Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. 20 JAAR LANG RHEUMATISCHE PIJNEN. Sinds 1930 verdwenen. De politie staat voor een moeilijke taak, daar ae bevolking weigert medewerking te verleenen bij haar nasporingen. Intusschen volgt men thans een nieuw spoor, dat mis schien de ontknooping van het drama kan brengen. STREMMING SCHEEPVAARTVERKEER IN DE LINCE. Doordat een tractor met aanhang wagen de brug verwoestte. Gistermorgen omstreeks vier uur is een tractor met aanhangwagen, komende uit de richting Waardenburg en gaande in de rich ting Culemborg, bij het passeeren van de zeer smalle brug over de Linge bij Geldermalse.i in den rijksstraatweg UtrechtDen Bosch Utrecht tegen het ijzeren gestel van het mid denstuk der ophaalbrug gereden. De botsing .was zoo hevig, dat het geheele ijzeren juk- v erk afknapte en in de Linge terecht kwam. De tractor zelf kreeg geen schade, doch de aanhangwagen werd zeer zwaar beschadigd en geraakte bekneld, zoodat het verkeer over deze brug, dat zelfs in den nacht nog vrij druk is, geheel gestremd was en moest wor den omgelegd over de bruggen Avezaath en Zoelen. Tegen het aanbreken van den dag is het gelukt den aanhangwagen van de brug te verwijderen en kon het verkeer over de brug worden hersteld. Het scheepvaartverkeer blijft echter nog gestremd, daar de brug niet onthaald kon worden en het^ zware ijzeren bovendeel midden in de rivier ligt. i ONTEVREDEN DIJKWERKERS. Hun loon werd met 10 pet. ver laagd, terwijl op de ambtenaren niet gekort wordt. Het bestuur van den polder Walcheren heeft besloten op het loon (drie gulden per dag) van de dijkwerkers te Westkapelle een korting van tien pet. toe te passen. Deze korting heeft tot groote ontevreden heid aanleiding gegeven, mdat hetzelfde be stuur besloot de salarissen van opzichters, ambtenaren enz. ongewijzigd te laten. In een drukbezochte vergadering van dijk werkers is besloten een protest-schrijven aan het polderbestuur te zenden en daarin te wij zen op de onbillijkheid, die tegenover de dijk werkers begaan wordt. Aangetoond werd, dat de loonen der dijkwerkers elders hooger zijp, zoodat een verlaging ongemotiveerd wordt geacht. Verzocht is dan ook die verlaging in *e trekken of, indien de financieele toestand van den polder verlaging absoluut nood zakelijk maakt, die dan over de geheele lijn, dus ook voor ambtenaren, opzichters enz. toe te passen. DE MOORDAANSLAG TE RESSEN. De voortvluchtige slagersknecht wordt gezocht als verdachte. De toestand van het slachtoffer van de ge weldpleging te Ressen de 65-jarige mej. Van Druten was gister iets vooruitgaande. In verband met dit misdrijf verzoekt de commissaris van politie te Nijmegen opspo ring, aanhouding en voorgeleiding van Gerard Johannes de Koning, slagersknecht, oud 21 jaar, geboren te Kleef, doch van Nederlandsche nationaliteit, wonende te Nij megen, verdacht van poging tot doodslag op een politie-agent te Nijmegen gepleegd en van poging tot diefstal, vergezeld van poging tot moord of van doodslag te Ressen, gemeente Bemmel, gepleegd. Hij is in het bezit van een vuurwapen. Lengte 1.65 a 1.70, tenger postuur, bleek gelaat, zonder baard of kne vel. Lichtblond uiterlijk, rood omrande oogen, witte slappe boord, zwarte schoenen, bruin achtige overjas, vermoedelijk met een band en met teervlekken in den rug, en een fanta siebroek. De man zal vermoedelijk trachten met een schip naar het buitenland te ontko men. DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. Het voorstel wordt niet teruggeno men, maar nog niet uitgevoerd. De woordelijke inhoud van de beslissing, die de directie van de Ned. Spoorwegen heeft genomen ten aanzien van het voornemen tot het uitvoeren van een tweede vijfprocents locsverlaging, luidt als volgt: „Wij kunnen ons voornemen, den Personeelraad kenbaar gemaakt met ons schrijven van 30 September, niet terugnemen; zullen echter voorloopig ook geen verdere stappen doen om er uitvoe ring aan te geven. Wij wenschen af te wachten, welke