Rechtszaken ^Binnenland Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. ODOL-tandpasta zaak). Geen straf opgelegd. J. JUSHNY'S THEATER DER BLAUE VOGEL. potheek zal kunnen krijgen, worden de ver bonden goederen verkocht en de voorheen gezeten landbouwer, die een mooie over waarde had, wordt tot den bedelstaf ge bracht. Dit gevaar, dat bij een stijging der thans zoo lage landprijzen nóg meer dan thans actueel zal worden, moet zooveel mogelijk worden voorkomen! Immers, bij een executie zou steeds het ge volg zijn, dat oo:k de borgen worden aange sproken, waardoor één liquidatie gevolgd wordt door méér. Zou dit gevaar der executie niet tijdig worden bezworen, dan zal een niet meer tegen te houden lawine neerstorten en duizenden gezinnen verpletteren. En daarom zijn aan de regeering voorstel len gedaan om een officieel of semi-officieel lichaam op te richten, dat, daartoe in staa gesteld door gebruik te maken van gelden van openbare fondsen, de hypotheken, die worden opgezegd, zal kunnen overnemen to een bedrag van b.v. 2/3 van de tegenwoor dige waarde. Deze nieuwe hypotheken zij volmaakt veilig en de nieuwe crediteur loop geen enkel risico. De oude hypotheekhouder loopt evenmin risico. De oude hypothee - houder ontvangt een gedeelte zijner por ring in contanten en behoudt een tweede hy potheek op het onderpand voor het gedeelte zijner vordering, waarvoor hij geen hetahn heeft ontvangen. Hierbij dient de verplich t, te worden vastgelegd, dat de 2e hypotheek binnen zekeren termijn niet opzegbaar zal Op deze wijze zou menige boerenfamilie van een dreigenden ondergang kunnen wor Nu de pachter door de overheid in bescher ming wordt genomen, is het niet meer dan redelijk, en in het algemeen belang, dat de re geering óók in de bres springt voor den hvpothecairen schuldenaar, die zonder dat hit er schuld aan heeft, door de crisis in het ongeluk zou worden gestort' VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Openbare zitting van Maandag 17 October. DE JUSTITIEELE MACHINERIE OPNIEUW IN BEWEGING GEBRACHT. Een zekere heer Dirk Sch., 'n 30-jarig los- werkman te Schagen, in 't gelukkig bezit van een motorrijwiel, dat hem in staat stelt in een minimum van tijd alle plattehndsfeestelijk- heden af te snorren, bevond zich met zijn kilometervreter in den nacht van 12 op 13 Juni onder Schagen, alwaar de veldwachter v. Haren constateerde, dat mijnheer Sch. zonder licht de gemeente doordaverde. De veldwachter wilde plichtgetrouw den overtreder op dit strafbare feit attendeeren en verzocht hem met stentorstem om een onderhoud, waarop de motorist echter tot tweemaal onverdroten doortufte. Zijn vi sitekaartje zat echter op zijn motor gespij kerd, en hij ontliep dus zijn noodlot niet en werd op 19 Sept. bij versterk tot 25 boete of 25 dagen hechtenis veroordeeld wegens het niet voldoen aan een ambtelijke vorde ring, ongeacht de rekening, die hij nog ter zake het rijden zonder licht te voldoen had bij den kantonrechter te Schagen. De heer Sch. kwam echter tegen het bij verstek gewezen vonnis in verzet en smaakte heden de voldoening dat de zaak opnieuw .werd behandeld. De appellant ontwikkelde verschillende be zwaren, doch moest toegeven, dat zijn motor niet verlicht was en daar ging het maar om. j De straf bleef dan ook bij het „oude". ONGEDULDIGE EN HEETGEBAKERDE CREDITEUREN? De heeren Joh. Verbeek, pêre et fils, visch- handelaar en rooker, !er woonplaats Hoorn, hadden blijkbaar nog een zuur appeltje te schillen met den vischhandelaar Willem de Fl. en deze werd op 30 April aange sproken om betaling van een geldelijke