Agenda LUXE VERHUUR JAC. MET D. E. C. I Alcmaria I %iUicaties !Puwmciaal Tlieums WeerAeddht ZONDAG a.s. 2 uur bergen. HOORN. DE AFSLUITDIJK GESLOTEN. ST. PANCRAS. De geasphalteerde Bovenweg opengesteld. KOEDIJK. OTERLEEK. BEVERWIJK. vori«Dmara,jd" .taSJSkSC RUIME WAGENS BILLIJKE TARIEVEN AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. TEL. 572—873 ALKMAAR SCHAGEN. LANGENDIJK. NIEUWE NIEDORP. NOORDSCHARWOUDE. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maancag en Dinsdag half 8. hoofdnummer Das Lied einer Nacht (rom.), hoofdrollen Jan Kiepura en Magda Schneider. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 uur en half 5. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Fraulein falsch verbunden (operettefilm), hoofdrollen Magda Schneider, Joh. Riemann en Trude Berliner. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopenae voorstellingen. Stedelijk Museum Breeds K eiken dag van 912 en 1.303.30, Zate dag van 91 geopend; Zondag gesloten. Zaterdag 5 November. 8 uur, de Harmonie, jubileumconcert door de arb.-muziekvereen. „Excelsior". 2 uur, De Unie, ledenvergadering van de afd. Alkmaar der Maatsch. t. bev. der Toon kunst. Zondag 6 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „De koningin van Mont Martre", door de Alkm. operette- en orkestvereeniging. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenomen de besluiten van den Raad der gemeente waarbij zijn vastgesteld: le. Verordeningen tot wijziging der ver ordening, regelende de inrichting der ge meentepolitie (Raad 30 Juli 1931 en 21 JuL 1Q32, Gemeentebladen nrs. 1308 en 1309); 2e. Verordening tot wijziging van de ver- oruening, regeende het heffen van school- gelden voor het onderwijs aan de Gemeente lijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs en de Gemeentelijke school voor Uitgebreid Nijverheidsonderwijs (Raad 21 Juli 1932, Gemeenteblad Nr. 1310); 3e. Verordening op de arbeidsbeurs der gemeente Alkmaar (Raad 13 October 1932, Gemeenteblad Nr. 1311); 4e. Verordening tot wijziging der veror dening op het Gemeentelijk Bureau voor Sociale zaken (Raad 13 Oct. '32, Gemeente blad nr. 1312); 5e. Verordening tot vaststelling van het getal der gemeentelijke scholen, waarin ge woon en uitgebreid lager onderwijs wordt gegeven (Raad 30 Juni 1932, Gemeenteblad Nr. 1314). Deze verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der bosten, verkrijgbaar. Alkmaar, 5 November 1*32. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DRAMA TE HEERLEN. In den nacht van Donderdag op Vrij dag heeft zich een familiedrama afge speeld aan de Kasteellaan te Heerlen ten huize van den mijnwerker K. van de H. Tot voor eenigen tijd woonde bij deze zijn ongehuwde broer Willem in. Deze was werkloos geraakt en mede door an dere omstandigheden was Willem door K. v. d. H. de toegang tot diens woning ontzegd. Niettegenstaande het verbod drong W. v. d. H. des nachts meermalen stil in de woning binnen om zich dan op een zolderkamer schuil te houden. Eenigen tijd geleden was tegen Wil lem reeds een proces-verbaal opge maakt wegens huisvredebreuk. In den genoemden nacht, toe.. K. v. d. H. in de mijn werkzaam was, drong Willem weer de woning binnen. De vrouw en kinderen vluchtten het huis uit, omdat de man dreigde „dat er iets gebeuren ging". De vrouw en kinderen begaven zich naar in de nabijheid wonende familie leden. Van hieruit waarschuwde men den man op de mijn, die zich dadelijk naar zijn woning begaf. Daar vond hij zijn broer te bed op de zolderkamer. Naast het bed stond een bijl. Toen Wil lem den ander zag, sprong hij op den grond en wilde Karei met een groot broodmes een steek geven. De ander ving den steek met de bijl op en met de ze bijl gaf de man toen den aanvaller, die woest toestak, een slag op den arm. Toen Willem nogmaals poogde om met het broodmes te steken, sloeg K. v. d. H. in zijn woede den ander met de bijl op bet hoofd. Badend in zijn bloed zakte Willem ineen. K. v. d. H. dacht, dat hij zijn broer had gedood. Hij vluchtte weg, gne naar de mijn, haalde zijn loon en bracht dit bij zijn vrouw. Daarna meld de hij zich zelf bij de politie aan. De Heerlensche recherche stelde onmiddel lijk een onderzoek in. In levensgevaar lijken toestand werd het slachtoffer op aanraden van dr. Dahmen naar het St. Josephziekenhuis overgebracht, waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Nadat proces-verbaal is opgemaakt, werd K. v. d. H. weer vrijgelaten. De toestand van W. is ernstig. UITKEERING ZUIVELPRODUCTEN. Basis thans 1.66 cent per K-O. melk met vetgehalte 3.20 pet. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat ingaande Zondag 6 November tot nadere aankondiging de uitkeering op alle tot zui vel- of melkproducten verwerkte melk is vast gesteld op basis van 1.66 cent per K.G. melk met een vetgehalte van 3.20 pCt. Deze uitkeering stemt overeen met 46.20 cent per K.G. melk met een vetgehalte van 3.20 pCt. Deze uitkeering stemt overeen met 46.20 cent per K.G boter en 55 cent per K.G. melk vet. De wijze van vaststelling der uitkeering blijft voorloopig geschieden over het in de Voorverkoop bij Hartland en Porssius. producten aanwezige melkvet. Daardoor zal bv bij verwerking van melk op boter zoodanig dat uit 100 K.G. melk met 3.20 pCt. vet 3.60 K.G. boter verkregen wordt de uitkeering hierop 3.6 X 0.462 1.66 per 100 K.G. bedragen. VERKEERSONGEVALLEN. Wandelaar door auto aangereden. Wagen verdween in de duisternis. Gisteravond te ongeveer zeven uur, toen de circa 73-j'arige heer Wansink, uit Twello, met zijn echtgenoote langs den rijksstraatweg al daar wandelde, werd het echtpaar plotseling echterop gereden door een auto, die met groote snelheid in de richting Apeldoorn reed. De heer W. werd met een hevigen slag op zijdeg esiingerd en bekwam daarbij zulke ernstige verwondingen, dat hij korten tijd daarna aan de gevolgen overleed. Voorbijgangers vonden het echtpaar, waar van de vrouw, die ongedeerd gebleven was, begrijpelijkerwijze geheel overstuur was, aan den kant van den weg tegen een heg. Een ge roepen genëesheer constateerde bij het slacht- offer een zware schedelbreuk met -doodelijk gevolg. Vast staat, zegt de Tel., dat het echt paar W. geheel recht en op het rijwielpad heeft geloopen. De bestuurder van den auto, die den schok moet hebben waargenomen, is doorgereden. De politie heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. HET PEIL VAN HET IJSELMEER. Officieuze mededeeling. Het Haagse Correspondentie Bureau voor Dagbladen is gemachtigd het volgende mede te deelen: In de laatste dagen zijn in verschillende dagbladen artikelen en berichten verschenen, welke den indruk zouden kunnen wekken, als zou het met het oog op de belangen der lands verdediging voor de afgesloten Zuiderzee wettelijk vastgestelde peil van 0.13 M.N.A. P. oorzaak zijn van het waterbezwaar, het welk thans in verschillende gebieden rondom de Zuiderzee wordt ondervonden. Ter voorkoming van misvattingen ten deze zij echter opgemerkt, dat door omstandig heden, waaroo de minister van Defensie geenerlei invloed vermag te oefenen, sedert de maand Augustus van dit jaar het peil van de afgesloten Zuiderzee niet onaanzienlijk hooger is dan het hiervoren vermelde wettelijk peil. Voor de belemmering van de afwatering der omringende gebieden behoeft men in het algemeen geen vrees te koesteren bij een peil van 0.13 M.N.A.P., aangezien dit peil overeenkomst met den gemiddelden laagwa terstand. OP REVOLVERSCHOTEN ONTHAALD. Toen men zocht naar een ontvluchte huisgenoote. De rechtbank te Winschoten heeft den 18-jarigen G. Dlandbouwer te Veele, die 21 October j.1. terecht stond ter zake van het lossen van revolverschoten in den nacht van 14 op 15 Juli j.1. op den reeds bejaarden E. H., die op het erf bij verdachte naar een ontvluchte huisge noote zocht H. werd in den buik ge troffen en overleed aan de gevolgen tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. LIJK GEVONDEN IN EEN ONBEWOOND HUIS. Een beambte van de Amsterdamsche gas fabrieken begaf zich gisterochtend naar een