£attdeu JuUt&ouux Rechtszaken iïucgedijke Stand Jieck S. School 3nqe<zonden Stukken Jiidschciften ASPIRIN. Wat een vies weer CORRESPONDENTIE. Van T. alhier. Wij zijn U zeer dank baar voor Uw advies, maar wij houden ons toch maar liever aan de raadgevin gen van onzen deskundigen medewer- werker. Tegenstrijdige adviezen ach ten wij niet in het belang van onze lezers. vallen, indien het besluit van 21 Januari 1932 tot invoering van de vakken machine- schrijven en stenografie, was uitgevoerd ge worden) met 2 lessen, schrijven met 1 les en algemeene handelskennis en -recht met 2 les sen, en de vakken boekhouden, handelsreke- nen en Duitsch en correspondentie elk met 1 les en het vak Engelsch en correspondentie met 2 lessen te vermindern, makende te za men de gewenschte vermindering met 1 OJes- sen per week, zoodat in totaal overblijven voor: Nederlandsche taal (lezen, stijl en cor respondentie) 11 lessen, Boekhouden 8 les sen, Handelsrekenen 9 lessen. Engelsch en correspondentie 11 lessen en Duitsch en cor respondente 11 lessen, totaal 50 lessen, o\er de verschillende vakekn verdeeld. Wij konden ons met een en ander vereeni gen en hebben inmiddels spoedshalve van September j.1. af onderwijs volgens het ge wijzigd programma doen geven. B. en W. stellen thans voor in te trekken het besluit dd. 21 Juli 1932, Nr. 4, tot vas stelling van eene Verordening tot wijziging van de Verordening voor de Handelsavona school voor handels- en kantoorbedienden te Alkmaar en te besluiten vast te stellen een nieuwe Verordening tot wijziging v^n 9e Verordening voor de Handelsavondschool voor handels- en kantoorbedienden te Alk maar BEGROOTINGEN VOOR 1933 VAN INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID. B. en W. schrijven in bijlage No. 180: Wij bieden U hierbij aan de begrootingen voor 1933 van de in onderstaand ontwerp besluit vermelde instellingen van weldadig heid. De in deze begrootingen geraamde suo- sidièn zijn in het ontwerp der gemeentebe- grooting voor 1933 uitgetrokken Ten aanzien van de overige begrootingen van instellingen van weldadigheid zal U een voorstel worden gedaan, nadat de gemeente- begrooting voor 1933, (waarbij wordt voor gesteld op de aan die instellingen toe te kennen subsidiën een korting toe te passen), is vastgesteld en de begrootingen overeen komstig de genomen beslissing zijn herzien. Wij stellen voor goed te keuren de be grooting voor '933 van: 1. het comité Alkmaar der R K. Vereeni- ging ..Herwonnen Levenskracht" in ontvang en uitgaat op 2.210; 2. de Vereeniging voor zuigelingenbe scherming. in ontvang en uitgaaf op f 3476 70 en voor ae afdeeling Kleuter zorg 800 3. de Vereeniging voor kindervoeding, in ontvang en uitgaat op 3210; aan genoem 'e instellingen voor het jaar 1933 een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen van resnectievelijk f 360, f 1700 f 800 en f 3000. VERLENGING BEWONINGSTERMIJN PERCEELEN SANOERSBIIHRT 9 EN LINDFNT \AN 56 B. en W. senrijven in bijlage No 189. Van IJ. Blokker te Heiloo en J. Pannekeet fe Alkmaar is het verzoek ingekomen om den termijn van ontruiming, vastgesteld voor de onbewoonbaar verklaarde woningen onder scheidenlijk Sanrkrsbuurt nr. 9 en Lindenlaan nr 56. wederom te verlengen. Zoowel de woning Sandersbuurt nr. 9. als de woning Lindenlaan nr 56, wordt slechts door één persoon bewoond De bijzondere omstandigheden waarin die bewoners verketren, wettigen naar onze meening een verlenging van den ontruimings termijn met een jaar. Daar bovendien op de wijze van de bewoning der woningen geen aanmerking te maken is geven wij U in over weging op bedoelde verzoekschriften, welke