schuld van 9.25, welke niet bepaald kiesche maar formeel juiste aanmaning echter niet het gewenschte resultaat opleverde, waarop tot handtastelijkheden werd overgegaan. Echter -mei geen ander gevolg dan in plaats van 'idinkende munt, de ontvangst van een dag vaarding om op 19 September voor den poli tierechter te verschijnen ter zake mishande ling. Aan die uitnoodiging werd echter geen gevolg gegeven en de heeren V. Senior en Junior werden elk tot 20 boete of 20 dagen (hechtenis veroordeeld. Dat was natuurlijk heelemaal een mioerabel slechte speculatie en vermoedelijk om nog te redden, wat gered kan worden, kwamen de veroordeelden tegen dit bij verstek gewezen vonnis in verzet waarvan behandeling op heden. De heeren appellanten, voorzien van 2 ge tuigen a décharge, ontkenden den getuige mishandeld te hebben. De heer de Flart be weerde 3 klappen op zijn linkerwang te heb ben gehad, twee van oapa en een van den stamhouder Groote leugen van die personen, •zei vader Verbeek plechtig. Ik heb hem alleen tfeuge z'n schouwer „douwd" en daar durf ik 100 eeden voor af te leggen! Deze kracht proef werd echter niet van hem gevorderd. Door de heeren Bakker en Klaassen Bos werd unaniem verklaard, dat het oudste lid der firma Verbeek niet geslagen had. Het hooger beroep had een zoodanig succes, dat de officier overliep naar de partij der verdachten en thans vrijspraak requi- reerde. Vonnis eveneens vrijspraak. BROEDERLIJKE TEERGEVOELIGHEID De 22-jarfige 1 os-arbeider Gerrit K. uit Zijpe had in den nacht van 26 op 27 Juli den getuige J. H. v. d. Plas uit Callantsoog een klap toegediend, omdat deze zijn broeder 'had uitgescholden. Dit „klinkend bewijs van broederlijke liefde werd heden gerechtelijk vergolden door het opleggen van 10 boete of 10 dagen hechtenis. v. d. Plas had, wijzende op bedoelden broeder, gezegd: Deer heb je hem ók. die is ook geer, cent waard! Wat veroordeelde ont zettend beleedigend vond. EEN SCHULDENAAR ALS AAMBEELD GEBEZIGD. De 43-jarige kolossale smid Gerrit V uit Anna Paulowna, die nog eenig geld had te vorderen van zekeren heer A. J. Lenstra, toon kunstenaar aldaar, diende op 19 Juli dezen heer een kaakslag toe, welke oorveeg echter zooveel effect sorteerde, dat de schuld direct werd voldaan. Een dergelijke manier van gekhnnen kan echter met worden aanbe- olen, aangezien de zoon van Vulcanus heden werd veroordeeld tot 15 boete ot lo dagen Men gelieve niet uit te vlakken, dat ook de bril van oen musicus aan pulver werd ge- kD£t WIND BLEEF, WAAIEN UIT DEN HOEK, WAAR DE KLAPPEN VIELEN. De niet verschenen visscher Pieter V. te Enkhuizen zou op 13 Juii op den Havenweg aen vischhandelaar P. Flansen n klap op ue linkerwang hebben toegebracht A.s merk waardig verschijnsel dient te worden ver meid, dat ai ie mishandelde getuigen, die lieden wernen opgeroepen, op oe linker wang werden getroffen. Deze slag was ge vallen op den vischafslagEisch en vonnis f 15 boete of 15 dagen hechtenis. EEN MEDICUS BELEEDIGD. Dr. den Hartog, art» te Koedijk, werd op 20 Juli op den Kanaaldijk door den heden niet verscnenen verdachte Simon B. niet weinig beleeaigd door de hem toegebrulde scheldwoorden „Hufter" en „Smeerlap". De óO-jange veldarbeider Jac. de Geus was ge tuige van die onhebbelijke bejegening Hij „verskoot er van! Eisch en vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. DE DRIFTIGE VEEBOER. De heer Jacob de B., een 5/-jarige vee houder te Akersloot, maakte zich op 11 Juli zoo kwaad op een varken, dat hem lastig viel, dat hij het dier met een zgn. siekelepikker ernstig -verwondde. De ver dachte erkende met