Een Meisjesgezicht Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. %Micaties Provinciaal Tlietuvs ^Binnenland NIEUWE NIEDORP. OUDE NIEDORP. HEERHUGOWAARD. BROEK OP LANGENDIJK WINKEL. TEXEL. GRAFT. Ri& BERGEN. WERVERSHOOF. i BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente respectievelijk van 21 April 1932 en van 15 September 1932, waarbij zijn vastgesteld: le. Eene verordening tot wijziging van S eenige verordeningen op het beheer van Gemeentebedriivei (Gemeenteblad Nr. 1305); 2e. Eene verordening voor de Gemeentelijke Avondschool voor lager nijverheids onderwijs (Gemeenteblad Nr. i306). Deze verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter secreta rie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar in afdruk tegen betaling der kosten verkrijg baar. Alkmaar, 27 October 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar Nr. 1307 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 13 Oct. j.1., waar bij is vastgesteld eene Verordening tot wijziging der VClUiUtuiug "J Po verordening, regelende de rechts- positie voor de ambtenaren m dienst der gemeente Alkmaar. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secre tarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijg- Alkmaar, 27 October 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. gebouw en volksschouwburg tegelijkertijd en de balk met het galgetouw hing in het mid den als symbool van het land waar men geen misdadiger is zoolang men geen paard steelt. We behoeven hier niet meer te vertellen, dat Shaw geestig is en het is wel te begrij pen, dat hij de hoofdpersoon Posnet gebruikt heeft om eens precies te vertellen, wat hij te gen schouten en juryleden heeft! Zij mogen in Engeland van een gehalte met edeler be- standaeelen zijn, in het verre Westen al thans hier waren het degenen, die het al lereerst aan het touw hadden moeten benge len. Een schijnheilige ouderling, waarvan Ph. la Chapelle een zeer lofwaardig type ge maakt had, een paar juryleden, die door den tooneelkapper wel een beetje te veel van val- sche haren voorzien waren, uitsluitend be lust op veroordeeling en executie, een publiek, dat geen haar beter was hoe kos telijk was niet het bochelvrouwtje en een schout, die de eenige rechtvaardige van het geheele gezelschap bleek. Blanco Posnet, die er in het begin niet zoo veel om scheen te geven ofhij al dan niet zou worden opgeknoopt, heeft al deze toeschou wers van zijn toekomstige executie eens pre cies de waarheid gezegd of liever Shaw heeft hem dat laten zeggen en het was alleen maar jammer, dat een man, die zoo moedig en zoo geestig was aan een galg zou moeten benge len. De schrijver heeft ten slotte dan ook me delijden met de toeschouwers gekregen en hun de voltrekking van het vonnis bespaard door den verdachte onschuldig te laten ver klaren, hoewel het hij paard eigenlijk wel ge stolen had maar alleen maar gedacht had, dat het een dier van zijn broer was. Maar in het Westen is een paard een paard van wien het dan ook is en Blanco Posnet zou even goed een strop gehad hebben als niet twee vrouwen hem door haar getuigenis gered hadden, de eene bedeesde en naamlooze op het programma heette zij Heyblom de andere de prostituée, die hem liefhad en haatte en bij wie ten slotte de liefde de over hand kreeg. Hier had Charlotte Kohier meer kans op den voorgrond te treden en hier heeft zij weer eens even getoond welk een ras- artiste zij is. Uitdrukking, houding, toon en gebaren het was alles even treffend. Van Dalsum was Blanco Posnet en men zag dien dus in zijn ware gedaante, dat wil zeggen als de acteur, die zijn spel volkomen be heerscht. Hij heeft precies gezegd wat hem voor den mond kwam en of een op ge loofsgebied gevoelig deel van de toeschou wers daarnaar steeds met onverdeelde in stemming geluisterd zal