Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. U wilt graag witte tanden hebben CASTRICUM, WIERINGEN. wenscht voor alles gezonde tandenI HEILOO. SINT MAARTENSBRUG. GRAFT. ST. PANCRAS. W ARMENHUIZEN. KOEDIJK. TEXEL. RUSTENBURG. SCHERMERHORN. al bii was fWi «V* Wunt de boei'enjongeu, die er ook ai oij was, deed vlug het raam dicht, germeergedeelfe. dat onder Tieringen valt, geen drankwetvergunning kan worden ver kend. Besloten werd roet de gemeenten Den Hel der. TexelArma-Paulowna en Callantsoog een gemeenschappelijke regeling aan te gaan voor geneeskundig schooltoezicht. In de kosten wordt een provinciaal subsidie gege ven tot de helft. De regeling zal vermoedelijk op 1 Januari aa. in werking treden. Tot lid der commissie van beheer werd aangewezen de wethouder, de heer P- Kaan. De kosten zullen bedragen 764 als de te genwoordige schoolarts te Den Helder op wachtgeld wordt gesteld en 620,84 indien dit ni et het geval is. LaiUgs gedeelten van den Gemeenlartdsweg en lattgs den nieuwen verbindingsweg be zuiden. Den Oever zullen gedeelten rioleenng worden aangelegd. De kosten zullen ruim 2000 bedragen. Aan de heeren H. van Gils, J. van Ham, J. Koops. D. Anemaat en P. Godschalk werden tegemoetkomingen ingevolge art. 13 der Lager-onderwijswet toegekend voor het be zoeken door hun kinderen van de R K. school te HipfK>lytushoef. De vroeger gewijzigde verordening op de winkelsluiting werd opnieuw vastgesteld, waarbijl rekening werd gehouden met eenige opmerkingen van den minister van Economi sche Zaïken en Arbeid. t De bouw- en woningverordening werd aan gevuld ctiet bepalingen over rooilijnen. Op zitn verzoek werd het hoofd der schooi te Oostiïrland. de heer J. Lammes, overge plaatst naar de binnenkort te openen school te Den Oever. Medegedeeld werd, dat ook eert onder wijzer eii een onderwijzeres van de school te Ooshtrland overplaatsing naar de school te Den Over hebben aangevraagd. Een subsidie van ongeveer 900 werd verleend aan door de afdeeling wienngen van het Instituut voor arbeidersontwikkeling op te richten cursussen voor de z.g. rijpere jeugd (14—17 jarigen). Voor dit onderwijs bestaat groote belangstelling. Een 60 leer lingen hebben zich aangemeld. Van dit on derwijs, dat aan alle eischen van deugdelijk heid en neutraliteit voldoet, zal door leer lingen uit gezinnen van alle richtingen ge- Ibruik worden gemaakt. Boven het vroegere vervolgonderwijs is hier het voordeel ver kregen, dat men door onafhankelijkheid van wettelijke voorschriften, het onderwijs zoo veel mogelijk op de practijk kan richten. De belooning van het onderwijzend personeel zal 2,25 per uur bedragen. B. en W. stelden voor 2 per uur en een eventueel extra be drag voor de hoofden der scholen Op voorstel van den heer P. Kooij werd de vergoeding echter voor alle onderwijzers op een gelijk bedrag van 2.25 bepaald. Tot vertegenwoordiger van de gemeente in de commissie van toezicht weid aangewezen de burgemeester. Voor de financiering van de wegenvehbete- ring was het noodig een kasgeldleening aan te gaan van 50000. Gebruik werd gemaakt van een aanbieding van 1 pCt. boven het promesse-disconto van de Ned. Bank met een minimum Van 4 pCt. