ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. No. 245 HAANDAG 17 OCTOBER 1932 Nederland wint in Brussel van België met 32. Onze verrassende aanval; v. d. Broek, Bonsema en Nagels scoren. Alcmaria's eerste overwinning. BELGIË GEKLOPT stand gelijk (2—2). 2e klasse A Q W W E z 2 s* 4 1 ZEEBURGIA si O O O 3 E. D. 0. 3—0 2—2 KINHEIM H. H C. 2—6 1 -i 3—1 4—3 W. F. C. 4—0 5—3 -1- 2—2 D, E. C, 1—6 V. V. A. 1—3 1-5 0-2 ZEEBURGIA 1-2 3—0 Z. V. V. 0-2 1—3 4—1 T. 0. G. 1—5 3—2 L® ALCMARIA 2-2 4—1 Interland-wedstrijden blijven steeds aan trekkelijk en vooral als België en Nederland tegen elkaar spelen, is de belangstelling bui tengewoon groot. Deze wedstrijden zijn steeds een soort hoogtepunt van een seizoen, zij zijn iets anders dan andere landenwedstrijden Men heèft wel eens gevreesd, dat de belang stelling zou verflauwen, wanneer er te veel van die wedstrijden kwamen. Men vond, dat 'de tweede officieele wedstrijden per jaar eigenlijk ruim voldoende waren. Echter, de geschiedenis leerde, dat „men" ongelijk had Ondanks extra-wedstrijden (we hebben er hier twee gehad en twee zijn er in België ge speeld) bleek de attractie van een BelgiëNe derland-ontmoeting even groot. Ook deze wedstrijd, die gisteren te Brussei werd gespeeld, had een groote aantrekkings kracht Wel was het groote stadion bij lange na niet gevuld, maar zoo'n kleine 40000 menschen hadden hun zakgeld toch opge offerd, om deze ontmoeting de eerste in dit pas begonnen seizoente zien. Onder deze duizenden was een vrij1 groot aantal Neder landers, die per extra-treinen, autobussen en andere vervoermiddelen de Zuidelijke grens overgestoken waren, en die Zaterdagavond aan Brussel een Nederlandsch cachet gaven. En dat contingent Nederlanders zal zich best geamuseerd hebben. Want niet alleen biedt Brussel als stad veel gezelligheid, doch ook de wedstrijd verliep voor ons beter dan wij ver vacht hadden Speelt van Run. 't Weer zag er echt Hollandsch uit. Een grauwe lucht en een dreigement van den hemel, die elk oogenblik de kraantjes kon openzetten, zoodat de groote massa (de tri bunes zijn voor het overgroote deel onover dekt!) een behoorlijke kans had, om kletsnat te worden. Echter, daar dacht het Nederlandsche pu bliek niet aan. Het hield zich bezig met de vraag: speelt van Run mee, of speelt hij niet mee' Het antwoord daarop kwam pas even voor 3 uur, toen de spelers op 't veld verschenen. Toen bleek, dat v. Run van de partij zou zijn. Zijn kniewonde, opgeloopen in den oefenwed strijd van het Nederlandsche elftal, was vrij wel genezen en de dokter had v. Run geschikt verklaard! Dat was een geruststelling, want erg veel vertrouwen had men nu niet bepaald in de .halflinie Zeker, v. Heel speelde, doch wat zouden de twee anderen presteeren. Dat was een absoluut vraagteeken De Belgische bevolking van het stadion was best gestemd. Ze wist, dat het elftal goed geoefend was, ze wist, dat de voorhoede akelig gevaarlijk kon zijn en zij wist, dat de verdediging ook al van prima kracht was. Zoodat de minder sterke half-linie nog wel zoo voldoende zou zijn, dat de wedstrijd ge wonnen moest worden! Het begin. 