„ARNHEM" Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Een polis der is een waarborg voor het welzijn van Uw gezin. Bijkantoor Kanaalkade 2, Dir. A. J. Stikkel men. Vóór waren de heer De Groot, Dekker en Tesselaar. Het presentiegeld. Voorstel tot verlaging verworpen. De heer Dekker was vóór deze veria- ging geweest om een voorbeeld te geven. Nu echter het voorstel tot verlaging van de loo- ren aan de gasfabriek was verworpen, meen de spr., dat het verlagen van het presentie geld de zaak heelemaal niet zou kunnen red den en dus wou hij het voorstel liever maar niet verder zien besproken. De heer D e G r o o t sloot zich hierbij a3De heer Mink noemde het presentiegeld niet te hoog, maar zou zich tegen verlaging niet verzetten. De heer Dekker stelde voor het voor stel in te trekken. Devoorzitter achtte dit onmogelijk. Het voorstel werd hierna verworpen met \lleen de stem van den heer Mink er vóór. Verhooging opcenten personeele belasting. Zonder eenige bespreking en zonder stem ming werd besloten de opcenten op de perso neele belasting te verhoogen van 80 op 150. Verzoek om subsidie van het Wit-Gele kruis. Devoorzitter stelde hierop aan de ©rde het sub 3 onder „Ingekomen Stukken genoemde verzoek van het Wit-Gele Kruis, alsmede een in verband daarmee ingekomen schrijven van ds. Seulijn, voorzitter van de protestantsche vereeniging Gezinsverpleging. Dit schrijven luidde als volgt: „Den 4en November j.1. werd mij als voor zitter van de afdeeling voor Gezinsverple ging", alhier, schriftelijk mededeeling ge daan door het bestuur van het Wit-Gele Kruis afd. Warmenhuizen, dat in deze gemeente een afdeeling van het Wit-Gele Kruis annex Wijkverpleging is opgericht en dat deze met 1 Januari as. in werking zal treden. Daar de mogelijkheid niet geheel en al uit gesloten is, dat deze jonge vereeniging zich tot den raad der gemeente zal wenden met hvt verzoek om eene subsidie uit de gemeente kas te mogen ontvangen en er wellicht kans bestaat, dat er in verband hiermede U voor stellen zullen bereiken, die in betrekking staan tot de subsidie, die door den raad aan de vereeniging „Gezinsverpleging'' is toege kend; komt het ondergeteekende als een plicht voor U te wijzen op de bedenkelijke zijde van een subsidie-wijziging in dezen tijd, nu de „Ge zinsverpleging" kort geleden in de vacature ontstaan door het vertrek van zuster ter Burg een nieuwe zuster heeft aangesteld. Dit kan U niet onbekend zijn, aangezien de gemeente vertegenwoordigd is in het be stuur van genoemde „Gezinsverpleging". Ware er toen over gesproken, dat er een Wit-Gele Kruis afd. Warmenhuizen opge richt zou worden, waarvan ondergeteekende het recht volkomen erkent, dan zou er voor de Afd. „Gezinsverpleging" tijd geweest zijn een goede regeling te treffen. Nu zou een wijziging zeker niet getuigen van waardeering tegenover een vereeniging, die reeds gedurende 22 jaar de Gezinsver pleging heeft behartigd tot groote tevreden heid van ieder; dat ook het gemeentebestuur hiermede in stemt, is wel gebleken bij het afscheid van Zuster ter Burg. Redenen waarom ondergeteekende uw col lege ter wille van het rechtsgevoel ver zoekt in de gegeven omstandigheden geen wij ziging in de geldende subsidie te brengen maar daartoe den tijd af te wachten, dat er weer een vacature is of al'hans een jaar van te voren het bestuur der Gezinsverple ging kennis te geven". Devoorzitter meende, dat het beste zou zijn, als beide vereenigingen «verleg pleegden, omdat het gevaar zou bestaan, dat de belangen van een deel der gemeente in het gedrang