Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. t'Binnenland 's Morgens had een plechtige H. Mis plaats, na afloop volgde felicitatie, waarbij de jubilaris hartelijk door den pastoor werd toe gesproken. Des avonds werd op de pastorie den jubilaris en zijn gezin een feestavond aangeboden, waarbij alle koorzangers tegen woordig waren. Koorzangers, jubilaris en dén pastoor werden op een foto vereeuwigd. Bij de politie is aangifte gedaan, dat m deze gemeente van de aanlegsteiger bij den Molenweg ruim 500 K.G. voederbieten zijn ontvreemd. OUDKARSPEL. Door de Ned. herv. vrouwen- en meisjes club „U. S. O." (Uit samenwerking ogbouw) werd Woensdag- en Donderdagmidd* een tentoonstelling gehouden van fraaie en nu- tige handwerken. De fraaie handwerken, löo stuks, werden voor een verloting, ten bate van de beide clubs, gebezigd, de nuttige handwerken bestaande uit een 100-tal klee- dingstukken is voor het a s. Kerstfeest ge maakt. Veel mooie, moderne voorwerpen wa ren bij de fraaie handwerken, bijna alle ont worpen en geteekend door mevr. Kaan Borst, uitgevoerd door de diverse meisjes van de club. Ook mooie gebreide kleedingstukken, zoo als slipover, skisokken, onderjurken enz. wa ren tentoongesteld, dit alles gemaakt door de vrouwen op de clubavonden. Door de bloemist Kruit uit Schagen was een keur van bloemen en planten geschonken, wat er niet weinig toe bijdroeg het geheel te verfraaien. Een zestal jonge dames waren zoo welwillend de beide middagen en avon den op te luisteren met piano- en vioolmu ziek, wat zeer gewaardeerd werd door de be zoekers, doch vooral ook door de clubs zelf. Door den heer C. van Zijl was een mooie lamp, door den heer W. Müller een kussen en schoorsteenlooper, door den jongenheer L. Bood een aardig eigengemaakte en inge lijste teekening voor de verloting aangebo- Nog .werd door mevr. v. Dijk een tulband geschonken, welke a 5 cent verloot werd. Ook werd nog apart verloot een schoor steenkleed met bijpassende looper. Door de firma Holsmuller werd gratis een heerlijke kop Sabinathee of -koffie geschon ken, wat niet weinig tot de gezelligheid bij droeg. VLEESCHINVOERBEPERKING IN ENGELAND. Maatregelen voorgesteld ten aan- zien van mestvee. De minister van landbouw in Engeland heeft aangekondigd, dat de regeering beslo ten heeft ten aanzien van de kwestie van het mestvee met de voorstellen van de vleesch- reorganisatiecommissie te zullen meegaan. De heer Elliot deelde voorts mede, dat voorgesteld is om aan de commissie een werk schema inzake regeling van den invoer van vleesch ter bestudeering voor te leggen. Men verwacht goede resultaten van een overleg met de vertegenwoordigers van den handel, als die onder leiding van een onaf- hankelijken voorzitter worden tezamen ge bracht. De heer Elliot kon niet medèdeelen, of de voorgenomen invoerbeperking permanent dan wel tijdelijk van kracht zal zijn. Zijns inziens was het onmogelijk, of ten minste heel moeilijk, om invoerbeperkingen in te voeren, om die na twee maanden al weer op te heffen. De te nemen maatregelen zullen in over eenstemming zijn met die. welke uit het ver drag van Ottawa en andere overeenkomsten voortvloeien, die ten doel hebben de levens middelenmarkt te regelen. Het tijdstip van in werking treden, bij aan neming en bekrachtiging van het wetsont werp kan nog niet worden genoemd. Hoewel voor de onderhavige regeling de inkrimping van het aantal gerechten ge*n voorwaarde is, zoo ligt het toch voor de hand, dat met de mogelijkheid