Alkm. Boys I Z. F. C. V Oiechtvzaken Raadselhoekie VOOB IDS ETjHINTJEIS. FOUTEN-ZOEKPLAATJE POPPENWRAAK Jantje en de groenteman Kleine Kleuter ZONDAG a.s., 2 uur E 3 Sneeuwvlokken. x XXXXXXXXX i X k k X Wat het tweede schrijven betreft, waarin wordt medegedeeld dat de gemeenten moe ten bijdragen in de kosten van een rijwielpad aan beide kanten van Jen weg, waren er drie verschillende meeningen in B. en W. De kos ten hiervan rijn 900 per iaar. De voorzitter herinnerde aan de gehouden lange besprekin gen over de verbetering van den Twuiiver- weg eenige jaren geleden Spi was van mee ning, dat de gemeente niet mocht bijdragen aan een rijwielpad, wat in een andere ge meente wordt aangelegd. Sint Pancraa moest eigenlijk de kosten hieivan voor hare reke ning nemen. De eene meening in B. en W. is, dat men op het eerste schrijven moet ingaan, de tweede om dit niet niet te doen en de derde om een onderzoek naar de kostenberekening van het Hoogh^mraadschau te doen. De meerderheid echter vertrouwt het Hoogheem- raadschau wel Wethouder Ootjers had van het tweede adres een eigenaardige indruk gekregen. Men moet 1/6 van het onderhoud betalen en daar mee moest het eigenlijk pas wezen. Spr. wist iniet of het in eigen beheer goedkooper zou zijn, doch wenschte niet bij te dragen aan de verbetering van den Twuijverweg. Wethouder Barten zeide voor het tweede voorstel te zijn en wees op het zeer geringe bedrag wat het verschil uitmaakt. Een rij wielpad is ook van veel meer belang voor den Langendijk dan voor Sint Pancras. Spr. vreesde, dat men in eigen beheer meer moest betalen en als de Twuijverweg van het we- genplan wordt afgevoerd, hebben wij toch ook meer te betalen. De heer Ootjers geloofde, dat het Hoog heemraadschap duur werkt en dat de kosten naar die hoogte worden berekend. De heer Kooi was erg voor een rijwiel pad met het oog op de veiligheid op den weg. De heer Duijves voelde voor het eerste voorste!, doch wat be+reft het tweede, die luxe kunnen we ons niet veroorloven. De heer Kwadijk was het met den heer Barten eens. Spr was voor centralisatie van wegen en wees er op. dat de weg er zeer slecht bij ligt. De heer Kansen vond dat men er zeer lang aan vastzit en is het mei aan Noordschar- woude om aan het niwielnad bii te dragen. Na nog eenige discussie werd het voorstel van Sint Pancras om den we^ over te dragen tegen een vergoeding van f 900 per ;aar in stemming gebracht en staakten de stemmen Vóór stemden de heerer Baren, Kooi en K wadijk. De verordening op de heffing van vergun ningsrecht werd gewii/.igd in dien zin dat JW minimumbedrag voor een vergunning 40 èn voor een veriof 25 bedraagt Hierna boden B. en W. de begrootingen aan van de gemeente de lichtbedriiven en het Burg./ Armbestuur, welk* zu:!en worden na gezien door de heeren Kooi. Kwadijk en Schrijver. Bij de rondvraag drong de heer Kooi er op aan, dat de automobilisten er door borden aan de einden van het duro onm<"-vz9'm oo werden gemaak* dat de auto's aan den West kant van de straat moeten worden gepar keerd. Dit werd toegezegd. Hierna sluiting. Na schier eindelooze discussies werd besloten behalve de pas genoemde 11 aan gehuwde arbeiders, aan kostgangers 8 te verleenen inclusief reductie op huishuur. Ten slotte werd nog eene commissie benoemd welke tot taak zal hebben te onderzoeken welke tuinders in aanmer king zullen komen voor eene geldelijke uitkeering voor hunne noodlijdende be drijven, welke gelden door het Burger lijk Armbestuur verstrekt zullen wor den. Uitdrukkelijk vestigde de voorzitter de aandacht der leden op het feit dat deze uitkeering buiten de steunregeling om gaat. In deze commissie hebben zitting de leden J. Duivevoorde, C. Baltus