Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. £and: w Jxiiaêxww Jkovwdaal Tlieuws In zeer opgewonden toestand was ver dachte zijn woning ingeloopen en korten tijd later was hij met een dolkmes terugge komen. Helders stond tegenover verdachte, gewapend met een aanzetstaal. Helders had gevraagd: „Heb je een mes?", waarop verdachte bevestigend had geant woord. Je durft toch niet te steken", had Helders weer geantwoord. De vrouw van verdachte had zich tusschen de mannen ge plaatst en daarop was Helders naar Haar toe gekomen. waarna hij haar een klap had ge geven. Toen had verdachte gestoken. De president vroeg den verdachte naar den dieperen grond van de veete tusschen hem en zi|o zwager. Verdachte zei, dat zijn werkt antiseptisch, verfrischt den mond, en houdt de tanden mooi, wit en gezond. LANQENDIJK. URSEM. WINKEL. LANGENDIJK. WIERINGERWAARD. SCHAGEN. OUDE NIEDORP. SCHOORL. Gister heelt de man wegens poging tot doodslag, lichamelijk letsel tengevolge heb bende, voor de Arnhemsche rechtbank te recht gestaan. Tegen hem werd een verlenging van zijn gevangenisstraf geëischt van één jaar (de man moest nog tot 1935 zitten). De verdachte was destijds veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf wegens een se rie inbraken in Twente. STEEKPENNINGEN. Bij fut regiment huzaren te Breda. Voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft Maandag terecht gestaan A. J. v. d. G., 50 jaar, te Breda, door de Bredasche rechtbank veroordeeld tot 6000 boete subs. 6 maanden hechtenis, ter zake van het val- sehelijk opmaken in de jaren 1927 tot 1930 van rekeningen van door hem aan het _e half-regiment van het 2e reg. huzaren geda ne leveranties van spek, door daarin het dub bel aantal van de in werkelijkheid geleverde kilogrammen spek te vermelden. \rerd. beriep er zich op dat niet hij doen luitenant v. D. de voordeelen ervan had ge- noten. Getuige v. D., gewezen luitenant, verklaar de dat hij voor zich persoonlijk de helft van het geld behield, dat door verdachte valsche- lijk in overleg met hem in rekening werd ge bracht. (Getuige is reeds tot gevangenis straf veroordeeld). Die handeling is hem ge leidelijk door verdachte opgedrongen. Het be drag door de fraude verkregen bedraagt on geveer 2500. Verdachte hield vol dat het plan van aen luitenant was uitgegaan. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis. Mr. Rassers te Breda pleitte vrijspraak. DE VERDUISTERING BIJ DE R.K. BOERENLEENBANK TE OEGSTGEEST. Drie jaar gevangenisstraf geëischf. Meer dan een ton verduisterd. De Haagsche rechtbank heeft gisteren be handeld de zaak tegen den 46-jarigen A. H. v. d. H., kassier bij de r.k. Boerenleenbank te Oegstgeest, wien ten laste is gelegd, dat hij te Oegstgeest in de jaren 1920—1932 her haalde malen opzettelijk gelden, toebehooren- de aan de r.k. Boerenleenbank te Oegstgeest, totaal 104.000', althans een lager geldsbe drag, waaronder bedragen van 3200. 3250, 250, 8000, 5500, 3000 en 10.000, die hij als kassier in dienst der bank onder zich had, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend, In deze zaak waren 6 getuigen gedag vaard. Getuige Dubois, de directeur, vertelde hoe de controle bij de boerenleenbanken plaats heeft. Dank zij een onverwacht bezoek van een controleur der Centrale Bank is de ver duistering ontdekt. Verdachte heeft in al die jaren allerlei vervalschingen gepleegd, waar door het onwaarschijnlijk was, de verduiste ring te ontdekken. Het bestuur der bank be