BeiReagg Spoel lüeec&ecicfit Onze. Jiolomm Jiunst jen Wetenschap Macktèetiditm te te laar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met. Instituut té De Bildt. Hoogste barometerstand 760,4 mM. Biarritz en Toulouse. Laagste barometerstand 741.3 mM. Memel. Verwachting, geldig tot den avond van 28 October: Matige tot zwakke, Zuidwestelijke tot noordwestelijke wind; meest gedeeltelijk be wolkt; waarschijnlijk nog regenbuien; later iets kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt hedenmorgen 27 October om 10 uur aan alle posten: Attentiesein neer! Overzicht. Voor het volgende etmaal zijn tengevolge van kleine secundairen over de Britscne eilanden nog regenbuien te verwachten, doch een aanzienlijke drukstijging in het Westen en Noordwesten wijst voor het oogenblik op een kans op afsluiting van een reeks van de pressies der laatste weken. Op den Oceaan ligt op ongeveer op de breedte van ons land een gebied van hoogen druk dat uit het Wes ten is gekomen. Over het geheele vasteland waait een matige tot krachtige Westelijke tot Zuidwestelijke wind, waardoor de tempe ratuur over het vasteland enkele graden bo ven de normale is. Een ruimen van den wind als gevolg van de verdere drukstijging in het Westen zal waarschijnlijk voor de volgende dagen een temperatuurdaling meebrengen Vrijwel over het geheele gebied viel regen, op een aantal plaatsen zwaar. KOEBEESTEN TE WATER. Had gistermorgen al een rund een bad in den Voordam genomen, gisteravond kek dit water door de viervoetige marktbezoekers wel voor een bad- en zweminrichting te wor den gehouden. Niet minder dan 3 pinken en een melkkoe vertoonden om kwart voor zes haar zwem kunst. Zij waren te water geraakt aan het kanaal bij de Kaarsemakersgracht ter hoog te van de Bókkebrug. De melkkoe was in een water- en melkkoe veranderd en gaf een de monstratie in het drabbige vocht van den Voordam, waar de wal te steil bleek om het dier er tegenop te kunnen trekken. Het dier werd dus weer in de richting van het kanaal gestuurd en kon aan den kanaalkant ter hoogte van het ijspakhuisr van den heer Koome langs een geleidelijk oploopen der walkant op het droge gebracht worden. De pinken waren intusschen aan dukdalven van de bruk vastgebonden en konden later op dezelfde wijze als het koebeest gered worden,y stoornissen ten gevolge zoodat de dood-vermoeide dieren weldra weer bij elkaar stonden. Een looplamp, welke bij de Bókkebrug be hoort, verleende bij deze redding in het duis ter goede diensten. De brugwachter kon touw van een schipper leenen en het is wel geble ken, dat touwen en een klein roeibootje in de onmiddellijke nabijheid van de veemarkt geen overbodige weelde zouden zijn. Er is hier slechts een reddingshaak, maar het schijnt wel een beetje lastig om daarmee een koebeest <it het water te visschen. HET ALKMAARSCH TOONEEL. Zondag a.s. opent Het Alkmaarsch Too- nee! zijn speelseizoen met een blijspel in drie bedrijven: „De Houten Ham" van Jan van Ees en Henk de Bakker. Dit blijspel mag zich wel in de belangstelling van het dilet- tantentooneel verheugen, want vele vereeni- gingen hebben dit stuk op hun repertoir. De Haagsche bluf is in de Houten Ham zeer 5;oea weergeven. Een avond van groote vroo- ijkheid staat den bezoekers te wachten. Na afloop zal de band van Melchert Schuurman de stemming wel tot het toppunt weten op te voeren. EEN TELEGRAM AAN DEN MINISTER. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwartier werd bet volgende telegram verzonden aan den ïinister van waterstaat te 's-Gravenhage: Kamer van Koophandel en Fabrieken voor follands Noorderkwartier Alkmaar van oor- ieel zijnde dat de aanhoudende hooge wa terstand in de ringvaarten in haar District pe dijken verzwakt en kans op doorbraak schept hetgeen een ware ramp zou zijn voor ae in de polders gelegen industrie- en tuin- ouwbedrijven, gepaard gaande met werk loosheid, verzoekt Uwe Excellentie spoedig mie maatregelen te willen treffen welke ertoe zullen leiden dat verder onheil door den hoo ien waterstand ip het IJselmeer zal worden doorkomen. ARNTZ, voorzitter. SCHEFFEL, secretaris. DE NED. CHRIST. VROUWENBOND AFD. ALKMAAR. Spreker dr. P. v. d. Spek over: „De verhouding van lichaam en ziel tot elkaar". Gisteravond werd in gebouw „Waakt en 5:dt" een openbare vergadering gehouden Jan de Ned. Christ. Vrouwenbond, afd. Alk- taar. Nadat van psalm 39, vers 2 en 19 door Ie aanwezigen was gezongen; las de voor- litster mej. Spruit voor uit Job, waarna spt [oorging in gebed en na een korte inleiding iet woord gaf aan den spreker van dezen [vond dr. P. van der Spek, die het zou heb- en over: „De verhouding van ziel en lichaam tot elkaar. In de wereld van de wetenschap was van de gedachte in het Oude en Nieuwe Testa ment verkondigd over ziel en lichaam niet veel meer overgebleven. Dit is de laatste tijd anders geworden. Men is tot het besluit ge komen dat én de ziel op het lichaam én het lichaam op de ziel een grooten invloed heeft. Als men spreekt van lichaam en ziel, zou men ook kunnen spreken van de zinnelijke begeerte van 't lichaam en de geestdrift. In de wijsgeerige vraagstukken dringt zich deze kwestie dadelijk aan ons op. De ziel en het lichaam vormen een tegen stelling, zoo ook de geest en de ziel. De taal maakte tusschen „geest" en „ziel" een diep gaand verschil. Er bestaan in de taal om trent deze kwestie vele overgeleverde be grippen, hiermee komt men tegenwoordig wel eens in de moeilijkheden nu dank zij de geleerden zoovele nieuwe begrippen opdui ken. Het probleem „ziel en lichaam" ontstaat met de cultuur. Reeds de vroeghistorische mensch gaf zich rekenschap van deze vraag- Als men de wetenschap nagaat, ziet men dat er geen vraagstuk is waar men niet bij dit probleem stilstaat, vooral is dit het geval na tuurlijk met de zielkundigen. Tusschen ziel en lichaam bestaat een fijn samengestelde wisselwerking. Ook al bij jonge kinderen is dit te merken. De biologen houden zich tevens met dit vraagstuk bezig. Tegenwoordig ontkent men niet meer, dat de planten een eensgezinde prikkeling, een plantenziel, kunnen hebben. Veel werk maakt men tegenwoordig van het onderzoek der dierenziel, ook bij de dieren bestaat een enge wisselwerking tusschen lichaam en ziel. Bij de onbeschaafde volken bestaat tus schen de mensch en de aarde een nauw ver band wat door het verstand bij de cultuur volken wel eens wordt verbroken. De mensch is een onderdeel van God's schepping, deze heeft invloed op hem; de wisseling der sei zoenen beïnvloedt het lichaam van den mensch, hoewel deze invloed door de cultuur wordt verflauwt. Bij de dieren is dit contact nog ongeschonden bewaard gebleven, b.v. de slangen verlaten de huizen, als een aardbe ving op komst is. Bij de medische wetenschap heeft omtrent het vraagstuk lichaam en ziel een groote ommekeer plaats gehad. Het materealisme is onttroond. In dezen tijd wordt de psycho therapie beoefend, die bedoeld juist via het zieleleven het lichaam te beïnvloeden. Toch blijven hier vragen ock voor de me dici Spr. noemde hier het meisje van Kon- nersreuth, op wier lichaam zich de stigmata van Christus vertoonen. Hier is sprake van een toespitsing van de ziel op den geest en 't lichaam en zijn func ties, evenals bij de fakirs, wier lichaam als zij dat willen plaatselijk ongevoelig wordt. Ook de jurist houdt zich met het probleem „lichaam en ziel" bezig; maar wie het vraagstuk eerst recht aanpakken, zijn de