met het daaromtrent door de Gezondheids commissie, alhier, uitgebrachte adviss bij de overige stuiken ter inzage zi;n gelegd gun stig te beschikken WIJZIGING MIN1MUM-TARIEFSGEBIED RADIODISTR'BUTIE. In bijlage No. 187 schrijven B en W.: De voorwaarden voor de radiodistributie Zooals deze door l'we Vergadering op 15 September j.1. zijn vastgesteld, (gemeenteblad nr. 1304). konden de goedkeuring van den minister van Waterstaat verwerven, met uit zondering van de bepalingen van het mini mum-tan'efsgebied, genoemd in artikel 18 der verordening. Vanwege den dienst der Posterijen, Tele grafie en Telefonie wordt namelijk bezwaar gemaakt tegen de omschrijving van dit gebied dat volgens den Districts-Ingenieur der Telegrafie behoort te worden uitgebreid met 1. de bebouwing langs den Bergerweg tus- sehen de brug over de Houtvaart en de Barnebrug; 2. de bebouwing aan den Omval langs de Noordervaart: 3. de bebouwing langs den Helderscheweg tusschen den spoorwegovergang en het gemeente-slachthuis B. en W. stellen voor de desbetreffende wijzigingsverordening vast te stellen. arbeiderswoningen heeft gebouwd. Een voorstel hiertoe zullen wij U binnen kort aanbieden. Met het oog op het bij de overige stukken ter inzage gelegde advies der Gezondheids commissie, alhier, geven wij U in overweging de volgende woningen, welke door de daar achter vermelde gebreken niet in bewoonba ren staat kunnen worden gebracht, onbe woonbaar te verklaren: Eloemstraat nrs. 6, 8, 10 en 12, Zeglis 2, Heiligland 36, Fnidsen 66. KASGELDLEENINGEN. B en W. schrijven in bijlage no. 179: De mogelijkheid bestaat, dat in 1933 tijde lijke geldleeningen zullen moeten worden ge sloten ter voorziening in de tijdelijke behoefte aan kasgeld. Met het oog hieroo verzoeken wij U ons evenals vorige jaren te machtigen deze kasleeningen ten laste van het dienst jaar 1933 te sluiten tot een bedrag van ten joogste 1.000.000. In het ontwerp der gemeentebegrooting voor 1933 zijn onder de volgnummers 669 en 671 de voor het ontvangen en aflossen van deze leeningen noodige posten opgeno men Daar het. met het oog op de onvastheid van de geldmarkt mogelijk is, dat voor tijde lijk geld een rente zou moeten worden be taald, welke iets méér bedraagt dan 1 pCt. boven het pro.nessendisconto van de Neder landsche Bank, komt verhooging van het maximum-percentage tot 1 ons gewenscht voor. Van de zijde van Ged. Staten is hier tegen, naar wij vernamen, g«er bezwaar te verwachten. B. en W. stellen voor te besluiten: a. indien in den loop van 1933 de stand der geldmiddelen zulks naar het inzicht van B en W noodig maakt, op nader door dat College te bepalen data ge'dleeningen aan te gaan ter voorziening in de behoefte aan kasgeld voor den dienst 1933, tot een bedrag van ten hoogste 1.000.000. tegen een rente van ten hocigste 1 pCt. boven het promes sen-disconto van de Nederlandsche Bank; b. voor de betaling van rente en aflossing van deze leeningen aan te wijzen respectieve lijk de gewone en buitengewone inkomsten der gemeente; c. de leeningen vóór het sluiten van het dienstjaar 1933 af te lossen. ONBEWOONBAARVERKLARING. In bijlage No. 175 schrijven B. en W.: Bij de toekenning van eén bijdrage in het »xp oitatietekort der 18 door de R K. woning bouwvereniging „Goed Wonen" tusschen de Popelmanslaan en de Dr. Schaepmankade gebouwde woningen voor groote gezinnen heeft de minister van Arbeid aan deze ge meente de verplichting opgelegd, om in ver band met dezen bouw ten minste 18 krotwo ningen blijvend te doen ontruimen. Dit aantal is inmiddels tot 13 gedaald aangezien van de eerder bedoelde woningen vijf tegen den dekkenden