ALKMAARSCHE COURANT REPARATIE-INRICHTING SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOOR ELK SYSTEEM Van Putten Oortmeijer - Payglop. No. 256 ZATERDAG 29 OCTOBER 1932 Kansrijke wedstrijden voor de leiders in alle afdeelingen en zware ontmoetingen voor de degradatie-candidaten. Alcmaria heeft nog een kans, doch moet dan van Zeeburgia winnen. Het programma voor de Alkmaarsche clubs. De kegelwedstrijden van den A. K. B. SCHRIJFMACHINE 1 TEL- en REKENMACHINE L KASREGISTER INRUILEN, REPAREEREN, VERHUREN. Tel. 658. ONDER GARANTIE. 4 1675 p. maar 4. 1375 p. Voetbal. DE EERSTE KLASSE. Moeten wij weer beginnen met een praatje <jver den regen? Zoo langzamerhand wordt dat eentonig, doch helaas! we kunnen er niet buiten Ook nu ziet het er nog alles behalve fraai uit en het zou ons heelemaal niet verwonderen, als het morgen weer ge zellig siepelde Zoo langzamerhand kan dat ernstige stag natie geven, want de hooge waterstand overal maakt het schier onmogelijk, om de velden bespeelbaar te houden. In normale tijden hindert een regenbui niet, want de drainage is overal blijkbaar uitstekend, ge tuige het regelmatig verloop der competitie in bijna alle afdeelingen van hoog tot laag. Maar nu de velden als 't ware oververzadigd zijn, nu kan één bui kritiek worden. Het programma van morgen moet echter zoo volledig mogelijk afgedraaid worden, al ware het alleen maar, omdat morgen de meeste clubs het eerste derde gedeelte van haar programma verwerkt kunnen hebben. Dan pas is er eenige staat op te makendan pas kan men eenigszins bekijken, wie kansen hebben en wie zullen moeten vechten om de onderste plaats te ontkomen! Al willen we daarmee geenszins beweren, dat er alsnog geen groote veranderingen kunnen komen! Afdeeling I Wanneer we den stand in deze afdeehng bezien, dan blijken Feijenoord en D.H.C. de leiding te hebben. Beide clubs hebben 9 pun ten uit 5 wedstrijden. Verder is hier een kleine middenmoot van 3 clubs met elk 5 punten en dan mag de rest wel als de staan beschouwd worden. De beide kopclubs kunnen morgen hua puntental wel met twee vermeerderen, als ze tenminste goed oppassen. Want zoowel V. S V., dat bij D.H.C. op bezoek komt. als A.D.O., dat Feijenoord ontvangt, kunnen flink van zich afbijten en voor verrassingen zorgen. Echter, het krachtsverschil is groot genoeg, om te voorspellen, dat beide kam- pioenscandidaten zullen winnen. Bij Blauw Wit—R.C.H. is de laatste plaats onmiddellijk in 't gedrang. R.C.H. heeft één punt meer dan de Amsterdammers en dat beteekent dus eigenlijk niets. Het zegt ons meer, dat Blauw Wit zich eenigszins schijnt te herstellen, getuige het resultaat in den wed strijd tegen H.B.S. En wanneer men het eigen terrein ook nog even meerekent, zouden we bijna geneigd zijn, om een overwinning voor Blauw Wit te voorspellen. 't Kan en dus moet H.B.S. zorgen, een beetje hooger te klimmen. Echter, zoo heel gemakkelijk zal dat niet gaan, nu het naar H.D.V.S. moet. Hermes speelde het klaar om van Z.F.C. te winnen; Hermes verloor op 't nippertje van D.H.C.; waarom zou dat zelfde Hermes zich door H.B.S. laten klop pen? Wij meenen dat een gelijk spel nog het eenige is, wat H.B.S. zou kunnen bereiken, als 't haar meeloopt. 