hebben, heeft den auteur blijkbaar koud gelaten. Zeer goed was Verstraete als schout, de ruwe, maar rechtvaardige figuur uit het land der cowboys en ook zijn broer de heer Car- pentier Alting gaf forsch en goed spel. Men vergeeft het ons zeker wel als wij de namen van de overige veertien of vijftien sjjelers hier verder weglaten. Zij waren hoofdzake lijk de figuranten, die dit tooneel zijn bont en schilderachtig karakter gaven en voorna melijk onder de vrouwen hebben wij prach tige typen aangetroffen. Al met al, gelooven wij, dat het Comité voor I ooneeluitvoeringen hier ter stede het seizoen met een gelukkige keuze heeft ge opend. Tj- WILLY DERBY IN T GULDEN VLIES. Er zijn van die enkelingen, die gezien en ,?ori w, en worden. En onder hen neemt Willy Derby wel een der eerste plaatsen in. Hij, de man van de lach en traan, van het levenslied, hij heeft hier in Alkmaar zijn vaste menschen, die naar hem komen luiste ren, onverschillig, wat er anders te doen is, onverschillig ook, wat het weer betreft. Er was wat anders te doen in de stad; het weer was niet erg aanlokkelijk, doch de tooneelzaal van 't Gulden Vlies liep vol! Ze ker, er waren wel leege plaatsen, maar de belangstelling viel ons enorm mee en zoo za! het Willy Derby ook wel gegaan zijn. De directie van 't Gulden Vlies had deze keer eenige tafeltjes tusschen de rijen gezet, wat aan de geheele inrichting een soort in tieme gezelligheid gaf. En die intieme gezel ligheid heeft Derby juist noodig. 't Begon al dadelijk goed. Rodi Roeters, lang geen onbekende in Alkmaar, gaf een aantal moderne goocheltoeren, waarbij de speelkaarten een eroote plaats innamen. Met een gezellig babbeltje werkte hij met de kaar ten, zoo handig, zoo vlug, zoo verrassend, dat niemand hem kon volgen en men telkens weer voor nieuwe verrassingen stond. Na ce pauze was hij de snelteekenaar en oogstte met zijn caricaturen een uitbundig succes. Met snelle halen schetste hij in enkele lijnen alles, wat het publiek wenschte en eigenlijk verdween hij veel te vlug van de planken. Men kwam echter in de allereerste plaats om Willy Derby zelf. En ook deze bracht wat nieuws. Een eigen band werd ons ter kennismaking voorgezet en de kennismaking was zeer aangenaam. Het vijftal bleek goed geoefend te zijn, speelde niet alleen op di verse instrumenten, doch zorgde ook voor ko mische afwisselingen tijdens de begeleiding van Willy Derby. Vooral het tafreeltje Straatmuzikanten" sloeg in. En dan de zanger zelf. Hij bracht bijna uit sluitend nieuwe liedjes (de enkele oude be kende werden op verzoek gezongen!) en had natuurlijk van het begin tot het einde contact met het dankbare publiek, 't Was natuurlijk meest vroolijkheid met er tusschen door een ernstig liedje, doch steeds weer stond Derby gereed, om met een gezellig babbeltje de zaai aan het lachen te krijgen. En het spreekt bij- nh vanzelf, dat de geheele zaal meezong, als Willy Derby daarom vroeg. Dat doet het pu bliek als 't ware vanzelf. Derby eindigde (wel een beetje verras send!) met het.... Vergeet mij niet! Vergeet mij niet!" Welnu, hij zal zeker door zijn Alk- maarsche vrienden niet vergeten worden en zoodra hij weer komt, loopt de zaal weer vol! W. Dinsdagavond hield de plaatselijke Mid- denstandsvereeniging vergadering in het lokaal van den heer Gelder. Als spreker trad op mr. Buiskool van Schagen. Voorzitter v. d. Hagen zei in zijn ope ningswoord dat deze praatavond was belegd tengevolge van het feit dat voor eenigen tijd enkele neringdoenden een boete hebben op- geloopen wegens overtreding van de Zegel wet. Mr. Buiskool ving zijn rede aan met te verklaren, dat hij zich zelf in hart en nieren middenstander gevoelt. Het begrip Midden stander wordt vaak te eng en te bekrompen ojigevat. Eerst behandelde spr. de plaats die de middenstand inneemt en daarna