huurprijs zijn ver huurd. Ter voldoening aan deze verplichting zou den wij voor ontruiming wi'len bestemmen 6 van de 12 noodwoningen aan de Noorder kade en de hierna aangegeven woningen, die ongeschikt ter bewoning ziin en niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoon baren staat kunnen worden gebracht. De aan den Westerweg gelegen nood woningen kunnen worden ontruimd zoodra de gemeente een klein aantal eenvoudige KOSTELOOZE VERSTREKKING VAN BOEKEN EN LEERMIDDELEN AAN LEERLINGEN VAN GYMNASIUM, HANDELSSCHOOL EN HANDE SAVONDSCHOOL. In bijlage No. 178 schrijven B en W.: De minister van Onderwijs heeft nadere voorschriften vastgesteld met betrekking tot het in bruikleen verstrekken van boeken en leermiddelen aan leerlingen van Rijks Hoo- gere Burgerscholen, en verder bepaald, dat in de uitgaven, verbonden aan de verstrek king van boeken en leermiddelen aan leerlin gen van door het Rijk gesubsidiëerde han delsscholen en -cursussen, slechts dan Rijks subsidie wordt verleend, indien behalve de reeds bestaande voorschriften ook de in die brieyen genoemde bepa'ingen zijn nageleefd Met het oog op het behoud van Rijkssub sidie in de betref cer de uitgaven is het noo dig aan de wenschen van den minister te vol doen De in het eerste en derde lid van eerst- genoemden brief vermelde voorschriften wer den reeds toegepast, terwijl zich tot dusver nog geen geval heeft voorgedaan als bedoeld in het tweede lid van dien brief (niet-bevor- dering me' een overigens voor deze verstrek king voldoende gemiddeld rapportcijfer). Wij hebben den eisch van een hooger gemiddeld rapportcijfer, verme'd in laatstgenoemden brief, inmiddels reeds toegepast, en tevens rekening gehouden met den voor den cursus 1932/1933 gestelden overgangsmaatregel. De desbetreffende verordening zal alsnog met meerbedoelde voorschriften moeten wor den aangevuld. Het verdient aanbeveling deze voorschriften tevens van kracht te doen ziin voor de leerlingen van het Gvmnasium B. en W. stel'en voor te besluiten vast te stellen een verordening tot wijziging van de Verordening regelende het van gemeente wege in bruikleen verstrekken van boeken en leermiddelen aan leerlingen van het Gymna sium. van de Handelsschool en van de Hande'savondschool. UITBREIDINGSPLAN OVERDIE EN ACHTERMEER. In bijlage nr. 184 schrijven B. en W.; Een ontwerp tot herziening van het uit breidingsplan voor het Z. en Z.O. gedeelte dezer gemeente is bij ons College in voorbe reiding en binnen eenigen tijd hopen wij, na dat de desbetreffende instanties daaromtrent advies zullen hebben uitgebracht, daarmede zoover te zijn gevorderd, dat het ontwerp voor het publiek ter inzage kan worden ge legd. Teneinde aan het in voorbereiding zijnde ontwerp de noodige bescherming te verlee- nen, verdient het aanbeveling, dat gebruik gemaakt wordt van artikel 36, lid 4, der Wo ningwet. Daardoor worden tevens moeilijk heden voorkomen bij de toepassing voor ge noemd stadsdeel van het bestaande uitbrei dingsplan, dat in verband met gewijzigde omstandigheden tamelijk verouderd is. Het spreekt van zelf, dat de raad bij de be oordeeling van het in voorbereiding zijnde ontwerp tot herziening van het uitbreidings plan, dat aan zal sluiten aan het uitbrei dingsplan Lyceumkwartier en een groot deel van den polder Overdie en Achtermeer zal omvatten, volkomen vrij blijft de beslissing te nemen, welke haar noodig mocht voorko men, zoodat de raad (Jont" den voorgestelden maatregel in geen enkel opzicht wordt gebon den. Zij stellen voor het volgende besluit vast te stellen: De raad der gemeente Alkmaar bepaalt: dat een herziening wordt voorbereid