Aardschokken in Nederland. ^Binnenland Spoct Jiac&t&ecidÜen EGMONDBINNEN. ZUIDSCHAR WOUDE. SCHERMERHORN. Voornamelijk in het Zuiden en het Centrum. Ook in Alkmaar en Bergen. Nederland wint van België. r 461e STAATSLOTERIJ hjjdrage te verleenen. Alleen wethouder Rakker wilde het tweede voorstel aannemen. In deze vergadering wees men op den ko menden weg door het Geeatmer Ambacht, vcaardooi voor Oudkarspel het belang voor een Twui verweg heel wat zou verminderen. Ook bedHtiseerde een dei leden het Hoog heemraadschap, omdat het door de afsluiting van de Zuiderzee eigenlijk heeft afgedaan en nu probeert om op de oude manier door te kunnen gaan, dcor zich met den aanleg van wegen te bemoeien. In de raad van Noordscharwoude ging het ^eer anders en waren er in het college van g en W. zooveel meerderheden en minder den, dat de voorzitter er in verward ge raakte. De eene minderheid wilde op het eerste schrijven ingaan, ce andere op het r*eede en de derde vertrouwde blijkbaar de berekening van het Hoogheemraadschap niet erj, want deze wilde een onderzoek naar de kosten doen instellen. De voorzitter was van jiieening dat men niet aan een rijwielpad, in e'f[i andere gemeente aangelegd, mag bij dragen en zeide. toen de heer Kwadijk op- merkte. dat de rijwielpaden hoofdzakelijk jjoi Langendijkers worden gebruikt, dat een anjere gemeente toch ook niet in de kosten der straat in onze gemeente bijdraagt, omdat straat hier, omdat hier een veiling is, door ingezetenen van andere gemeenten wordt gebruikt Door de ongesteldheid van den heer Schrijver staakten de stemmen en zal in de volgende vergadering de beslissing vallen. ■Ms de heer Schriiver dan tegen het voorstel van het Hoogheemraadschap stemt, wordt het venvorpen en moet de weg volgens Noord- «ciarwoude in eigen beneer blijven. Over deze zaak woiden dus wel verschil lende besluiten genomen en rnen ziet de te kouden vergaderingen met belangstelling te- ^Voordat de Twu ij verweg aan het Hoog- heemraadschao zal zijn overgedragen zullen er no<7 vele woorden worden gewisseld. De afdeeling Egmondbinnen Bloembol lencultuur hield haar algemeene vergadering in café Apeldoorn. De voorzitter, de heer J. de Waard, heette in het bijzonder dt twee nieuwe leden, de hee- ren G Minnee en N. Bommer welkom. Waarschijnlijk door de crisis en de hooge contributie waren er eenige leden afgevallen en bedroeg het ledental thans 43. De ingekomen stukken bevatten aanbevelin gen voor de vacatures Bijvoet, Eggink en Warnaar, waarvoor canJtidaat werden ge steld resp. de heeren 1 H. Kramer te Bloe- mendaal, P. Bakker te Enkhuizen en A. Bergman te Sassenheim. Tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering werden gekozen de heeren J. Liefting en Fred. Valkering. De rondvraag leverde mets op, waarna de voorzitter met een woord van dank de ver gadering sloot. Het plaatselijk crisis-comité alhier be sloot tot voorziening in de behoefte van kas middelen daartoe wekelijks met gesloten bus jes bij de ingezetenen te collecteeren. Deze methocje leek het meer gewenscht dan het ter teekenlng aanbieden van lijsten. De eerste collecte zal in het laatst van de volgende week gehouden worden, zij wordt in ieders mildadigheid aanbevolen. Bij de gister gehouden stemming voor twee notabelen bij de herv. gem. alhier werd de heer C. Berkhouwer Pzn. herkozen, wiji voor de'ontstane vacature herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Jb. Schoen maker en K. Kout. HENSBROEK. De afdeeling Hensbroek van den Bond van Staatspensioen h.eld