Amstetdamsche Jicuts £uchUuxact jBucgedijke Stand HEILOO. SCHAGEN, DE SPUISLUIZEN TE KORN- WERDERZAND, Vergissing erkend. BERGEN. ZIJPE. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, van 3 Nov. 1932 Opgave van Noordhoiiandsch Landbouwcrediet N. V. si»/, te geven, Duitschland als land van de Bococo nog thuis nader te bestudeeren, jheeft de Reichsbahnzentrale für den (Deutschen Reiseverkehr een met keurige foto's verlucht geschriftje „Deuschland, Röise ins Rokoko" uitgegeven, dat door een van de beste kunstcritici en Rokoko- kenners, Dr. Max Osborn in vlotten stijl is geschreven en dat aan het adres van de R D. V., Parklaan 28 te Rotterdam gratis verkrijgbaar is. KORTE BERICHTEN. Verschenen is het voorloopig verslag van de Tweede Kamer, betreffende het wets ontwerp tot vermindering van de bijdragen van den staat in de sociale verzekerings fondsen en tot verruiming van de mogelijk heid van verhaal van pensioenbijdragen. Gister is te Groenlo officieel in gebruik genomen de rioleering met inrichting voor zuivering van het rioolwater, welke laatste is uitgevoerd volgens de plannen van het Rijksinstituut voor zuivering van afvalwater te 's-Gravenhage. Verschenen is het voorloopig verslag van de Tweede Kamer, betreffende het wets ontwerp tot heffing van opcenten op de ge meentefondsbelasting en de vermogensbelas ting over het belastingjaar 1933—1934. Mr. E. H. von Baumhauer, gedelegeerd bestuurslid van de Nederlandsch-Ameri- kaansche Kamer van Koophandel te Am sterdam, vertrekt deze week naar de Ver enigde Staten. f INBRAAK IN EEN PASTORIE. Tijdens kerkdienst, In de r.-k. pastorie te Halfweg hebben on genoode gasten tijdens de avondgodsdienst oefening in de kerk zich door middel van in klimming toegang weten te verschaffen tot de kamer van den pastoor, waar zich een be drag van ruim 300, de opbrengst der col lecte, bevond. De politie stelt een onderzoek in. Alleen de ledige collectebussen werden la ter in de nabijheid van de pastorie terugge vonden. VERDRONKEN. Hedenmorgen om 5 uur werd uit de Wete ring nabij zijn woning onder Altforst (Geld.) opgehaald het lijk van den 42-jarigen timmer man H. v. d. Weerden. Deze man is door on bekende oorzaak, zeer waarschijnlijk reeds -gisteravond, met zijn fiets te water geraakt en -heeft zich daaruit niet meer kunnen redden. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. EEN NIEUWE ERFGOOIERSKWESTIE Zooals men weet zal in Januari worden verdeeld onder de erfgooiersleden van Stad en Lande van Gooiland de twee millioen gulden, welke beschikbaar komen door ver koop van de reservaatgronden. Het bestuur heeft besloten deze uit te kee- ren aan hen, die op de ledenlijst voorkomen welke begin 1932 is afgesloten. Door dit be sluit vallen dus uit, zij, die dit jaar meerder jarig geworden zijn, of op andere wijze niet op de liist zijn geplaatst; zij immers komen het volgend jaar pas op de lijst, dus na de uitl-eeringen. Een tweetal Hilversumsche erfgooiers wenschen zich hierbij niet neer te leggen en hebben zich gewend tot mr. M. de Kort, met het verzoek ae rechtsgeldigheid van bovenge roemd bestuursbesluit te onderzoeken Zou dit besluit onjuist zijn, dan zouden velen naar wij vernemen pl.m. 70 personen eveneens een uitkeering moeten ontvangen. den betonbouw der sluiswerken, daardoor verontrust behoeft te zijn, aangezien deze scheuren inderdaad niet verder gaan dan de oppervlakte", DE WATERSTAND IN NOORD HOLLAND. Schade aan tuinders in den Beemster. De Coöp. Tuinbouwvereeniging „Beem- ww01 Omstreken" heeft den minister van Waterstaat verzocht het peil van het