zouden komen, bij subsidie-verlee. ning aan het Wit-Gele Kruis. De heer Molenaar zei, dat in Haren karspel subsidie is gegeven aan het Wit-Gele Kruis na overleg met Gezinsverpleging. Spr. zou de zaak willen zien geregeld zooals daar is gebeurd. Het zou niet van waardeering ge tuigen voor Gezinsverpleging (welke vereeni ging hier al 22 jaar werkt) als men haar het bestaan bemoeilijkt door vermindering van subsidie. Een regeling, zooals spr. voorstond, zou misschien tot gevolg kunnen hebben, dat het Wit-Gele Kruis wat later dan in de bedoeling ligt met haar werk zou kunnen aanvangen, maar dat zou ook het eenige zijn. Overleg tusschen beide vereenigingen die daarna met een voorstel bij den raad zouden kunnen komen, achtte spr. het eenig goede. De heer Mink kon zich hiermee vereeni gen. Dit voorstel is beter dan dat, het we k aanvankelijk gedaan zou worden. De heer Slot verbaasde zich erover, dat deze zaak niet is aangesneden toen er een vacature van wijkzuster was. Nu men thans met een subsidie-aanvraag komt, zou het gevolg kunnen zijn een ver zwaring van uitgaven voor de gemeente er. dat is niet in het belang van alle bezuini gingsplannen. De heer Molenaar zei, dat tijdens de vacature-zuster Ter Burg nog geen afdee ling Wit-Gele Kruis was opgericht. De zus ter. die nu benoemd is, zou toch evengoed be noemd zijn geworden. Veel verschil vreesde spr. niet van de aangevraagde subsidie. Als men de zaak regelt, zooals B. en W. nu voor «'ellen, zou men toch immers geen twee zus ters in de gemeente krijgen. De heer Slot wees er op, dat de benoemde hitr een vaste betrekking neeft. Had men bij haar benoeming geweten, dal er een afdeeling van het Wit-Gele Kruis zou worden opge richt, dan had men een tijdelijke benoeming kunnen doen, omdat dan eventueel ontslag gemakkelijker was. Het voorstel van B en W werd hierop zonder hco.'delijke stemming aangenomen De voorzitter hoopte, dat de te voeren be sprekingen tusschen beide verenigingen zou den leiden tot overeenstemrr ng, waardoor de belangen der gemeente zouden worden ge diend. De verschillende begrootingen werden hier op ongewijzigd vastgesteld, waarna de raad in comité ging. Stad en Omgeving. NED. CHRFST. VROUWENBOND. Lezing van ds. von Meijenfeldt over De Antichrist". Nadat de voorzitster, mej. Spruit, was voorgegaan in gebed, hield zij een korte in leiding en gaf het woord aan den spreker, ds. von Meijenfeldt Spr. begon met de roman aan te halen van Selma LagerlöfDe wonderen van den Anti christ, waaruit hij het een en ander voor las, o.a. een gesprek tusschen pater Gon- dat, die het schilderij van Signorelli, voor stellende den Anti-Christ, had bekeken, en den paus. De Anti-Christ zal zeker komen in Chris tus' gedaante, hij zal de wereld tot een pa radijs maken, zoodat de menschen den hemel vergeten. Dat is de meening, die van den tijd der kerkvaders af veel ingang heeft gevonden. Selma Lagerlöf maakte deze gelijkenis: zij stelde zich voor, dat een Engelsche dame een wonderen doend echt Christusbeeld liet na maken. Op de kroon van het valsche beeld schrijf zij: Mijn rijk is alleen van deze we reld. Door list werden de beelden verwis seld en ging het echte voor het onechte door en omgekeerd. De dichter Willem de Mérode beschouwde de kwestie ook aldus, wat blijkt uit zijn ge dicht over den Anti-Christ. Wij moeten den Anti-Christ, aldus spr., afwijzen op grond van de Schrift. Hij is in alles het tegenbeeld van Christus, in zijn machtigen schijnt vormt hij juist met den Christus een contrast, hij is de geïncarneerde tegenstelling, hij