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd in de vacature S. Juisting benoemd het hoofd der bijzondere school te Den Oever, G. van Steenbergen. Bij de rondvraag stede de heer Oden voor particulieren, die overgaan tot het bouwen van huizen op eigen terrein, door een aan vulling van de bouw- en woningverordening te verplichten tot behoorlijken straataanleg en van rioleering. Zal worden onderzocht. Hierna sluiting. Jlcownciaal 7lieuws In de plaats van den gepensionneerden rijksveldwachter Arien Gorter is tot rijks veldwachter alhier benoemd de heer J. EHjk- stra tot heden rijksveldwachter te Bergen aan Zee. De benoemde zal zich in den loop van de volgende maand hier vestigen. Naar wij vernemen zijn een negental bij de werkverschaffing alhier, uit deze gemeen te, werkzaam aan den aanleg van de aarden- baan van den prim. prov. weg vanaf den rijksweg tot aan den Zeeweg, als zoodanig geschorst. Het conflict is als volgt ont staan. De arbeiders zijn Maandag aan het werk gegaan, tegen een uurloon van 32 ct. per week. Aanvankelijk hadden zij 1 uur schafttijd des middags, maar door het vroeg 'invallen van de duisternis werd dit gesteld op Vfc uur, om des avonds uur eerder te eindigen. Toen konden deze menschen in de middaguren niet naar huis en werd een schaftlokaal aangewezen dat niet gesloten is en niet voorzien van een houten vloer. De menschen meenden dat dit geen verblijf was en zijn des middags naar huis gegaan met als gevolg te laat komen op het werk waar toe nen toen de toegang door den dagel. op zichter is geweigerd. Als er sprake van klachten is en wij nemen dat aan dan had men ter bevoegde plaatse moeten klagen maar niet eigenmachtig te laat op het werk moeten verschijnen. Het gevolg van hen daad zal o.i. zijn, dat zij eenigen tijd van werk zullen zijn uitgesloten en geen steun mag worden toegekend. Het doet eigenaardig aan, dat op hetzelf de werk waar werkloozen uit Haarlem, Zaandam en Castricum werken drie ver schillende loonnormen worden aangenomen Wij zouden zoo zeggen, gelijke monniken^ gelijke kappen, maar in den Haag denkt men daarover blijkbaar anders. De dh-ecteur van den Rijksdienst Zui- derzeesteunwet heeft er nogmaals de aan dacht op gevestigd, dat aanvragen om tege moetkoming wegens waardevermindering, welke bij den rijksdienst inkomen na 31 De cember 1932, buiten behandeling blijven. Om te voorkomen, dat de behandeling van een aanvrage noodeloos vertraging onder vindt, is het rioodig: lo. dat de verschillen de vragen op het formulier volledig en nauw keurig worden ingevuld (eigendommen wel ke niet in het aanvraagformulier zijn ver meld, komen niet voor tegemoetkoming we gens waardevermindering in aanmerking): 2o. dat bii de aanvrage worden overgelegd Om de tanden gezond te houden, moeten schadelijke mondbaderieën In hun ontwikkeling gestuit worden. 0DOL-mondwater bevat een Antisepticum, dat zich ragfijn over de tanden en het mondslijmvlies legt, en de ontwikkeling van de baderieën tegengaat. Spoelt daarom Uw mond, na het tandenpoetsen, nog eens flink na met ODOL. De smaak van ODOL Is heerlijk en verfrisschend. alle in het bezit van den aanvrager zijnde kadastrale extracten, eigendomsbewijzen, be wijzen van teboekstelling in het scheepsre gister en door een beëedigden meter afgege ven getuigschriften van inbranding en de kwitanties voor de kooppenningen betreffen de de onroerende goederen en schepen, waar voor tegemoetkoming wegens waardevermin dering wordt gevraagd. - W LANGENDIJK. Men deelde ons mee, dat men op de be- taalkantoren der veilingen reeds druk bezig is met het uitzoeken, rangschikken en na gaan van verschillende gegevens, noodig om te berekenen, welk bedrag aan de tuinbou wers, leden der veilingen zal worden uitge keerd als gevolg van de spoedig te verwach ten steunwet. Door de minister