't Zal even voor drieën geweest zijn, toen de ploegen in 't veld kwamen. Dat begin is natuurlijk bekend: een hartelijk applausje, een belegering van fotomannen, een „los trappen" en het tossen. Dat tossen verloor v. d. Meulen, zoodat de eerste helft Nederland in den zwakken wind op moest spelen. Precies op tijd fluit de Engelschman Lewing- stone en trapt Nederland af. Het blijkt dan, dat de opstelling der beide elftallen als volgt is: België Van den Berghe Nouwens Hooydonckx Claessens Hellemans Van Brandt Versijp Voorhoof, Capelle v. Beek v. Campenhout Scheidsrechter Lewingstone. v. Nellen Bonsema v. d. Broek Adam Nagels v. Heel v d. Broek Pelikaan Weber van Run van der Meulen Nederland Het begin is, zooals verwacht werd, dade lijk voor de Belgen. Gesteund door den wind, zetten de heeren er al dra een behoorlijk tem po in en moet onze verdediging onmidd.llijk alle zeilen bijzetten, om onheil te voorkomen. Die achterhoede der Nederlanders doet dat goed en om beurten zuiveren v. Run en Weber het veld. Toch komen de Belgen tel kens weer terug en kan Capelle een hard schot lossen. Meteen blijkt dan, dat ook v. d Meulen zijn dag heeft, zoodat de doelpuntjes duur zullen worden. Eindelijk komen de Nederlanders ook eens in dvn aanval, doch verder dan de Belgische backs brengen Bonsema en v. Nellen het niet. En met een forsche trap is de bal weer op de Nederlandsche helft, waar Weber het leer terug zendt. Adam vangt het op, een through-pass naar den midvoor, doch deze mist. v. Heel krijgt den bal echter te pakken, drijft ver op en schiet op het doel, waar v. d. Berghe echter gereed staat en het schot stopt. Onmiddellijk komen de Nederlanders terug, doch nu kopt Nouwens fraai weg. Dan is de Belgische voorhoede weer in actie en Capelle lost een heel onverwachts schot, dat precies naast de paal vliegt. De Belgen komen er al beter in en van Run en Weber moeten herhaaldelijk opruimen. En als Nederland dan eindelijk weer een aanval doet, strandt deze op buitenspel Toch komt Nederland iets meer in actie en nadat eerst Weber de kwestie ten gunste van Nederland opgelost heeft, rent Nagels langs de lj]n, waar Hooydonckx zijn weg verspert. Bijna heeft Nederland dan succes, als Adam op drijft en Bonsema in de gelegenheid stelt een verrassend schot te lossen. V. d. Berghe kan maar net redden! Onmiddellijk daarop moet v d Meulen ver uitloopen, doch hij be- heerscht de situatie volkomen! Bijna dadelijk daarop zet Nagels scherp voor en schiet Bonsema in, waar v. d. Berghe redt best. En v. d. Meulen onderschept met zijn lange ar men een voorzet van Versijp. Eenige Belgi sche aanvallen volgen, doch eerst redt v. Run, dan v d. Meulen en tenslotte Weber, die met een verren trap Bonsema aan 't werk zet. Razend snel geeft de Groninger door aan v. d. Broek, die het leer naar links geeft. V. Nellen vangt op, zet voor en de snelle Nagels schiet hard en zuiver in. Nederland leidt met 10. Er is dan 8 minuten gespeeld. En ondanks een meerderheid in 't veld van de Belgen heeft Nederland een voorsprong. De Belgen laten zich niet ontmoedigen en van Campen hout en v. Beek komen dicht bij v. d. Meulen. Deze redt echter. Dadelijk daarop plaatst Weber zijn voet voor den bal, juist op het moment als Capelle schieten zal. Dan volgt een goede aanval der onzen, doe!' Nouwens redt koppende en zet zijn eigen voorhoede weer aan het werk. Voortdurend vallen nu Belgische aanvallen van links en rechts te noteeren, doch onze verdediging werkt prima en bovendien houdt België het spel te kort en schiet haar voorhoede lang niet zuiver. En zoo komt het, dat ondanks een meerderheid de gelijkmaker uit blijft. Zelfs wordt de voorsprong vergroot als na een schot van Capelle v. d Meulen het leer stopt en het met een zuiveren trap doorgeeft naar onzen mid-voor. Deze geeft direct door naar Nagels, die zich niet bedenkt en een hooge voorzet geeft. V. de Broek is er als de kippen bijeen sprongetje, een kopbal en 't is 2—0 voor Nederland. Er is dan 13 minuten gespeeld. Door dit succes trekken Bonsema en Adam zich iets terug, zoodat de verdediging weliswaar ster ker wordt, doch