van die in krimping binnen afzienbaren tijd de noo- dige wetsontwerpen zijn bij de Tweede Ka mer aanhangig rekening wordt gehou den. Het is toch wel aangewezen, dat het ontslag van hen, die thans de leeftijdsgrens zijn gepasseerd, zooveel mogelijk samenvalt met de eventueele inkrimping van het aantal gerechten. Daarom dient de naaste toekomst te worden afgewacht. Wel zal rekening wor den gehouden mei den wensch, dat het tijd stip van inwerkingtreding tijdig bekend zij. I> minister kan overigens niet garandee ren dat nieuw te benoemen functionarissen lun ambt eerst na afloop der rechterlijke va- cantie zullen hebben te aanvaarden. HET GEBEURDE TE WYLER (DUITSCHLAND). Een onderzoek gaande naar de be vrijding van een Nedertandschen arrestant door zijn vrienden. Verleden week is melding gemaakt van de bevrijding door een aantal vrienden van een Nijmeegschen eierhandelaar, die wegens overtreding van de deviezenverordening te Wyler door de Duitsche douane gevangen was gezet De heeren hebben hun geslaagde poging nogal uitbundig gevierd en zoo kwam ook de Nijmeesche recherche achter het avontuur. Artikel 5 van het Wetboek van Strafrecht bepaalt, dat de Nederlandsche strafwet toe passelijk is op den Nederlander die zich bui ten het rijk in Europa schuldig maakt aan een feit hetwelk door de Nederlandsche straf wet als misdrijf wordt beschouwd en waarop door de wet van het land, waar het begaan is, straf is gesteld. In verband hiermede wordt thans onderzocht wie aan de bevrij ding van den arrestant hebben deelgenomen en wanneer dit onderzoek resultaat oplevert, kon dit geval voor de betrokkenen wel eens zeer onaangename gevolgen hebben. LEEFTIJDSGRENS RECHTERLIJKE AMBTENAREN. De minister van justitie schrijft in zijn me morie van antwoord op het voorloopig ver- siag der Eerste Kamer over het ontwerp van wei tot vaststelling van eene leeftijdsgrens, bij het bereiken waarvan aan verschillende bij de rechtspraak betrokken ambtenaren ontslag wordt verleend: Op de „rijpe ervaring" kan een beroep niet werden gedaan om van elke leeftijdsgrens af te zien. De minister geeft toe, dat er zeventigjari gen kunnen zijn, nog voor hunne taak bere kend. Doch de wet kan geen uitzonderingen maken. Met het oog op de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht moet de leeftijd» grens voor de zittende magistratuur alge meen gelden. De omstandigheid, dat geen uit zonderingen mogelijk zijn, kan er wel toe lei den deze grens niet te laag te stellen, dus niet op 65 jaar, doch daarmede is dan ook aan het argument volledig recht gedaan. Het aantal leden van de zittende magistra tuur, die den 70-jarigen leeftijd hebben be reikt of binnenkort zullen bereiken, is inder daad niet verbijsterend, maar het bedraagt tcch bijna dertig. ENKELVOUDIGE KAMER. Kroon benoemt den rec/lter hiervoor. De minister van justitie heeft op het voor loopig verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot verdere ontwikkeling van de berechting van burgerlijke en han delszaken door een enkelvoudige kamer der rechtbank zijn memorie van antwoord uitge bracht. Het volgende is er aan ontleend: De enkelvoudige kamer is thans niet bij alle grootere rechtbanken ingesteld, althans niet werkzaam. Slechts in Amsterdam en Rotterdam worden zaken naar de enkelvou dige kamer verwezen. Bij de rechtbank te 's- Gravenhage b.v. gebeurt dit met. Dit komt omdat men in de practijk een verwijzing naar de enkelvoudige kamer te veel ziet als iets bij zonders, mede omdat er geen