de laak die de middenstand heeft. Hierna werden eenige vragen gesteld aan gaande de uitvoering van de Zegelwet, waar mede sommige neringdoenden in deze om geving zoo'n onaangename kennismaking hebben gehad. Na beantwoording der ver schillende vragen sloot de voorzitter deze bijeenkomst onder dank en mr. Buiskool voor den leerzamen avond. Naar wij vernemen is tusschen B. en W. en het bestuur van den W. O. L. Polder over eenstemming verkregen voor tewerkstelling van werkloozen en tuinders bij het z.g. „slooten" in den polder. Tot lid van den raad in de vacature D. Kriller is door den voorzitter van het Cen traal Stembureau benoemd verklaard E. Stip. Daar de benoemde niet meer ingezetene der gemeente is, zal deze wellicht de benoeming niet aannemen. Bij aanneming der 'benoeming zou de Raad tot niet-toelating moeten be sluiten. Opvolger op de lijst is de heer Jb. Rootjes. Aan de cursus E. H. B. O., gehouden door de afd. van het Witte Kruis, nemen 42 per sonen deel, zoodat men de lessen over twee avonden per week heeft verdeeld. Door de gemeente werd op verzoek van den Toeristenbond een wegwijzer geplaatst op den driesprong TolwegVeenhuizermid- denweg. Naar we vernemen is thans door den A. N. W. B. verzocht een paal te mogen plaatsen op den hoek DonkerewegVeenhuizermid- denweg. Het beroep polderbemaling Poland c.s. zal Woensdag 2 November in openbare -itting van Ged. Staten worden behandeld. In deze gemeente doen zich in hevige mate de mazelen voor, zoo zelfs, dat in ver schillende gezinnen alle kinderen door deze ziekte zijn aangetast. Door de rijks- en gemeente-veldwachter zijn weer eenige processen-verbaal opge maakt wegens het visschen in verboden water en het loopen op de akkers. In een Woensdagavond gehouden ver gadering van de Witte Kruis afdeeling is be sloten den duur der afdeeling die 31 Decem ber 1932 afloopt, weder met 29 jaar te ver lengen en daarop de koninklijke goedkeuring te vragen. Besloten werd tot het organiseeren van een cursus eerste hulp bij ongelukken onder aus piciën van het Oranje Kruis. Opgave Voor deelname is reeds van dien aard, dat een splitsing zal moeten plaats hebben en deel nemers alleen kunnen zijn lid of gezinslid van een lid der afdeeling. Te Oort ontstond Dinsdagnacht brand in de woning van de familie L.., vermoedelijk in den schoorsteen. Een bed waarin zich stroo bevond, vatte vlam. waardoor 't vuur snel om zich heen greep. Met behulp van toege snelde buren was men 't vuur vrij spoedig meester, doch de waterschade was zeer aan zienlijk. De vrouw van den bewoner kon ten ge volge van den schrik geruimen tijd niet spreken, doch nadat medische hulp was in geroepen, kreeg zij haar spraak weer terug. In de vergadering van de leden van den Algemeenen Politiebond, gehouden te Alk maar op 24 October 1932. is aan den heer D. C. Hendrikse, gem.-veldwachter alhier, de gouden medaille uitgereikt voor een dertig jarigen dienst bij de politie. De uitreiking had plaats door den edelachtbaren heer C. A. v. Staveren, burgemeester van Graft en De heer C. A. v. Staveren hield tijdens deze uitreiking een rede. De in deze gemeente op 19 en 20 October 1.1. gehouden collecte ten 'behoeve van het Leger des Heils heeft opgebracht 57,64. Het vervoeren van af het N- H. Kanaal naar diverse plaatsen in de gemeente van 1 /o M3. grind voor de Vereeniging van Poters en Oningepolderde landen en van 1*> M3. grind voor de gemeente is gegund aan W. Moerbeek en H. Schouten alhier voor 0.O5 per M3. OBDAM. De Noord-Hollandsche Levensverzekering- Mij. van 1891 te Alkmaar heeft een leening aangegaan met de gemeente grootte van 30.000. Öbdam ter De Noord-Hollandsche Levensverzekering- Mij. van 1891 te Alkmaar heeft een leening aangegaan met de gemeente Wervershoof ter grootte van 33.000. HETLOO. De heer H. C. Stofberg alhier is te