een stekeleoikker te heb ben gegooid, doch niet met de bedoeling het dier zoo hevig te mishandelen. De eigenaar van bedoeld varken, de heer C. v. Diepen, stelde zich civiele partij ten bedrage van f 15, aangezien 'het dier moest worden afge maakt op het slachthuis te Alkmaar. De heer v. Diepen verklaarde dat ook nog een ander varken met drie gaten in het lichaam en zwaar bebloed was thuis gekomen. Gevorderd werd 45 boete of 45 dagen hechtenis. Vonnis conform eisch en toe wijzing van 15 aan den veehouder van Diepen, 'k Zal 't maar betalen, zei de veroor deelde mismoedig, dan ben ik er maar af. EEN ZEVENVOUDIGE BELEEDIGING. De 55-jarige Grietje v. d. B., huisvrouw P. G. te Ocsterleek, gem. Wijdenes, had op 24 Juli aldaar op den openbaren weg haar dorpsgenoote mej. de VriesSnel wel 7 onteerende feiten ten laste gelegd en stond nu terecht ter zake beleediging. De verdachte ontkende maar beweerde wel te hebben ge zegd, dat juffrouw de Vries maar verbrand moest worden, 'n juist ook niet bepaald vriendschappelijke wensch. De juffrouw werd ernstig gewaarschuwd en veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen hechtenis. Ze wil nu het Hof deelgenoot maken van haar bekom mernissen 4.50 GEVRAAGD OM 20 GULDEN TEBETALEN! De 61-jarige beroeplooze heer Klaas D. te Enkhuizen verscheen als verdachte ter zake de hem telaste gelegde strafbare feiten, dat hij op 19 Juli aldaar geweigerd had de wo ning, in gebruik bij mej. M. G. Snel en haar broeder, alwaar hij wederrechtelijk vertoefde, te verlaten, terwijl hij bovendien den broedei van mej. Snel had vereerd met de titelatuur: leelijke kerel, smeerlap, oplichter en schurk. De heer Snel was een voormalige huisheer van verdachte en had nog 4.50 huurschuld te vorderen. Het blijkbaar, dat de heer S. zich beschouwde als slachtoffer van de familie Snel. Het leven van een huisbaas gaat ook niet altijd op rozen. De plantsoen arbeider Jorna schrok zoo van de ruzie, dat hij den plantsoenarbeid staakte om dit ru moerige incident beter te kunnen beluisteren. Eischt 25 boete of 25 dagen. Vonnis 20 boete of 20 dagen. Betaling had plaats a contant. ALWEER EEN BELEEDIGING! De niet-verschenen heer Pieter P. had op 17 Juli te Wognum op de Kerkbuurt den ge tuige C. Etters beleedigd door hem in 't open baar en met behoorlijke stemkracht een „huichelaar" te noemen. Eisch 10 boete of 10 dagen. Vonnis dito. DE KEURINGSRAAD GENEGEERD. De dienstplichtige Jacob de Vr. te Nieuwe Niedorp was niet verschenen voor den keu- ringsraad. Hij was gezond en had behoefte aan deze keuringsformaliteit. Eisch en von nis 25 boete of 25 dagen. EEN JONGEDAME MISHANDELD. Onhebbelijke straatventer. Aan den niet-verschenen verdachte Rinke de Vr. te Den Helder was ten laste gelegd, dat hij op 5 Juni de 17-jarige dienstbode, mej. A. Runneburg, had mishandeld. Bedoel de heer Rinke de Vr. was een brutaal exem plaar van een straatventer, die zoo onbe schoft optrad, dat het meisje de buren waarschuwde voor dit suj'et. In woede ontsto ken viel de man het meisje aan, spuwde in het gelaat, greep haar bij de kleeren, sloeg en schopte haar. Eisch 15 boete of 15 da gen. Vonnis conform eisch. EEN DUBIEUS COMPLIMENT. Mej. Cath. V. W., huisvr. S. te Helder, had op 14 Juli de werkster, mej. S. v. Leeuwerden gekwalificeerd als een oude „tooverheks". Ze had nog veel meer gezegd, maar daar pra ten we niet over. Deze fantasierijke verdachte was niet op de afternoon tea van den politie rechter verschenen. Vonnis 10 boete of 10 dagen. EEN HANDTASTELIJK CAFE- r, HOUDER. De caféhouder Arend W. te Urk, in de rechtzaal geen onbekende, zou op 11 Juli zijn mede-eilander E. Weerstand hebben gesla gen en bloedend verwond. Er was verschil van meeninge gerezen omtrent de betaling der genoten consumptie. De onwillige cliënt werd naar buiten geworpen en had alstoen nog eenige tikken in ontvangst te nemen. De mishandelde getuige was niet verschenen, waarvan acte. Eisch 15 boete of 15 dagen Vonnis conform. