DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Hit het 'jkictemwt Daoetiikscfi Oveczicht ^Buitenland Ho. 248 134e Jaargang f Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. Iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENs Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven iranco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v b. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Donderdag 29 Ociober 1932 Hooidredacteur: Tj. N. ADEMA. Ti Dit nummer bestaat uit drie bladen. f Den Haag, 19 Oct. 1932. Bedrijfsraden. Minister Verschuur behoeft zich niet on gerust te maken over het lot van zijn wets ontwerp tot instelling van Bedrijfsraden: bij de Ile Kamer gaat 't voorstel er met vlag en .wimpel door. Die voorspelling wagen we op grond van wat wij hedenmiddag bij de voort gezette algemeene beraadslagingen hebben gehoord. Immers vogels van zeer uiteenloo- Ïende pluimage hebben zich ten gunste van et wetsontwerp in ongewijzigden vorm uit gesproken. Het begon reeds met een rede van den vrijzinnig-democratischen afgevaardigde Mr. J o e k e s, die vermoedelijk wel namens zijn fractie getuigde van zijn ingenomenheid met het voorstel, dat rekening hield met de werkelijkheid door niet verder te gaan dan te beschikken over de elementen, welke voor handen waren. Zijn idealen zouden verder gaan dan wat er voorgesteld werd en hij kon sympathie gevoelen voor de door de so ciaal-democraten ingediende amendementen, doch zij gingen verder dan het kader van het voorgedragen ontwerp en hij hoopte, dat er voor de soc. dem. geen reden zou bestaan om tegen het ontwerp te stemmen, nadat hun amendementen waren verworpen. Ook de heer Kuiper (r.-k.) was voor stander van het wetsvoorstel, dat z.i. niet door amendementen mocht ontsierd worden. Later kan men evenwel verder gaan. De vol gende spreker, de heer Smeenk (a.-r.), tapte vrijwel uit hetzelfde vaatje. Hij deed het wat duidelijker dan zijn voorganger, die tot de onverstaanbare kamerleden behoort, maar zijn betoog onder meer tegen de toe kenning van verordeningsbevoegdheid aar. de nieuw in te stellen bedrijfsraden was overtuigend. Een ietwat wonderlijke tegenstelling met al die bewijzen van sympathie vormde de rede van den communist W ij n k o o p, die op zijn gewone warrelige en lawaaierige wijze zijn wantrouwen in het ontwerp uit sprak wegens zijn fascistische beteekenis Het beteekende niets anders dan onderwer ping van den arbeid aan het kapitalisme en de sociaal-democraten hielpen daarbij een handje mede. Van den bedrijfsvrede welke in uitzicht werd gesteld, wilde hij niets weten, omdat hij van geen vrede op sociaal gebied gediend was, de socialisten pleegden er ver raad mede aan de arbeiders, de leider van het N. V. V., de heer Kupers, had het ook al aan het verkeerde einde, enz. Het was werkelijk een verademing, toen op dezen roerigen spreker de heer A a 1 b e r s e (r.-k.) volgde, die in een in stille aandacht aangehoorde redevoering getuigde van zijn svmpathie met het wetsvoorstel, dat hem als uit het hart was gesneden. De spreker er kende, dat de practische gevolgen van het voorstel vooralsnog van geringe beteekenis waren, doch bij principieele beschouwing achtte hij het van zeer groote beteekenis. Het is een gezonde reactie tegen het individualis me dat zooveel jaren in de economische we reld heeft geheerscht. Men moet niet ver wachten dat de nieuwe wet sociale idealen zal verwezenlijken in het economische leven. Maar die verwezenlijking kan zij wel bevor deren en daarom is het zoo juist gezien van minister Verschuur, dat hij begonnen is met een minimum te vragen, hetwelk evenwel in den loop der tijden voor uitbreiding vatbaar is Wil men een publiekrechtelijke bedrijfsor ganisatie, dan moet men het geduld hebben deze te zien groeien nadat de wet den groei mogelijk zal hebben gemaakt. De func tioneele