't Gooi ontvangt Z.F.C. De wedstrijden van de Zaansche club op Hilversumschen grond zijn altijd moeilijk geweest voor haar en ook deze keer zal het heusch niet gemak kelijk zijn, om met een overwinning terug te keeren. Echter, Z.F.C. heeft de vorige week zulk fraai werk gedaan, dat het schijnt, dat zij haar vorm terug gevonden heeft. Morgen kan Z F.C. bewijzen, of ze inderdaad nog meetelt en in dat geval moeten zelfs Feijenoord en D.H.C. nog oppassen! Afdeeling II. Hier gaat Stormvogels fier aan den kop met het maximum aantal punten uit 5 wed strijden. Op haar volgen Ajax en Sparta met elk zeven punten, terwijl de rest op een af stand bengelt! De Stormvogels zullen natuurlijk hun best doen, om den voorsprong te behouden en nu ze thuis spelen, is de kans daarop vrij groot. Heelemaal zeker van de overwinning zijn wij echter niet, want.... D. F. C. komt op bezoek. De Dordtsche club, die oorspronke lijk als candidaat voor de bovenste plaats was aangewezen, stelde eerst ernstig teleur, doch heroverde Zondag j.1. het zelfvertrou wen. Dat beteekent dus, dat de Stormvogels op krachtigen tegenstand moeten rekenen, doch wij gelooven niet, dat D. F. C. in staat zal zijn, voor een verrassing te zorgen. „Men kan echter nooit weten", zal Ajax denken, terwijl het naar Haarlem trekt, om de club van die naam te bezoeken. En daar om zullen de landskampioenen morgen hun beste beentje wel voor-zetten en probeeren, Haarlem te kloppen. Wat krachtsverschil be treft, gaat dat best, maar Haarlem is als de bekende kat, die in de benauwdheid zit en dat is altijd gevaarlijk voor een tegenstan der. Toch zien we Ajax winnen. Veel minder zeker zijn we er van, dat Sparta ook zal winnen. Sparta staat o.i. op de derde plaats iets te hoog, al heeft ze fraaie resultaten bereikt. Het moet. echter morgen naar Enkhuizen en West-Frisia «rhijnt het alleen te moeten hebben van de Thuiswedstrijden, 't Wordt een flink partijtje op het zware terrein en Sparta mag met een go'ijk spel al lang tevreden zijn. De twee overige wedstrijden worden ge speeld tusschen lager geplaatste clubs. Al lereerst is daar K F. C.V. U. C. Ondanks 'het ontbreken van Mol zal de Koogsche wel in staat zijn. om het zwakke, doch onbereken bare V. U. C. te kloppen. En Xerxes, dat Hil versum ontvangt, zal het terreinvoordeel ook wel weten uit te buiten en dus winnen. In het Oosten staat P. E C. er uitstekend voor, net als twee jaar geleden. Misschien is de stand op 't oogenblik nog gunstiger, want Vitesse, dat thans op de tweede plaats staat, zal wel spoedig eenige plaatsen dui kelen. Spoedig? Het kan zelfs morgen wel gebeuren, als Vitesse van de Ensch. Boys ver liest. En daar is alle kans op, nu er in En- sché gespeeld wordt. Wij meenen tenminste, dat de groote nederlaag der Boys tegen Tu- bantia een vergissing is geweest en dat Vi tesse van die vergissing de dupe wordt! P. E. C. zelf heeft het anders thuis ook lang niet gemakkelijk. Het ontvangt n.1. A. O. V. V., en als de geheelonthouders er zin in hebben, zijn ze moeilijk te kloppen tegenstanders. Toch zijn de Zwollenaars o.i. sterk genoeg, om te winnen. Go ahead zal, na de overwinning op En schedé, wel wat rustiger spelen en nu het morgen bezoek krijgt van Wageningen, zal een derde overwinning (en de eerste thuis!) kunnen volgen. En dan zal zoo langzamer hand wel eens kunnen blijken, dat Go ahead ook nog een woordje mee gaat tellen in den strijd om den titel. De andere candidaat Enschedé trekt naar Almelo, om Heracles te bestrijden. Dat wordt een zware tocht voor de Sportclub, die welis waar sterker is, doch zeer veel tegenstand zal ondervinden. Het gaat hier weer niet alleen