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 18 October. UITSPRAKEN VAN 11 OCTOBER. Hermanus O., sigarenmaker te Amsterdam, overtreding Vjsscheriiwet. (Hooger beroep., Pieter M., meelfabrikant te Hoorn, over treding Warenwet. Corn. v. d. P., pensionhouder te Bergen. Schuldmisdrijf. Uitspraak 8 dagen aange houden, 150 boete of 50 dagen hechtenis 4 EEN TARWEWET-VONNIS. De ministerieele beschikking met bindend verklaard. De kantonrechter te Rotterdam heeft het volgende vonnis gewezen: C. Kluit, molenaar te Rotterdam, stond te recht, terzake dat hij, in het tijdvak van 13 September 1931 tot 31 Maart 1932 door mid del van de V.I.T.A. heeft ontvangen een Hoe veelheid van ongeveer 9200 K.G. inheemsche tarwe en in datzelfde tijdvak heeft afgele verd tarwemeel A en tarwemeel B, althans tarwemeel, voor een gezamenlijke hoeveel heid van ongeveer 158.564 K.G., welke hoe veelheid afgeleverd tarwemeel onmogelijk voor 22 Yi pCt. meel kon bevatten, afkomstig van inheemsche tarwe, geleverd door midde. van de Vita voornoemd; terwijl toch verd. als bereider van tarwemeel in genoemd tijd vak niet heeft bijgehouden het voorgeschre ven register. De kantonrechter overweegt, dat gebleken is, dat verd. bij den aanvang der Tarwewet 40 tot 42 ton inheemsche tarwe heeft gehad, die niet van de Vita afkomstig was. Verder overweegt hij het volgende: Bij art. 1 van het Tarwebesluit d.d. 15 Ju ni 1931 staatsblad 254, tot uitvoering van de artikelen 2 en 7 der tarwewet 1931, werd aan den minister toegestaan, eischen te stel len, waaraan de samenstelling van tarwe meel of tarwebloem A moet voldoen. Die eischen mogen echter niet een bepaling in houden, welke omvat, verband houdt met en/ of betrekking heeft op de levering van hier te lande verbouwde of inheemsche tarwe, om dat art. 3 van meergenoemde Tarwewet uit drukkelijk inhoudt, dat, als er voorschriften worden gegeven betreffende levering van hier te lande verbouwde tarwe en vandaar uit gewonnen tarwemeel en tarwebloem, zulks moet plaats hebben bij algemeenen maatregel van bestuur. De met de zaken van den landbouw belaste minister miste derhal ve de bevoegdheid, om in zijn beschikking van 3 Juni 1931 op te nemen art. 1, ten der de, n.1. „De inheemsche tarwe, bedoeld onder ten eerste, is geleverd door bemiddeling van, enz." en wel omdat deze bepaling betreft le vering van hier te lande verbouwde tarwe, waaromtrent het geven van voorschriften moet geschieden bij een algemeenen maatre gel van bestuur. Genoemd art. 3 van de Tarwewet voor noemd, is mede door de woorden „en van daaruit gewonnen tarwemeel en tarwebloem" zoo ruim mogelijk geredigeerd, zoodat een eventueele redeneering als zou dit art. slechts zijn opgenomen in de wet, om zoo noodig onwillige landbouwers tot levering te kunnen dwingen, niet steekhoudend kan zijn, omdat de landbouwers nimmer tarwemeel of tarwe bloem, althans uit hoofde van hun beroep, leveren. De bovenbedoelde ministerieele be schikking moet alzoo niet verbindend ver klaard worden en verdachte ontslagen van alle rechtsvervolging te dezer zake. Verdediger in deze zaak was mr. C. van Rij, juridisch adviseur van den Ned. Mole- naarsbond, te Amsterdafli. DE GEWELDPLEGING TE BORN. Achtervolgd door