is tiaar we vernamen geadviseerd, deze gegevens nu reeds te verzamelen, opdat de uitbetaling van den steun spoedig zijn beslag kan krij gen. Het raadsverslag. De heer Kostelijk verzochf ons mee te dee- len, dat in het raadsverslag (het gedeelte waar gesproken wordt over het gemeentelij ke bouwterrein en twee aanvragen daarvoor) de namen Glas en Zeeman blijkbaar zijrt verwisseld. Men gelieve overal waar de naam van den heer Glas staat te lezen dien van den heer Zeeman en omgekeerd. Naar wij vernemen heeft onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Grin, thans te IJmuiden, met zijn mannenkoor „De Kenne- merzangers" een len prijs verworven in de 3e afdeeling op het te Utrecht gehouden Na tionaal Zangconcours. Voor den heer Grin en zijn nog zoo jonge vereeniging een mooi succes. Tot schoolschoonmaakster der O.L. school te Westgraftdijk is benoemd mej. M Koning geb. Bak. Steunregeling tuinders. In een gecombineerde vergadering van de hoofdbesturen der L.T.B., Christelijke Boeren- en Tuindersbond en den Neutrale Bond Woensdag gehouden te Haarlem, werd behandeld 't onderw.steunregeling van den tuinbouw. Vrijwel allen meenden, dat het je- drag van 5.000.000 niet genoemd had moeten worden, doch steun moest worden ver leend. De 20 procent op den omzet '28, '29 en '30 wilde de Chr. Bond veranderd zien in '27, '28 en 29, dit terwille van de Noord- hollandsche tuinders. Ook was men van oordeel, dat de door de veilingen geloopen producten bij de steun regeling moesten worden betrokken. Via de Kamerleden zal worden gepro. beerd, om bij de regeling rekening te houden bii de samenstelling der commissie van advies, met den stand der organisaties. Na de vergadering zijn de besturen naar Den Haag vertrokken en hebben daar een onderhoud gehad met de kopstukken van hun Kamerfracties, wat tot een bevredigend resul- staat heeft geleid. Vrijdagavond had alhier ia het lokaal van den heer Slikker een propaganda-film- avond plaats van den Bond van Staatspensi- onneering. De heer Bruid, bestuurslid van de Federatie Alkmaar, opende den avond met een hartelijk woord van welkom en be treurde de slechte opkomst. Hier in Warmen- huizen bestaat nog wel een afdeeling, aldus maar ze schijnt te zijn uitgestorven. Hij sprak den wensch uit, dat deze avond zoo mag slagen, dat de stervende afdeeling weer nieuw leven ingeblazen mag worden en hoopte dat de aanwezige jongeren hun an ders zullen aansporen lid te woiden We moeten veel leden zien te winnen opdat we bij de regeering drang kunnen uitoefenen. Waarom krijgt een minister bij een vierjarige ambtsperiode 4000 pensioen, terwijl onze oudjes met 3 per week worden afgescheept. We hebben geen geld zegt onze regeering, maar waarom dan wel geld voor leger en vloot. Daarna zong de heer Cloeck eenige levensliedjes, die ofschoon hij mede deelde, slecht bij stem te zijn. zeer in den smaak vielen. Vervolgens werd een komische film vertoond in 2 acten, waarna de heer Cloeck nog een 4-tal nummers ten beste gaf. Gedu rende de pauze gaven zich 14 nieuwe leden op. Daarna werd overgegaan tot de ver- toonmg van de „oud en arm"-film, welke ons een aanschouwelijk beeld gat van het leven van zoovelen, die hun heele leven hard ge- werkt hebben en op 65-jarigen leeftijd vfr- wezen worden naar armbestuur of diaconie Hierna sprak de heer Bruin het slotwoord inkt# voomi riti cloeck voof zj.n dankte vooral den heer „VJl medewerking en allen voor hun heid. De dominee bedankte den heer zegde zijn medewerking toe. aanwezig- Bruin