wijsgeeren. De wijsgeer De Kat dacht, dat het ziele- en geestesleven gevestigd was in een klier tusschen de beide hersenhelften: de pijnappelklier. Tegenwoordig is men tot de conclusie ge komen, dat, wanneer aan de eene kant be schadiging voorkomt, dit aan de andere kant ook het geval is. Men neemt dan de oorlogs verminkten, bij wie soms een zeer kleine be schadiging van de hersenen allerlei geestes heeft, tot voor Voor de theologen is het vraagstuk „lichaam en ziel" een levensvraag, de theo logische en de zielkundige beschouwingen vallen in ons land vaak samen. Het vraagstuk heeft een achtergrond. De heele kosmos is van invloed op den mensch. Er bestaan hieromtrent wonderlijke gegevens, zooals het verband tusschen het geboorteuur van een mensch, de stand der sterren op dat tijdstip en zijn leven. Spreker wilde niet alles wat door de astrologen de wereld wordt ingestuurd waar noemen, maar wilde dat men hier de oogen openhoudt. Spreker wees hier op het verband tusschen kosmos en mensch, en op Me invloeden van de aarde op den mensch: de mensch is samengesteld uit de stoffen der aarde. De boerenmensch vormt nog een eenheid uit de aarde, vandaar dat in een stad als Rotterdam waar vele menschen van het plat teland komen, vaak een ontworteling plaats heeft. De boer leefde tijdloos, een met de aarde en zonder techniek. Maar in dezen tijd maakte ook de techniek, naast een zegen, mis schien de grootste vloek van dezen tijd, zich van den boer meester. En die verandering zal hem niet ten goede komen. De boer was dg magische mensch, die al les in verband met de natuur zag, zoo kon den ook oude heidensche gebruiken het langst bij hem bewaard blijvenals hij zonder over gang in de stad wordt geplaatst raakt hij zijn eenheid kwijt. Spr. behandelde vervolgens de twee-eenheic van lichaam en ziel, met daar tegenover ge steld de geest in een drieëenheid. De begrippen, dat het geestelijk deel van den mensch onsterfelijk is vinden ook weer ingang in de wetenschappelijke literatuur. Het geestelijke reikt diep terug (in intensief le vensgevaar ziet men zijn heele leven voor zich). Ook heeft men er kijk op gekregen dat de menschheid een eenheid vormt én door erfelijkheid én door onbewust contact Spr. behandelde daarop de leer van het creatianisme (Calvijn), die er van uitgaat dat bij de conceptie God aan het nieuwe leven een ziel toevoegt, en dat iedere mensch is een nieuwe, werkelijke schepping van God, en de leer van het traducianisme (Luther), die ver kondigt dat het kind slechts een ent is van vader en moeder. De leer van het traducianisme neemt in be langrijkheid toe door de erfelijkheidswetten: naast de lichamelijke erven de kinderen ook geestelijke eigenschappen van de ouders of het voorgeslacht. Spr. geloofde, dat de derde richting, het generatianisme, de juiste was; deze leert dat de eenheid van lichaam en ziel wordt ge- erfd, waarbij op het oogenblik van de con ceptie iets nieuws wordt gevoegd: het hoo- gere geestelijke, en die dus met het traducia nisme aanneemt, dat de menschen met den ouden Adam allen gevallen zijn en met den nieuwen Adam zullen oprijzen, maar die te gelijk in zich sluit, dat bij de conceptie een nieuw schepsel ontstaat. Spr. hoopte met deze lezing eerbied te lebben gewekt voor de schepping, waarvan spr. den hof van Eden als het symbool be schouwde en hij legde er den nadruk op dat men, al was het buiten dezen hof, ook hier den strijd kon aanbinden tegen de zonde, die als een barst loopt door alle wetenschap en door de schepping. De voorzitster bracht den spreker dank, waarna zij voorging in gebed. VOLKSZANGAVOND. Op dezen eersten avond in het nieuwe seizoen viel over de opkomst niet te klagen; er waren wel eenige ledige