Agmda fBUweutand £aatste &ecichtm Qemee*Uetade*t JkwUtciaaC lïieums Siad m Omgeving. TEXEL. WIERINGEN. CASTRICUM. Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Love me Tonight (rom.), hoofdrollen Maurice Cheva- lier en Jeanette Mac Donald. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag hoofdnummer De gravin van Monte Christo (rom.), hoofdrollen Brigitte Helm en Rudol. Torster. Toegang voor alle leeftijden. Stedelijk Museum (Breedstraat), eiken dag geopend van 912 en 1.303.30; Zaterdags van 91; Zondags gesloten. Dinsdag 18 October. 8 uur, in de schoolbioscoop vergadering contribuanten Volksuniversiteit, met voor dracht Jelle Troelstra over de nieuwe schil derkunst. 8 uur, dancing Harmonie, inleiding van de heeren A. Defresne en dr. J. B. van Ame- rongen over de op 26 October voor het comi té voor tooneeiuitvoeringen te geven toonee.- werkeo. Woensdag 19 October. 2 uur, Jeugdbioscoop 't Gulden yies, hoofdnummer Voetballers vreugd en leed. 2.30 uur, Victoria-theater, vertooning van het avondprogramma. 7.30 uur, logegebouw Nieuwesloot, lezing met lichtbeelden over het spiritisme en ae kerk. DE TOESTAND IN HET VERRE te- OOSTEN, f r Chineesche roovers overvallen Russischen vluchtelingentrein. s Volgens berichten uit Charbin hebben Chineesche roovers bij Kaolingtsoe een naar Charbin rijdenden Russischen vluchtelingen- trein overvallen. Tij dens de beschieting ex plodeerde de benzinelading van een goede renwagen. De geheele trein vloog in brand De Chineesche roovers schoten op de vluch telingen die poogden uit den brandenden trein te ontvluchten. Velen werden gedood of gewond. Ook Mongolië tegen Mantsjoekwo? Te Peking binnengekomen berichten mel den, dat tusschen de Chineesche vrijscharen uit de provincie Hailoengkiang en de Mongo len een bondgenootschap is gesloten tot ge meenschappelijke bestrijding van den Mant- sjoerijschen staat en der Japanners. De voornaamste stammen van Mongolië hebben afgevaardigden gezonden naar Hai- lar, waar zy onderhandelen met den leider der vrijscharen, generaal Soepingnen. Ook afgevaardigden van generaal Matsjantsjang nemen deel a.ah de beraadslagingen. De Japansche kolonisatie van Mantsjoerije. Het Japansche ministerie van koloniën is met het ministerie van financiën overeenge komen, dat een millioen yen zal worden be schikbaar gesteld voor de uitgaven, noodig voor het overbrengen van een tweede groep gewapende reservisten van 1000 personen naar Mantsjoerije. DE INVOER VAN DU1TSCHE KOLEN IN NEDERLAND. Het Ruhr-kolensyndicaat zendt een telegram aan de Duitsche rijksregeering omtrent de belem mering van den uitvoer wegens de aangekondigde contingentee- ringsmaatregelen. Het Ruhr-kolensyndicaat heeft, naar uit fiochum aan de N. R. Ct. gemeld wordt, het volgende dringende telegram gezonden aan den rijkskanselier, eenige rijksministers en aan de Rijksbank: De Duitsche politiek tot belemmering van den invoer werkt in Italië, in de Oslo-staten, in het bijzonder echter in Nederland vernie tigend op den afzet van Ruhrkolen. De be richten worden van dag tot dag tot dag ern stiger. Na afloop van de loopende contracten zullen wij voor een slagveld staan. De mijn bouw in het Ruhrgebied zal evenals de ove rige op den uitvoer aangewezen industrie nog verder naar beneden worden gedrukt. In de plaats van de door de regeering ge- wenschte opleving van het economische leven zien wij een verderen teruggang van de industrie en een vermeerdering van de werk loosheid in het verschiet. De hoop, dat de contingenteering door opleving, van den landbouw ook de industrie zou ten goede ko men en daardoor de