en 'Zaterdagavond werd door de afdee ling Koedijk van den Bond voor Staats- pensionneering een propaganda-avond gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot. De voorzitter, de heer P. Hart. opende met een woord van welkom Spreker had een betere opkomst ver wacht en wees hierbij op de tijdsomstan digheden waar zeer velen met zorg den ouden dag tegemoet gaan, daar men niet in staat is voor zich zelf te zorgen Voor dezen avond had het bestuur gezorgd voor een aantrekkelijk programma door uit te noodigen Jasper en Meraike van Suntebankerie en de staatspensioenfilm „Oud en Arm'' te vertoonen, Na de opening was het woord aan Jasper en Meraike, die een viertal num mers ten beste gaven. Hoewel Jasper en Meraike in onze gemeente nog onbeken den waren, waren zij met deze eerste nummers al geslaagd om de aanwezigen voor zich te winnen, daar er een groote propagandische kracht voor oud en arm van hen uit gaat. De heer Jacob Siewerts gaf een paar viool-solo's, waarop volgde een film die groote vroolijkheid verwekte. Voor de vertooning van de film „Oud en Arm" werd door den bondspreker, den heer Bruin uit Alkmaar, een toelichting ge geven. Na de vertooning, die een mach tigen indruk had gemaakt, kon men zeg gen dat het 'n greep is uit het leven van zeer velen, waardoor de drang tot het strijden voor opheffing van „oud en arm" versterkt is. Jasper en Meraike gaven nog een drie tal nummers ten beste, waarna de heer Bruin nog een opwekkend woord deed hooren waarbij critiek werd uitgespro ken to.v. de christelijke regeering, die zoo weinig medewerkt om het „oud en arm" te doen verdwijnen. Spreker spoor de krachtig aan om de strijders voor het staatspensioen te steunen vooral de jongere generatie, die ook de toekomst tegemoet gaan van „oud en arm". De rede verwierf een dankbaar applaus. Jasper en Meraike gaven een éénacter ten beste „Vooravond" waarin het leven van twee oudjes geschetst werd die aan den vooravond staan om opgenomen te worden in het armenhuis en dan ge scheiden, de vrouw bij de vrouwen en de man bij de mannenafdeeling. Ook een sterk stuk propaganda. Na de pauze gaven Jasper en Meraike vroolijke West-Friesche liedjes in cos- tuum en dialect ten beste. Hadden zij in het propagandistische gedeelte getoond iets moois te kunnen geven, ook deze Westfriesche liedjes slóegen geweldig in en verwierven een luid applaus. Tusschen de verschillende stukken zorgde do heer Jac. Siewerts voor mooie vioolsolo's. Het laatste woord was aan den voorzitter die sloot met een krach tige opwekking voor den strijd voor het staatspensioen. Het geheel was een goed geslaagde avond. Hulae aan het bestuur voor zijn moeitevolle werk. Te Den Burg is bij een koe de besmette lijke veeziekte miltvuur geconstateerd. Het aangetaste dier is direct gedood en het cada ver onder politietoezicht verbrand. Zaterdag is nabij de hoeve de Strooppot een hooischelf afgebrand. Een paar maan den geleden brandde bij deze hooischelf een andere hooiberg eveneens af. De oorzaak van den brand staat niet vast. Buren ver leenden aanvankelijk hulp. Met emmers water wist men het vuur te beperken, totdat de mo torbrandspuit van den Burg ter plaatse was, daarna heeft men 't brandend gedeelte afge spit. Het hooi was niet verzekerd. Zondag 30 October gaf de Bond van Staatspensionnering, afd. Ursem, een open' bare propaganda-avond in café Kok. De heer D. Aay opende met een woord van welkom den avond. Hierna gaven Jasper en Marijke eenige declamaties ten beste, waarvan