staat uit eenvoudige menschen, die een onbe perkt vertrouwen hadden in v. d. H. De verdediger was van meening, dat bij een behoorlijke controle de verduisteringen eer hadden moeten worden ontdekt. Er ont braken zelfs bladzijden in grootboeken. Getuige Dubois zeide, dat dit wel eens meer voorkomt, omdat die eenvoudige men schen zich dikwijls verschrijven en de blad zijden dan vernietigen. Er gold hier een los bladig systeem. Getuige P. v. Gemert, accountant te Eind hoven, deed mededeeling over door hem ont dekte vervalschingen. Get. heeft uitgerekend hoeveel het totaal verduisterde bedrag is. Dit totaal bedraagt ruim 131.000. Getuige Rutten, acountant te Eindhoven, deed eveneens verklaringen over gepleegde vervalschingen. Getuige had uitgerekend dat het verduisterde bedrag groot is 124.000 plus rente. Getuige heeft alleen in 1926 ge controleerd. President: Hoeveel heeft u verduisterd al les bij elkaar? VerdachteDat weet ik niet. President: Wat heeft u met dat geld ge daan? Verdachte: Ik heb verschillende familiele den gesteund in zaken. Voor mijzelf heb ik land gekocht. De officier had geen verzachtende omstan digheden kunnen vinden. De reclasseering durft niet tot voorwaardelijke veroordeeling ad viseer en. Eisch wegens verduistering in dienstbetrek king een gevangenisstraf van drie jaar. Uitspraak over 14 dagen. EEN VEETE TUSSCHEN ZWAGERS. Dcvdslag. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terechtgestaan een 41-jarige koopman, ver dacht van doodstraf. Op 31 Augustus van dit jaar zou verdachte opzettelijk gewelddadig, met het oogmerk hem van het leven te be- rooven, G. Ph. Helders met een dolkmes een steek of snede in de borst hebben gegeven, waardoor de getroffene onmiddellijk was overleden. Subsidiair was hem zware mis handeling den dood tengevolge hebbend, ten Jaste gelegd. Er bestond tusschen de belde zwagers die in dezelfde straat woonden een veet*. Herhaaldelijk twistten ze en zqq ook op Koninginnedag. Helders ontmoette zijn zwa ger en begon hem uit te schelden en zijn vrouw en kinderen te beledigen. Bovendien dreigde bi.i zijn zwager „den kop van de romp te zullen snijden". zwager jaloersch op hem was, omdat bij km- deren heeft. De eisch luidde een gevangenisstraf voor deD tijd van 5 jaar met aftrek van den tijd, in preventieve hechtenis doorgebracht. Uitspraak: 22 November. BELASTINGGELD VERDUISTERD. De rechtbank te Leeuwarden heeft den ge wezen rijksontvanger te Holwerd wegens verduistering van belastingpenningen over eenkomstig den eisch veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf roet aftrek van pre ventieve hechtenis. HELDERZIENDE VOOR DE RECHTBANK. Wegens overtreding van art. 247 W. v. 5. anderhalf jaar geïisekt. De onlangs te Amsterdam gearresteerde Oostersche helderziende heeft gister voor de Amsterdamsche rechtbank terechtgestaan wegens overtreding van art. 247 W. v. S. De man had zijn intrek genomen in een der voornaamste hotels en hield spreekuur voor ieder, die iets omtrent de toekomst wenschte te weten. Echter bereikten de politie klach ten dat hij gepoogd zou hebben tegenover minderjarige bezoeksters ontuchtige hande lingen te plegen. Voor de rechtbank gaf de helderziende op de gebruikelijke identiteits vragen geen antwoord. Instede daarvan be diende hij zich van een gebarentaal. De ver dediger mr. John M. Mathuizen deelde mede de verdediging neer te leggen, omdat de hel derziende er geen prijs meer op stelde. De president achtte dit het eenige wat den