en I. de Wit, aangevuld nog door een bestuurslid der L. T. B. en van den Neutralen bond. Aan het eind der bijeenkomst deelde de voorzitter nog mede, dat ten behoeve van het Nationaal Steuncomité 10 cent per inwoner onzer gemeente zal geschonken worden. HEEMSKERK. #De raad dezer gemeente kwam Don derdagmiddag voltallig bijeen. Ged. Staten schreven den raad dat hun inziens geen termen aanwezig wa ren om een reeds vroeger gedaan ver zoek door het R.K. Schoolbestuur om alsnog boven de gewone vergoedingen volgens art. 72 der 1. o. wet eene extra vergoeding van 4C0 voor schoolmeu- bilair te ontvangen af te wijzen, weshal ve zij den raad voorstelden alsnog ge noemde vergoeding te doen uitkeeren. Goedgevonden. Twee pachters van gemeentegras ver zochten den raad om gedeeltelijke ont heffing van pacht, welk verzoek om de bekende redenen n.1. crisistijd werd ingewilligd. Eene missive van den heer Zuurbier e. a., voorzitters van pl. vakorganisaties, inhoudende werkverruiming voor geor ganiseerde werkloozen, werd voor ken nisgeving aangenomen. Nog was een verzoek ingekomen van den Neutralen Boeren- en Tuindersbond voor steunregeling der noodlijdende be drijven. Daar aan dit verzoek toch reeds de meeste aandacht gewijd wordt, werd het op voorstel van B. en W. voor ken nisgeving aangenomen. De heer I. Henneman Az. vroeg den raad voor een nieuw te bouwen perceel aan den G. v. Assendelftstraat voor eene geringe, en volgens adressant in de naaste toekomst niet hinderlijke afwij king van de bestaande rooilijn. Wordt toegestaan. Begrooting 1932. Tot rapporteurs werden benoemd de leden P. Klaasse, P. de Vries en C. Beentjes. Hierna volgde aanbieding van eenige rekeningen over 1931, welke werden vastgesteld Eveneens werden vastge steld pensioengrondslagen van enkele gemeente-werklieden, zoomede rooilij nen ten noorden der gemeente, met het oog op de verbreeding van den rijksweg. Ook een voorstel gemeentelijke ver goeding over 1930 als bedoeld in art. 101 der 1. o. wet werd vastgesteld. Tot lid van het Algemeen Armbestuur werd herkozen de heer P. Zonneveld en in 2 bestaande vacatures, ontstaan door het uittreden der leden G. Klokman en C. Cornelissen, weiden benoemd de hee ren G. Schoehuys en I. A. Goudeleeuw. Een voorstel van B. en W. om aan het algemeen armbestuur de subsidie over 1933 te verhoogen tot K000 werd z. h. s. aangenomen. Het ineest kardinale punt was wel een voorstel van steunregeling voor werk- looze arbeiders. B. en W. hadden voorgesteld aan ge huwden en ongehuwden 10.te ge ven, terwijl de heer A. Henneman het voorstel deed om 11.— te verstrekken benevens-redpetie op brandstof en huis huur. Dit laatste werd mede ondersteund door den beer P. Klaasse. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 18 November. Nogmaals de Zondagssluiting te Noordscharwcude. De twee strafzaakjes tegen de snoepgoed winkeliertjes, ter nadere informatie, de een was een weduwe te Noordscharwoude, die op Zondag 16 October aan de snoeplustige jeugd s.uker- en sabbeiwerk hadden ver- koent in verboden tijd, werden heden voqrt gezet met het hooren van den verbalisant, den rijksveldwactiter S. Rood, die verklaar de, dat naar zijn meening den handel in sui kerwerken niet het hoofdbedrijf was. De een had een kruidenierswinkel en de weduwe een sigarenmagazijn, dragende den wijdschen ti- tei: „Ubi bene'', zeker 'n afkorting van de spreuk: Ubi bene, ibi patria, waar het mij welgaat, is mijn vaderland. Ze hadden er beter op kunnen kalken: Quid Rides? Wie lacht daar? De heer Reijnders, secretaris der gemeente, vermeende echter dat het winkelen in snoe pen de voornaamste bron van inkomen uit maakte. Deze meening was ook toegedaan