vooral „Nood in Wcstfriesland" en „Gaat" bij het publiek zeer in den smaak vielen. De volgende spre ker. de heer Bruin, hield een scherp betoog, met als onderwerp: „Waarom?" Tevens leid de de heer Bruin den Bondsfilm „Oud en Arm" in. Deze film van ernst en luim gaf weer, hoe er in sommige gezinnen geploe terd moet worden en als loon voor dit go ploeter moeten de oudjes later bij het Ar menhuis aankloppen. Na de film werd er nog een kluchtfilm gegeven door Jasper en Marijke van Suntebankeris. Een gezellig bal sloot dezen interessanten avond. Zondagavond, 30 Oct., had de trekking plaats van de groote Floraliaverloting. De eere-voorzitter, de heer B Meindersma, die den avond opende, deelde mede dat het bestuur 5000 loten had willen plaatsen, waarvan er 834 onverkocht zijn gebleven, welke onverkochte loten buiten de trekking zouden worden gesteld. Spr. dankte namens het bestuur voor de medewerking wat een financiëele opoffering kan worden genoemd in de slechte tijdsomstandigheden. De Floraliavereeniging geeft een groot voordeel aan de neringdoende Ingezetenen. Een groot aantal menschen woonden in de mooi versierde zaal van den heer van der Oord de betrekking bij, waarvoor 50 prijzen waren beschikbaar gesteld. De hoofdprijs, een motorrijwiel, werd ge wonnen door den heer J. Stelling te Enkhui zen, de 2e prijs, een electrische wasch machine, door den heer van Velzen te Heiloo, de 3e pr., een haardkachel, door den heer D. Klinkhamer te Oterleek. Na afloop van de trekking richtte de eere- voorzitter zich tot den secretaris, den heer J Bosga,' die deze gemeente gaat verlaten en bracht hem dank yoor de vele werkzaam heden, welke hij in 't belang der vereeniging heeft verricht. De heer Bosga was mede de 2iel van de vereeniging, één die heeft mede gewerkt de vereeniging groot te maken Spr wenschte den heer Bosga en diens gezin in Bussttm het beste toe. De heer Bosga sprak dank voor de tot hem gerichtte woorden, dankte zijn mede bestuursleden Voor de beste samenwerking, den heer J. Klippel, voorzi'ter, die hem steeds een krachtige steun is geweest, de leden voor de ontvangen waardeering in zijn werk, die met hem de vereeniging zoo groot en fflooi hebben gemaakt. Met een leve de Floralia, werd de avond gesloten. £(Uid= m ÜMUémm DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEfLINOEN. Nu deze week bekend werd, dat een ont- werp-steunwet Voor den tuinbouw door de regeering was ingediend, is dit in tuinders kringen, het spreekt vartzelf, het onderwerp van dert dag. Het geniet nog grooter belang stelling dan de vraag naar het al- of niet- gerechtvaardigde van salris- en loonsverla ging. De tuinders, die rtu drie allerslechtste jaren hebben gehad, hunkeren naar het oogenblik, dat ze uit de diepste ellende zullen worden opgeheven, en met begrijpelijke be langstelling volgen zij de beschouwingen over het ingediende wetsontwerp. Ie meer doen zij dit, nu de steun in den vorm van rentelooze voorschotten zoo zeer is tegenge vallen. Was de aanvankelijke indruk van het ontwerp nog bevredigend, toen de 5 millioen nog eenig effect maakte bij de 2 millioen, die aan rentelooze voorschotten waren Ontvan gen, al spoedig was de aanvankelijke voldoe ning bekoeld, toen van meer deskundige zijde een beooTdeeling werd gegeven over den in houd en het daaruit voortvloeiende resultaat van het wetsontwerp. De commissie uit de 50 gemeentebesturen in West-Friesland, die blijkbaar den inhoud Van het ontwerp onder de loupe heeft genomen, is er alles