Amstetdamsche ïBeucs Jiunst en Wetenschap JlecfdsioJkeu LBinnenland H-l/s 16% 1?" van 25 Nov. 1932 Opgave van Hoordhollandsch Landbouwcredief N. V. eenzelfde subsidie toegestaan als aan het Centraal Genootschap voor Kinder-, Herstel- lings- en Vacantiekolonies, nl. 60 voor 2 kinderen en boven de twee kinderen de helft der verpleegkosten. Van het Wit-Gelekruis was een verzoek in gekomen een subsidie te mogen ontvangen van 0.15 per r.k. inwoner. In B. en W. waren 3 voorstellen. Weth. Du Burck stelde voor, 15 cent per inwoner be schikbaar te stellen voor Wijkverpleging en dit bedrag onder de beide vereenigingen te verdeelen in een verhouding van 4 tot 3, wet houder Bekker wilde 15 cent per r.k. inwoner geven, terwijl de voorzitter voorstelde een subsidie te geven van 10 cent per inwoner. De voorzitter herinnerde fr aan, dat aan *et Witte Kruis 0.15 per inwoner wordt gegeven. Nu komt het Wit-Gelekruis, welke ver. ook recht op subsidie heeft, ook om sub sidie. Deze afscheiding, zooals het met iedere afscheiding gaat, brengt de gemeente weer op hoogere kosten. Spr. wees op de splitsing in de scholen. Spr. staat op he standpunt, dat aan het Witte Kruis een toe zegging van 0.15 per inwoner is gedaan, welke moet worden gehandhaafd. De subsi die van een zekere vereeniging kan niet wor den gesplitst. Spr. stelde voor 10 cent te geven doch niet per r.k. inwoner. Spr. wilae geen verschil maker, in religie. De heer Du Burck noemde het voorstel van den voorzitter wel wat vrijgevig. Spr. wilde het beschikbare bedrag verdeelen in verhou ding van 4 tot 3. De voorzitter merkte op, dat men hierdoor onrecht aan het Witte Kruis zou doen. Prac- tisch is er ook alles tegen. De heer Du Burck was het niet met den voorzitter eens. De vergelijking gaat niet op. De heer Kramer was het met den voorzitter eens. Eveneens de heer Kroon. De heer Groen stelde voor om de subsidie van het Witte Kruis als volgt te verdeelen. Het Witte Kruis 140 en het Wit Gelekruis 115- De heer Dijkhuizen was er voor, dat het Witte Kruis onaangetast bleef en wilde het Witte Kruis 250 en het Wit-Gelekruis 150 geven, wat aan den heer Groen de opir^mg ontlokte, dat als de ver. het Witte Kruis voor de bediening van 55 pCt. der in gezetenen 250 krijgt, het niet aangaat om een andere vereeniging, die 45 pCt. verzorgt 150 te geven, als het om de rechtvaardig heid gaat. Het voorstel van den voorzitter werd in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Bekker, Du Burck en Groen. De commissie adviseerde, het salaris van den veldwachter met 5 pCt. te verlagen, wat ten sterkste door den voorzitter werd ontra den, daar het salaris niet te hoog is en er veel werk voor moet worden verricht. De heer Dijkhuizen stelde voor, de verlaging tijdelijk toe te passen voor drie jaren, evenals de andere salarissen. Na nog eenige besprekingen besloot men tot verlaging van het salaris over te gaan, met dien verstande, dat 6 pCt. zal worden afgetrokken, behalve van de eerste 25 pCt. Tegen stemden de heeren Du Burck en Kra mer. Op voorstel van dt Commissie besloot men de straat bij gladheid aan twee kanten met zand te strooien. Bij de post voor de Burgerwacht merkte de heer Muller op, dat de bf'angstelling van de leden van dit instituut aan het tanen is. De voorzitter was het hiermee eens. De heer Kramer merkte op, dat het slechte bezoek was te wijten aan de slechte tijd. De heer Du Burck verheugde zich er over, dat de Burgerwacht zoo slap was. Het was eigenlük beter, dat deze heelemaal dood was. Bij de post voor de schouw der gemeente- landerijen zeide de voorzitter het beter te achten dat de schouw werd gehouden door de bouwers, waarover de heer Du Burck heele- maa.1 niet te spreken was. De heer