Donderdagavono haar jaarvergadering in café de Boer. De voorz., de heer Joh. Koning, opende met een woord van welkom. Uit het jaarverslag stip pen we aan, dat de afdeeling op het oogen- blik 108 leden telt tegen 98 het vorige jaar, dat gehouden zijn 2 propaganda-avonden en de algemeene vergadering van den bond op 17 Mei te Amsterdam is gehouden. Met de wensch dat oud en arm zoo spoedig mogelijk de wereld uit is besloot spr. zijn jaarverslag. Rekening van den penn /.meester: ont vangsten 233.99, uitgaven 178.87. batig saldo 55.12. Bestuursverkiezing: aftr. Jn. Volkers en P. Burger. Beiden werden herkozen en na- roen hun benoeming aan. Bespreking winterpropaganda. Door het bestuur was ds. Westmeise uit Drachten uit- genoodigd de propagandarede uit te spreken Ook zou deze het Verdere van den avond vul len met voordrachten Dit werd door de ver gadering gcedgevonden. De heer P. Groot zal in de pauze eenige propaganda stukjes vertoonen met zijn pro- l^ctielantaarn. Daarna sluiting. TEXEL. De afd. Texel van de H. M. v. Landbouw ^gaderde Donderdagavond in „De Linde boom' te Den Burg. De voorzitter deelde bij de opening mede, dat deze vergadering hoofdzakelijk ten doe) had twee afgevaardigden te benoemen voor de algemeene vergadering die 21 Nov. te Den Haag gehouden wordt en waarin steun aan de schapenfokkerij behandeld zal wor den. Naar aanleiding van een ingekomen brief Va<l dan heer C. Boon Pzn., waarin deze de veronderstelling maakt, dat geen uitvoer van sehapenv eesch noodig zou zijn, indien ieder Neder Ir r jaarlijks 10 ons schapenvleesch eet, deelu^ de voorzitter mede, bij een audiën- tie b.d. minister, dit onderwerp eens ter spra ke te hebben gebracht en in overweging ge- Keven te hebben, den slagers te verplichten ®'.i ten zeker aantal koeien en varkens een schaap te slachten, doch de minister wilde bier niet aan. Verder werd medegedeeld, dat de heer Go- ver# in de algemeene vergadering den steun aaH de schapenhouderij zal inleiden. De ver- ^dering was van meening, dat het fonds, ge vormd door heffing op uitvoer van schapen, dat de regeering wil aanwenden om den ex port in de toekomst te steunen, gedeeltelijk moet worden aangewend om steun voor de schapenhouders in dit jaar, nu de toestand zoo kritiek is. De Noord- en Zuid-Holl. scha penhouders hebben bij dezen echter niet de zelfde belangen. Noord-Holl. dringt aan op vergoeding voor 't fokken, terwijl Zuid-Holl. ook voor uitbreiding steun wenscht. De vergadering achtte den laatsten steun niet noodzakelijk, daar de vetweiders thans goed koop worden ingekocht. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren C. Keijser Hzn. en A. J. Keijser. Besloten werd meer actie te voeren tot het verkrijgen van vertegenwoordigers van land bouw in de Tweede Kamer, onder alle par tijen. Nadat nog werd medegedeeld, dat 24 Nov. Dr. Eijkman een lezing zal houden voor alle landbouworganisaties op Texel over „Vee teelt in Insulinde", werd de vergadering gesloten. Bij de chr. school, waar de kinderen in het speelkwartier op de openbare straat speelden, werd Vrijdagmorgen een kind door een passeerenden auto aangereden. De chauf feur, de heer Doets, alhier, treft in dezen geen schuld. Het kind werd bij den heer van der Laan, hoofd der school, binnengedra gen, terwijl geneeskundige hulp werd inge roepen. De dokter constateerde, behalve eeni ge kleine verwondingen, een lichte hersen schudding. Inmiddels werden de te Beets wonende ouders gehaald. Het kind mag nog niet naar de ouderlijke woning worden ver