Agenda fyMicaties Hit het 'Pxulement £aatste betichten Jiunst en Wetenschap ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK Weee&ecicht Jieck S. Sehool Stad en Om Nijs. n, DE STAKING VAN DE BERLINER VERKEHRSGESELLSCHAFT. Nationaal-socialistische stakings- Uit onze Staatsmachine SOCIALE VERZEKERINGS- EN PENSIOENWETGEVING. BROEK OP LANGENDIJK (Oct.) voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON ff SS Bioscopen. Victoria-theater heden half 8 hoofdnum mer Tropenkolder (rom.), hoofdrol Conchita Montenegro. Toegang boven 18 jaar. S t e d e 1 ij k Museum B r e e d l t r eiken dag van 912 en 1.303.30, Zater dag van 91 geopend; Zondag gesloten. Donderdag 3 November. 8 uur, Harmonie, optreden Beuker en De 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „ue houten ham" door Ulvadero. 8 uur, „De Rustende Jager", te Bergen, spreekster mevr. Henriëtte Roland Hols van der Schalk; onderwerp: Nationalisme en oorlog. Vrijdag 4 November. 8 uur, Harmonie, Kamermuziekvereeni ging; optreden Myra Hess. Zaterdag 5 November. 8 uur, de Harmonie, jubileumconcert door de arb.-muziekvereen. „Excelsior 2 uur, De Unie, ledenvergadering van de afd. Alkmaar der Maatsch. t. bev. der Toon kunst. Zondag 6 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, °PV0€n!?S :r, koningin van Mont Martre", door de Alkm. operette- en orkestvereniging. Maandag 7 November. 8 uur, in de vrijm. loge aan de Nieuwe- sloot, voordracht van den heer Ksuger u Utrecht; onderwerp „Leeft de mensch meer dan eenmaal op aarde? Woensdag 9 November. 4 uur, Waakt en Bidt, vertooning Luther- film; spreker de heer Adriaanse; 8 uur idem, ds. von Meijenfeldt. Zaterdag 12 November. 8 uur, Harmonie, opvoering „Amor op Dak" door „T. O. P" BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare ken nis dat door hun college, bij beschikking van heden, aan den heer R. Koudenburg, dleur" waarder bij de Arrondissements-Rechtbank alhier, op zijn daartoe strekkend verzoek, ontheffing is verleend van de verbodsbepa lingen der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, ten aanzien van een te houden openbare ver- kooping van roerende goederen (schilderijen, etsen, penteekeningen, enz.) in het gebouw „de Unie" aan de Koorstraat alhier, op Vrij dag 11 November a.s. van des namiddags 8 tot 11 uur. Alkmaar, 3 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat het beredeneerd verslag van den toe stand dezer gemeente over het jaar 1931 op de secretarie ter lezing is nedergelegd en al daar in afdruk tegen betaling van 5 ver krijgbaar is Alkmaar, 3 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Den Haag, 2 November 1932 Smalende godslastering. liet wetsontwerp tot aanvulling van het Wetboek van Strafrecht met voorzieningen betreffende bepaalde voor godsdienstige ge voelens krenkende uitingen, doorgaans aan geduid als „tegen smalenae godslastering", is heden door de Eerste Kamer in behande ling genomen, doch nog niet afgehandeld Maar dat het morgen zal worden aangeno men, staat wel als een paal boven water. De laatste spreker van hedenmiddag, de Utrecht- sche hoogleeraar De Savornin Lohman, etn vurig bewonderaar van het voorstel van mr Donner, heeft zulks uitdrukkelijk verklaard en toen hij de voorspelling deed hooren, dat de stemming daarbij rechts tegen links zal zijn, is het begrijpelijk, dat een der liberale senatoren zich den uitroep liet ontvallen, dat dit geen aanbeveling van het voorstel mag heeten. Er zullen wel velen zijn, die hem daarin geen ongelijk zullen geven. Een wets ontwerp als het onderhavige toch moet, wil het nuttig werken, geen partij karakter dra gen. Gelukkig zal het vermoedelijk eerder preventief dan repressief werken en dan kan het zijn nut hebben. Slechts vijf sprekers hebben hedenmiddag er over gesproken. Eerst morgen zal