JklieepstiidiitQ&t £aitd' m Juin&ouw Siad w Omgeving. Wondere Herfsttooi. BOND VAN BOERINNEN EN ANDERE PLATTELANDSVROUWEN. Tweedaagsche bijeenkomst te Leusden Te Leusden heeft de Nederlandsche bond tan boerinnen en andere plattelandsvrouwen een tweedaagsche bijeenkomst met algemee- ne vergadering gehouden onder leiding van mevrouw A. Bonnema Benes uit Odoorn. Uit de jaarverslagen bleek, dat in de af- deelingen een opgewekt vereenigingsleven heerscht. Het aantal leden steeg tot rond 1500, waaronder ook de verspreide leden zijn meegeteld. De vergadering was bezocht door ruim 50 afgevaardigden. De vergadering heeft besloten tot toetre ding tot den Naïïonalen Vrouwenraad. Zeer gunstig werkt het plaatsingsbtfreau onder leiding van mej. E. Dingemans uit Rossum. Van oe 18 leerlingen der landbouw-huis- houdschool te Deventer konden er 11 door tusschenkomst van het bureau een werkkring vinden. Verder had uitwisseling plaats van meisjes naar verschillende landstreken en die proef is zoo goed geslaag, dat besloten werd op het eerstvolgend internationaal vrouwen congres te Londen voor te stellen, ook inter nationale uitwisseling mogelijk te maken. Van vele particuliere families kwamen aan vragen binnen om een meisje in de huishou ding op te nemen. In de bijeenkomst van gistermorgen heeft mej. A Bos, uit Amsterdam, een lezing ge houden over: Het groote belang van jeugd werk op het platteland. In verband met de behandeling van dit onderwerp was een kleine doch interessante tentoonstelling in gericht. Des middags sprak mej. J. Boer te Emmer schans over: Wat is het doel van het insti tuut voor jeugd- en ontwikkelingswerk? Voor beide lezingen bestond veel belang stelling. ZEDENMISDRIJF. In het Huis van Bewaring te 's-Gravenha- ge is opgesloten Joh. Ph. F., zenuwarts te 's-Gravenhage, verdacht, schuldig te zijn aan het zedenmisdrijf, strafbaar gesteld bij art. 248bis Wetb. v. Strafrecht. Dit misdrijf zou door hem bij herhaling zijn gepleegd in de omstreken van de residentie, o.a. te War mond. op EEN ADRES VAN DEN B. B. N. Tegen verhooging belasting benzine. I De B. B. N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, meldt ons, dat op 20 Oc- tober aan de Tweede Kamer van de Staten- Generaal een adres werd aangeboden in ver band met de voorstellen van de commissie' Weiter. In dit adres, dat voorzien is van de handteekeningen van 23655 personen uit alle kringen van het Nederlandsche bedrijfs leven en het autotransportbedrijf werkzaam, wordt het verzoek gedaan, aan de plannen van de commissie-Weiter ten aanzien van het autotransport geen uitvoering te verleenen. Mede wordt verzocht, geen goedkeuring te hechten aan de voorstellen tot het invoeren van bijzondere invoerrechten op benzine. In het adres worden door aaressanten de volgende motieven aangevoerd: 1. dat eene verhooging van het invoer recht op benzine een zeer ongunstigen in vloed zal oefenen op het geheele Nederland sche bedrijfsleven. 2. dat die verhooging zal leiden tot eene prijsstijging van de benzine, welke voor vele bedrijven een onontbeerlijk product is en het voortbestaan van verschillende bedrijven daarmede in gevaar gebracht wordt. 3. dat de verhooging op fiscaal gebied een ongunstigen invloed zal hebben, omdat de achteruitgang van het motorverkeer, welke gevreesd wordt, zal voeren tot eene mindere belastingopbrengst dan anders door het automobielwezen in verschillenden vorm (wordt opgebracht. 