de voorhoede vrij' ongevaar lijk is. Tenzij de W-formatie gelukken zal! België is echter niet ontmoedigd en valt verwoed aan. Teikens en telkens weer zit men voor v. d. Meulen, doelworstelingen ontstaan, maar het schot is en blijft onzuiver. En al komt onze voorhoede een enkele maal in het bezit van een bal, de kracht van het trio is niet zoo groot, of Nouwens en Hooydonckx en in laatste instantie v. d. Berghe redden Het is dan feitelijk ook een voortdurend duel tusschen de Belgische voorhoede en de Neder landsche verdediging. Enkele schoten zijn er het resultaat was, doch die bezorgen v. d. Meulen geen moeite. Integendeel, uit een er van zet onze doelman Nagels aan het werk, die ver naar v. Nellen trapt. Deze rent even en lost dan een vliegend schot, dat precies naast de paal gaat! 't Is echter slechts een kleine opluchting, want de Belgen komen terug en v. d. Meulen moet zelfs een paar keer uitloopen. En als de Belgen dan geen succes hebben, verslapt hun spel een beetje, waardoor ook Nederland eeni ge aanvallen kan opbouwen. En deze enkele aanvallen zijn veel verrassender en gevaar lijker dan die der Belgen! Doch de Belgische verdediging treedt best op en redt steeds zon der al te veel moeite Toch trachten de Belgen den achterstand te verkleinen, doch verder dan eenige corners brengen zij het niet. Het spel wordt dan weer sneller en raakt iets meer verdeeld, al blijft België in 't veld iets sterker. Onze halflinie heeft zich thans echter heelemaal op verde digen ingesteld, zoodat het steeds moeilijker wordt, om v. d. Meulen te passeeren. Toch komt er nog een fraaie kans, als Versijp prachtig opbrengt, een zuivere voorzet geeft, doch het schot gaat weer naast. Ook de Ne derlandsche voorhoede zit niet stil, doch hoe snel deze ook is, de Belgische verdediging is voor haar taak berekend, zoodat de voor sprong niet vergroot wordt. En als ieder denkt, dat de rust met 20 voor Nederland zal in gaan, breekt Voorhoof door! hij rent op v. d. Meulen af, Weber volgt hem en duwt hem op zij. Te hardhandig echter, want het resultaat is een strafschop, die Claessens onhoudbaar langs v. d. Meulen zendt (2—1). Een moment later is het rusten en heeft Nederland een 21 voorsprong! De tweede helft Hoewel Nederland in de tweede helft de steun van den wind heeft, zit België dadelijk weer voor v. d. Meulens doel. Vooral de rechtervleugel der Roode Duivels is nu zeer actief en keer op keer kan Versijp voorzetten, wat even zoo vaak gevaar beteekent. Welis waar valt onze voorhoede zoo nu en dan ook wel aan, doch dat is slechts bij uitzondering. Bepaald gevaarlijk is Capelle, die thans op een vooruitgeschoven post zijn kans afwacht. Deze komt voorloopig nog niet, want onze verdediging is in besten vorm, ook al ont staan er heftige duels vor het Nederlandsche doel. En als onze voorhoede in actie komt, blijkt, dat de Belgen de buitenspel-val hebben opgesteld, waarbij de heeren zeer veel succes hebben. De tijd verstrijkt en nog steeds in de stand 2—1 voor Nederland. En nog steeds zijn onze binnenspelers eenigszins teruggetrokken. En nog steeds blijft België sterker. Zelfs worden hun aanvallen gevaarlijker en er ko men felle schoten, v. d. Meulen blijft echter nog meester van het terrein. Bijna komt dan de gelijkmaker, als Capelle is doorgebroken, doch op 't allerlaatste nippertje kan Weber nog corner trappen. Uit deze ontstaat een doelworsteling, waarbij tenslotte Adam het leer wegwerkt, 't Is echter maar voor enkele minuten, want dadelijk is het weer België, dat felijk tracht te maken. Het publiek roert zich et „voelt een doelpunt in de lucht hangen"! Bijna