IJsel- meer te brengen op pl.m, 40 cm onder A P. dij het adres is een lijst gevoegd van 51 personen, die tezamen ten gevolge van den hoogen waterstand een schade van 16000 hebben. De vereeniging „Katholieke Kring" hield Woensdagavond haar jaarvergadering in het Brunogebouw, onder presidium van dr. A. J. A. Barnhoorn. De voorzitter opende en gaf een resumé van wat in het vorig jaar is ge schied In de bestuursvergadering is de nood zakelijke contributieverhooging onder de wê® gezien en een minimale verhooging zullen we ons moeten getroosten al zijn ook wij overtuigd, dat de tijden slecht zijn. Het ledental liep terug van 415 tot 256 en pro paganda zal noodig zijn. Met den wensch dat de K. K. ook in dit jaar weer aan het doel mag beantwoorden, eindigde spreker. De heer W. Tamis bracht het jaarverslag uit, terwijl hij tevens, door ziekte van den heer Cedeé de rekening en verantwoording deed. De ontvangsten waren 246.24, de uitgaven 243.90, saldo 2.94. De reken- commissie bracht verslag uit en wees er op dat men middelen moet beramen om uit te komen. De contributie werd verhoogd van 0.75 op 1 per persoon. Verschillende methoden werden aanbevolen om de contribu tie niet te verhoogen en door intensieve pro paganda het ledental op te voeren. Men had vooral het oog op de jongelui. Na bespreking werd de contributie bepaalt op 1 per jaar. De heeren J. Schuijt en P. j. Kuijpers wer den herkozen en in de vacature-J. Lengers Jbz. de heer Jac. Jansen. De praatavonden zuilen op dezelfde wijze gehouden worden. De deelname was buiten gewoon meegevallen, aL.us de geestelijke ad viseur. Geregeld kwam er een 50-tal ter vergadering en grootendeels jongelui. Bij de rondvraag werden vele wenschen gegeven om meer contact te krijgen tusschen bestuur en de parochianen. Uit het antwoord van den voorzitter kwam vast te staan dat de teruggang van het ledental niet over een, doch over vier jaar loopt en deze teruggang dient men te stuiten, daarover was men het eens. Het programma voor den winter (5 avon den per seizoen) wordt door het bestuur be kend gemaakt. Daarna sluiting. De heer A. N. K. Hopman, voorzitter van de V. V. V., gaat als zoodanig heen. Het bestuur zal met een voorstel komen om het bestuur uit te breiden tot 7 leden. Indien men geschikte bestuursleden kan vinden is daar alles voor te zeggen. De steeds uitbreidende gemeente met haar wisselende bevolking heeft wel behoefte aan wat meer leven. Doch de nieuwe bestuursleden (vac. Hopman en Driehuis) zullen werkers moeten zijn. Dit geldt ook voor de uitbreiding van het bestuur. plaats benoemd de heer Boot eveneens uit Alkmaar. Een woord van hulde aan den heer Schotsman voor het vele wat hij voor U. D I heeft gedaan is zeker wel op zijn plaats. De heer J. J- Slingerland alhier, is ie Den Haag geslaagd voor het machinisten-examen voorloopig diploma. 'Ptovinciaai 'ïlieuws Op uitnoodiging van de directie der Zui derzeewerken heeft de verslaggever van het Leeuwarder Nieuwsblad de door hem gesig naleerde overdwarsche scheuren in het be tonwerk der sluizen in den afsluitdijk met den hoofdingenieur, den heer Baars, Maan dag bezichtigd. Daarbij is gebleken, dat de scheuren, die de., verslaggever deden veronderstellen dat deze door innerlijke werking van het beton- lichaam zouden zijn ontstaan, slechts opper vlakte-scheuren zijn in verband met opzette lijk aangebrachte uitzetvoegen, z.g. krirap- sc.,euren. Het blad schrijft: „Ook waar deze uitzetvoegen niet zicht- baai zijn, b.v. aan den voet der sluistorens, verklaarde ir. Baars de daar aanwezige bar sten voor oppervlakte-scheuren