voerd. Moge dit geval een aanwijzing zijn om de schoolkinderen zooveel mogelijk van de dorpsstraat, waarin een zeer druk verkeer is, af te houden. Kort vóór middernacht is een groot gedeelte van Nederland opgeschrikt door eenige heftige aardschokken. Het juiste tijdstip, waarop dit voor ons land zoo zeldzame verschijnsel zich voor deed, kunnen wij nog moeilijk bepalen, aangezien de diverse waarnemingen eenigszins verschillen en het Meteoro logisch Instituut in de Bilt, waarscijn- lijk hiertoe gebracht door een overma tig aantal telefonische aanvragen uit verschillende deelen des lands, geen ge hoor meer gaf. De meeste stemmen noemen echter vier tot vijf minuten voor twaalf uur als het tijdstip, waarop de aardschokken zich deden gevoelen. In Amsterdam. Een inwoner van de hoofdstad, die met vijf personen in de huiskamer om de tafel zat, heeft de aardschokken, naar hij vertelde, duidelijk waargeno men. Hij kreeg een gevoel, alsof hij een klap op het hoofd had gehad, of een lichte hersenschudding had bekomen. Zijn huisgenooten meenden allen plot seling duizelig te zijn geworden. De lamp zwaaide vrij hevig heen en weer en het dienstmeisje, dat een verdieping hooger sliep, werd met een schrik wak ker. Toen men eindelijk realiseerde, wat de oorzaak van deze verschijnselen was, vluchtte men naar buiten, maar bemerkte daar al spoedig, dat alles rus tig bleef. Het merkwaardige is, dat maar zeer weinig personen in de hoofdstad iets van de aardschokken gemerkt hebben. Van nog slechts één andere zijde in Amsterdam is bericht gekomen van het doordringen der schokken in de hoofdstad. Hier zijn de menschen naar de deur geloopen, om te kijken wie er aan het bonzen was. In het Zuiden des lands. Anders ging het in het Zuiden des lands. In een café in Den Bosch bespeurde men, eveneens om vier minu ten voor middernacht, een hevig dreu nen, dat ongeveer 5 seconden aanhield. De meubelen dansten op en neer, rui ten rinkelden, deuren rammelden en schilderijen zwaaiden langs den muur. Vol schrik snelden de menschen naar buiten, waar zij nog lang nadien de „aardbeving" bleven bespreken. Tal van personen, die naar bed waren ge gaan en die wakker geworden waren van het dreunen, hadden zich weer aangekleed en waren naar buiten geko men, velen in de overtuiging, dat er gens in de stad een hevige ontploffing moest hebben plaats gevonden. In Helmond werden inde geheele stad menschen opgeschrikt. Late wan delaars, die huiswaarts keerden, had den duidelijk den grond onder hunne voeten voelen bewegen. Tal van perso nen waren zoo zeer onder den indruk of zoo zeer geschrokken, dat zij het be wustzijn verloren. Anderen renden In paniek nog in hun ondergoed hun hui zen uit en zochten een goed heenkomen op straat, vreezende, dat de huizen bo ven hunne hoofden zouden instorten. Cafébezoekers vertelden, dat de tafel tjes waaraan zij zaten eenige centime ters heen en weer hadden geschoven, alsof iemand opzettelijk daartegen ge duwd en gestooten had. Twee kleine meisjes, die in één bedje sliepen, waren door de beving zoo onzacht tegen elkan der aangekomen, dat zij hullende wak ker waren geworden. Zij hoorden de ramen rinkelen en dachten, dat een in breker in de kamer was. Een der klei nen verloor hierop het bewustzijn, doch is later gelukkig weer bijgekomen. De geheele stad verkeerde geruimen tijd in groote opwinding. Overal stonden groepen menschen het voorgevallene te bespreken, tevens afwachtende of het verschijnsel zich zou herhalen. Na 1 uur keerde echter langzamerhand de rust