ver dediger te doen stond. Verdachte heeft tevo ren reeds vijf advocaten het door zijn optre den onmogelijk gemaakt langer voor hem op te komen. Mr. Mathuizen, aan wien het ge lukt was den man tot rede te brengen, werd nu ter zitting voor zijn tusschenkomst be dankt. Tijdens de verdere behandeling der zaak met gesloten deuren heeft de Officier van Justitie, mr. van Dullemen een jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt. Uitspraak 23 November. DE FRAUDE BIJ DE MILITAIRE ADMINISTRATIE TE BREDA. De krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft gisteren weder een paar zaken behandeld in verband met de fraude bij de militaire admi nistratie te Breda. Eerst heeft terechtgestaan W. J. uit Utrecht, 43 jaar, korporaal-kok van het 4e escadron van het reg. huzaren te Breda. Hij wordt beklaagd in de jaren 1928 tot 1931 in zijn functie van korporaal-kok maandelijks van den groentenleveranCier A. v. d. B. giften van 1 tot 2.50 te hebben aangenomen, wetende dat die giften werden gedaan om in strijd met zijn plicht toe te Ia- ten, dat v. d. B. andere groenten ten behoeve van de menage leverde dan hij volgens con tract en bestelling leveren moest en om na te laten in zulk geval daarvan melding te ma ken aan de superieuren. De autditeur-militair nam aan, dat be klaagde is meegesleept in het complot en om dat daarbij superieuren van bekl. waren, hij blijkbaar geen weerstand heeft kunnen bieden aan den perversen geest, welke daar heersch- te. De eisch luidde 2 maanden gevangenis straf voorwaardelijk. De krijgsraad veroordeelde bekl, tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Daarna heeft terecht gestaan de 34-jarige L. A. v. d. V., uit Utrecht, indertijd sergeant kok bij het 6e regiment infanterie te Breda, beklaagd van het wegnemen of doen wegne men van aardappels, toebehoorende aan het rijk en eveneens van het aannemen van gif ten van een leverancier van steenkolen, die ééns z ooveel opschreef als er geleverd was en de helft aan bekl. gaf. De auditeur-militair eischte wegens ver duistering 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis, ontslag uit den dienst zonder ontzetting uit de be voegdheid om bij de gewapende macht te dienen en wegens het aannemen van giften in strijd met zijn plicht dezelfde straf. Uitspraak over 14 dagen. 'In de tuinbouworganisaties is men over 't algemeen tot de overtuiging ge komen, dat de steunwet voor den tuin bouw, zoo die ongewijzigd wordt aange nomen, op verre na niet voldoende zal zijn om met een minimumbedrag van 5.000.000 de tuinders ook maar eeniga- zins te helpen. Deze conclusie berust niet op gissingen, doch is ontleend aan spre kend© cijfers. Het jaar 1929 nl. was een normaal jaar. Toen beliep de omzet aan de veilingen, aangesloten bij het Cen traal Bureau rond 95.342.000. In 1931 de cijfers over 1932 bekend zijn, mag was dit cijfer 80.150.000. Voor zoo ver worden aangenomen dat de totale omzet niet meer dan 75.000,000 zal zijn. Aan gezien de steun over 1932 zal worden verleend, zou dus 220.000.000 noodlg zijn om tot 'n ontvangst te komen van 'n normaal jaar. Bedenkende, dat de mees ten diep in de schulden zitten en de be drijven dus zwaarder belast zijn, is het begrijpelijk dat de voorgestelde steun als zeer onvoldoende moet worden aan gemerkt. Een tuinder die een steun noo dlg had van 2000 om zijn bedrijf op houden- ton niet meer dan J oOO ontangen. Nu echter enkele poli tieke fracties blijk hebben gegeven er aan te willen