Alkmaarsche Courant. TOEGANG VRIJ Radionieuws FOSTER s MÜBCPlUEHi JieuiUetoa tot bijwoning van de FILMVOORSTELLING, aangeboden door de Firma VAN NELLE, op WOENSDAG 23 NOVEMBER, 's avonds 8.15 uur, in de Schouwburgzaal van „MET GULDEN VLIES" te ALKMAAR. voor alle huisvrouwen en meisjes boven 16 jaar. In de pauze zal GRATIS een kop VAN NELLE's koffie of thee worden aangeboden. (jemeentecaden flonden) vier ee dertigste Jaargang. MAANDAG 21 HOVEHBER. EEN EPISODE ONDER HET SCHRIKBEWIND. N». 275 ^932 Dinsdag 22 November. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend AVRO). Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert W Rothe, piano. H. Hülsman, zang en E. Veenj |>iano. 11.— Gramofoonplaten. 11.30 Ver volg concert. 12.— Gramofoonplaten. 12.30 i—2.Concert door Bob Crisler en zijn Wnite Lyres Orchestra alsmede het #Orquesta Fuseilas Hermanos". 2.Gramo foonplaten. 3.Knipcursus. 4.Piano recital door M. van Dijk. 4.30 Radio-Kinder koorzang o.l.v. J. Hamel. 5.Draaiorgel- muziek. 5.30 Jeugdhalfuur VPRO. 6.— Gra mofoonplaten. 6.30 R.V.U. 7— Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. 7.30 Engelscne les. 8.— Vaz Dias. 8 05 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein- zang: Bob Scholte, m. m. v. May June, zang en Paul Ostra, liedjes aan de piano. 9.15 Gramofoonplaten. 9.3P Omroeporkest o.l v. N. Treep m. m. v. F. Helmann, viool. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Vervolg con cert. 11.Vaz Dias. 11.05 Vervolg concert. 11.30—12.Ooggetuigeverslag v. d Zes- daagsche te Amsterdam. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R. O.) 89.15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 12.— Godsd. halfuur. 12.15—1.45 Sextet concert. 2.Cursus. 2.35 Vrouwenuurtje. 3.30 Cursus. 4.30 Gramofoonplaten. 5 Plechtig Lof. 6.Orkestconcert. 6.30 Cur sus. 6.50 Vervolg concert. 7.10 Lezing 8 Gramofoonplaten. 8.15 Radio-tooneel. 9. Vaz Dias. 9.15 Strijkkwartetconcert. 10.15 Radio-tooneel. 10 30—12.Gevarieerd or kestconcert. Daveniry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, ber. 11.05 Lezing 12.20 Or gelspel E. O'Henry. 1.05 Commodore Grand- orkest o.l.v. J. Muscant. 2.20 Voor scholen. 4 50 R. Tapponnier en zijn orkest. 5.35 Kin deruur. 6.20 Berichten. 6.50 Brahms' piano muziek. 7.10 Fransche conversatie. 7.40 Radio-Militair-orkest o.l.v. B. W. O'Donnel!. 8 50 Lezing. 9.20 Berichten. 9 50 Toespraak. 10— Derde acte van Smetma's „Die ver- kaufte Braut" o.l.v. John Barbirolli. 10.55— 12 20 Dansmuziek door Maurice Winnick en zijn orkest. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.20 Concert door het Krettly-orkest. 7.50 Ccncert door het Om roeporkest. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-tooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.20—12.20 Con cert uit Rest „Wivex". 2.204.20 Omroep- - orkest en solisten o.l.v. Gröndahl. 7.20 Vo cale Terzetten met pianobegeleiding. 7.40 Radiotooneel. 8.10 Saxofoonsoli door O. BannerH. Jansen. 9.2510.30 Moderne Deensche muziek door orkest en solisten, o.a. 3de symphonie, Höffding. Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert o.l.v. W. Cas- par. 12.20 Concert door het Werag-orkest 0 l.v. Buschkötter m. m. v. C. Herstatt, piano. 1 50 Gramofoonplaten. 4.20 Kamermuziek 7 50 „Baden", rijkszending Rome, 441 M. 7.50 Radio-tooneel. 9.20 Gevarieerd concert. Hierna berichten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans 1.30 Zangvoordracht. 1.45 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. J. Kumps. 6.50 Religieuze koormuziek. 8.20 Omroep-orkest o.l.v. Wal pot. 10.30—11.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepklein orkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. K. Walpot. 