de mi- nistr van Justitie aan het woord komen. Wij kunnen ditmaal dus kort zijn, daar het uit den aard der zaak meer neer komt op de ver dediging dan op den aanval, die trouwens ook nog al wat deed hooren, wat reeds in de Tweede Kamer over de zaak is gezegd. Van de vijf sprekers waren twee overtuigde tegen standers. De eerste daarvan was de Leidsche hoogleeraar Kranenbgurg (v d.), die met een goed gedocumenteerd juridisch betoog het voorstel bestreed als niet in ons strafrecht thuis behoorend, terwijl hij ernstig vreesde voor de ergerlijke strafprocessen, welke er het onvermijdelijk gevolg er van zouden zijn, gelijk Duitschland ons kan leeren. Zijn medestander was mr. Mendels (s.d.a. p die in het bijzonder protesteerde tegen deze nieuwe poging van de tegenwoordige regeering om het vrije woord aan banden te leggen, en daarbij de vrijheid van godsdienst en de vrijheid van gedachtenopenbaing in fevaar te brengen. De spreker ontkende, dat et ontwerp de resultante was van een groo- te volksemotie. Het is het gevolg van het drijven van een dozijn angstvallige dominés die alarm hebben geslagen over een paai minwaardige teekeningen in de „Tribune" Wat de minister voorstelt is een stukje Tal- mudsche spitsvondigheid, welke in onzen leekenstaat niet thuis behoort, en een beden kelijke uiting van onverdraagzaamheid mag heeten. Teekenend vond hij het, dat een man als prof. Hugo Visscher zich in de Tweede Kamer tegen het ontwerp had verzet, en dat twee der uitnemendste christelijk-histori- schen, prof. Slotemaker de Bruine en mej. Frida Katz er tegen hadden gestemd. Voorstanders van het ontwerp waren de heeren Heerkens Thijssen (r.-k), en De Veer (a.-r die beiden niets als waardee- rin£ er voor bleken te hebben, en prof. De Savornin Lohman (c.h.), die begon met de verklaring, dat in deze Kamer zijn fractie eenstemmig voor het voorstel zou stemmen. Hij lichtte dit nader toe en zette onder meer uiteen, dat de minister het juiste midden had gekozen: geen strafbaarstelling van de enkele smalende godslastering, doch straf baarstelling van een uiting strijdig met de openbare orde omdat ze ergernis van gods dienstige gevoelens bij andersdenkenden op wekt De overheid moet daarbij met matiging optreden, terwijl de burgerij tevens zekere tolerantie moet betrachten. Processen als waarop de heer Kranenburg doelde zijn zeer zeker niet gewenscht, doch de bijzondere om- standigheaen rechtvaardigen het optreden der regeering, omdat we hier staan tegen over een stelselmatig pogen om den gods dienst te ondermijnen. Hij en zijn fractie zul len dus met overtuiging voor het voorstel stemmen. Morgen 11 uur voortzetting. (Ongecorrigeerd VALSCHE MUNTERIJ. Voortzetting van het getuigenverhoor. De rehtbank te Amsterdam deed op 20 Oc- tober uitspraak in de zaak tegen twee Duit- sche kooplieden en een Nederlandschen ty pograaf, verdacht van valsche munterij. Zij zouden omstreeks Mei en Juni te zamen of afzonderlijk Nederlandsche bankbiljetten van 10 hebben nagemaakt, met de bedoe ling die biljetten als echte uit te geven. De rechtbank veroordeelde den jongsten Duitscher wegens medeplegen van het nama ken van bankbiljetten tot zes maanden ge vangenisstraf. De Nederlandsche typograaf werd wegens hetzelfde feit veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Ten opzichte van De rechtbank te Amsterdam deed op 20 Oc- vier jaar had geëischt, werd een interlocutair vonnis gewezen, waarbij werd bepaald, dat op heden nog twee getuigen moesten worden gehoord. Uit het getuigenverhoor bleek, dat men in het café, waar verd. gepoogd had, een valsch biljet in betaling te geven, onmidd>'ijk ge merkt had, dat het valsch was. Het OM. persisteerde bij zijn eisch (vier jaar gevangenisstraf). Tengevolge van de staking bij de B.V.G. staat het geheele Berlijnsche