meewerken, het beschik bare bedrag te verhoogen, is er nog kans dat meer wordt toegestaan. KENNEMERLAND. In de week van 31 October tot 5 Novem ber en ook 7 November gaf de markt veel afwisseling te zien. Dit geldt voor de aan voer, kwaliteit en prijzen. Het prijsverschil voor de zelfde kwaliteit was meermalen van beteekenis. De kwaliteit is er door den zwa- ren regenval niet op vooruit gegaan en de aanvoer was voor meerdere producten vrij root. Het leeuwenaandeel van den aanvoer tond uit andijvie, terwijl bloemkool, sprui ten en iprei ook ruim werden aangevoerd. Andijvie werd in zeer sterk wisselende kwa liteit aangevoerd en de prijs was zeer laag. Ie soort andijvie gold nog 2—/ 2-50 per 100, doch de rest werd voor alle prijzen, soms f 0.30 per 100, verhandeld Bloemkool wefd nog ruim aangevoerd en de kwaliteit viel ons mee. We moeten den tijd van t jaar en het ongunstige weer in aanmerking ne men en dan was de kwaliteit goed. Ook de prijzen waren vrij goed en er was een vlugge handel, de prijzen waren voor le soort 8 15, 2e soort 2—5.50 per 100 stuks De overige aanvoer van kool muntte niet uit in prima kwaliteit, eerder het tegendeel. In dat licht bezien was de prijs niet laag, al thans niet zoo laag als de vorige week, de noteering was voor groene kool 1,50— 6, roode kool 2—5.50 en gele kool 1.50-/ 6.50 per 100 stuks. De aanvoer van boerekool was gezien de tijd van het jaar al groot. Er was nog al vraag naar die kool en le soort (mooie fijne krul) bracht het tot 4.50 per 100 stuks, de no teering was 2.50—j 4.50 per 100 stuks. Spruiten werden zeer ruim aangevoerd en de kwaliteit liep niet veel uiteen. In doorsnee was de kwaliteit middelmatig en de prijzen redelijk. We noteerden voor spruiten le soort 1620 en voor de overige kwali teit 5—13, alles per 100 Kg. De aanvoer van witlof men begint elk jaar vroeger was al van eenige beteeke nis. De prijzen waren niet laag, n.1. 14 20 voor le soort en f 7T 10 voor 2e soort, alles per 100 Kg. Spinazie werd nog in mooie partijtjes aangevoerd en wel uit de natuur en de kas. De prijzen waren aan den hoogen kant, n.1. 0.601.20 per kist Tomaten, die nog in mooie partijtjes werden aangevoerd, bleven op peil wat de prijs be treft. We noteerden 3.50—17.50 per 100 Kg. en deze prijs kan er mee door. Wortelen (bospeen) ging niet zoo als we gewoon zijn. Er was een ruime aanvoer, waarin veel ge brek, vandaar de prijzen van 1.50—6.50 per 100 bos, kaswortelen (extra kwaliteit) trachten het tot 10 per 100 bos. Prei werd ruim aangevoerd en de kwaliteit was vrij goed, van meerdere partijen eextra. In dat licht bezien was de prijs voor de Wijker bossen (extra zwaar) niet hoog, nl. 5.50 7.50 per 100 bos. Knolselderie, die ruim werd aangevoerd, vertoont nog al gebrek. De prijzen waren niet hoog, n.1. 3—4.50 per 100 voor zoover le soort; uitschot gold zoo goed als niets. De handel in uien en aardappelen was nog al goed, hoewel dé prijzen niet hoog zijn. We noteerden voor uien j 2.50—4.50 en voor aardappelen 1 50—3.50 per 100 kilogram. De handel in druiven was ertra ongun stig. Mooie druiven brachten op 15—30 per 100 Kg., 2e soort 1/3 minder. De handel in vruchten, die niet ruim wer den aangevoerd gaf reden tot tevredenheid, vooral voor prima appelen als Goudreinet en Present van Engeland. Ook rijpe tafelperen waren duur. We noteerden voor tafelperen 28—33, tafelappelen 22—30 en keu kenvruchten 6,50—14 50, alles per 100 Kg. De overige aanvoer onveranderde prij zen. kans bestaat, dat dit