doet ook geen moeite den Christus te imiteeren. In den zondenmensch. die de Anti-Christ is, is niets van Christus en zijn geest. Maar voordat hij op aarde komt, zullen velen door zijn geest beïnvloed worden, en zal het anti-christendom zich van de men schen meester maken. Dit is het geloof aan een nieuwe aarde, een leer van naastenliefde. Volgens Selma Lagerlöf is het socialisme de leer van het anti-christendom, want het pre dikt, dat de arbeid is de eenig levende god. De apostel Johannes had twee gedachten; n.1. dat de Anti-Christ komt en dat hij al is gekomen. In de dwaalleeraren, die het ge loof van Christus aantasten, voelt hij den Anti-Christ reeds gekomen. Het anti-chris tendom is verwand aan den Anti-Christ en zal hem voorafgaan, en het kan niet gedacht worden zonder een persoonlijkheid, waarin het zal culmineeren. Er zijn voorloopers; eigenlijk is het anti-christendom zoo oud als de wereld. Het christendom was immers al den Joden een ergernis en den Grieken een dwaasheid. Spr. dacht aan het boek van Nietsche „De Anti-Christ", waarin hij het christendom be schouwt als een slavenleer, een leer van zwakheid, en de eenig groote schandvlek der menschheid. De Anti-Christ komt, maar ook weten we, dat Jezus komt en hij zal het laatste woord hebben. De Anti-Christ zal komen in een voor hem reeds gunstige atmospheer, als de groote af val is gekomen, die hij zal weten te exploi- teeren, en die zal den voedingsbodem zijn voor zijn verderfelijke theorieën. Jezus heeft het voorspeld. Valsche profeten zullen in het laatste der dagen velen verleiden, ja zelfs van de uitver korenen. Waarom is de Anti-Christ in 1932 nog niet gekomen? Er is er een die hem tegen houdt, de kerk vaders geloofden, dat de wederhoudende macht het Romeinsche rijk was. Maar dat is reeds eeuwen voorbij. Spr. gelooft, dat de engelenmacht de wederhouder is. Dit is zeker, dat de engelenwereld is veel dichter om ons heen is, dan we denken. In de lucht wordt een strijd gevoerd, waarin zich mengt Michael, de krijgs-engel. Wanneer de ze wederhouder op bevel van God van de aarde wordt weggeroepen, dan is de tijd daar voor den Anti-Christ. Johannes zag hem opkomen uit de zee, deze is in de Scnrift vaak de uitbeelding van het volkenleven. De Anti-Christ zal een cultuurmensch zijn, een veelzijdig genie, geïnspireerd door Satan. Jo hannes zag hem als een panter. Hij zal een beest zijn in wie de zonde haar toppunnt zal bereiken, want hij is de zondemensch, de groote wettelooze. Hij zal niet zijn de erfe lijk belaste misdadiger, maar een mensch van uiterste verfijning, waaronder de grootst mo- gelijke verdorvenheid schuilt. Marie Corelli zag hem als een dandy. Maar er zijn hier groote vraagteekens, men weet niet hoe zijn weg zal gaan. Men heeft wel bepaalde personen als den Anti- Christ beschouwd, zooals de Grieksche ko ning Antiochus Epiphanes (het eerste woord betèekent „geïncarneerde godheid'', het twee de „god, die zich als mensch openbaart") of den paus van Rome Het rijk van den Anti-Christ zal een inter nationale zijn, een imperialistisch wereldrijk, met den Anti-Christ als heerscher, hij zal ook een geweldige militaire organisatie er op na houden. r Dit moet niet de vredesarbeid deprimeeren, want de arbeid der menschen blijft De be lofte van de heiligmaking der wereld door ons, aldus spr., is er en we weten, dat de macht van den Anti-Christ niet onbeperkt is Hij zal niet verder gaan, dan God het wil. wil. De toekomst zal van God zijn, hoe donker de naaste toekomst ook moge zijn. Spr. noemde als voorbereiding