komt het aan den anderen kant, als We ber een felle aanval heeft afgeslagen en door geeft naar v. Nellen. Zijn voorzet komt goed terecht, doch de uitloopende v. d. Bergne is v. d. Broek net iets te vlug af. Hij trapt ver weg, Versijp krijgt het leer, een prachtige voorzet volgt en een nog mooiere kopbal brengt den Er moet dan nog 20 minuten gespeeld wor den. De spanning is hoog! Zal Nederland toch verliezen? Doch ziet, onze aanvoerder stuurt Adam en Bonsema weer naar voren en deze linie komt weer op volle kracht. Dat beteekent, dat beide partijen nu beur telings aanvallen, want ook de Nederland sche middenlinie gaat iets naar voren. Er volgt nu een moment, waarop Nederland sterker wordt. Doch een paar buitenspelgeval- len van drie of vier Nederlanders beletten succes. Het is Adam, die na mislukte aanval len het leer krijgt. Op zijn eentje gaat hij er van door, hij goochelt, passeert de verdedi ging, zet nauwkeurig over naar den vrijstaan- den Bonsema en Nederland herovert de leiding. Met dezen stand en nog ruim een kwartier te spelen is een Nederlandsche nederlaag al bijna uitgesloten. Toch tracht België weer op te halen, doch Adam trekt zich terug in de verdediging. Er volgen weer vele Belgische aanvallen, doch de verdediging staat pal. België is nu weer iets sterker, al blijft onze voorhoede niet stil zitten, 't Spel gaat snel op en neer. En hoe meer de tijd verstrijkt, hoe spannender het wordt. Onze verdediging krijgt het hart te verantwoorden. Een vrije trap op ons doel levert bijna den gelijkmaker op, doch v. d. Meulen weet nog precies te redden. Nog vijf minuten. Bonsema helpt verdedi gen. En er is voor de Belgen geen doorkomen aan. Tenslotte keert v. d. Meulen alles, wat in zijn nabijheid komt, en trappen de ande ren in alle standen het leer weg. Nog sterker wordt onze verdediging als v. Heel spil gaat spelen en Capelle in bedwang houdt. Nog 1 minuut. Er volgt een Nederlandsche aanval, Adam zet voor, v. d. Broek schiet en v. cT Berghe stopt. En als Nagels dan nog een laatste poging doet, beteekent dat meteen het einde van den wedstrijd! Nederland heeft gewonnen. Nabetrachting. Daar heeft ons land zoowaar een zwaar bevochten zege behaald op de zeer sterke Belgen! Dat beteekent iets! Dat beteekent veel. In de eerste plaats wil dat zeggen, dat Nederland het internationale programma uit stekend heeft ingezet. Doch het wil nog veel meer zeggen. Ruim een half jaar geleden (20 Maart van dit jaar) won Nederland in Antwerpen met 4i. Dat was feitelijk de eerste overwinning op de Belgen in een uitwedstrijd na den oor log. Wel was in '25 ook gewonnen, doch dank zijn een scheidsrechterlijke blunder. En nu? Wanneer we de overwinning, in Amsterdam behaald op den 17den April van dit jaar, beteekent deze nieuwe zege de derde in successie! Met andere woorden: Neder land telt weer geducht mee en elk land moet het kleine Nederland vreezen! Want, nu brachten de Belgen een elftal in 't veld, dat sterker was, dan een jaar geleden. Die Belgen waren inderdaad sterker. Dat wil zeggen, in 't veld. Maar zooals zoo dik wijls gebeurt, voor het doel waren de heeren de kluts kwijt. Dan werd er plotseling veel te kort gespeeld, terwijl meteen bleek, dat het schieten zeer zwak was. Onze verdediging heeft veel werk gehad, maar bepaald moeilijk was dat slechts in enkele gevallen. Trouwens, dat blijkt wel uit dep uitslag. Zooals verwacht werd, was de voorhoede der Belgen het beste deel van het elftal, be houdens dan de reeds aangehaalde fouten. Daarnaast moet echter onmiddellijk de ver dediging genoemd worden. Deze stond te genover een aanval, die zeer gevaarlijk