Groen sprak er zijn leedwezen over uit, dat de kosten voor Hooger onderwijs niet op de ouders konden worden verhaald. Bij de post voor de Kanalisatie merkte de heer Groen op, dat verschillende gemeente besturen hunne bijdragen intrekken. Spr. vroeg of het wel gerechtvaardigd was dat kanalen werden gegraven, welke niet noodig zullen zijn. De voorzitter antwoordde, dat er op moet worden gerekend, dat voor 1933 de bijdrage voer de kanalen zal moeten worden betaalcf Bij het hoofdstuk be'astingen merkte de voorzitter op, dat de gemeente nog steeds in de eerste klasse v, as en wees op de wensche- lijkheid dat men terug ging tot de derde klasse. In B. en W. waren hieromtrent 3 meeningen. De heer Du Burck was tegen deze verhui zing. De heer Dijkhuizen wilde 50 opcenten op de fondsbelasting heffen. De heer Groen wilde de vergadering ver dagen. In een volgende vergadering zal de belas tingkwestie nog nader worden besproken De gemeentebegrooting werd vastgesteld op een totaal bedrag van 67.126.27 voor in komsten en uitgaven. BERGEN'S MANNENKOOR. Als inleiding voor het concert van Bergen's mannenkoor, gisteravond in de Rustende Jager, sprak de heer Koster een enkel woord o.m. ter verwelkoming van de vele aanwe zigen, de soliste mej. Annie M. Schoen, uit Santpoort, en Schoorl's Gemengd Koor, dat bij dit concert medewerking verleende. Daarna liet het mannenkoor onder leiding van Karei Böhne zich hooren in „Een Vrouw' van Olivier Koop, en in „Beati Mortuï" van Mende'ssohn, de nummers, waarmede het koor op den zangwedstrijd, eenigen tijd geleden te Utrecht den eersten prijs behaalde met het hoogste aantal punten van dien dag- Böhne ontving den directeurs- prijs. Het koor is in ledental sterk toegenomen en zeer vooruit gegaan, o.a. in klankgehalte, de leiding berust in muzikale handen en wanneer de bezetting blijven mag als zij nu is, dan gaat het koor een goede toekomst tegemoet. Aan de andere nummers het waren Abend- lied, met bariton-solo door een koorlid voor gedragen), Abendfrieden, beide composities van J Nöroth, en „Der Fremdenlegionar", van Julius Wengert was dezelfde nauw keurige voorbereiding besteed. (Het nummer met bariton-solo werd aan 't slot van 't pro gramma herhaald). Succesvol was ook het optreden van de sopraan-zangeres, mej. Schoen, die zich hoofd zakelijk deed kennen als coloratuur-zangeres in opera-aria's uit Manon van Massenet, uit de Hugenoten van Meyerbeer en in de Paria -wals van Arditi In verband met de kwaliteit der stem geloot ik. dat ze lang zamerhand die richting zal uitgaan, ofschoon men ook alle waardeering mag hebben voor haar vertolking van de aria van Stradeila. 'n Zeer mooi orgaan, over den geheelen om vang egaal ontwikkeld, heeft mej. Schoen. Men houde haar in gedachten. Tot dank zij ontving bloemen voor het succes dat zij had gaf zij als extra-nummer „Solvegs- lied" van Grieg. Corn. Jonker accompagneerde- haar voor treffelijk, en liet z'n Schoorlsche zangeressen en zangers zeer mooi zingen in „Du Hirte Israëls" van Bortniansicy. Goed, zooals men dat van Jonker kent, was ook „Ave Verum" van Mozart, „Droomevrouw, kom" van Olman, „Salve Regina" van Oberhoffer", en het inleidingskoor van Psalm 42 van Mendels- sohn. Met dit nummer slaat men de vleugels wat wijder uit. De vertolking was aldus, dat men van een eventueele auditie van her geheele opus de beste verwachtingen mag koesteren. Mej. Annie Nies was bij dit stuk een zeer betrouwbare, góed ondersteunende klavier begeleidster. Door den heer Koster werd Schoorl's koor en dirigent bedankt voor de medewerking, en de soliste een „tot weerziens" gezegd. A K CHARLOTTE KÖHLER IN „CARRIÈRE". Kwart over acht Donderdagavond. De zaal van het Gulden Vlies is nog slechts