Aqeiida ^Binnenland £uchtvaact Rechtszaken. 'jkoomciaai Tlieuw s Weec&ecicht Onze Jiaioniën JCeck éi School Stad en O Bioscopen. Stremming te Hedel opgeheven. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. PROVINCIAAL PERfONEEL. Salariskorting van 6 Ook voor Ged. Staten, Attentiesein neer! LEENINGEN NOORD-POLLAND. 'T ZAND. Victoria-theater, tot en nffet Donderdag el- ken avond om half 8 hoofdnummer Zwei in einem Auto (rom.), hoofdrollen Karl Lud- wig Diehl en Ernst Verebes. Toegang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum Breedst r., eiken dag 912 en 1.303.30, Zaterdag 91 geopend, Zondag gesloten. Ten toonste Hing teekenge nootschap Kunstzijons doel, in het gebouw van de Noordhollandsche Le vensverzekering Mij. op het Hofplein tot en met Zondag 30 Oct. geopend van 11 tot 4 uur. Maandag 24 October. f 8 uur, Schouwburg Harmonie, Rido s revue Alles wordt weer goed. 8 uur, in De Unie, Volkszangavond. 8 uur, Dancing Harmonie, Lezing me lichtbeelden voor den Alkm. Gymnasiasten- bond. 8 uur, in de Rustende Jager te Bergen, ae- batavond mevr. Tjadenvan der Vues en ds. Schermerhorn. Dinsdag 25 October 8 uur, Central, vergadering wijs. Volksonder- NOODLOTTIG AUTOBUS-ONGELUK. Achttien menschen omgekomen. Uit Natchez aan de Missisipi wordt ge meld, dat een autobus, die de veerpont zou oprijden naar Vidalia, in de rivier terecht kwam. Zevtien passagiers en de chauffeur verdronken. Slechts zes inzittenden konden worden gered. EEN MAN UIT DEN TREIN GEVALLEN. Oeheel verbrijzeld teruggevonden. Men meldt uit Houten (U.): Zondagavond werd de laatste personen trein in de richting Den Bosch, doordat aan de noodrem was getrokken, tot staan ge bracht. Het bleek dat uit een der laatste wa gons een man uit de coupé was gevallen. Aanvankelijk kon men niets vinden. De trein is toen naar Houten doorgereden, waarna de stationschef en eenige leden van het perso neel de lijn hebben afgezocht. Men vond toen het geheel verbrijzelde lichaam van den man. Deze is vermoedelijk bij het vallen tusschen de treeplank terecht gekomen en meegesleurd Het bleek te zijn de 33-jarige H. P. de K. uit Tilburg, die in gezelschap van zijn vader en zijn broertje reisde. De toedracht van het on geluk is nog niet bekend, daar de vader en de broer zoo onder den invloed van alcohol varen, dat zij niet konden worden gehoord. VAN DIEFSTAL AFKOMSTIG? Aan het politiebureau Raampoort te Am jferdam bevindt zich een vreemdeling in be waring, verdacht van zakkenrollerij. In zijn bezit zijn gevonden een nieuwe actetasch, een vermoedelijk zilveren horloge met dito ket ting, een vulpotlood en een portemonnaie, in houdende ruim 16, waaronder twee halve guldenstukken. Waar deze voorwerpen ver moedelijk van misdrijf afkomstig zijn. wordt den eigenaar verzocht zich zoo spoedig mo gelijk te vervoegen aan het politiebureau Marnixstraat 148. braak zou kunnen ontstaan, welke in ver band met den hoogen stand van den Amstel ernstige gevolgen zou hebben. BRANDEN. Petroleumkachel omgevallen. In de drogisterij van den heer V»B. Han gard aan de Tiedorestraat 37 te Amsterdam is hedenmorgen tegen half tien brand uit gebroken. Toen de heer Hangard een baby weegschaal op een stelling wilde plaatsen, waarvoor hij op een laddertje was geklom- men, wiel er een onderdeel van dit instru ment af, dat terecht kwam op een petroleum- kacheltje, hetwelk in den winkel stond te branden.Het kacheltje viel om, de vlam sloeg in de