weer en vatte de bevolking weer moed. De straten kregen hun gewone aanzien weer en betrekkelijk snoedig daarna lagen de menschen rustig te slapen. De politie heeft geen enkele melding ontvangen over ontstane mate- rieele schade. Trouwens in geen enkele andere plaats, noch in Nederland, noch in West-Duitschland schijnen de schok ken van dien aard geweest te zijn, dat hierdoor schade ontstaan is. Ook schokken om half tien en half één. Uit V e g h e 1, den D u n e en verschillen de andere plaatsen in het Zuiden berichten, dat reeds om half tien aardschokken zijn ge voeld. In den Dunge scheurde toen in de r k. pastorie op tal van plaatsen de muur. Ook om eenige minuten voor half één werd wederom in tal van plaatsen in Brabant een aardschok bespeurd. Het is uitgesloten, dat men hier met suggestie te doen zou hebben. Volkomen onafhankelijk van elkander waar schuwden verschillende betrouwbare perso nen, die door de eerste schokken heen gesla pen hadden, maar die om half één wakker waren geworden door het dreunen van den grond. In Den Bosch heerschte dan ook een ware paniekstemming. Met groote stelligheid verspreidde zich het gerucht, dat de Hem- brug in de lucht gevlogen zou zijn en dat de ramp onafzienbaar was. De schokken zouden zijn veroorzaakt door de ontploffingen van kruit en ammunitie. Gelukkig kon dit gerucht spoedig worden tegengesproken. In café van Haaren op den weg naar den Dunge scheurde tijdens de aardschokken een zware granieten vloer over de volle breedte door. Aan de beide buitenzijden scheurden ook de muren van het dak tot in het plafond toe. Onnoodig te zeggen, dat het publiek in doodsangst door alle mogelijke en onmogelij ke iutgangen naar buiten stoof. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Het café staat nog overeind. Vrees voor instorten schijnt nog niet te bestaan. Uit B u d e 1 wordt gemeld, dat ook aldaar te vijf minuten voor twaalf eenige aardschok ken werden gevoeld. De correspondent van genoemd persbureau te V e n 1 o meldt nog, dat ook aldaar de lich te aardschok werd waargenomen. Te drie mi nuten vóór twaalf voelde men twee schok ken, die elk ongeveer 10 seconden duurden. Ruiten rinkelden, hiuzen trilden en velen vluchtten in nachtgewaad de straat op. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voor gedaan De commandant van politie, Alexander- veld, in Den Haag vertelde, dat om precies vier minuten vóór middernacht het geheele gebouw op zijn grondvesten stond te dreu nen. Het merkwaardige was hier, dat de agenten, die beneden zaten, niets van een aardschok hadden bemerkt, en dat ook in Schevenüigen geen enkele waarneming dien aangaande was gedaan, zoodat de comman dant reeds aan zijn eigen observatie was gaan twijfelen, totdat hij vernam, dat Neder land inderdaad deze min of meer tropische ervaring had ondergaan. Verschillende berichten wijzen erop, dat in Den Bosch, Helmond, Roermond, Nijmegen, Arnhem, Sittard hevige aardschokken gevoeld zijn. Naar het esten schijnt het verschijnsel zich binnen Brabantsche grenzen te hebben gehouden. Althans uit Zeeland kwamen nog geen mededeelingen over een aardschok. Naar het Oosten en Noorden schijnt de beving ook vrijwel te zijn opgehouden in de grenzen van Gelderland. De Veluwe bleef op zijn grondvesten rusten en ten Oosten en Noorden van Hengelo, evenmin in de plaats zelve, heeft niemand iets van aardschokken bespeurd. Ook in de richting van Duitschland schijnt de hevigheid der schokken langzamerhand te zijn afgenomen. In Essen (Duitschland) wer den tegen