om de puntjes, doch ook om de hegemonie van Twente. En verder heeft fieracles een paar puntjes bitter noodig. M.a.w. het zou heel best kunnen gebeuren, als in Almelo een verrassing er te wachten ligt! In afwachting van het resultaat in Almelo zal Robur zeer verstandig doen, om thuis van Tufcantia te winnen, 't Is een van die ontmoetingen, die voor de Roburianen niet geheel kansloos zijn en... de puntjes zijn hier vooral kostbaar, omdat de strijd gaat tus schen twee degradatiecandidaten. Winnen be teekent hier dubbele winst. Zou 't gaan?! Afdeeling IV. In het Zuiden staat P. S. V. weer fier aan den kop en is maar eventjes 5 punten voor op N. A. C., dat haar op bezoek krijgt! Daaruit zou mogen blijken, dat P. S. V. veel sterker is en dus op haar gemak kan winnen. De eerste ontmoeting tusschen deze twee ein digde in een 41 overwinning voor P. S. V Zal de return-wedstrijd de revanche bren gen? Het is voor N. A. C. de laatste kans, om nog een woordje mee te spreken in den strijd o mhet kampioenschap. Wanneer ze zou winnen, zou de spanning danig verhoogd worden. Er is wel een klein kansje op, doch erg groot is die kans niet. Integendeel, P. S. V. is zeker in staat, om een gelijk spel te be werken en wellicht nog wel meer ook. 't Hangt er maar vanaf, in welken vorm N. A. C. morgen is. Longa staat no. 2 met slechts 2 punten achterstand. En datzelfde Longa krijgt be zoek van M. V. V. De Maastrichtenaren moeten het van hun thuiswedstrijden hebben en zullen dus morgen wel klop krijgen. Middelburg ontvangt Noad, dat in kracht verloren heeft, 't Zou dus best eens kunnen gebeuren, dat de babys voor een puntje zorg den, want op eigen terrein een gelijk spel be vechten, daartoe is Middelburg wel in staat. Minder kans geven we B. V. V., dat naar Willem II trekt. Weliswaar is Willem II ook niet sterk, doch het zal thuis tegen B. V. V. wel succesvol kunnen strijden. Dat beteekent dus, dat B. V. V. stevig onderaan komt te staan. Tenslotte kan Eindhoven thuis van Bleijerheide winnen en daardoor iets verder van de onderste plaats afkomen, tenminste, wat het aantal punten betreft! Afdeeling V. Er was een tijd, dat Be Quick slechts één concurrent kende in het Noorden en dat was Velocitas. Een echte concurrent was dat ech ter nog lang niet, want het verloor zeer regel matig van Be Quick. De rollen zijn veranderd. Thans is Velo de sterkste in 't Noorden en Be Quick..... de tweede. Tenminste, op 't oogenblik. Ijocti wat Velo voor Be Quick was is Be Quick thans voor Velo: geen echte concurrent! Morgen ontmoeten die twee elkaar in het Velodröme. En die ontmoeting loopt uit op een behoorlijke overwinning van Velocitas, dat dit jaar zeker weer kampioen wordt. Veendam, dat ook dicht in de buurt staat, moet naar Alcides, wat nog heelemaal niet zoo gemakkelijk is. Als 't Veendam een beetje tegenzit, houdt Alcides een puntje thuis. In Leeuwarden zullen Leeuwarden en Friesland uitmaken, wie van de twee de sterkste is. De thuisclub zal wel winnen Van veel meer belang is de ontmoeting SneekFrisia. 't Wordt hoog tijd, dat Sneek eens wint, en wie weet, of Frisia mor gen niet geklopt wordt.