stakers en toen verdronken. Op 29 Juni, tijdens de staking bij de werken van het Julianakanaal, was de jeugdige P. J. H. P., die het hem toekomende geld moest innen, door de stakers lastig ge vallen. Zij beschouwden hem als een werk willige. J. H. van T. heeft hem den weg naar de Maas afgesneden. Terwijl P. de Maas wilde overzwemmen, werden hem door L. S. en J. H. v. R. steenen nagegooid. P. is ten slotte verdronken. De rechtbank te Maastricht heeft gisteren de drie verdachten tot een jaar gevangenis straf veroordeeld. De eisch was tegen v. T. twee jaar, tegen S. en van R. elk vier jaar gevangenisstraf. maakt dë tanden schoon cn is bun behoud. Bovendien heeft ze een heerlijken, verfrisschenden smaak. Blauwe vogels en groene papegaaien heb ben zich aangekondigd en het lijkt wel of ge vederde luchtbewoners van divers gekleur de pluimage Alkmaar als rustplaats op hun zwerftochten hebben uitgekozen. Deze blauwe vogel is hier al eens meer ko men aanvliegen en de wederzijdsche kennis making heeft toen zoo'n prettige herinnering achtergelaten, dat directeur Jushny het er nog maar eens op gewaagd heeft en beslag had gelegd op de zaal van 't Gulden Vlies, waar een vrij groot aantal belangstellenden hem het bewijs heeft gegeven, dat men hem en zijn gezelschap nog niet vergeten is. In het programma wordt meegedeeld, dat dit internationale gezelschap reeds meer dan vierduizend voorstellingen heeft gegeven en als de conferencier al die vierduizend avon den hetzelfde gezegd heeft, kunnen we ons wel indenken, dat hij er zelf niet meer om kan lachen. De bedoeling is evenwel, dat het publiek dat zal doen en wie dezen directeur-regis seur voor het eerst hoort kan hem als confe rencier ongetwijfeld waardeeren. Hij weet in allen gevalle met zijn krachti ge, ietwat krakende stem de aandacht van het publiek gevangen te houden terwijl ach ter hem de leden van zijp gezelschap hun uiterste best doen om elke tooneelverande- ring in den kortst mogelijken tijd voor elkaar te brengen. Een gezelschap als dit moet over een vrachtauto vol requisieten beschikken Waar zij ook komen zijn zij in staat dadelijk met eigen hulpmiddelen het décor te maken waarin hun spel uitsluitend tot zijn recht kan komen. Wat zal men van deze kunst eigenlijk zeg gen? Het is geen aaneenschakeling van ta- bleaux vivants, want er wordt gepraat, ge lachen, gedanst en gezongen, de tafreelen zijn te kort en de medespelenden veelal te gebonden in hun bewegingen om dit spel het revue-karakter te dben dragen, het is eigen lijk niets anders dan een bewegelijk kijkspel en wij kijken er gaarne naar omdat het de bekoring van het vreemde heeft. Er ligt een Duitsch-Russisch stempel op deze vertoonin gen, en juist die Russische kunst heeft zich hier baan gebroken en is door kozakkenko- ren, door ensembles van zang en dans popu lair geworden. Kan men zich een Russisch ensemble den ken, dat niet het lied van de Wolgasleepers zal brengen? Directeur Jushny heeft het op zijn programma en men ziet de ongelukkigen in het sleeptouw terwijl zij de meest bekende der Russische melodieën laten hooren. Men ziet ze in het sleeptouw, dat wil zeggen, men ziet de combinatie van havelooze mannen wien geen eischen van beschaving en uiterlij ke verzorging meer gesteld worden. Daarin is dit gezelschap superieur. Welke typen het ook geven moge, zij zijn raak. Zoo laag kan de mensch niet gezonken zijn of dit ensemble beeldt hem uit. De schmink mag er iets te dik opleggen, de oogen mogen te blauw, de wangen te rood zijn, het doet er niet toe, het type is volmaakt. Houding en gebaren zijn tot in