Agenda DE HOOGË WATERSTAND IN NOORDHOLLAND. De Ooievaar Staakt. Provinciaal 7lieiuvs Weer&ecicht Qntu JCoitmiën S tad w Omgeving. BIOSCOOP HARMONIE. Cohen en Kelly in Hollywood. SCHOUWBURG HARMONIE. BEUKER en DENIJS THE TWINKLING FIVE ZIE GROOTE BILJETTEN. Kaarten vanai heden Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Woensdagmiddag half 3, hoofdnummer De Cohen's en de Kei- ly's in Hollywood (klucht); hoofdrollen George Sidney en Charlie Murray. Toegang voor alle leeftijden. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8 hoofdnummer De ooie vaar staakt (klucht); hoofdrollen Siegfried Arno en Ursula Grabley. Toegang boven 18 jaar Victoria-theater, Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Tropenkol der (rom.), hoofdrol Conchita Montenegro Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum Bree d s t r eiken dag van 912 en 1.303 30, Zater dag van 91 geopend; Zondag gesloten. Woensdag 2 November 8 uur, Waakt en Bidt, propaganda-verga- dering Chr. bestuurdersoond „Alkmaar twee sprekers. 8 uur, Dancing Harmonie, Nutsavond; t-^rarhf ovpr De pracht van Mcjico s binnenland" (met" lichtbeelden) door Marius van Lokh 'Tponderdag 3 November 8 uur, Hèrmonie, optreden Beuker en De NSSuur, 't Gulden Vlies, opvoering van „De houten ham" door Ulvadero. 8 uur, „De Rustende JaSer «preekster mevr hienriëtte Roland Holst—van der Schaikonderwerp: Nationalisme en oorlog WOKN 8D AGiM IDDA G üoedkoope prijzen. Zondagmiddag was ons théater geheel uitverkocht, Er is gelachen. Alle leeftijden. Heden- en morgenavond de klucht De hooge waterstand is voor de bevol king van Noordholland, vooral met het oog op de onrustbarende berichten over de kunstwerken in den afsluitdijk hoogst actueel. In een deel van onze vorige edi tie konden wij, op grond van een door onzen eigen verslaggever ingesteld on derzoek, reeds melden, dat de geruchten over scheuren in de sluiswerken abso luut van allen grond ontbloot zijn. In verband met de gister in Amster dam gehouden bestuursvergadering van den Bond voor Waterschappen hadden wij hedenmiddag een onderhoud met den secretaris van dezen bond, den heer Boersma, die verklaarde er prijs op te stellen, dat de ingelanden weten, dat lit bestuvtr waakt en ons daarom het vol gende mededeelde: Het bestuur van den Bond van Water schappen in Noord-Holland kwam gisteren in Krasnapolsky te Amsterdam in buitengewone vergadering bijeen, welke vergadering geheel was gewijd aan de bespreking van den or.- houdbaren toestand waarin een groot deel van Noordholland verkeert, wegens den bui tengewoon hooger. stand van het boezem water. De polders zijn thans voor het mee- rendeel van moderne bemalingsinrichtingen voorzien die men buiten werking heeft moeten stellen, hoewel de bouw- en weilanden blank staan van het water. Dank zij de goede zor gen die de polderbesturen in het algemeen aaii hun waterkeerende werken besteden, hebben de dijken en kaden tot heden toe het water kunnen keeren. Was dit niet het geval geweest, de schade thans aan veevouderij, Tuin- en akkerbouw toegebracht, zou nog aan zienlijk grooter zijn geweest. De meeste dezer dijken en kaden zijn echter niet berekend op een hoogen waterstand van langen duur, zij geraken daardoor geheel doorweekt, waar door groote kans op doorbraak ontstaat. Een euvel, dat, zooals men zich zai herinneren, ook de oorzaak was, dat eenige jaren ge leden, de groote rivierdijken op verschillende plaatsen bezweken. Het is daarom van het grootste belang, dat Wordt zorg gedragen, dat een stand van het binnenwater, zooals wij die thans meemaken, wordt voorkomen, en in ieder geval van zeer korten duur zij. Daar voor is noodig dat zeer vlug en voldoende afstrooming