van de komst van den Anti-Christ ook het slappe eschatologische christendom van dezen tijd Maar de menschen zullen eens het woord overnemen van Julianus de Afvallige: Gij hebt toch overwonnen, o, Galileeër. De Anti-Christ zal een zuivere hier-bene- den-godsdienst stichten, hij erkent geen macht boven zich, maar maakt zich ze'f tot god En zijn rijk zal de gemeente van Christus weer maken tot een martelaarsschap. Het egoïsme zal heerschen, liefde zal er niet meer zijn. Het beeld van den Anti-Christ zal kunnen spreken en verderven. Hoe zal het maatschappelijk leven zijn dit rijk? Selma Lagerlöf denkt zich een zegepraa. van het socialisme. Maar dit zal niet zoo zijn, want in het rijk van den Antichrist zul len vrijen en dienstknechten, rijken en armen zijn. We weten niet of we nog lang moeten wachten op het rijk van den Antichrist. De ontwikkeling gaat zoo snel, misschien staan we voor zijn heerschappij, zonder dat we 't weten. In onze tijd zijn factoren, die zijn komst aanwijzen: vooral de afval, die plaats heeft, ondanks de vorderingen der zending, de spot, die er met het heilige wordt gedreven, het veldwinnend egoïsme, de wetteloosheid, het niet meer buigen voor gezag, de toeneming van het wereldverkeer, tensTotte de begeerte naar een dictator (Hitier). Wat is onze roeping, vroeg spr. Niet in pessimisme neerzitten, geloof is idealisme en activiteit. Wij blijven werkzaam in onze eigen kring om onzen koning te aan bidden. Eenmaal toch zal hij komen, dan zal het heerlijk zijn op deze aarde waar geen on gerechtigheid is en geen zondemensch. Na de beëindiging der lezing dankte d? voorzitster den spreker, zij noodigde de aan wezigen uit gezang 264 te zingen, waarna de spreker voorging in gebed en de vergade ring beëindigd was. £ancL en Jnin&ouux HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW TE HEERHUGOWAARD. Vrijdagavond had te Heerhugowaard de vergadering van de afd. Heerhugowaard en omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw plaats, in het lokaal van den heer A. Rus. De voorzitter, de heer D. de Jong, heette bij de opening de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den heer Govers uit Alkmaar, die gekomen was in verband met de buitengewone algemeene vergadering, die te den Haag zal worden gehouden. Hoewel spr. meende, dat we ons in verband met de omstandigheden geen illusies moeten maken, spoorde hij aan toch te b'.ijven werken, en het hoofdbestuur bij zijn pogingen om den toe stand te verlichten te steunen. Daarna kwamen de ingekomen stukken aan de orde. Hierbij was o.a. een circulaire over het boekhoudbureau der Holl. Mij. van Land bouw. Dit deed den heer Blauw opmerken, dat de boekhoudcursus van dit bureau uit gegaan hoogstonvoldoende was. De leden konden zich na afloop niet zelf redden en moesten hun boekhouding blijven geven in handen van het bureau. De heer Spaan was juist van een tegenover gestelde meening. De voorzitter zeide, dat de cursus hier te kort van duur geweest was om te kunnen slagen. Maar de poging van het hoofd bestuur moest toch aller goedkeuring weg dragen, daar een goede boekhouding ook voor een boer zeer noodig is. Hierna volgde de bespreking van het prae- advies van het hoofdbestuur omtrent de a.v. Eerst kwam aan de orde de tarwewet. De voorzitter wilde dat het percentage in- landsche tarwe, dat door de buitenlandsche gemengd moet worden ieder jaar werd vast gesteld. Hij wilde hierbij meer macht geven aan de tarweorganisaties en minder macht aan het parlement. Dan kon ook rekening worden gehouden met de grootte