enkelvoudige kamer is bij elke rechtbank, terwijl het toch slechts normaal is, dat zaken, geschikt voor lerechting door den unus judex, ook werke- ijk door dezen worden behandeld. Wat de aanwijzing van het lid der enkel voudige kamer betreft, deze zal geschieden door de Kroon. Gp bijzondere geschiktheid om als unus judex op te treden zal worden gelet. De Kroon is aan de aanbeveling van iet college niet gebonden. Het ware een mis kenning van het karakter van eene aanbeve ling, indien deze aanbeveling werd gevolgd ook indien de regeering meent, dat een ander lid der rechtbank als unus judex is aan te wijzen. Er is geen reden te verwachten, dat voor de functie van unus judex geen ambitie aan wezig is; voor een civielrechtelijk jurist kan zij. een aantrekkelijkheid te meer zijn. Het behoeft volstrekt niet buitengesloten te zijn, dat het lid der enkelvoudige kamer te vens lid is der meervoudige, evenmin als het voor den president der rechtbank, die in kort geding berecht, uitgesloten is aan andere werkzaamheden der rechtbank deel te heb ben. HET MERKEN VAN VARKENS IS GEEN DIERENMISHANDELING. De prijzen worden niet opzettelijk gedrukt. In antwoord op desbetreffende vragen van den heer A. Braat, /id van de Tweede Kamer, ontkent de minister van economische zaken en arbeid, dat de prijzen der varkens opzettelijk ver benéden de productiekosten gehouden worden; dat de boeren te lang moeten wach ten aleer zij geld voor door hen geleverde var kens ontvangen; dat de boer noch bij het we gen der geslachte varkens, noch bij kwali teitsbepaling tegenwoordig kan zijn; dat hel gewichtsverlies abnormaal groot is, omdat de tijd tusschen leveren en slachten te ruim is, soms drie a vier dagen, en in dien tijd de die ren voedsel noch drinken krijgen. Deze beweringen zijn trouwens te alge meen gesteld, dan dat een onderzoek daar naar mogelijk zou zijn. Wel is bij den aan vang van de werking der crisis-varkenswet lier en daar eenige stagnatie ontstaan, het gee pn (-.aar ingrijpend karakter, begrij pelijk is. Thans echter zijn de aanvankelijke moeilijkheden overwonnen en heeft de uitvoe ring der wet een vlot verloop. Het is den minister dit in antwoord op een andere vraag niet bekend, dat het varkens in strijd zoude zijn met de dierenbe scherming. In de gewraakte behandeling, welke reeds laag op stamboek varkens werd toegepast, vermag hij geen mishandeling der dieren te zien. indien de minister, zoo deelt hij medj, zou moeten entkenncn overiuigd te zijn dat de uitvoering der wet in goede handen is, zou hij niet gewacht hebben de uitvoering der wet in andere handen te leggen Van uitschakeling van den binnenland- schen handel is geen sprake. Dat door het krachtens de crisis-varkenswet ingestelde monopolie van den uitvoer van varkens en varkensvieesch de handel in varkens, waar van het vleesch voor den uitvoer is bestemd, zi«.a geconcentreerd heeft om de Nederland sche Varkenscentrale, wie genoemd mono poli- is gegeven, behoeft geen bevreemding te wekken. Vanzelfsprekend stelt de minister alles in het werk, de crisis-va, kehswet aan haar doel te doei beantwoorden PLAQUETTE VAN JEAN LOUIS PISUISSE. Plannen voor de bestemming Tot het eeren van de nagedachtenis van Jean Louis Pisuisse heeft, in opdracht van een daartoe gevormd comité, de Larensche beeldhouwer De Graaff indertijd een metalen plaquette van den chansonnier ontworpen Deze zou aanvankelijk in den Amsterdam- i? S^sschouwburg geplaatst worden, doch hoewel de toestemming van het ge