van het boezemwater verzekerd zij. Tot goed begrip van den waterstaatkun digen toestand van Noordholland, publieee- ren wij morgen een kaartje, waarop de ver schillende waterboezems zijn aangegeven. Van deze boezems zijn Schermerboezem en. Amstelboezem uitsluitend aangewezen op een natuurlijke loozing van het water. Tot voor kort was dit ook het geval met de Vechtboe- zem, doch door het stichten van een gemaal te Muidgn is men aldaar de natuurlijke loozing Ve hulp gekomen. De verwachting van velen teleur gesteld. De eerste vraag die in voormelde bestuurs vergadering werd opgeworpen, was: waai- aan is het toe te schrijven dat de door de on gekend hevige regenperiode veroorzaakte hooge waterstand van zoo langen duur is? Vindt dit zijn oorzaak in verslechtering van de waterloozing, b.v. tengevolge van de af sluiting van de Zuiderzee? Geconstateerd werd dat de boezems die hun water uitslaan op het IJselmeer of op de tengevolge van de inpoldering gegraven kanalen, ook bij den tegenwoordigen stand van het IJselmeer beter hun water kunnen uitmalen dan voorheen. De gemalen zijn over het algemeen berekend om het water op te voeren tot 1 meter plus N.A.P. De stand van 'net IJselmeer is niet hooger geweest dan 20 c.M. plus N.A.P., zoodat deze gemalen voortdurend op volle capaciteit hebben kunnen werken. Voorzoover bekend hebben deze boezems, met uitzonde ring van Raaksmaatboezem. geen overlast van het water gehad. Dat dit met Raaksmaatboe zem wel het geval is. moet naar het oordeel van het bestuur voornamelijk worden gezocht i.i den minder gunstigen toestand van het toe voerkanaal naar het gemaal. Het water van Raaksmaatboezem wordt doorgeleid door het kanaal langs de Langereis naar het gemaal te Aartswoud, welk kanaal te lang en te smal is om in omstandigheden als nu, voor voldoen den toevoer te zorgen. Vergrooting van de capaciteit van het bestaande schepradgemaal zal onder deze omstanidgheden moeilijk uit voerbaar zijn. Groote overlast. Grooten overlast van het water hebben vooral ondervonden de boezems, die uitsluitend zijn aangewezen op een natuur lijke loozing. Schermerboezem dat onder be heer staat van het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland, loost zijn water door de sluis te Nieuwe Diep, te Nauerna en Zaan dam, en het Noordzeekanaal en te Monniken dam. Edam en Schardam in het IJselmeer. Uiteraard is de loozing afhankelijk van den stand van het buitenwater waarop geloosd wordt. Waarop wederom de stand van de Noordzee een groote rol speelt. Terwijl daar op windrichting en windsterkte ook een be langrijke factor zijn. Zijn de toestanden voor de looztng dit jaar ongunstiger geweest dan vroeger? Ja, en neen. De hooge waterstand viel samen met een noodgedwongen sluiting van de Ma- rinesluis te Nieuwediep, staande onder be heer van het Rijk. Als gevolg van de afslui ting van de Zuiderzee en een in verband daarmee te verwachten hoogere zeestand, moest deze sluis hoogerwaterkeerend worden gemaakt en o.m. aan den buitenkant van nieuwe sluisdeuren worden voorzien. Dit werk had 1 October klaar moeten zijn, doch door onvoorziene omstandigheden zooals werd medegedeeld zou de oplevering aanvan kelijk niet e'erder dan half November kunnen plaats hebben. Mede op aandrang van de Uitwaterende Sluizen is de sluis echter in de week van 23 op 29 October opengesteld. Het water kon daarvoor aanvankelijk slechts uitsluitend worden geloosd in de nieuwe werken en de Koopvaarderssluis te Nieuwe diep, welke van veel minder capaciteit zijn dan de Marinesluis. Bovendien was de zee stand voor de loozing van het water in het algemeen niet gunstig. Wanneer men nu be denkt dat Nieuwediep verreweg de beste spuigelegenheid