finesses bestudeerd en zoo ontstaat er telkens weer die mooie com binatie, die elk tafreel een eigen bekoring geeft. Met décors, costuums en lichteffecten weet directeur Jushny dit met zijn geroutineerde spelers te bereiken. Hoe mooi blijft niet dat trieste schooiersgroepje waar de oude man orgel speelt, zijn makker zoo nu en dan een moeden slag op zijn trom geeft en de zielige vrouw met haar blauwgeslagen oog en de vetertjes in heur haren de incarnatie van alle menschelijke ellende is. Hoe brak het spel los uit de harmonicaspielerin in de moderne Russische roman, hoe vroolijk en kleurig was de Plauderei am Samowar en hoe deftig en stemmig het dames-ensemble uit den tijd der menuetten. Das Wörterbuch zeiner Majestat was blijkbaar een attentie voor Holland, een her innering aan lang vervlogen tijden toen Czaar Peter in het Zaansche binnenhuisje aan zijn teekentafel zat. Een werkman, maar in de zwierige kleeding uit die dagen, een werkman met een reusachtige decoratie, die als een vorst bediend werd, maar meer be geerde dan hem geboden werd en alleen de juiste woorden niet kon vinden om zijn ver langen te verklaren. Het is nacht in het Oude Sint Petersburg en zelfs de standbeelden zingen, er is markt op een zonnedag en de vrouwen uit het volk toonen het drukke, bewegelijke, het plotse ling uitbarstende, dat dit ras kenmerkt, het is avond en er is slechts de zwaarmoedige stemming van een eenzame, die een sleepen- de melodie zingt. En er is daar tusschendoor een schat van vroolijk samenspel, van geestige vondsten als de klokken, de menschelijke muziekinstru menten, die de rhapsodie van Liszt parodiee ren, een bijeengeraapt zangkoor vol markan te typen dat een uiterst komisch en toch wel luidend geheel vormt en tot slot de vroolijke zigeunergroep, het bonte gezelschap, waaruit de hartstocht als een vlam naar buiten slaat en zich uit in den zang en den dans der wij de steppen. Dat alles heeft de bekoring van het exoti sche en wij koele Hollanders zitten in een hoekje en warmen ons eraan. Want dit geeft niet het koude vuur, dat elk uitheemsch too- neel van een revue brengt, het draagt het kenmerk van het echte, het is spontaan en bruischend van vitaliteit en het geeft ons, terwijl wij stil op onzen stoel blijven de ge dachte, dat wij een verre reis gemaakt heb ben, dat wij eens verkeerd hebben in een mii- lieu dat niet de stijve gereserveerdheid van het alledaagscbe heeft. De pianist Gogotzky, de musicale leider van dit gezelschap, verdient een afzonder]», ke vermelding en naast hem de balalaifcu speler. Maar bovenal mag een woord Van hulde niet ontbreken voor het interessante zigeunertype, dat de vioolpartij voor haar rekening had genomen. Haar solo getuigde van een buitengewone beheersching van het prachtige instrument, dat zij bespeelde. Wij hopen, dat deze blauwe trekvogel nog dikwijls den weg naar Hollands lage landen en in het bijzonder naar onze stad zal mo gen vinden. Tj. DE LAGERE LOONEN IN HET BOUWBEDRIJF. De regeering wil controle op de werkelijk uitbetaalde Iconen. Zooals beknd, haddn de meeste organisa- ties van arbeiders, betrokken bij het bouwbe drijf, de verlaging van de contractloonen aanvaard. Ook de landelijke federatie van bouwvakarbeiders, die niet bij het contract betrokken is, heeft zich met de loonsverla ging vereenigd. Van regeeringswege zal er controle wor den uitgeoefend op de werkelijk uitbetaalde loonen. In de bestekken voor den bouw van woningen met rijkssteun zal de bepaling moeten worden opgenomen, dat de aannemer op verzoek opgave moet verstrekken van de werkelijk uitbetaalde loonen. GEWOND