verkeer stil! Weliswaar hebben zich hedenmorgen bij alie diensten werkwilligen gemeld, doch meestal waren zij onvoldoende in aantal, om den dienst te kunnen handhaven. In den loop van den ochtend is de raad van toezicht der B.V. G. bijeen geroepen om den toestand te over zien. De Berlijnsche politiepresident heeft al le taxi's vergunning verleend om uit te rijden, terwijl in gewone omstandigheden slechts de helft van het totaal aantal taxi's op straat mag zijn. Ten slotte kan het publiek nog gebruik maken van de stadsring en voor- stadspoorlijn, waar niet gestaakt wordt, om dat deze verkeersmiddelen onder de rijks spoorwegen ressorteeren. De staking heeft tot nu toe niet den steun van de vakbonden. Zij is door het drijven der radicale politieke partijen in het bijzonder der .communisten uitgebroken voordat de vakbonden een be slissing hadden genomen over het al of niet aanvaarden van de loonsvoorstellen der B.V.G. Pas wanneer de vakbonden een be slissing hebben genomen, kunnen scheids rechterlijke instanties zich met de staking bemoeien. oproep. De nationaal-socialistische groep van be drijfscellen in het district Groot-Berlijn heeft een oproep gepubliceerd aan het personeel der B. V. G., waarin wordt herinnerd aan het gisteravond genomen besluit, dat een overweldigende meerderheid kreeg, om tegen de nieuwe loonsverlaging in staking te gaan. De directie der B.V.G. probeert al dus het manifest om door dezen loonroof voor eenige weken haar geldzorgen kwijt te raken. Zij wil als zoo dikwijls de oude schul den en het wanbeheer van den voormaligen sociaal-democratischen voorzitter van den Raad van Beheer Reuter en zijn partijvriend Brolat ten koste van de werknemers voor een deel weer goed maken. Hiertegen acht de nationaal-socialistische organisatie van be drijfscellen de staking economisch gerecht vaardigd Er moet een einde komen aan de eeuwige loonkortingen. Ook de politieke opi nie der Berlijnsche bevolking is voor het sta kende personeel der Berliner Verkehrsgesell- schaft. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 3 Nov. 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. ♦ArJS ee1 *'etsontwerp ingediend om te komen tot een tijdelijke verlichting van de lasten, welke krachtens de socia le verzekeringswetgeving en de pen sioenwetgeving voor burgerlijke ei mi.i- taire ambtenaren thans op het Rijk drukken. Zwart op wit heeft mtn het voor zich kunnen zien in de cijfers der P.ijksbegrooting voor 1933, dat de schat kist een dergelijk drukken wel zeer moeilijk kan verdragen. Niettegenstaan de alierlei ingrijpende bezuinigingen blijft nog een deel der uitgaven onge dekt. ofschoon verschillende verhoogin gen werden geprojecteerd. Het staat nog te bezien of de raming der inkom:-en uit de belastingen niet te hoog zal blijken, Kortom, alles wat dienen kan om den druk op de schatkist te verminderen moet aangegrepen worden gelijk zooveel toegepast werd, dat de steviging van je Rijksmiddelen kan dienen. Vandaar de voorstellen welke thans voorgeste.d worden. Met betrekking tot de sociale verzeke ringswetgeving wordt voorgesteld om g«£ duende de jaen 1933, 1934, 1935 en 193b de Staatsbijdrage voor de uitvoering der Invaliditeitswet, waarin een bedrag van vier millioen voor administratiekosten voor de uitvoering van de verplichte ouderdoms- en invaliditeitsverzekering met dat bedrag te verminderen. Boven dien zal gedurende die jaren de kosten van verzending van dienststukken be treffende de Invaliditeitswet niet ten laste van den Btaat gebracht worden. De besparing daarvan is 460.000 Ver der zullen de kosten van de bezoldigin gen van de voorzitters van de Raden van Arbeid en de kosten van den Verze keringsraad gebracht worden ten laste van het Tnvaliditeitsfonds, waardoor bespa .rd wordt door bet Rijk 341425. De