is van Schermerboezem, dan ligt het voor de hand dat de sluiting van de Marinesluis op het peil van Schermerboezem zeer ongunstig heeft gewerkt. Gelet op de functie van deze sluis had een latere opleve ring van het werk dan 1 October in geen ge val mogen plaats vinden. De termijn van oplevering had zoo gesteld dienen te zijn, dat ook bij eventueele tegenvallers de datum van 1 October niet ware overschreden. Aan den betrokken Rijksdienst mag stellig deze eisch worden gesteld. Voor een spuiing op het Noordzeekanaal waren de omstandigheden evenmin gunstig. Hiervoor was het peil te hoog en de windrichting voortdurend on gunstig. De afstrooming op het IJselmeer was voorts van zeer weinig beteekenis. Het zoo even genoemde bemalingspeil van Schermer- boezem, dit is het peil waarop de op dien boezem uitslaande polders de bemaling moe ten stopzetten, is gelijk aan N.A.P. Indien het water in het IJselmeer dus het N.A.P. nadert, of hooger is, kan daarop niet worden gespuid. Ook voorheen kwam het meermalen voor, dat door een te hoogen zeestand niet gespuid kon worden. Wat dat betreft, ver schilt de tegenwoordige toestand weinig bij vroeger. Velen koesterden echter de verwach ting, dat de waterafvoer tengevolge van de afsluiting der Zuiderzee belangrijk zou ver beteren. Hiervoor was reden, omdat volgens het plan-Lely des winters het normale peil van het IJselmeer 40 c.M. min N.A.P. zou zijn. Tengevolge van de bezwaren van E)e- fensie moest voorloopig een peil van 13 c.M. min N.A.P. worden aangehouden. Bij dit peil zal het water evenwel bij een abnorma- len aanvoer of bij een minder goede spuige legenheid der sluizen in den afsluitdijk, b.v. door een te hoogen zeestand, zeer spoedig een hoogte bereiken waarop Schermerboe zem zijn water niet meer kan afstroomen. Zulks is thans wel zeer duidelijk gebleken, al werd dit bovendien nog beïnvloed door dat de spuisluizen in den afsluitdijk niet op volle kracht konden werken. Dat de door den abnormalen regenval veroorzaakte groote toevoer van water het waterpeil door Scher merboezem niet voldoende kon worden be- heerscht, moet derhalve naar het oordeel van het bestuur worden toegeschreven: le. Aan een niet op volle kracht werken van de spuisluizen te Niewediep, 2e. Aan een te hoogen stand van het IJsel meer en het Ncordzeekanaal waardoor de natuurlijke afstrooming buiten werking werd gesteld. De positie van de Amstelboezem staande onder het beheer van het Hoogheemraad schap Amstelland, komt in vele opzichten overeen met die van Schermerboezem. De loozing van de Amstelboezem heeft thans plaats ten eerste door de sluis in het Mer- wedekanaal naar het Noordzeekanaal, ten tweede door vier sluizen in de stad Amster dam naar het Noordzeekanaal, ten derde °.r, Êpenslooter en Diemerdammersluis rechtstreeks op het IJselmeer. De tegenwoor dige stand van het buitenwater belet dus ook daar de loozing van het water in voldoende mate Naar den indruk dien het bestuur van uefj fTekr,eÊen> zij" bij een nor- k- a liVun het 'Jselmeer op 13 c.M. min N. A. P. de boezems, die hierop het water uit malen, in een betere conditie gekomen dan voorheen, doch zijn de boezems met een na tuurlijke loozing vrijwel in gelijke omstandig heden gebleven. Eveneens is het bestuur van meening dat een normaal functionneeren van de sluizen in den afsluitdijk het waterbe- zwaar van thans niet zou hebben voor komen. Mag deze toestand zoo blijven? Een tweede vraag was: Mag deze toe stand zoo blijven? Het antwoord daarop is hardgrondig: Neen. Er zijn te groote belan gen mee gemoeid om in dezen toestand te kunnen berusten. Belangen, die door de steeds meer intensievere cultuur nog voort durend stijgen. Een derde vraag