samenwerking tusschen werkgevers en arbeiders is reeds aan het opkomen, maar, gesteund door de nieuwe wet, zal daaruit een nieuwe maatschappij kunnen groeien. Het extreem individualisme heeft afgedaan, doch arbeiders en werkgevers zullen bereid moeten zijn om loyaal samen te werken, wil len zij in den geest van het ontwerp positief werk verrichten. Voor het oogenblik gevoelde de spreker weinig of niets voor de amende menten van den heer Kortenhorst en ande ren. Zijns inziens moest men voor het oogenblik niet meer willen dan de minister Daarvoor is onze sociaal-economische ont wikkeling nog niet ver genoeg. Mocht even wel de minister blijken van een ander gevoe len te zijn, dan zou hij zich daarbij neder leggen zonder evenwel dientengevolge tegen stander van zijn voorstel te worden. Intus- schen ga de minister niet verder dan tot de instelling van bedrijfsraden; vart bedrijfsver- eenigingen verklaarde de spr. zich afkeerig. Hierna heeft de heer Van de Poll Yr.-k.) de amendementen-Kortenhorst korte- iiik aanbevolen, terwijl de heer Van Dis (St. Ger. Partij) in een gelijk doorgaans vrij wel onverstaanbare rede uiteenzette, dat zijn partij niets van het wetsvoorstel wilde weten. Toen kreeg minister Verschuur gelegenheid om de talrijke sprekers te beant woorden, doch het was reeds laat in den na middag en nadat hij in korte trekken de al gemeene beteekenis van het voorstel had toe gelicht. deelde hij mede, met goedvinden des Voorzitters, zijn rede den volgenden dag te zullen voortzetten. De Kamer heeft het voorstel des Voorzit ters aanvaard om vóór de behandeling van de verhooging van de Invoerrechten af te doen de ontwerpen betreffende de instelling van enkelvoudige kamers bij de rechtbanken voor burgerlijke en handelszaken, het vast stellen van een leeftijdsgrens voor rechterlijke ambtenaren en de wijziging van de voor schriften betreffende het O. M. in burgerlijke zaken. DE BELGISCHE KABINETSCRISIS. Perscommentaren. Een ernstige beschuldiging aan het adres van Renkin. De meeste Belgische ochtendbladen had den gisteren nog niet veel commentaren op den val van het kabinet-Renkinvermoedelijk omdat men nog eenigszins in het onzekere verkeerde wat betreft de onmiddellijke politieke gevolgen van deze gebeurtenis. Zou Renkin het ontbindingsbesluit toch ondertee kenen, of zou de koning eerst nog een over gangskabinet met een andere premier moe ten samenstellen? Dat was de kwestie, waar het allereerst om ging! En toch, de verkiezingsstrijd is al reeds be gonnen! Dat vertelt de N.R.Crt.-correspon- dent in Brussel, wanneer hij wijst op de pers commentaren, zooals van de katholieke Vlaamsche Standaard, die hulde brengt aan Renkin in de volgende bewoordingen: „Bij het heengaan van Renkin in een strijd tegen de liberalen, waarbij hij de katholieke Vlamingen geheel aan zijn zijde vond, noopt rechtvaardigheidsgevoel ons den grijzen en tot het eind toe moedigen staatsman een pas sende hulde te brengen. Hij heeft zijn beste krachten gebruikt om tegenstand te bieden aan den nood der tijden, en aan de moeilijk heden waarin het land verkeert. Onder zijn bewind is aan de Vlamingen een flink deel herstel in het recht gedaan; dat wordt door de katholieke Vlamingen niet licht vergeten". De sociaal-democratische Peuple is natuur lijk opgetogen over den loop, dien de Belgi sche politiek thans neemt, en voorspelt reeds de overwinning van de arbeiders op de kat holieke en liberale bourgeoisie. De reactionaire Nation Beige is zeer ver bolgen op de liberalen en beweert, dat zij door hun zwenking naar links het bestaan van de liberale partij op het spel zetten. De Vlaamsche nationale Schelde ziet iets beschamends in de houding der liberale be windslieden, die de regeeringspolitiek voort durend hebben gesteund, tegen welke poli tiek zij nu zoo scherp opkomen. De heer Hy- mans zelf heeft meer dan één beslist