vraag kan rijzen of het Invalidi- teitsfonds dezen last dragen kan. Het antwoord daarop kan gelukkig bevesti gend luiden. Immers de reserve van dat fonds is ruim dertig millioen gulden. Gedurende deze vier jaren is het bedrag door dit fonds te betalen ongeveer ne gentien millioen gulden. Er rest in dit reservefonds dan nog 12 millioen gulden en nu wordt voorgesteld om gedurende die vier jaren de Staatsbijdrage aan dat fonds te verminderen met 3 millioen. Over vier jaar zal dus deze reseve zijn opgeteerd. Dan bezit het Ouderdomsfonds A, dat uitsluitend dient voor de kostelooze ouderdomsrenten alsmede voor de door het Rijk gesubsidieerde vrijwillige ouderdomsverzekering een fonds van ruim 10 millioen. Ook dit fonds wordt aangesproken. Immers voorgesteld wordt om de Staatsbijdrage aan dit fonds over 1933, 1934 te verminder n met 5.370.000. Geschiedt dit dan blijft van dit fonds nog ongeveer 6000 over. Dan wordt voorgesteld om de kosten van het College van Toezicht op ds Ziek tewet te brengen ten laste van de be drijfsverenigingen, waardoor uitge spaard wordt 4500. Waaneer men nu al deze maatregelen in hun uitwerking voor de schatkist be- somt, dan komt men voor de jaren 1933 en 1934 tot een besparing van 13.176.925 en voor de jaren 1935 en 1936 op een bedrag van 7.806.925. In totaal dus bijna 42 millioen gulden De voorgestelde maatregelen worte len, aldus de Memorie van Toelichting, in de bittere noodzakelijkheid. Het ge volg ervan zal wezen in het bijzonder voor de verplichte Invaliditeits- en Ouderdomsverzekering, dat verdere uit bouw daarvan in de naaste toekomst uitgesloten is. De regeering had gaarne de reserve aangewend tot verbotering van de ouderdomsverzekering. Wanneer de voorgestelde maatregelen niet ge nomen zouden worden, 'gou zelfs de be staande verzekering in Aevaar worden gebracht, hetgeen den ramp, voor onze volksgemeenschap wordt genoemd. Wat de pensioenwetgeving voor bur gerlijke en militaire ambtenaren betreft wordt voorgesteld, hetgeen reeds bekend is, een verhooging van de pensioenbij drage der burgerlijke en militaire amb tenaren en een vermindering van de annuïteit voor de jaren 1933, 1934 van 's Rijkswege tot 28 400 000, waaruit voor het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds geen schade voortvloeit. Geboren: Jan Cornelis, zoon van D Kouwen en M Kossen. Trijntje, d. van J. van der Molen en J. M. Mantel. Getrouwd: J. Groothuizen te Alk maar en A. Slot. Overleden: Jan van Heerde, oud 33 jaren, echtgenoot van T. Dekker. Pieter Dekker, oud 70 jaren, weduwnaar van T. de Geus. Aaltje Duinmeijer, oud 69 jaren, echtgenoote van J. Kaas. Elisabeth Bergers, oud 38 jaren, echtge noote van G Jansen. Het prov. kerkbestuur van Noordhol land heeft den heer M. K. Westerhof, theol. cand. aan de universiteit te Groningen, tot de evangeliebediening in de herv. kerk toe gelaten. HET AUTO-ONGELUK BIJ ILPENDAM. De begrafenis der slachtoffers. Heden had te Midden-Beemster de begra fenis plaats van drie bij het auto-ongeluk om het leven gekomen slachtoffers, n.i. de heer J. Smit, diens echtgenoote en zoon, alle drie wonend te Hillegerserg. Hedenmorgen werden de lijken van de drie slachtoffers van het ziekenhuis te Pur- merend onder groote belangstelling naar Midden-Beemster vervoerd, waar hedenmid dag de begrafenis plaats had. Achtereenvolgens werden aan den schoot der aarde toevertrouwd de vader, de moeder en tenslotte de zoen. Onder de belangstellenden bevonden zich de burgemeesters van Beem- ster, de heer Kikkert, en van ilpendam, de heer A. Peereboom. Voorts was er de onderwijzer van den zoon, de heer A. Lint, met twee leerlin gen, vrienden van den omgekomen jon gen uit Rotterdam. Aan het graf werd het woord gevoerd door ds. J. M. Doornbos, den heer Tey- geler uit Rotterdam namens vakgenoo- ten de heer Winters als vriend. Een neef van de overledenen dankte. VRACHTAUTO TE WATER. Hedenmorgen is een vrachtauto van den heer S„ komende van Alkmaar, geladen met kisten peren, op den Bergerweg, ter hoogte van de garage van den heer Min bij het ne men van een bocht van den weg afgeraakt en in een ondiepe sloot terecht gekomen. De vooras was gebroken en een spatbord be schadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. AUTO-ONGEVAL. Vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting reed gistermiddag een A.P.C.