plekken in de zaal doch zooals gezegd het viel toch mee. De leider, de heer K. Sixma, tevens dezen avond als voorzitter fungeerende, daar de nieuwe voorzitter, de heer J. G. van Buiken door ambtsbezigheden verhinderd was, con stateerde zeer terecht, dat deze avond niet zoo was als andere zangavonden, er was een zekere leemte, er ontbrak iets, en wat er ont brak. dat was de rustige figuur van voor zitter Ohlen, ons helaas door den dood ont vallen In sympathieke bewoordingen gaf de leider een schets van hetgeen deze mensch voor Volkszang heeft gedaan; van 1914 af zat de heer Ohlen in de Volkszangbeweging en heeft hij met woord en daad baanbrekend werk verricht, is hij een lichtend voorbeeld ge weest voor anderenniettegenstaande zijn hoogen leeftijd was hij nog in het belang van Volkszang werkzaam met een élan, waaraan menig jongere zich kan spiegelen. Doch het leven gaat voort en stelt zijn eischen ook aan Volkszangnaar een nieuwen voorzitter moest worden uitgezien, en door het vertrek van den heer Maas naar elders kwam nog een plaats vacant, zoodat er twee vacatures waren. In de ledenvergadering op 1 Oct. j.1. werd in deze vacature voorzien door de verkiezing van mevr. M. Molenaar—Riek en den heer J. G. van Burken, waarvan de laatste als voorzitter en de eerste als tweede secreta- resse-penningmeesteresse der afdeeling zal fungeeren. De heer Sixma heette beiden welkom in het bestuur, en twijfelde niet of men had een goede keus gedaan. De heer Sixma deelde nog mede, dat mevr. Ohlen in het tweede gedeelte van het seizoen weder als accompagnatrice hoopte mede te werken en dat het bestuurslid de heer A. Kooger zoo welwillend was de eerste drie zangavonden als accoropagnateur mede te werken. En toen. toen gingen we zingen, de oude vertrouwde klanken waarden weer door de zaal, en kwam die prettige blijde stemming, die als steeds tot zingen noodt. Six, Six wat ben je toch een onbetaalbare kerel, wat heb ie ze aan een touwtje, je laat ons zingen, dat het een lust is, je moet of je wilt of niet; de meest verstokte nurks wordt een optimist van de bovenste plank; Kooger was een betrouwbare begeleider, die je geen moment in den steek liet, op wien je kon rekenen. Dan was er nog die andere vriend van Volkszang Melchert Schuurman, serieus ar- tist, die ons gevangen hield in de ban van zijn vioolspel. Het blijft altijd een genot naar het spel van dezen kunstenaar te luisteren; zijn pro gramma was wel verzórgd o.m. Largo van Handel, Ave Maria van Schubert en nog een tweetal andere melodieuse nummers, terwijl hij als toegift ons vergastte op „Visioen", eigen compositie, een werkje, dat altijd vol doet; de wijze waarop Schuurman het speelde was uiterst boeiend. Al met al een welgeslaagde avond. Het slotwoord van den leider was tevens een aanmoediging aan allen om mede te werken aan vergrooting van het ledental. AD INT. FAILLISSEMENTEN. De rechtbank heeft heden in staat van faillissement verklaard: A de Moei, verlofhouder, wonende Dijk 13 te Alkmaar; tot rechter-commissaris is benoemd mr. W. A. Ubbens en tot curator mr L van Lookeren Campagne alhier; W. Rol, veehouder te Zwaag; tot rechter commissaris werd benoemd mr. A. M. Lede boer en tot curator mr. Scholten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,09 uur licht op- CORRESPONDENTIE. J. D. alhier. Uw naam is niet bekend en Uw stuk wordt dus niet geplaatst. Red. Atkm. Crt. Postduiven. Kampioenen der Alkmaarsche concours-commissie. De postduivenvereniging Alcmaria Vic trix schrijft ons, dat de kampioenen der Alk maarsche concours-commissie zijn: Oude duiven: L. v. Vuure 35o punten B. Termaat 333 J. Huiberts Sr. 322 H. J. Caarls 327 5. H. Mooij 279 Jonge duiven: 1. P. Bakker 195 punten 2. A. Haring 166 3. D. Haasbroek 153 P. de Jong 151 H. J. Caarls 140 Oude en jonge duiven: 1. 