en bood aan op iedere, door ons aan te wijzen plaats, deze scheuren te laten uithakken, ten e;nde aan te toonen, dat ze niet uit het inwendige voort komen Üp plaatsen, waar de granietsteenen lijs ten den indruk wekken van verzet te zijn, wordt dit veroorzaakt, doordat deze steenen in de groeve zijn uitgehouwen en niet alle precies van dezelfde maat zijn. Hier en daar wordt de schijn gewekt, als of in den betonwand overlangsche doorge- waterde scheuren loopen. Hier heeft men echter, zooals ons werd verklaard, te doen met een z.g. aanzetlijn. veroorzaakt doordat de werklieden hier het betongieten hebben gestaakt om te schaften en later met den ar- be d zijn voortgegaan. Wij hebben niet alleen den bovenbouw, doch ook den onderbouw der sluizen bezich tigd. In den onderbouw hebben wij geen scheuren kunnen aanwijzen; de uitzetvoegen eindigen hier trouwens. Het voorkomen van oppervlaktescheuren in de omgeving der uitzetvoegen en het op pervlakkig uitvallen van de vulling dezer voegen is, naar ons door ir. Baars werd ver zekerd en metterdaad verklaard, een zeer ge woon verschijnsel. Deze uitzetvoegen zijn niet, zooals men bij betonwerk meermalen ziet, van afstand tot afstand met de aangrenzende massa in ver band gebracht, doch loopen ononderbroken van boven naar beneden door. Wij kunnen dus naar aanleiding van dit onderzoek en de ons daarbij verstrekte inlich tingen verklaren, dat niemand bij het zien van barsten of scheuren in het oppervlak van VEENHUIZEN. Reeds langen tijd geleden hebben wij in dit blad de wenschelijkheid bepleit van het plaatsen van een richtingwijzer voor het doorgaand verkeer, bij de Veenhuizer brug, omdat de weg zich daar zoo verdeelt, dat men vijf richtingen uit kan, en er geen dag om gaat, dat bij de omwonenden door auto bestuurders niet naar den te volgen weg ge informeerd wordt. Thans heeft de A. N. W B. daar een zeer practische wegwijzer ge plaatst, waardoor zeker in een groo+e behoef te voorzien wordt. Bij de inwoners circuleert een adres aan den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie en Telefonie, waarin wordt aan gedrongen om in het Postkantoor alhier voor het publiek een tweede loket open te stellen, ten einde tegemoet te komen aan het ongerief voor het publiek, dat men des morgens onge hoord lang moet wachten voor het ééne lo ket, waardoor alle post- en geldzaken door één ambtenaar moeten worden behandeld. Het komt meermalen voor dat de wachtzaal te klein is en dat het publiek in de gang en vóór den ingang van het Postkantoor zijn beurt moet afwachten. De te Bergen aan Zee gestationneerde rijksveldwachter-brigadier-titulair J. Dijk stra, is met ingang van 1 November 1.1. over gep'aatst naar Castricum. Tegen iemand uit Amsterdam die huis vredebreuk pleegde bij een bewoonster van de Dorpsstraat is proces-verbaal opgemaakt NIEUWE NIFDORP. 'Ten verzoeke van de Erven R. Rezelman is Woensdagavond in de Prins Maurits al hier ten overstaan van Notaris H- de Boer te Hoogwoud een burgerwoonhuis met tuin groot ongeveer 10 Are publiek verkocht. Kooper is geworden de heer A. Peere oom, alhier, voor de som van 2175. BOVENKARSPEL. Gisteren herdacht mej. Antje Clay den dag waarop zij voor vijftig jaar In dienst tra j dr. Van Balen Blanken, geneesheer te Span broek, thans rustend geneesheer te Boven- karspU. HENSBROEK. Bij de op 2 Nov. gehouden verhuring van wei- en bouwland in eigendom bij de herv kerk alhier bleek niet veel animo te be staan. Van de vijf te huur aangeboden per- ceelen werden 4 door het kerkbestuur ge houden en perceel vijf gelegen te Obdam en