Het proces werd :hans me* vernauwde animo voortgezet Dt amfctenaa- bleef ,rd nekkige vastkleven aan ziin requisitoir 50 TARZAN IN DE CINEMA AMERICAIN. Théater Harmonie. TE KOOP AANGEBODEN EEN TRAP- NAAIMACHINE, inzinkbak, 50 Adres 'e bevragen bureau van dit blad. TE KOOP: een z. g a. n. geëm Haard, •en extra groote Salamaiiderkachel. Verder alle soorten gebruikte Kachels 9ii Fornuizen bij Jb. VAN DER HOEK, Smederij, Achterstraat. TE KOOP: Marklin uurwerk, motor en doos No. 2 samen 7.50, Parlefoon met 40 platen 15. alles zoo goed als nieuw. Heiloo, Rijksstraatweg A 29:.. AANGEBODEN een jongens- en mels- jesrijwiel, zoo goed als nieuw, jongens f 17.50, meisjes 10 ROBERT OWENSTRAAT 4. TE KOOP een mooie HUIS BIOSCOOP met 300 M Film. zoo goed als nieuw. Prijs f 10. spotkoopje. Te bevragen BGOMKAMPSTRAAT 9 Wij hebben nog te koop een mooie gebruikte HAARD. DE HEER en VRIESMAN Verdronkenoord 85. Tel oSL ~TE KOOP een groote HANDWAGEN ge-, te ruilen voor kleinere Adres P DE BOER, Heerenstraat 10, Alkmaar. TE KOOP DA MP ALEN en zwaar rond HOUT. OUDEGRACHT 223. TE KOOP AANGEBODEN gebruikte zwarte PIANO, nog 3 jaar garantie, 85. Br. letter M 215 bureau van dit blad. TAFELBILJART, compl. met queues, ballen en waterpas, zoo goed als nieuw, zeer billijk te koop. Te bevr. na 5 uur LANGESTRAAT 35. Als nieuw: Heerenrijwiel met Torpe donaaf 17 50, pracht Damesfiets 18.50, mooi Jongensrijw. 14, 16.50, enz. NlEROP's Rijw. hand. St. Annastr. 41. GESLOTEN BAKFIETS TE KOOP. Wüf naar Znnegrcst 21, Bergen. Radio. Pracht 5 lamps Radiotoestel te koup wegens övercompl. ruim 50 stations ■heeft gek. 300, nu spotpr 75, desk. «nderz. gaarne toegestaan. Maandag in werking te hooren Ridderstraat 10. AANGEBODEN EEN HANDNAAI MACHINE Mundlas (Original Victo ria) zoo goed als nieuw, gekost hebben de/87, nu voor 50. Adres PATERNOSTERSTRAAT 4a. Ziekenstoel met pot 5, Gemakskoffer met pot 6, Kinderledikant met matras 5.50, pracht Kindervvleg z g. a. n. 6.50, Mooi Kinderbox 4.50, Ledikant met matrassen 5. DEKKER, Laat 182 Pracht PIANO, prima instrument, zoo goed als nieuw, mooie volle toon, met niet één gebrek, voor slechts 75, zeer geschikt voor St. Nicolaas cadeau. DEKKER. Laat 182. PATHE PATHÉFOON TE KOOP met 20 platen, aan beide kanten bespeelbaar. Ritsevoort No. 32 boven Fa. Nachbar TE KOOP GEVRAAGD een eiken BUREAU-MINISTRE, liefst antiek. Prijs pl.m. 100. Adres Rijksstraatweg A 257, Heiloo TE KOOP GODINKACHEL 10 (met nikkel) zoo goed als nieuw. S. BAKKER, Huize Duin en Beek, Zuidlaan 23, Bergen. Wegens sterfgeval TE KOOP: Motor- slooperij, moffeloven, schoenm. stik- imach., 3 Draaistr. motoren, 1, 1, 1/8 P K met driehoek schake'aar. BERGERWEG 52, Alkmaar. TE KOOP: mahoniehouten LINNEN KAST, een klein KASTJE en een BUF FET met marmer blad. LANGESTRAAT 36. Divans 10, Leunstoelen, theemeubels, Haardfauteuils, Spiegels Bloemtafels, Kleerhangers, Dressoirs, Tafels, Schaat sen, spotkoopjes v. St. Nic. z. g. a. n. J. L Sostmun Jr., Verk.lokaal Ridderstr. 10. H. Costuums en Winterjassen, Jon gens en meisjes jekkers en capes man chester sportpakken, tafel-, divan- en kapstokkleeden, fototoestel, div. colberts Bn pantalons. Nieuwpoortslaan 85. 'JKejcht&ioJhjw VOO* DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. (Vrijdag 25 November). Aanrijding. Ten einde de smaak onzer lezers niet te be derven door het voordienen van een souper van steeds gelijksoortige samenstelling, ge ven wij een kort overzicht van de zaak die thans aan de orde kwam. Op 10 Sept. werd te Castricum op de Mient den theol candi- daat Lingbcek, die geheel rechts een rijwiel bereed door den autobestu, enden caféhouder Willem C. van Bakkum zoodanig aangere- tje", dat den heer Llngbeek een schade van 230 werd berokkend. 