6.50 Omroepkleinorkest o. v P. Leemans. 8.20 Uitzending v. h. Arbei- ders-Jeugdverbond. 9.35 Omroeporkest en Elias Gans, bariton o.l.v. Jean Kumps. 10.30 11.20 Russische muziek (gramofoonpl.) Zeesen, 1635 M. 7.20 Klassieke motetten door de Ver. R.K. Kerkkoren te Berlijn. 7.50 Orkestconcert o.l.v. C. Schmalstich. 9.20 Ber 9 35 Concert door het Philh. orkest Stuttgart o.l v. H. Risch. 10.05 Berichten en tot 11.20 Concert o.l.v. Rosbaud m. m. v. Zangsoliste Indien gl) voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster s Maagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom oerkrUgbam t f O 65 M> flacon. d Naar het Fransch van Honoré de Balzac door Hellen Randers. 6) De nonnen zagen hoe twee dikke tranen over zijn mannelijke wangen rolden en op den vloer terecht kwamen. Het ritueel voor de dooden werd uitge sproken. Het „Domine salvum fac regem" (de Heer behoede den koning), dat met lage stem werd gezongen, ontroerde deze trouwe koningsgezinden, die zich herinnerden, dat het koningskind, waarvoor zij op dit oogen- blik den Allerhoogste smeekten, in handen zijner vijanden was. De onbekende huiverde bij de gedachte, dat hij nog een nieuwe mis daad zou kunnen begaan, waaraan hij onge twijfeld gedwongen zou worden deel te ne men. Toen de rouwstoet was afgeloopen, gaf de priester den twee nonnen een teeken, waarop zij zich verwijderden. Zoodra hij al leen was met den onbekende, ging hij met zacht en droevig gelaat naar hem toe en UITNOODIGING W ARMENHUIZEN. De Vrijdagmiddag gehouden raadsvergade ring werd bijgewoond door alle leden. Lezing der notulen werd uitgesteld tot de volgende vergadering. Na opening stelde de burgemeester aan de orde: Ingekomen stukken. 1. Een afschrift van het adres met toelich tend vergaderingsverslag dat de algemeene Nederlandsche Vereeniging voor sociale ge neeskunde heeft gemeend te moeten richten tot de leden van de Tweede Kamer, met ver zoek van den inhoud kennis te willen nemen Zal circuleeren. 2. Een verzoek van G. J. W. E. v. Hesteren om eervol ontslag als schoolarts. Door B. en W. werd voorgesteld het gevraagde ontslag met ingang van 1 Januari 1932 eervol te verkenen. Goedgevonden. 3. Een verzoek van het bestuur van het Wit-Gele kruis om subsidie. Voorgesteld werd dit bij de begrooting 1933 in behande ling te nemen. Aldus besloten. Mededeeling. Medegedeeld werd, dat de totale kosten voor de uitbreiding van de r.k. meisjes- en jongensschool hebben bedragen 31914.98 en de te storten waarborgsom 4789 95. Voor kennisgeving aangenomen. Een paar goedkeuringsbesluiten van Ged Staten werden eveneens voor kennisgeving aangenomen. Gemeenterekening 1931. Vaststelling gemeenterekening 1931, als mede de rekeningen van gas- en tuinbouw bedrijf en het alg. burg. armbestuur. Voorgesteld werd de rekening der gemeente vast te stellen (voorloopig) als volgt; in komsten gewone dienst 107490.84, uitgaven idem 117337.77, nadeelig slot idem 9848.93 Inkomsten kap. dienst 30211.19, uitgaven idem 41127.40, nadeelig slot idem 11906.21. De heer Mink, namens de betreffende raadscommissie rapporteerende, stelde na mens haar voor de rekening goed te keuren Aldus werd besloten. Gemeentebegrooting 1933. Opcenten personeele belasting verhoogd van 80 tot 150. Voor stellen tot verlaging van salaris sen gemeentepersoneel verwor pen. Geen verlaging presentie geld raadsleden. De gemeentebegrooting 1933, alsmede de begrootingen van het gas- en het tuinbouw bedrijf en het burgerlijk armbestuur waren door de daarvoor aangewezen raadscommis sie nagezien. Namens deze bracht de heer Mink rapport uit. De gemeentebegrooting had