de verdediger, mr. Eecen, die verschillende do cumenten overlegde waaruit kon blijken, dat de omzet in suikerwerken en dergelijke in derdaad het meest beteekende en dus conclu deerde tot vrijspraak. Door mr. Brueys Tack was veroordeeling tot 3 boete of 3 dagen gerequireerd. Uitspraak 2 Dec. a.s t Wie was de schuldige Déze vraag werd heden behandeld naar aanleiding van een op 28 Sept. plaats gehad hebbende aanrijding van twee vrachtauto's op een hulpbrug aan den Helderschen weg De vrachtrijder F. Sch. uit Burgervlotbrug kwam van Alkmaar en reed de noodbrug op terwijl van de andere zijde een vrachtauto van den heer Mertens naderde. Deze had ech tér de voorrang, omdat het verkeer vanaf Den Hélder vóórging. Een feit was echter dat Sch. reeds drie kwart over de brug was gereden, toen de chauffeur Smit deze pas op- reed. De zaak schoot echter zóó slecht op, dat tot aanhouding op 2 Dec. werd besloten. Mr Volkers van Amsterdam was verdediger. Een lied, ein kus, ein mddei! De vorige week stond terecht de heer Jere- mias de N., een 38-jarige opzichter uit Hoofddorp, die in den avond van 7 Oct. te Egmond aan Zee in de Wilhelminastraat met een verblindende verlichting had gereden, hetwelk was geconstateerd door den gem. veldwachter ten Bruggencate De heer de N. beweerde echter alstoen, dat hij niet de schijnwerper, doch de bermlamp had gebezigd en werd de zaak aangehouden ten einde den verbalisant te hooren. Deze volhardde heden bij zijn proces-verbaal, ter wijl verdachte hardnekkig volhield slechts de bermlamp te hebben gebruikt. De auto van verdachte, buiten geparkeerd, werd alstoen bezichtigd door den ambtenaar, die echter constateerde, dat de schijnwerper inderdaad een vuurzee van licht afwierp. De gemeente veldwachter, beweerende door den verdachte onheusch te zijn bejegend, voegde er ook bij dat mijnheer de N. een Duitsch meisje, dat in zijn gezelschap vertoefde, uit den auto had gelaten. Hij had van dit feit echter geen mei ding gemaakt, ten einde het huisgezin van verdachte niet in opspraak te brengen. De heer de N., eveneens boos, deelde daarop me de deze dame, genaamd Dorothea Madichem wonende te IJtnuiden, als getuige a decharge te willen voorbrengen. Over 14 dagen zal nu deze, eenigszins pikant besausde geschiede nis worden voortgezet De concurrentennijd met een handvol geld gedwongen! De vrede onder de vrachtrijders van Eg- mond is ook niet ideaal! Heden stond terecht de vrachtrijder Willem O. uit de gerookte po nencity, die zijn ambtgenoot Rijer Wijker op 4 Oct., toen deze hem met zijn vrachtauto wilde voorbijrijden, in een keislagkuil had ge drukt, zoodat het heel wat tijdverlies kostte voor de auto weer was vrijgemaakt. De heer O. beweerde heden van niets te weten, doch de heer Breman en diens echtgenoote, op de middagwandeling, hadden het geval gezien en dus legde Wdlem het loodje. De heeren van 't gerecht waren tamelijk woest en overwogen den vrachtrijder het ri - bewijs te ontnemen, doch tenslotte bepaalde de kantonrechter zich tot een vriendschappe lijke waarschuwing in den vorm van. f 60 boete of 60 dagen! Ongelikte rijwielacrobaat Een onbesuisde jonge fietser T. A., welke sportslieden voortdurend de Alkmaarsche Langestraat nog onveilig maken, reed op IQ October de 16-jarige frisch blozende Trijntje Klooster tegen het asphalt. Haar rijwiel bleef ongedeerd, maar het meiske zelf bekwam eenige kneuzingen. Getracht werd het jonge mensch betere verkeersmanfcren bij te bren gen. Het lesgeld bedroeg 12 of 12 dagen. De kunstder politie gaat ver tegenwoordig. Een ingezetene uit Bergen, P. p.t wer(j op 10 October te Alkmaar gesnapt omdat hij op de Laat zonder geldig rijbewijs reed. De politie kon dit feit zelf niet constateeren, doch een in de buurt aanwezige glazenwas- scher zorgde nu voor het bewijs Deze kunst- vlieger van juridische constructie werd he den met succes opgelaten. 