7 egen den heer W. C. die veronderste'cJ werd dronken te zijn ge- weest, weid een strafvervolging ingesteld en verdachte op 2S Oct. oi lang niet malschc wijze be- en veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenic benevens ontzegging rij bevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. De veroordeelde was bij de behandeling der zaak niet aanwezig. Vermoede'ijk wilde hij de kat eens uii den boom kijken, maar kwam tot de conclusie dat die kat veel hoo- ger was geklommen, dan hij gedacht had en aangezien de heer W C. behalve kastelein, ook nog expediteur is var ruw materiaal, zooals "zand, grent en dergelijk onverteerbare kost, smaakte hem de intrekking van het rijbewijs al bijster slecht en kwam hij in ver zet tegen dat vonnis. Hij voorzag zich voor die gelegenheid var een prima verdediger, in casu mr. de Groot. boete of 50 dagen hechtenis en 1 jaar ontzeg- zing Mr de Groot hield een klinkend plei dooi'kwam natuurlijk in heftig conflict met den 'ambtenaar, want 2 harde steenen malen ze'den fijn. Oeconcluoefrd v d een straf in overeenstemming met het gewicht der over treding. De kantonrechter zal in alle kalmte over wegen en over i4 da er uitspraak doen. Het Alkmaarsehe kantongerecht had de primeur. De tweede zaak van de uit 76 succesnum mers bestaande zittingsrol bedolf ons tot over de ooren in de Langedijker piepers Het betrof hier een geval, wel niet sensationeel, maar toch wel zeer belangrijk. De firma Vroegop te Noordscharwoude had zich na me'ijk een strafvervolging op den hals ge haald ter zake het moderne delict betreffende uitvoer van een partij verpakte aardappelen, getiteld eerstelingen, naar een afnemer in België, waarvan een gedeelte was aange merkt als pootaardappelen, die niet waren gedekt met een keuringsbewijs, uitgereikt door den plantenziekte kundigen dienst te Wageningen. Deze uitvoer werd beschouwd als een poging om ongekeurde pootaard- appe'en uit te voeren en deze pooters te leve ren als consumptie aardappelen. Derhalve waren de industriëele leden der firma, de heeren P. G. en J. D. gedagvaard, maar wer den gezamenlijk vertegenwoordigd door mr. Eecen. advocaat te Oudkarspel. Als getuige was onder meer gedagvaard de heer N. van Poeteren, inspecteur van bovengemelden dienst te Wageningen. Natuurlijk droeg deze zaak, de eerste in dit genre, die door eenig kantongerecht in de wereld werd uitgeknob- be'd. een bijzonder ingewikkeld karakter en hield de aandacht geruimen tijd in spanning. Na lange en geanimeerde discussies kwam ten slotte de ambtenaar aan het woord om tegen ieder der heeren D. 15 boete of 15 dagen hechtenis, benevens verbeurd verkla ring der inbeslag genomen aardappelen te requlreeren. Mr. Eecen liet zich natuurlijk niet onbe tuigd en hield een uitvoerig met documenten gestaafd betoog, ten einde aan te toonen, dat het nimmer in de bedoeling van de firma Vroegop had gelegen, pootaardappelen voor consumptieaardappe'en tê doen doorgaan. Geconcludeerd werd dus vrijspraak en vrij gifte der aardappelen. Over 14 dagen uitspraak. Mie drie kopje onder gedrukt. De drie wielrijders op een reitje. de heer P. J. G., Corn. D., bijgenaamd Puckie en R. A., allen meMerwoon en zonder werk te Alkmaar, hadden weinig profijt: van hei uit stel. Trots de fiere pogingen van hun woord voerder werd ieder veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. Weer een Nederlandsche musi cus in de verdrukking. Een oud-Alkmaarder, thans kernns-muzi- kant te Krommenie, met name Willem H., was het maar Mengelberg!, die. zoo de booze veldwachter zeide, te Castricum door on handig manoeuvreeren met zijn middel- eeuwsch Ford ie op den rijweg te Castricum, waar