van het plan van uitbreiding le gedeelte (vastge steld bij Raadsbesluit van 30 December 1919 nr. 14, zooals dat naderhand is gewijzigd) betrekking hebbende op het gebied der ge meente, begrensd als volgt: ten westen door de Die, de Bleekerssloot de K. van 't Veerstraat, de N. J. Pierson straat, de Molentocht, de geprojecteerde Vondelstraat, de Vondelstraat: ten noorden door de Singelgracht, de Oos- teiburgstraat, de Keetgracht, de Laat, de Limmerhoek, het Noord-Hollandsch kanaal, de noordgrens van de perceelen Sectie G nrs. 419 en 398 en verder de gemeentegrens tus schen Oudorp en Alkmaar; ten oosten van de noordgrens van het per ceel Sectie G nr. 371 door een lijn evenwijdig aan het Noord-Hollandsch kanaal op onge veer 200 M. uit dat kanaal tot de zuidgrens van het perceel Sectie G. nr. 459 en vervol gens met een boog ombuigende naar de west zijde van het Noord-Hollandsch kanaal, ver der de westzijde van het N. H. kanaal tot de grens der gemeente Heiloo; ten zuiden door de ringsloot van de Boeke- lermeer over een lengte, van het Noord-Hol landsch kanaal af, van pl.m. 125 M.; voorts door een lijn evenwijdig aan en op een af stand van pl.m. 75 M. ten zuiden van den Teilooërdijk, over een lengte van pl.m. 1425 M. en vervolgens in zuidelijke richting loo pend naar de Korfleggersloot, de Korfleg- gersloot tot aan de Die. WERKVERSCHAFFING. ARBEIDS VOORWAARDEN. In bijlage nr. 185 schrijven B. en W.: Naar de adjunct-inspecteur voor de werk verschaffing te Beemster ons bij circulaire van 12 November j.1. in opdracht van den minister mededeelde, kan te rekenen met in gang van de toen loopende werkweek voortaan wekelijks aan eiken tewerkgestelde bij de van Rijkswege gesubsidieerde werkver schaffingen een brandstoffenbijslag worden gegeven van één gulden. Het Rijk draagt hierin hetzelfde percentage bij als in de loo- nen bij de werkverschaffing. Wij hebben het gewenscht geacht, dat deze regeling, die tot 1 Aprl 1933 geldt, dadelijk toepassing vond voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing in deze o-emeente en heb ben, vertrouwende op de instemming van Uwe vergadering, daaraan reeds uitvoering gegeven. Intusschen zal deze bepaling, wanneer U zich daarmede kunt vereenigen, opgenomen moeten worden onder de bepalingen in acht te nemen bij de uitvoering van werken in werk verschaffing. B. en W. bieden een ontwerp-besluit daar toe ter vaststelling aan. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Districts-Arbeidsbeurs tel. 838. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 912 uur en van 25. Op Maandag en Donderdagavond van 78 uur. Bemidde ling voor vrouwelijk personeel dagelijks van 912 en van 25 uur. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven: Groeo bouwvakken: 96 timmerlieden, 77 grondwerkers, 65 schilders, 51 metselaars, 29 opperlieden, 13 voegers, 21 stucadoors, 1 bouwkundige, 1 waterbouwkundig opzichter, 1 bouwk. opzichter, 7 betonwerkers, 4 stuc. opperlieden, 2 glas in loodzetters, 3 terrazo- werkers, 3 straatmakers, 1 heibaas, 2 opz teekenaars, 2 tegelzetters, 1 steenhouwer, 1 steenbikker. Groep metaalnijverheid: 13 bankwerkers, 12 electriciens, 6 monteurs, 14 ijzerwerkers, 2 loodgieters, 8 klinkers, 4 machinisten, 8 metaaldraaiers, 8 smeden, 8 stokers, 4 plaat werkers, 2 scheepsbouwers, 2 cheepstimmer- lieden. 1 scheensteekenaar, 5 ketelmakers, 1 autogene-lasscher, 3 vuurwerkers, 4 wagen makers, 4 radiomonteurs, 3 instrumentma kers, 2 kernmakers, 1 electro-technicus, 2 voorslaanders. 1 constructiewerker, 1 koper slager, 1 tandtechniker, 5 carosseriebouwers, 2 rijwielherstellers. 