leegstaand perceel in de Pieter van de Does straat aldaar om daar eenige werkzaam heden aan de gasleiding te verrichten. Hij vond in het perceel de keuken gesloten en bemerkte een sterke gaslucht. Daarna heeft hij de politie gewaarschuwd en toen deze, spoedig daarna ter plaatse gearriveerd, de keukendeur forceerde, vond zij het lijk van een naar schatting 45 a 5C-iarig manspersoon. Op het lijk werd een briefje gevonden, waarop de naam Slingerland staat. De politie heeft kunnen vaststellen, dat de man eenige nachten heeft vertoefd in het nachtverblijf „Metropole". Wie de man is, weer zij echter nog niet. MALAISE IN DEN SCHEEPSBOUW. Ontslagen bij P. Smit Jr. te Rotterdam. De Scheepswerf en Machinefabriek P. Smit Jr. heeft behalve een aantal arbeiders ook een deel van haar administratief personeel ont slagen. De werf heeft zeer weinig werkgelegenheid en werkt thans met minder arbeiders dan tijdens de staking. Van de arbeiders die tij dens de staking gewerkt hebben zoowel als van die toen gestaakt hebben en die na dien zijn teruggenomen, zijn velen naar huis ge zonden. LOONSVERLAGING IN HET BOUWBEDRIJF. Adres van den Nederlandschen Bond van Bouwondernemers. Be zwaren tegen den afloop van de onderhandelingen. Het bestuur van de Nederlanaschen Bond van Bouwondernemers heeft een adres gezon den aan den minister van binnenlandsche zaken, naar aanleiding van den afloop van de onderhandelingen omtrent de loonsverla ging in het bouwbedrijf. Adressant wijst erop dat deze onderhande lingen van werkgeverszijde werden gevoerd door vertegenwoordigers der aannemers, wat scherp is uitgekomen in eene gecombineerde vergadering, gehouden op 23 Aug. j.1., waar aan de vertegenwoordigers van de bouwvak patroons en bouwondernemers werd verzocht de vergadering te verlaten, waarna de overige patroons, de aannemers met de werk nemersbest uren over loonsverlaging gingen onderhandelen Adressant wijst erop, dat de particuliere louwondernemers, bijkans 85 pCt. van de woningproductie leverdende aannemers maakten in hoofdzaak utiliteitswerken enz. De regeering heeft niet een bedrag voor utili teitsbouw, doch voor woningbouw beschik baar gesteld. Door de keuze van de met de regeering onderhandelende groepen is dus deze eigenaardige situatie ontstaan, dat de meest belanghebbende partij, nl. die der bouwondernemers, van die onderhandelingen zijn uitgesloten en de overeenkomst is geslo ten met de minst belanghebbende groep. In verband hiermee gelooft adressant, dat de op loonsverlaging gerichte geste der re geering, het gevaar in het leven roept, dat slechts werknemers en aannemers zichzelven hebben bevoordeeld, terwijl een feitelijke ver laging van de loonen niet is tot stand ge bracht. Bovendien zijn zeer belangrijke groe pen als stucadoors, schilders enz. niet in de regeling betrokken. Het z.g. contract-loon (eer. „uur'-loon) werd na overleg tusschen bedoelde partijen en onder goedkeuring óer regeering met circa lYi pCt. in naam verlaagd, waai tegenover de regeering zeer belangrijke concessie aan de werknemers deed. BRAND IN EEN TIMMERFABRIEK TE LEIDEN. Te Leiden is gisteravond door onbekende oorzaak brand uitgebroken hl de timmer fabriek van de gebr. Stikvoort aan den Room- burgerweg. Van de uit drie gebouwen be staande fabriek brandden er twee totaal af, en wel een gebouw waarin zes machines waren ondergebracht, en een loods welke als kantoor en bergplaats van materiaal dienst deed. Een leege loods bleef behouden. De schade aan de gebouwen, eigendom van de N. V. Maatschappelijk Bezit te 's-Gravenhage, welke op 1000 wordt geraamd, wordt door verzekering gedekt. Of de machines, mate riaal enz., waarvan de schade ruim 12.000 zal bedragen, verzekerd zijn, is niet bekend. EXPORT-CREDIETGARANTIES. Naar wij vernemen, heeft de rijkscommissie van advies voor export-credietgaranties aan den minister verslag uitgebracht van hare werkzaamheden over bet eerste jaar. Hieraan wordt ontleend, dat de commissie in de eerste plaatst tot taak had in overleg me de Neder- landsche