beslis sing genomen wordt ten aanzien van verdere vermindering van de inkomsten, die het rijks personeel uit zijn betrekking geniet." Leeftijdsgrens leerlingen-klerk. In de vergadering tusschen Personeelraad en directie zijn nog meer onderwerpen fer sprake gekomen. Na bespreking van het voornemen om de leeftijdsgrens van personeel, geslaagd voor het examen van leerling-klerk, te bepalen op 25 jaar, sprak de directie zich als volgt uit: „Wij zijn bereid de leeftijdsgrens voor de benoeming tot leerling-klerk van 20 op 24 jaren te brengen uitsluitend voor personeel, dat thans reeds voor het leerling-klerksexa men geslaagd is, of in het bezit van een diploma, dat vrijstelling van dat examen geeft reeds op de lijst van sollicitanten naar de betrekking van leerling-klerk ge plaatst is. Goed begrepen is, dat niermede de zaak af is en anderen niet meer in aanmer king kunnen komen". Vrijt Zaterdagmiddag. De directie zal voorts aangaande den vrijen Zaterdagnamiddag ten aanzien van het pltegpersoneel, het personeel van het aein- wezen en de andere vaklieden van den dienst van weg en werken, nu de Personeelraad daarop prijs stelt, ook het oordeel van den nkuwen chef van den dienst van weg en wer ken vragen. Tenslotte werd nog deze mededeeling ge daan; „Als zich inderdaad een onvoorziene omstandigheid voordoet, waardoor afwijking van de reglementaire bepalingen niet door het nemen van andere maatregelen kan wor den voorkomen, wordt naar onze meening door den dienst van weg en werken correct gehandeld. Ook al bestaat nog gelegenheid in den loop van de betrokken week een ande ren vrijen dag fe geven, kan daarop kwalijk Deze arme man moet wel een record hebben behaald in het lijden. Hij zegt o.a. „Van 1910 tot 1930 dat is dus twin tig jaar heb ik ontzettend geleden door rheumatiek. Ik ben blij dat ik nu kan beweren, van 1930 tot nu toe geheel van die afschuwelijke pijnen bevrijd te zijn gebleven, enkel en alleen door het gebruik van Kruschen Salts en niets anders. Ik moet zeggen, dat twintig jaar een lange tijd is voor iemand om met die vreeselijke pijnen rond te loopen." W. P. Uw rheumatiek is juist als de zijne en die van ieder ander. Zij wordt veroor zaakt doordat scherpkantige urinezuur- kristallen zich tusschen de gewrichten nestelen en Kruschen Salts zal deze kristallen geheel oplossen. Vervolgens zal indien ge U naderhand steeds aan „de kleine dagelijksche dosis" houdt het nooit meer mogelijk zijn dat deze scherppuntige kristallen zich opnieuw vormen. De rheumatiek zal voorgoed verdwenen zijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op het oogenblik kunt U Kruschen Salts pro- beeren op ome kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proef flacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U der. grooten flacon terugbrengen bij den winkelier waar U hem kocht en hij zal U uw 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terug betalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van 1.60 en dan nog slechts voor een be perkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of dro gist, voordat hij deze groote proefpak- ken uitverkocht heeft. aanspraak gemaakt worden door hem, die om dringende niet voorziene redenen opge roepen is om op zijn volgens rooster vastge- stelden vrijen dag enkele uren dienst te doen. Wij krijgen evenwel uit wat de Personeelraad ons mededeelt den indruk, dat bij den dienst van weg en werken niet scherp genoeg vast gehouden wordt aan den eisch, dat de afwij king van de reglementaire bepalingen alléén dan geoorloofd is, indien de omstandigheid niet vooral rad kunnen zijn voorzien en door andere maatregelen had kunnen zijn voorko men. Hierop zullen wij nog eens de aandacht van dien dienst vestigen." INPOLDERING VOORMALIGE ZUIDERZEE. - Voortzetting verzocht. De bestuurders van den Algem. Nederl. Bouwvakarbeidersbond, den R.K. Bouwvak- arbeidersbond en den Nederl. Christ. Bouw- arbeidersbond hebben aan den minister van waterstaat verzocht, alsnog