was: Welke middelen kunnen tot verbetering leiden? Wat betreft den tegenwoordigen toestand zal men voor- zoover Schermerboezem en Amstelboezem aangaat, afhankelijk zijn van moeder natuur Alleen door met volle kracht te spuien met de sluizen in den afsluitdijk, kan de loozing eenigermate worden bevorderd, doch overi gens wordt niet over middelen beschikt om Noordholland van het overtollige water te ontdoen. Noch de betrokken Hoogheemraad schappen, noch de Rijkswaterstaat zijn, be houdens het hier aangegeven middel, dat echter vooral niet te hoog moet worden aan geslagen, op dit moment in staat in den toe stand van thans verbetering te brengen. Het stichten van een of meer noodige gemalen komt toch het bestuur niet wenschelijk voor. De kans op een spoedige verbetering in den waterstand is te groot om de hooge kosten, die daarmede zijn gemoeid, te wettigen. Het oog móét daarom uitsluitend op de toekomst worden gericht. Een belangrijke verbetering verwacht het bestuur van een verlaging van het peil van het IJselmeer op 40 c.M. min N. A. P. Af strooming op het IJselmeer zou dan in heel veel gevallen mogelijk blijken, omdat een be langrijke reserve aan waterberging dan aan wezig is, alvorens het water tot N. A. P. is gestegen. Toch is het bestuur niet gerust, dat in abnormale omstandigheden, als wij thans beleven, men de afstrooming van het water van Schermer- en Amstelboezem als dan volkomen zal beheerschen. Rekening moet worden gehouden met de omstandigheid dat bijna alle belangrijke polders, die hun water op deze boezems uit slaan, hun windbemaling hebben vervan gen door stoom-, motor- of electrische bema lingsinrichtingen, waardoor deze polders in veel korter tijd dan vroeger een groote hoe veelheid water op den boezem uitslaan. De grootte van den boezem is dezelfde ge bleven, zoodat de loozing ook veel krachtiger moet zijn dan voorheen, wil voorkomen wor gden dat het bemalingspeil wordt bereikt. De vraag rijst of het, niettegenstaande de belangrijke verbetering, die in de loozing tot stand komt bij een IJselmeerpeil van 40 c.M. min N.A.P., toch niet noodig zal blijken een gemaal te stichten om in dergelijke gevallen de natuurloozing te hulp te komen. Het is toch een altijd weer opnieuw waar te nemen feit, dat bij een natuurlijke loozing juist dan, wanneer daaraan buitengewone eischen wor den gesteld, verschillende omstandigheden deze ongunstig beinvloeden. Daarom zal naar de meening van het bestuur met bekwa men spoed een grondig onderzoek dienen te worden ingesteld of in de toekomst voor het afstroomen van het water van Schermer- en Amstelboezem met een natuurlijke loozing kan worden volstaan. Waar eerlang Raaksmaatboezem en Scher merboezem gemeen worden gemaakt, ligt het voor de hand, dat Raaksmaatboezem in het- onderzoek zal moeten worden betrokken. Op de betrokken hoogheemraadschappen rust de taak dit onderzoek in te stellen. Het bestuur van den Bond van Waterschappen van Noordholland komt derhalve tot de vol gende slotsom: Geen voldoende waarborg. le. dat bij een normaal peil van het IJselmeer van 13 c.M. min N.A.P. de tegen woordige natuurlijke loozing van Schermer boezem en Amstelboezem geen voldoenden waarborg geeft, dat onder alle omstandig heden een voldoende afstrooming verzekerd is; 2e. dat met kracht moet worden aange drongen op een spoedige verlaging van het normale peil van het IJselmeer tot 40 c.M. min N.A.P., overeenkomstig het plan van wijlen oud-minister Lely, waardoor deze wa terafvoer zeer belangrijk zal worden verbe terd; 3. dat het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland en het Hoogheemraadschap van Amstel'and met bekwamen spoed een grondig onderzoek dienen in te