hei noodlot hem in kennis bracht met den rijksveldwachter Samplonius, vermomd als lid der vrijwillige verkeerspolitie, een aan rijding veroorzaakte, werd veroordeeld tot 12 boete of 12 dagen hechtenis. De amateur jurist was weer goed op dreef! De heer Oer. Fr., uit Heiloo, die met de schat zijns harten was gecalanceerd in de duinen der provincie, was vandaag weer uit stekend gedisponeerd en sloeg het geheele kantongerecht moreel plat door aan te too 'ten, dat zij hadden gefietst en niet geloopen. zooals de dagvaarding luidde. Mr. Gerrit bracht het dan ook zoo ver, dat de wetboeken moesten worden geraadpleegd en de dag vaarding werd aangevuld. Voor echter de uitreiking plaats kan hebben, was het jonge paar 'm al gesmeerd! Een melkrijder op de zwarte lijst De heer R. Witteveen uit Oterleek, die op 18 Juli te Oudorp als normaal assuradeur op zijn rijwiel de Halve Maansbrug opreed, liep alstocn door de ruwe verkeersmanieren van den 18-jarigen meikauto-chauffeur P. N. Beers uit Heerhugowaard. gevaar die brug weer zoo plat als een par.nekoek te moeten ver laten. Het jonge mensch werd heden krachtig vermaand, geplaatst op de candidatenlijst voor intrekking rijbewijs en voorts veroor-J deeld tot f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Het leek wel een familiekwaal: De 19-jarige vrachtauto-chauffeur Anth C., een zoon van den heer W. C. uit Bakkum, die als comparant terecht stond, was op 17 Aug. te Bergen ook bezig geweest zich een reputatie te vestigen als onbetrouwbaar chauffeur, door met zijn onbehouwen rijden een heer uit Wormerveer, die zich op zijn rijwiel, waarop ook gezeten was zijn zoontje, behoorlijk rechts op'den Bergerweg zich voort bewoog, bijna te verpletteren. Een auto mobilist, naderende van de andere zijde, liet zijn wagen in den berm loopen en bewaarde daarvoor den fietser voor een ernstig onge luk. Natuurlijk werd ook dit onbehouwen chauffeurtje niet gespaard en veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen. Een koloniale aangelegenheid In October 1931 werd wegens een aanrij ding te Castricum een wielrijder uit Parama ribo, René Charles S., bij verstek veroordeeld tot 10 boet of 10 dagen. Thans ruim een jaar later kwam de kleurling in verzet en be weerde van die aanrijding, waarbü een juf frouw uit Wormerveer het slach*' *r was zich niet te herinneren. Maar de ustitieelc administratie was tiptop in orde en werd het vonnis van onzen zwarten broeder bekrach tigd. Een slecht middel om het sparen te bevorderen. De hee rjb. P., een rijwielhersteller, kellner en nog veel te Alkmaar, had zich te Heiloo op zijn fiets door een vrachtauto laten voort trekken. Hij werd veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen. De reiziger N.B., die het zich op dezelfde ongeoorloofde en gevaarlijke wijze gemakke lijk had gemaakt, kwam er af met 5 boete o' 5 dagen, omdat hij ziekelijk was. De motor- en rijwielwet bestudee- rtn! Deze raad werd gratis verstrekt aan den vrachtrijder J. H. te Hensbroek, wiens auto niet was ingeschreven en goedgekeurd met be trekking tot de asbelasting (niet te verwar ren met wegenbelasting), 10 boete of 10 dagen. Van alle kanten bekogeld. De winkelier van feestartikelen J. O. te Alkmaar, die vroeger nog wel eens 'n extra joterham kon verdienen met verkoop van vuurwerk aan de Alkmaarsehe jeugd ter vje ring van 8 October, was nu de dupe van het vuurwerkverbod en mocht als gemachtigde van zijn echtgenoote. deswege geverbaliseerd, vernemen, dat zij tot 3 boete of 3 dagen was veroordeeld. Dat kan weer amusant worden. De heer J. L.. directeur Ver. brandstoffen- ïandelaren te Alkmaar, verscheen met een des kundige om aan te toonen, dat de weging van zijn 6-wiel