4. dat eene dusdanige verhooging geheel in strijd geacht wordt met de in December 1931 door den minister van financiën geda ne toezegging, dat behoudens het geval van verdere aanzienlijke daling van den benzineprijs de uiterste limiet der heffing geacht moest worden bereikt te zijn. 5. dat in den loop van dit jaar de benzine prijs belangrijk gestegen is en derhalve ver wacht mocht worden, dat het invoerrecht op benzine zoo niet verminderd, dan toch zeker niet verhoogd zou worden. 6. dat door de voorstellen tot verhooging het vertrouwen van een groot deel van het Nederlandsche volk in het woord van den minister van financiën (i.c. toch de regee ring) wordt ondermijnd. 7. dat een dergelijke ondermijning van het vertrouwen in door de Regeering gedane toe zeggingen van verderfelijken invloed zijn voor het geheele maatschappelijke bestel. VERKEERSONGEVALLEN. Meisje aangereden en aan de gevol gen gestorven. Gisteravond is het 2-jarig meisje A. Gramstad in de Carnisselaan te Rotterdam van het trottoir geloopen en aangereden door een met paard bespanen bakkerswagen Met een schedelbreuk is de kleine naar het ziekenhuis overgebracht, waar het kind aan de gevolgen is overleden. Eerst tegen een boom en daarna te water gereden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is den heer J. C. J. Heisper uit Den Haag, op de Leuvenhagen te Rotterdam tegen een boom gereden en daarna te water. De heer Heisper moest uit den auto worden geholpen In bewusteloozen toestand is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij is opgenomen. In den auto zat de kastelein J. H. v. d. Heust uit Den Haag, die de auto was open een staaldraad wist te grijpen en door een agent van politie en burgers aan den wal kon worden gebracht. De man had snijwonden aan het gelaat opgeloopen. BRANDEN. Spelen met lucifers. Gistermiddag is de boerderij van de wed. 'A Slop, bewoond door den landbouwer A. Blokland, te Hoornaar afgebrand. De 20 koeien, welke zich in den stal bevonden, werden door omwonenden gered. Een ge deelte van de inboedel kon nog bijtijds m va ligheid worden gebracht. Tienduizend K.G. hooi werd een prooi der vlammen. De scha* de, die door verzekering wordt gedekt, wordt geraamd op 15.000. De brand is vermoedelijk veroorzaakt doordat kinderen met lucifers hebben ge- SPTiidens den brand had een explosie plaats. Vermoedelijk is een waterreservoir, welke in het pand bevond, gesprongen. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Brandstichting Dinsdagmiddag is door tot nog toe onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de land bouwerswoning van den heer v. M. aan den Kloosterweg te Oostvoorne, nabij Brielle. Aangewakkerd door den storm greep het vuur snel om zich been. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch men kon niet ver hinderen, dat zoowel het woonhuis als de schuur geheel in de asch werden gelegd. Al leen een gedeelte van den inboedel kon wor den gerea. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Daar er bij het ontstaan van den brand verdachte omstandigheden zijn geconstateerd zijn de eigenaar en een kostganger gearres teerd en opgesloten. •Een snel bedwongen brand. Gisteravond was personeel van de Rotter- damsche Texaco-benzine-maatschappij bij de ingangspoort van het terrein dezer maat schappij aan de Tweede Stedenstraat, bezig met het vullen van den tank van één van de vrachtauto's. Juist had men de toevoerslang m den tank gestoken, toen de motor van den auto opeens in brand vloog. Het dienstdoen de personeel had de tegenwoordigheid van geest, om, ondanks het feit, dat de vlammen al dadelijk hoog opsloegen, een anderen vrachtauto aan den brandenden wagen te koppelen en dezen een eind weg te sleepen. Toch kon niet meer worden voorkomen, dat via de toevoerslang de brand zich aan de pomp meedeelde. Ook deze stond in een oog wenk in lichter laaie. Het personeel heeft daarop met een aantal schuimbluschappara- ten den brand van de pomp gebluscht. Aan het kordate optreden van het personeel is het te danken, dat hier een zeer ernstige brand werd voorkomen. In den ondergrondschen tank, welke op de pomp correspondeert, be vond zich een partij van tusschen de 1000 en 2000 liter benzine. De vrachtauto is ge heel verbrand. Ook de wagen, waarmee deze auto is weggesleept, heeft zware l/"andscha- de gekregen. op voedsel en levenskansen biedt. Zij werken mee om den kringloop van het leven te be- spoedigen en danken daar hun eigen, wat hun uiterlijke verschijning betreft, kortston dige leven aan. Een kort leven, maar een kort en boeiena leven, waard om er een tocht voor naar het herfstbosch te maken. Juist in deze dagen, nu de bloemen gaan welken, om straks na een felle nachtvorst geheel te vergaan, nu de bloemen welken en de bladeren vallen, maar nu de zon nog vol glorie en de hemel nog vol stralend blauw de dagen schoon kunnen ma ken, is het een vreugde door de bosschen en langs stille wegen te gaan, waar ook de pac- denstoelen een manifestatie zijn, ja een zeer merkwaardige openbaring van het wondere, rijk geschakeerde natuurleven. A. L. d. zal worden Eigenlijk.is alle najaarstooi, zooals alle leven en sterven trouwens, één groot wonder, één grootsch mysterie van worden en vergaan, verzinken en stra len, weer groeien en bloeien in den wis selenden kringloop van het leven. Ja, vol zijn deze zonnige Octoberdagen van wondere herfstooi: van kleurig blad en rijpe vrucht, van herfstdraden en vo gelgestalten, van rijk gevarieerd leven enbonte schoonheid. Maar ik wil, nu ik bovenstaanden titel neerschrijf, toch voor al aan een zeer aparte en wel heel merk waardige herfstwereld denken: aan die droomgestalten van het woud, die min der dichterlijk paddenstoelen heeten. We zouden nog liever, ten minste we tenschappelijk juister, van zwammen moeten spreken, omdat deze opvallende natuurverschijning in het bosch, maar ook langs velden en wegen, in tuinen, op boomen, ja waar niet al, omdat zij lang niet alle den hoed en den steel, den pa- rapluvorm dragen, die de naam padde stoelen juist en karakteristiek maakt. Zwammen zijn er in zeer verschillende soorten en maar een deel daarvan heeft den bekenden, opvallenden paddestoel- vorm. Paddestoelen zijn groote opruimers in de natuur, die soms voordat de boomen en plan- ten, van wier ontbindend leven zij hun kracht ontvangen, gestorven zijn, al'beginnen met 't werk dat de wisselgang in het natuurleven bespoedigt. Wat wij op den boschgrond en elders als