Gemeenterqad van Alkmaar (Kort verslag). DE POSTVLUCHTHEN OP INDIE. DE VLUCHT VAN DEN HEER M. A. G. VAN DER LEEUW. VICTOR SMITH TE CROYDON. Na noodlanding. PICCARD NAAR AMERIKA. delaars, telkens weer onder de aandacht te brengen van allen die op den weg verkee- ren. De serie bestaat uit 24 zegels, op elk waar van door een duidelijke, suggestieve teeke- öing tegen een verkeersfout wordt gewaar schuwd, oi een goede toepassing der ver keersregels wordt aangegeven. Een kort, be rijmd onderschrift verduidelijkt de bedoeling, zooals b.v.: „Wil 't fietsen op den rijweg mijden, Als ge een fietspad kunt berijden", of: „Autorijder ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten!" Door deze sluitzegels te helpen versprei den, kan ieder daadwerkelijk mee helpen om het verkeersspook te bestrijden en de veilig heid van het verkeer te bevorderen. Particu lieren, die ze op hun brieven plakken, kunnen aldus deze wijze raadgevingen onder ieders aandacht brengen; groote bedrijven kunnen ze op de loonzakjes plakken en op die ma nier nuttig werk doen in 't belang van de verkeersopvoeding van het groote publiek. Laat ieder in eigen kring daartoe mee wer ken, dan kan het ideaal van een veilig ver keer worden bereikt! LOUIS DE VISSER UIT BELGIE GEZET. Het Tweede Kamerlid L. de Visser vertoef de deze week in verband met de verkiezingen aldaar in België, waar hij eenige politieke redevoeringen zou houden, n.1. te Antwer pen, Mechelen en Gent. Woensdagavond werd hij op een communistische verkiezings vergadering gearresteerd en ingevolge een koninklijke beslissing, die reeds 1 Febr. van dit jaar ten aanzien van hem was genomen, waarbij is bepaald, dat hij moest worden uit gewezen en niet meer in België mag vertoe ven omdat zijn aanwezigheid aldaar gevaar lijk werd geacht voor de openbare orde en veiligheid, onder politiegeleide via Esschen over de grens naar Nederland gebracht. In heftige verontwaardiging sprak de vergade ring van communisten scherpe afkeuring over deze uitwijzing uit. INBRAAK MET MUZIEK EN CHAMPAGNE. Op een Zondagmiddag in September drongen drie Bussumsche jongelui een woning binnen aan den Amersfoort- schen straatweg. De woning was on bewoond, doch nog gemeubeld. Zij lieten een gramofoon spelen en dron ken een flesch champagne leeg, die zij in de villa vonden. Wreed werd het leest gestoord door een zoon van de eigenares van de woning. Tegen de drie jongens, die aanvankelijk wisten te ontsnappen, werd proces-verbaal op gemaakt en één werd zelfs in voorar rest gezet. Voor de rechtbank te Amsterdam hadden zij zich wegens diefstal te ver antwoorden. Het O. M. eischte negen maanden ge vangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk tegen ieder. Heden deed de rechtbank uitspraak en veroordeelde den 20-jarigen W. R., die zes weken in voorarrest heeft door gebracht, tot zes weken met aftrek van preventief. De beide andere verdach ten werden veroordeeld tot zes weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. OVERTREDING DER VEEWET. Weearts tot 50 cent boete veroordeeld. De Vierde Kamer der* rechtbank te Amsterdam veroordeelde op 5 April j.1. den veearts H. ter B. te Naarden, we gens overtreding van art. 82 der veewet tot 100 boete subs. 10 dagen hechte nis. Verdachte zou in Augustus 1930 ze ven koeien hebben laten brengen naar den quarantaine-stal van de hofstede „Oud Bussum". Deze koeien waren niet lijdende aan mond- en klauwzeer, zij waren drachtig en daarom was het naar de meening van den veearts beter, deze drachtige koeien nu mond- en klauwzeer te doen krijgen. De kantonrechter