meentebestuur hiertoe was verkregen, is het plan niet doorgegaan en het comité is sinds dien ontbonden. De plaquette was belangeloos uitgevoerd door de Metaalgieterij „Holland". Nu de vijfde sterfdag van den kunstenaar, op 26 November aanstaande, nadert, is dë vraag opgeworpen, of voor deze plaquette niet alsnog een bestemming kan worden ge vonden. Wij vernemen, dat dezer dagen on derhandelingen daartoe gevoerd zijn met een schouwburg in Batavia en mogelijk is ook, dat het stuk ter plaatsing in een der Neder landsche theaters zal worden aangeboden. ZINKEN KUIPEN ALS SMOKKEL- SCHEEPJES. Een eigenaardige smokkeltruc werd dezer dagen door toeval ontdekt te Hassum. Langs het slot Terpoorten stroomt een beekje, de Kendel. Daar in dit beekje een sterke stroom staat en het uitstekend genormaliseerd is, wa ren de smokkelaars op het idee gekomen om hun waren langs dezën weg gemakkelijk en zonder gevaar naar Duitschland te voeren. In Nederland werden zinken kuipen me. smokkelwaar in den stroom gezet, zoodat de scheepjes vanzelf naar Hassum gedreven werden, waar ze dan door de handlangers opgevangen werden. Toevallig echter wan delde een dezer dagen 'n douane-beambte langs de beek en bemerkte tot zijn verbazine de „sluikers". Hij ving ze een voor een op en had er ten slotte vijf te pakken. In.de kuipen bevonden zich driehonderd pond diverse smokkelwaren. DE INBRAAK BIJ DR. PHILIPS Hoe de politie achter de waarheid kwam. Omtrent de arrestatie van den schoenma ker, verdacht nauw-betrokken te zijn bij den diefstal bij dr. Philips, verneemt het Hbld., dat het de politie wel buitengewoon gemak kelijk is gemaakt. De politie wist aan het ein de van de vorige week, dat de man weer in ons land was gekomen. De conclusie lag dus voor de hand, dat hij hiermee een bedoeling had, n.1. om den buit te halen. Dat deze con clusie juist was, kwam in het begin van deze week uit, toen zich iemand bij de politie ver voegde, die mededeelde, dat de verdachte bij hem was gekomen en hem in vertrouwen had genomen, mededeelende, waar de buit verbor gen was, n.1. in den schoenwinkel aan den Sehenkweg, waar hij vroeger werkzaam was geweest. Verdachte was intusschen ook bij z'n vroegeren patroon gekomen om hem te vragen hem weer in dienst te nemen. Tot een beslissing was het hieromtrent nog niet ge- komen. De schoenmaker had bii zijn bezoek aan zijn vroegeren patroon echter de ge legenheid waargenomen een sleutel van den winkel aan den Sehenkweg te bemachtigen. Dat was natuurlijk niet moeilijk geweest, want de schoenmaker was goed op de hoogte van de situatie bij zijn vroegeren patroon. Eenmaal zoover, moest hij zijn kennis ook verder in vertrouwen nemen en zoo deelde de thans gearresteerde schoenmaker hem ook mede, dat hij een sleutel van den winkel had bemachtigd. Zaak was nu alleen maar op een ongezien oogenblik den winkel binnen te gaan, den buit op te graven en ermee vandoor te gaan. De politie was dus volkomen op de hoogte van de bedoelingen en zij had slechts het oogenblik af te wachten, waarop de man zijn slag zou slaan. Dat oogenblik brak Dinsdag avond aan, toen de tegenwoordige bewoner van de woonvertrekken, behoorende bij den winkel niet thuis was. Tegen één uur meende verdachte, dat zijn kans schoon was en open de hij de winkeldeur. Dit oogenblik was door de politie natuurlijk met verlangen verbeid. Onmiddellijk waarschuwden de rechercheurs, die den Oostenrijker de laatste dagen hadden „geschaduwd", het hoofdbureau van politie In zeer