was, omdater geen bepaald systeem in zat. En men weet, hoe moeilijk dat verdedigen is. De drie goals waren dan ook geheel onhoud baar. De Belgische halflinie was merk waardig genoeg in den aanval beter dan in het verdedigen. Toch bleef deze linie iets beneden het peil der overige spelers. En nu de Nederlanders, v. d. Meulen moest twee keer visschen, doch dat waren dan ook bijzondere gevallen: een strafschop en een razend snelle aanval met een nog sneller en zuiver schot. Voor eiken keeper onhoudbaar, v. Run was best en had geen merkbare hin der van zijn knie. En Weber, robust als al tijd, was zeer moeilijk te passeeren. Zijn forsch ingrijpen veroorzaakte een straf schop, doch men mag niet vergeten, dat zon der den aanval 'n zeker doelpunt ter wereld was gekomen. Met andere woorden: het ach tertrio was als van ouds. De middenlinie viel tegen. v. Heel was wel de beste, doch de twee anderen waren zeker niet beter dan de Paauwe's. We zouden bijna zeggen, dat ze een tikje minder waren. Toch hebben de twee nieuwelingen ...iet onvoldoen de gespeeld. Doch onze voorhoede! Die heeft voor een aangename verrassing gezorgd. Nagels toon de zich een razend snelle vleugelspeler met een gevaarlijk schot; Adam was de gooche laar, die zijn plaats dubbel waard was; v. d. Broek speelde als een jongeling, Bonsema vergat Mol geheel en al en v. Nellen was vol doende Dit vijftal gaf geen fraai voetbal te zien, doch gebruikte elke gelegenheid, om tot het doel door te dringen. Hier geen kort spel, doch breed spel, waardoor de verdediging uit elkaar gerukt werd. Hier washet echte Hollandsche systeem: enthousiasme, doorzet ten, schieten en nog eens schieten! En dat gaf resultaten. In het algemeen kunnen wij zeggen, dat onze achterhoede en voorhoede voor de over winning zorgden; de eerste, omdat deze te sterk was voor de aanvallers, de tweede, om dat deze doelpunten kon maken. De stand is thans (extra-wedstrijden mee gerekend) In Nederland gespeeld: Nederland 24 13 5 6 31 61—39 België 24 6 5 13 17 39—61 In Belgiëgespeeld: België 24 10 4 10 24 49—47 Nederland 24 10 4 10 24 47—49 of in totaal: Nederland 48 23 9 16 55 108—88 België 48 16 9 23 41 88—108 Oost-Nederland verliest. Oost-Nederland, dat zonder Nagels tegen West-Duitschland moest spelen, heeft ander maal ondervonden, dat de tegenstanders te sterk waren. Met 41 werden de Oosteliiken oi X tC w Q i - geklopt in een wedstrijd, waarin slechts één partij voetbalde, n.1. Duitschland. De andere elf spelers trapten den bal zonder eënig systeem. Daardoor bemerkte men wel eens gaten in de Duitsche verdediging, doch van die gapingen werd geen gebruik gemaakt. De Nederlanders hadden toch het eerste succes, doordat een kopbal tusschen de tou wen verdween. Nog voor de rust maakten de Duitschers gelijk. Na de thee was het absoluut mis met de Oostelijken. De halflinie der onzen trok terug en de Duitschers konden daardoor zonder moeite steeds maar aanvallen. Met volkomen regelmaat werd gescoord en de eindstand werd 14. Zoodat de Oostelijken weer een gevoelig lesje gekregen hebben Zuid-Nederland speelt gelijk! Zooals men weet, was er in het Zuiden een ernstige strubbeling ontstaan na de samen stelling van het Zuidelijk elftal. Die strubbe ling had tot gevolg, dat verschillende spelers voor hun plaats bedankten en de elftalcom missie zich genoodzaakt zag een geheel ander elftal samen te stellen, dat nu bestond uit een kern van N.A.C.