middernacht twee lichte aardschok- kenken, die ongeveer 3 seconden duurden, waargenomen. Hier werd de beving van een dof gerommel begeleid. Dit schijnt in Nederland niet te zijn waargenomen. In verschillende andere plaatsen in het Ruhrgebied, zooals Gelsenkirchen, Bochum, Recklinghausen, Dusseldorf enz. werden de zelfde schokken opgemerkt. Nergens echter schijnt materieele schade te zijn ontstaan Verdere plaatsen in Duitschland, waar de aardschokken bespeurd zijn, zijn o.a. Aken, Gladbach—Rheydt, Eschweiler en Koblenz. In Koblenz was de beving zoo sterk, dat de ruiten rinkelden en op verschillende plaatsen de meubels kraakten, terwijl de schilderijen aan de muren in beweging kwamen. In Esch weiier schijnt de beving zoo krachtig geweest te zijn, dat verscheidene personen angstig de straat op gevlucht zijn Ook in Dortmund werd de beving geobserveerd. Hier ontstond groote ongerustheid, daar men meende, dat een mijnontploffing had plaats gevonden. Mededeeling van het Kon. Met. Instituut. Het Koninklijk Meteorologisch instituut te De Bilt meldt ons, dat hedennacht om 11.37 uur 5 sec. G.M.T. of 1.56.57 uur te de Bilt een sterke naburige aardbeving werd opge- teekend, die in verschillende plaatsen hier te lande is gevoeld. Een tectonische aardbeving. Het pers-bureau Vaz Dias verneemt van bevoegde zijde, dat men de beving, die in den afgeloopen nacht zoovelen in ons land deed opschrikken, vooral niet moet verwarren met verschijnselen van vulkanischen aard. Het betreft hier een zoogenaamde tectonische aardbeving, ontstaan door spanningen in de aardkorst die gewoonlijk gepaard gaan met verschuivingen van groote aardschollen. Het vorige jaar in den nacht van 6 op 7 Juni is een 'dergelijke beving in Nederland waarge nomen. De haard lag toen in de Noordzee Thans schijnt deze in het Zuid-Oosten der lands te moeten worden gezocht. Op onze vraag hoe het kwam, dat men in verschillen de plaatsen, zooals bijv. Eindhoven, gelegen tusschen andere plaatsen waar de schokken zeer hevig werden gevoeld, zoo weinig van aardbeving had bemerkt, zeide men ons, dat, wanneer dit geen toevallige omstandigheden waren, men de verklaring wel moest zoeken in meer soliditeit van den bodem, waardoor de schokken zich minder krachtig voortplan ten. Het is tevens mogelijk, dat een lamp in de eene kamer gaat slingeren en in de andere rustig blijft hangen. Dit ligt dan aan de slin gerwijdte die toevallig al dan niet correspon deert met de aardtrillingen. Ook de meer of mindere soliditeit van de huizen kan van in vloed zijn op de waarneming van den aard schok. Het is echter uitgesloten, dat er een stille zone zou zijn geweest, waai de trillin gen in het geheel niet zouden zijn voorgeko men, terwijl rondom deze zone de grond wel heeft getrild. De aardbeving ook in Duitschland geregistreerd. Naar het persbureau Vaz Dias uit Berlijn meldt, zijn de aardschokken door alle Duit- sche seismografische inrichtingen geregi streerd. Aangenomen moet worden, dat men hier te doen heeft met een tectonische beving, welker haard vermoedelijk in het Rijndal ligt. De laatste bevingen, de sterkste, werden vastge steld op 6 Januari 1926 en hadden eveneens haar haard in het Rijndal. Het schijnt zeker, dat men te doen heeft met tectonische bewe gingen in het Rijndal Verschillende stadgenooten deelen ons mede, dat ook zij de aardbeving hebben gevoeld. Een hunner schrijft ons als volgt: Ik was juist in lichte sluimering toen ik ontwaakte door een onbehagelijk ge voel alsof ik niet lekker was en daar door