te besluiten, aan de Staten-Generaal in ernstige overweging te geven, met verdere inpoldering van de voor malige Zuiderzee "oort te gaan en de daar voor benoodigde stappen met bekwamen spoed te doen. DE RECHTSPOSITIE VAN WATER- SCHAPSPERSONEEL. De uitvoering van de Ambtenarenwet. Op de schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid mej. Groeneweg inzake de rechts positie van waterschapspersoneel heeft de mi nister van waterstaat geantwoord: Omtrent de besluiten van Provinciale Sta ten, welke ter uitvoering van de Ambtenaren wet 1929 een regeling bevatten betreffende de rechtspositie van waterschapspersoneel, is het gevoelen gevraagd van den minister van justitie. De gedachtenwisseling heeft nog niet tot een resultaat gevoerd. Zoodra dit we! het geval is, zal (fe beslissing zooveel mogelijk worden bespoedigd. DE INVOER VAN BACON IN ENGELAND. Vermindi - ing 'net 20 procent. Reuter seint: Gisteren heeft men bij de bespreking op het ministerie van landbouw, die werd bijge woond door de handelsattachées van alle betrokken landen, practirch besloten tot een vermindering van den invoer van bacon in Engeland met 20 procent SCHIP GEZONKEN. Gisteravond kwam het 41 ton metende mo torschip Tijdgeest III, schipper G. Bosman uit den Haag, uit de Maashaven te Rotter dam de Maas opvaren. Het schip had 33 ton mais aan boord en begon water te maken. De schipper voer de Parkhaven in, waar het schip ter hoogte van loods Liverpool is ge zonken. De schipper en zijn knecht v. d. H uit s-Gravenzande wisten zich in de roeiboot te redden. DE SCHOUWBURG-KOOPMAN TE AMSTERDAM. In een drietal zittingen heeft de Amster- damsche gemeenteraad behandeld het afwij zend prae-advies van B. en W. op het adres van de N.V. De Amsterdamsche Groote Schouwburg, bevattende het plan voor den bouw van een schouwburgcomplex op een tef- rein tusschen Marnixstraat en Leidschekade. Het adres vraagt aan den gemeenteraad 50 jaar gerant te zijn voor een jaarlijksch be drag van 300.000. Afgewezen werd dit verzoek in het prae-advies omdat het onuit voerbaar is in verband met de bouwverorde ning; uit een stedebouwkundig oogpunt is 't verwerpelijk en financieel onaanvaardbaar. Het financieel fiasco zal ongeveer 3 ton per jaar bedragen, meenden B. en W- Vele leden waren van oordeel dat een groote schouw burg noodzakelijk is en dat B. en W. aan dit plan geen fair chance hadden gegeven Een motie, onderteekend door den heer Rom- me met zes andere leden uit verschillende partijen, werd tenslotte met 27 tegen 16 stemmen aangenomen. In deze motie worden B. en W. uitgenoodigd ter bevordering van de totstandkoming van het z.g. plan Koop man in nader overleg te treden met de N.V Amsterdamsche Groote Schouwburg en het resultaat daarvan den Raad zoo spoedig mo gelijk ter definitieve beslissing voor te leg gen. MEELFABRIKANTEN EN BAKKERS Trustcontract ook door den r.-k. Bakkersbond aangenomen. De r.-k. Bakkersbond heeft, zoo meldt het Hbld., in zijn Woensdag te Utrecht gehouden vergadering het trustcontract met de meelfa brikanten aangenomen. De meerderheid van den Joodschen Bakkersbond de heer L. Snap per, heeft meegedeeld, dat zijn organisatie op principieele gronden tegen het contract is en er dus niet aan zal meewerken. WIJZIGING VAN HET WETS ONTWERP TOT TIJDELIJKE HEFFING VAN OPCENTEN OP ALLE INVOERRECHTEN. De regeering heeft bij de Tweede Kamer een nota van wijziging op het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van opcenten op alle in voerrechten ingediend. Daarbij wordt voor gesteld 30 opcenten te heffen op den invoer van goederen, die hier te lande niet worden voortgebracht. Ten einde te voorzien in de vermindering van inkomsten, die uit deze wij ziging zal voortkomen, stelt de regeering voor 20 opcenten op den suikeraccijns te hef fen. Nu de behandeling van het wetsontwerp vertraging heeft ondervonden, stelt de regee ring voor den datum van inwerkingtreding op 1 Januari a.s. te stellen. DE STEUNVERLEENING AAN