schade van den dalen den uitvoer van industrieproducten zou teniet doen, zal steeds duidelijker blijken ijdel te zijn. De industrieele koopkracht zal in over eenstemming met de daling van den uitvoer verminderen, ook tot schade van den land bouw. De kosten van deze verkeerde politiek zul len in de eerste plaats door den mijnbouw in het Ruhrgebied en door de overige industrie- en moeten worden gedragen. HET SPOORWEGONGELUK BIJ TEMESVAR. Twee-en-twintig dooden en 18 gewonden. Volgens de laatste berichten zijn bij het spoorwegongeluk bij Temesvar in totaal 22 oersonen gedood en 18 gewond. GOEDERENTREIN MET MUNITIE WAGEN IN DE LUCHT GEVLOGEN. Zes dooden en twaalf gewonden. Bij Entre Rios in den Braziliaanschen staat Rio is een goederentrein, waarmede een groote voorraad munitie werd vervoerd in de lucht gevlogen. Zes personen werden ge dood en twaalf gewond. DE GAGES DER SCHEEPSOFFICIEREN. Bedreiging uit eigen kringen. Het algemeen bestuur der vereeniging van Nederlandsche gezagvoerders en stuurlieden ter koopvaardij heeft in zijn dezer dagen ge houden vergadering den heer H. Fleurbaay als lid dier vereeniging geroyeerd. Dit roye ment vond zijn aanleiding in de omstandig heid dat de heer Fleurbaay een schip (nog wel onder Panameesche vlag) in de vaart gaat brengen, waarop aan de officieren ga ges zullen worden betaald, ver beneden Nederlandsche standaard-gages. Het voor noemde bestuur was van oordeel, dat net niet op den weg van een lid der vereeniging ligt op een dergelijke wijze te traehten de t&h al zoo sterk gereduceerde gages dei- scheepsofficieren nog verder te drukken. Waar de directe oorzaak van t voorloopig geschorste conflict in de scheepvaart juist bestond in een poging van den Nederland- schen reeder om van de Nederlandsche vlag weg te vluchten, wenschte het bestuur voor noemd duidelijk te doen blijken, dat het zul ke pogingen onder alle omstandigheden af keurt. DE AANSLAG TE IDE (DE PUNT). Hedenmorgen werd gemeld, dat de dader van den aanslag te Ide (De Punt) zou zijn gearresteerd. Dit bericht blijkt onjuist te zijn. Eenige personen hebben gisteravond de politie ervan in kennis gesteld, dat zij meen den den dader te hebben gezien en op de aangegeven plek tusschen twee hooibergen werden inderdaad voetstappen gevonden Van een arrestatie is echter nog nog geen sprake. Het onderzoek wordt nog voortge zet. VERKEERSONGEVALLEN. Motorrijder verongeluk. Gisteravond is op den Luikerweg bij Val- kenswaard een ernstig motor-ongeluk ge beurd. Een zékere Boudewijn uit Eindho ven, die van de Achelsche kermis kwam, reed in volle vaart tegen zekeren Wijnen uit Eind hoven, die bij de douane stond. B., die van zijn motor werd geslingerd, was op slag dood. Zijn lijk is overgebracht naar het St. Carolusgesticht te Valkenswaard. W. be kwam een beenbreuk en lichte verwondingen. Hij is opgenomen in het r.k. ziekenhuis te Eindhoven. TWEE VERTREKKENDE GEZANTEN. Naar wij vernemen, zal de Oostenrijksche gezant dr. A. Duffek, die, zooals gemeld, af treedt als gezant bij ons hof, tegen midden- November ons land verlaten en zich naar Weenen begeven. De Spaansche gezant, de heer V. G. Arnao, die eveneens aftreedt, zal deze week nog naar Madrid afreizen. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. De 200.000ste. Naar wij vernemen, is thans bij den post cheque- en girodienst de 200.000ste rekening houder ingeschreven. Het is een bewoner van Heemstede, die het gironummer 202855 heeft gekregen. (Ongecorrigeerd.) SCHEEPSRAMP OP DE NOORDZEE? Volgens een draadloos bericht van het Nederlandsche stoomschip „St. Annaland", dat zich hedenmorgen vijf mijlen ten Noord- Oosten van het lichtschip „Cross Sands" be vond, is op deze hoogte hedenmorgen tijdens den hevigen storm op ongeveer één'mijl af stand van de „St. Annaland" een onbekend schip gezonken. Het schip verdween plotse ling in de diepte. De „St. Annaland" heeft de omgeving afgezocht, doch heeft alleen wat drijfhoudt en een kleine boot gevonden. LIJKEN TE TEXEL AANGESPOELD. Zaterdag zijn op het strand achter de Koog twee lijken aangespoeld. Omtrent het eene lijk valt niets te vermelden, daar het in zeer verren staat van ontbinding verkeerde en het hoofd ontbrak. Het andere lijk was van een man en was gekleed in een badcostuum. Van het gebit ontbrak een gedeelte MET ZESTIG MILLE ER VAN DOOR. Voor de hoofddaders zijn de straf jen gelijk gebleven. Verleden jaar tegen Kerstmis kwam men bij deNederlandsche Landbouwbank te Am sterdam tot de onaangename ontdekking, dat een hulpkassier verdwenen was met 60.000. Inmiddels bleek ook, dat de man in den loop van de jaren 19271931 incassogelden ver duisterd had tot een bedrag van 16.500. Bovendien had de bediende nog een aantal kantoorboeken weggenomen. Spoedig bleek, dat de man samen met een vriend, een kellner, naar het buitenland was uitgeweken. Na een maand van ijverig speu ren werden de vrienden te Marseille gearres teerd. Een derde arrestatie had intusschen nog plaats gehad. Een banklooper werd ge arresteerd. wien het verbergen van een deel van de 60.000 was ten laste gelegd, hij zou de hem in bewaring gegeven 5000 aan het meisje van den kassier hebben gegeven. In Juni stond het drietal voor de rechtbank te Amsterdam terecht. De bankbediende werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens diefstal en verduistering, den kellner legde zij wegens heling en medeplichtigheid één jaar gevangenisstraf op. De kantoorloo- per werd vrijgesproken. Het O.M. ging in hooger beroep van de vonnissen. Het Hof, heden arrest wijzend, bevestigde het vonnis tegen den bankbediende, behalve wat de kwalificaties betreft. Hij werd wegens vei duistering, diefsta en voortgezet misdrijf van verduistering veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Het vonnis ten aanzien van den kellner werd bevestigd. Hij werd wegens het voort gezet misdrijf van heling veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De banklooper die door de rechtbank was vrijgesproken werd door het Hof tot dne maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens het verbergen van het misdrijf afkom stige gelden. De preventieve hechtenis, die geheel in mindering wordt gebracht, be draagt ongeveer zeven maanden. Hoewel verd. geen voordeel uit het verbergen had getrokken, zoo overwoog het Hof, wist hij dat het ge'd van diefstal afkomstig was. Hij had eenigen tijd vóór het gebeurde den hulpkas sier hooren zeggen, dat hij de bank een hak zou zetten. Voorts stond hij in briefwisseling met de verdachten en bestond tusschen hen een bepaalde code. SCHERMERHORN. Maandag 17 dezer vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting onder voorzitterschap van den heer B. Meinders- ma, burgemeester. Medegedeeld werd dat van Ged. Staten zijn ingekomen de goedkeuring op het raads- beseluit tot het aangaan van een geldleening, alsmede van de wijziging van de begrooting, dienst 1932. Van den heer M. Huisman een beroep^ schrift tegen het besluit, waarbij de raad had toegestaan de helft te vergoeden van het ver voer van 3 leerplichtige kinderen van Stom- petoren naar de hijz. school te Schermer- horn. Werd goedgevonden het geheele vervoer te vergoeden. Van de gemeente Oterleek een verzoek om