crediet-verzekeringmaatschappij te Amsterdam een regeling te ontwerpen voor gedeeltelijke herverzekering van bepaalde posten door den staat. Deze regeling is inmid dels tot stand gekomen. Wat de gewone han delstransacties met buitenlandsche afnemers betreft, werd tot dusver weinig gebruik van de regeling gemaakt. Dit ligt gedeeltelijk aan de omstandigheid, dat het nut eener credietverzekering hier te lande nog door betrekkelijk weinigen wordt ingezien. Het ligt voorts in de rede, dat bij alle invoerbelemmeringen de invoering van de regeling voor export-crediet-verzekering van staatswege geen verandering vermocht te brengen. Zooara echter die belemmerin gen opgeheven worden en onze export op het buitenland zich weer kan uitbreiden, zal mo gelijk door belanghebbenden ook een sterker beroep op de regeling worden gedaan. Door de regeling werd tot dusver geen bepaalde werkverruiming van eeriig belang berefkt. In totaal werden 16 posten bij het rijk her verzekerd, of voor herverzekering aanvaard met een miximaal risico (bij totaal verlies) voor het rijk van 1175055.19. KORTE BERICHTEN. De recherche te Leiden heeft aange houden een man uit Haarlemmermeer, die op een vervalschten wisse! groot 1000, aange boden aan de N.V. Incassobank, f 180 had geïnd. In de laatst gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente werd besloten, in verband met de eventueel aan deze gemeente te verleenen Rijkssubsidie in de kosten der werkverschaffing, bij den Minister van Bin nenlandsche Zaken pogingen aan te wenden ten einde het uurloon van de arbeiders ver hoogd te krijgen. Deze pogingen hebben succes gehad, daar thans van genoemden Minister bericht is ont vangen dat bij nader overleg is besloten het gemiddelde uurloon te bepalen op 35 cent en de vergoeding voor regenverlet op 28 cent per uur. HETLOO. In de Commissie voor Werkverruiming (benoemd door den raad en de organisaties) zijn door de S. D. A. P. en R. K. Volksbond aapgewezen de heeren A. de Gier en P. J Kraakman. Naar men ons mededeelde zullen de werk- loozen die deze week geen werk konden krij gen, dadelijk voor steun in aanmerking ko men. Dezer dagen is bericht, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag ijzeren platen ge stolen zouden zijn. Voor de opsporing der daders zou een prijs uitgeloofd zijn. Men meldt ons, dat dit bericht op een ver gissing berust omdat de platen gebruikt wa rend oor volk van een anderen aannemer en zoodoende verplaatst waren. Er is dus geen sprake van diefstal geweest. 'De directie van de Levensverzeke- rir.gs Maatschappij opgeri.'ht door het N. O. G te Amsterdam, is bereid op na der omschreven voorwaarden aan deze gemeente een 5 geldleening te ver strekken, groot 150 000 tegen een koers van 98 In de Leeuwarder Courant lezen wij over den weg op den Afsluitdijk en de toegangs wegen het volgende: „De heer Geers (ingenieur bij de werken op het Kornwerderzand) nam ons gisteren in zijn auto mee den dijk langs zoo ver het mogelijk was, dat was ter hoogte van de het laatst gedichte geul van den Vlieter. Daar waren straatmakers bezig de klinkers te zet ten in twee nog onvoltooide vakken, een van ongeveer 25, een ander van plus minus 70 meter. Met dien arbeid kan men vandaag of morgen gereed zijn, maar wellicht duurt het dan nog even voor het verkeer wordt toege laten. Er moet hier en daar nog iets aan de bennen afgewerkt worden en bovendien moet de omlegging bij den Oever, door welk plaatsje eenige al te scherpe en nauwe bochten in den oorspronkelijken weg zijn, worden voltooid. Van begroeiing der bermen is voorloopig nog geen sprake; de zoute zee klein moet eerst een poos aan weer en wind zijn blootgesteld, voor men er gras op kan zaaien. De overvloedige regen bevordert het ontziltingsproces natuurlijk. „Intusschen zijn het niet deze „weeke ber men", die de toelating van groot doorgaand verkeer zullen verhinderen; de weg over den dijk is zoo breed, dat niemand in de bermen behoeft te verzeilen. Het gevaar schuilt in de toegangswegen, vooral