over het heele lichaam trilde. Het was echter slechts een oogenblik, toch had ik nog gelegenheid te ccnstateeren dat het vlak vóór 12 uur was. De trilling liep in de richting Oost-West. Ook uit Bergen wordt ons gemeld, dat daar eveneens tegen 12 uur lichte tril lingen zijn gevoeld. Hockey. Het Ned. hockey-elftal klopte gisteren in het stadion de Belgen met 40, na dat de rust met 30 was .ngegaan. Tennis. A. KNOTTENBELT t Een wel heel droevig ongeluk heeft een van onze jonge, veelbelovende tennisspelers getroffen, zegt het Hbld., dat aldus verder gaat: Inton Knottenbelt is onder een auto bus gekomen en is aan de gevolgen daarvan overleden. Het wreede toeval wil, dat het wederom Leiden was (evenals bij ir. Knap pert), waar dit ongeluk gebeurde. Anton Knottenbelt was, evenals zijn oude re broer J. Knottenbelt, een van de spelers waarvan in de toekomst heel wat verwacht kon worden. Hij had een forsch speltype, waarin de service en vooral de drives krach tige elementen waren. De verdeeling van aanval en verdediging was nog niet in het juiste evenwicht, daardoor kenmerkte zijn spel zich nog door te veel forceeren, maar dat was de jeugd. Er bestond alle kans da? zijn spel in de toekomst zou bezinken en dat hij een van onze sterke spelers zou worden. Daarop wezen ook enkele verdienstelijke uit slagen. Zoo won hij verleden jaar vrijwel on bedreigd van mr. Van der Feen. Dit jaar kon Koopman in Hilversum niet dan met groote moeite van hem winnen (1816 in de vierde set) en tevens debuteerde hij in zijn eersten internationalen wedstrijd: BelgiëHolland in Chateau d'Ardenne. En met Leembruggen als partner in het heerendubbelspel behaalde hij zijn eerste internationale overwinning. Een jong speler met aanleg is met Anton Knottenbelt uit onze kleine tenniswereld al te vroeg verscheiden. Schaatsen. JAARVERGADERING VAN DEN K. N. S. B. De Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond hield Zaterdagmiddag zijn algemeene jaarverga dering te Amsterdam. De voorzitter, de heer G. J. M. Couvée, sprak zeer uitvoerig over het bondsleven in de afgeloopen 50 jaar en herinnerde er aan, wat de heer v. Laer voor den bond heeft gedaan. Verschillende mededeelingen werden ge daan (o.a. dat v. Laer bondsbestuurder blijft) en tenslotte werd het wedstrijdpro gramma voor het seizoen 193219331 vast gesteld. Van deze wedstrijden noemen we: Nat. proefwedstrijden te Nieuwe Niedorp; eindstrijd der proefwedstrijden te Schagen; prov. kampioenschappen schoonriiden (da mes) van N.-Holland te Purmerend; prov. kampioenschappen schoonrijden (heeren) van N.-Hollana te Oudkarspel; prop. kunstrijden (Thilly-Kley-prijs( te Heiloo; prop. kunstrijden (heeren) te de Rijp, Nieu we Niedorp en Heiloo. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren G. J. M. Couvée, H. R. A. Laman Trip, J. Duintjes en mr. C. P. Eecen te Oud karspel. Voor uitzending van rijders naar Davos werd 2000 toegestaan en voor uitzending van training 1000. Verschillende vereent gingen zegden vrijwillige bijdragen toe. ALKMAAR, 21 Nov. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 75 Vette koeien 85225, Han del redelijk; 15 Graskalveren 2028; 8 Vette kalveren 40—75, vette kalveren per K.G. 0.80—1.10; 26 Nuchtere kalv. slacht 620; 630 Vette varkens (zware) per K.G. 2730 cent, handel goed. NAJAARSMARKT PURMEREND. PURMEREND, 21 Nov. 1932. Op de he den gehouden Naiaarsmarkt waren de prij zen als volgt: Gel'dekoeien 85—145; Pinken 45—115; Graskalveren 18— 45. Handel stug. In totaal aangevoerd 323 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Nov. '32. Langendijker Groentenveiling. 