vergoeding voor eventueele leerlingen, welke het herhalingsonderwijs te Stompetoren wenschen te bezoeken. Werd goedgevonden. Voorstel van B. en W. om aan A. Laan eene vergoeding van f 75 te geven wegens schade van gras- en rietgewas door opbren ging van baggerspecie. Aangezien de gevraagde vergoeding te hoog werd geacht werd het voorstel aan B. en W. in handen gesteld voor nader onder zoek. Voorstel verleening van reductie op de huursommen der gemeente-landerijen. Z. h. s. werd goedgevonden een reeductie te verleenen van 30 Voorstel vergoeding extra uitgaveen voor leermiddelen aan het R. K. Schoolbestuur. Werd algemeene goedgevonden deze extra uitgavene in verband met een toeneming van het leerlingenaantal en bedragende 75,34 te vergoeden. Voorstel overdracht van grond en water aan de Provincie. Algemeen werd goedevonden ten behoeve van den nieuw aan te leggen weg, den ge- vraagden grond en water van de gemeente en het burg. armbestuur aan de provincie over te drage. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning, dienst 1931. De rekening werd vastge steld in ontvangsten groot 46497.46, in uitgaven 51180,00 54 met een nadeelig saldo groot 4682.54J4. De kapitaaldiènst was groot in ontvang sten 25447.09, in uitgaven 25779,28, na deelig saldo 332.19. De rekening van het burgerlijk armbe stuur, was groot in ohtvhngsten ƒ2572.92 Vi, in nitgavèn 2813,75, nadeelig saldo 240.82JC Na eene kleine bemerking over de gemeen terekening verklaarde de heer Plugboer als rapporteur de ekeningen keurig in orde te hebben bevonden en adviséede tot goedkeu ring, waartoe z. h. s. werd besloten. Mede werd vastgesteld eene wijziging in de gemeente-begrooting, dienst 1932, tot een bedrag groot 2150. Hierna werden aangeboden de gem. be grooting, de begrooting van het G. E. B. en de begrooting van het burgerl. armbestuur, allen dienst 1933. De voorzitter deelde mede, dat op 21 Nov. a.s. de gemeenteïanderijen zullen worden verhuurd voor den tijd van 2 jaar. Ook werd goedegevonden op verzoek van dr. van Leeuwen een schoollokaal af te staan voor een cursus voor eerste hulp bij ongelukken. Rondvraag. De heer Bosga deelde mede, dat hij in gaande 1 Nov. a.s. wordt verplaatst naar Bussum, weshalve dit de laatste raadsver gadering zal zijn, welke hij bijwoont. Hij bracht een woord van dank aan den voor zitter voor zijn goede leiding, waardoor ieder in de gelegenheid wordt gesteld, zijn mee ning naar voren te brengen, dankt zijne mederaadsleden voor de aangename samen werking, waarbij meeningsverschillen nooit een persoonlijk karakter hadden. Spr. hoopte, dat het den voorzitter, de raadsleden, de ge meente en de ingezetenen goed moge gaan en beter tijden moge aanbreken. De voorzitter dankte den heer Bosga voor de tot hem gerichte woorden. Het deed spr leed, dat hij deze gemeente gaat verlaten. Op de vergaderingen heeft hij op kalme, beza digde wijze zijn meening steeds naar voren gebracht. Namens den raad dankte spr den heer Bosga hartelijk voor alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan en sprak den wensch uit, dat hij in Bussum een prettige werkkring moge vinden en dat hel hem en zijn gezin daar goed moge gcan. De heer Mantel vroeg wanneer ten vorige jare de werkverschaffing is begonnen, waar op de voorzitter antwoordde van op 1 Dec. Getracht zal worden ook dit jaar dien tijd wederom te beginnen Hierna sluiting der vergadering (Ongecorrigeerd). Zaterdag hadden vele timmerlieden te den Burg handen te kort, om aan alle aan vragen te voldoen. Van alle kanten werden ze geroepen om de ramen van pennen te voor zien, nieuwe sloten