korten tijd waren.toen verscheidene rechercheurs aanwezig, die het huis aan alle kanten omsingelden, hoeWel het bijna zeker was, dat de man den winkel aan den voor zijde zou verlaten. Na eenigen tijd gebeurde dat ook inderdaad. Hij had een zakje bij zich. Nog voordat de man het portiek van den winkel had verlaten, werd hij reeds door rechercheurs gegrepen. De politie heeft gistermiddag uit Weenen bericht ontvangen, dat ook de tweede ver dachte van den diefstal, een vroegeren huis knecht van dr. Philips, daar ter stede is aan gehouden. De man js te Weenen aan de poli tie overgeleverd en zal zich daar voor het ge recht hebben te verantwoorden. Op grond van de Oostenrijksche wet kan hij in een geval als het onderhavige niet worden uitgeleverd STEUN AAN MOBILISATIE* SLACHTOFFERS In het gebouw „Concordia" aan het Wees- perplein te Amsterdam heeft Woensdagmid dag de heer P. de Boer, voorzitter van den Bond van Mobilisatieslachtoffers te Drach ten, voor een talrijk publiek, bestaande uit gewezen landweer-, landstorm- en militie-, plichtigen en hun familieleden uit de provin cies Noord- en Zuidholland en Utrecht, een toespraak gehouden, getiteld: „Wie hebben recht op een financieele schadevergoeding van het Rijk? en onze strijd hiervoor". Volgens spreker hebben alle gemobiliseer- den van IQ 14'20 die ziek, zwak of gebrek kig naar huis zijn gekomen, voor zoover dit geen gevolg is van eigen wangedrag, een moreei recht, voortvloeiende uit den door de v/et opgelegden dienstplicht, waartegenover de Staat tot steun verplicht is jegens boven genoemde groepen en hunne nabestaanden, voor zoover deze laatsten door hun arbeid werden onderhouden, Eenzelfde recht hebben, aldus spr., zij, die onder dienst niet zijn afgekeurd, doch niette min niet valide thuis zijn gekomen. De regeering ontkent het wettelijk recht van dezen. Het feit, dat iemand geen pen sioen geniet, kan niet gebruikt worden als argument, dat hij geen recht zou hebben op steun. Spreker betoogde, dat a'le leden van den Bond van Mobilisatie-slachtoffers"* een moreel recht op steun van den Staat hebben en noemde het „wettelijk recht" slechts een formaliteit. In het vervolg van zijn rede zette spreker uiteen, welke actie de Bond van Mobilisatie slachtoffers reeds heeft gevoerd en nog voert om deze moreele aanspraak bij het Rijk gel dend te maken. WERKVERSCHAFFINGEN. De hoofdbesturen der drie landarbeiders bonden (moderne, chr. en r.-k.) hebben den minister van binnenlandsche zaken verzoch* te bepalen, dat dezen winter, bij geschikte weersgesteldheid, de door net rijk gesubsidi eerde werkverschaffingen doorgaan en dat in dat geval de bestaande rouleerregelingen van kracht blijven voor alle tewerkgestelde arbeiders, met dien verstande, dat de tegen werkloosheid verzekerden zich desgewenscht voor de werkloozenkas mogen melden. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Tegen den staaldraad van stilliggend schip gevaren. een Woensdagavond tusschen 5 en 6 uur voer de motorschipper Sch. uit Zierikzee met hel motorschip Koophandel 3 van de firma Rib ben» van Zierikzee in de Kil aldaar. Het schip voer stroomafwaarts in de richting Hollandschdiep. Ter hoogte van de Wacht was de schipper onder in de kajuit gegaan, om wat te gebruiken en stond de 27-jarige G. J. Bervoets aan het roer, die daar ter plaatse ook met het vaarwater bekend was. Op de ankerplaats nabij de Wacht lag een schip voor anker, het had een staaldraad op een aldaar staande ducdalf staan, hetgeen geoorloofd