bonte verschijningen, geel en bruin, paars en wit, rood-gespikkeld soms zooals bij de mooie, maar gevaarlijke Amanita muscaria, de vliegenzwam, zien en bewonderen als kleurige herfsttooi van het woud, dat zijn eigenlijk niet de zwammen, de planten zelf, maar dat zouden wij misschien het beste de vruchten kunnen noemen. Dat bovengrond- sche deel, die vrucht dus, als ge wilt, bevat een zeer groot aantal zaadjes, die in de my cologie, de wetenschap der zwammen, sporen heeten en die dienen tot verspreiding en uit breiding van de soort. Maar de eigenlijke paddenstoelenplant, de zwamvlok of het my celium, leeft stil verborgen onder den grond, in de rottende bladeren op den bodem, in de doode of nog levende boomstam, soms ook in plant of dier. Onze gewone groene planten zijn kinderen van het licht. Zij zoeken het licht en de zon, zij kunnen daar niet buiten, zij bevatten he: bladgroen, het chlorophyl, dat hun de groe ne kleur geeft en die groene plantencellen zijn een soort kleine scheikundige labora toria, die het zonlicht of de stralende zonne- energie omzetten, stoffen die voor het bestaan van de plant noodig zijn. De paddenstoelen daarentegen zijn kin- der duisternis. Zij missen die groene ^Jlepn'z') ku(nnen met het licht, dat de meeste andere planten noodig hebben, niets doen Zij zoeken <fe donkerheid in de schemerige diepten der bosschen, in kelders en gaten lu m'fte" Zij kunnen hu" voeling": stoffen zelf met vormen en moeten die vinden Sntin P^asiteeren op andere planten of dieren, doode vooral, maar ook wel op levende. De herfst nu is de tijd waarin heel wat leven sterft, waarin uitgebreide processen van verrotting en vergaan plaats vinden waarin met andere woorden leven in dood organisch in onorganisch leven overgaat. Zwavelwaterstof of zwavelzuur wordt bij dat groote omzettingsproces in het natuurleven gevormd, waardoor de boschen met hun stervende bladeren in de herfst die typische herfstgeur krijgen, die zoozeer bij deze Octo berdagen behoort. En juist in dezen najaarstijd, nu massa': planten en bladeren vergaan, is voor de pad deastoelen de tijd gekomen die voor hen yol- STOOMVA ARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. P. C. Hooft, thuisreis, 19 Oct. v. Colombo. Johan v. Oldenbarnevelt, arr. 19 Oct. v. Ba tavia te Amsterdam. Poelau Laut, uitreis, 18 Oct. v. Suez. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, thuisreis, 18 Oct. v. Marseille. Jacatra, Batavia n. Barcelona, 18 Oct. P. Said. Sibajak, 19 Oct. v. Batavia n. Rott. Tapanoeli, uitreis, 19 Oct. v. Suez. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Barneveld, uitreis, 16 Oct. v. Talcahuano. Boskoop, uitreis, 16 Oct. v. Buenaventura. Hebe, 19 Oct. v. Barcelona te Tarragona. Hermes, 19 Oct. v. Salonica te Izmir. Iris, 19 Oct. v. Odense n. Gothenburg. Poseidon, 19 Oct. v. Aarhus te Kopenhagen. Vesta, 19 Oct. v. Genua te Napels. Atlas, 15 Oct. v. Curacao n. St. Maarten, ïaralt, 15 Oct. v. Curagao n. Pau Prince. 