i gen brandstofauto door een politie ambtenaar niet juist kon zijn. Aangehouden tot nader order. O een kaf, maar een haan in den zak. Een pluimveekoopman uit Bergen, de heer Corn. R.. had te Alkmaar op 22 Oct. in een gonje zak een levende haan vervoerd. Hij wist niet dat dit strafbaar was, doch de 1 boete of 1 dag, die hem werd opgelegd, heeft zijn wettenkennis thans blijvend aangevuld. Het licht dat verdween. Geen roman van Ruduard Keppling, doch de Egmonder J. P., die in den avohd van 22 Oct. op den Zeeweg zonder licht reed, f 2 roete of 2 dagen. Oeen applaus, maar n bonnette. De straatkoopman Gilles B. trad te Alk maar op 18 Nov. in de Snaarmanslaan op als vocaal kunstenaar. Zijn ega belastte zien met de ontvangst der eventueele recette. Aan het concert werd echter een einde gemaakt door een politie-agent. De chansonnier werd heden veroordeeld tot 1 boete of 1 dag.v Niet door de tunnel De arbeider Th. v. N. uit Heemskerk reed n den vroegen morgen van 18 Nov. op den motor door den Berger tunnel, welk bravour stukje door een agent werd opgemerkt en heden gehonoreerd met 12 boete of 12 dagen. Tot sluiting der plechtigheid. De metaalslijper H. B., wielende door de Magdalenenstraat te Alkmaar, werd voor dit feit veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen. SCHRIFTELIJK VONNIS IN ZAKE AVERTREDINO DER TARWEWET. De heer J. B., meelmolenaar te Egmond- Binnen, werd heden ter zake overtreding van het menggebod veroordeeld tot 2 X 30 boete of 2 X 15 dagen en 2 X 50 boete of 2 X 30 dagen. De veroordeeld was persoonlijk aanwezig en gaf te kennen, deze vonnissen verschrikke lijk te vinden. DE MOORD MET ROOF TE ONSTWEDDE. Oister is voor de rechtbank te Winschoten de zaak van den moord te Onstwedde behan deld. Zooals men zich zal herinneren, werd in den nacht van 29 op 30 Ji|li j.1. te Onstwed- derhöfte, nabij Onstwedde, een afschuwelijke moord met roof gepleegd op den alleenwo- nenden 77-jarigen arbeider Everwijn Huiting. Een passeerende melkrijder, E. Holtjer, was het den morgen na den moord opgeval len, dat de woning van den ouden man ge sloten bleef. Hij was daarop door de voor deur, die niet op slot bleek, naar binnen ge gaan, waar hij den ouden Huiting, midden op den vloer, ievenloos, in een grooten plas bloed had aangetroffen. De man bleek aoor een vijftiental steekwonden, waarvan eenige het hart hadden geraakt, te zijn gedood. Ook het hoofd vertoonde een aantal steekwonden. Twee dagen na den moord konden de ver moedelijke daders van dit misdrijf worden gevat. Het bleken te zijn de 18-jarige A. M., timmerman, en de 21-jarige H. U., bakkers knecht, beiden te Musselkanaal. Zij hebben terstond na hun aanhouding een volledige be kentenis afgelegd. De verdachte A. M. is een kleinzoon van den vermoorde en bezocht zijn grootvader meermalen. Hoewel deze verdachte wist, dat zijn groot vader niét rijk was, wekten de enkele spaar duitjes van den ouden man, welke deze in een Teldtrommeltje bewaarde, de begeerte van ten jongeman op. Verdachte M had dan ook besloten zijn grootvader uit den weg te ruimen. Hij wilde voor de uitvoering van dit snoode plan evenwel een handlanger hebben en vond dien in verd. U. Aanvankelijk waren de beide mannen van plan geweest den ouden man met een revolver van het leven te beroo- ven, doch in onderling overleg werd als moordtuig tenslotte een scherpe, smalle bei tel gekozen. Op den bewusten avond, toen de oude Huiting reeds naar bed was, hadden de beide jongemannen aan de deur van de woning geklopt, waarop de oude man inderhaast eenige kleeren ha l aangesloten en hen, toen hij vernam, dat zijn kleinzoon er was, binnen gelaten. Hij bood den beide jongemannen een kop koffie aan. Op een