in huur bij P. Groot aldaar en groot 32 snees bleef in handen van denzelfden huur der voor 90 voor den tijd van twee jaar. Door het bedanken van den heer Schots man als leider van onze Gymnastiekvereeni- ging door drukke werkzaamheden is in zijn Woensdag vergaderde de raad onder voorzitterschap van den heer J. <ie Moor, burgemeester. Eenige mededeelingen en ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens werd op een verzoek van J. Grootes te Burgerbrug om ontheffing van hondenbelasting gunstig beschikt. Afwijzend werd beschikt op een dergelijk verzoek van C. Strooper te 't Zand. Een voorstel van B. en W. om te besluiten tot onbewoonbaarverklaring van de woning, plaatselijk gemerkt B 12 en gelegen aan den Ruigenweg te Burgerbrug, werd na eenige bespreking „in comité'' behandeld. Volgde benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school te St. Maartensbrug, ter vervuiling van de vacature-mej. P. A. Visser. De voordracht luidde: 1. mej. A. M. J. A. van Schaik te Alkmaar, 2. mej. A. M Jellema te Haarlem. 3. mej. J. W. Broeder te Schagen. No. 1 van de voordracht werd benoemd. Een voorstel van B. en W. tot wijziging en opnieuw vaststelling van de in de raads vergadering van 28 Juni vastgestelde veror dening tot aanvulling van de verordening tot afwijking van bepalingen der winkelsluitings wet 1930 (Stbl. no. 460) werd aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd besloten de belooning van het personeel der brandspuit te bepalen als volgt: voor de eerste 5 uren 1 per uur en voor de daarop volgende uren 0.70 per uur. De minister besloot goed te keuren, dat voor net tijdvak van 30 October 1932 t/m 1 April 1933 aan ondersteunde werkloozen een brandstoffenbijslag van ten hoogste f per gezin per week wordt verstrekt. De minister is bereid in de brandstoffen- bijslagen toe te kermen aan werkloozen die ingevolge de gesubsidieerde rijkssteunregeling worden gesteund, eenzelfde rijksbijdrage te verleenen als in de overige kosten van steun verleening. Naar aanleiding van een en ander stelden B. en W. voor, om het „orgaan voor steun verlening aan werkloozen" te machtigen een brandstoffenbijslag van ten hoogste 1 per gezin per week te verstrekken aan onder steunde werkloozen. Dit voorstel werd aan genomen. Vervolgens werd een voorstel van B. en W om de werkloozen, die nog geen jaar in de gemeente wonen, niet onder de steunregeling te doen vallen, aangenomen. Een voorstel van B. en W., om, behoudens goedkeuring van den minister aan het polder bestuur, molenmeesters en aan particulieren, voor het doen uitvoeren van buitengewone werkzaamheden (baggerwerk enz.) een ver' goeding van ten hoogste 60 pCt toe te ken nen in de loonen, uitbetaald aan bij deze werkzaamheden geplaatste werklooze ar beiders, werd aangenomen. Een verzoekschrift was ingekomen van den heer H. Kistemaker en 5 anderen om een tegemoetkoming in de kosten van vervoer per auto naar en van hun werk in den Wie- rlngermeerpolder. Besloten werd aan adres santen tot wederopzeggens toe een tegemoet koming te verleenen van 1 50 per persoon per week, behoudens goedkeuring van den minister van Binnenlandsche Zaken. B. en W. hadden een tegemoetkoming van 3 per persoon per week voorgesteld, welk voorstel werd verworpen. Overeenkomstig het voorstel van B en W werd besloten aan Ged. Staten te verzoeken vrijstelling te verleenen van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening voor de o. l.