3rion, 18 Oct. v. A'dam te Bordeaux, auna, 18 Oct. v. Ceuta n. Genua. Ganymedes, 19 Oct. v. Hamburg n. A'dam. daarlem, thuisreis, 17 Oct. v. Paita n. Guay- auquil. Hebe, 18 Oct. v. Barcelona n. Tarragona. Helder, uitreis, 18 Oct. op 300 mijl Zuid van San Miguel. Widas, 17 Oct. te Cura^ao. Mereus, 19 Oct. v. Stettin te A'dam. Oranje Nassau, 19 Oct. v. IJmuiden n. West- Incüë. Saturnus, 19 Oct. v. Bourgas te Stamboul. Trajanus, 16 Oct. v. Pau Prince n. Cap. Haï- tien. Triton, 18 Oct. v. Catania n. Messina. HollandAmerika-Lijn. Lochkatrine, 19 Oct. v. Vanc., 1. v. Londen te Rotterdam. Veendam, 18 Oct. v. Rott. te New-York. Leerdam, N. Orleans-Rott., 19 Oct. te San tander. Kon. Holl. Lloyd. Maasland, 19 Oct. v. A'dam n. Hamburg. Salland, 19 Oct. v. Hamb. te A'dam. Kon. Paketv. Maatschappij. Van Rees, 18 Oct. te Sydney. HollandAfrika-Lijn. Heemskerk, thuisreis, 18 Oct. v. Zanzibar. Meliskerk, 19 Oct. v. A'dam te Rott. Java—New-York-liju. Adrastus, 18 Oct. v. Batavia n. New-York. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 19 Oct. v. Valencia, 1. Londen te Rotterdam. Silver—Java Pacific Lijn. Silverguava, 18 Oct. v. Los Angeles te Ran goon. Salawati, 19 Oct. v. Durban n. Colombo. Silverhazel, 16 Oct. v. Vanc. n. Calcutta. Stoomvaart Mij. Oceaan. Eurymedon, 19 Oct. v. A'dam n. Londen. HollandAustralië-Lijn. Talisse, uitreis, 18 Oct. te Launceston. Tanimbar, thuisreis, 18 Oct. te Antwerpen. HollandBritsch-Indië-Lijn. Streefkerk, 19 Oct. v. Calcutta, 1. v. IJmui den te Rotterdam. Java—ChinaJapan Lijn. Tjisadane, 17 Oct. v. Hongkong n. Manila. Tjikembang, 18 Oct. v. Hongkong te Shang hai. RotterdamZnid-Amerlka Lijn. Aldebaran, 19 Oct. v. Rott. n. Vlissingen. onder GEEN UITKEER1NGEN VOOR AFGEROOMDE MELKPRODUCTEN. De crisiszuivelcentrale brengt het volgen de ter kennis van belanghebbenden: Volgens de bestaande regeling komt de magere melk poeder niet voor heffing en uitkeering in aan merking, zulks in tegenstelling met de ge condenseerde ondermelk en magere blok melk over het melkvet, waarvan wel uitkee ring plaats vindt. Het wordt wenschelijk ge acht aan deze ongelijkheid in behandeling een einde te maken. In verband daarmede is bepaald, dat met ingang van 23 October 1932 de magere of afgeroomde melkproduc ten zonder uitzondering van de uitkeeringen uitgesloten worden. van Ne- van DE POSITIE VAN HUUR- EN HYPOTHEEKBOEREN. Een telegram van den Bond landpachters. Door den Bond van landpachters in derland is gisteren aan den minister justitie het volgende telegram verzonden Het dagelijksche bestuur van den Bond van landpachters, te Utrecht bijeen, verzoekt dringend, spoedig maatregelen te nemen, dat dreigende excecutie wordt voorkomen bij pachters, die restant pacht waarvoor geen Vri!s,tooing 's ver'eend krachtens crisispacht wet- 32, niet kunnen betalen en bij hypotheek- boeren die aflossing en rente onmogelijk schhnt" n°J^engen'.. instorting platteland schijnt nabij, tenzij ingrijpende maatregelen spoedig worden genomen, om ondergang pachters en hypotheekboeren te voorkomen.'' UITVOER VAN VERSCHE GROENTEN NAAR FRANKRIJK. Binnenkort de gelegenheid tot uit voer in beperkte mate opengesteld. De directie van den landbouw maakt be kend, dat binnenkort de gelegenheid om ver sie groenten uit Nederland in Franlyük1 tingmerk"; In te voeren, in beperkte mate °PDie^roenten zullen dan vergezeld moeten zijn van certificaten van herkomst, door of namens de Nederlandsche regeering ver strekt. In afwachting van de totstandkoming van _n definitieve regeling hieromtrent wordt aan hen, die meenen, op grond van hun ex port van versche groenten naar Frankrijk