2. 3. 4. 4. 5. 1. L. v. Vuure 2. H. J. Caarls 3. P. Bakker 4. J. Huiberts Sr. 5. B. Termaat Na v 1 u c h t: 1. H. J. Caarls 2. H. J. Struijs 3. B. Termaat 4. R. Groot 5. L. v. Vuure Generaal kampioen: 1. H. J. Caarls 651 punten 2. L. v. Vuure 591 - 479 punten 457 423 395 194 punten 165 137 116 112 3. H. J. Struijs 546 4. B. Termaat 532 5. J. Huiberts Sr. 471 Kampioen oude duif: *-3-31-A-9221 met 161 punten, eigenaar L. v. Vuure. K a rap ioen iongeduif: *-3-32-A-18u5 met 141 punten, eigenaar P. Bakker. op op EEN ROOF- EN MOORDTOCHT. Zes menschen als slaven meegevoerd. De gouverneur der Molukken seint dat 22 October in de onderafdeeling Sorong -r Nieuw Guinea een hongitocht plaats vond. Het doel van een dergelijken tocht, welke wordt ondernomen met vaartuigen, waarvan de bemanning zwaar is bewapend en geheel ten strijde is uitgerust, is rooven en moorden, waarbij men ook op menschenroof uit is. Bij dezen tocht werden 13 bewoners van een kampong die vijandig stond tegen over hen, die den hongitocht ondernamen, als slaven weggevoerd, terwijl 6 anderen wer den gedood. De gezaghebber van Sorong is met een patrouille gewapende politie naar het binnenland in de richting van den vogel kop getrokken voor opsporing van de daders zoo mogelijk bevrijding van meegevoerden MYRA HESS. Over het optreden van deze kunstenares 4 Nov. speelt de pianiste voor leden onzer Kamermuziekvereeniging en andere belang stellenden (moge het er velen zijn). Uit Den Haag bereikten ons eenige critieken. H. de G. schreef o.a. in de Avondpost: „Ik aarzel, want ik weet vooruit toch niet de juiste termen te zullen vinden om weer te geven wat Myra Hess ons gisteravond heeft doen ondergaan. Hier schiet het woord te kort. Myra Hess, la Divine. Neen, 't is heusch niet te veel gezegd, 't Is niet haar fenomenale techniek, welke schier onbegrensd is, 't is evenmin de onaantastbaarheid van haar muzikaal intellect, ook niet de absolute zui verheid van haar muzikale intuïtie en zelfs niet haar op het allerhoogste hoogtepunt van ontwikkeling staande muzikaliteit, die ons in den ban houden van haar onbeschrijflijk schoone kunst. Voor al deze eigenschappen hebben wij de allergrootste bewondering, maar er is veel meer, dat zich niet laat be schrijven en waarvoor wij juist knielen in on eindige dankbaarheid. Want of we nu al spreken van vereenzelvi ging, van congeniaal en andere min of meer gebruikelijke termen aanwenden om onzen geestdrift te kennen te -geven, dan is dat alles toch niet voldoende om te verklaren hoe het komt dat Myra Hess ons heeft opgenomen in een sfeer, welke alles om ons heen doet ver geten. Men luisterden ademloos naar de ver tolkingen van twee sonaten van Beethoven, opus 2 no. 3, en de „Appassionate". In géne sonate tooverde Myra Hess ons een wereld van vergetelheid voor ons geestesoog, was zij een fee van barmhartigheid en gratie, in deze een godin en 'n demon. Deze musische vrouw, deze dichteres der schoonheid, deze kunstenares bij Gods genade legt de critiek het zwijgen op. Tegenover zulk een kunst voelen wij eerst recht onze nietigheid. Onbedaarlijk geestdriftig heeft de zoo goed als uitverkochte zaal gejuicht, gejubeld. He laas, de Schumann-vertolkingen kon ik niet meer bijwonen. Voor de Beethoven-herschep pingen dank ik Myra Hess met eerbiedige ontroering uit den grond van mijn hart". Nieuwe Haagsche Courant:' „Dat is nu naar de klassieke uitdrukking een kunstenares bij Gods genade. Door haar be- minnelijken eenvoud, door haar zonnige over tuiging dat zij door haar kunst licht en warmte kan brengen in de harten van duizen den, zoowel als door de