Den Haag geslaagd voor het examen voor het voorloopige machinistendip1oma. VEELBELOVEND JONGMENCH. Zijn moeder bestolen. Bij een goudsmid in de Hobbemastraat te Den Haag heeft de politie een zilveren ket tinkje met platinahanger met parel in beslag genomen. De goudsmid had dezen hanger gekocht van een 18-jarigen jongen en hier van geen melding gemaakt in het daarvoor aangewezen register. De jongen had dezen hanger van zijn moeder gestolen. Tegen den goudsmid is proces-verbaal opgemaakt. IN STRIJD MET DE LOTERIJWET. Reclame gedurende een winkelweek. De Vereeniging van Heerestraatbewoners te Groningen heeft ter herdenking van het dertigjarig bestaan der vereeniging een win kelweek gehouden, waarbij als reclamemiddel een letterwedstrijd was uitgeschreven, waar voor fraaie kunstvoorwerpen waren uitge loofd. Iedere kooper ontving voor iedere 0.50 in gesloten en verlakte enveloppe een letter van het woord Heerestraat. Zooara hij het volle woord had, kreeg hij kans op een prijs. Die kans op een prijs was echter niet zoo groo als het oogenschijnlijk lijkt, omdat er slechts zooveel couvertjes aanwezig waren met de letter s, als er prijzen waren uitge loofd, en het getal der andere letters was on gelimiteerd. De officier van justitie heeft dezen wed strijd verboden, omdat hij dezen in strijd achtte met de loterijwet. De deelneming aan den wedstrijd was zoo groot en de winke liers in de Heerestraat hadden het zoo druk, dat de winkeliers in andere straten de nadee- len ervan geducht ondervonden en als tegen weer ook soortgelijke winkelweken aankon digden. De officier van justitie heeft gemeend er een eind aan te moeten maken. Het bestuur der Vereeniging Heerestraat beraadt zich thans met een rechtskundig adviseur, om te overleggen wat te doen staat. DE SALARISKORTING TE ZAANDAM AANVAARD. Alleen communist en O. 5. P stemden tegen. Na zeer uitvoerige beraadslagingen heeft de gemeenteraad van Zaandam in de verga dering van Dinsdagavond de door B. en W voorgestelde tijdelijke korting op de loonen en salarissen der gemeentewerklieden en ambtearen aangenomen. Tegen stemden alleen het communistische lid de heer Makkinga en het lid van de O. S P. de heer Poppe. Deze beide leden keerden zich in het bij zonder tot de soc.-democraten, die door hen naid gevallen werden, dat zij de verslechte ring van de arbeidsvoorwaarden van het ge- meentepersoneel hun medewerking verleenen, terwijl hen van burgerlijke zijde werd ver weien, dat zij door deze loonkorting zoo lan verliest nimmer zijn frissche teint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij '-Crème gebruikt. In prijzen van 20—3045 en 75 cent* gen tijd tegen te houden, tot verergering van den toestand hebben bijgedragen. Van soc.-dem. kant werd betoogd, dat zij de loonkorting aanvaarden, om te voorkomen, dat straks een regeeringscommissaris de ge meente zou gaan besturen. Met dezelfde stemverhouding werd hierna de door B. en W. aangeboden gewijzigde be grooting voor 1932 goedgekeurd. Door deze wijziging heeft de gemeente raad zich ten aanzien van het betuur der ge meente, die thans geheel in handen van B en W. was, weer ingeschakeld. SPECIALE SPOORWEGTARIEVEN. Voor tabak, bouwmaterialen en metalen. De Rotterdamsche correspondent van het Hbld. meldt: Voor tabak, die als ijl- en vrachtgoed van en naar Groningen verzonden wordt, zoo mede voor verpakkingsmateriaal, papier en reclameartikelen, die op deze zendingen ta bak betrekking hebben, is door de spoorwe gen een afzonderlijk tarief ingevoerd. Indien binnen een periode van twaalf maanden voor een bedrag van 50.000 bevracht wordt, geven de spoorwegen 25 korting op de vracht, dan blijft de korting tot 50.000 25 maar wordt voor het meerdere een korting van 45 toegestaan. De spoorwegen hebben verder voor bouw materialen als gezaagd