-auto, die uit de Emmastraat kwam, een van Heiloo komende zandauto, bestuurd door den heer Snijder, in de flank. Beide auto's werden ontwricht, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. r f fl/rfjfi AVONTUURLIJKE JONGENS. Drie Alkmaarsche jongens wilden graag eens het groote Amsterdam bewonderen. Op de een of andere manier kwamen de heeren, waarvan de oudste reeds 11 jaar was, aan reisgeld, kochten hun retourtjes en gin gen met de electrische naar Amsteraam. waar ze natuurlijk heg noch steg kenden. De politie ontdekte al heel spoedig, dat het met dit drietal niet heelemaal in orde was, hield hen en Des namiddags kwamen de jongens onder politiegeleide in Alkmaar terug, waar ze aan hun ouders werden overgeleverd. GEEN STEMPELVERI.OF B. en W. besloten met de kleinst mo gelijke meerderheid aan de stempelende werkloozen geen vrijheid van stempelen op 8 November te geven. Aan de stempelende werkloozen wordt dan ook op 8 Nov. geen gelegenheid ge geven om met behoud van hun uitkee- ring deel te nemen aan de door de S. D A P en het N. V. V. georganiseer de demonstratie en medezeggenschap in de bedrijven. MYRA HESS. Nog 'n kleine herinnering aan hen die Myra Hess willen hooren. De vermaarde pianiste speei t morgenavond bij de Kamer- muziekvereeniging. De tournee die zij door Nederland maakt, gelijkt op n ware triomf tocht Daarvan getuigen de cntieken in de groote dagbladen. A. K. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Een lezing van den heer van Lokhorst over: „De pracht van Memo's binnenland". Gisteravond opende het departement Alk maar van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen het seizöf-i met een lezing van den heer Marius van Lokhorst uit Zutphen over: „De praehl van Mexico's binnenband". Er was veel belangstelling, de dancing van de Harmonie was vol. d. Inkomstenbelasting soowaat nog (Passing Show). naar waarnemingen, verricht in den morgei van 3 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.0 raM. t» München. Laagste barometerstand 750,4 mM. tt Kinn. Verwachting, geldig tot den avond van 4 November: Meest matige Zuid-Westelijke tot Zuidoos- telijke, later waarschijnlijk weer ruimende wind; nevelig tot half bewolkt; later waar schijnlijk meer toenemende bewolking; aan vankelijk weinig of geen regen en kouder; later zelfde temperatuur. Overzicht. Over Zuid-Frankrijk, Zwitserland en Zuid Duitschland bleef de barometer doorstijgen, zoodat zich daar thans een flinke hooge druk bevindt De depressie, die zich gisteren tus- schen IJsland en Schotland bevond, heeft zich vooral naar het Zuidwesten en Oosten uitgebreid In het Zuidwesten heeft zich dientengevolge een vlakke depressie ge vormd, terwijl over Zuid-Scandinavië twee vrij diepe kernen gelegen zijn Over Lapland handhaafde zich het maximum, in de omge ving van IJsland is de barometer flink stij gende. De drukverdeeling en haar verande ringen maken een tijdelijke v/eersverbetering waarschijnlijk. Of deze echter tot morgen avond zal aanhouden, is nog onzeker. Voor de Schotsche Westkust schijnt zich n.1 weer een secundaire te vormen en bij de snelheid waarmede zich in den laatsten tijd de weers veranderingen afspelen, zal haar invloed waarschijnlijk reeds morgen hier te lande merkbaar worden in toename