te Hilversum had verd. veroordeeld tot 10 boete. De veearts ging van het vonnis in cassatie De Hooge Raad verwees de zaak naar het Hof te Amsterdam. De procureur- generaal achtte verd. schuldig en eischte 50 cent boete. Het Hof, arrest wijzend, verwierp het verweer van den veearts, die er zich op beriep, dat zijn handelwijze in het be lang van den veestapel en van het vee was; het hof was van oordeel, dat dit den veearts nog niet het recht gaf in strijd met de veewet te handelen. Ge zien de motieven van den veearts legde het Hof de minimumboete van 0.50 op, wegens overtreding van art. 82 van de veewet. DE NIEUWE WELDADIGHEIDS ZEGELS. Evenals vorige jaren zullen gedurende et tijdvak van 10 December 1932 t/m. k .fvUari 1933 weldacligheidszegels ver- 1 worden gesteld, waarvan de oporengs^ boven de frankeerwaarde ten ate E°mt van het misdeelde kind. De uugifte zal wederom geschieden in de "Meerwaarden IK cent, 5 cent, 6 cent en 1CA cent, verkoopprijs resp., 3, 8, 10 en lb cent. De zegels worden ook in rolperforaat aangemaakt en zijn derhalve van het gewone, kleine formaat. De voorstelling op de zegels is voor elk der i waarden verschillend en bestaat uit een jongens- of meisjeskopje met een lente-, zomer-, herfst en winterbloem. De zegels zijn in rotogravure vervaar digd en in sprekende kleuren uitgevoerd naar ontwerpen van den heer H. Levigne te Amsterdam. Bij de keuze der bloemen is er, in verband met de gebondenheid van een bepaalde hoofdkleur voor som mige zegels, rekening mede gehouden, dat de bloemen in een niet al te zeer van de werkelijkheid afwijkende kleur kon den worden weergegeven. De uitbeel ding van het motief op de zegels is vlak gehouden, de compositie va nhet geneel is voor alle waarden op eenzelfde wijze doorgevoerd. De kleuren zijn: IK cent: jongen met brem, bruin en geel. 5 cent: meisje met korenbloem, rood en blauw. 6 cent: jongen met zonnebloem, goud geel en groen. 12K cent: meisje met herfstroos, blauw en goudgeel. De zegels drage nlangs de bovenzijde het woord „Nederland" en langs de on derzijde de w oorden „voor het kind". Zooals steeds wordt de netto-opbrengst afgedragen aan den Ned. Bond van Kin derbescherming ter verdeeling over de daarvoor in aanmerking komende ver- eenigingen. INBRAAK. Hedennacht is ingebroken in de r.k. kerk aan de Chasséstraat te Amsterdam. De pastoor hoorde gerommel waarna hij, geas sisteerd door den kapelaan, op onderzoek uit ging, waarbij bleek dat ongenoode gasten door indrukking van «i ruitje in de keuken zich toegang hadden verschaft tot de pasto rie. Alles was overhoop gehaald. In de kerk had men een offerblok geleegd en een offer schaal meegenomen. Deze voorwerpen wer den later in een sloot achter de pastorie te ruggevonden. De inhoud vermoedelijk eenige honderden guldens bedragende hadden de dieven buitgemaakt. (Vervolg) Besloten werd 24 arbeiderswoningen te doen bouwen op een bouwterrein gelegen in het verlengde van de De Ruyterstraat en de Trompstraat en daarvoor een crediet be schikbaar te stellen ten bedrage van ten hoogste 51000 voor den bouw en van ten hoogste 16700 als vergoeding van de waarde van den grond. B. en W. zullen voortgaan de ontruiming van krotwoningen te bevorderen.in elk geval tot een aantal van 17 opdat met de 7 te sloopen noodwonin gen aan den Westerweg een totaal van 24 wordt bereikt. De huren zijn vastgesteld op 3.65 per week per woning. De heer v. d. Vall was tegen het bijeen- bouwen van deze huizen, maar de wethou der had voor verspreid bouwen geen voldoen de terrein. Spr. vond de teekening alles be halve