aan te brengen, enz. Ge woonlijk neemt men het hier niet zoo nauw met het afsluiten van ramen en deuren en vele personen verzuimden 's avonds hun rij wiel binnenshuis te brengen, men waande zich hier veilig voor diefstal omdatde dieven toch niet onopgemerkt het eiland kun nen verlaten. Doch nu tot heden de dader van den inbraak bij den heer D. Bakker nog niet is gevat, hoewel de politie, reeds Zater dag bij den eersten bootdienst present was, begint men toch ongerust te worden. Zou de dief een Texelaar zijn? Hoe het zij, de waakzaamheid is er door vergroot en de huizen worden des avonds zorgvuldig gesloten en de rijwielen netjes binnengebracht. Naar wij vernemen is de politie thans den dader van den diefstal op het spoor en arres tatie kan spoedig volgen. Krachtens de gewijzigde Zuiderzeesteun- wet zijn in 17 plaatsen rond de Zuiderzee plaatselijke commissies ingesteld, die tot taak hebben gevraagd en ongevraagd advie6 uit te brengen over de uitvoering der wet. Daar over deze uitvoering over het algemeen veel klachten worden vernomen en men in de plaatselijke commissie van oordeel was, dat de belangen der visschers het best gemeen schappelijk kunnen worden behartigd, is men thans overgegaan tot oprichting van een federatie van commissies. De voorbereiding is geschied door een commissie, bestaande uit de heeren Blokhuis (Bunschoten), Kofman (Enkhuizen) en Mulder (Stavoren). Deze heeren hebben in de oprichtingsvergadering, Zaterdag gehouden te Amsterdam, tevens zitting gekregen in het federatiebestuur, dat zal woraen aangevuld met vertegenwoordi gers van Volendam ai Vollenhove. Alle 17 commissies zijn toegetreden. Zaterdag is de heer Arien Gorter gedu rende meer dan 23 jaar rijksveldwachter ter standplaats Castricum met pensioen gegaan. Vrijdagmiddag heeft hij in Heiloo afscheid genomen van zijn brigade waar hem als blijk van sympathie door zijn collega's een zilveren horloge werd aangeboden. Maar ook in Castricum heeft men Gorter, die steeds de gemeentepolitie ter zijde stond niet zonder meer laten gaan. Tegen half elf kwam hij ten raadhuize en werd daar door den burgemeester, secreta ris en gemeentepolitie ontvangen. In de raadszaal werd hij allereerst toegesproken door den burgemeester die verschillende mijl palen in zijn leven releveerde en aan het ein de dank bracht voor de aangename samen werking en voor het vele dat hij in die jaren in Castricum heeft gedaan. Steeds was de verstandhouding tusschen gemeente-autori teiten en de bevolking goed terwijl vele duis tere zaken door het onvermoeid zijn van de ze politieman tot klaarheid zijn gébracht, Namens het secretariepersoneel en politie bood hij hem een rookstandaard aan met een groote kist sigaren en hoopte dat hij onder het genot van des igaren en het gebruik van de standaard nog vaak zal denken aan de ja ren in Castricum dienst doorgebracht. De secretaris releveerde de aangename verstandhouding met de secretarie en dankte Gorter voor de wijze waarop hij aan zijn verzoeken tot hulp, tot 'onderzoek van dit of dat steeds bereidwillig had voldaan. Gorter zal altijd op de secretarie welkom zijn. Nog sprak de gemeenteveldwachter Bleijendaal, die hem speciaal dank bracht als kameraad, want dat is hij steeds voor hem geweest en hoopte als hij nog eens advies zal noodig hebben, dat Gorter dat ook zal willen ge ven. Gorter was na al die hartelijke woorden onder den indruk en dankte bewogen en met een kort woord voor de wijze waarop men hem hier van hem afscheid heeft willen ne men. Hij zeide toe een aangename herinne ring mede te nemen en steeds nog gaarne zoo gewenscht