AAN DEN WEG GEVONDEN. Zondagnamiddag werd op den Naarder- weg bij Crailoo een inwoner van Bussum in bewusteloozen toestand door de politie aan getroffen. De man werd met eenige hoofd- wonden naar het Majella-ziekenhuis te Bus sum overgebracht. Het slachtoffer, dat naar schatting vijftig jaar oud is, kon slechts even verhoord wor den. Hij beweerde per fiets van Hilversum anar Bussum gereden te zijn. Meer weet hij zich niet te herinneren. Het staat in elk ge val vast, dat hij onder den invloed van ster ken drank was. De fiets is nog niet gevon den. Inmiddels weerd in Bussum en auto opge spoord, die de man mogelijk zou hebben aan gereden. MASSA-DIEFSTAL VAN RIJWIEL PLAATJES. Aan het politiebureau aan de Warmoes straat te Amsterdam werd gister wegens een kline overtreding, een man geleid om te worden gehoord. Hij werd gefouilleerd en toen bleek het, dat hij in het bezit was van een 38 rijwielplaatjes en een electrische fiets lantaarn met dyamo. Vermoedelijk is een en ander van diefstal afkomstig. O fde man het zelf heeft gestolen of heeeft opgekocht, staat niet vast. LOONEN GEMEENTEPERSONEEL TE ZAANDAM. B. en W. willen nu 6 pet. korten. Nadat B. en W. van Zaandam zich aan vankelijk daartegen hadden verklaard, heb ben zij zich thans, om aan den wensch van Ged. Staten tegemoet te komen, bereid ge- toont een korting op de loonen der gemeente ambtenaren en werklieden toe te passen. Tot dit besluit zijn B. en W. pas gekomen, nadat de partijvergadering van de S. D. A. P. in de loonskorting had toegestemd. Deze partij vergadering heeft zich evenwel ver klaard voor een korting van 3 procent, ter wijl B. en W. voorstellen een loonkorting van 6 procent met vrijstelling van de eerste dui zend gulden. Dit voorstel is gezonden naar het Geor ganiseerd overleg dat vandaag hierover zal beraadslagen. PSEUDO-BELASTING- AMBTENAAR. In een woning aan de Okeghemstraat te Amsterdam vervoegde zich een man, die zei- de belastingambtenaar te zijn. Wat hij inder daad niet was. Maar de bewoonster wist dat niet en daar zij geen wantrouwen koesterde, liet zij den „ambtenaar" even een minlut of tien alleen in de hall. Toen zij terug kwam, was de bezoeker verdwenen. Voor de „inning" had hij reeds zorg gedragen. Hij had n.1. een kostbaren bonten mantel, een zij den kussen, een sjaal, een regenjas en een paar handschoenen meegenomen. In dien bonten mantel zat een zilveren beursje met eenige juweelen en 30 aan geld. EEN ROYALE GEMEENTERAAD. Wil niet bezuinigen. De gemeenteraad van Zuiddorpe (Zeeuwsch- Vlaanderen) besloot met algemeene stemmen aan Ged. Staten van Zeeland te berichten, dat hij zich verklaarde tegen een verminde ring der salarissen van de wethouders en den ambtenaar van den burgerlijken stand. 211. De kabouters legden vlug de boeken op elkaar nnr«?naiin HUK en.de anderen- Ze zagen wel dat er raad *n de buurt was en op raad van den kabouter baas deden alle kabouters hun wanten aan en zetten hun wollen mutsen op tegen de kou. Zoo gingen ze het veld in en waren al gauw bezig met het overplan ten van kleine bloempjes onder groote paddestoelen. Zoodoende zoudea deze beschermd zijn teKen de jveeste wind, 9 zt, Het kleine kruimeltje deed al even goed zijn best ais de anderen, maar daar ie niet zoo sterk was 'tnn u'prmaaf allerkleinste planten verzetten. Die stonden er natuurlijk niet zoo erg veel en daarom Hoi io Z°eken van de anderen verdwaald. kor hne«ufVnh^eiTg-ln W&S 1(5 ftl ln een gCOOt don* nf» 1 H H huiverde ineens, want hij meende dat al de hoornen hem loerend aankeken.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6