petroleum en in een oogwenk ver spreidde de brandende vloeistof zich over den vloer. Toen de brandweer ter plaatse kwam, bleek het in verband met de uiterst brandbare stoffen wenschelijk ook een motor spuit te doen uitrukken. De vlammen hebben eenige oogenblikken fel uitgeslagen. De win kel is voor het grootste gedeelte uitgebrand In een fabriek te Zaandam. Zaterdagavond heeft te Zaandam een groote brand gewoed in de fabriek ter verwerking van houtaival van de N. V. Fibra, gelegen in het Westzijderveld, ten Noorden van den Westzanerdijk. Om ongeveer tien uur kwam een der omwo nenden den directeur, den heer Schouten, waarschuwen dat brand was uitgebroken in het fabriekscomplex. Reeds even te voren meen de mevr. Schouten onraad bemerkte te hebben, doch haar man en ook de visite dachten aan een grap en hadden verder geen aandacht meer hieraan geschonken. De brandweer werd onmiddellijk gealar meerd, welke spoedig met veel materiaal ver scheen. Zij kon aanvankelijk niets tegen den brand uitrichten, daar het vuur woedde in een afdeeling waar een hoogspanning stond van 10.000 volt. Door de geweldige vuurzee was het onmogelijk den stroom af te sluiten, doch na een half uur slaagde de heer Schouten er tenslotte in de schakelaars stuk te slaan en kon de brandweer haar taak beginnen. Hoofdzakelijk heeft de brand gewoed in de slijperij, waar talrijke machines verloren zijn gegaan. Het is echter gelukt de grootste ma chines te behouden. Door de ongunstige lig ging van de fabriek kon slechts door een tien tal spuiten, waaronder een drijvende, tezamen werkende met tien stralen, gewerkt worden. De brandweer mocht er echter in slagen het grootste gedeelte van de fabriek benevens het kantoor en de woning van den directeur te be houden. Naast het brandende gebouw bevond zich een opslagruimte van 56 bij 16 meter, waarin de wintervoorraad, hoofdzakelijk be staande uit krullen, wordt bewaard. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Er was den geheelen dag nog tot 5 uur gewerkt, terwijl de heer Schou ten om 7 uur nog de ronde gedaan had. Het bedrijf zal door den brand geen stagnatie ondervinden. Behalve de verwoesting, welke door het vuur is aangericht, wordt veel schade geleden door het bluschwater, waardoor kostbare ma chines en motoren belangrijk zijn beschadigd De fabriek is voor 654 ton verzekerd, doch de schade wordt niet hooger geschat dan 80.000 a 100.000. MARGARINESMOKKELAARS GEVAT De militaire politie te Eygelshoven heeft een smokkelaarsbende achter haald, die margarine van Duitschland naar Nederland invoerde. Driehonderd pond werd in beslag genomen. Onder de smokkelaars bevond zich iemand van wien de officier var justi tie de aanhouding had verzocht, daar hij uit een voogdijgesticht gevlucht was. T3eze is ter beschikking van de justitie gesteld. HOOG WATER. De stremming van verkeer te Hedel is op geheven. De overtocht geschiedt weder over de schipbrug. STUWKADE DOORGEBROKEN. Qrooté stukken landerijen met aardappelen overstroomd. In de Meesterswijk te Sinilde is Zaterdag een stuwkade doorgebroken. Het water stroomde met donderend geweld naar de lager gelegen landen, waarop de aardappels nog in d€ kuilen staan, evenals een massa turf. Een twintigtal arbeiders is bezig het gat te stoppen. De schade beloopt duizenden gul dens. Zaterdagavond te ongeveer 11 uur was er een dam klaar, welke echter ten gevolge van den zwaren druk bezweek. Onder leiding van den architect