-ers en een groepje tweede» klassers. Met dit verzwakte elftal heeft men echter Luxemburg goed partij gegeven, zoodat het gelijke spel precies de goede belooning was voor beide partijen. Zooals vaker, verraste de nieuwe Zuidelijke ploeg door enorm enthou siast spel, waardoor de Luxemburgsche ver dediging af haar krachten moest inspannen, om onheil te voorkomen. Na een minuut of vijf echter kon die verdediging het niet bol werken en met een kopbal scoorde Zuid- Nederland. Na dit succes volgde een opgaand spel met felle aanvallen van beide kanten. Een hard schot van een der Zuidelijken trof doel, zoodat Zuid-Nederland met 2—0 leidde. Nog geen tien minuten later stond het 21, toen een goede aanval der Luxemburgers met een doelpunt bekroond werd. Na de rust stond het spoedig gelijk en er volgde een periode, waarin de gasten positief sterker waren. De verdediging der Nederlan ders hield stand en toen succes uitbleef, nam Zuid-Nederland het spel meer en meer over. Gescoord werd er evenwel niet weer en het einde kwam dus met 22. Andere wedstrijden. Van de gelegenheid, die de vrije competitie dag bood, hebben de clubs gebruik gemaakt, om vriendschappelijke ontmoetingen te spe len. In Amsterdam speelden Blauw Wit en Ajax een vlotte partij voetbal, die door Ajax met 41 gewonnen werd. In Haarlem werd een stedenwedstrijd HaarlemBrussel gespeeld. De Haarlem mers wonnen met 40. In Leiden speelde een Ned. jeugdelftal tegen de westelijke 2de klassers.. De „jeugdi gen" wonnen met 42. Onze tweedeklassers. Alcmaria is het dan eindelijk gelukt, om een overwinning te behalen. Met 4—1 werd T.O.G. naar Amsterdam teruggestuurd na een wedstrijd, die vooral na de rust soms zeer goed was. Het publiek waardeerde zeer de sluiting van den achterkant der tribune. Of beter gezegd: het publiek zou dit zeer gewaardeerd hebben, als er werkelijk een afsluiting ge weest was. Nu was alles weer open en was de tribune koud, guur en tochtig Waarom?! Intuschen zal deze overwinnig de moed er weer in brengen en Alcmaria zal straks laten zien, dat ze nog geducht meetelt. V.V.A. trok naar den Helder en verloor met 31 van H.R.C., waardoor ook deze club iets beter kwam te staan op de ranglijst. Verdere wedstrijden werden er in de twee de klasse niet gespeëld, De uitslagen zijn: AlcmariaT.O.G. 41 H.R.C.—V.V.A. 3—1 Alcmaria Victrix IT. O. G. I 41. De Eerste Overwinning enverdiend. De vijfde competitiewedstrijd heeft eindelijk de eerste overwinning ge bracht fn het Alcmaria-elftal heeft dit resultaat ten volle verdiend. Er is veel beter gespeeld dan in den thuiswedstrijd tegen V. V. A. Voor Alcmaria speelde, met uitzondering van Peereboom, die thans v. d. Pol verving, hetzelfde elftal dat tegen Z. V. V. uitkwam. Het weer hield zich boven verwach ting goed en het speelveld was in beste conditie. Dat de behaalde overwinning met vreugde werd begroet, spreekt van zelf. Bestuur en elftal zullen met meer vertrouwen de verdere competitiewed strijden tegemoet zien. Onder leiding van scheidsrechter Jan nes stelden om twee uur zich de heide volgende elftallen op: Alcmaria: Óudes, Schokker en Jonker, Rootring, de Grand en Burger; Bos, Watertor, Peereboom, de Jona Hamstra. T. O. G.: Blits; de Hen en Beest; van Weerden, Wal kier en Nortman; Bern- sen, Swepke, Oostwal, Termeulen en Oostwal. Alcm. had er direct 'n flink tempo in. Enkele snelle aanvallen volgden op het T. O. G. doel. Een prachtige voorzet van Bos werd evenmooi door Peereboom op gevangen en meteen ingeschoten. Doch Fortuna was met T. O. G. want de bal kwam net tegen de paal. Nog een paar malen ontsnapte T. O. G. aan een doel punt, al dient vermeld dat keeper Blits voor T. O. G. uitmuntend werk verricht te. Na ongeveer twintig minuten een goed schot van de Jong, weer tegen de paal, nog eens tegen de paal, maar toch