verzoek zal worden in gewilligd, is het niet onmogelijk, of daar ko men voorstellen tot intrekking aan de orde. Aangezien het vervoer der groenten inplaats van met motorbooten meer en meer met vrachtauto's geschiedt, is ook bij vroegere voorstanders een kentering en opvatting, waar te nemen. Deze wordt echter ook door de tijdsomstandigheden beïnvloed. Zooals we onlangs meedeelden, is de kans groot, dat 3 van de 5 gemeenteraden niet ac coord zullen gaan met de door de Commissie van Beheer samengestelde begrooting voor de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven van de 4 Langendijker gemeenten en St. Pancras. Sinds we dit schreven, is die kans er niet gun stiger op geworden, en kan thans wel als zeker worden aangenomen, dat die begroo ting door 3 raden niet zal worden goedge keurd. De steen des aanstoots zit in de om standigheid. dat de meerderheid der Com missie van Beheer niet tot salarisverlaging meende te moeten overgaan. Nu doet zich echter een bijzondere om standigheid voor, die o.i. wel eens oorzaak zou kunnen zijn, dat het met deze zaak an ders loopt, dan zij behoorde te loopen In art. 4 en 8 van de gemeenschappelijke regeling komt de bepaling voor: „Jaarlijks stelt de commissie een begrooting van inkomsten en uitgaven voor het volgende dienstjaar vast en onderwerpt die begrooting voor 15 Augus tus aan de goedkeuring der vijf gemeentera den. De begrooting wordt geacht te zijn goedgekeurd, indien ten minste drie gemeen teraden hun goedkeuring er aan hebben ver leend. De gemeenteraden zijn gehouden voor den eersten November hun beslissing aan de commissie mee te deelen". Op 't oogenblik heeft echter nog maar één gemeenteraad, die de begrooting niet goed keurde, zjjn beslissing ingezonden, en twee, die ze wel goedkeurden. De gemeenteraden van Noord- en Zuid-Scharwoude, waarvan men met vrij groote zekerheid mag aanne men dat zij de begrooting ook niet zullen goedkeuren, hebben deze nog niet behandeld, zoodat hun beslissing nog niet is meegedeeld kunnen worden. En nu bepaalt een volgend artikel, zonder dat daarbij een woord Fransch is, dat, indien een gemeenteraad in gebreke blijft zich te verklaren vóór den ge stelden termijn (in casu 1 Nov.) geacht wordt de goedkeuring van dien gemeenteraad te zijn verleend. Om volledig te zijn, zij meegedeeld, dat de begrooting ook niet op tijd (vóór 15 Augus tus) aan de goedkeuring der vijf gemeente raden is onderworpen, doch wel op zoodanig tijdstip, dat vóór 1 Nov. al- of niet goedkeu ring door de gemeenteraden kan zijn ver leend. Het lijkt ons intusschen gewenscht, dat, waar hier voor verschillende raadsleden principieele inzichten zijn betrokken, dat de ze inzichten niet tot gelding zouden kunnen komen, omdat nie.t voldaan is aan bepaalde voorschriften. Bij beschikking van de ministers van binnenlandsche zaken en financiën dd. 4 Nov. is het bedrag van de rijksbijdrage in het exploitatietekort van de r.-k. bouwvereeni- giiig „St. Joseph" alhier, over 1931—*<1932 vastgesteld op f 599.71. ten. Ten slotte werd op voorstel van den h~~ Limpers besloten om de lintjes voor de b* stuursleden te vervangen door insigne's e" Bij de rondvraag werd door den heer Schenk ter sprake gebracht om aan den heer Aris Saai, die dezen winter naar Davos 0f Oslo wil gaan om te trainen een tegemoet koming in de kosten te verstrekken. Na eenige bespreking werd dit goedgevonden en 't hl drag gesteld op 25. Tot bestuursleden van de IJsclub Winkel zijn benoemd de hceren S, van der Wal, p Brugman Jz. ei. P Smit, terwijl als gevoU van het vertrek van den heer P. Kropman j£ benoemd de heer J. Mantel. Het bestuur heeft bij ijsgang de besdiji dng gekregen over de kaden van de Groot» <clk, van het Heemraadschap der Strijk^' ens in de Niedorper Kogge «n de bevoegd fieid bij ijsgang daarop entrée te heffen. De rekening 1931 sloot met een batig saldo van 138.91, terwijl alle schuld j8 afgelost. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering van den IJ. H. N. is benoemd de heer P. Honingh en tot plaatsvervanger de ïeer W. Keetman. Toen indertijd bij de gemeente- en pol derbesturen de aanvrage van Ged. Staten, om een bijdrage in de kosten van de kanali satie van West-Friesland, werd behandeld, waren er groote minderheden, die zich tegen een bijdrage verzetten. Sindsdien lijkt de toen al niet blakende liefde nog verflauwd. De ge gemeenteraad van Oudkarspel trok zijn jaarlijksche bijdrage van 600, gedurende 40 jaar, in. De Langendijker Groentencen- trale stelde een nadere voorwaarde, die door Ged. Staten van Noordholland niet werd ge accepteerd, zoodat de bijdrage ook komt te vervallen. De gemeenteraad van Zuidschar- woude verkreeg toen der tijd slechts een meerderheid, doordien 2 tegenstanders uit de vergadering waren gestuurd in verband met een andere kwestie. Nu het gemeentebestuur zal aandringen op het leggen van een rijbrug over de Ringvaart ten Oosten van de ge meente op de plaats, waar de nieuw aan te leggen straat uit moet komen, en er weinig Woensdagavond vergaderde de „IJsclub" onder leiding van den heer H Limpers. Aan wezig van de 150 leden, 3 bestuursleden Ingekomen was de mededeeling dat de hee- ren Cor Waiboer en A. Sleutel dat zij hunne benoeming als bestuurslid aannemen en dat de heer G. Veeter heelt bedankt. Van den heer K. Schenk een dankbetuiging voor de ontvangen tegemoetkoming in de kosten ver bonden aan zijn reis van 't vorig jaar naar Davos. De altredende bestuursleden, de hee- ren Daan Kaan, Jb. Kaan Kz. en J. Schenk, werden herkozen en in de plaats van den heer G. Veeter werd de heer Sieswerda geko zen. Aangezien er het vorig jaar geen ijs is geweest was er geen verslag der werkzaam heden. De heer J. Schenk bracht verslag uit van de gehouden algemeene vergadering. De rekening van den penningmeester werc nagezien door de heeren H. v d. Woude en W. Peereboom. De ontvangsten hadden be dragen met inbegrip van 370.45 saldo vo rig jaar 517.97; uitgaven 8L86; batig saldo 436.11, waarvan 432.42 is ge plaatst bij de Boerenleenbank De commissie adviseerde *ot goedkeuring en decharcheering waartoe werd besloten op der dankzegging aan den penningmeester. Als afgevaardigde en plaatsvervangenc naar de a.s. te houder, algemeene vergade ring werden gekozen respr. de heeren C. R Blaauboer en J. Schenk Kz. Bij de bespreking der werkzaamheden werd besloten, ijs en weder dienende, te beginnen met kinderwedstrijden, dan hardrijderij voor ingezetenen, daarna hardrijderij voor leden van IJ. H. N., terwijl ook nog over schoon rijden werd gesproken. De regeling der ar- beidsloonen werd aan het bestuur overgela Uit Schagen wordt aan de Tel, gemeld; Hier ter plaatse is in den nacht van Maait, dag op Dinsdag ingebroken in het stations- febouw. Door uitsnijding van een raam heb- en de indringers zich toegang weten te ver schaffen, Op het bureau is alles overhoop ge haald, doch slechts 15 wordt vermist. Een postzak is opengesneden; daar deze geen brieven met geldswaarde