3 machineteekenaars, 3 lijnwerkers, 1 metaalschaver, 1 operateur, 1 metaalslijper, 1 zandbereider, 3 zandvormers, 1 fitter. Groep voedings- en genotsmiddelen: 8 bak kers, 3 kellners, 1 sigarensorteerder. 2 siga renkistjesplakkers, 2 tabaksbewerkers, 1 tabakstripper, 35 sigarenmakers, 1 slager. Overige beroepen: 15 pakhuisknechts, 6 incasseerders, 1 strijkster, 5 mach. houtbe werkers, 17 meubelmakers. 7 boerenarbeiders, 6 beh. stoffeerders, 1 autobekleeder, 2 kisten makers, 1 werkmeester, 1 glasslijper, 8 ver tegenwoordigers, 4 letterzetters, 2 machine- zetters, 1 smoutzetter, 17 kantoorbedienden, 1 kaoper, 4 kleermakers, 13 tuinlieden, 3 bloemisten, 1 kalkbrander, 1 koetsier, 1 hui- diizouter, 16 chauffeur, 1 chem. reiniger, 1 chem.-perser, 9 magazijnbedienden, 5 boek binders, 2 schoenmakers, 1 boekdrukker, 1 zakkenstopper, 1 zakkennlakker, 223 losarbei- ders, 40 transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloozen: 46 metaalbewer kers, 14 sigarenmakers, overige beroepen: 5 Geplaatst 19 werkzoekenden, w.o. 1 dienst bode. Alkmaar, 22 Nov. 1932. De Directeur v.n. ED. V. D. HEUVEL en daarbij die verkondbeldl Neen, zoo gaat bet niet langer! Liever naar buis en direct Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-band buisjes van 20 tabletten nu fl. —.70 en oranjezakjes van 2 tabletten 1 D. .10. STOMPETOREN. De Hollandsche Maatschappij van Land bouw afdeeling „De Schermer" vergaderde Donderdagavond in het lokaal van den heer Kamsteeg. Deze op zeer korte termijn uitgeschreven vergadering was noodzakelijk in verband met de benoeming van afgevaardigden naar alge meene vergaderingen te den Haag en Alk maar. De benoeming van een vertrouwensman voor de tarweorganisatie in dit district kon ook in deze vergadering nog niet plaats vin den, daar hiervoor een termijn van zes weken in acht genomen moest worden. Klaarheid in zake benoeming was wel ver kregen en de afdeeling had het recht dit te Dit overleg vond inmiddels plaats zoodat ver8ader«ifï kan Bi/ de behandeling van den beschrijvings brief van de Algemeene Vergadering der Holl. Mij. v. Landbouw op 21 Nov. a.s in Den Haag werden de verschillende maat regelen uitvoerig besproken en de houding der afgevaardigden ten opzichte daarvan be paald. Over de pachtwet en de uitvoering daarvan gaf de voorzitter een duidelijke uiteenzetting en beantwoordde hierover verschillende vra gen. Uit de vergadering werd naar voren ge bracht, dat in verband met de belangrijke vergadering het afvaardigen van twee per sonen wenschelijk zou zijn en dan een vee houder en een akkerbouwer. Hiertoe werd besloten en ging men tot stemming over. Be noemd werden de heer J. Posch en M. C. van der Laan. De benoeming van een afgevaardigde naar de vergadering van het Noord Hollandsch Noorderkwartier, op Dinsdag 22 Nov. a.s. te Alkmaar, werd vlug afgehandeld. Op voorstel van den secretaris werd hier voor bij acclamatie aangewezen de heer W. Groot Czn. Van het hoofdbestuur der Holl. Mij v. Landbouw was een schrijven ingekomen en hierin werd gevraagd, of het niet wenschelijk zou zijn, voor haar afdeeling „Brand-assu- rantie een agent te benoemen. De overgroote meerderheid was echter van meening, dat dit niet noodig was, daar toch het grootste ge deelte der leden bij de onderlinge Schermer Brand-assurantie was verzekerd. Rondvraag Hierbij werd nog besproken de schade, die den tarwebouwer ondervind van de mus- schen. Groote stukken land, welke zijn ge legen in de nabijheid van huizen en bosschen zijn voor deze teelt absoluut niet te gebruiken De gezamelijke maatregelen welke eventueel zijn te nemen tegen deze plaag zullen in een volgende vergadering