mooi, evenals de heer Geels. Weth. Klaver beloofde, dat men zal trach ten met eigen opzichter te bouwen. Men zal de woningen zoo mogelijk nog eenigszins verfraaien. De secretaris deelde mede, dat geïnfor meerd is over den zandaanvoer. Men zal, volgens den directeur van Gem. Werken, grond afgraven in Egmond aan den Hoef en die per vlet vervoeren. Het aantal werklieden zal geen wijziging ondergaan. De heer Ringers betwijfelde dit laatste. De regeling is niet zooals de Raad dat ge- wenscht heeft. De Raad besloot den termijn van ontrui ming der onbewoonbaar verklaarde wonin gen Sandersbuurt 9 en Lindenlaan 56 met een jaar te verlengen. De heer Govers bepleitte Pannekeet le venslang in zijn huisje te laten blijven. Wethouder Klaver zeide, dat men elk jaar met een dergelijk voorstel kan komen. Hij en de heer Govers bereiken dan hetzelfde doel. Besloten werd tot voorloopige vaststelling der gemeenterekening en van de rekeningen der bedrijven over 1931. De heer Vogelaar en anderen bestreden uitvoerig de noodzaak van diverse uitgaaf posten, waarop door den voorzitter werd ge antwoord. Het gem. personeel heeft de op dracht zoo mogelijk beneden de toegestane bedragen te blijven. jMgezwdm Stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname w de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Gaarne wenschte ondergeteekende eenige vrijheid in uw geëerd blad, om ds. von Meyenfeldt even opmerkzaam te maken, over een verkeerde voorstelling welke hij geeft over de wederhouder van den Anti-Christ in een die hem (den anti-christ) tegenhoudt. Ds. Christ. Vrouwenbond. Bij voorbaat mijn oprechten dank. In het verslag van deze lezing staat (te be ginnen bij de Me regel van onder af): Er is een die hem (de anti-christ) tegenhoudt. Ds. v. Meyenfeldt gelooft, dat dit een Engelen wacht is, maar wanneer we den bijbel raad plegen, dan krijgen we een heel ander in zicht; lees eens 1 Thess. 4 13 tot einde en dan Openbaring 20 5 en 6. Verder verwijs ik naar de woorden van Jezus, die tot zijn geloovigen zeide: „Gij zijt het zout der aar de", waarom noemt Jezus de geloovigen het zout? Omdat zout bederfwerend is, de geloo vigen zijn de tegenhouders van den Anti- Christ, want zoo gauw dit zout weggenomen wordt, volgens 1 Thess. 4 laatste gedeelte, gaat alles tot ontbinding over en kan de sa tan zich ten volle ontplooien (incarneeren) in den mensch der zonden, welke de Anti-Christ is. Voordat de opname der geloovigen plaats heeft, mag men niemand beschuldigen van een vermoedelijken Anti-Christ, ook niet den Paus van Rome. Wanneer we lezen, in 2 Thess. 2 7 en 8, bemerken wij, dat die Anti- Christ niet eerder kan komen, of eerst moet de gemeente van Christus (zooals de geloovi gen genoemd worden in de Schrift) opgeno men worden. Zooals Henoch werd weggeno men en Lot uit Sodom. Hoe dit gebeurt: vol gens 1 Cor. 15 52, in een punt des tijds, dan zal de geloovige aangenomen worden en de niet-geloovigen zullen achtergelaten wor den en zullen dan met den Anti-Christ samen de groote verdrukking medemaken, met een merkteeken aan hun hand of voorhoofd. Ik hoop dat ds. von Meyenfeldt bij verdere le zingen zijn licht zal opsteken in den Bijbel, en niet bij groote dichteressen, wat tenslotte ook falende menschen zijn. U, mijnheer de redacteur, nogmaals dan kend, J- GROEN, St. Pancras. (Wij plaatsen dit stuk bij uitzondering omdat op bedoelde vergadering geen gele genheid tot debat werd gegeven. Red. Alton. Crt.) Mijnheer de Redacteur, S.v.p. een klein plaatsje in uw blad. Gisteravond las ik in uw blad d.d. 23 No vember een waarschuwing