hout, dakpannen, steenen, grèsbuizen, cement en kalk, die van Nederlandsche en buitenlandsche stations naar Stapelveld worden vervoerd, een kor ting van 10 op de vracht toegestaan bij bevrachting van 1200 ton binnen 12 maan den. Voorts is voor nieuwe en oude metalen (uitgezonderd oud ijzer) een nieuw tarief in gevoerd. Dit tarief kan worden toegepast voor vervoer van en naar Belië, Duitschland en Budel, naar en van Amersfoort, Amster dam, Arnhem, Breda, Deventer, Delft, Dordrecht Eindhoven, Enschede, Gronin gen, Den Haag, Den Bosch, Rotterdam, Maastricht, Zwolle en nog een aantal andere stations, bij verzending van 1750 ton binnen twaalf maanden. De korting bedraagt 15 Een dergelijk tarief komt in aanmerking voor vervoer van en naar Groningen, Leeu warden, Amsterdam en Breda naar en van Almelo, Amersfoort, Apeldoorn, Arnhem, Deventer, Eindhoven, Enschede. Hengelo, Den Bosch, Nijmegen, Rotterdam, Tiel, Utrecht, Zutfen en Zwolle, zoomede van Gro ningen, Leeuwarden, Amsterdam en Breda naar België. De te bevrachten hoeveelheid en de korting zijn hier dezelfde. DUITSCHLANDS CONTINGENTEERINGSPLANNEN. Zullen niet worden uitgevoerd. Naar aanleiding van een bericht, als zou het voorloopige rapjoort der zg. tomatencom- missie de Duitsche regeering tot de overtui ging hebben gebracht, dat de voorgenomen contingenteeringsmaatregelen niet in hun vollen omgang zullen kunnen worden uitge voerd, verneemt het Wolffbureau van be voegde zijde, dat de aangekondigde maatre gelen niet zullen worden doorgezet. DE NATTE OCTOBER. De maand October overtreft in regenval ver alle voorgaande Octobermaanden. KIPPENDIEF GEARRESTEERD. De man nut de zijn neef. pantoffels was Omtrent de aanhouding van iemand uit Oss, die verdacht werd van diefstal van een aantal kippen, meldt men nader, dat de man tot nu toe bleef ontkennen den diefstal ge pleegd te hebben, doch de gevonden pantof fels leverden een zóó sterke aanwijzing te gen hem, dat hij in bewaring gesteld werd. Intusschen is thans komen vast te staan, dat de politie toch den verkeerde te pakken had. De aangehoudene heeft n.1. verklaard, dat hij eenige dagen te voren de pantoffels aan een neef verkocht had. Deze is op deze pantoffels op roof uit geweest en was na de achtervolging in den woning van den eerste gevlucht. Aanvankelijk wilde die zijn neef niet ver raden, maar toen hem bleek, dat hij hierdoor groot gevaar liep, wegens diefstal veroor deeld te worden, heeft hij de ware toedracht verteld. De neef, een zeer ongunstig bekendstaand persoon, is thans gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd. De ander is thans op vrije voeten gesteld en de echte dader «ttordt naar 's-Hertogen- bosch overgebracht. WRAKSTUKKEN VAN EEN VLIEGTUIG. Op het Noorderstrand van Terschelling js Woensdagmiddag nabij paal 6 een band van een wiel van een vliegtuig aangespoeld. De band is van Engelsch fabricaat en gemerkt Palmer Cord Aerial tyre. De nummers luiden in de Fransche taal 40210 en in de Engel- sche taal 54411. De maat is 800 bij 200. DE VERHOOGING VAN OPCENTEN OP DE INVOERRECHTEN. Wijziging van de amendementen Feber—Kjortenhorst. De heeren Feber en Kortenhorst hebben hun amendement op het ontwerp tot tijdelijke heffing van opcenten op alle invoerrechten en op den accijns op bier gewijzigd. De strekking dezer amendementen is om van de te heffen opcenten op de invoerrechten geheel of ten deele vrij te stellen, een 3-tal producten, waarvan Ned.