reine, bloedwarme uitoefening van die kunst, door de diepe men- schelijkheid van haar spel, zoowel als 't hooge, zelden geëvenaard niveau er van, is zij een der sympathiekste figuren, die in onzen tijd het podium betreden. Zij is Engel- sche, maar bezit de diepte van den Germaan- schen geest, wat zij wel zeer overtuigenc aantoont in haar Bach en Brahmsspel. En tevens flikkert uit haar ziel de Fransche geest en bezit zij de gracieuze elegance van het Zuiden. Zij kent de half-Oostersche gloed van het Spaansche sentiment evengoed als het soms verdroomde, soms hartstochtelijk uit- bruisende van de Hongaren. Haar stijlbegripI Zij begon met de Prelude, Fuguet Variations van Cesar Franck in de klavierbewerking van Harold Bauer. Van den eersten noot af is er een trekken van de groote lijn, een architecto nisch bouwen van dit statige Cyclische werk, waarvan de fuga met prachtige logica werd geëxposeerd, terwijl het parelend schoon der variaties zoo prachtig tot zijn recht kwam. Van de prachtige Prelude uit de Engelsche suite van Bach maakte Myra Hess een pare lend blank festijn vol geest en gratie. Ook denken we aan de schitterende Gavotte en de statige Sarabande. Persoonlijkheden stelde Myra Hess voor ons gebeeldhouwd uit klan ken. Want nu kwam het werk, dat psychisch en ook trouwens physiek het meeste vroeg van de kunstenares, maar dat ook een onver- gctelijken en overweldigenden indruk heeft na gelaten: Brahms Variationen und Fuge über ein thema von Handel. Dit werd zoo gran dioos gespeeld, dat we er geen woorden voor kunnen vinden. Wie aan de oppervlakte bleef, bewonderde hier een volmaakte tech niek, een verblindende virtuositeit. Het was aangrijpend schoon. En na de pauze werd onze aandacht weer geboeid door de „Kfn- derscènen" van Schumann, „Zwei MSrchen" van Medtner, de lyrische concert etude van Donanyi, en eindelijk de kleurige „Evoca- tions" van Albeniz. Daarna stormen van ap plaus, de heftige bewogen golver. der opge togenheid, die telkens even stilden als de kunstenares haar toegiften gaf". Het bestuur onzer Kamermuziekvereeniging alle lof voor de bemoeiingen die het mogelijk maken dat Myra Hess in Alkmaar komt. maar als dank daarvoor mag men dan ook een volle zaal verwachten, A- K.. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 26 Oct. 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.401.70; Appelen per 100 pond 48; Bloemkool le s. per lOOstuks 6.5012.50, 2e s. 1.504; Boerenkool per 100 stuks 1.20—3.70: Bieten per 100 K G. 1; Druiven per l(k pond 10—16; Gele Kool per 100 stukt 2.303.80; Groene Kool per 100 stuks 1.70—5.30; Kropsla per 100 stuks o.403.10; Knolselderie per 100 stuks 2 10—3; Komkommers per 100 stuke 2.50—/ 6 50; Meloenen per 100 stuks 5—6; Peren per 100 pond 3—8; Prei per 100 bos 2.205.20; Postelein per bakje 68—75 cent; Roode Kool per 100 stuks 2.60—7.30; Selderie per 100 bos 0.50—2.20; Spinazie per bak 0.53— 1.06; Spruiten per 100 pond 2.50— 7 50; Snijboonen per 100 pond 15.50— ƒ18; Dubbele Spercieboonen per zak 3.50; Tomaten per 100 pond 2.50—10 50; Uien per 100 K.G. 2.905.40; Wortelen per 100 bos 1.50—7.50; Witlof le s. per 100 pond 12.50; Witlof 2e s. per 100 pond 5. HOORN, 27 Oct. 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 7 stapels kleine fabriekskaas 30; 7 stapels kleine boerenkaas 30; 7 stapels boerencommissiekaas 33. Totaal 21 stapels, wegende 19811 K.G. De handel was goed. EIERENVEILINO SCHAGEN. SCHAGEN, 27 Oct. 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 24500 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: bruin 7.20.t 8, wit 78, wit (kleine) 5.10—5.50; 1250 stuks Eendeieren 3.30—3.60. SCHAGEN, 27 Oct. 1932. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 8 Paarden 150225; 444 Geldekoeien (mag.) 80—150, vette 150250, Kalfkeeien 155—225, Pinken 45—130; 82 Graskalveren 18 45; 15 Nuchtere kalveren 4—26: 110 Schapen (vette) 1218; 358 Over houders 7—12.50; 9 Varkens (mag.) 8 12; 41 Varkens (vette) per K.G. 2527 cent; 209 Biggen 47; 6 Konijnen 0.35138 Kippen 35—50 cent en Een den 50 cent. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Oct. '32. Langendijker Groentenveiling. 3000 stuks Bloemkool: Lecerf 4.30—7 9.90, Reuze 5.40—11, Bloemkool 2e s. 0.90— 3.30 per 100 stuks; 52000 K.G. Roode Kool 1.30—2.70 ;25000 K.G. Gele Kool 1 30-/ 2.70; 32000 K.G. Witte Kool (vroege) 80—90 cent; 4300 K.G. Uien: Uien 3.904.90, Drielingen 4.50— 4.90, Nep 7.20—f 7.40; 4000 K.G. Bie ten 0.90—2.20; 5000 K.G Peen 1.60 2.10; 450 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 6080 cent, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 26 Oct. 1932. Roode Kool le s. 1.60—2.40; Gele Kool le s. 2.10—2.20; Witte Kool le s. 0.80, per wagon 73; Bloemkool le s. 8 10. Aanvoer: 3175 K.G. Roode Kool; 850 K.G. Gele Kool; 13100 K G Witte Kool 192 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 26 Oct. 1932. 7100 K.G. Aardappelen: Groote Schotsche 60—80 cent, Sch. muizen 50—70 cent, BI. Eigenheimers 1.101.20, BI Aardappe len 1.40; 4300 K G. Uien: Drielingen 3.904.50, Uien 3.90—4.60, Grove Uien 3.804.20; 1450 K.G. Peen 2.30—2.50; 4800 K.G. Kroten 0.60— 1.80; 10200 K.G. Roode Kool ƒ1.80— 2.50; 21500 K.G. Gew. Witte Kool 0 60 12250 K.G. Deensche Witte Kool 1 8200 K.G. Gele Kool 1.40—2.30, alles per 100 K.G.; 40 stuks Bloemkool 8.43 per 100 stuks PURMEREND, 26 Oct. 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: Sch. muizen 35—39 cent, BI. Eilgenheimers 44—46 cent en Sch, muizen 20—25 cent per kist, 25 K G.; Sla- boonen: dubbele 0.70, dubb. z. dr. 180 2 55 per kist, 15 K G.; Tomaten: A en B 0.201.90, C 0.20—1 per 10 K G.; Bloemkool 19 per 100; Roode Kool 2—7 per 100; Savoye Kool 2.50— 6.10 per 100; Spruitkool 0.20—2.05 per 15 K.G.Boerekool 2030 cent per kist, 10 K.G.; Spinazie 0.141.27 per mand, 6 K G.: Postelein 1517 cent per mand, l K.G.; Sla 0.501.50 per 100 krop; An dijvie 0.80—2.40 per 100 krop; Bieten 2—7 per 1000; Wortelen 6—11.40 per 100 bos; Uien 0.80—1.07 per 25 K.G.; Uien drielingen 65—93 cent per 25 K.G.Uien Nep 1.01—1.54 per 25 K.G. Prei 5—0.50 per 100 bos; Druiven: Frankenthalers 28—52 cent, Alicant 18—30 cent per K.O.; Meloenen 2—5 per 100 stuks. Appels: Brabantsche Bellefleur 8— 12, Zoete Bellefleur 10—16, Bramlev Seedling 713, Groninger Kroon 7 13, Present van Engeland 10—22, Reinette, goud 8—17, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Clairgeau 10—28, Beurré Superfin 5—10, Boerengroen 3—9, Comtesse de Paris 6—11, Conference 10—26, St. Germain peer 4—6, Gie- ser Wildeman 6—13.50, Kamperveen 4 7, Lissabon 731, Nouveau Poiteau 719, Wijnpeer 8—18, Winterlouw- tje 4—9, Winterjan 2.50-—9.50, alles per 100 K.G. ZAANDAM, 2o Oct. 1932. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 2840 cent per kist; Andijvie 10—80 cent per kist; Peen 6954 cent per bos; Pieterselie 3—554 cent per bos; Selderie 3—5 cent per bos; Prei 7X—8 cent per bos; Uien 0.851.30 per zak; Sla- boonen 10—12 cent per pond; Snijboonen 19 —20 cent per pondSpinazie 8096 ct. per kl. kist; Postelein 1—120 per kl. kist; Boerekool 26—50 cent per kist; Roode Kool 2—5 cent per stuk; Groene Kool 4—7 cent per stuk; Stoofperen 5—7 cent per pond; Spruiten 3—654 cent per pond; Zure «PPelen 56 cent per pond; Zure handappelen 8 10 cent per pond; Snijboonen 19—20 cent per pond; Losse Peen 1.15—1.40 per kist. Rapen 90 cent per zak; Druiven 10—16 cent oer pond.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3