protec- tionistischen maatregel op zijn rekening. En zelfs de heer Forthomme heeft contingentee- ringen ingevoerd. Wat doen zij dan nu zoo verontwaardigd over die beschaamde be- schermingspolitiek? vraagt het blad. De Schelde voorspelt verder dat de liberalen een anti-Vlaamsche en anti-clericale reactie zullen trachten te bewerken en schrijft nog: „Wij kunnen het einde van dit erbarmelijk avontuur met gelijkmoedigheid gadeslaan. Vooreerst hebben wij de overtuiging, dat de anti-Vlaamsche en, zoo zij zich mocht voor doen, de anti-clericale reactie in Vlaanderen in het land zullen doodloopen. Van onze zij de zal er geen twijfel overgelaten worden, dat wij een dergelijke verderfelijke politiek met alle middelen zullen helpen dwarsboo- men. Voor den verkiezingsstrijd, dien wij hebben zien aankomen, staan wij paraat en ons zelfstandig optreden over geheel Vlaan deren zal niet uitsluiten, dat wij tegen de conjunctie van welken Vlaamschen demo craat ook tot de anti-Vlaamsche liberale kas te ondubbelzinnig positie zullen nemen". o Dezelfde correspondent schreef gister avond, dat koning Albert tal van politieke leiders ten paleize ontvangen heeft. De ko ning onderhield zich achtereenvolgens met den voorzitter van de Kamer en van den Se naat, den katholieken democratischen minis ter van koloniën, Tschoffen, den katholieken cons. senator Segers, minister Hymans, den Antwerpschen burgemeester van Cauwe- laert, den voorzitter van de katholieke Vlaamsche Kamerfractie, den liberalen oud minister en voorzitter van de liberale Ka merfractie Deveze, en den socialistischen lei der Vandervelde. De koning blijkt Tschoffen te hebben verzocht het eerste-ministerschap te aanvaarden, wat deze heeft afgewezen. Tschoffen zeide ons: Ik ben minister van ko loniën en wensch niet anders te worden. Ook Segers moet een gelijkluidend aanbod hebben afgewezen. Gisteravond kwamen de minis ters Sap en Heyman. verder van Cauwelaert en andere katholieke Vlamingen bijeen in het parlement, teneinde den toestand te bespre ken. Ook van dien kant werd evenwel niets vernomen. Mag men zekere geruchten geloo- ven, dan zou de katholieke graaf de Broque- ville, minister van landverdediging in het vorige kabinet-Jaspar, hedenochtend met de samenstelling van de nieuwe regeering wor den belast Ook Jaspar zou in het nieuwe kabinet treden. Voor de portefeuille van fi nanciën werd aan Francqui, president van de Société Générale gedacht, omdat hij samen met Jaspar in 1926 den Belgischen franc heeft gered en zijn aanwezigheid in de regee ring zou kunnen medewerken, de plaatsing in het buitenland te verzekeren van de lee ningen die noodig worden geacht om het fi nancieel evenwicht te herstellen. Francqui wil echter alleen in een regeering treden, sa mengesteld uit katholieken, liberalen en soc.- democraten, wat op het oogenblik geheel uit gesloten is. De vice-president van de natio nale bank van België, van Zeeland, die zoo juist bij het herstel van de Egyptische finan ciën groote diensten heeft bewezen zou nu voor die belangrijke portefeuille in aanmer king komen. Ook verscheidene liberalen, on der wie Hymans, zouden in het nieuwe kabi net worden opgenomen. Of een dergelijke re geering het wagen zal een financieel nood plan gereed te maken en er mede voor het parlement te verschijnen, dan wel of zij geen ander doel zou hebben, dan het voorbereiden van een Kamerontbinding en nieuwe verkie zingen is op het oogenblik nog niet uit te maken. o Sommige katholieke en socialistische bla den beweren, dat de manoeuvre der liberale ministers er enkel op gericht was, Renkin tot aftreden te dwingen. Nu zijn val een feit ge worden is, zouden de liberalen van ontbin ding van het parlement afzien en pogingen doen tot Mei a.s. met de katholieken aan het bewind te blijven. De avondeditie van de so ciaal-democratische Peuple bevat een zware beschuldiging