bevatte, heeft men den inhoud verder onaangeroerd gelaten. Wel hebben de ongenoode gasten een bezoek aan de restauratie gebracht en een hoeveel heid rook- en eetwaren weggenomen. Voorts is een poging tot inbraak gedaan in een perceel aan den Stationsweg, doch men slaafde er niet in daar binnen te komen. In de R.K. Parochiale school is eveneens in gebroken Voor zoover men kan nagaan is uit een offerbusje voor de missie 40 ont vreemd. Het belastingkantoor is ook met een bezoek vereerd, daar men den volgenden morgen den deurknop vernield aantrof. Mogelijk berust dit op vandalisme, daar op andere plaatsen in de gemeente eveneens geducht is huis gehouden. Bloemen en struiken zijn vernield, schuttingen omvergehaald, terwijl het ijzeren hek dat langs het perceel van dr. Nanninga loopt, vrijwel dwars over het trottoir werd ge trokken. 'Maandagavond werd d© commissie voor werkverschaffing, welk© in een der vorige raadsvergaderingen is ingesteld, door den burgemeester geïnstalleerd, die voo.' deze eerst© vergadering nis voor zitter fungeerde. Door de commissie wérd ingevolge de verordening uit haar midden tot voor zitter benoemd de heer J Waiboer, Als secretaris is door B en W. san de commissie toegevoegd de heer J. H. Schiebroek, agent der arbeidsbemidde ling en werkloosheidsverzekering in deie gemeente, *In een dezer dagen gehouden verga* dering van het plaatselijk crisiscomité te Schoorl werd besloten in het tijdvak van 13—24 November a.s. een hulzen collecte ten bate van genoemd comité te houden. Daar dit de eerste maal is, dat er ten bate van het P. C. C. in de geze gemeen te gelden worden ingezameld, hebben de leden van het comité zich bereid ver klaard, deze collecte persoonlijk t© hou den. Het behoeft ongetwijfeld geen betoog, dat ook tal van Schoorlsche ingezetenen ten gevolge van de huidige crisis ln meer of mindere mate getroffen zijn ui in tal van gevallen is hulp dau ook dringend vereischt. Maar om deze hulp te kunnen verlee- nen ia geld noodig en nu hoopt het comité dat de a s, collecte haar dit zal verschaffen en zij doet dan ook een be roep op den liefdadigheidszin van de Schoorlsche ingezetenen, teneinde van het welslagen der collect© verzekerd te zijn. In verband met het feit, dat de leden van het P. C. G deze collecte persoonlijk houden en zij door hun dagelijksche werkzaamheden, niet allen in staat zijn om overdag geld en in te zamelen, ook veel in de avonduren gecollecteerd moeten worden, maar dit kan en mag de opbrengst niet schaden. 251. Maar daar zagen ze warempel iets eek^ 7p werden omringd door een heelebo,! kikkers En' toS ze goed keken, zagen ze dat kikker Ka, „i die een tijdje terug op bezoek was geweest in hit'ka bouterpaleis. Die een© kikker met zijn hooge zijden hoedje op, leek wel een advocaat. We komen jullie opzoeken, begon kikker Karei, laten we eerst eens naar den kant zwemmen, ep daar voelden de kabou ters natuurlijk heel veel voor. Waar zit Tuimeltje tegenwoordig, vroeg kikker Karei aan de kabouters en daar werden ze ineen» spierwit, want ze durfden het bijna niet te vertellen; Maar toen kikker Karei er op aandrong hoorde hU wat er gaande was en cordaat antwoordde de kikker* Wij zuilen met jullie mee gaan strijdon. Ik zai direct ons beele kikkerland halen en dan zullen we een» nfU °f»we die leeljjke boer niet zullen overwinnen- e kikkers doken onder en kwam een half uur daar- namet wel duizend anderen boven water.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6