^'t Is een der weinige kansen voor ae Sneekers. Verder krijgt Achilles een heel klem kans je, om achter het Asserbosch een ge'jkspd te bevechten tegen G. V. A. V. dat na de goede partij van de vorige week tegen Veen; dam noodig weer eens abnormaal slecht moe. spelen ONZE TWEEDE KLASSERS. Wanneer de terreinen zich goed houden, komen morgen weer alle tweedeklassers in 't veld, 't Wordt voor Alcmaria een belangrijke dag, want feitelijk kan morgen beslist wor den,' of ze nog een woordje zal meespreken in den strijd om de eerste plaats. Oogenschijn- lijk is ze reeds kansloos, doch ze heeft het geluk gehad, dat er niet een, doch minstens drie gegadigden zijn voor den titel en dat die drie elkaar zoo'n beetje aan 't afmaken zijn geweest. Dat beteekent, dat Alcmaria alles nog in eigen hand heeftl De withemden trekken morgen naar Zee burgia, dat momenteel de leiding heeft, doch reeds een keer geklopt is. Wanneer Alcmaria volledig gaat en dan eens heel flink van zich afbijt, wanneer het daarbij eens zorgt voor goed open spel, dan Wel, dan is er een klein kansje op een goed resultaat. Wanneer ze echter ook maar even verslapt, verliest Alcmaria. De withemden weten echter wat er op het spel staat en Alkmaar vertrouwt er op, dat allen hun best zullen doen, om Zee burgia te kloppen. Kinheim gaat naar D.E.C. en is blijkbaar zoo sterk, dat deze ontmoeting best gewonnen kan worden. Ook D.O. zal wel vrij gerust naar T.O-G. gaan, want van die club kunnen de Haarlemmers best winnen. Moeilijker heeft Z.V.V. het, dat thuis H.R.C. ontvangt. Echter, de Helderschen hebben uit nog geen enkel resultaat bereikt, zoodat verwacht mag worden, dat ze ook thans met lege handen terug kunnen gaan. W. F- C. tenslotte heeft een kansje om uit van V.V.A. te winnen en blijft daardoor ook bij de kampioenscandidaten. In 2B kunnen de twee leiders winnen. H. F. C. speelt thuis tegen A.F.C. en 't verschil is groot genoeg, om een overwinning voor de thuisclub te voorspellen, 't Zelfde is het geval bij Velox—B.F.C., dat ook door Velox ge wonnen wordt. Moeilijker heeft D.W.S. het, dat bezoek krijgt van Hercules. Wel is de Utrechtsche club zwakker dan een jaar geleden, doch het blijft steeds oppassen. Toch heeft D.W.S. de beste kansen. Baarnde Spartaan is van belang voor de bezetting van de onderste plaats. Baarn heeft een klein kansje om haar eerste overwinning te noteeren. En Alphen verliest natuurlijk van Bloe- mendaal, als alles normaal verioopt. DE VIERDE KLASSERS. Go-ahead speelt morgen thuis tegen E V.C. Dat beteekent een kans voor de Alkmaarders, vooral, nu ze voor het eerst met hun sterkste elftal kunnen uitkomen. 't Zal aan den Westerweg geducht span nen en van een aardige ontmoeting kan men verzekerd zijn. Men ga gerust eens kijken op het gezellige,intieme Go-ahead-veld Go-ahead komt met de volgende opstelling in 't veld: Duiveman Janson Baars Schrier Kranenburg Baars Engel Dingerdis Kuis Mulder v. Os De geheele week is getracht door pompen het water van het veld te houden, waardoor het bijna zeker is (indien althans het weer geen verdere parten speelt) dat deze wed strijd doorgang zal vinden. E. V. C. heeft tot heden 5 wedstrijden ge speeld, waarvan 3 gewonnen, 1 gelijk ge speeld en 1 verloren, terwijl „Alkmaar" tot en met heden 4 wedstrijden heeft gespeeld, waar van 2 gewonnen en 2 verloren. Q. S. C. ontvangt Beverwijk, dat bovenaan staat. Dat zal wel een nederlaag voor Q. S. C. beteekenen. Minder zeker zijn we van den uitslag Schagen—Texel. Mogelijk, dat terreinvoor deel hier een woordje meespreekt, doch beide clubs spelen zoo wisselvallig, dat elke uit slag mogelijk is. Zilvermeeuwen heeft kans, om thuis Uit geest te kloppen, al zal dat niet gemakkelijk gaan. En nog