gegeven moment hebben verdachten den grijsaard overrompeld en op den grond gegooid, waarna hij met vijftien steken werd gedood. Vervolgens hadden ze het geldtrommeltje opengebroken en hierin slechts een bedrag van ongeveer zeven gulden gevonden. Dr. Mieremet te Groningen, als deskun dige gehoord, lichtte het uitgebrachte rapport toe. De man is tengevolge van bloedverlies docr de steekwonden veroorzaakt, overleden Dr. Hazelhoff uit Oronlngen heeft na on derzoek bevonden, dat zoowel verdachte M als verdachte U. voor hun daden toereken baar kunnen worden geacht. U. Is iets minder ontwikkeld dan M. In M. ziet hij meer d< leidende rol terwijl U. vermoedelijk de be m1 Van heeft opgevolgd ni»«Jverigens een voiledige bekentc ai! w. ?r jachte 8tak ziin grootvader mr n el' toen wTn ™lnVR K ^dd*P,ank gestolen en me genomen. Bij het weggaan zijn de blinde: voor de ramen door hen gesloten en heeft M de portefeuille met geld aan U overgegeven omdat was afgesproken, dat zij samen den buit zouden deelen. Ook verd. U bekende de feiten door hem gepleegd. Zijns inziens praatte M. hier te veel Hij heeft de beitel wel meegenomen naar de woning van Huting, doch M. was er vol gens afspraak mee belast, den ouden man een knoffer te geven. Hij durfde niet met den Keitel tes teken en gooide dien weg. M. knapte het overige op. Beide verdachten kwamen zoo nu en dan met elkaar in tegensprak. De officier van justitie zeide, dat heel Ne derland was getroffen door het ontzettende misdrijf op den ouden man gepleegd. Er was niet te denken dat twee personen, kinderen nog, waarvan één verwant was aan den ver moorde, zulk een feit durfden plegen. De feiten nagaande, achtte de officier het wettig en overtuigend bewijs geleverd. Spr. wenschte een zware straf te eischen wegens moord. De eisch luidde, voor ieder van de verdachten, vijftien Jaar gevangenisstraf. Jilmtieuws Wegens de groote belangstelling, die van zelfsprekend ook hier in Alkmaar voor deze film wordt getoond, wordt Tarzan een week geprolongeerd en kunnen diegenen, die in de afgeloopen week niet in staat waren deze buitengewone film te gaan zien, nu nog de gelegenheid te baat nemen. Tarzan, de heerscher der wildernis, detus- schen dieren opgegroeide mensch, die geen enkele menschentaal verstaat, maar wiens schreeuw tot ln alle hoeken van het oerwoud doordringt en wordt verstaan. Hij heeft zijn vrienden en zijn vijanden, maar nij Is al machtig, een mystieke sfeer omgeeft hem, hij is de held uit een sage, de sage der wilder nis. Een kleine karavaan dringt voort in het oerwoud, de onmogelijkste moeilijkheden moeten worden overwonnen, want men wil bereiken het olifantenkerkhof bij den Berg des Doods, waar nooit nog een mensch is ge weest en waar de olifanten komen, als ze gaan sterven. Drie blanken, een vader, een dochter en de compagnon van den vader, zijn zoo vermetel zich met eenige zwarte dragers naar deze plek, die millioenen aan ivoor bergt, te willen begeven. De avonturen, die ze beleven, laten tel kens het ergste vreezen en benemen den toe schouwers met recht den adem. Maar dan klinkt een schreeuw, een lange galmende uit roep. Het is niet de stem van eenig dier, is het de stem van een mensch? De belagende dieren wijken; gehorozamen ze aan dien schreeuw? Men staat in verwondering stil, men vraagt zich af, wien deze stem behoort; maar als men dan omziet: waar is het meisje? De apen brengen haar hoog in de boomen, waar Tarzan haar beschermt en haar mee neemt naar zijn primitieve hut boven in een kolossalen boom. De vader is radeloos, hij zoekt en zoekt, maar het meisje is weg. Hoog in de hoornen begint het vreemde sprookje van den man met de gestalte van een god, maar die nooit eerder een