van den commis saris van politie, tegen handelaren die langs de huien venten. Deze venters zouden trach ten met leugens brandstof te verkoopen wel ke minderwaardig is. Nu meen ik, dat er in Alkmaar toch een ventyerbod is. Waarom zou dit niet worden gehand haafd voor buiten de gemeente wonende venters. Het is toch om den handel te be schermen. Het grootste gedeelte der nering doenden wordt door de crisis getroffen en heeft de grootste moeite om te blijven be staan, terwijl er dagelijks heele drommen venters de gemeente binnen komen om het bestaan der neringdoenden nog te bemoeilij ken. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsruimte. EEN KLEIN BRANDSTOFFEN- HANDELAARTJE. £uchUxaad De Ijsvogel is heden te Palembang geland. Zij vliegt wegens motordefect vandaag niet verder. De Kwarttet (uitreis) te Rome geland. De heer M. A. G. van der Leeuw en zijn echtgenoote, die gistermorgen om 7.25 uur van Waalhaven zijn gestart, zijn gistermiddag te 16.00 uur (plaatse lijken tijd) te Marseille geland. Victor Smith de jonge Zuid-Afrikaan- sche piloot, die een vlucht uit Kaap stad naar Engeland ondernomen heeft, heeft gister nabij Ashford in Kent een noodlanding moeten maken. Met een andere machine is hij naar Croydon doorgevlogen. Professor Piccard heeft aan vertegen woordigers van Belgische dagbladen medegedeeld, dat hij op 4 Januari naar de Vereenigde Staten zal vertrekken, ten einde daar lezingen te houden en midde len bijeen te brengen voor een ballon- tocht in de nabijheid van de Noordpool. Deze tocht zal plaats vinden in 1934 in de Hudsonbaai. Het doel is dan de afwij king der hoogtestraJen door de magne tische pool te on<$wzoeken. In 1933 zal hij in België opstijgen, ten einde een nieuw hoogterecord te vestigen. Deze voorgenomen tochten zullen niet door Piccard zelf, maar door Ir. Cosyns wor den uitgevoerd. JCeck School Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de Gerf. school te Meppel zijn 172 sollicitanten. OUDERAVOND VONDELSCHOOL. In het gymnastieklokaal van de Nieuwe Vondelschool werd gisteravond de eerste ouderavond in het nieuwe schooljaar gehou den. De opkomst was zeer groot, zoodat toen, het hoofd der school, de heer Lutterot te 8 uur zijn openingswoord uitsprak, hij zijn voldoening kon uiten over de belangstelling der ouders. Vervolgens gaf spreker de verzekering, dat juist deze belangstelling voor het onderwij zend personeel een aansporing zal zijn het werk „goed" te verrichten. Eenige leerlingen der hoogste klassen brachten daarna enkele zangstukjes ten ge- hoore, die zeer in den smaak vielen. Boven dien voerde een tweetal meisjes het kamer stukje „Eierentrui" op, dat een groot lachsuc ces had. Daarna kon pas aan het eigenlijke pro gramma begonnen worden. De heer Dreeuws, inspecteur van politie, alhier, was bereid gevonden een inleiding te houden over „Het verkeer en de verkeersregelen''. Deze in leiding, na de pauze geïllustreerd met tal van lichtbeelden gaf duidelijk aan, wat een voet ganger, fietser, autorijder wel en niet moet aoen. Met tal van voorbeelden, aan de prak tijk ontleend, toonde spreker het nut van de verkeersregels aan. In de pauze, waarin thee gereserveerd werd, was gelegenheid voor de ouders het nieuwe schoolgebouw te bezichtigen. Vooral het geheel ingerichte handenarbeidlokaal, dat bij de opening der school nog niet in orde was, wekte bewondering, en menigeen der ouders moest terugdenken aan zijn of haar eigen schooltijd, toen het zoo anders was. In zijn slotwoord werd door den heer Lut terot hartelijk dank gebracht aan den heer Dreeuws voor zijn inleiding, waarna hij nog eenige wenken en raadgevingen gaf aan ouders wier kinderen met April de school gaan verlaten. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 November. Groote Kerkvoorm. 10.30 uur, ds. Baar Kapel, voorm. 10 uur, ds. Hak. Avond 6 uur, ds. Warners. 7.30 uur, ds. Ferguson, van 's Gravenhage, Jeugddienst. Evangelisch-Luthersche Kerk, voormidd. 10.30 uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, ds Kuiper. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm 7.30 uur, ds. E. Poortman, van Lochem Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, ds. v. Meijenfeldt. Voorber. H. Avondmaal. Avond 5.30 uur, ds. v. Meijenfeldt. Heidelb. Cat. Zond. 13. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens dag 1 Dec. a s., des avonds 7 uur, ds. J Schimmel, Ned. herv. pred. te Ameide. De Star of Hope Missicn, Dinsdagavond 8 uur, in café Central, de heer Sevensma van Amsterdam. Leger des Heils. (Stichter William Booth). Limmerhoek 40. Zaterdag 26 Nov. Openluchtsamenkomst op de Steenenbrug* om 8 uur. Zondag 27 Nov. Samenkomsten 7.30, 10, 3 en 8 uur. Maandag 28 Nov. Adjudant Smael van Amsterdam om 8 uur. Dinsdag 29 Nov. Secretaris Bos van IJmuiden met Lichtbeelden. 5 uur voor kin deren, 8 uur voor volwassenen. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, geen dienst. BERGEN. 10 uur, ds. v. d. Kieboom. EGMOND BINNEN, 10.15 uur, ds. No bel. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo- bol. Oud Kath. Kerk, 8 uur vroegdienst; 10 uur laatdienst; 3 uur vesper. GR AFT, 10 uur, ds. Rooker. HEERHUGOWAARD, 2 uur, ds. v. d. Kieboom. HEILOO, Ned. Herv. kerk, voorm. 10 uur, ds. Bloemhoff. Tekst Ps. 16 5. Onder werp: Het beste erfdeel. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, ds. Warners, van Alkmaar KOEDIJK, 10 uur, mej. v. Vliet. LIMMEN, 10 uur, ds. Deetman. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. OUDORP, 10 uur, ds. Groot. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. v. Baaien OUDKARSPEL, 10 uur, ds. v. Dijk. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, vm. 10 uur, de heer J. Kal, van Amsterdam. URSEM, 10 uur, ds. v. d. Broek. UITGEEST, 10 uur, ds. v. Peursem. Evangelisatie Sedeur. 10 uur, de heer R. van Tuinen, van Amsterdam. 11.40 uur, Zondagsschool. WARMENHUIZEN. 10 uur, ds. Seulijn. ZUIDSCHARWOUDE, avond 7 uur, ds. Seulijn. £aad= en Jwn&ouiu BEZWAREN TEGEN DE CRISIS PACHTWET. Een adres van de vereeniging „Het Grondbezit". De Vereeniging „Het Grondbezit" heeft een adres gericht aan den minis ter van justitie, waarin zij uitvoerig motiveerende aantoont dat de crisis pachtwet niet aan de verwachtingen voldoet en dat die wet de uitvoerders voor onoverkomelijke moeilijkheden stelt. Deze wet wakkert de hartstoch ten ten bate van persoonlijke voordee- len aan en krijgt een geheel speculatief karakter. De beslissingen zonder nadere moti veering en het persoonlijk element bij die beslissingen doordat vaste richt snoeren onmogelijk kunnen worden ge geven brengen, aldus het adres, de hoogheid der Nederlandsche recht spraak dermate in twijfel, dat verschei dene kantongerechten een bepaalde re putatie hebben gekregen. Van vele, vooral ook kleine verpach ters, heeft zich groote verbittering meester gemaakt en men komt tot de oprichting van landverpachtersbonden, die een uiterst verbitterde actie zullen voeren. De eventueel aan te brengen verbete ringen zijn nog niet aan de practijk ge- toest en zullen licht aanleiding kunnen geven tot een soort pachtprijszetting van overheidswege. Daar tal van verpachters niet meer aan