-scholen te Burger brug. St. Maartensbrug en 't Zand. Een voorstel van B. en W. Inzake het sluiten met de gemeente Helder van een over eenkomst betreffende toelating van leerlingen uit Zijpe tot den cursus in oude talen te Den Helder werd verworpen uit overweging, dat de leerlingen, die oude talen willen studeeren daarvoor naar het gymnasium te Alkmaar kunnen gaan Zij worden dan als toehoorder beschouwd. En de gemeente zal dan niet in de kosten behoeven bij te dragen. Het volgen van den cursus te Den Helder daarentegen zou pl.m. 274 per leerling kosten. Hierna werd aangenomen een voorstel van B. en W. tot wijziging en opnieuw vaststel ling van de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bevolking van de veldwachters der gemeente Zijpe. (Voor het bezit van het politie-diploma zal geen extra toelage worden toegekend). De begrootingen van het Algemeen Wees huis en die van het Algemeen Armbestuur beiden van den dienst 1933, werden goed gekeurd. Daarna werd behandeld de gemeente- begrooting voor 1933, waarbij B en W. voor stelden: Op de jaarwedden van de geineente-ambte naren, voor zoover deze door den gemeente raad worden vastgesteld, een tijdelijke kor ting toe te pasen (omtrent de hoegrootheid dezer korting bestond in B. en W. geen over eenstemming.) Ten aanzien hiervan werd besloten met 8 tegen 3 stemmen (de S. D. A. P -ers stemden tegen) bovenbedoelde jaarwedden te ver lagen met 12 pCt. van de met f 500 vermin derde bedragen dier wedden. De aan de afd. „Zijpe-Callantsoog" van het Witte Kruis toegekende subsidie van f 50 per jaar met ingang van 1933 met 25 te verlagen en alzoo te bepalen op 25, werd aangenomen. Aan de commissie voor den legwedstrijd te Beemster voor het jaar 1933 een subsidie van 15 te verliezen, werd aangenomen. Van het batig slot van den gewonen dienst van de gemeenterekening over 1931, groot f 33009.37. een bedrag van 12000 over te schrijven op den dienst 1932. Goedgevonden Voorts werd ten aanzien van de begrooting besloten om aan Ged Staten te verzoeken, de salarissen van de ambtenaren van den burgerl stand van Zijpe te verminderen met 10 pCt Overigens werd de begrooting vastgesteld. zooals zij door B. en W. was aangeboden Vastgesteld werden verordeningen op de heffing en invordering van 80 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de ge jouwde- en 10 opcenten voor de ongebouwde eigendommen. Eveneens werden vastgesteld verordenin gen op de heffing en invordering van 80 op centen op de hoofdsom der gemeentefonds belasting. Ten slotte werd vastgesteld een wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1932. De Snip (uitreis) te Rangoon geland. AMSTERDAMS LUCHTHAVEN- MEESTER NAAR INDIE. Met de „Ijsvogel" heen en weer. Hedenochtend vertrekt de „Ijsvogel" van Schiphol naar Indië. Aan boord bevindt zich 261.718 K G. post, 5,4 K G. pakketpost en 32.030 K.G. lading. Als passagier gaat mee naar Batavia onze Amsterdamsche luchthavenmeester, de leer U. F. M. Dellaert. Dit is de eerste keer dat de man, die de ver antwoording heeft op het beginstation van onzen Indië-dienst, deze reis maakt. En daar om is dit een belangrijke gebeurtenis. Want de heer Dellaert gaat, om op al die vlieg velden langs de route ondervinding en nieu we indrukken op te doen. Om vergelijkingen te maken, waarmede hij bij zijn thuiskomst dan later weer zijn voordeel zal kunnen doen om onze Amsterdamsche luchthaven meer nog dan tot nu toe reeds het geval is, te maken tot een hyper-modeme inrichting, tot een voorbeeld. De heer Dellaert wien door de gemeente verlof is verleend deze reis in zijn vacantie te ondernemen zal met hetzelfde vliegtuig terugkeeren, zoodat uil en thuis een kwestie zal zijn van omstreeks een