en kwaliteit van den oogst De heer Kostelijk zei, dat, wil de aanwe zige inlandsche tarwe verbruikt worden, het percentage gebracht zal moeten worden van 25 zooals bij de wet vastgesteld, op 40 In parlementaire stroomingen is men echter tegen verhooging van den tarweprijs, die hier het gevolg van zal zijn, in verband met den prijs van het brood. Spr. zeide dat met een richtprijs van 10, de opbrengst niet groot genoeg is. Daardoor komt de boer tot onge- wenschte dingen als: minder kunstmest- gebruik, loonsverlaging enz. Spr. wilde tar- webouwers waarschuwen dat van een toeslag z.i. geen sprake zal zijn. Over de crisiszuivelwet gaf de heer v. d. Meer eenige inlichtingen. Hij becritiseerde het feit, dat de toeslag bij de kaas, niet komt bij het maken, maar bij het afleveren, waf aanleiding gaf tot knoeiërijen, die gelukkig in den laatsten tiid achterhaald worden. Over het a'gemeen heeft de wet voor de boeren een gunstige uitwerking. Het boterverbruik neemt door de duurdere prijzen af. De heer Govers toonde aan dat de crisis- varkenswet naast beperking van de hoeveel heid varkens ook beoogt de verbetering van de varkens. Over den aardappelprijs sprekende, waren alle leden van meening, dat er belasting op het aardappelverbruik moest komen. Dit zou voor de bevolking niet veel beteekenen en voor de boeren werd het van teteekenis ge acht Daarna hield de heer Govers een rede over ^e crisis in de schapenhouderij. Spr. zou dit onderwerp Maandag ook op de alge meene vergadering inleiden. Spr. zei'dat de crisis al heerschte sedert 1926, teen Enge land de grenzen sloot. Als afnemers bleven toen over Noord-Frankrijk en België Nieuwe afzetgebieden werden gezocht, maar in 1931 bleef a'feen Frankrijk over. Alle landen gin gen toen naar Frankrijk uitvoeren, waardoor Frankrijk overging tot contingenteering. Hierna werden door de exporteurs groote winsten gemaakt. Daar werd een einde aan gemaakt door het crisisheflingfonds, bestemd om uitgekeerd te worden aan of aangewend te worden voor schapmproducenten. Door de lage varkensprijzen werd de prijs der scha pen weer lager. Dit is nu weer beter. Spr. be critiseerde den minister van defensie, die de militairen Argentijnsch vleesch laat eten, daar hij van Hollandsch schapenvleesch op roer verwacht! Spr, dacht, dat de laagste prüs van de schapen voorbij was Besloten werd dezen winter als spreker uit te noodigen burgemeester Drost over hef onderwerp „Landbouwstaatsbemoeiïng". A's afgevaardigde naar de algemeene vergade ring werd gekozen de heer D. de Jong Daarna sluiting. W1ERINGERWAARD. Donderdag werd een buitengewone ver gadering gehouden van de afd Wieringer- waard van de Holl. Mij. van Landbouw. Bij de opening deelde de voorzitter, de heer Daan Kaan, mede, dat deze buiten gewone vergadering is belegd on advies van het hoofdbestuur, dat, in verband met de on gunstige tijden, meer contact wil zoeken met de afdeelingen, vooral wat betreft de pun ten, die op de algemeene vergadering behan deld worden. Ingekomen was een schrijven van het H. B. S. dat de subsidie en materieel voor de cursus is toegestaan. Een brief van 't polderbestuur, dat ons schrijven betreffende soepele toepassing der verordening op het schrapen der wielen voor kennisgeving werd aangenomen. Men was van oordeel, dat 't betreffende artikel reeds soepel werd toegepast. Een verzoek van het Centraal pachtbureau om voor den heer K. Zijp, die bedankt heeft, weer enkele namen op te geven. Van het hoofdbestuur v/as een verzoek in gekomen om een inventarisatie van de opper vlakte karwei