voor een klein deel bezet- Met welgevallen worden nog enkele laatkomers begroet, men voelt zich niet meer zoo eenzaam Boven wordt 'het geleidelijk behoorlijk bezet, maar beneden blijven toch akelig veel leege plaatsen. Maar daar werd al ras niet meer op gelet. Toen na het belletje het licht in de zaal uit ging en dan in het donker het gordijn vaneen ging en een zacht rood licht op het tooneel werd geworpen, dat langzaam in helderder, wit licht overging, beschijnend de groote voordracht-kunstenares, gezeten op een hoogen stoel, toen kwam er direct spanning in de zaal en stilte, doodsche stilte. En deze bleef heel den avond door. gevangen als men was door den inhoud van Robert Neumann's „Carrière", maar meer nog, het allermeest, door de waarlijk schitterende wijze waarop deze verteld werd. Met spanning volgde men de wederwaar digheden van het cabaret-tmisie, waarbij verschillende personen zoo prachtig geteekend werden en waarbij het tragische van het leven der jeugdige Erna zoo fijn naar voren kwam Aan het groote talent van Charlotte Kohier is het te danken, dat men dat alles kon accep- teeren, omdat zij het zei op meermalen ont roerende wijze en dan weer geestig, zoodat men tot een lach gedwongen werd, alles ver gezeld van sobere gebaren, zoodat deze nooit in het oogvallend waren, ofschoon ze on gaarne gemist zouden zijn geworden. De stem, buigend al naar het tooneel dat „be schreven" werd, was steeds zuiver en duide lijk. Al met al zijn gisteravond eenige uren van hoog kunstgenot gegeven en voor velen was het liedje van „Roode rozen heb ik geplukt", waarmee het geheel besloten werd, een t e vroeg einde van den avond. Het applaus, dat een ovatie werd, heeft de kunstenares wel bewezen hoe men over het gegevene dacht. STOMDRONKEN ACHTER HET STUUR. Voor het kantongerecht te Hoorn stond terecht de 27-jarige boerenzoon Th. J. S. uit Ilpendam, omdat hij den 2en Augustus in „kennelijken" staat een auto had bestuurd. Verdachte was er dien dag met eenige vrien den op uit geweest en had dermate aan Bac- chus geofferd, dat hij aan het eind van den Averhorner Jaagweg blijkbaar niet eens een hoelf heeft gezien en met volle kracht in een aldaar staanden vrachtauto schoof. Beide wagens werden hierij ernstig beschadigd. Verdachte was, zooals de verbaliseerende rijksveldwachter verklaarde, smoordronken en sprak allerlei wartaal. Zes uur na het on geval kon hij nog niet op zijn beenen staan en eerst na ruim een half etmaal was hij in zijn cel zoodanig ontnuchterd, dat hij kon worden gehoord. De ambtenaar van het O.M., mr. Bruys Tack, hield een scherp requisitoir. Beklaagde was reeds meer stomdronken in een auto aan getroffen en zal binnenkort nog moeten te rechtstaan, omdat hij te Alkmaar in dronken schap een meisje opzettelijk heeft omverge reden. Hij werd veroordeeld tot 2 weken prin cipale hechtenis (de eisch was een maand), met ontzegging van de rijbevoegdheid voor den tijd van een jaar. Bovendien werd hij nog beboet met 25 gulden wegens het niet in orde zijn van de remmen. DIEFSTAL MET BRAAK. Drie jaar geëischt. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond een 27-iarige los-werkman terecht, verdacht van diefstal met 'braak. De man had in September van dit jaar in- febroken in de woning van den rector van het yceum aan het Valeriuspkin. Hij had zich meester gemaakt van een hoeveelheid tafel zilver, verschillende kunstvoorwerpen en o.a. een viool. Ook had hij ingebroken in een per ceel aan de Waldeck Pyrmontlaan, waar hij een glas-in-loodraam had verbroken. Hier had ook het tafelzilver het moeten ontgelden. De verdachte, die een volledige bekentenis af legde, was reeds herhaaldelijk veroordeeld. Verd.'s leven is een voortdurende