van dienst te willen zijn. Wij vernemen dat door het vaste personeel van het provinciaal landgoed aan den ver dienstelijken politieman een eiken salontafel is aangeboden om op die wijze te danken voor de steun en bereidwilligheid die van Gorter uitging HET WAAIGAT AFGESLOTEN. De storm van hedenmorgen was zoo krachtig, dat hij een zwaar ijzeren kruis, dat op het dak van de Groote Kerk geplaatst is, dreigde omver te drukken. Het kruis ging reeds scheef staan en de mogelijkheid bestond, dat het zware apparaat zou vallen. Om erger te voorkomen, werd het Waaigat afgezet, terwijl men zou trachten, het kruis vast te zetten. Dat is gelukt. De firma Ringers is het ge lukt, met touwen het gevaarte vast te zetten, zoodat vallen zoo goed als uitgesloten is. BOOMEN ONTWORTELD. Op den Kennemerstrahtweg, even voorbij de Kruislaan, heeft de storm vanmorgen een dikken boom geveld. Hij viel precies dwars over den weg, zoodat het verkeer ernstig be lemmerd werd. Een tweede boom ontwortelde eveneens en vleide zich netsjes naast den andere. Personeel van den plantsoenendienst was dadelijk bij de hand, om den weg weer vrij. te maken, wat niet zoo heel vlug ging. Het duurde althans eenige uren, voordat de weg weer geheel vrij was. NOG MEER STORMSCHADE! Bij de firma Frankenberg in de Lange- straat is een lichtbak bezweken. De storm had deze reclamebak zoo aangepakt, dat ze het verloor en naar beneden kwam. Natuur lijk was alles in gruis! EEN ONFORTUINLIJKE BAKKER. Hedenmiddag had de besteljongen van één onzer plaatselijke bakkers de onvoorzichtig heid om een transportfiets aan de Voordam onbeheerd te laten staan, terwijl hij een klant bediende. Toen hij terugkwam, dreef de fiets en het brood in het water. Hulpvaardige handen brachten met de reddingshaak de transportkar spoedig op het drooge. BETER LAAT DAN NOOIT. De heer J. Bouma, Kogendijk 13 te Ber gen zond ons heden een ansicht welke hem uit Luxemburg is toegezonden door Gretschen, Gertrud en Jeane. Wij zouden daarvan natuurlijk geen mel ding maken, als er niet een bijzonderheid aan verbonden was. De briefkaart is namelijk in 1925 afgezonden en bereikte Zaterdag, na ruim zeven jaar, haar plaats van bestemming Waar de kaart zoolang geweest is, zal wel altijd een raadsel blijven KIST MET SPRINGSTOFFEN TE BERGEN AAN ZEE AANGESPOELD. Gistermiddag kwart voor vijf hebben technische ambtenaren van de Hembrug, na door den burgemeester te zijn gewaar schuwd,, een Zondagnacht aangespoelde kist bracht"85™ spriug8tof tot ontPloft'ing ge- Op last van den burgemeester heeft een naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl, Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.0 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 735.1 mM. t| Ingö. Verwachting, geldig tot den avortd Van 19 October Krachtige later afnemende Noordwestelij. ke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; aanvankelijk nog rêgtn of hagelbuien en iets kouder. Geseind van de Bildt 18 October om 7.45 uur aan alle posten Wordt verwacht storm uit het Zuidwesten. Overzicht. De barometerdaling bij IJsland nam bij de Britsche eilanden snel toe en leidde tot de vorming van een diepe depressiekern op dr Noordzee, die hier te lande storm veroor zaakt. Daarachter vertoont zich een vrij breede strook van hooge druk zoodat een krachtig koudere luchtstrooming zich in on ze richting beweegt, die aanvankelijk nog buiig weer zal veroorzaken. Bij de groote snelheid, waarmede rille luchtdrukgebieden zich thans bewegen kan daarna nog niet op bestendig weer worden gerekend. Op de Brit- sche eilanden, waait hét krachtig tot