te houden en de gegevens op te zenden aan het secretriaat voor 1 December a.s. De heer V. de Wit deelde mede, dat hier 15 yi H.A. karwei is opgenomen. Wat betreft practische boekhoudcursus werd medegedeeld dat deze zoo is ingericht, dat onder leiding van iemand van het boek houdbureau ieder zijn eigen boeken kan bij houden. De kosten varieeren van f 1525. Het bestuur stelt zich voor tegen Mei stappen in die richting te doen De bedoeling is met omliggende afdeelingen contact te zoeken. Van het gemeentebestuur alhier was er een gunstig bericht op het verzoek om gebruik te maken van een schoollokaal voor den te houden cursus. Een circulaire over de crises-tarkenswet. Hierna werd aan de orde gesteld de be spreking over de punten, welke op de crisisvergadering behandeld zullen worden en waarvan 't H B. S. prae-advies heeft gestuurd. Vrij algemeen is men net eens met het prae- advies van het hoofdbestuur. Wat de tarwewet betreft wilde de heer C. Haringhuizen als consument 't maalpercen- tage verhoogen: de heer V. de Wit wilde 50% voorstellen en 40 vasthouden. De behandeling van der; beschrijvingsbrief der alg. vergadering Holl. Noorderkwartier gaf geen aanleiding tot bespreking. Wat betreft een praatavond werd na eenige discussie besloten, dat het bestuuT zich in verbinding zal stellen met den heer Huis man, terwijl tevens overleg gepleegd zal worden met omliggende afdeelingen. Dit zal ook voor den spreker prettiger zijn. Daarna sluiting. JkowHciaal Tlieuws HEILOO. De afdeeling van den r. k. Volksbond hield Donderdagavond een druk bezochte vergadering in het Brunogebouw, onder presidium van den heer P J. Kraakman. De voorzitter deelde mede, dat de districts- bestuurder, de heer van Slingerland, bemer king had gemaakt dat hij zich zou hebben uit gelaten als een ras-echte socialist. De voor- zitter zei voorts, dat aij niet had bedankt voor de bouwvakken om een conflict met zijn patroon, doch om andere reden Inzake de werkverschaffing aan de gemeente las spr. de voorwaarden voor. Het was we! geen boter tje tot den bodem, doch een regeling van 40 cent oer uur o'tis vakbord- en kindeitoes'a» kan e. m:e door. Bemoedigend is dat t4 raad eenmaal zot democratisch werd. dat iwee arbeidersafgevaariigdei. in h» r~~ J"_c r? »e "^mis sie erkend werden Aan de S D. A. P js be. richt, dat men de .samenwerking za| ver_ breken, als zij zonder ruggespraak met den r.-k. Volksbond requ»ster. tot den raad zendt. Daarna kwam aan de orde de regering der commissie inzake werkverschaffing, jn casu st-eunverieening. De voorzitter zeide, dat men er op rekent, dat ae arbeiders geen .Jjjn» trekken. Als zulks de commissie ter oore komt (ene paar gevallen waren reeds gesignaleerd) zal men niet aarzelen om deze personen ge. heel uit te sluiten. Daarna kwam aan de orde het stichten van een reisvereeniging. Na eenige bespreking werd het voorst^ aangehouden. De penningmeester stelde voor 100 u# te trekken voor den in Januari te houdeg feestavond Na eenige discussie werd dit goedgekeurd Daarna hield kapelaan Ettinger een rede met het onderwerp „De sociale invloed van het evangelie". De commissie, door het Witte Kruis be- noemd om het vraagstuk van afvoer van menagewater en feacaliën te bestudeeren, welke commissie bestaat uit de heeren Hop. man, Krom, Vlessing en Smits, heeft in een viertal vergaderingen dit onderwerp in studie genomen, zelf onderzoekingen gedaan en haar bevinding in een rapport vastgelegd. De commissie heeft het oestuur van het Witte Kruis verzocht om het rapport in een leden vergadering te behandelen. De r.