nader worden bespro ken. Hierna sluiting. TEGEN DE CRISIS PACHTWET. Nederlandsche Bond van Land verpachters opgericht. In de gister gehcuden vergadering van het, Comité van Actie voor Landverpachters, is opgericht de Neder'andsche Bond van LandF verpachters, gevestigd te Groningen Het be stuur is als volgt samengesteld: Ds. M tén Broek te Westeremden, voorzitter; M. J. F. Buikema te Groningen, penningmeester; 4A. H. H. Maathuis te Veendam, assessor, ftls secretaris treedt op mr. H. Meijering He Groningen. Binnenkort zal een brochure var- schijnen van de hand van ds. ten Broek, on der den titel: „De Cnsispachtwet-1932 in de practijk". peij« KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 18 Nov. 1932. P. S. te Egmond aan den Hoef, W. C. te Bakkum, M. N. te lammen, B. S W. G., E Z. te Egmond aan Zee. P P., J. G. v. W.. J. M. te Bergen, C. de W., G. G., H. A. te Egmond- Binnen, J. R. te Beverwijk, A. D., D. B. J. A. S. te Heiloo M. F. B. te Hiilegom, H. H. te Obdam, J. J. P. te Winkel, W. S te IJmuiden, N. K. te Obdam, H. H. Z. te Sint- Pancras, D. A., A. K-, J. S., C. M., F. B., G. H. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le. 2e. 7e, 15e, 21e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 3e, 14e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis de 4e terug gave ouders, de 5e f 60 boete of 60 dagen hechtenis, de 6e, 9e. 12e, 22e, 25e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 8e, 17e ieder f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 10e, 16e, 18e, 19e. 26e, 27e 28e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 1 le 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 13e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 20e 6 boete of 6 dagen hech tenis. de 23e 12 boete of 12 dagen hechte nis, de 24e 1 boete of 1 dag hechtenis. W. T. te Egmond-Binnen, J. K te Haarlem Th. J. K. J. v. V. te Alkmaar, H v. H., P. F V. te Den Haag. W. VJ. E. te Amsterdam overtreding Politieverordening, de le 2e, 4e, 7e, 8e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 6 boete of 6 dagen hechtenis de 5e en 6e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis. C. G. Pz. te Egmond aan Zee, C de J. te Alkmaar, loopen verboden grond, de le 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e teruggave aan de ouders. K. S., E. S„ K. D„ C. D„ D V., E. P., G. v. d. P. te Egmond aan Zee, A v L. te Krommenie, overtreding Jacht- en Vissche rijwet, de le. 2e ieder 20 boete of 20 da gen hechtenis, de 3e, 4e, 5e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 6e 10 en 15 boe te of 1 en 2 weken tuchtschool, 4e 7e 6 boe te of 6 dagen hechtenis, de 8e 5 boete of 5 dagen hechtenis. H. V.. G. J., C. J. te Alkmaar, straatschen derij, de le en 3e teruggave aan de ouders, de 2e 5 boete of 1 week tuchtschool. TTi. M. te Bergen, overtreding Tramweg reglement, f 6 boete of 6 dagen hechtenis. H. D te Heiloo. nachtrust verstoren, boete of 6 dagen hechtenis L. A. R. te Alkmaar, dronkenschap, boete of 3 dagen hechtenis. CASTRICUM (Nov.). Getrouwd: Frederik Christiaan en Johanna Gerarda Masereeuw. Overleden: Lambertus iwu, 74 jaar, won. te Den Helder. ,vUlzen. Jacobus van Os, 79 jaar, won. te i dam. Clasina Gerardina van der vnfter* jaar, won. te Amsterdam. Ml,r> 30 HEEMSKERK. Ondertrouwd: A. Meyland Heesterbeek. Getrouwd: C. Koedijk en r Beentjes. Overleden: Wed. E. Boon, 66 jaar ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. ZiU»fJ«at Dinsdag 22 November. Uitspraken van 14 November. Pieter B., caféhouder te hooger beroep overtreding Winkèffi- tingswet, vrijgesproken. Verdediger was mr. Buiskool