de op de pachtsom gebaseerde ver plich tingen kunnen voldoen (hypo theekrente, enz.) zal voor hen staats steun noodzakelijk worden. Een billij ke uitspraak is slechts na een uitge breid technisch-economisch gerechte lijk onderzoek te doen, hetgeen volgens adressante thans niet te verantwoorden kosten medebrengt. Constateeende, dat de sympathie voor deze wet, die zoo overhaast en met zoo veel ideologie is tot stand gebracht, vrijwel geheel vervlogen is en dat de werking economisch, moreel en staat kundig funest blijkt, meent adressante, dat van verbetering weinig heil valt te verwachten. Er op wijzende, dat een actie tot steun aan verpachters, stichtingen enz. die geheel aan den grond zijn geraakt, niet zal kunnen uitblijven, een steun, die op dez^fde wijze zal moeten wer ken als de landbouwmaatschappijen voor de hypotheekboeren voorstaan, dringt adressante er bij den minister op aan, met den meesten spoed te be vorderen, dat in art. 13 der wet de woorden „voor 1 Januari 1936" worden vervangen door „voor 1 Januari 1933", KENNEMERLAND. In tegenstelling met de vorige week was er op de veilingen ineer vraag en opgaande prijzen. Wel toonden meerdere producten nog schommelingen in den prijs aan, doch over het algemeen was het beter. Beverwijk is, wat de aanvoer betreft, een onberekenbare markt. Is er in den lande een stugge handel te constateeren, dan doen ook hier de lage prij zen zich gelden, doch veel eerder dan op andere plaatsen herstelt de prijs zich en wel omdat Beverwijk met zijn ligging aan het water en goede verbinding met de hoofdstad veel meer kan bergen. En is er een klein vleugje in de handel, dan stormen de vele vrachtauto's erop af Zoo was het wat de aanvoer betreft de Vorige week weer een recordweek en gelukkig hiekl je pri;.-, Lch goed en vooral gold dat voor Ie suoi i Andijvie is nog ruim vertegenwoordigd en overal vandaan werd het aangevoerd, terwijl de tuinders in dit gewest ook ,uim aanvoer den. Men moet zich verwonderen waar die reuzenkwantums blijven, al kan niet ontkend worden, dat 2e soort weinig gold. De prijzen der andijvie was 0.40—3.15 per 100 stuks. Bloemkool werd ook ruim aangevoerd en grootendeels was de kwaliteit te roemen. Er was een goede vraag en de prijzen waren, voor zoover le soort, aan de hooge kant' terwijl 2e soort een prijs opbracht zooals we niet gewoon zijn. Bloemkool le soort bracht op 10—17.50, 2e soort 3.50— 6.50 per 100 stuks. De aanvoer van de overige koolsoorten was te groot en de prijzen waren niet hoog, met uitzondering van groene kool, le soort. De prijzen waren: Groene kool 2.50—6.50, gcie kool 1 2.80, en roode kool'f 13.50 per 100 st. Boerekool werd niet zoo ruim aangevoerd en juist genoeg om aan de vraag te voldoen, de prijzen waren 1f 4.50 per 100 stuks. De geweldig grootte aanvoer van spruiten (nog grooter dan de voorlaatste week) scheen geen beletsel voor een vlugge handel. Op merkelijk is hoe zeer velen zich geen moeite getroosten, om de spruiten .schoon" te maken en toch wordt die moeite ruim be loond wat blijkt uit de prijs van f 0.20— f 1.90 per zak (15 K G.) Bospeen, grooten deels afgaande kwaliteit, werd nog ruim aan gevoerd en alleen le soort kon een behoor lijke prijs halen, de prijzen waren f 5—12 per 100 bos. Witlof, grootendeels mooie kwa liteit. gold nog al goed, althans mooi goed le soort lof gola 1520, 2e soort 3.50 tot 8 per 100 K G. De aanvoer van prei een product dat hier inheemsch is werd ruim aangevoerd. Hoewel de prijs niet bepaald laag was was de handel flauw, de noteering 4.50 7.50 per 100 bos. enkele partijtjes een ietsje hooger. Knolselderie ook een Beverwijksch product mocht zich niet in de belangstel^ ling verheugen, de prijs was slechts f 1.50 3.50 per 100 stuks. De aanvoer van tomaten begint af tc loopen. De prijzen waren niet laag, n.1 f 6.5018.50 per 100 K.G. Druiren, in hoofdzaak Alicante. golden matig, n.1. 