8 gulden boete of 8 dagen. De hoofdzaak, het duimkruid, was behoorlijk geoogst De heer Hendr. Klasing, die op 17 Octo- l>cr per rijwiel uit de Bloemstraat de Oude- gracht opreed kwam alstoen in al te innige aanraking met een automobiel, bestuurd door den aannemer P. Sch. uit Egmond aan den "loef, welke heer verzuimde rechts den voor rang te presenteeren. De heer Klazing bleef ongedeerd, de fiets was beschadigd, maar de schade behoorlijk vergoed. Vonnis 8 boete of 8 dagen. Dat moet je ook nog overkomen. Onze oud-stadgenoot Willem H., tegen woordig crisismuzikant te Krommenie bij ge brek aan aandeelen in de Twentsche bank, had te Castricum het ongeluk met zijn hij gend Fordje een mede-automobilist, P. de Jong in de wielen te rijden. Aangehouden tot a.s. week, want Willem ging niet accoord met de dagvaarding. De brand was de „grand altraction". De kraamverpleegster mej. Marie R., uit Alkmaar, die op 23 Juli zoo vurig verlangde naar het schouwspel van een aan den West dijk uitgebroken boerderijbrand, reed in haar onberaden haast een wielrijder tegen de vlakte. De fiets van den ouden heer werd zwaar beschadigd, en het had weinig ge scheeld of hij had kennis gemaakt met een aankomende automobiel. De dame, bij ver stek veroordeeld tot ƒ12 boete of 12 dagen, was in verzet gekomen, doch hoorde heden het vonnis bevestigen. Het risico van den automobiel reparateur. Terwijl het Rammelend stoomtrammetje te Bergen den onbewaakten overweg bij de Breelaan naderde, reed de monteur Theo M. op een motor gezeten, pardoes de trambaan op. Die gevaarlijke vrijpostigheid werd hem natuurlijTc ingepeperd met een proces-verbaal. Het bleek heden dat de heer M. een hem totaal onbekende motor had bereden en met de bediening van de voetrem in de war was geraakt. Een excuus was onvoldoende om een straf van 6 boete of 6 dagen hechtenis te voorkomen. Het jachtveld werkt de vermeer derde bruine boonen consumptie sterk in de hand. De 22*jarige Noordzeevisscher zonder trawler S. getooid met den seraRhynschen voornaam Engel, had in den nacht van 15 op 16 October zijn geluk beproefd in de duinen van den heer van Vliet, in gezelschap van zijn broeder Klaas en 'n paar hondjes. Zij vingen echter geen konijnen maar werden zelf door een jachtopziener gevangen en he den ieder veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen hechtenis. De 19-jarige jongeling Ger. v. d. P., die werd aa getroffen in het duingebied van den heer van Reenen te Bergen met een wild- klem, kwam er belangrijk beter af, omdat hij aannemelijk wist te maken dat die klem moest dienen om zijn akker te beschermen tegen schadelijk gedierte. Maar hij werd toch nog genoteerd voor 6 boete of 6 dagen hechte nis. Drie man op de fiets Een drietal wielrijders op één reitje in de Langestraat werden te dier zake geverbali seerd. Maar nummer 1, de opperman P. J G., protesteerde en beweerde dat de agent abuis was geweest. Het trio kunstrijders is nu gebiseerd en moet a.s. week nog eens optreden. Aanmoedigingspremie voor een naar werk snakkende metselaar. De 20-jarige kalkbewerker A. K te Alk maar werd vereerd met een klutsje en leende een fiets van een makker. De politie merkte op dat een reflector ontbrak en het bon boekje kwam voor den dag. Een gulden boete of 1 dag hechtenis. 1. Oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. V O N K O L I N I E R K E R S 2 Heb e het boek al in Ooms kast ge zocht? (Onuki Heeft Oom Frits u ezeltje laten ri, den? (Suez). Ik vind het boek van Jan ten Hove net iets voor je vader. (Venetië.! Je bent veel te gul, Marie, en houdt niets over voor jezelf. (Ulm) 3. Kruidnagel. Duinen, regen, kuil, dak Kruik. 