arbeiders mogelijk zijn de aansla gen op het levenspeil af te slaan en het ver lorene terug te winnen. De A.B.B. bloeit en het verheugde spr, dat het ledental reeds tot 1500 is gestegen. 's Middags was voor de kinderen der leden een gratis voorstelling gegeven in het Gulden Vlies, waar het Modern Amster- damsch Kleinkunst-ensemble de kinderen op uitstekende wijze wist bezig te houden. De kleine schetsjes en de poppenkast brachten groote vroolijkheid teweeg en de A.B.B. kan met voldoening op dezen middag terugzien. De noodige tractaties voor de kinderen wer den natuurlijk niet vergeten. 's Avonds was een feestavond belegd, waaraan hetzelfde gezelschap zijn medewer king verleende. Het was een avond vol jool met daarnaast goede kunst. Een gezellig bal hield de aanwezigen nog lang bijeen. Woensdagavond wordt hetzelfde programma nogmaals gegeven voor de werkloozen, omdat de zaalruimte het houden van één grooten feestavond niet toeliet. AANRIJDING OP DE NIEUWESLOOT. Op de Nieuwesloot bij de Lombarj- steeg is Zaterdagmiddag een wielrijder door een auto gegrepen en een eindje meegesleurd. De fiets werd deerlijk ge havend, terwijl de man over pijn in den rug klaagde. De politie onderzoekt hoe het ongeluk gebeurd is en of er eventueel een schul dige is. DE POLITIE MET EEN MELKKOETJE. Een brave melkkoe nam vanmorgen de beenen en vluchtte over den Koningsweg langs verschillende stiftten, tótdat het de politie met een paar burgers gelukte het beest op het Varnebroek te snappen. Zouden ze op het politiebureau van avond anijsmelk drinken of een choco- ladefuif hebben?! EEN FIETS VERGETEN? Sinds 1 September staat er op het politie bureau een damesrijwiel, gemerkt Burgers E.N.R. en voorzien van een vrijwiel en hand rem. De fiets werd indertijd bij een winkelier hier ter stede onbeheerd gevonden en door de politie meegenomen. Zij wacht met smart op de eigenaresse! CONCERT DOOR ALKMAARDERS IN HET HERSTELLINGSOORD „HEIDEHEUVEL" TE HILVERSUM. Op verzoek werd gisteren door het Alk- maarsch Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap", Directeur Corn. Jonker, een concert gegeven in de Concert-zaal van bo vengenoerad herstellingsoord te Hilversum. Aan dit concert werkte tevens mede de hier tevens zoo bekende en vermaarde violist Boris Lensky, die in den heer Corn. Jonker een waardig accompagnateur had. De patiënten en het verplegend personeel genoten ten zeerste van het gebodene en uit ten hun dankbaarheid in een warm applaus na ieder nummer. Uit naam van allen bedankte de directrice de heeren Lensky en Jonker en de zan gers en sprak daarbij de hoop uit hen spoe dig weer te mogen hooren. DE BRUG AAN DEN HELDERSCHEN WEG. Zaterdag ongeveer 5 uur bleek het reeds mogelijk vast te stellen, dat het onderloopen van de werkput niet de minste verzakking van het werk tengevolge heeft gehad, zoodat het verkeer over den brug weer kon worden toegelaten. De put is weer drooggemalen, doch, zooals begrijpelijk is, moet er, tengevolge van de vele regens, op een verzopen grtftid gewerkt worden, hetgeen de voortgang van het werk bemoeilijkt en het wel een zestal weken zai duren alvorens de geheele brug voor het verkeer gereed zal zijn. Kostbare weken zijn voor dit werk nutte loos verloopen, door het failleeren van den aannemer, die voor een te laag bedrag in schreef. Thans wordt het werk, in opdracht van een bank, door een aannemer uit IJmui- den afgemaakt, die Zaterdag na het onder loopen van de put, geen risico voor het ver keer over de brug wenschte te dragen en dit dus stop zette, totdat een onderzoek hem be wees, dat er van gevaar geen sprake is. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Geopend van 9—12 uur. Voor werkgevers vran 9—12 en van 2—5 uur. Op Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Bemiddeling voor kantoorpersoneel op Maandagavond De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven- Metaalgroep: 1 autogene-lasscher. 