eindelijk in 't doel 1—0 voor Alcmaria. De spanning was gebroken. Al hield Alcmaria in deze eerste helft het beste van het spel toch brachten snelle uitval len van T. O. G. met goed combinatie^ spel, ook gevaar voor de Alcmaria veste maar ook daar was Fortuna een paar maal op de hand van de verdediging Jo Bos moest in de eerste helft na een bot sing nog een oogenblik het veld verlaten, omdat een onmisbaar kleedingstuk in den strijd gesneuveld was. Doch spoedig was hij weer in behoorlijk voetbaltenue terug. Rust 10. In de tweede helft ging het spel voor Alcmaria fortuinlijker. En vooral het eerste gedeelte na de rust, bracht het publiek tot enthousiasme. In korten tijd werd de stand opgevoerd tot 40. Bos wikt eer. langen voorzet van Peereboom juist bij 't rechterhoekje van 't doel te bemachtigen en 't was 20. (Even later miste dezelfde speler een zelfde kans), de Jong wist in een moeilijke positie tusschen diverse spelers den bal mooi in te schieten (30). Ook hij sukkel ie daarna met een gebrek aan zijn voet baluitrusting. Thans was het de schoen. Eerst werd deze verbonden, doch toen dit niet afdoende hielp door een andere vervangen. Bij een snellen uitval, storm de Bos op 't doel af. Blits zag het gevaar en liep hem tegemoet. Bos was er één tel eerder en schoot keihard den bal door 't net. 40. Hierna zakte het spelpeil en kwam T.O.G. wat meer opzetten. Haar harde werken werd met een goed doelpunt be loond. De bezoekers bleven nu in de meerderheid, doch tot meerdere tegen- punten konden zij 't niet brengen. Kort voor 't einde miste Peereboom nog een opgelegde kans. De Alcmaria-achterhoede heeft zich goed van haar taak gekweten, maar op een al te zware proef is het trio niet ge steld, want de voorhoede van T.O.G. is ons tegengevallen. Tegen E.D.O. en Zee- burgia zal er van de achterhoede meer worden geëischt en een hechte samen werking noodig zijn, benevens oprui men met forsche trappen. In de midden linie viel het spel van de Grand weer op. Zijn kopwerk is uitstekend en hij werkt hard. Het openen van het spel wordt ook beter. Rootring was weer snel en handig. Burger was de minste van het trio. In de voorhoede deed Peere boom meermalen goed werk Met schie ten was hij niet gelukkig. Zijn balcon- tröle kan veel verbeterd. Bos was weer op dreef en de anderen wisselden goede en zwakke momenten in hun spel af. T. O. G. heeft hard gewerkt en stug verdedigd. Toch kan de ploeg ais gehee/ o. i. beter. Hockey. Hilversum Hl—Alkmaar I 45 Ondanks den regenval van de laatste dagen bleek het Hilversumveld in uit stekende conditie te verkeeren zoodat er dus kon worden gespeeld. Deze wedstrijd is in een vrij hoog tempo gespeeld en was rijk aan spannend, momenten het geen de uitslag dan ook min of meer a'.nwijst. Alkmaar begon met de 'eidine te ne men toen de beide vleugelspelers Roos en Beek er gezamelijk met d bal van door ;ingen en Beek tenslotte doelpunt te. Maar direct daarna was het weer ge lijk. Opvallend was het goede plaatsen der Hilversummers 'die voor veteranen Hilversum III is het vetraneuelftal bovendien een vrij groote snelheid ten toon spreidden. Daartegenover stelde vooral de Alkmaarvoorhoede, goed ge steund door de halflinie, een snel samen spel dat echter soms wat te kort gehou den werd. Met de rust had Alkmaar dat in het veld beslist sterker was, een 3voor sprong door twee goals van Schuurman. Na de rust speelde Hilversum direct v/eer zeer fanatiek en al heel gauw was het 32. De Alkmaarverdediging bleek hier weinig safe want toen Th Makking met een prachtige goal uit een vooriet

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9