stellen om trent den gewijzigden waterstaatkundigen toe stand, opdat met kennis van zaken kan wor den geoordeeld, of zelfs bij een peil van het IJselmeer van 40 c.M. min N.A.P. de water afvoer voldoende wordt beheerscht. Op grond van het vorenstaande zal het bestuur zich in verbinding stellen met den minister van Waterstaat en met de besturen van voorme'de Hoogheemraadschappen om in de toekomst te komen tot een volkomen be heerschen van den waterstand in Noordhoi- land. MEDEMBLIK. De gemeenteraad heef na uitvoerige discussie met 8 tegen 3 stemmen afge wezen een verzoek van zeven corpora ties, tot afschaffing van de jaarl. kermis. Mede werd afgewezen een voorstel van de s. d. a. p.-fractie, om het Burgerlijk Armbestuur om te zetten in een commis sie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Voorts werd medegedeeld, dat B en W. het bloembollenveilingsgebouw aan de Kanaalstraat hebben verhuurd aan de N. V. Bloembollenhuis te Lisse. HE'LOO. 'Zondagavond gaf de r. k. tooneelclub van de Sint Jozeph-Gezellenvereeniging de eerste uitvoering in het Brunoge- bouw. Voor een uitverkochte zaal bracht de club voor het voetlicht „De Hellas", tooieelstuk in 3 bedrijven. Wanneer men e eischen voor de jeugdige speleis niet te hoog stelt, dan gaf men een dragelijk geheel van het mooie stuk met zijn so- s,t'Tekkin8- Na de pauze voerde men op de éénacter „Levi Paardenbel en Co ciat de lachspieren in beweging bracht. *De heer P. J. Kraakman, de orga nisator van de R. K. arbeidersvereeni- gingen heeft zijn ontslag ingediend als eider der bouwvakken. Zijn groote klacht en ijver voor de organisaties en het opkomen voor de rechten der leden ondervond bij de werkgevers niet altijd waardeering, eerder het tegendeel. Om zijn groot gezin niet te dupeeren leek het hem heter heen te gaan. DE RIJP. 'Vrijdagavond, 21 October, is lnjle o. I. sch*ool te de Rijp een ouderavond gehou den onder leiding van het hoofd der schoei. De opkomst was bijzonder groot. Naar aanleiding van deze notulen werd door den voorzitter, den heer L. Visser, het plan geopperd een speciale spreker op onderwijsgebied uit te noodi- gen en werd daarvoor per gezin 25 cent gevraagd, werd voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. Gevraagd werd o.a. het middaguur van twaalf tot half twee, inplaats van het winterseizoen, slechts voor drie maanden te laten voortduren en wel vanaf December tot en met Februari. Daarna werd in de pauze door d" aan wezige dames thee aangeboden en de ouders van de leerlingen der hoogste schriftelijk gemaakte werk der leerlin gen getoond, alsmede door het personeel aan de aanwezigen inzage gegeven van het leeren der verkeersregelingen met platen van de A. N. W. B. Verzocht werd maatregelen te treffen dat het erf, gelegen naast het schoolplein ook alsnog als speelplaats in gebruik zal worden genomen. De voorzitter zegde namens het be stuur toe een en ander aan h< 1 bestuur der gemeente ter kennis te brengen, waarna de vergadering werd gesloten. 'Donderdag j.1. had een vergade ring plaats van de Burgerkiesvereeni- ging. De voorzitter, de heer van Houwe- ningen, gaf te kennen, dat de leden van den raad verslag zullen geven van het geen door hen in de afgeloopen periode ter sprake is gebracht, klasse ;n de gelegenheid gesteld het NOORDSCHARWOUDE. Zondagavond trad in „Concordia" alhier op de bekende telepaath Maloïtz, die reeds meer dere malen hier is opgetreden en steeds met groot succes. Op de aankondiging van Maloïtz' nieuwste experiment „Blind lezen", was de groote zaal van „Concordia" dan ook bijna geheel volge- loopen. De avond werd geopend door den conféren cier Herman Diederichs, die er de stemming aardig in wist te brengen