als eindcijfer sprak op vaderlijken toon. Mijn zoon, wanneer ge Uw handen hebt gezoedeld met het bloed van den koning martelaar, biecht dan bij mij. Er is in God's oog geen zonde, die niet kan worden uitge- wischt door een berouw, zoo oprecht en in nig als het Uwe". Op de eerste woorden van den geestelijke schrok de vreemdeling onwillekeurig op, maar hij herstelde zich spoedig en keek den verbaasden priester vrijmoedig aan. Vader, sprak hij met merkbaar veran derde stem, niemand is onschuldiger aan het vergoten bloed, dan ik Ik moet U gelooven, zeo de priester. Er volgde een stilte, gedurende welke hij zijn boeteling opnieuw onderzocht, toen, vol hardend in zijn meening, dat hij te doen had met een dier angstvallige leden der Nationa le Conventie, die niets los willen laten, her nam hij met ernstige stem: Gedenk wel, mijn zoon, dat het geen zin heeft van deze groote misdaad te worden vrijgesproken, wanneer ge er geen deel aan hebt gehad. Zij, die in staat waren den ko ning te verdedigen en hun zwaard in de scheede hebben gelaten, zullen zich zeer zwaar te verantwoorden hebben voor den koning der hemelen a zeker, want door niets te doen zijn ze, zonder het te willen medeplichtig geworden aan dit vreeseliike voor ontvangsten en uitgaven 134652 84 (het tekort was geraamd op 18000). Noode was de commissie aecoord gegaan met het voorstel van B. en W. om de opcenten op de personeele belasting te brengen van 80 op 150. De begrooting voor het gasbedrijf sloot met 60386.85 met een winst van f 732.20. Voor het tuinbouwbedrijf waren de ont vangsten en uitgaven geraamd op 4577.06, met een bijdrage van 638.53 uit de ge meentekas, zijnde de helft van het geschatte verlies. De begrooting voor het burgerlijk armbe stuur had een eindbedrag van 13396 aan inkomsten en uitgaven; de subsidie der ge meente was geraamd op 7250. Wenschen der commissie. Bij de begrooting van het tuinbouwbedrijf herinnerde de commissie aan een voorstel ver leden jaar gedaan, n.1. verkoopsbonnen af te geven. Zij had nu gehoord, dat dit voorstel nog niet in de commissie voor het tuinbouw bedrijf was besoroken en drong er op aan, dat het nu spoedig gebeurde. Op invoering der verkoopsbonnen werd ook nu nog prijs gesteld. Bij de begrooting voor het gasbedrijf was de meening naar voren gekomen, dat diende te worden overgegaan tot salarisverlaging voor den directeur met 1000 per jaar, voor den klerk met 300 en voor werklieden met 5 van hun loon'. Tegelijk werd voorgesteld over te gaan tot verlaging van de loonen der werklieden van de gemeente, eveneens met 5 voor allen behalve den leerling-ambtenaar ter secr? tarie. Overigens hadden de begrootingen de goed keuring der commissie voor het nazien kun nen wegdragen. Het antwoord van B. en W. Devoorzitter herinnerde zich, dat de bonnenkwestie wel eens ter sprake is ge bracht in de commissie voor het tuinbouw bedrijf. De bezwaren waren echter grooter geacht dan de voordeelen. Gevreesd werd, dat de controle door slordigheid in de uitvoe ring veel van het goede dat er in het voor stel zit, zou doen inboeten. De heer Dekker wist niet van behande ling der bonnenkwestie in de tuinbouwcom- missie, wel was zij besproken in den gemeen teraad. Devoorzitter meende, dat de voorge stelde salarisverlaging voor het gasbedrijf te zeer in?ri;nt in het leven der betrokkenen en daarr.m niet voor toepassing in aanmerking kon komen. Bovendien is zonder meer niet maar tot de verlaging over te gaan, want op grond van het ambtenarenreglement zal vooraf overleg moeten worden gepleegd met de organisaties. Een dergelijk overleg zou kun nen worden geopend, maar spr. wilde wel verklaren, dat B. en W. tegen