aaneen schakeling van kleine en groote diefstallen geweest. Het O.M. vorderde een gevangenis-1 straf van drie jaren, mede in verband met bet reclasseeringsrapport. Vonnis 8 December. MEN WIL RUST IN AMERSFOORT. Het K.N.O.V. voor ie rechtbank. Op 4 September JJ. werden op het Sport terrein „Birkhoven" te Amersfoort de kam pioenschappen verwerkt van het K.N.G.V., waarbij de uitslagen via een microfoon aan het publiek bekend werden gemaakt. Aange zien er een plaatselijke politieverordening be staat, welke inhoudt, dat het geluid der men- schelijke stem of van muziek door een elec- trisch toestel verboden is werd de bekende megafonist, de heer Munzert uit Utrech*, deswege veroordeeld. Gister diende deze Zaak voor het Kanton gerecht, waarbij tegen den heer Munzert een straf werd geëischt van f 3, subs. 1 dag hechtenis. De kantonrechter uitspraak doen de en rekening houdende met enkele naar voren gebrachte feiten bracht de straf terug tot 0.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. Naar wij vernemen, zal het K.N.G.V. zeer waarschijnlijk tegen dit vonnis hooger be roep aanteekenen. DOOD DOOR SCHULD. Ter zake van het veroorzaken van dood door schuld heeft voor de rechtbank te s-Gra- venhage vanmorgen terecht gestaan de 35- jarige zuiveifabrikant D. D. uit Alphen a. d. Rijn, wien bij dagvaarding is ten laste gelegd, dat hij aldaar op 15 September j.L als auto- bestuur over de Emmalaan roekeloos heeft gereden, en daarbij een voor hem rijdende zeswielige vrachtauto inhalende, bestuurd door A. B., terwijl hem een andere auto te gemoet kwam, en de ruimte om tusschen de beide auto's door te rijden te beperkt was, toch is doorgereden en toen naar rechts uit wijkende is opgereden tegen het linkervoor wiel van den door B. bestuurden auto, ten gevolge waarvan B. de macht over zijn stuur verloor waardoor een voetganger C. Kdie zich op den weg bevond, is overreden en aan de gevolgen daarvan is overleden. In deze zaak werden 8 getuigen gehoord, waaronder een tweetal doktoren, als des kundigen. Eisch vijf maanden gevangenisstraf, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. De verdediger concludeerde tot vrijspraak. VERDUISTERING Ten nadeele van zijn verloofde. Het gerechtshof te Arnhem heeft gisteren bevestigd een vonnis van de rechtbank te Arnhem, waarbij F. J. R., kapper te Arnhem, was veroordeeld wegens verduistering van 2000, welk bedrag hij van een vrouw, die hij trouwbelofte had gedaan, in bewaring had, tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. MISHANDELINO. Een woeste voetballer. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegettf*. J. N arbeider te Haalderen, gemeente Bentel, aan wien was ten laste gelegd dat hij bij een voetbalwed strijd H. J. W opzettelijk het onderbeen zou hebben stuk geschopt. De politierecnter had den verdachte ver- ordeeld tot 30 boete of dertig dagen hech tenis en tot betaling van de schadevergoeding van 34, aan den mishandelden W. Het gerechtshoi heeft dit vonnis bevestigd. EEN DRUIVENKAS IS OOK EEN WINKEL. Tenminste als er, zooals in hei Westland, druiven worden verkocht. De kantonrechter te Delft verklaarde giste ren de Winkelsluitingswet van toepassing op den verkoop van druiven in de kassen van het Westland. Twee tuinders werden veroordeeld tot 50 ct. boete, subsidiair één dag hechtenis. De kantonrechter heeft in zijn vonnis over wogen, dat zij druiven pleegden te verkoopen in hun kassen. POGING TOT DOODSLAG. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft een 23-jarigen fabrieksarbeider te Hoogeveen wegens poging tot doodslag op zijn meisje, overeenkomstig het vonnis der rechtbank te Assen veroordeeld tot twee jaar en zes maan den gevangenisstraf. De procureur-generaal had zes jaar gevangenisstraf geëischt. GEEN INVLOED C P DEN RECHTER. .De minister van justitie deelt in de memo rie van antwoord op het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de voorschriften be treffende het openbaar ministerie in burger lijke zaken o.m. meoe: In het voorloopig verslag wordt de vraag gesteld, of de practijk van artikel 325 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering niet voldoende heeft uitgewezen, dat, waar in de plaats van de verplichting de bevoegd heid is gesteld, het openbaar ministerie slechts zelden van die bevoegdheid pleegt gebruik te maken. De minister zou zich ster ker willen uitdrukken. Het openbaar ministe rie heeft vrijwel nooit gebruik gemaakt van laatstgemeld artikel. Doch had dit niet eenigszins anders kunnen zijn geweest, in dien de wet door omschrijving van de ge vallen, waarin in abstracte» optreden van het openbaar ministerie wenschelijk zou kunnen wezen, wat meer concretiseering had ge- gegeven? Werd demogelijkheid verondersteld, dat een algemeene bevoegdheid tot het nemen vr.wi US-'f er toe zou kunnen leiden, dat vrijwel nooit van die bevoegdheid wordt i?e Wkt er is ook een andere mos» m ?ar ^volgen zeker niet min der ernstig zoude wezen. Wanneer de wet een algemeene bevoegdüeid tot concludeeren verleent aan het openbaar ministerie dus zonder beperking tot zaken, waarbij het alge meen belang betrokken is. hetzij direct hetzij meer indirect gelijk bij kwesties van per- sonenrechteliiken aard. kan zich de meening vormen als zou het de taak van het openbaar ministerie zijn zich te mengen in een proces over zuiver private aangelegenheden. En. aangezien het openbaar ministerie staat onder de bevejen van den minister van justitie, zou dit tevens kunnen leiden tot de opvatting, dat het tot diens taak behoort via het openbaar ministerie invloed te oefenen op de beslissing van den rechter in aange legenheden van zuiver burgerrechtelijken aard. Zoodanige opvatting ware zeker verkeerd, doch men vermijde een regeling te treffen, welke daaraan voedsel zou kunnen geven. ROEKELOOS AUTOMOBILIST RIJDT WIELRIJDER DOOD. Hij moest naar een voetbalwed strijd en had dus haast. Twee jongens uit Amsterdam wilden op Hemelvaartsdag een fietstochtje naar de bollen velden maken. Op den Wagenweg te Haarlem werd echter een hunner, de 18-jarige Nicolaas Waasdorp, door een auto aange reden en zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd daarna overleed. De automobilist, de 50-iarige handelsreizi ger E. O. uit Rotterdam, stond Donderdag voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Hem was dood door schuld ten laste gelegd. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ver dachte met een vaart van ongeveer 50 K M. getracht had twee auto's, die elkaar passeer den, voorbij te rijden. Hierbij was hij op het rijwielpad terecht gekomen en had hij een der wielrijders aangereden, met bovenge noemd nocdlott'g gevolg. Verdachte had zich van zijn slachtoffer niets aangetrokken doch was, na even gestopt te hebben, weer door gereden, om tijdig bij een voetbalwedstrijd in Amsterdam te zijn. De officier van justitie eischte 6 maanden hechtenisstraf. Uitspraak 8 December. NOG EEN AARDBEVING. Ook te Heerlen gevoeld. Door het KNMI. werd gisteravond te 21.11 uur G.M.T. een naburige aardbeving geregistreerd. Zeer waarschijnlijk een na schok van de aardbevingen van Zondagavond van 23.56 uur. De beving van gisteravond is ook te Heerlen opgeteekend. Het instituut ontving ruim 400 brieven en telefonische me dedeel inen over de aardbevingen van 20 No vember en volgende dagen. Het instituut zal gaarne een mededeeling ontvangen, van de gene, die de beving van gisteravond hebben