spannender wordt het tusschen Vrone en D. T. S. Hier zijn twee clubs, die weinig in kracht verschillen. Een gelijk spel wellicht?! Eenige standen. Wij publiceeren hieronder eenige standen van afdeelingen, waarin clubs uit Alkmaar Zeeburgia E. D. O. f Kinheim W. F. C Z V. V. Alcm. Victr. T O. G. H. R. C. D. E. C. V. V. A. H. F. C. Velox D. W. S. Hercules Bloemendaal B. F. C. Spartaan A F. C. Alphen Baarn D. W. V. Volewijckers Hollandia Purmersteyn O S. V. Zaandijk Helder Assendelft K V. V. Meervogels Kennemers O V. V. O. W. M. S. Halfweg D J. K. Hillinen Schoten Oosterpark S. D. W. Zeemeeuwen HET PROGRAMMA VOOR DE ALKMAARSCHE CLUBS. K. N. V. B. 2ce klasse AZeeburgiaAlcmaria (2 uur). Res. 2de klasse A: Alcmaria II—W.-Frisia II (2 uur). Res. 3de klasse A: Alcmaria III—Q. S. C. II (2 uur). 4de klasse AAlkmaar—E. V. C. (2 uur). N. H. V. B. lste klasse B: K. F. C. 3—Alkm. Boys 1 (2.30 uur). W. F. C. 5—Bergen 1 (12 uur). 2de klasse DAlcmaria 4Schoorl 1 (10.30 uur). D- I. S. 2Alkmaar 2 (2 uur). klasse A 5 4 0 1 14—4 8 5 3 2 0 16—7 S 5 4 0 1 9—5 s 5 2 2 1 13—8 6 5 2 1 2 139 5 5 1 2 2 12—13 4 5 2 0 3 8—15 4 5 2 0 3 8—15 4 5 1 0 4 13—21 2 5 0 1 4 5—15 1 klasse B 5 3 2 0 17—4 8 5 4 0 1 17—6 8 5 2 2 1 16-7 6 5 2 1 2 12—13 5 5 2 1 2 13-14 5 5 2 1 2 11—14 5 5 1 2 2 6—8 4 5 1 2 2 12—17 4 5 0 3 2 11—17 3 5 0 2 3 12—27 2 klasse A 5- 3 1 J 25-9 7 4 3 0 1 14—7 6 4 2 1 1 15—9 5 4 2 1 1 10-11 5 5 2 1 2 9—12 5 5 2 1 2 12—18 5 4 2 0 2 12—12 4 4 1 1 2 8—12 3 4 1 0 3 7—11 2 3 0 0 3 7—18 0 klasse B 8 5 4 0 1 17—9 4 3 1 0 12—6 7 5 3 0 2 16—12 6 5 2 2 1 8—6 6 5 2 1 2 11—14 5 5 2 1 2 13—17 5 5 1 2 2 13-12 4 4 1 1 2 7—14 3 4 0 2 2 9—12 2 4 0 0 4 5-9 0 Alkm Boys 2Uitgeest 2 (2.30 uur). 3de klasse B: K. S. V. 1—Ursem 1 (2 uur). Uitgeest 3Alkm. Boys 3 (2 uur). 4de klasse DN. Niedorp 3Bergen 3 (12 uur). K. S. V. 2Ursem 2 (12 uur). Alkmaar 3C. S. V. 3 (12 uur). Junioren A: Alcmaria aAlkm. Boys a (10 uur). Adspiranten H: Alcmaria aAlkm. Boys a (12 uur). Alkmaar aSchoorl a (10 30 uur). Adscu anten J: Alkm. Boys bUitgeest b (12.30 uur). D. T. S. aAlcmaria b (12.30 uur). Adspiranten K: K. S. V. a—Ursein a (II uur). (10 uur). LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. We kunnen thans in onze beschouwing be treffende de te spelen wedstrijden, betrekke lijk kort zijn. Een tweetal weken geleden werden vrijwel alle vastgestelde ontmoetin gen'afgelast, in verband met de onbespeel baarheid van diverse terreinen. Waar thans deze ongespeelde wedstrij den op het programma staan, zouden we dus kunnen volstaan met een korte herhaling van ons reeds eerder gemaakt overzicht. Toch zullen we enkele ontmoetingen aan een meer speciale beschouwing onderwerpen, zulks als gevolg van eenige behaalde resul taten van j.1. Zondag. In 't Westen zien we wederom vastgesteld de ontmoeting K. F. C. III—Alkmaarsche Boys I. De Boys hebben inmiddels ons vertrouwen eenigszins geschokt. Toch durven we een Alkmaarsche zege voorspellen, mits er een goed open spel gespeeld wordt. De Bergenaren zullen bij W. F. C. V één winstpunt kunnen halen, ter wijl R. C. Z. I wel van Z. F. C. V zal weten te winnen. Het Noorden brengt voor de beide leiders een vrijen dag, daar de Successers en Racers zich veertien dagen geleden vonden. Reeds eerder voor spelden wij voor Petten I in eigen huis een needrlaag tegen Wieringerwaard I en de polderschen zullen dan ook wel runner up blijven. B. K. C. I zal zich kunnen herstellen, nu