SCHIPPERSKINDEREN. Een gift van H. M. de Koningin. Naar wij vernemen heeft de koningin een belangrijk bedrag doen toekomen aan den heer G. de Jong, directeur van het Onder wijsfonds voor de Scheepvaart te Amster dam, om aan te wenden voor de steunverlec- ning aan schippers en schipperskinderen, waarvoor door het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, zooals bekend, een landelijk co mité in het leven is geroepen. RELLETJES TE ROTTERDAM. Een charge op de Hoogstraat Gisteren was onder de communistische werkloozen te Rotterdam het parool uitgege ven, naar den Coolsingel te gaan, om bij het stadhuis te demonstreeren, in verband met de behandeling in den gemeenteraad van een voorstel betreffende kolenbijslag. Dientengevolge was het gistermiddag op den Coolsingel heel druk. De politie heeft de demonstranten verspreid. Even later is het op de Hoogstraat tot'een botsing gekomen, waarbij de politie met den gummistok heeft gechargeerd. DE FAILLISSEMENTSAANVRAGE VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. In cassatie legen de beslissing van het Amsterdamsche Gerechtshof. Naar de N.R.Crt. verneemt, zal mr. A. R. Dunselman tegen de afwijzende beschikking van het gerechtshof te Amsterdam, op het verzoek van twee van zijn cliënten tot failliet verklaring van het Paleis voor Volksvlijt, be roep in cassatie aanhangig maken. ROTTERDAM ALS HAVENSTAD. De Berlijnsche correspondent van het Hbl. meldt: Blijkens een Duitsche statistiek van het scheeps- en goederenverkeer in de vier groote Noordzeehavens Hamburg, Rotterdam, Ant werpen en Bremen, heeft de Hamburgsche haven in de eerste negen maanden van het loopende jaar haar domineerende positie ten volle kunnen handhaven. Het scheepsverkeer bedroeg in Hamburg 136 mill., in Antwerpen 12.3 mill., in Rot terdam 10.9 mill. en in Bremen 5.8 mill. ton. In vergelijking met het overeenkomstige tijdsverloop van verleden jaar was de achter uitgang in Rotterdam het sterkst. Hier ging het scheepvaartverkeer met 19.5 pCt. achter uit, in Antwerpen met 14.2 pCt., in Hamburg met 14.1 pCt. en in Bremen met 102 pCt. Ten aanzien van den aanvoer van goederen heeft Hamburg thans Rotterdam van de eer ste plaats verdrongen. In de Hamburgsche haven werden n.1. in de eerste negen maan den 9.5 millioen ton goederen aangevoerd, in Rotterdam 3.9 mill., in Antwerpen 6.7 mill. en in Bremen 2.1 mill. ton. De vermindering in vergelijking met verleden jaar bedroeg te Rotterdam niet minder dan 25.8 pCt., te Hamburg 14.9 pCU te Antwerpen 13.2 pCt. en te Bremen 6.3 pCt. Op het stuk van de goederenverzending heeft Rotterdam zich op de eerste plaats kun nen handhaven. Hamburg heeft Antwerpen overvleugeld en neemt thans de tweede plaats in. DE ZOOGENAAMDE UTRECHTSCHE „PANTSERAUTO", Zij is een transport-voertuig Inzake den bouw van een transportauto voor de Utrechtsche politie, luidt het ant woord van B. en W. van Utrecht op de vra gen van het raadslid Waslander, volgens het „U. D": „1. Van de persberichten betreffende een vermeenden bouw van een z.g. pantserauto ten behoeve van de Utrechtsche politie heb ben wij met verklaarbare belangstelling ken nis genomen. Gaarne willen wij, voorzoover dit nog noodig mocht zijn, aan het sensatio- neele gerucht de daarvoor passende plaats in het rijk der verdichtsels aanwijzen: 2. De werkelijkheid is als volgt: Reeds geruimen tijd heeft zich bij de po litie de behoefte doen gevoelen aan een een voudige transport-auto, welke voor verschil lende doeleinden kan worden gebruikt. De thans gebouwde auto een navolging van de in Amsterdam en enkele andere plaat sen in gebruik zijnde voorziet op doelma tige wijze in die behoefte. Zij is vooreerst ten behoeve van het ver voer van beschonkenen, zoomede van ver dachten en andere personen, die zich in po litiebewaring bevinden, voorzien van zit plaatsen, waarvan er twee afzonderlijke cel len vormen. Herhaaldelijk is ook in den ge meenteraad van meer dan één zijde terecht aangedrongen op minder stuitende wijze van