mensch heeft gezien, en het meisje dat hem spreken en. liefhebben leert. Hij brengt het meisje naar haar vader te rug en dan wordt hij, die leeuwen, panters en buffels doodt met niets dan een mes, bijna gedood door een medemensch, den wantrou wenden compagnon, die op hem schiet en hem verwondt. Tarzan vlucht, wordt door twee leeuwen ingehaald, maar doodt ze in een gevecht van man tegen beest. Weer stelen de apen het meisje en bren gen het bij Tarzan, zij verbindt den gewon de, maar weer brengt hij haar terug. Hij waagt zich echter niet in de nabijheid van de andere menscfien. De karavaan wordt vef- meesterd door 'n pvgmaeëntroep, maar op het laatste oogenblik komt Tarzan, hij is ge waarschuwd door zijn vriend, den schrande- ren chimpansee. Hij doodt den gorilla, waar aan de blanken zouden geofferd worden en zijn schreeuw weerklinkt. Zijn trouwe olifant geeft den roep door en vreeselijk is de wraak oefening van de wilde Afrikaansche olifan ten, die als een geordend leger over het dwergendorp heenloopen en het met den grond gelijk maken Nu begeven zich de vier blanken, Tarzan aan 't hoofd, op twee olifanten op weg naar het olifantenkerkhof, de door een dwergen- pijl vergiftigde olifant weet wel, waarheen hij gaat. Als zij aankomen op dezen gewljden grond, sterft de olifant en ook de vader van 't meisje, maar hij heeft immers zijn doel, het olifantenkerkhof bereikt. De compagnon gaat terug op den overgebleven olifant, maar hij zal weer terugkomen om het kostbare ivoor te halen en Tarzan'met zijn vrouw zullen hem op zijn weg door de wildernis beschermen. Prachtig zijn de natuur- en diero-pnamen in deze film en ze geven aan dit legendarl- schen epos een sfeer van werkelijkheid. Johnny Weismüller, de Amerikaansche zwemkampioen, vervult op uitstekende wijze de rol van Tarzan. Men moet inderdaad wel zwemkampioen zijn om de krokodillen in het water te gauw te zijn. Lena zoowel als van Heyst bezorgt aan deze twee de overwinning en dan vinden zii noi- elkaar. K Deze film speelt ln New-York ^n^toonj een paar kerels, die als heeren gekleed practijken uitoefenen en daarbij natuurlijk cel, lokvogel gebruiken. En zooals het meer beurt, de heeren vertrouwen elkaar niet, als gevolg dat een hunner na een waarbij iemand doodgeschoten werd, het JS verraadt zoodat de gevangenisdeuren Zjrt voor geruimen tijd achter hen sluiten- hl! meisje krijgt een jaar, Curtis krijgt er viif Pel ton. de verrader, drie. 1 01 Het meisje studeert in vrijen tijd in de vangenis binnen-architectuur en als Zii vrijheid komt, helpt de politie haar v.eL voort. er Van een rijken jongeling krijgt zij 0p<jr,PLt zijn huis in te richten en dan komt hif ^7 7/ ontdekking, dat het geheel niet af is, wam behoort er bij als zijn vrouw. **1 De inspecteur van politie raadt haar om haar verleden niet aan den jongen ElijJÏ mede te deelen zij heeft immers geboet en heeft nu recht op geluk. Dat geluk komt ook inderdaad Maar een kwaden dag meldt zich Pelton aan mét bedoeling om haar geld af te persen en op afkorting van de geëischte 5000 dollar neemt hij alvast eenige sieraden mee, waaronder een collier, dat zij dienzelfden dag van haar man kreeg. Mrs. Elliot doet wat in een dergelijk geval elk verstandig mensch moet doen: zij gaat naar de politie Inspecteur Emmert be looft zijn hulp. Hij herinnert zich dat Curtis pas uit de gevangenis ontslagen werd en dan is zijn plan gevormd: deze man moet hem helpen. Hij vindt hem in een barbiers-salon en vertelt hem daar dat Pelton voor verrader had gespeeld en nu met Flo, het vroegere liefje van Curti9, getrouwd is. Deze mededèe. lingen wekken de woede van laatstgenoemde zoodanig, dat hij Pelton in zijn woning op zocht en hem