4. Olifant, foliant. Voor kleineren. 1. Spotvogels. 2. Valk, val. 4. Bes, mes, zes, les, tres. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Kamraadsel. Op den rug van den kam komt de naam van een bloeiende plaat, Nadruk verboden. Welke zijn de 12 fouten in dit plaatje? Eiken morgen rijdt broer Jan Met zijn vriend: Jaap Groenteman, Zit parmantig op den bok. Jantje weet wel: als de klok Slaat als Moeder heeft vertelt, Is het tijd, dat Jaap-boer beilt Jantje wacht al in de gang En het duurt nu niet heel lang, Of ze rijden samen voort. Waarbij Jan niets ziet of hoort Dan het paardje; Bles heet hij. O, wat is ons Jantje blij! Jaap houdt stil bij eiken klant, Neemt wat uit een groentemand En verkoopt, terwijl zijn gast W&t goed op zijn paardje past. Eind'lijk moet broer Jan naar huis. Jaap brengt hem weer netjes thuis. Geeft hem 'n appel of een peer En zegt: Tot een volgend keer! CARLA HOOG. (Nadruk verboden). lo tand timmermansgereedschap. 2o een bouwvallig overblijfsel. 3o een deel van je been. 4o een zeevisch. 5o een najaarsbloem. 2. Mijn beide eerste deelen vormen een vogel, mijn derde is een deel van je gezicht en mijn geheel doet Iets, dat pijn en last veroorzaker kan. 3. Verborgen rivieren in het buitenland Moeder kent Apeldoorn wel, zij is er een maand in pension geweesE Ik kan deze som met geen mogelijk heid oplossen. Wees voorzichtig en zeg er voorloo- pig nog niets van. Ik geloof, dat het hier vol echo's zit. Hij zal u waarschuwen, zoodra ver koop wordt gehouden. (2) 4. K'uisraadsel. X i X i X X lo rij een medeklinker. 2o een rond voorwerp. 3o de naam eener maand. 4o een ander woord voor vlug, gejaagd. 5o 't gevraagde woord. 6o een provincie in ons land 7o een kleur. 8o een deel van je gezicht 9o een medeklinker. Voor kleineren. 1. Wijzen kunnen wy en stil staan, Loopen; zitten echter niet, Bij de meesten denk ik stellig Dat 1' oas ia de kamer ziet, door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Kleine kleuter is verlegen, Kleine kleuter is wat bang, Krijgt een kleurtje voor een vreemde En het duurt meestal niet lang. Vóór de waterlanders komen. Kleine kleuter snikt dan luid En met Moeders rust och, heden! -• Is het dan voorloopig uit! Kleine kleuter, arme kleuter, Wat heb jij toch een verdriet! En die vreemde, groote menschen, Heusch, ze plagen je toch nietl Maar ze willen, kleine kleuter, Juist je een pleziertje doen. Kom, laat nu je lip niet hangen, Bijt van angst niet in je schoen! -« Kleine kleuter schijnt te luist'ren, Zou ze 't hooren, wat ik zeg? Zij vermant zich en haar traantjes Zijn op éénmaal alle weg! Kleine kleuter ziet een stoel staan En verstopt zich één-twee-driel 't Aardig, half verlegen snuitje Reikt juist even tot mijn knie. Kleine kleuter denkt: Ik zie je! Maar m ij zie je stellig n i e tt Heeft geen erg, dat door de gaatjes In den stoelrug je haar ziet Kleine kleuter kraait dan lachend. Och, wat heeft dat ding een pret! En ik? 't Kon niet anders doen tocht 'k Heb haar in de krant gezet! (Nadruk verboden). 2. Mijn eerste kan veel leven maken, mijn tweede leeft in het watei en mijn gehec is een visch. 3. Er stond iets bij ons op tafel. Toen bloeder er het voorste stuk af sneed, werd het een kleur. Hoe kan dat? 4. Vul de rijmwoorden in: Wij loopen door den regen En kunnen er best Wie plaagt ons? Dat 's de wind, De vriend van ieder Wij dansen en wij springen, Wij juichen en wij Hoor! hoe de stormwind raast! Wii lachen, als hij -. .(Nadruk verbadenL

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7