aan het adres van den afgetre den minister-president Renkin. Een leening van 200 millioen francs zou met zijn bemid deling door een financieele instelling van openbaar nut toegestaan zijn aan de direc teuren der metaalfabrieken van de Ougrée Marihaye, die de burgerlijk liberale kranten Etoile Beige en Independance Beige zouden hebben aangekocht en omstreeks 1 Novem ber een campagne voor algemeene loonsver laging willen inzetten. Dit zou ook verkla ren, waarom deze twee bladen, die eerst voor Kamerontbinding geijverd hebben, nu plots het geweer van schouder hebben veranderd. In politieke kringen weigert men aan het ver haal van de Peuple geloof te hechten, maar toch is het buiten kijf dat zekere groote Brus- selsche financiers óp dit oogenblik achter de schermen een belangrijke rol spelen en op de politieke gebeurtenissen sterken invloed oefe nen. DE VERKIEZINGSSTRIJD IN DUITSCHLAND. Behalve een vergadering in Berlijn waar Duitsch-nationalen en nationaal-socialistische sprekers debatteerden bracht de verkiezings strijd van gister talrijke demonstraties in het rijk. Hitier voerde het woord in massa-ver gaderingen in Oppeln en Breslau. Hij voerde scherpe critiek uit op de regeering Von Papen. In Gleiwitz sprak Gregor Strasser. De Pruisische Landdagpresident Kerl voerde het woord in Hannover, hierbij o.a. de onder handelingen der NSDAP met het Centrum besprekende. De voormalige rijkskanselier dr. Bruening besprak te Keulen uitvoerig het economische program van de regeering-Von Papen. In Neurenberg voerde staatssecretaris Funk van de Beiersche Volkspartij het woord over het onderwerp „Volksrechten en Rijks dagverkiezingen". In Gpettingen sprak Din geldey, leider der Duitsche Volkspartij, die het defensie-vraagstuk behandelde en zich hierin achter den rijksweerminister en den rijkspresident verklaarde te staan. De vroegere rijksminister van financiën, dr. Die- trich hield een redevoering in Luebeck. Hij wees op de gevaren van een contingentee ringspolitiek, welke geen enkel industrieland zich kon veroorloven. De leider der s. d Rijksdagfractie, dr. Breitscheid oefende, in Hamburg scherpe critiek uit op het econo misch program van de regeering Von Papen Verstoorde verkiezingsvergade ring der Duitsch-nationalen. Gister had de Duitsch-nationale Volkspartij te Stolp (Pommeren) een verkiezingsvergade ring belegd, welke door eenige nationaal- socialisten is verstoord Er ontstond een ver woede vechtpartij waarbij een groot aantal personen werd gewond. De politie heeft eenige ordeverstoorders gearresteerd. 250 MILLIOEN RM. VOOR WERK VERSCHAFFING BIJ DE DUITSCHE RIJKSSPOORWEGEN. De rijksspoorwegen hebben thans de on derhandelingen inzake de financieering van het werkverschaffingsplan tot een bedrag van 280 millioen RM beëindigd. Dit program gaat uit van het feit dat de rijksspoorwegen de beschikking hebben over ongeveer 180 millioen RM belastingbons uit hoofde van verkeersbelasting, terwijl voorts 100 millioen als crediet zal worden opgenomen. Het werkverschaffingsplan der rijksspoor wegen houdt in het bizonder in werkzaam heden boven den grond, dringend noodzake lijke kleine werkzaamheden voor het onder houd en de uitbreiding van de gebouwen en installatie der rijksspoorwegeo. DE DUITSCH-FRANSCHE ONDERHANDELINGEN INZAKE CONTINGENTEERING. In het Fransche departement voor Land bouw heeft Woensdag de eerste gedachten wisseling plaats gehad tusschen de Duitsche contingenteeringscommissie en vertegen woordigers van het Fransche ministerie voor Landbouw. Donderdagmiddag om zes uur zullen de onderhandelingen worden voortgezet. De gedachtenwisseling te Parijs zal een eenvoudiger vorm kunnen aannemen dan die te Rome, omdat de Fransche industrie slechts in geringe mate wordt getroffen door de Duitsch-Fransche handelsverdrag. AUTOBUS TEGEN PERSONEN TREIN OPGEBOTST. 