-Indië als exporteur optreedt, nl. alcohol, suiker en thee. Zij stel len voor, om ten aanzien van het invoerrecht, de eerste twee artikelen alleen dat van de opcentenheffing vrij te stellen, wat boven den accijns wordt geheven, dus genaamd com- penseerend deel van het recht. DRAMA IN EEN LOGEMENT IN HET RIJNLAND. In een kamer van een logement in het plaatsje Camp, in het Rijnland, zijn gister- ochtend een man en een vrouw, die daar gisteren hun intrek hadden genomen, resp. dood en zwaar gewond gevonden. De vrouw is naar een ziekenhuL vervoerd. De namen waren gisteravond nog niet bekend; het bleek echter dat de menschen uit Rotterdam kwamen, waar zij waarschijnlijk woonden. VETTEN. De verplichting tot opgaaf staal onder strafrechtelijke sanctie. Bij zijne beschikking van 11 October, op genomen in de Ned Staatscourant van dien datum, heeft de minister van economische zaken en arbeid bepaald, dat ieder, die op 8 October meer dan 500 K G. vetten in zijn bezit had, bij vervoer waarvan na dien datum een heffing verschuldigd zou zijn, daarvan opgave moet doen bij de Crisis-Zuivel-Cen- trale, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gra- venhage. Van bevoegde zijde vestigt men er de aan dacht op, dat bij niet-nakoming van de ver plichting tot opgave van voorraden de over- treder kan worden gestraft met hechtPnis van zes maanden of geldboete van 10.000, ter wijl de voorraad verbeurd kan worden ver klaard. BOTERPRIJZEN. Dezer dagen heeft ten kantore van de Crisis-zuivelcentrale te 's-Gravenhage een conferentie plaats gehad-tusschen den regee ringscommissaris voor de "hulpverleening aan de melkveehouderij en vertegenwoordigers van het Comité van samenwerking uit de drie - Nederlandsche kruideniersbonden. Vastgesteld werd, dat het verschil tusschen de z.g. Leeuwarder noteering en den prijs, welken de verbruiker betaalt, niet is de winst marge van den kleinhandel, doch bestaat in de heffing krachtens de Crisis-zuivelwet, de marge voor den tusschenhandel en de marge voor den kleinhandel. UITVOERING VAN DE CRISIS- ZUIVELWET. Ten aanzien van gecondenseerde melk en blokmelk. De Crisis-Zuivel-Centrale brengt het vol gende ter kennis van belanghebbenden: In tegenstelling met het bepaalde ten aan zien van melkpoeder werd tot nu toe geen belasting gelegd op de in het binnenland af geleverde gecondenseerde melk en blokmelk. Besloten is, alle melkproducten in dezen op gelijke wijze te behandelen. Te dien einde is bepaald, dat het melkvet, voorkomende in de voor het binnenland afge leverde gecondenseerde melk en melkpoeder, met uitzondering van het magere of afge roomde product, per K G. wordt belast met een bedrag, overeenkomende met 100/84 maal de op het tijdstip van de aflevering geb den de heffing pier K.G. boter. Hierbij worat uitgegaan van het werkelijke vetgehalte van het product, zooals dit in de te voeren admi nistratie is aangegeven. Ook bij invoer zijn de genoemde producten aan deze heffing onderworpen. Het vetge halte wordt daarbij bepaald door bemonste ring en onderzoek van elke partij afzonder lijk. Bij invoer dienen de zendingen vergezeld te zijn van een door de Crisis-Zuivel-Centrale afgegeven vervoer vergunning. Aanvraagfor mulieren, daarvoor zijn kosteloos verkrijg baar bij de Crisis-Zuivel-Centrale, Laan van Meerdervoort 84, den Haag. iu lk verlossen Kruimeltje, zei iui- meltje lachend en in een wip was ie boven op een rieten naaimand geklommen. Het was een heel kar wei, want het hengsel was maar heel smal en telkens gleed Tuimeltje er af. Geef me eens wat beter licht, vroeg Tuimeltje aan de maan, die net voor het venster kwam staan en alsof dit vanzelfsprekend was, werd de kamer mooi verlicht en konden de kaboutertjes dus goed zien wat ze deden. 228. Maar de klimpartij zou dus niet zoo heel goed afloopen. Tjoep, daar lag Tuimel midden in de naaimand, hij was van het smalle handvat afgescho- ven en zat midden in een groote vingerhoed. En het ergste was nog dat ie er zoo vast in zat, dat hij er bij na niet uit kon komen. Als ie zich bewoog, ging o°K ae vingerhoed mee en zoo duurde bet ruim een kwar tier voor ie er weer uit was. X-' 1 4 .1

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6