de genoemde verlaging waren. Indien het voorstel werd aangenomen, zou sor. in beroep gaan bij misdrijf voegde de oude priester er met een veelzegende beweging van zijn hoofd aan toe. Gelooft ge, vroeg de onbekende ontzet, dat een indirecte deelneming gestraft zal worden Is een soldaat dan schuldig wan neer hij gehoorzaamt aan een bevel? Besluiteloos bleef de priester staan. Geluk kig, door de verlegenheid, waarin hij dezen strengen aanhanger van het koningschap had gebracht, door hem te plaatsen tusschen het dogma der lijdelijke gehoorzaamheid, dat volgens de aanhangers der monarchie de militaire wetten moet beheerschen, en het even belangrijke dogma, dat eerbied jegens vorstelijke personen, als heiligen plicht be schouwt, haastte de vreemdeling zich in de aarzeling van den priester een gunstige op lossing te zien voor den twijfel, die hem scheen te kwellen. En om den eerwaardigen Jansenist niet langer in de gelegenheid tot nadenken te stellen, sprak hij: Ik zou me schamen wanneer ik U een belooning, in welken vorm ook, zou aanbie den voor den rouwdienst, dien ge hebt ge houden voor de zielerust van den konig en voor mij, omdat ik mijn plicht deed. Men kan een onschatbare daad slechts betalen met een eveneens niet te schatten offer. Verwaardig U daarom dit heilig relikwie van mii aan te nemen Misschien zal *n- Ged. Staten. De heer Mink vulde zijn rapport nog aan met de mededeeling, dat de raadscommissie voorstelde de presentiegelden met 1 per zit ting te verlagen (d. i. 25 Wat betreft het niet meer voteeren van een bedrag voor een schoolarts, stelde de com missie voor. dat het gemeentebestuur het oog gevestigd zal houden op de mogelijkheid van het met andere gemeenten gecombineerd aan stellen van een schoolarts. Het instituut is kwalijk te missen. De voorzitter zei, dat het gemeente bestuur reeds jaren lang in de bedoelde rich ting werkt. De salarissen aan de gasfabriek De heer D e G r o o t stelde voor, bespre kingen met de organisaties te openen om zoo mogelijk te komen tot verlaging der salaris sen bij het gasbedrijf. De heer Dekker steunde dit voorstel. De heer Slot wees op het ontbreken bij het voorstel van een motief voor de verlaging. Spr. wilde niet zeggen, dat er geen salaris sen zouden moeten worden verlaagd, integen deel, hij zou gaarne zien, dat hooge salaris sen naar beneden gingen, maar men kan toch niet elk jaar de salarissen aanpakken. Wat heeft men anders aan een vaste betrekking? Verleden jaar is na ampele bespreking beslo ten tot verlaging in den vorm van verhaal van pensioenbijdrage (8^4 pet.) Onjuist vond spr. het om nu al weer te gaan verlagen en ook nog niet met een kleinigheid. De voorge stelde verlagingen van 1000 en 300 be kekenen 25 pet. van het inkomen van de be trokkenen. De heer Molenaar vond het evenmin gewenscht elk jaar tot verlaging over te gaan. Dit zou mee brengen, dat bij verbete ring van den algemeenen toestand elk iaar verzoeken zouden kunnen komen om verhoo ging. Spr. wees er op, dat zeven maanden geleden, om de loonen der arbeiders te spa ren, deze langs een achterdeurtje met 1.25 zijn verhoogcT Nu weer tot verlaging over te gaan, achtte spr. alleszins ongewenscht. De loonen aan de gasfabriek alhier zijn al lager dan bijna overal elders. Wat de wenschelijkheid van verlaging be treft, spr. geloofde niet dat zoo iets de ge meente nog zou kunnen redden. Met het op de loonen volgens het voorstel te besparen bedrag zou men den gasprijs nog niet met een halve cent kunnen naar beneden brengen. Het voorstel bevreemdde spr. ten zeerste, omdat de gascommissie, waarin twee leden van den raad zitting hebben, de begrooting van het gasbedrijf had