storm achtig uit het Noordwesten, met regen- en hagelbuien. Duitschland en Frankrijk heb ben krachtige westelijke winden met regen. Op IJsland en Scandinavië blijft het vrij koud. Bijna overal viel regen, in Scandinavië plaatselijk sneeuw. wacht, na het vinden van de kist door Eg- mondsche jutters, voortdurend bij de kist gewaakt. De kist was aangespoeld aan het einde van de Boulevard te Bergen aan Zee en be vatte een negental bussen met springgas, ver moedelijk van Engelschen oorsprong. Voorzichtigheidshalve werd eerst met een groote lont een bus tot ontploffing gebracht. De slag was zoo hevig, dat het noodzakelijk werd geoordeeld om de kist nog 200 M. verder te vervoeren. Hierna werden gelijk tijdig drie bussen tot ontploffing gebracht en daarna vijf. De laatste ontploffing ver oorzaakte een groote stoomwolk, waarbij honderden gloeiende rozen zichbaar kwamen, zoodat het wel had van een vuurwerk. Hoe wel de slagen in Bergen aan Zee sterke tril lingen veroorzaakten, sprongen er geen ruiten van de woningen aldaar. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond is op den rijksweg tusschen 't Zand en Stolpervlotbrug ter hoogte van het zgn. Schildersweggetje waarschijnlijk door een auto aangereden de heer N. Manne- veld, van 't Zand. De man werd te omstreeks 9 uur door eenige personen, die per auto pas seerden, in bewusteloozen toestand op eenige meters van den wegberm aan den rechterkant van den rijweg gevonden. Op den weg lag zijn pet, terwijl zijn rijwiel eveneens op den berm lag. Doktershulp werd ingeroepen, ter wijl ook de rijksveldwachter werd gewaar schuwd. Het slachtoffer is met een hersen schudding en een hoofdwonde in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Van de personen, die de aan rijding veroorzaakten, ontbreekt elk spoor. De politie stelt hiernaar een onderzoek in. HET HUIS MET DE PILAREN. 7 Het „Huis met de Pilaren", de bekende kunsthandel aarj het Verdronkenoord van de fa. Smit, is in andere handen overgegaan. De zaak wordt nu gedreven door den heer H. T. Keiler, die verschillende nieuwe collecties van kunstvoorwerpen heeft opgeslagen. Zoo heeft deze winkel de alieenverkoop van het Delftsch blauw van de fabriek de „Porceleyne Fles". Er zijn een verzameling van de mooiste Wedgewoodserviezen, allerlei soorten uit hout gesneden Japansche theebladen, en een collectie lampen. Het beroemde batikwerk van Bogtman is hier te krijgen, verder is er een groote ver scheidenheid van geslagen tin, schitterende etsen en wat al niet. Het is zeer zeker de moeite waard in dezen winkel eens een kijkje te nemen. BEVOLKING. Onderstaande personen worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, atd. Bevolking: Nicolaas Uoevert, geboren 9 April 1892, gekomen van Twisk en Elisabeth Deija, fabr. arbeid', ter, gewoond hebbende Verdronkenoord 73. EEN RECLAMETOCHT VOOR DE ALKMAARSCHE KAAS. De heeren J. G. van den Broek en F. de noogh deelen ons mede, dat hun reclame- tocht voor Alkmaarsche kaas thans door een inrichting hier ter stede pml- «et kaascontrólestation, directeur Ir. de Waal gefinancierd zal worden. Maandag 24 October, des morgens om- stieeks 9 uur, vertrekken beide mannen in costuum van Alkmaarsch kaasdrager met eea imitatie-berrie met kazen. De tocht gaat zoo wel per spoor als per voet en de heeren dra* gen, wat hun voetreizen betreft, de van ouds bekende iizersterke Robinson-sciioenen. De tocht gaat naar Haarlem, Den Haqg> Rotterdam, Gouda, Utrecht, AnjsterdWh Amersfoort, Zwolle, Meppel en Steenwte naar Groningen. Vandaar naar Friesland,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2