in 1931, aanspraak te kunnen maken op het be komen van certificaten van herkomst, in overweging gegeven, zich ten spoedigste te wenden tot mr. L. Niemöller, Javastraat 80 te 's-Gravenhage, onder opgave van de bruto hoeveelheden versche groenten, door hen in dat jaar voor eigen rekening naar Frankrijk- uitgevoerd. DE TOEPASSING VAN DE CRISIS PACHTWET. Op tuinbouw grond. In Juli van dit jaar oordeelde een kanton- rechter-plaatsvervanger, dat pachtcontracten betreffende tuinbouwgrond niet onder de cri sis-pachtwet vallen. De rechtbank te Haarlem vernietigde deze beslissing en oordeelde, dat pacht-overeen- komsten betreffende tuinbouwgrond gelding yan de crisis-pachtwet staan. Een Haagsche kantonrechter besliste in Augustus j.1., dat huur-overeenkomsten be treffende kassen (voor druiven en perziken enz.), niet onder bedoelde wet vallen. Op een door den rechtskundig adviseur van de r.k. land- en tuinbouwbond te Haarlem daartegen ingesteld hooger beroep, heeft de rechtbank te 's-Gravenhage, bij vonnis van 7 October beslist, dat de kantonrechter in het geheel niet heeft te onderzoeken, of de ver zoeker terecht zich op de crisis-pachtwet be roept, doch indien hij partijen niet heeft kun nen vereenigen, zich moet bepalen tot een verwijzing van partijen naar de Kamer voor Crisis-pachtzaken. De bedoeling van deze beslissing is dus dat de Kamer voor Crisis-pachtzaken en niet I de kantonrechter een beslissing neemt over de vraag of de pachter terecht een beroep op j de wet doet. IN- EN VERKOOPBUREAU VOOR TUINBOUWPRODUCTEN. De commissie van toezicht op het in- en verkoopbureau voor tuinbouwproducten is thans samengesteld. Zij bestaat uit de vol ;ende heeren: A. W. Michels, lid van Ged. jtaten van N.-H., wonende te Haarlem, voor zitter; P. Slot, voorzitter van den Provinci alen Veilingsbond, wonende te Broek op Langendijk; C. Wagenaar Czn., koopman, wonende te Alkmaar; Jac. Groen Azn., voor zitter R.-K. Dioc. Tuinderbond L. T. B., wonende te Zuid-Scharwoude; K. Kuiper, vice-voorzitter van de Holl. Mij. van Land bouw, wonende te Midwoud; C. Timmerman, bestuurslid Chr. B. T. B., wonende te Broek op Langendijk, en B. W. A. Muijen, bestuurs lid Neutr. Bond van Boeren en Tuinders ti Heemskerk. Het dagelijksch bestuur wordt gevormd door de heeren Michels, Slot, Wa genaar. Directeur is P. Klant. Met het oog op de noodige voorbereiding kan de datum van inwerkingstelling nog niet dvónitief worden bepaald. Voor de eventueel beschikbaarstelling van de tuinbouwproducten als veevoeder blijkt reeds groote belangstelling te bestaan. Voor de beschikbaarstelling als mensche- lijk voedsel is, naar men schrijft, dit tot heden nog in minder mate het geval. Het zou wenschelijk zijn, dat allen, die het Bureau hierin kunnen helpen en voorlichten hunne medewerking zouden willen verleenen. De moeilijkheid 'hierbij is natuurlijk, dat een regeling moet worden getroffen, waar door het onverkoopbare product als mensche- lijk voedsel wordt gebruikt, zonder dat de tuinders of handelaars daardoor beconcur reerd worden. Dit kan geschieden door het product daar te plaatsen, waar het tot heden nagenoeg niet komt, of en dan denken we aan onze gestichten en ziekeninrichtingen, aldus de commissie, door in tijden van grooten overvloed het menu eenigszins te wijzigen