Hubregtse en den aannemer de Jong werd om 1 uur des nachts aangevangen met het maken van een nieuwen dam. Door het inheien van zware palen en het leggen van 260 zakken wil men trachten het water te stuiten en den toestand meester te worden. Hoog water in Zeeuwsch Vlaan deren. Ten gevolge van de hevige regen- en storm vlagen zijn in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen verschillende kreeken en wateren buiten hun oevers getreden. Vele weilanden staan reeds gedeeltejijk onder water, zoodat het nog buiten grazende vee spoedig naar de stallen zal worden overgebracht. Verwacht wordt, dat het water de eerstvolgende dagen nog aanmerkelijk za! stijgen door den grooten afvoer uit België. Daar de campagne thans in vollen gang is, ondervindt men ook bij het steken en vervoeren der bieten veel hinder op de uiterst drassige landerijen. Kade verzakt nabij Wilnis De Geerkade onder de gemeente Wilnis (Utrecht), d.i. de ringkade van het groote waterschap de Ring der Randsveenen. is aan de binnenzijde over een lengte van ongeveer twaalf meter verzakt Schuiten met grond zijn reeds aangevoerd om de kade te ver sterken, daar bij verdere verzakking een door- BEZUINIGING AAN DE RIJKS UNIVERSITEIT TE LEIDEN. In verband met de door de regeering be sloten versobering van 's rijks dienst worden met ingang van 1 Jan. 1933 verschillende ambtenaren der rijksuniversiteit te Leiden ge pensionneerd of op wachtgeld gesteld en is aan een aantal personen, werkzaam op ar beidsovereenkomst de dienst opgezegd. Door dezen maatregel worden getroffen; 5 conservatoren en observatoren, 8 hoofd assistenten en assistenten, 1 pedel, 3 tech nici, 2 rekenaars, 4 amanuensis, 3 praepara- teurs en leerling-praeparateurs, 2 analisten en laboranten, 6 bedienden, conciërges en por tiers, 3 arbeiders en werksters. Bovendien worden 2 conservatorplaatsen omgezet in 2 hoofdassistentenschappen en 2 hoofdassistentenschappen in assistenten schappen. te VERKEERSONGEVALLEN. Tegen een rijdenden auto geloopen Vrijdagnacht is de 56-jarige D. van Briene te Waalwijk tegen een rijdende auto aange loopen. Vóór geneeskundige hulp bij de hand was, was de man aan de verwondingen over leden. Tegen een boom gereden', twee ernstig gewonden. Zondagmiddag is aan den Jachtdijk Pernis een auto van de verhuurinrichting van den heer van M. te Poortugaal met een vaart van ongeveer 40 K.M. tegen een boom aangereden. De auto vervoerde zes personen van Rotterdam naar Poortugaal. Twee hun ner werden ernstig gewond aan hoofd, ar men en beenen. De overige inzittenden werden licht ge wond. Het ongeluk moet waarschijnlijk worden toegeschreven aan een defect aan de stuur inrichting. Doodelijk ongeval te Haarlem Op den Zijlweg nabij het r.-k. lyceum t< Haarlem is Zaterdagavond een tragisch ongeval gebeurd. Omstreeks halfacht reed de 21-jarige A. K. op zijn fiets het hek uit van de ouderlijke woning aan den Zijlweg. Hij zwenkte linksaf in de richting Overveen, Of hij nu de on voorzichtigheid heeft begaan zich niet eerst te overtuigen, of de rijweg vrij was, dan wel of de duisternis en regen hem parten hebben ge speeld, staat niet vast. Midden op den weg werd hij gegrepen door een auto, die uit de richting Overveen kwam anarijden. Met groote vaart botste de auto tegen de fiets. De berijde: werd op den grond geslingerd en was nagenoeg op slag dood ten gevolge van een bij den val opgeloopen schedelbreuk. Het is niet gebleken, zegt