met zijn zelfvervaar digde liedjes. Het levensliedje „Als de ouders in tweedracht leven", waarin zoo mooi werd gezegd, wat de kinderen moeten lijden, als de ouders het niet met elkaar kunnen vinden, werd onder groote stilte voorgedragen en be loond met een daverend applaus. Na nog een komisch zangnummertje „De Voetbalwedstrijd van m'n 4 oude tante's", kwam de heer Maloïtz op het tooneel en ging over tot het houden van telepatische proeven, waarvoor door verschillende aanwezigen op drachten werden opgemaakt, die alle zonder mankeeren goed werden uitgevoerd, terwijl de telepaat zong. Hierna kwam de „clou" van den avond, het experiment in het blind lezen. Nadat onder toezicht van een S-tal personen de heer Maloïtz door middel van watten op de oogen en daaroverheen een zwarte ondoor- zichtbare doek, was geblinddoekt, werden door verschillende personen foto's, ansicht kaarten enz. beschikbaar gesteld, waarna on der doodsche stilte het experiment begon. Niet éénmaal heeft Maloïtz zich vergist. Vlot las hij de verschillende opschriften voor en had een warm applaus in ontvangst te ne men. Door enkele aanwezigen werden verschil lende voorwerpen opgeschreven, welke Maloïtz geblinddoekt uitteekende, o.a. een motorrijwiel. De avond zou niet compleet zijn geweest als er geen jo-jo in voorkwam. Deze werd dan ook volgens de opgave geteekend. Vervolgens bracht Maloïtz, die over een mooie tenor beschikt, eenige nummers ten ge- hoore, waarmee hij een warm applaus oogstte. Alles bij elkaar genomen kunnen we zeggen, dat deze avond bijzonder is geslaagd. ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN. Een bandjer in Situardjo (Zuid-Malang) ver woestte kamponghuizen en een polikliniek van de zending. Vrijwel al het vee is verdronken. Er zijn echter geen menschenlevens te betreu ren. Een tweede grootere bandjir, welke hon derden boomstammen meevoerde, teisterde de Christen-nederzetting in Situardjo (Zuid-Ma lang). De inwoners vluchtten naar hooger ge legen plaatsen. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Een modderlaag van een halve tot anderhalve meter bedekte idem en omgeving. De bevolking is kalm. Het inlandsch bestuur onderhoudt contact met de zeer ge- isoleerde streek. Songgoriti in Noord-Malang werd overvallen door een cycloon-achtigen storm. Twee huizen zijn vernield. Veertien andere van de dakpannen ontdaan, terwijl 2 inlanders werden gewond. DE 100-JARIGE ZAAK. De mededeelingen in ons no. van Vrijdag j.1. over het 100-jarig bestaan van de boek binderij en drukkerij van de firma Slinger is voor veie stadgenooten nog eens aanleiding geweest om den jubilaris, den bekenden heer W. H. Slinger, een gelukwensch te sturen Diens woning aan de Laat leek een bloemen magazijn: er waren bloemstukken van za kenvrienden, kennis op\ muziekgebied enz. enz., terwijl bovendien verschillende tele grammen en schriftelijke gelukwenschen wa ren binnengekomen. Wij willen hierbij de firma onzen geluk wensch aanbieden bij haar eeuwfeest. Van de bloemstukken, die den jubilaris werden aangeboden, vermelden we nog dat van den Bond van Ambtenaren van Spoor wegpersoneel, hetwelk hedenmiddag door aSJSÏ k- i NiKua,s ,oorzi«" mTÏÏS We'5 0V€rhandigd als esn bewijs het BÏÏliei V0W van naar waarnemingen, verricht in den morger van 1 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769,1 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 752, 1 mM. te Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van 2 November: Matige tijdelijk toenemende Zuidelijke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken met regen; aanvankelijk veel zachter. Overzicht. Terwijl in Duitschland de barometer nog steeds stijgt, maar in 't