1 doode; tien gewonden. Een personentrein van de buurtspoor wegen is op een spoorwegovergang bij Pas- sendorf in botsing gekomen met een auto bus. De eigenaar van den bus, die zelf chauf feerde, werd op slag gedood. Zes passagiers werden ernstig, vier licht gewond. De oor zaak van het ongeval is nog niet vastgesteld. De spoorboom was Dinsdag door den storm defect geraakt, zodat gister signalen werden gegeven met een roode vlag. 3 dooden. Een later bericht meldt, dat het ongeluk tot nog toe drie dooden heeft geëischt. TREBITSCH-LINCOLN TE BRUSSEL GEARRESTEERD. Later over de grens gezet. Gistermorgen is te Brussel gearresteerd de vermaarde avonturier Trebitsch-Lincoln, die in een klein hotel was afgestapt en zich er had doen inschrijven als Tschao Kung, Boed dhistisch priester. Bij de politie was de bedenking gerezen niet te doen te hebben met een onschuldigen Boeddha-priester, doch met een gevaarlijken avonturier. Om acht uur verschenen ambte naren der politieke politie in het hotel. Zij toonden den priester aan, dat hun vermoeden met Trebitsch Lincoln te doen te hebben juist was. Aangezien Trebitsch-Lincoln geen vergunning mag worden verleend in België te verblijven, werd hij gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht. Bij het verhoor verklaarde hij Zondag te Brussel te zijn aangekomen om er te wach ten op een Fransch visum. De Belgische autoriteiten wezen hem er op, dat zijn tegenwoordigheid te* Brussel onge- wenscht wordt geacht. Trebitsch verzocht hierop naar de Duitsche grns te worden ge leid. Hij werd naar het Noordstation ge bracht, vanwaar hij des middags per trein in de richting Keulen vertrok. HERRIOT OVER DE RECHTS GELIJKHEID. In aansluiting op een zitting van de com missie voor buitenlandsche zaken van de Kamer, waarin Herriot verklaring had afge legd over de Fransche buitenlandsche poli tiek is een officieel communiqué gepubliceerd, waarvoor, gelijk daarin gezegd wordt alleen de commissie en de regeering de verantwoor delijkheid op zich nemen. In het communiqué wordt verder gezegd, dat Herriot een uitvoe rig en historische overzicht heeft gegeven over den eisch tot rechtsgelijkheid. Hij wees er verder op, dat hij tegenwoordig werkt aan de voorbereiding van de voorstellen waar mede Frankrijk bewijzen wil zoo ver te gaan op den weg der ontwapening als dit vereenig- baar is met zijn zorg voor de veiligheid, welke aan alle mogendheden in art. 8 van het Volkenbondspact is beloofd. Hij verklaarde, dat de leidende gedachte zijner regeering steeds geweest is en steeds blijven zal de ver dediging van de politiek van den Volken bond. In uitvoering van de principes en methodes van Genève heeft het huidige kabinet een op lossing voor de gestelde problemen gezocht en zal het deze ook in den vervolge zoeken. VON HOESCH NEEMT AFSCHEID. Minister-president Herriot heeft Woensdag in het Fransche ministerie van Buitenlandsche Zaken een noenmaal aangeboden ter eere van den scheidenden Duitschen ambassadeur von Hoesch. Bij deze gelegenheid heeft de Duitsche am bassadeur den Franschen premier in opdracht van den Rijkspresident de oorkonde van de Goethe-medaille overhandigd. In een toespraak wijdde Herriot woorden van afscheid aan van Hoesch. Hij zeide o.m dat von Hoesch door zijn vaderlandsliefde en door de doelbewuste behartiging der Duit sche belangen, en zijn persoonlijkheid in Frankrijk algemeene achting heeft verwor ven. Derhalve ziet men hem met groot leed wezen van zijn post scheiden. Hij 'heeft steeds gestreefd naar ae verbetering der betrekkin gen tusschen Duitschland en Frankrijk. Hier voor komt hem den dank van Frankrijk toe. Ambassadeur von Hoesch dankte voor de hartelijke woorden en sprak er zijn voldoening over uit gedurende zijn twaalfjarig verblijf te Parijs de beide landen nader tot elkaar te hebben kunnen brengen. OTTAWA IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Het