waargenomen en een nauwkeurige tijdsopgy ve kunnen doen. Tijdsopgaven, die slechts bit- benadering juist zijn, hebben weinig waarde doordat dan niet meer is uit te maken 0f de waarneming aan een aardschok of andere oorzaken is toe te schrijven. Eveneens houdt het instituut zich aanbevo len voor een nauwkeurige tijdsopgave van verdere aardschokken, die nog mochten wor den waargenomen, hetgeen bij de waamp* mingen van de laatste dagen niet uitgesloten PRIJS BOTERMERK. De crisis zuivelcentrale maakt bekend d,» voor de week van 27 November tot 3 De'c.!fl ber de prijs van het crisis boternierk 0.85 per K.G. en voor de vervoeg °p ning van buitenlandsche boter op o.$o K.G. is gesteld. per GEEN WAPENSMOKKELARIJ NA.AR DUITSCHLAND. Naar aanleiding van een bericht in „Osnabrücker Tageblatt" als zou wapen smokkelarij van Holland door middel van turfschepen op het Ems-Vechtkanaal naar Nordhorn hebben plaats gevonden, verneemt de correspondent van Vaz Dias te Oldenzaal van het Duitsche Zollamt te Nord'horn, dat deze van wapensmokkelarij niets bekend is. VEILIGHEIDS-SLUITZEGELS. lederen dag worden er verkeersfouten ge maakt en dag aan dag gebeuren daardoor verkeersongelukken. Steeds méér ongeluk ken. De cijfers daarvan blijven onrustbarend stijgen. Er moet iets tegen worden ge- daan Een krachtig middel om die toenemende verkeersonveiligheid te beteugelen, is de ver- keersopvoeding van het publiek, want als de kennis van de regels voor den weg maar meer algemeen wordt, zal het waarlijk ont stellend aantal verkeersongevallen ook wel dalen en zullen we een heelen stap nader ko men tot het ideaal: een veilig verkeer. De A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land, die zich al sinds jaren met het ver- keersvraagstuk in zijn vollen omvang bezig houdt, en voor de veiligheid van het verkeer ijvert, doet thans andermaal een poging om tot die zoo noodige verkeersopvoeding van het publiek mee te werken, door de uitgifte van en serie gekleurde sluitzegels, waarvan de bedoelinge is, de voornaamste regels voor den weg en de eiken dag weer opnieuw gemaakte verkeersfouten, zoowel van auto mobilisten, als van wielrijders en van wan- (Ontvangen per draadlooze telefoon) Koers van heden te» STAATSLEENINGEN. 5 Nedeil lv32 4H Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert, Kücbenm Acc Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V, A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika liin Gem Eig. Kou. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust i Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash i Vorige koers 101% 101% 100% 68'/, 581/, böt/j ys'/s 44 18'/, 64'/s 3 V, 11/ 1251/5 110% 14% 18»/-.6 'Vs 17% rs/:a O'/jo 3«ö/10 57, 4'/i 10','3 174% 110 Itt' 45 31 00 *Exdividend. fExclaim. 41 7% 69'/, 2% PROLONGATIE Vorige koers 1 123% 13% 7b 132 147% 79'/, 6%o 0 6C6/s 27'/, 26% 207, 2 37, ,3% 187» 13'/, 607, 143% l'Va 1157, 1287, pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 pi.m. 2.15 - 68 53 56'/, 44 43'/s*4 43 65 3'/, 118 12772 110-'/, 3'/, 1237,;-6 104-i 1157, 108%-9 1447,-5 121'/,-5 10:%-9 14% 18%6-ï 2'/s l/i/, 3", 34-7, 5'/, 4% '8%-} 1/ -'7, 2J-3l/s 18-Vs 17-VM "2% 172'/ 10a /C 170^-11 10-1 1/07, 1 3 44 124 J 1 0 78 - 146-% 79 65/;o 6%c-6 145%i 144J-5J 1 5% 6 lH-% 5%"® I 26 20 2 59'/, 59-7, I87, 6Ö7, 60'/, 116 12/7, L. 114'/, 126-'/, 41 7% 69 2% - oCt. heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Bar ijs Brussel (Belga) Baz«l Weeneo p. Scb. 100 K-opeohagea Stockholm Oslo New-ïork 1 I talie s Vorige koers 8.071/, 59.17 9.74 34.457, 47.88 42.20 43.10 41 30 2.48% 12.76 Koers op lieden 2 uur 8.01.2 59.12% 9.73% 34.50 47 8 4 42i0O 43.15 41 OU

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10