is. Dit schio lag ongeveer 30 a 40 M. uit den wal. De schippersknecht die door de duisternis den draad niet had gezien, wil de tusschen het schip en den wal doorvaren met het gevolg, dat hij met de stuurkast te gen den staaldraad aanvoer en daarmede overboord viel en verdronk. De politie, heeft dienzelfden avond het lijk nog ongehaald. Het is op transport gesteld naar Zierikzee. De schippersknecht B., was ongehuwd. LEEUWARDER BOTERNOTEERING. Vastgesteld op 78 cents. De Leeuwarder commissie-noteering voor boter is vastgesteld op 78 cents per kilo (vo rige week 82). Wij herinneren er aan, dat hierop nog komt de accijns, die cm 't oogen blik 75 cents bedraagt, doch vandaag op nieuw wordt vastgesteld, benevens handels- kosten en winst. VER VAN HUIS OVERLEDEN. Gisteravond is bij de familie te Amster dam het bericht ontvangen van het overlij den van mr. dr. C. F. Schoch, oud-hoofd directeur van De Surinaamsche pank te Am sterdam. De heer Schoch was 11 October j.1. om ge zondheidsredenen met 't s.s. „Klipfontein" uit Amsterdam vertrokekn voor een reis naar Zuid-Afrika. Blijkens te Amsterdam ontvangen tele gram is de heer Schoch, toen de „Klipfon tein" gisteren in de haven van Lourenzo Marqués (Portugeesch Oost-Afrika) binnen liep, zeer ernstig ziek aan wal gebracht, waar hij enkele uren later overleed. DRIE GEVALLEN VAN STRAATROOF TE HAARLEM. Woensdagavond omstreeks negen uur liep een 58-jarige dame in de Kenaustraat te Haarlem, toen een passeerende man op de fiets haar een taschje uit de handen rukte. De iftan reed daarop met het taschje inhoudende een gulden en een bril, snel weg. Om kwart vóór tien liep eer. dame in de Duinoordstraat, toen een man haar pas seerde met een fiets aan de hand. Plotseling ontrukte hij haar het handtaschje, sprong op zijn fiets en reed ijlings weg. Twee uur later poogde een fietsrijder op den Kleverparkweg het taschje te grijpen van een daar wandelende dame, hetgeen hem ech ter niet gelukte, daar zij de riem om haar pols had. De man reed daarna snel weg. De Haarlemsche politie vermoedt, dat het hier in aHe drie gevallen dezelfde man is ge weest en stelt een uitgebreid onderzoek in. VERPLEEGSTER BEROOFD. Gistermiddag omstreek* drie uur reed een verpleegster van de Stichting Wolfheeze per fiets op het rijwielpad Ede—Wolfheeze, dat langs de spoorlijn loopt. Ter hoogte van JARENLANG MAAGSTOOP NISSEN WEGENS INDIGESTIE. Kan na weer alles eten zonder last Toen deze 72-jarige vrouw een middel had gevonden tegen haar indlgestia bleek het een middel te zijn. dat haar 70. jarige broer reeds lang gebruikte Pn~ w aarmee hij zich tot een „toonbeeld van gezondheid" opgewerkt had. Zij schrijft: Jaren lang heb ik aan indigestie leden en ik kon eenvoudig geen ftj of aardappel eten Dit jaar begon ik met de kleine dagelijksche dosis Kruschp* Salts te nemen. En nu kan ik eieren en aardappelen eten zooveel ik .vil der eenige stoornis naderhand. j4 heb ik geleden Ik nam voortdurend 8e laxeermiddel, maar het hielp niet \fjm broer is een toonbeeld van gezondheid »n geknipt voor een reclpme voor Krum Salts Hij is altijd vroolijk en gwlukV,» Hij vergeet nooit zijn ochtenddosis min als ik, nu ik er de waarde van ken" Mijn broer is 70 jaar oud en ik ben 7?' We hebben alle reden deze schitterende zouten te waardeeren. Ik eveel ze ook al mijn vrienden aan". Mevr. M E M. De zes zouten in Kruschen helpen en regelen de lichaams-functies in veler- lei opzichten. Uw maag, lever en nieren worden tot betere functie