Engelsche Lagerhuis heeft Woensdag financieele kwesties betreffende de overeen komsten van Ottawa behandeld. Tevoren werd besloten, dat alle door de verdragen van Ottawa noodzakelijk geworden tarief wijzigingen tegen de gebruiken van het Lagerhuis in, in een enkele samenvattende resolutie worden geredigeerd. In dit verband merkt de minister voor de financiën, Chamberlain, op dat wel is waar een groot aantal nieuwe rechten zal worden ingevoerd, maar dat er slechts een enkele aangelegenheid is, n.1. of het Lagerhuis in- stemt met de verdragen van Ottawa, of niet. Van liberale zijde werd tegen de resolutie bezwaar gemaakt, aangezien deze een volko men wijziging beteekent in de Engelsche financieele politiek. De vertegenwoordiger der regeering ver klaarde hierop, dat een bespreking van en het bepalen van een standpunt aangaande de douanepositie op bezwaren stuit. Er zijn vier financieele resoluties inge diend: de eerste betreft de verzekering der te Ottawa overeengekomen voorkeursrechten, de heffing van nieuwe rechten, verhooging der rechten op zekere wijnsoorten, ten vierde algemeene artikelen. ENGELSCHE KABINETSZITTING OVER DE VIERMOGENDHEDEN- CONFERENTIE. Het Engelsche kabinet heeft in zijn zit ting van gisteren o.a. ook de kwestie der Vier- mogendhedenconferentie besproken. Er is nog niets gepubliceerd betreffende het nemen van een eventueele beslissing. Naar verluidt, werd echter geconstateerd, dat tot dusverre van Duitschen kant nog geen toegeven te be speuren is in den tegenstand van Genève als plaats van de conferentie en dat de Fransche premier, Herriot, in zijn bespreking met Lord Tyrrel er op gestaan had, dat de con ferentie te Genève zou worden gehouden. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Den 21 November Hoofdcommissie. bijeenkomst De president der Ontwapeningsconferen tie, Henderson, heeft Woensdag aan alle 65 ter conferentie vertegenwoordigde staten schriftelijk medegedeeld, dat de hoofdcom missie der conferentie in de week aanvangen de 21 November a.s. te Genève zal bijeenko men. Alle staten-deelnemers aan de ontwa peningsconferentie zijn in de commissie ver tegenwoordigd. De te Londen te houden Economische Wereldconferentie zal, naar in het voor nemen ligt, midden Februari aanvangen. DE BAND TUSSCHEN IERLAND EN ENGELAND. In den Deal verklaarde De Valera gister avond, dat de Iersche Vrijstaat gebouden was door beloften, die het onmogelijk maakten over te gaan tot een afscheiding van Britta- nië zonder een uitdrukkelijk mandaat van het volk daartoe te hebben ontvangen. GESPANNEN TOESTAND IN DE ENGELSCHE TEXTIELINDUSTRIE. De bemiddelingsonderhandelingen tusschen "vertegenwoordigers der ar beiders en fabrikanten in de Engelsche katoenspinnerijen hebben geen resultaat opgeleverd. Gistermiddag hebben de ar beiders opnieuw een voorstel, dat een geringe loonsverlaging inhield, verwor pen. De toestand is zeer gespannen, aan gezien de bestaande overeenkomsten Maandag a.s. afloopen en de werkgevers met uitsluiting van alle spinners drei gen. Indien voor Maandag geen overeen stemming wordt bereikt, zullen onge veer 200.000 textielarbeiders worden uitgesloten. DE ECONOMISCHE WERELD CONFERENTIE ZAL TE LONDEN PLAATS HEBBEN. Te Londen wordt bevestigd tot de Econo mische Wereldconferentie te Londen zal wor den gehouden. De betrokken mogendheden zijn het hier over eens geworden. De organi satie-commissie welke den definitieven datum zal vaststellen, zal den 16 November te Genève bijeen komen. JUWEELENDIEFSTAL. Vier met revolvers bewapende mannen heb ben gistermorgen te Londen een inval gedaan in een juwelierswinkel, waar zij onder be dreiging den chef en een verkooper in be dwang hielden. Zij plunderden de brandkast en verdwenen met de buit, die geschat wordt op een waarde van eenige duizenden ponden sterling.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1