700 st. Bloem- Kool: Reuze 8.9011.30, 2e s. 2.10— 2 90 per lOOstuks; 15000 K.G. Roode kool le s. 1.503.10, 2e s. 1 2.20; 12000 K G. Gele kool le s. 1.201.70; 12000 K.G. Deensche witte kool 0.60 1.20; 4800 K.G. Uien: Gele uien 4.50 4.80, Gele drielingen 4.30, Gele Nep 5.80-/ 6.40; 2250 K.G. Bieten 0.60-- 1.50; 5000 K.G. Peen 1.20—2; 3400 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 60 ct en Duc of York 70 cent, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 19 Nov. 1932. 15400 K.O. Aardappelen: Groote Schotsche 70 cent, Sch. muizen 7090 cent, Duken 70 cent; Eigenheimers 1.70, BI. Eigenheimers 1.10130, BI. Aardappelen 090; 8800 K.O. Uien: Drielingen 3.804.30, Uien 4.104.90, Grove Uien 4.10 4.60; 6100 K.O. Peen 1.10—1.60, kl. Peen 0.60-/ 0.70; 1900 K G. Kroten /0 60—1.50; 72700 K.G. Roode kool 2.203 50; 11300 K.G. Gew witte kool 0 601.10; 25000 K G. Deensche w itte kool 0.60—1.20; 19200 K.G. Gele Kool f 1.30—190, alles per 100 K G.; 365 st Bloemkool f 7.508 per 100 stuks. (Niet officieel) Trekklnz Tan Maandag, 21 XoTenjber 193» TrekBJiz j, idaaee. le lUst HOOGE PRIJZEN f 2000 18898 1 1600 3864, 19443. f 1000 11400, 19238. f 400 12646. ?00 6U?71829. 2229. 1642T 16212. ,«rU mVay4*° 281 831 3» 659 676 730 733 765 44 443 789 796 1085 1309 1749 2141 2290 2301 2837 3296 3801 ISO 448 861 1101 1363 1777 2159 3311 2503 3893 3330 3817 4239 4235 44*14 4534 4624 4°"O 4891 5024 6503 5797 6146 6525 7107 7547 .4 8201 5497 8533 8891 8901 9077 9113 9263 9305 9551 9569 533 867 1104 1436 1818 2173 2314 2564 2982 3340 3847 4281 4722 4923 5088 5504 5811 6153 6630 7202 7632 8208 8550 8919 9115 9307 9646 888 1148 1531 196a 2188 2339 2709 2991 3366 4030 4302 4753 4940 5090 5520 5884 0139 6776 7303 7670 8248 8610 8922 9123 9341 9702 906 1203 1535 1970 2219 2389 2778 3034 3397 4128 4326 4763 4976 5101 5529 6044 6176 6802 7330 7807 8251 8720 8978 9143 9400 9945 1006 1029 1077 1221 1283 1290 1537 1541 1740 1981 2044 2047 2251 2255 2277 2408 2458 2459 2806 2818 2830 3159 3206 3273 3420 3653 8673 4197 4216 4227 4337 4353 4361 4784 4853 4875 4988 5002 6013 5132 5141 6276 6574 5620 6733 6057 6071 6096 6237 6384 6456 6892 6920 6958 7447 7448 7529 7900 812a 814a 8302 8312 8347 8731 8864 8690 9025 9047 9074 9157 9184 9193 9427 9473 9527 9973 10060 10074 1 l%l 10149 10194 10208 10280 10388 0441 10496 10532 10543 10547 10642 10668 10695 10703 1082* 10842 10846 10889 10894 10900 10927 11027 11045 11093 11174 11220 11261 11267 11269 11297 11302 11333 11337 11363 11390 J1J36 ii11fi49 11745 11801 11814 11862 11868 11977 19130 I2209 12318 12370 12390 13397 13429 12471 12498 12524 12554 12603 12604 12633 12670 12686 12695 12722 12808 12818 12852 12898 12914 12934 12985 13019 13034 13052 13097 13208 13329 13345 13400 13453 13456 13505 13514 13614 13640 13899 13964 13999 14024 14049 14073 14074 14170 14228 14280 14340 14387 :4389 14417 14428 14474 14524 14525 14555 14585 14677 14680 14704 14733 14738 14771 14808 14810 14833 14867 14985 15020 15085 15133 15261 15345 15364 15411 15441 15462 15491 15589 15634 15646 15724 15734 15742 15810 15837 15874 15880 15885 15908 15912 15919 15955 15988 16046 16163 16233 16270 16278 16296 16314 16447 16456 16494 16529 16630 16679 16707 16763 16819 17057 17066 17098 17181 17206 17483 17491 17621 17679 17625 17035 17694 17702 17747 17793 17889 17987 18006 18021 18078 18125 18166 18344 18354 18374 18393 18458 18466 18523 18572 18614 18615 18694 18728 18748 