zij bezoek krijgt van Helder III, terwijl wij Succes II kans op één winstpunt geven, nu de luchtvaarders op bezoek komen. Of heeft M. L. D. j.1. Zondag het zoet der over winningen geproefd? Het Oosten stelt reeds dadelijk de vraag of Nieuwe Nie dorp nog verder een woordje zal meespreken ja.... of neen. De Niedorpers gaan bij West- Frisia III op bezoek en waar de Andijkers in Enkhuizen ook reeds een punt moesten laten, verwachten we ook hier een puntenverdee- ling. Wat te zeggen van M. F. C. IStrand vogels I? De benjamins maakten een goede competitie-entree, doch wij vreezen dat de Medemblikkers het gevaar zullen inzien en dan ook wel zullen winnen. Nu in 't Zuiden voor de Zilvermeeuwen de kans vrijwel weg is, verwachten wij in Zaandam voor het be zoekende K. V. V. II een overwinning. Z. F C. IVW. F. C. IV zal wel op een punten- verdeeling uitloopen, evenals Z. V. V. III Purmersteijn II. Tweede klasse. Reeds eerder voorspelden wij een pun ten- verdeeling tusschen Alcmaria IVSchoorl I. Zijn de „duinbewoners" echter zoo op dreef als j.1. Zondag, dan verwachten wij 'n Alk maarsche nederlaag. Eertijds wonnen de Boys reserves uit van Schoorl enSchoorl won met groote cijfers van Uitgeest li Volgens de theorie moeten de Boys dus Uitgeest II met een flinke nederlaag naar huis zenden, maar de practijk heeft wel eens anders uit gewezen Toch zal een Alkmaarsche zege wel volgen. D. T. S. IIAlkmaar II bréngt eveneens een Alkmaarsche overwinning. Derde klasse. In deze afdeeling gaan de Alkmaarsche Boys III bij Uitgeest III op bezoek en weten de Alkmaarders te winnen, dan zouden we ze als „gedoodverfde" kampioenen kunnen aan- teekenen. We verwachten hier een Boys zege?! K. S. V. I zal haar kans wel weten te be houden en Ursem I met een nederlaag naar huis zenden. Vierde klasse. Nieuwe Niedorp III wordt wel in eigen huis geklopt door Bergen III. K. S. V. II wint van Ursem II, evenals Alkmaar III van C S. V. III. Akersloot I krijgt in eigen huis klop van Schoorl II. Kegelen. HET KEGELCONCOURS BEGONNEN! Gisteravond werd een aanvang gemaakt met de 10-daagsche kegel wedstrijden welke de Alkm. Kegelbond 2 maal per jaar pleegt te houden. Alvorens de ballen rolden werden de aan wezige dames en heeren, de opkomst was in derdaad bevredigend, saamgeroepen in het kleine „Unie"-zaaltje waar de bondsvoorzit ter, de heer J. Diepen, een woord van wel kom sprak. Speciaal de afgevaardigden van Schagen werd een compliment voor hun aan wezigheid gebracht. We hebben, aldus den voorzitter, wederom voor een keur-collectie prijzen gezorgd en wij twijfelen er dan ook niet aan of ook dit con cours zal weer met uw aller medewerking slagen, De technische commissie een woord van dank voor het in orde brengen der banen, den heer Witte een compliment voor de keuri ge verzorging van het geheel en last not least een hartelijk woord tot de vertegen woordigers der pers voor hunne aanwezig- heid. Toen volge de onthulling van de medaille- kast welke de bond zich had aangeschaft. Stel U voor een achtkantige in mahonie en ceromandelhout uitgevoerde kast, inderdaad een kunststukje waarvoor de ontwerper den heer Groen maar bovenal de vervaardiger den heer M. Jimmink, een woord van dank toekomt. Nu de wedstrijden. Korps werd nog niet gegooid, ook weinig of geen noemenswaard in de vaste baan wed strijd. Vrije baan Seniores. Met niet minder dan 3 X 45, waarvan 10 negens achtereenvol gens neemt de heer