goedgekeurd. De heer D e G r o o t meende, dat, gezien den algemeenen toestand in de gemeente, welken men zonder overdrijving een noodtoe stand mag noemen, gerust tot verlaging van de loonen van het gemeentepersoneel kan worden overgegaan. Met het op de loonen aan de gasfabriek te besparen bedrag van circa 2000 zou spr. den gasprijs willen verlagen, waarmee de algemeene druk toch eenigszins verminderd kon worden Voor de menschen in de werk verschaffing is dit zeker wel te wenschen. Devoorzitter meende, dat de loonen werkverschaffing buiten beschouwing moeten blijven bij de beoordeeling van den algemeenen toestand. Dez - is inderdaad verre van rooskleurig, de loonen zijn in den tuin bouw gedaald tot het uiterste minimum en mogen daarom geen maatstaf zijn voor de loonen en salarissen van het overheidsperso neel. Met de bedenkingen van de heeren Slot en Molenaar was spr. het geheel eens Het gevraagde offer is veel te groot en de vermin dering der gasprijzen is dan nog onbeteeke- eend. De heer Slot wees er op, dat de gasprijs in Warmenhuizen zeer laag is door het juiste beleid van den directeur. Zij zijn lager dan in den heelen omtrek, hoewel de fabriek lang niet gunstig gelegen is. De directeur is geble ken de rechte man op de rechte plaats te zijn en daarom zou het ongemotiveerd zijn diens salaris zoo sterk te verlagen als nu wordt voorgesteld. De toestand is noodlottig, spr. wilde dit onderschrijven, maar allerwege poogt men verbetering daarin te rengen, vanwege de ge meenten en het rijk Dit beteekent, dat ieder overtuigd is, dat het leven een peil Heeft be reikt, dat geen verlaging meer toelaat en nu zou de gemeente zoo maar een drastische ver mindering van 25 pet. toepassen? Dat zou toch te ver gaan. De heer DeGroot meende, dat de direc teur der gasfabriek ook na de voorgestelde verlaging nog een salaris overhoudt van pl.m. f 60 per week, dat is zooveel als bijna niemand meer heeft. Door verlaging van den gasprijs zullen zeker vele ingezetenen gebaat zijn. De heer M o 1 e n a a r zou verlaging van den gasprijs thans onbillijk vinden, omdat daardoor de levensomstandigheden van hen die dergelijke verlaging het meest noodig heb ben, niet zouden verbeteren. Het mag vreemd en onbegrijpelijk lijken, dat er nog menschen zijn die een groot salaris hebben tegenover zoo velen die geen inkomen meer hebben, men zal den toestand niet verbeteren met ver lagen van die salarissen. De moeilijkheden van den toestand liggen niet in hooge loonen, naar in gemis aan koopkracht en die vermin dert men nog meer door de salarissen te ver lagen. Spr. vond het vreemd, dat de heer De Groot, die eerst als lid der gascommissie de begrooting mee had goedgekeurd, thans zei zijn stem daaraan niet te kunnen geven. De heer Slot meende, dat de heer De Groot in de gascommissie het voorstel aller- eerst aanhangig had moeten maken. Indertijd bij de invoering van het vastrecht voor het gas, werd gezegd, dat de te berei ken verlaging de groote verbruikers (de best gesitueerden) zou ten goede komen, en nu zou een verlaging de zwaarst gedrukten ver lichtingen brengen? De heer Dekker betoogde, dat elke ver laging van den gasprijs moet worden toege juicht. Waar verleden jaar de salarissen der werklieden langs een achterdeurtje werden verhoogd, is hun salaris door de daarvóór ingevoerde verlaging zoo goed als niet ver laagd; een verlaging thans zou dus eigen lijk de eerste zijn. Ieder gasverbruiker betaalt mee aan de hooge salarissen van den direc teur en de anderen aan de gasfabriek. Met een paar duizend gulden zou men de zaak der gemeente niet kunnen redden, dat weet spr wel, maar het zou toch iets geven Als het niets