20— 34 per 100 K G. Vruchten gaven een levert- dige handel te zien. vooral mooie tafel vruchten en prima keukenperen. We noteer den Bramley Seedling 10— f 20, Present van Engeland f 1429, Goudreinet 9.5025, Gieser Wildeman f 10—16, Winterlouwtje 1014 en Winterjan f 10—18.50, per 100 K.G. De overige producten onveranderde prijzen. Jiacktêetichten VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 25 Nov. 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 70 stapels, wegende 80000 K.G. kaas, waarvan de prijzen als volgt: Fabrielcskaas: 45 sta pels Kleine 23; 6 stapels Commissie 27; 3 stapels Middelbare 27. Boerenkaas: 3 stapels Kleine 26; 13 stapels Commissie 28. Alles met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 25 Nov. 1932. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 773 Ll.L.'s aangevoerd, als: 45 H.L. tarwe 3.60 4.50; 100 H.L. rogge 3.25; 264 H.L gerst chav. 4.505; 87 H.L. haver 5— 6; 84 H.L. boonen w.o.: bruineboonen 14 15, citroenboonen 1724, duiven boonen 8.7510, witte boonen 20.50, oude 15; 20 H.L. kanariezaad 5.50; lt; H.L. geel mosterdzaad, prijs niet genoteerd. 12 H.L. koolzaad 14.50; 43 H.L. karwij zaad 1820; 23 H.L. blauwmaanzaaü 40—42; 79 H.L. erwten, w.o.: groen; erwten (kleine) 11—15, groene erwten (groote) 1825; grauwe erwten 8— 22; vale erwten 18—21. Alles per 10J K G. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 25 Nov. 1932. Op de h» den gehouden aardappelenmarkt waren o - prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 100 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Nov. '32 Langendijker Groentenveiling 2000 stuk - Bloemkool: Lecerf 5.40, Reuze 6.80— 14.10, 2e s. 2.904.10 per 100 stuks 220CO K.G. Roode kool le s. 13.50,1 s 0.60—1.80; 29000 K.G. Gele ko<- 0.601.50; 20000 K.G. Deensche wit- kool 0.60—1.10; 7200 K.G. Uien: Uit 4.30—4.90, Drielingen 4.50; 25< KG. Bieten 1.10—180; 3900 K.C Peen 0.70—1.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 24 Nov. 1932. Rcr de kool les./ 1.80—2.80, 2e s. 0.80- 1.70, kale 070—1.60; Gele kool le f 1.20—1.30, 2e s. 1—/ 1.20; Witte kor. le s. 60—80 cent; Deensche witte kool le -> 0.90110, 2e s. 8090 cent, kale 70- 90 cent; Bloemkool 1 es. 8.8010.2C Sch. muizen 60 cent; Drielingen 4.10- 4.40; Uien 44.90; Grove Uien 4.2'. 4.40; Eigenheimers 0.70. Aanvoer: 23700 K.G. Roode kool; 330- K.G. Gele Kool; 14200 K.G. Witte kool. 7600 K.G. Deensche witte kool; 6050 K.G Uien; 4100 K.G. Aardappelen en 180 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 14 Nov. 1932 2600 K.G. Aardappelen: Gr. Sch. muizen 40 cent, Ronde Duken 60 cent, BI. Eigenheimers 1.60; 9500 K G. Uien: Drielingen 4.10 4.20, Uien 4.404.60, Grove uien 4.20-/ 4.30; 1000 K.G. Peen 1.10; 4000 K.G. Kroten 0.60-/ 1.50; 45600 K.G. Roode kool 1.50—3.20; 15400 K.G Gew. witte kool 70—80 cent; 41500 K.G. Deensche witte kool 0.601.10; 19800 K.G. Gele kool 0.9O—1.50, alles per 100 K.G.; 110 st. Bloemkool 10.50 p. 100 st SCHAGER VEULENMARKT. SCHAGEN, 24 Nov. 1932. Aangevoerd 84 stuks, waarvan de prijzen als volgt: Veu lens 50—90; 1 -jarige paarden 125 175; 2-jarige paarden 150—250. Rijtuigpaard en/ 200—325; Werkpaarden 150—275; Siachtpaarden 85—/. 120, Hitten 80265. Handel goed.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11