van den Frieschen kant. De weg over Wieringen is niet fraai, maar overal breed genoeg als de omlegging bij den Oever voltooid zal zijn. De weg over Zurich naar Harlingen is echter zeer smal en heeft daarbij zulke zachte bermen, dat men kans heeft, indien men er bij uitwijken op verzeild raakt, weg te zakken, vast te loo pen of om te slaan. Het zou niet verantwoorr zijn over zulk een weg( die bovendien een abominabele entrée in Harlingen heeft) reeds dezen winter druk verkeer met breede en zwa re autobussen vrijelijk toe te laten. „Vandaar dat de route LeeuwardenAm sterdam voor het practische verkeer nog niet over den Afsluitdijk zal kunnen leiden Men zal hem nu binnenkort, tegen betaling van een zeker offer aan het Crisis-comité bii het bereiken van den Afsluitdijk, mogen beri den geheel op eigen risico echter en alleen over dag. Doch men poge vooral niet, „de eerste te zijn", vóór de openstelling van den Af sluitdijk onder het gemelde voorbehoud is gepubliceerd. De slagboom bij de draaibrug in het Kornwerderzand blijft onherroepelijk gesloten voor dergelijke pioniera" 'De Bovenweg is thans gereed geko men, e»en pracht wegdek met aan beide zijden klinkers. Een verbetering zouden we kunnen zeggen als wij nooit hadden voorzien dat op ons dorp zou komen, een weg waar de gemeente trotsch op kan zijn. Overal waar het noodig was is opruiming gehouden van boomen ach teruitzetting van hekken, enz. De boo men zijn langs den weg om de anderen verwijderd, in één woord 't is een pracht weg. De bocht bij de herv kerk is welis waar niet geasphalteerd doch beklin- kerd. De bocht van den w eg is zeer ver beterd. De wegbouwers heben getoond hun vak te verstaan. Nu de Twuyverweg nog en St. Pancras is voor het moderne vervoer ingericht. Voor den Onderweg waar het vervoer steeds langs werd. geleid, werd het ech ter meer dan tijd. Dit smalle straatje was niet gebouwd voor de groote ver voermiddelen van thans en verkeert nu in een slechten staat. De vele regens hebben hi,er wel een handje aap gehol pen. Ingekomen personen. Cornelis Oud van Oudorp. Grietje Zeeuw van Den Helder. Martin Hofma van Heiloo. Cornelis Dokker en echtg. van Zuid-Scharwoude. Johannes Masteling en gezin van Warmenhuizen. Dirk Dijk stra van Zijpe. Henri Bonne en echtg. van Putten. Adriaan Cornelis Riekwel van Schoorl. Vertrokken personen Cornelis Couvert naar Oterleek. Simon Stam naar Oudkarspel. Nicolaas Klaase naar Heiloo. Maartje de Geus naar Alk maar. Jitgaande van het bestuur der huisvlijt- vereeniging zal een cursus in mandoline-spd worden gegeven. Een daartoe gedane oproep heeft voldoende resultaat opgeleverd. Het ligt in de bedoeling de leiding op te dragen aan een bevoegd leeraar. Het wordt den leerlin gen zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt, daar de lessen gratis zijn, zoodat alleen 'n instru ment behoeft te worden aangeschaft. We zul len hopen, dat het bestuur veel genoegen zal beleven van deze mooie daad, doordat de cursisten de feestavonden der vereeniging met hun spel kunnen opluisteren. Vrijdag vond een commissievergadering E laats van den raad, uitgezonderd de wet- ouders, teneinde de begrooting 1933 te on derzoeken. Op zichzelf niets bizonders om te vermelden, doch wel vermeldenswaard is, dat dit samenviel met de verjaardag van den nestor, den heer S. Heringa De jubilaris had de aardige attentie door een tractatie, welke op hoogen prijs werd gesteld, een fees telijk karakter aan dit samenzijn te geven. Zelfs zagen we alle raadsleden zeer broeder lijk een pandourtje leggen. Namens den raad overhandigde de heer Jb. de Boer Czn. met een geestig speechje den nestor een aardig heidje, waarvoor deze hartelijk dank zegde. Alhier is op 57-jarigen leeftijd in het Roode Kruis Ziekenhuis overleden de heer R. I. Zuidema, in leven onderwijzer aan de M. U. L. O. inrichting hier ter plaatse gevestigd. Wijlen de heer Z. behoorde hier tot de oudste onderwijzers en trad bij eventu- eele vacatures telkenmale als waarn. hoofd op. Als opvoeder der