geeft, zooals de heer Slot zei, zou men den directeur nog wel 1000 kun nen verhoogen. De heer DeGroot zou het te besparen bedrag willen besteden voor reductie op de gasprijzen, iets wat zeer welkom zou zijn. De menschen zouden daar brood voor kunnen koopen. De heer Molenaar zei, dat er pl.m. 400 gasverbruikers zijn in de gemeente, maar de te geven reductie behoort uit billijkheidsover wegingen ook ten goede te komen aan de aan geslotenen buiten de gemeente. Er zou dus slechts een totaal onbeteekenende reductie kunnen worden toegestaan. De voorzitter zei, dat men met cij fers moet komen en niet alleen maar met gis singen en verwachtingen, zooals op dit oogenblik nog alleen mogelijk is. Bovendien behoort men de zaak allereerst in de gascom missie te bespreken. De heer Mink zou de voorgestelde verla ging onbillijk vinden, omdat er niet anders dan met lof over de werkzaamheden van den directeur en het jjersoneel kan worden ge sproken en dergelijke verlaging dus zoo iets als een straf daarvoor zou zijn. Bovendien zou zij niet van invloed kunnen zijn op den gasprijs. Devoorzitter gaf in overweging het voorstel in de gascommissie te brengen. De heer DeGroot handhaafde het ech ter Het voorstel tot verlaging van meerge noemde salarissen werd daarop in stemming gebracht en verworpen met 4 tegen 3 stem- maal de dag aanbreken, dat ge de waarde er van zult begrijpen. Bij deze woorden bood de vreemeling den geestelijke een doosje aan, dat uiterst licht was; onwillekeurig nam de priester het aan, want de ernst der woorden van dezen man, de toon, waarop hij sprak, de eerbied, waar mee hij die doos vasthield, hadden hem diep getroffen. Toen traden ze het vertrek binnen waar de twee nonnen op hen wachtten. Gij woont in een huis, sprak de onbe kende tot hen, waarvan de eigenaar, Mucius Scaevola, die metselaar, die op de eerste ver dieping woont, in de sectie bekend is om zijn vaderlandsliefde, maar in het geheim is hij verknocht aan de Bourbons. Vroeger was hij pikeur van den prins de Conti, aan wien hij zijn geluk heeft te danken. Indien ge in zijn huis blijft, zijt ge hier veiliger, dan waar ook in Frankrijk. Blijft hier. Goede menschen zullen in Uwe behoeften voorzien en ge zult zonder gevaar te duchten, kunnen wachten tot betere tijden aanbreken. Binnen een jaar, op 21 Januari(ter-1 wijl hij deze laatste woorden uitsprak, kon hij een onwillekeurige huivering niet onderdrukken), zal ik terug komen indien ge deze armzalige plaats als toevluchtsoord wilt aannemen om met U een mis van boetedoening te eele- braaran... Hij eindigde zijn zin niet, maar groette de zwijgende zolderbewoners, terwijl hij een laatsten bliek wierp op de omge ving, die van hun armoede getuigde, en verdween. Voor de twee argelooze nonnen leek deze heele gebeurtenis bijna een roman, maar zoodra de priester haar vertelde van het geheimzinnige geschenk, dat hij hem op zoo plechtige wijze had gegeven, plaatsten ze de doos op tafel en bij het zwakke schijnsel der kaars was een on beschrijfelijke nieuwsgierigheid te lezen op de drie ongeruste gezichten. Made- moiselle de Langeais opende de doos en vond er een fijnen linnen zakdoek in, be morst met zweet en, terwijl zij het open vouwde, ontdekten ze vlekken. Dat is bloed!... zei de priester. Hij is gemerkt met de koninklijke kroon! riep de andere non uit. Vol afgrijzen lieten de vrouwen het re likwie vallen. Het geheim, waarin de vreemdeling zich hulde, werd voor deze twee kinderlijke wezens onverklaarbaar en, wat den priester betreft, deze tracht te, van dien dag af, het zelfs niet aaD zich zelf uit te leggen. (Slot yoljjtV

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5