aangespoord U weet niet meer wat indigestie, hoofdpijn en neer slachtigheid is U voelt zich lichamelijk en geestelijk als vernieuwd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten k 0 90 en 1 60 per flacon „Stralende gezondheid voor één cent pe- dag". Nu is het de meest geschikt.» tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op het oogenblik kunt U Kruschen Salts pro- beeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon, U kunt dezen gratis proef flacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den winkelier waar U hém kocht en hij zal U uw 1.60 (uw geheel® uitgave) zonder omwegen terug betalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpak, is bij dt groote maat van 160 en dan nog slechts voor een be perkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of dro gist, voordat hij deze groote proefpak- ken uitverkocht heeft blokhuis 20 liep een man vooi haar uit, die, toen het meisje hem passeerde, haar met fiets en al onderste boven liep en zich vervolgers op haar wieip, terwijl hij haar mond met de hand dicht hield. De man beroofde de ver pleegster, de 18-iarige P van Ekeris, van een tasch, welke eenig geld bevatte, en nam de vlucht in de bosschen. Na eenige uren zoeken mocht het de rijks- en gemeentepolitie geluk ken den dader, een zwerver, G Evers ge naamd, te arresteeren. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN EN GEDOOD. Tijdens een kort onweder is gistermiddag de ongeveer 60-jarige landbouwer Tabbart te Coevorden in het weiland door den bliksem getroffen en gedood. INBRAAK IN EEN VILLA. In een villa te Nieuw Millingen (Veluwe), die tijdelijk onbewoond was en toebehoort aan een familie uit Sli^drecht, is ingebroken. De familie is door de politie gewaarschuwd Er bleken eenige voorwerpen ontvreemd te zijn tot een gezamenlijke waarde van f 300. ZWARE WINDVLAGEN BOVEN HET WESTLAND. Woensdagmiddaag woei een hevige wit» over het Westland, tengevolge waarvan op verscheidene kweekerijen glas werd vernield. Door hevige rukwinden werden op enkele plaatsen schuttingen omgewaaid en boomen ontworteld. KORTE BERICHTEN. De secretaris der Ned. Bank, mr. G. H M. Delprat, heeft ontslag gevraagd per 15 Jan. a s., daar een groot deel van het 65« jarige personeel met 1 Dec. a.s. wordt ontsla gen en hij zelf dezen leeftijd bereikt heeft. De bond van Nederlandsche Masesurs heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer met verzoek het daarheen te willen leiden, dat van regeeringswege een exameH voor massage en heilgymnastiek wordt ib£e' steld en een Staatsdiploma uitgereikt. "'rschrftouir.nV'Tr SP'nntn" HcP scbildwachtje verschrikt uit en in enkele minuten was het heele feest in dui gen getallen en heerschte er een groote angst, went die dikke metsten ware» alt,,d erg gevaarlijk voor de kleine kabouter- mannetie*. Maar Tuimeltie, die al tooveel levenservaring had wist er al weer raad op en gelastte, dat men hem naar de opë slagplaats zou brengen. 278. Alle kabouters waren benieuwd wat Tuimeltje nu weer sou gaan doen en toen ze in de opslagplaats aankwamen, zagen ze, dat hij naar de pakken met klompenspijkertjes wees. Die moet ik allemaal hebben, beval bij de andere kabouters en di- r®cj kwamen ze achter hem aan. En toen strooide Tuimeltje a ie pakken met spijkers over den weg van het kasteel Laat nu e spinnen maar komen, riep hij verheugd uit en de kabott- ers gingen voor de ramen zitten om het leger af te wachten,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6