Zoo zouden deze inrichtingen b.v. wanneer over 2 of 3 weken eventueel zou blijken, dat de bloemkool onverkoopbaar werd alle twee extra dagen bloemkool op het menu kunnen plaatsen. Het spreekt vanzelf dat het Bureau de bo vengenoemde voorwaarden bij de verstrek king van menschelijk voedsel moet stellen, want door een onoordeelkundige uitdeeling zou de gewone vraag in den handel vermin deren, hetgeen van nadeeligen invloed zou zijn op het prijsniveau. Het ligt dan ook in de bedoeling van de commissie om het terrein van den handel niet alleen zooveel mogelijk te ontzien, maar ook om zich van de medewerking van den handel te verzekeren, door met den plaatselijken han del zooveel mogelijk contact te zoeken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van polith Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 13 tot en met 19 October 1932: pakje, inh. boeken; brief t. n. Wokke; zangboekje; handschoen; nummerbord G-79547. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 13 tot en met 19 October 1932: P. van Putten, Geest 25, gummijasje; E. P. L. de Hoog, Comanstraat 47, koolzuurcylinder; G. W. Blankendaal, Omval 55, portemonnaieJ. de Wildt, pak huis Vrouwenstraat 12 (van 7 tot 18 uur) belastingplaatje; A. J. Govers, Fnidsen 33, kinderportemonnaie met inh. J. M. v. d. Pol, Nieuwipoortslaan 54, kinderbril; P. Pauw, Heemraadstraat 4, waterpas; A. Bijkerk, Boomkampstraat 14, kindertaschje inh. kerk boek en rozenkrans; Bureel zegelverkoop Postkantoor, bos sleutels; J. Dobbert, Omvai 33, dynamo; A. Koopman, Ruiterstraat 9, gummibeenpijpen; S. Rodenburg, Koornlaan 7, hondje (bont); R. Berkhout, Snaarmans- laan 141, rozenkrans; A. Govers, Koning- Sin'v„ 'hR'? Helder' bankbiljet; Wed. Co- j. ."delstraat 22b, kunstkransjes met Sirtemonnaie met inhoud; J. v. d. Sluij* oeverkade 6, dop van waterreservoir van auto; C. v. d. Hoed, Westerweg 114a, haar. kam; G. J. Hoebe, Ritsevoort 20, kinderpor- temonnaie H. Akkerman, Troelstrakade 60, alpacca vulpotlood. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier. van kenins te geven aan het Bureau van po. litie. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, LANGESTRAAT 85. Uitleening uitsluitoid aan leden, minimum contributie voor het tweede halfjaar 1. Nieuwe aanwinsten. Wetenschappelijke werken. 170 H 73 Holl. F. de. De kennis van goed en kwaad; gedachten- wisseling. 283 F 31d (broch). Fleischer, E. C. De doopsgezinden. 327 A 33 (broch). Anema, A. Volkenbond en christelijk beginsel. 327 C 18 (broch). Casimir, R., en H. van Maanen. De volkenbond en de school. (broch). Vereeniging voor vol- kenbond en vrede (broch). Volkenbond, De; doel, inrichting en arbeid. (broch). Vraagstuk, Het, dei ontwapening en de ontwape- ningsconferentie. 330 R 19 Rapport van de staatscommissie voor de verlaging van de rijks uitgaven. (Commissie-Weiter). 335 K 58 Knickerbocker, H. R. De roode handel dreigt. 338 T 36 Tobi, E. f., en B. C. Slotemaker, De crisis en de detailhandel. (Pro en contra). Fuchs, O. Wij achter de tralies, Hartog—Meyes, L. de. Vrouwen Overzicht over het sociaal- hygiënisch werk in Nederland op het gebied van den dienst der volksgezondhei 1. 630 S 69 Smid, en J. W. Matthiisen. Plattelands verarming. (Pro en contra). 760 S 57 Seidlitz, W. von. Die Radierun- gen Rembrandts. 