De Crt., dat auto te snel beeft gereden. Remsporen wezen aan, dat de auto aan den rechterkant van den weg heeft gereden. Omwonenden hebben den auto sterk hooren remmen. Zaterdagmiddag zijn op den rijksweg tus schen Muiden en de Papelaan twee auto's met elkaar in botsing gekomen op den grasberm. De oorzaak was een motorrijder die op het alleronverwachtst, zonder zulks aan te duiden, eensklaps zijn machine naar links wendde, blijkbaar om weer terug te rijden. De bestuurder O. B van een van de auto's, die uit de richting Muiden kwam, was hierop niet bedacht, en week naar links om een botsing te voorkomen. Op hetzelfde oogenblik naderde vah de richting Amster dam een auto, B. stuurde daarop zijn auto nog meer naar links, zoodat hij op den gras^ berm terechtkwam, omdat hij vreesde, met den auto van G. H. in botsing te komen. Maar laatstgenoemde had dezelfde ingeving ten opzichte van den auto van den heer G. B., en het resultaat was, dat de beide auto" mobilisten elkaar met een schok, die raak was, op den grasberm ontmoetten. Gelukkig bleven de bestuurders ongedeerd, maar de auto's werd enbelangrijk beschadigd. Tegen den te Bussum wonenden motorrij der werd door de politie proces-verbaal opge maakt alsook tegen den heer G- B., wonende te Amsterdam, die aan den verkeerden kant van den weg ging rijden. Tusschen twee auto's doodgedruk'.. Zaterdagavond te omstreeks zeven uur had op den Zijlweg te Haarlem een doodelijk on geluk plaats. Een jongen die zich naar de kerk begaf, geraakte bkneld tusschen twee passeerende auto's. Hij werd zoodanig gewond, dat de dood onmiddellijk intrad. Eén doode, drie zwaargewonden. In den afgeloopen nacht heeft op den Am- steldijk te Amsterdam een zeer ernstig onge luk plaats gehad. Het was omstreeks half één, dat een tram van lijn 6 zich naar de re mise aan den Amsteldijk begaf. Van den te genovergeste'den kant naderde een auto aan den goeden kant van den weg. Even vóór de mtmastraat zwenkte de auto plotseling naar inks. Een botsing was onvermijdelijk, on danks het electrisch remmen van den be stuurder, en met een vreeselijken slag reden de beide voertuigen tegen elkaar. De schok was zoo hevig, dat de Chevrolet als het ware de tram oplichtte en gedeeltelijk onder het voorbalcon van den motorwagen verdween. Door trampersoneel, politie en toegeschoten publiek werd dadelijk hulp verleend en ge tracht de inzittenden in den auto te bevrijden. Het bleek, dat er vier mannen in den wagen zaten. Eén van hen werd dood uit de resten van den Chevrolet te voorschijn gehaald. De drie anderen waren zwaar gewond. In bewusteloozen toestand wenden zij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Ook het lijk werd daarheen gebracht. De bestuurder van de tram bleef onge deerd. Het voorbalcon van den motorwagen is gedeeltelijk vernield. De om het leven gekomen man is de 35-ja- rige A. Verkerk uit Nessersluis. Gewond werden de 34-jarige J. Burgers uit de Buurt in Ouderkerk aan den Amstel, die een gecompliceerd onderbeenfractuur be kwam, de 28-jarige W. van Nieuwendijk uit Nes aan den Amstel, die een groote wond in het onderlijf kreeg en de 26-jarige H. Meijer uit Nieuwer-Amstel, die met een neusfractuur nog betrekkelijk gunsti aan dit ongeluk ont kwam. Vermoedelijk zal laatstgenoemde heden morgen het ziekenhuis weer kunnen verla ten. De Chevrolet was bestuurd door W. van Nieuwendijk. Over de eigenlijke toedracht van het ongeluk konden de gewonden nog geen nadere inlichtingen verstrekken. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE DOETINCHEM. Eenige personen door messteken ge wond. Zaterdagavond heeft bij het z.g. Linzt- bosch, onder de gemeente Doetinchem een vechtpartij plaats gehad, waarbij de arbeider G. L. een zestal messteken in hoofd en schouders kreeg, zoodat hij in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis is vervoerd. Omstreeks halfzes kreeg genoemde L. een woordentwist met den arbeider P. van H welke spoedig in een vuistgevecht overging Plotseling trok Van H. een mes; ook L haalde een mes te voorschijn. Beiden brach ten elkander steken toe, terwijl zij al vechten de op den grond terecht kwamen. Een broer van P. v. H., die op de vechtpartij afkwam, begon eveneens met een mes te vechten. Ver volgens verscheen de vrouw van P. v. H., die de vechtenden trachtte te scheiden, hetgeen haar na eenige moeite, geholpen door eenige omstanders, gelukte. Zij liep daarbij enkele niet-ernstige steekwonden aan haar schou ders op. P. v. H. bekwam bij de vechtpartij sneden achter de rechterkaak en over het voorhoofd. Zijn broeder bekwam een snede in een der vingers. De marechaussee, die een onderzoek in stelde naar de oorzaak van deze vechtpartij heeft de gebrs. Van H. aangehouden. Beiden zijn ingeslofen in de marechausseekazerne L. heeft, behalve de genoemde steekwonden eenige trappen tegen het hoofd gekregen, ten gevolge waarvan hij een hersenschudding be kwam. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag ..eeft op een spoiiic.ie aan den Zudelijken Wandelweg te Amsterdam een 27-iarig voetballer zijn been gebroken. De „Pelikaan" (uitreis) is Zaterdag te Batavia (Bandoeng) aangkomen. De „Oehoe" is gisternamiddag te 17.40 op Schiphol geland. De „Kwartel" (thuisreis) arriveerde giste ren te Rangoon. De „Havik" (uitreis) landde gisteren te Cairo. d. het de HET DRAMA TE PUTBROEK Behandeling voor den Hoogen Raad Hedenochtend diende voor den Hoogen Raad het cassatie-beroep van vader en zoon van Elzen uit Putbroek tegen het arrest van gerechtshof te s Hertogenbosch, waarbij vader is schuldig verklaard aan het voortgezet misdrijf van doodslag en is veroordeeld tot 15 jaar gevangenistraf, terwijl de zoon was schul dig verklaard aan poging tot doodslag en veroordeeld tot 6 jaar met vernietiging het vonnis der Roermondsche rechtbank, welke den vader eveneens tot 15 en den zoon tot jaar had veroordeeld. Rapporteur was mr. Meckman. De verdedi- met 2 tabletten, hy giënischer en prac- tischer dan losse ta bletten, kost slechts 10 cent. Alleen deze beide verpakkingen garan deeren U de echte Aspirin-tabletten, welke uitsluitend door de BAYER-fabrieken ver vaardigd worden. Elke tablet, welke niet het BAYER-kruis draagt, is geen Aspirin. ger mr. Tripels lichtte vier cassatiemiddelen toe. De conclusie van den proc.-generaal volgt over 14 dagen. Ged. stellen voor op de nominale be zoldiging van elk lid van het personeel der provincie na aftrek van 1000 ge durende elk der jaren 1933, 1934 en 1935, eene korting toe passen van zes procent. Onder nominale bezoldiging wordt verstaan die, welke wordt toegekend krachtens het „Salarisreglement 1920", zonder aftrek wegens kost, inwoning en huur van provinciale woningen. Deze korting zal ook van toepassing zijn op de bezoldiging van de leden van Ged. Staten en van den griffier. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Laagste barometerstand 737 mM. te Happaranda. Verwachting, geldig tot den avond van 25 October: Meest matige Westelijke tot Zuidwestelij ke of Zuidelijke wind; zwaar bewolkt of be trokken; met tijdelijke opklaring; waar schijnlijk nog regenbuien; zelfde tempera tuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt op 24 October om 9 uur aan alle posten: Overzicht. Voor het oogenblik is het einde van den toestand, waarbij de eene depressie de ande re opvolgde (te de Bilt viel in 10 dagen meer dan 100 mM. regen) nog niet gekomen. Ten Westen van Schotland en over de Iersche zee liggen nog kleine depressiekernen, die waarschijnlijk zich naar Noordoost of Oost zullen verplaatsen, en hier te lande weer regen brengen Doch een groote nieuwe de pressie is nog niet te zien, terwijl zich op den Oceaan ten Oosten van de Azoren een be langrijk gebied van hoogen druk ontwikkel de, zoodat het mogelijk is, ofschoon nog geenszins verzekerd, dat in den toestand in enkele dagen een verbetering intreedt. De re gens van gisteren waren op een aantal plaatsen zwaar, doch de grootste hoeveelhe den (26 en 24 mM.) vielen in ons land te Groningen en de Bildt. 3,086.500. Ged. Staten van Noordlu lland stellen den Staten voor ten laste van cfe provin cie aan te gaan geldleeningen tot een totaal-bedrag van 3.86 500 tegen een reëule rente van max. 6 Het grootste deel is Lestemd voor de Kosten van uit breiding var. het P. E N. De toestand van den heer Manncveld ai- lier, die eenige dagen geleden door een auto op den Rijksweg langs het N H. Kanaal tus schen 't Zand en Stolpen werd aangereden, is nog zorgwekkend. De aangeredene verkeert .nog steeds in be wusteloozen toestand DE PEST IN INDIE. Volgens een Aneta-telegram aan het Hbld. zijn sinds 3 Oct. in Tjipamokolan in het Oedjoeng-bioengsche 16 personen aan bubo- nenpest overleden. Dertig huizen werden door de bewoners uit vrees voor besmetting verlaten. Zij hebben geen contact met de lij ders. De overheid treedt terzake op. Het onderzoek op het stoffelijk overschot van een Chineesche leerlinge der H.B.S., die naar men vermoedde aan pest was overleden, viel negatief uit. Voor het vervolgonderwijs der O.L. school te Noordscharwoude hebben zich 10 leerlingen opgegeven, zoodat deze cursus hoogstwaarschijnlijk wel zal doorgaan. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school te St Maartensbrug luidt als volgt: 1. mei. A. M J. A. van Schaik te Alkmaar; 2. mej. A. M Jellema te Haarlem; 3. mej. J. W. Broeder te Schagen. Ds. A. Klaver, remonstr. predikant te Hoorn, moet een rustkuur ondergaan te Doorn. Zaterdagmiddag is prof. dr. W. Vogel- sang, hoogleeraar in de kunstgeschiedenis aan de universiteit te Utrecht, ter gelegen heid van zijn zilveren feest, in het Kunsthis torisch Instituut aan de Drift gehuldigd. ONGELUK OP DE PAARDENMARKT. Hedenmiddag stond de jongeling H. op den Dijk te kijken naar de paarden op de markt, toen een dezer dieren plotseling ach teruitsloeg en den jongen man trof achter een oor. H. kreeg een vrij groote wonde en viel achterover, maar krabbelde spoedig weer overeind. Een aanwezige agent van politie bracht hem naar zijn in de nabijheid liggen de woning. GEMEENTERAAD De burgemeester zond aan de ra:. ;ëd<n het volgende schrijven: In verband met de waarschijnlijkheid, da Burgemeester en Wethouders in hun eerst volgende vergadering hun standpunt zullen bepalen ten aanzien van de aanvaarding van de hun gisteren medegedeelde voorwaarden, waarop