te Scha- gen Franciscus rrauuioi-uj Anth. de M., koonmo Helder, misdr. art 239 strafrecht boete of 40 dagen. nt' *0 Wijert D., makelaar te Alkmaar v ♦orinc 3 maanden gev. onvoor" duistering, waardelijk. Met ingang van 1 December is als on derwijzer aan de Ulo-school te Noordschar- woude benoemd de heer van der Bijl te Lei- den (vacature-Viersma). Naar wij vernemen is dezer dagen als tijdelijk onderwijzer be noemd de heer Buiskool van Haarlem. De heer C. Jongejans te Uitgeest heeft wegens drukke werkzaamheden be dankt voor zijn benoeming tot lid van het bestuur van Volksonderwijs van den kring Alkmaar en Omstreken. De Evang. Lutersche gem. te De Rijp Monnikendam, heeft het volgende drietal op. gemaakt voor het beroepen van een predi kant: 1. Ds. Bergman te Leeuwarden; 2. Ds. Manger te Tiel; 3. Ds. Stilwag te Delft. Tot predikant bij de herv. gemeente te Medemblik is beroepen ds. B. de Jong te El- lecom. Ds. J. Drenth te Broek op Langendijk komt voor op het (weetal voor predikant bij de chr. geref. kerk te Hilversum. DE OECUMENISCHE BEWEGING. Een „predikanten-convent" opge richt. Dr. G. W. Oberman, Ned. Herv. predikant te Utrecht, vertelt in het maandorgaan „Kerkopbouw" van de oprichting van een predikantenconvent te Utrecht. Tien Her vormde, twee Luthersche, twee Remonstrant, sche, drie Geref. predikanten, de predikant van den Ned. Protest. Bond, één Hersteld- Verbandsch predikant en één Oud-Katholiek priester zijn er lid van geworden. Op de eers'e b tenkomst heeft dis. W. J. Wegerif, Remonstr. predikant, over „Christendom en jeugd" gesproken. Red. Alkm. Crt (Buiten veraniwoordeliikheia van <U Redactie, üe opname j> ae rubriek, b*wiisi geenszins dal de 'edactu er mede instemtI. Geachte Redactie, Gaarne had ik een klein plaatsje in uw veelgelezen blad en wel naar aan leiding van het ongeluk op den Helder scheweg wat betreft de rook van de tram waar de chauffeur van de vracht auto over sprak. Het is zoo juist wat hij gezegd heeft omdat ik een paar we ken geleden uit de richting Koedijk met mijn auto kwam en liet mij onmogelijk was om de tram die ik achter op kwam rijden te passeeren door den stoom die zij liet gaan en die geheel over den weg kwam, zoodat ik zoowat van den bocht voor de Vlotbrug af tot den kolenhan del van Steeman er achter moest blij* ven. En toen ik eindelijk passeerde en den machinist er wat over zei, kreeg ik een onbeschoft antwoord. Is hier nu niets aan te doen nu dit ongeluk weer is gebeurd? Met dank voor de plaatsruimte, S. MET. „Op den Uitkijk", tijdschrift v0°r het chr. gezin. Dit alleszins aantrekkelijk tijdschrift opent het nieuwe nummer met een &r* tikel van prof. dr. A. van Veldhuizen over „Hebreeën", waarin gesproken wordt over de meerdere of mindere juistheid van den Brief van den Apo®* tel Paulus aan de Hebreeën. Dr. C. Honing wijdt een artikel aan het men* schelijk lijden. In een interessant opstel „Door eigen schuld" schrijft dr. van Lonkhuijzen over Nederlandsche zeevaart en kolonisatie in vroeger eeuwen. J. J. v. d. Meulen vervolgt zijn serie „Van luchtfoto tot kaart". Max Visser schrijft over Nietzsche het nationaal-socialisme. Ds. Boer* kool schrijft in zijn „Uitkijk buiten on* ze grenzen" over de Duitsche en <j Amerikaansche verkiezingen en de daaraan ontleende verwachtingen. *T Dr. Veldkamp vertelt van Scott's jeugd* liefde en huwelijk. In den „Uitlui* binnen onze grenzen" behandelt ds. Veldkamp de Haagsche betooging °P 8 Nov. en de algemeene beschouwing® over de rijksbegrooting in de Tweed Kamer. Dit nummer is weer voorn** van tal van illustraties.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8