809 H 22 Handbuch der Literaturwissen- schaft. 910 H 22 Hanabuch der geographischea Wissenschaft. Bd. 2. Süd-Amerika. 914.1 L77 Loosjes,, A. Landelijk Neder land in beeld. Dl. 8. Overijsel en Drenthe. 915 O 39w Ossendowski, F. A., en L S. Palen. In de wildernissen van Azië. 940 P 90 Hellas und Romdie Entstehunf des Christentums. (Propylaefl Weltgeschichte Bd. 2) 940 P 90 Mittolalter, Das, bis zum Aus- gang der Staufer; 4001250. (Propylaen Weltgeschichte Bd. 3). Ndslagbibliotheek. Audier, A. en H. Jerphanion. Van Stockum's naam- en zaakregister op het staatsblad van 18131932. Keesing, 1. O. Querido's initialenregister 327 V 37 327 V 75 327 V 87 48 32 614 O 48 364 396 F H INGEKOMEN PERSONEN: C. Grootes, z.b., N.H., van Bussum, naar Kanaaldijk 6. M. Koning, z.b., N.H, van Haarlem naar Krelagestraat 1. C. Hoo- geland, dienstbode, R.K., van Heiloo naar Nassauplein 6. C. W. L. Schmidt, buffet juffrouw, R.K., van Velsen naar Laat 81-. H. Volkers, fabrieksarbeider, R.K., en gezin, van Oudorp naar Zeglis 30 Wed. W. Schermer, z.b., N.H., van Hensbroek naar Kruislaan 14. A. Kahr, dienstbode, R.K., van Bergen (N.H.) naar Luttik Oudorp 56. M. Bartniczak, dienstbode, R.K., v. Ham- born (D.) J Th. M. Roeleveld, hulp in de bewaarschool, RK., van Amersfoort naar Oudegracht 204. M. A. Koenis, dienstbo de, R.K., van Obdam naar Van Everdingeti- straat 18. P. P. Hoorn, dienstbode, N-H-, van Heiloo naar Nassaulaan 18. P. E- Leijen, dienstbode, R.K., van Egmondbinnen naar Emmastraat 29. M. HomaschewskV buffetjuffrouw, R.K., van Oberhausen (D| naar Nieuwesloot 85. Wed. W Berg, z.b« N.H., van Schoorl naar Veersfraat 1. Echtg. P. de Wolff, D.G., van Heiloo naar Rippingstraat 54. C. Bouman, dienstbo de, N.H., van 's-Gravenhage naar Nieuw- poortslaan 8. C. P. Jonges, tuinder, geen, van Heiloo naar Snaarmanslaan 80. Dj Wobbema, z.b., geen, van Leeuwarderadeel naar Druivenlaan 36a. E. M. Weel, huis houdster, R.K., van Harenkarspel naar Fnid sen 64. C. Constant, schilder, R.K., en ge* zin, van Bergen (N.H.) naar Tuinstraat 53- Fr. Riesebos, l.l.machinist N.S., N.H., en gezin, van Oudorp naar Dahliastraat 6. J. J. Schellings, z.b., R.K., van Eindhoven naar Roemer Visscherstraat 24. E. G°u' da, dienstbode, O.C., van Egmond aan Zee, naar Stationsweg 100. O. K. DietocB» kapper, D.E., van Amsterdam naar Langestr- 64. A. R. A, Gerritsen Plaggert, reiziger» D.G., en gezin, van Bergen (N.H.) ^ar Baanstraat 11. J. Compas, grondwerker, geen, en gezin, van Oudkarspel naar Over- diestraat 9. M. Kos, kapster, R K., van Enkhuizen naar Uitenboschstraat 21. r" F Koster, h.i.d.h., N.H., van Bergen (N.H Robert Owenstraat 9. R. Boekelaar, scn'r Schagen naar Dam, zendelijjft 224 k!&S- K HidriWr' SiSfeïISLtf'S' ^frslaan 3 Bergerweg 106, gem Bergen mü?8! Ju' O. Velzebuer, .ife c- H- Pinving. Stationsweg 144 per, N.H., en echtg., van Grensstraat 1. L. J. van H.d.l.D., van Groningen naar Krelagestra_d' 8a. M. M. Zwart, dienstbode, RK» Roermond naar Oudegracht 285a. ,pj Schierman, z.b., R.K., van Neuenkirchen t naar Prins Hendrikstraat 20. Overboom, R.K., en kinderen, van De Toussaintstraat 11. A. Bos, z.b., 6^'jlt. echtg., van Heiloo naar Kruislaan 14. Th. Beer, dienstbode, R.K., van HöxtcT naar Langestraat 17..

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8