A Köllmann in deze af deeling de eerste plaats in gevolgd door den heer R. Brugman met 1 X 45. Vrije baan Juniores. Hier staat 42 hout aan den kop welk cijfer de heer C. Bal der 3 X, de heer T. Bos 2 X en de heer A< Hekket 1 X behaalden. Vrije baan Dames. Met 40 staat Mevr. Die pen hier op de bovenste plaats, op den voet gevolgd door Mevr. Kokkes met 39. In den Parenwedstrijd wisten Mevr. Kok kes en den heer A. Hekket niet minder dan 48 te scoren. Dat „gemengd" gooien is maar iedere maal een geweldige attractie, zeker zal ook in deze afdeeling strijd worden ge leverd. Bridge. BRIDGEN IN DE HARMONIE. Gisteravond had in de Harmonie een bridge-wedstrijd plaats, die in alle op zichten een groot succes is geweest Niet minder dan 140 deelnemers hadden zich aangemeld, en het mag zeker als bewijs gelden voor de groote belangstelling, waarin het bridge-spel zich thans mag verheugen, dat een zoo groot aantal liefhebbers bij elkaar komt en de groote zaal der Harmonie meer dan vult, om een prettige partij bridge te spelen. Wie had zoo iets twee jaren geleden kunnen denken. Ondanks de groote deelname had de wedstrijd een vlot verloop, waar aan de spelers zelf op sympathieke wijze medewerkten. Het spelen met vreemde tegenstanders spoort aan tot serieuzer beoefening en er wordt thans reeds heel wat sterker gespeeld dan een jaar gele den. Maar 'tkan nog beter. Verschil lende bekende paren hebben op dezen wedstrijd weer mooie resultaten bereikt. Er werd gespeeld in 5 groepen van 7 ta fels, zoodat elk paar 28 spellen had te spelen. 'tWas echter wel opmerkelijk de verschillende resultaten te zien, die door paren met dezelfde kaarten werden bereikt. Natuurlijk blijft echter het te genspel, sterk of zwak, op het eindresul taat van grooten invloed. Voor de twee paren, die in elke groep als eerste aankwamen waren vier prij zen (kunstvoorwerpen), terwijl in elke groep een troostprijs was beschikbaar gesteld voor nummer twee, die 't minste met nummer één verschilde. Na eenige uren van ernstig spel, kon de volgende uitslag bekend worden ge maakt: Groep I. Oneven lijn 7 paren. 1. Mevr. J. v. Gulikde Vries en Mevr. de Vriesvan Berghem Alkmaar, 715 p. 2. De heeren Postma en Voorthuysen, Alkmaar, -f- 350 p. Verdere resultaten 175, 660, 890, 1700 en 2395 p. Even lijn 7 paren. 1. Dr. Schut en Mevr. Schut te Alkmaar 1860 p. 2. De heer L. Kalverdijk en G. Seven- huysen te Warmenhuizen 1650 p. (troostprijs). Verdere resultaten -+• 1505, 875 240, 275, 620 p. Groep A. Oneven lijn 7 paren. 1. De heer Bleekrode en Langendijk te Beverwijk -f 2635 p. 2. De heer en mevr. W. M. Ragut te Be verwijk 1310 p. Verdere resultaten -j- 595, 320. 200, 105, - 1590 p. Even lijn 7 paren. 1. Dr. Elema en mevr. Elema te Alk maar 1015 p. 2. De heeren P. Tuyn en J. Voort te Alk maar 680 p. (troostprijs). Verdere resultaten 270, 370 730, 1620, 2775 p. Groep B. Oneven lijn 7 paren. 1. De heer N. K. Bettink en partner, Alkmaar 4 1725 p. 2. De heeren D. Leyen en L. Trijbetz te Alkmaar 4 955 p. (troostprijs). Verdere resultaten 4 575, 4 500. 4 255, 4 195, 1090 p. Even lijn 7 paren. 1. De heeren A. C. Beek en P. C. v. Ha ren te Alkmaar 4 1640 p. 2. De heeren P. Deutekom en P. Scha gen, Langendijk 285 p. Verdere resultaten: 395, 515 980, 1015, 1265 p. Groep C. Oneven lijn 7 paren. 1. De heer en Mevr. de Boer te Obdam 2. De heeren v d. Berg en Zaman, Alk

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9