behalve over gesticht en men mag aannemen, dat zij niet zonder kennis van zake haar afkeurend oordeel over dit ontwerp-steunwet aan de Tweede Kamer heeft kenbaar gemaakt. Veel bemoedigends leverden de veilingen ook deze/ week nog niet op. De stemming was zelfS meer ongunstig dan de laatste twee weken. Veel kans om zich zelf te kunen redden be staat er dus nog niet. De aardappelprijs on derging in de eerste plaats weinig verande ring. Dat beteekent, dat de aardappelen wer den verkocht voor een krats. Puike blauwe Eigenheimers werden verkocht voor 1.10 1.40 per 100 K G. Eigenheimers brachten 0.801.30 op. Duce of York kan nau welijks de 0.70 halen. Blauwe aardappelen werden voor 1.40 geveild. Frisio bracht 0.60 op. Voor goedgekeurde pootaardappe- len, Schotsche muizen werd 1.40 betaald Groote Schotten golden van 0.500 80, de anderen van 0.40—0.60. De aanvoer was deze zaak gering. Het weer heeft voor de aflevering tegengewerkt. Er zitten er zelfs nog ingerooid in den grond; zij zijn eigenlijk het rooien niet waard. Aan beide veilingen werden te zamen 10 spoorwagens verhan deld. Was de stemming voor roode kool aan vankelijk nog vrij opgewekt en werden toen itog prijzen besteed, die niet lager waren dan die der laatste weken, al spoedig kwam daar in helaas een bedenkelijke kentering. Het ging zoo aardig de goede richting uit en men begon al êenigszins vertrouwd te raken met het denkbeeld, dat dit in den komenden winter nog wel wat worden kon, doch dat ver trouwen kreeg al spoedig een geweldigen schok, toen de mooiste roode kool, die enkele dagen geleden om ende bij 4 opbracht, nu voor 2.50f 2.80 moest worden verkocht. Er kwam voor afwijkende kwaliteit zelfs een noteering van 60 cent voor. Groote kool verminderde een 50 procent in prijs, zoodat die voor 120 werd verkocht. Van deze kool werden nog 35 spoorwagens aangevoerd. Al was het niet in dezelfde mate, toch, liep de prijs der gele kool ook iets achteruit, in het bijzonder het mooie kleine goed, dat nu in maximum 2.70 op bracht, wat 0.20— 0.40 minder was. Groote gele kool werd verkocht voor 1-201.50 Afwijkende kwaliteit werd niet veel aangevoerd en bracht wat minder op dan de andere soort. De aan voer bepaalde zich tot een 18-tal spoorwa. gen». Oerlnger was ook de aanvoer van witte kool. De prijzen waren iets, al is het weinig, beter dan de vorige week. Mooie partijen brachten het soms tot f 1-20. Randige of kool met andere afwijking werd voqr 0.60 0.70 verkocht. Ook voor Deensche witte kool werden lage prijzen besteed. Aanvanke- lijk werd 0.601 betaald, later f 1- 1,70. Aan witte kool worden 41 spoorwa gens geveild. De bloemkool heeft veel den regen te lijden en de kwaliteit wordt er niet beter op. De ]a. gere prijzen, die deze week werden besteed, houden daarmee ongetwijfeld verband. Zoo werd aan de Broeker veiling aanvankelijk voor de soort Lecerf nog 9—11.90 be- taald, terwijl Zaterdag 4.10—5.50 werd besteed. De groote, mooie reuzen brachten in het begin nog ruim 13 op, later daalde deze prijs met 2—3. De kleinere liepen in de- zelfde verhouding achteruit. Voor tweede soort werd van 0.801 betaald. De aan voer was sterk achteruitgeloopen en bedrOeg rond 27000 stuks. Sterk verminderde ook de aanvoer Van uien. De prijzen bleven echter ongeveer op hetzelfde niveau. Voor rep werd een paar dubbeltjes meer betaald: ze bracht 7— 7.40 op. Voor drielingen werd 4—4.70 besteed en uien brachten 3.60—f 4.60 op. Grove uien golden van 3.404.40. In totaal werden 7 spoorwagens geveild. Met