de minister van staat, minister van binnenlandsche zaken, rijkssubsidie heeft toe gekend in de kosten van werkverschaffing en van ondersteuning van crisis-werkloozen. is het te verwachten, dat op Donderdag 27 Oc tober a.s. een raadsvergadering zal worden gehouden. Aangezien de oproeping voor die vergadering met het oog op den spoed dien de behandeling vereischt. niet met inacht- neming van den gewonen termijn zal kunnen worden verzonden, meen ik gced te doen U reeds thans ervan op de hoogte te stellen, dal U zeer waarschijnlijk waarschijnlijk voor een vergadering op dien dag zult worden opge roepen. Ik verzoek U daarom, indien eenigs- zins mogeüjk dien dag voor de raadsvergade ring vrij te houden. TASCH ONTVREEMD. Een dezer dagen is van mej. v. H. te Ourkarspel een actetasch van haar rijwiel ontvreemd toen zij dit te Alkmaar voor het Warenhuis gestald had. Bij de politie is aan gifte gedaan. DE ZONDAGSLUITING. Door de politie alhier zijn bekeurd een sigaren en een bloemen vinkei ier terzake het op Zondagochtend verkoopen en afleveren van resp. sigaren en bloemen. EEN AARDIGE JONGE DAME. Door den logementhouder M. alhier is bf] de politie aangifte gedaan terzake vernieling var. twee glasruiten in zijn perceel. Door de politie is tegen de verdachte, mej. K. alhier, proces-verbaal opgemaakt. ZEIL GENOEGENS. Hoe zachtkens glijdt ons beetje Zij waren gistermorgen reeds tijdig ver trokken met hun ooen zeilbootje. De ervaring van den vorigen Zondag was zoodanig ge weest, dat het nog eens weer geprobeerd zou worden. En het leek heel goed te zuilen gaan: er stond een aardig briesje en de zon scheen; ergo mooi zeilersweer. Tot het Alkmaarder Meer ging alles best, maar die groote pias kor. men niet nemen vanwege den inmiddels op het vrije veld zeer stevig geworden wind. Na eenig toeven wend de terugreis aan vaard. Het ging met een flink vaartje vóór den wind, zoodat een motorbootje van een stadgenoot moeite had de zeilers bij te hou den. Aan den Omvai echter, waar een bocht gemaakt moest worden, kwam een plotse ling einde aan het genoegen. Wegens de bocht in het kanaal moest het zeil „omge gooid" worden, weik werkje de jongste der twee zeilers zou doen. De oudste had intus- schen een praat:e aangeknoopt met den motorvaarder en lette er daardoor niet op, hoe zijn jongere vriend het karweitje dacht op te knappen. De jonge man deed het wel wat onhandig: hij ging staan in de boot en nog wel aan den kant naar welken het zeil zou gaan, en bo vendien liet hij Jiet doek met één enkelen ruk gaan... Geevolg: de jongeling kreeg een klap van de giek, het zeil schoot plotseling over en daardoor kantelde de boot en vielen beide zeilers te water. Het duurde nogal even eer zij weer op het droge waren, maar dank zij des motorvaar- ders hulp gelukte het toch, en de waar kwamen ze zoo gauw van daan? weldra vele omstanders hielpen wat zij konden oin de boot weer overeind te krijgen, wat pas na langen tijd en dan nog niet volledig ge' lukte. Maar het kwam toch zoover, dat het ver ongelukte zeilbootje met een touw aan 9e motorboot verbonden kon worden en t°01 ging het met een hoeraatje naar Alkmaar. Zullen de allesbehalve door de elementen begunstigde zeilers het voor den derden keer nog eens probeeren? Driemaal is scheep®' recht... EERSTE PRIJS BEHAALD. Op het gister te Utrecht gehouden zangconcours werd door Bergen s Mannen*®®^

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2