Oosten regen valt bij gure Noordwestelijke winden, heeft de nieuwe depressie zich verder tot over de Br. eilanden uitgebreid en valt daar alweer lichte regen. In ons land en Denemarken kwam bij helde ren nacht en zwakken wind de eerste vorst voor. In Scandinavië hield de strenge vorst in het Noorden aan. Frankrijk heeft behalve in Normandië, waar regen dreigt, windstil en vrij zonnig weer. Aangezien de nieuwe depressie weer vrij diep is, en de hooge druk in het Oosten en Zuia Oosten nog wel zal toenemen is toenemende wind te wachten, en zal reeds spoedig opnieuw regen invallen. ALLEEN Donderdag 3 Nov. a.s. AAN DE VLEUGELS en (DE HOLL. REVELLERS). Vleugels door Gebr. Spanjaard. DE W.A.W.E.C. OP BEZOEK. Onze stad heeft heden bezoek van de twintigste afdeeling van de W.A.W.E.C (Work Around the World Educational Clnb) welke in 23 groepen verdeeld met auto's rond de wereld reist om de pacifistische gedachte te verbreiden. Kapitan Osterhaus, de leider van de twin* iigste groep, vertelde ons het een en ander over deze vereeniging. Het i3*een broeder schap over de heele wereld verdeeld, zooiets als de vrijmetselaars, die zich ten doel stelt door reizen te maken, dat de volkeren elkaar leeren kennen, en daardoor te bewerkstelli gen verzoening en verbroedering der volken en bevordering van de internationale „good will''. Door reizen wil men een beter begrij pen tusschen de volken onderling teweeg brengen, men werkt als vredesapostelen. Het parool der vereeniging is: Deus et omnes patriae. Men bezoekt nu Nederland om zich hier ook leden te werven en men tracht dit te be reiken door het houden van lezingen en film voorstellingen. Vrijdag zal men op de kaas markt eenige vertegenwoordigers van df W.A.W.E.C. kunnen aantreffen. GOEDE RESULTATEN WERELD- SP AARDAG. Naar de directie der Nutsspaarbank ons mededeelt, hebben de resultaten van den Wereldspaardag de verwachtin gen, gelet op de ongunstige tijdsomstan digheden, verre overtroffen. Door vijfhonderd personen werd op dien dag een bedrag op hun spaarbank boekje gestort, te zamen 20.656. Negen en dertig personen traden alf nieuwe spaarder toe. MACHINISTEN-EXAMEN De heer K. K. Boot, alhier, is te Den Haag geslaagd voor het examen ter ver krijging van het voorloopig machinisten diploma. MEDAILLES UITGEREIKT. De Ned Ver. v. Huisvrouwen had heden wederom het genoegen thans twee getrou wen te huldigen ten huize van haar werl^ geefster mevr. Conijn—v. d. Drift, Emma- straat 2. Mei. Guurtje Morsch herdacht heden den dag, dat zij 35 jaar onafgebroken de familie Conijn had terzijde gestaan op een wijze, bo ven allen lof verheven. De presidente van de vereeniging bood haar namens hare werkgeefster een medaille aan met inscriptie; namens het hoofdbestuur een oorkonde in lijst en namens de afd. Alk maar een mand bloemen, dankbaar gedenken de de groote trouw en toewijding, die 35 jaar lang zoovelen ten zegen was geweest. He zuster van deze jubilaresse, mej. Geer tje Morsch, was indertijd niet in de gelegen heid geweest na 30-jarige trouwe diensten de medaille in ontvangst te nemen. Het was thans een wensch van de fan*'1® Conijn, dat de medaille op dezen dag 00 aan mej. Geertje Morsch werd uitgereikt efl natuurlijk ontbraken daarbij ook niet de oor konde en bloemen en vele hartelijke woor* den, die mej. Geertje Morsch zeer zeker goeü zuUen hebben gedaan. Daar men alles altijd van twee zijden nw®. bekijken, huldigde dè presidente onder aanbieden van mooie bloemen mevr. Conti. v. d. Drift op hartelijke wijze voor mooie en prettige tehuis dat zij de beid® 1 bilaressen al die jaren gegeven heeft. Er waren jaren van trouw en toewijd111®

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2