18821 18867 18935 18999 19020 19050 19093 19106 19129 19148 19156 19177 19206 10284 19308 19355 19368 19404 19447 19511 19530 19553 19593 19603 19789 19791 19875 19971 20031 20051 20078 20079 20145 20184 20197 20273 20282 20287 20373 20456 20468 20577 20656 20675 20707 20720 20721 20742 20789 20792 20830 20849 20857 20875 20926 20942 20933 20972 20984 GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De Burgemeester van Alkmaar roept de leden van den Gemeenteraad op ter bijwo ning eener vergadering op Donderdag 24 November a.s„ n.m. 1 uur, ten einde te be raadslagen en te besluiten omtrent de hier onder vermelde punten: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim (bijlage nr. 161). 3. Idem van onderwijzend personeel aan de gemeentelijke Avondschool voor lager nij verheids-onderwijs (bijlage nr. 162). 4. Voorstel tot instelling van een gemeen telijke pachtcommissie en benoeming van de leden dier commissie (bijlage nr. 172). 5. Idem om B. en W. te machtigen opnieuw de koninklijke goedkeuring te vragen op de verordening, regelende het heffen van school gelden voor het lager onderwijs (bijlage nr. 159). 6. Idem inzake salarieering van het perso neel bij het gemeentelijk Radiodistributiebe drijf (bijlage nr. 160). 7. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1933 (bijlage nr. 163). 8. Voorstel tot vaststelling der suppletoire begrootingen van het Plantsoenbedrijf en den Armenraad, resp. dienst 1931 en 1932 en tot goedkeuring van de rekening van den Armen raad, dienst 1931 (bijlage nr. 165). 9. Voorstel tot het aanbrengen van rollui ken en windschermen aan de tribune op het gemeentelijk Sportpark (bijlage nr. 169). 10. Idem tot wijziging van het ambtena ren-reglement en vaststelling van een lijst van nevenbetrekkingen (bijlage nr. 170). 11. Idem inzake de vijfjaarlijksche schat ting van de in het gemeentelijk grondbedrijf aanwezige eigendommen der gemeente (bij lage nr. 171). 12. Idem tot het doen bouwen van een wachtlokaal voor autobuspassagiers op het Stationsplein (bijlage nr. 173). 13. Idem tot verkoop van ten N.O. van den Bergerweg gelegen grond (bijlage nr. 174). 14. Idem tot onbewoonbaarverklaring van een 7-tal woningen (bijlage nr. 175). 15. Idem tot verkoop van een aan den Ber gerweg gelegen strook grond (bijlage nr. 176). 16. Idem tot vaststelling eener verordening tot wijziging van de verordening voor de Handelsavondschool voor handels- en kan toorbedienden (bijlage nr. 177). 17. Idem inzake kostelooze verstrekking van boeken en leermiddelen aan leerlingen van Gymnasium, Handelsschool en Handels avondschool (bijlage nr. 178). 18. Idem tot het aangaan van kasggeldlee- ningen in 1933 (bijlage nr. 179). 19. Idem tot vaststelling der begrooting van den Keuringsdienst voor Waren, dienst 1933 (bijlage nr. 183). 20. Idem inzake de voorbereiding eener herziening van het plan van uitbreiding der gemeente (le gedeelte) (bijlage nr. 184). 21. Idem tot aanvulling der arbeidsvoor waarden voor de werkverschaffing (bijlage nr. 185). 22. Idem tot vaststelling van nieuwe ver ordeningen voor de levering van gas en elec- triciteit (bijlage nr. 186). 23. Idem tot wijziging van het minimnm- tariefsgebied voor de radio-distributie (bij lage nr. 187). 24. Idem tot het bouwen van een 24-tal eenvoudige arbeiderswoningen (bijlage nr. 188). 25. Idem tot verlenging van den termijn van ontruiming der onbewoonbaar verklaar de woningen Lindenlaan 56 en Sandersbuurt 2 (bijlage nr. 189),

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7