van de bewol king. Of het daarbij reeds tot regen zal ko men, valt nog moeilijk te zeggen. In onze omgeving, het Zuiden van de Britsche eilan den en vooral in Duitschland steeg de tem peratuur. Er wordt weer van nleer plaatsen regen gemeld. De hoeveelheden zijn echter niet groot. De heer Massing opende en gaf het woord in den heer van Lokhorst. En van dat oogenblik af begonnen de aanwezigen een reis door het mooie land Mexxo, niet werke lijk natuurlijk, maar in de verbeelding. Eerst gaf de 'areker een soort inleiding door iets te vertellen van de Pgging van het land en de bodemgesteldheid. Men deelt Mexico, dat Bestaat uit warme kustgebieden, hooge randgebergten er. een daardoor inge sloten hoogvlakte de „Mesa Central-', in in drie klimaatgebieden: de terra caliente. het warmt land (tot 600 M.) dat het minst is bevolkt, dc terra templada (van de 60C tot 1800 M het land met meer gematigd k'imaat en de terra frida, het koude land (beven de 1800 M.). waar de meeste mensdien wonen, want alt land heeft hei beste klimaat, 9 van de 16 millioen woont hier. Ook vindt men hier de bouwwerken uit d* oude beschavingsperiode van voor de xorast der Spanjaarden. De randgebergten zijn wcest en romantisch* uitermate geschikt om bandieten te herber gen. De vulkanen, dk zich dar. bevinden zijn vaak boven de 5000 M. hoog. Door dit groote hoogteverschil beeft men in Mexico een geweldige veischeidenheid in plantengroei. Het heele ,aa door heeft men e: bloemen en 'ip*. vruchten, het land is ge weldig vruchtbaar. In de droge gebieden groeien de cactussen; Mexic is bij uitstek het land van de cactussen, er groeien er 800 soorten, waarvan ?0C uitsluitend Mexicaan sche. Dan heeft men er nog de maguey (Agave Mexicana) de meest karakteristieke plant in Mexico, waaruit men de nationale alcoholhoudende drank, de pulque, bereidt, die maar 24 uur goed blijft, zoodat men de aanwezige pulque altijd dade'ijk opdrinken moet. de eenige plicht, waaraan de Mexicaan, naar spr. zeide, altijd trouw voldoet. Terloops behandelde spr. de oude bescha ving, waarover hij het in een vorige lezing reeds eens had gehad en noemde de bouw werken van de Azteken en Tolteken en van de Maya's op Yucatan, waar pyramides g^ vonden zijn grooter dan die van Cheops bit Cairo en die waarschijnlijk dateeren uit den tijd vóór de heerschappij der Maya's. Uitvoeriger behandelde spr. het banditisme in Mexico. Dit is waarschijnlijk het gevolg van een verkeerde volksopvoeding. Drie eeuwen was Mexico onder Spanje's heer schappij geweest, toen werd het zonder over gang plotseling vrij, zoo werden er op politiek gebied de geksie experimenten be" proefd en ontstond h?t banditisme, dat allfeI1 in de tijd van den meer dan gewoon begaat- den president Porsirio Diaz bedwongen werp- Bij het vertoonen van de lichtbeelden ecn' ter begon de reis door Mexico pas goed. Aa de hand van plaatjes vertelde spr. toen ane lei bizonderhed >n over dit meer dan schud achtige land. Men zag typisch Mexicaanse huizen, kleederdrachten, bouwvallige s'raj€ jes. vreemde planten, bergen, kloven, straatreinigers van de steden, oftewel gieren, enz., enz en, Zonder een legende van een laad te »en echter kent men het iand niet en dus ver spr. de Indiaanse! legende van de beide kanen, de Ixtaccihuatl (witte vrouw) en Popocatepetl (de rookende berg) Na de pauze las spr. een door hem schreven novelle ..Banco'' voor die g<*° fej, zien hoe vol van spanning en gevaar l* zen in Mexico kan zijn. van Ook ging spr. nog in op de „iet Mexico, het land dat zijn rijke Modern exploiteert, en dat zijn zaken in hand [0t. anderen laat. waardoor conflicten m kuinst wel niet zullen uitblijven fllet De heer Mass-ng sloot den avo/. eeuigc woorden van dank aan den *9* de arK r<#*'

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2