vervoer van arrestanten dan tot dusverre veelal bij gebreke aan een behoorlijk ter be schikking staand vervoermiddel onvermijde lijk was. Voorts zijn er in den auto ruimten uitge spaard o.m. voor berging van materiaal, te gebruiken bij aanrijdingen, asbreuk enz., en van een zuurstofkoffer en dreggen, noodig bij gevallen van verdrinking. Bijzondere verlichtingsmiddelen zijn aan gebracht, waarmede de omgeving bij nacht heder kan worden verlicht in omstandighe den, waarin dit noodzakelijk is, zooals bij plaatselijke onderzoekingen, fotografische opnemingen voor justitiecle doeleinden, ern stige ongevallen. Overigens is dit motorrijtuig vervaardigd volkomen overeenkomstig den bouw van tal van vrachtauto's. Voor eenige „pantsering", in welken vorm ook, is geen aanleiding ge vonden. Het kan, behalve voor de bovengenoemde doeleinden, ook goede diensten bewijzen om politiepersoneel snel te verplaatsen, zoodat daarvoor niet, zooals tot dusverre (b.v. bij groote optochten, lustrumfeesten, singelloop) gebruik behoeft te worden gemaakt van een vrachtauto,- een montagewagen, een kleinen verhuisauto en dergelijke. Uit het bovenstaande blijkt wel duidelijk, dat een behoorlijk transportmiddel als het thans vervaardigde voor den politiedienst van veel nut is, en het behoeft geen verwon dering te wekken,' dat meer dan één Neder landsche gemeente alreeds in het bezit van zulk een auto is, zonder dat daar, van welke zijde ook, aanmerking op is gemaakt. 3. Redelijk vermoeden, dat het gebruik van een dergelijken auto politie of publiek zou kunnen verontrusten, bestaat er o.i. niet. Een lichtvaardige, volkomen onjuiste be richtgeving door een zekeren „van Reenen uit Wassenaar pseudo-afgezant van het mi nisterie van defensie die echter bleek, in werkelijkheid een geheel anderen naam te dragen en verslaggever van „Het Volk" te zijn, en enkele op diens fantasieën voort bouwende schriftelijke vragen mogen eenige argelooze lezers een oogenblik hebben ont hutst, ieder, die de Utrechtsche toestanden en de mentaliteit van de leiders der politie ter stede eenigermate kent, zal terstond aan de juistheid van de geruchten hebben getwij feld en zijn kalmte gemakkelijk hebben be waard en thans zal dit antwoord de laatste sporen van ongerustheid wel hebben weg genomen. Wie van de raadsleden nog mocht twijfe len, wordt ter bezichtiging van den auto, welke dezer dagen gereed komt, beleefdelijk uitgenoodigd. 4. De kosten, verbonden aan den bouw van den transportauto, waaraan, gelijk gezegd, reeds lang behoefte bestond, zijn ook in dezen tijd ten volle gerechtvaardigd. 5. Er bestond ook na de „onthullingen" in het „Volk" voor ons college geen enkele reden, den bedoelden aanbouw te doen sta ken". VERKEERSONGEVALLEN. Woonwagen door auto in elk gereden. Eenige gewonden Gistermiddag te kwart voor vier heeft den Rijksstraa keg te Wassenaar, ter h03 van het gemeentehuis de Paauw, een erncr auto-ongeluk plaats gehad. Een personel? auto waarin drie heeren en een dame gezet waren en die uit de richting den Haag kwa aanrijden, botste, doordat de bestuurder een vóór liem rijdenden auto wilde passeer»,' een verkeerde berekening had gemaakt, te» een uit de tegenovergestelde richting kotif^1 den woonwagen, waarvoor een paard J?" gespannen De auto werd geheel in elbi gearukt. De inzittende dame werd zw!fr gewond en is in zorgwekkenden toesta^ naar het gemeente-ziekenhuis aan den ZuiVi wal te Den Haag vervoerd. Eén der <u heeren liep een dubbele beenbreuk op, terJ? de andere twee inzittenden slechts genJj! werden. Ook de drie laatstgenoemden wer(ïï naar genoemd ziekenhuis overgebracht. de personen, die zich in den woonwagen S, vonden, liep de man inwendige kneuzingen op, terwijl een kind vrij ernstig werd gewond aan een der handen en aan het been. De woonwagen is aan de voorzijde geheel in el. kaar gedrukt. Het interieur kwam op <fe straat terecht. Het paard werd licht gewond Het ongeval veroorzaakte een groote stagi natie in het ter plaatse zeer