15 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instiuut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.3 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 737.9 mM. te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 18 October: Meest matige aanvankelijk tijdelijk nog krachtige Noord Westelijke tot Westelijke later verder wellicht krimpende wind, meest zwaar bewolkt met opklaringen; waarschijn- lijk eenige regen en iets koeler. Overzicht. De depressie-achtige weerstoestand over onze omgeving bleef aanhouden. De kern van de depressie over Scandinavië trok wel iswaar snel Noordwaarts, doch er vormden zich voortdurend nieuwe secundairen, die in ons land buiïg en regenachtig weer brach ten. In het Zuid-Westen van het waarne mingsgebied bevindt zich thans een hooge druk, over de Britsche eilanden is de baro meter snel stijgende, doch bij IJsland kon digt een nieuwe barometerdaling de komst van een volgende depressie aan. Over Enge land, de .Fransche kust en onze omgeving waait het krachtig uit het Westen of Noord- westen. In ons land, Frankrijk en Duitsch- land is de temperatuur flink gestegen. Bijna overal viel regen, het meest ifl Zuid-Frank rijk. Toulouse had 15, Biarritz 14 mM. Het laat zich aanzien dat na een korte opklaring bij Noordwestelijken wind met wat minder buiïg weer opnieuw een krimpende wind en een nieuwe secundaire depressie zal volgen bankwerkers, 4 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 12 electriciens. 1 electro-tech- nicus, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 1 kernma ker, 4 ketelmakers, 7 klinkers, 2 koperslagers, 7 loodgieters, 1 lijnwerker, 2 mach. teeke naars, 5 machinisten, 8 metaaldraaiers, 1 me taalschaver, 1 metaalslijper, 7 monteurs. 3 plaatwerkers, 4 radiomonteurs, 1 rijwielher steller, 2 scheepsbouwers, 2 scheepstimmer lieden, 1 scheepsteekenaar, 4 smeden, 6 sto kers, 1 tandtechniker, 2 voorslaanders, 3 vuurwerkers, 4 wagenmakers, 11 ijzerwer kers, 1 zandbereider. Bouwvakgroep8 betonwerkers, 3 bouw kundigen, 1 glas in loodzetter, 66 grondwer kers, 48 metselaars, 36 opperlieden, 1 opz- teekenaar, 44 schilders, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 17 stucadoors, 1 tegelzetter, 1 terrazzowerker, 106 timmerlieden, 12 voe gers, 201 los-arbeiders, 40 transportarbei ders. Overige beroepen1 auto-bekleeder, 6 bak kers, 6 beh-stoffeerders. 3 bloemisten, 5 boek binders. 1 boekdrukker, 1 bosjesmaker, 5 boe renarbeiders, 3 borstelmakers, 22 chauffeurs, 1 chem. perser, 1 chem.-reiniger, 1 huiden- zouter, 5 incasseerders, 1 kalkbrander. 17 kantoorbedienden, 1 kapper. 1 kellner, 3 kis tenmakers, 4 kleermakers, 1 koetsier, 4 let terzetters, 6 mach. houtbewerkers. 3 machi- nezetters. 7 magazijnbedienden. 17 meubel makers, 1 operateur, 1 orgelmaker, 14 pak huisknechts, 1 radiomonteur, 7 reizigers, 2 schoenmakers, 33 sigarenmakers, 3 sigaren- sorteerders, 2 sigarenkistenplakkers, 1 smout zetter. 1 strijkster, 1 tabakstripper. 2 tabaks bewerkers, 10 tuinlieden, 2 winkelbedienden, 2 zakkenstoppers, 1 zakkenplakker. Gedeeltelijk werklooze sigarenmakers en metaalbewerkers 71. Er zijn 25 werkzoel''"- den geplaatst. Alkmaar, 15 October 1932. De directeur voornoemd. ED. VAN DEN HEIJYFU LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en mclwriitiii gen en andere voertuigen te 17,31 uur licht C«p. INGEKOMEN PERSONEN: W. K. Rcthhaar, metselaar, EL, van Ober- hausen (D.) naar Fontein Verschuirstraat 18- A. N. Nap, ambt. ter secretarie, geen, van Zijpe naar Stationsweg 48. Echtgen. C. Peperkamp, z.b., en kinderen, R.K., van Oudorp naar Geestersingel 45. A. M. Commandeur, dienstbode, R K., van Hoog woud naar Boomkampstraat 18 G. J. Bakker, dienstbode, R.K., van Obdam naar Druivenlaan 15. A. W. Lagendijk, winkel juffrouw, N.H., van Utrecht naar Heiligland A. Schenke, stoker K.N.S.M., en gezin, nSw,r<?am naar Stuartstraat 35a. - wed. IWobbema, z.b., geen, van Kromme nie naar Druivenlaan 36a. P. J. A Bors- boom, schoenmaker, R.K., van Naaldwijk naar Lindenlaan 104. H van Trienen, z.b., m Tuan Abbekerk naar Nassauplein 11. M. bchuuring, ass. huishouding, N.H., van Heiloo naar Kruislaan 14. A. M. Klaver, en Johanna Agatha Klaver, van Opmeer naar Nassaulaan 53. A Kahr, dienstbode, v?>u Duitschland naar Luttik Oudorp i «T Lhr' van Hoven- z b„ N.H., van Cu- lemborg naar Kruisweg 14 W Visser, uitvoerder baggerwerk, en echtg., N.H., van Wieringen naar Westerweg 92. W. O- Wende aar, meester in de rechten, geen, van p echt naar Kennemerstraatweg 23. G- 9'^" van naar Konings- ü€g *LchtS' C v d Mand, z.b„ R K, Ri"Bergf? (N.H.) naar Mient 20. - Lr' '•,;"verPleefister, D.G., van Hoorn nii 11. Joh. Mosch.sla; vri van Wervershoof naar Ritsevoort ~7, Kruk- zb-> N.H., van Apeldoorn naar Kruislaan 14. J. J, Bruin, z.b., N.H< van Amsterdam naar Westerweg 69. van de Klashorst, officier Leger des Heils.J'- Hoogeveen naar l.immerhoek 40a. J. C. y- Haakman, z.b., R.K., van Texel naar Jul'a'

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2