de slaboonen is het zoo goed als ge daan. Wat aangevoerd werd, bracht 17— 18 per 100 K.G. op. De aanvoer van peen was iets grooter dan gewoonlijk. Voor groote besteedde men 1.50 2.50, voof kleine ongeveer 1. Mooie bieten werden voor f 2 óf iets meer verkocht. De minder gewilde 0.60—1 op. Voor rammenas werd 1.20 betaald. Tomaten waren weer iets duufder, in het bijzonder Voor A en B, waarvoor resp. 16.20 en 17 betaald werd. C gold 11 50 en CC 5.10. Druiven golden voor Alicante ruim 25 en voor Frankenthalers ruim 29. DE STEUN AAN DE TARWÈ- BOUWERS. Op vragen van het Tweede Kr.tnefiid van den Heuvel: 1. Is het juist, dat één der voorwaar den voor tarwesteun ln 1933 zou zijn, dat elk landbouwer slechts een derde van zijn bouwland met tarwe mag betelen? 2. Indien het antwoord op vraag 1 be vestigend mocht luiden, Is de minister dan bereid deze voorwaarde nid toe passelijk té Verklaren op landbouwers, die künrten aantoonen normaal een grooter getal H.A. tarwe te hebben ver bouwd, daar het toch wel Zeer onbillijk is de uitbreiding der teelt van anderen aan de normale verbouwers ln minde ring te brengen? heeft de minister van economische zaken en arbeid geantwoord: 1. Ondergeteekende is voornemens om den steun aan de tarweverbcuwers fn zijn tegenwoordigen omvang slechts te handhaven, Indien waarborg bestaat, dat geen tarw everbouwer meer tarwe voor de bereiding Van tarwemeel of tarwebloem zal leveren dan afkomstig is van ten hoogste 1/3 van zijn bouwland. 2. Het niet van toepassing verklaren van de hierbedoelde voorwaarde op landbouwers, die kunnen aantoonen normaal een grooter getal H.A tartve te hebben verbouwd, zou zijn het scheppen v.an een onbillijkheid tegenover andere landbouwers. Ook zou de noodzakelijk heid ontstaan van een controle, welke practisch zeer moeilijk is uit te voeren De ondergeteekende kan op grond van een en ander deze vraag niet toestem mend beantwoorden. EGMOND-BINNEN. Donderdagavond hield de afd. tuinden van den L. T. B. een algemeene vergadering, die niet zeer talrijk bezocht was. Voorzitter was de heer P. Klaver. Verschillende ingekomen stukken werden ter kennis gebracht, waaronder een van het gemeentebestuur, meldende dat behoudens goedkeuring aan de tuinders in het dorp Eg- mondbinnen een renteloos voorschot zou worden verleend groot 1500 tot het aan- koopen van kunstmest enz. Door het bestuur der afd. was een schrij ven aan B. en W. verzonden, waarin de hoop werd uitgedrukt, dat de tuinders in deze ge meente ook zouden mogen profiteeren van de voordeelen, die de steunwet vefleenen. Namens de Ned. Heidemaatschappij was een schrijven ingekomen, waarin bericht werd, dat bij voldoende deelname dezen win ter een cursus zou gegeven worden in een voudig boekhouden, speciaal voor tuinders en arbeiders. Reeds hadden zich 15 liefhebber» opgegeven. Verdere deelnemers kunnen zicA nog opgeven bij den heer Verheggen. ^35; i\u maar aan het werk ionppno tje on de kabouters bonden een dik sterk.atniiUimel" een der spillen en begonnen er rukken. Het duurde wel een heel langen tijd vóór de spillen meegaven, maar na een heele hoop werk was er één staf ijzer los eu kon Kruimeltje uit het kooit ie kometi, 1 236. Net toen Kruimeltje het vogeltje ook een pootje gaf om hem er uit te helpen, ging de deur open en 9e verschrikte kabouters, dat de boerenfamili® slanp,?ïi Was «evvoi,den van het lawaai en nu half meer \Vn~?,?,r !l}}n stond' De kabouters konden niet

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6