jeugd, doch ook bui ten de school genoot hij aller achting. Als drankbestrijder leverde hij dik werf pittige gedichtjes aan de te Bever wijk verschijnende nieuwsblaadjes, wel- Ke gedichten bekend stonden onder de benaming van „beukenootjes". .uGeeeL°SmirChie<" naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772 0 mM. *t Valencja. Laagste barometerstand 750.4 mM. te Isa- fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 6 November: Zwakke tot matige wind, uit Noordelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt, droog weer, kouder. Overzicht. Het depressie-gebied werd door de krachti ge drukstijging in het Westen naar het Oos ten gedrongen. De kernen liggen thans bo- ven Zuid-Zweden en in de Golf van Biscaye. Een langgerekt gebied van hoogen lucht- druk, dat van de Azoren tot de Noorsche zee reikt en zich tijdelijk verbindt met dat in Fin land, scheidt het opvullend depressie-stelsel in het Oosten en Zuiden van een nieuw, ten Westen van 25 gr. W. L.. waarvan de eer ste kernen gisteravond IJsland passeerden met regen en zachter weer. De winden uit Noord braqfiten flinke afkoeling in Schot land, Ierland en Engeland tot in het Ka- naai. In Noord-Zweden vriest het al eenige dagen hard. Met het oog op het feit. dat de luchtdrukstijging in Engeland spoedig zal eindigen en nieuwe belangriike dalingen nog niet te voorzien ziin, zal het weer waar schijnlijk eenigen tijd zijn rustig karakter be houden en zonnig en zacht blijven. De heer I. Roos, onderwijzer aan de U. L. O. School te Schagen, is als zooda nig benoemd te Borculo. De heer Jb. Kool, besteller bij den Post- en Telegraafdienst alhier word! overgeplaatst naar Monnikendam. De melkprijs is te Schagen thans op 10 cent per liter gebracht. In twee maanden is de prijs hierdoor met 3 cent verhoogd. 'We vernamen dat de besturen van den L. T. B., den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond en den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers, een be spreking hebben gehouden met verte genwoordigers der Kamerfractie? over het ontwerp-steur.wet voor den tuin bouw. De resultaten waren over het al gemeen bemoedigend omdat de bezwa ren van de zijde der tuindersorganis ities naar voren gebracht, voor een goed deel door genoemde vertegenwoordigers wer den onderschreven. 'Voor het In- en Verkoopbureau van de provincie, dat ten doel heeft den aan- en verkoop van tuinbouwproducten die den vastgestelden minimumprii. niet opbrengen, te regelen, is gelukkig nog geen werk, daar de aan de veilingen bestede prijzen nog uitgaan boven de laagst gestelde prijzen Men vreest ech ter dat het zijn diensten wel zal moeten verleenen als de aanvoeren grooter wor den. Moge de vrees niet bewaarheid worden. 'Als gevolg van de drukte met het kool binnen halen is de werkloosheid aanmerkelijk verminderd, oor het ver schaffen van werk in den vorm van modderen of baggeren is dus nu minder aanleiding Binnen een paar weken zal dit echter wel weer noodzakelijk blijken, te meer daar het te vreezen is dat op de fabrieken ook minder werk zal komen. Het Woensdagavond in publieke vei ling verkochte burgerwoonhuis van de Erven Rezelman, dat door den heer A. Peereboom werd gekocht, is thans uit de hand gekocht door den heer Tj. Druif, alhier. Voor den cursus Eerste hulp bij on* gelukken van het Witte Kruis hebben zich ongeveer 20 deelnemers opgegeven- De cursus vangt aan op 18 Novemb® a.s. en wordt gehouden ten lokale den heer Schoenmaker. Leider van den cursus is weer de heer Stoutjesdijk- De Vara-frontactie heeft 73.40 opgeleverd. Het gemiddelde P uitgezet couvert bedraagt 0.80. Dat er meermalen door onVF°^. zichtigheid verkeersongevallen 8e n ren komt herhaaldelijk voor. Zoo war»j wij er dezer dagen getuige van dat opgeschoten schooljongen fietsende n 3 medepassagiers vervoerde. Het g beurde bij „Concordia". De auto moest een paard en wagen passeeren^ liet nog een kleine ruimte over, w!Kl van de schooljongen gebruik uaaakt* o*

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2