-k. drankbestriidsters-vereenigmg, eenmaal een bloeiende organisatie, heeft op gehouden te bestaan. De jonge dames zijn allen toegetreden tot de Graal en de ouderen hebben toen het bijltje er bij neergelegd. LANGEND HK. De begrooting voor de Gemeenschap* pelijke Lichtbedrijven voor Langendijk en St Pancras sluit voor wat het Electriciteits- bedrijf betreft met 82001 met een post voor onvoorzien van 8720.03 en die van het Gasbedrijf met 93730 (onvoorzien 1144.88). Van de zijde van den groentenhandel deelde men ons mee, dat voor optreden van het In- en Verkoopbureau van tuinbouw producten die beneden de vastgestelde mini mumprijzen blijven, nog weinig aanleiding is geweest. Alleen enkele partijtjes witte kool en bieten brachten de minimum-prijzen niet op, zoodat die door het Bureau konden wor den overgenomen. Dat de hoeveelheid winterkool aanmer kelijk kleiner is dan vorige jaren, kan o*. hieruit worden afgeleid, dat er tal van boe ten, die anders voor het bewaren van die kool worden verhuurd, leeg blijven staan. Dit is voor hen, die gewoon waren daarvoor een beduidend bedrag te ontvangen, een geduchte tegenvaller. De overname door het Hoogheemraad schap van het onderhoud van den Twuijver- weg is in de gemeenteraden van den Langen dijk wel een onderwerp van bespreking. In elke vergadering hoort men verschillende geluiden en worden verschillende besluiten genomen. Het eerste voorstel van het Hoogheemraad schap zou de verschillende onderhouds plichtige gemeenten totaal f 700 per jaar kosten, waarvan door de gemeenten Broek op Langendijk en Sint Pancras ieder 1/4 ge deelte en door de drie andere Langendijker gemeenten ieder één derde moest worden gedragen, volgens de overeenkomst, welke eenigen tijd geleden is opgemaakt. Na dit eerste voorstel van het Hoogheem raadschap is echter een tweede voorstel in gekomen, waarin de weg totaal 6 Meter breed zal worden, waarvan aan elke kant 75 c.M. voor een fietspad zal afgaan. De kosten van dit plan zijn echter f 900. waardoor de gemeenten dus zwaarder worden belast. In het door het Hoogheemraadschap uit gebrachte rappor' over den toestand van den weg wordt er op gewezen, dat spoedig groote kosten aan den weg moe'en worden besteed. Reeds in 1933 zal dit pl.m. f 1200 bedragen, wat dus nog aanmerkelijk meer is, dan d« gemeenten bij overdracht zouden hebben te betalen. Om de uitkeering van het Wegenplan, welke 550 per jaar bedraagt te kunnen be houden, zal het noodig zijn, dat men ïich met het onderhoud bij een groot lichaam aan sluit, daar de Provincie aanstuurt op cen tralisatie van de wegen. De gemeenteraad van Sint Pancras besloot met algemeene stemmen den weg aan het Hoogheemraadschap over te dragen op de in het tweede voorstel gestelde voorwaarden, doch de raad van Broek op Langendijk be sloot anders en verklaarde zich alleen bereidi om op het eerste voorstel van 700 in te gaan. Ook te Oudkaispel besloot men, de kleinste Nu konden de andere kabouters het niet meer in houden van het lachen en zelfs de kok stond mL een opgeblazen gezicht te kijken. 2<0. Maar de kabouterbaas, die al zoo oud en wijs was, gebruikte zijn verstand en alsof er niets gebeurd was, zoo vroolijk was hij op het feest Al de papieren mutsen die er maar te vinden waren, werden aan de kikkers gegeven en deze zaten zingend op de ruggen van de kaboutertjes. Kikker Karei natuurlijk bij luirneltje. Hij had er een heel vrachtje aan, maar zou direct sjja hart nog wel eens ophalen voor al dat gesjouw,.,.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6