maand. instellingen van onderwijs die ons land be zit, waardoor het overbodig is onze kinde ren naar het buitenland te sturen. Ook hier dus propaganda voor „Nederlandsch fabri kaat". De redactie heeft deze zaak grondig gedaan door een aantal onderwijsdeskundi gen bij uitstek aan het woord te laten. Dr. C. P. Gunning opent het nummer met een lofrede van ons Nederlandsche onderwijs en de Nederlandsche scholen. Na hem volgt Dr. A. de Vletter, de rector van het Kenne* mer Lyceum, terwijl Frits van Raalte op aan trekkelijke wijze de voortreffelijkheid van het Nederlandsche fabrikaat óók op onderwijs gebied bepleit. Het met zorg geïllustreerde nummer, dat veel wetenswaardigs over tal van onderwijsinstellingen bevat, zal vele ouders met schoolgaande kinderen een steun zijn bij het kiezen van een nieuwe woon- plaats. Hen- SINT PANCRAS (October). Gehuwd: Gornelis de Groot en driekske Boer. Overleden: Maria Smit, ongehuwd, oud 63 jaar. „ONS NEDERLAND". Waar een goede school is, is een goede woonplaats. Met een fleurige jongenskop op den om slag verscheen het jongste nr van Ons Ne derland, het orgaan der Alg. Ned. Ver. v. Vreemdelingenverkeer. In dit nummer heeft Ons Nederland de aandacht gevestigd op een speciaal gebied, namelijk op de uitstekende EGMOND-BINNEN (Oct.) Geboren: Adrianus Wilhelmus z. van J. A. Apeldoorn en A. G. Liefting. Aga- tha Maria d. v. P. Smit en M Schuit. Adrianus Johannes z. van A. Admiraal en C. A. Levering. Johannes Arnoldus z. van Hendr. Levering en C. A. Dongelmans. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Hopman te Schoorl en Catharina Dirkson. Johannes Franciscus Maria Kramer en Ma ria Josephina Vluggen (ondertr. te Meers- sen). Getrouwd: Franciskus Gerardus van den Berg en Cornelia Maria Zoon. Jo hannes Cornelis Hopman te Schoorl en Cat harina Dirkson. Overleden: Gerardus Theodorus Joze fus Egbers, 42 j., overl. te Alkmaar. AKERSLOOT (October. Geboren: Pieter, z. v. P. Broersen et B. van der Gulik. Mathheus, z. v. W. Krom en A. van Dijk. Getrouwd: H. Kleijn te Velsen en F. de Kroon. Ondertrouwd: Jan Zweeris en Hendrika Blokker. Overleden: P. Ootjes, oud 29 jaar, wonende te Alkmaar. S. Root, oud 64 jaar, overleden te Zuidlaren. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 Necierl L. 32 4K Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij, Cert. v, 1000, Koloniale Bank Ned, Ind, Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Ace. Nederl Ford Philips Gloeil, Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab i t AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. a Union Pacific a Wabasb 'Exdividend fExclaim. Vorige koers 1028/s 101% 101 '/i6 70 62»/» 60% 97% 43»/, 20% 65% JVi 115 126% 113»/, 14 17% 2% l'^/io 3», 3»/s 3S«/i« 5'/i« *V.6 9 1761/g 115 47»/» 32 00 124 14 77'/, 125 133'/, 81 t>vis Koers van heden te: pl.m. 1.45 PROLONGATIE Vorige 62V, 20 25 22 2%0 4'/, 4 19% 15% 611/4 146'/, 18 117 130®/, 4'% ®9/i« 63'/, 2% koers 1 43 129% 113% 1751-»/ pl.m. 1.30 70 13 60 42% 64'/, 4'A 115 12:91 113-7, 13'/, 17% 2 17% 338/9 5% 4'/, 75%. i 118 82 46'/, 122 14 77 137-6% 80 6% 6%-'/, 61'/, 20 25 23 2% 19»/, 143 18% 1181/, 132-3'/, 38% 8 60'/, H dO. Heden 1 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 129% 113%. 178%-) 128)-% 17%-f 175'/, 137).8) f'/io 61%-3 6 62'/, 143 137%-S 6i 6%g i pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië i t Vorige koers 8.27 59.02'/, 9.76% 34.56'/, 47.92 43 10 335 2 40 3% Koei s op heden 2 uui 8.18 59.01 9.76% 34.59 47.93 42 80 43 00 41 80 2.48% 12 79

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9