drukke verketr Door de politie is proces-verbaal opgemaakt terwijl de auto in beslag is genomen De burgemeester van Wassenaar, de heer J Wiegman, was op de plaats van het onge. luk. Nader meldt men ons: De aanrijdende auto had een snelheid van 100 K.M. Van een der in den auto zittende heeren, F. genaamd, werd de borstkas inge drukt. Zijn toestand is, evenals die der dame, waarvan de naam nog niet bekend is. zorg.' wekkend. De heer, die slechts licht gewond werd, wat de heer H. uit Den Haag, uit welke stad het geheele geze'schap afkomstig is. De bestuurder, de heer S. kreeg een lin kerdijbeenbreuk en linker beenbreuk. Voorts bleek later, dat het aantal slachtoffers onders de woonwagenbewoners drie bedroeg. Be halve de man, die op den bok zat en die in wendige kneuzingen bekwam en enkele ribben brak, en het kind, dat eenige vrij ernstige snijwonden kreeg, werd nog een derde kind gewond, dat, tengevolgp van het omval'en van het fornuis, kokend eten over het lichaam had gekregen. Ook het andere kind liep hier door brandwonden op. Autobus te water. De passagiers ongedeerd. Gistermidag is een R. E. T.-autobus, be stuurd door T Z. uit Rotterdam, op den Rot- terdamschen rijweg in de bocht bij huize Veldheuvel te Overschie in een sloot gereden, doordat een tegemoet komende tractor mef oplegger niet voldoende rechts hield. De pas sagiers bleven ongedeerd. Een kraanwagen van de R. E. T. heeft de bus we-gesleept. De bestuurder van den tractor W. E. uit Scheve ningen was doorgereden. Hij is later door de politie achterhaald. Tegen hem is proces-ver baal opgemaakt. BRANDEN. De bewoner verdacht. Hij it niet wel bij het hoofd. g Woensdagnacht is b-and ontstaan m de woning, toebehoorende aan de wed Quaed- vlieg, gelegen aan de zgn. Steeg Chèvremont- Kerkrade. De woning brandde geheel uit en ook van den inboedel kon niets worden gered. Woning en inboedel waren verzekerd. De bewoner is door de politie gearresteerd als verdacht van brandstichting. De man zou den laatsten tijd niet wel bij het hoofd zijn ge weest. Kinderen hadden met lucifers ge speeld. Gistermidag is brand uitgebroken in de boerderij, bewoond door den heer De Kempe naar aan den IJweg in de Haarlemmermeer. De brand is ontstaan in den hooiberg, waar bij kinderen met lucifers hadden gespeeld. De boerderij is in vlammen opgegaan. De in boedel ging verloren. Een en ander was slechts Taag verzekerd. De boerderij was eigendom van den heer Koevoet, wonende te Haarlem-Noord. KORTE BERICHTEN. In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het gebouw van de bakkerij der Coöpera tieve Handelskamer aan de Antonius Brou werstraat te Hilversum. Een in een benedenlokaal staande brand kast werd opengeboord en opengesneden. D* buit bedroeg 122. Naar gemeld wordt, heeft de Koningin een bedrag van 1000 ter beschikking ge' steld van net comité voor directe steunverlee1 ning aan schipperskinderen. Gistermiddag is het 2-jarige zoontje van E. Bakker te Streefkerk te water geraaW en verdronken. S» ni'f hizen hup.peme" de kikkers met de kabou-' no« eens kilfkers Onn* andeni meer (lan kikkers en nog eens kikkers. Onder een oorverdoovend vak waak kwamen ze op de boerderij aan. De vrouw w!s al een thuis en weldra zaten de kikkers in alle vertrekken Ze kropen in hoeken en gaten, sprongen ie turners' op stoelen, tafels, kojes en pannen. Overal zatïïi »e en maakten de vrouw aan het schrikken. Als ze naar de melkkan liep verschenen er kikkers die lustig rondzwommen en intusschen was kikker Karei al naar Tuimeltje gegaaa 254. Toen kwam de boer zelf thuis. In de akkers had ie al geen rust meer gehad. Hij kwam thuis me' een bromstem. D'r is een kikkerplaag in het land en werd nog woester toen ie in heel de boerderij de kik* kers zag rondtippelen. De koeien loeiden zoo hard z® konden, want de kikkers plaagden de dieren en <f® waakhond, die pleizior in het gevalletje had, blaf»® alsof ie de grootste kwellingen doorstond.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6