doodtDenzelfden dag nóp krijgt mrs. Elliot haar collier terug. Het voorprogramma geeft hei nieuws def geheele wereld in woord en beeld. TWEE HOOFDNUMMERS !N ALXM BIOSCOOP-THEATER. Tropennachten. Het eerste van deze twee hoofdnummers is de verfilmde roman Viclory van Joseph Conrad en, we kunnen het direct zeggen, 't is ook op het witte doek een spannend verhaal geworden, terwijl de schoonheid van de Zuidzee-eilanden schitterend is weergegeven Neemt men daarbij in aanmerking, dat de ge vierde Dita Parlo een hoofdrol speelt, dan weet men meteen dat „Tropennachten'' alles zins een film is om te gaan zien. Als Lena ontmoeten we Dita Parlo in een danshuis, welks eigenaar. Schornberg (Fritz Schreiner), haar achtervolgt met zijn genegen heid, in de overtuiging dat zij zich geven zal, omdat zij immers niet weg kan Maar zij ontvlucht toch: zij zoekt een plaats in de motorboot van een der be zoekers van het café en komt pas te voor chijn ver van de kust op weg naar een 90 nijlen verwijderd eiland, waar de eigenaar er boot, mr. Heyst (Robert Thorren), een 'Jke jongeman, woont. Zij leven er rustig, ,""r. vf, toenadering is geen sprake en het "rtrekS. eerstvolgende postboot Maar dan komen er drie individuen die .oor den wraakzuchtigen caféhouder gestuurd zijn om te stelen. Heldhaltig optrede van MEISJES IN UNIFORM. Duitschland is het land van de uniformen van de tucht en orde, die de voornaamste factoren in elk drilsysteem kunnen genoemd worden. Het is natuurlijk geen wonder, dat daar ook diverse scholen een eigen uniform heb ben, niet alleen een fluweelen baretie zooals helaas ook in Alkmaar bij de middelbare scholen weer mode dreigt te worden, maar een volledige uniform opdat de leerlingen goed zullen begrijpen, dat zij een van ande ren afgescheiden groep vormen. De meisjes in de kostschool, welke deze film weergeeft, zijn dochters van hoogge plaatste militairen, en zij worden dan ook op militaire wijze behandeld. De directrice Emilia Uncfa is op en top een vrouwelijke veldmaarschalk en als zij met haar wandel stokje door gangen en vertrekken gaat ver stommen overal de gesprekken en gaan allen eerbiedig ter zijde. Vrijwel alles is in deze meisjeskazerne verboden en de leeraressen krijgen de meest strenge instructies. Maar intusschen lijden de leerlingen honger want ook onthouding op het gebied van eten en drinken wordt nuttig voor de gezondheid en het aankweeken van zelfbeheersching geoor deeld. Briefjes naar huis worden onderschept en de schuldigen zwaar gestraft. In dit mili taire milieu is van eenige toegenegenheid en eenig vertrouwen tusscnen leeraressen en leerlingen geen sprake en de gro:otste vreug de der meisjes is als zij er eens in slagen de wetten van het huis ongemerkt te overtreden. Op deze kostschool waar men nog een re- .veiile en een taptoe vooi het opstaan en het naar bed gaan zou verwachten, kom: nu een moederloos meisje Manuela Hertha Thfele wier tante het noodzakelijk acht, dat haar nichtje ter completeering van haar opvoeding eenigen tijd naar een pensionaat wordt ge zonden. Manuela is een uiterst gevoelig meisje, dat behoefte aan vriendschap en vertrouwelijk heid heeft. Zij voelt zich al dadelijk in deze liefdelooze omgeving misplaatst maar ten tact volle en haar begrijpende leerares, Frau- lein von Bernburg Dorothea Wieck helpt haar over de eerste moeilijke dagen heen en toont zich steeds ten toegewijde vriendin. Weldra krijgt Manuela vriendinnen onder de meisjes en omdat zii een bijzonder talent voor tooneelspelen heeft, zal zij de hoofdrol vervullen ln de opvoering van D°n Carlos, welke ter eere van Frau Directtfin wordt gegeven. De vrouwelijke veldmaarschalk verschijnt Inderdaad en loopt langs het front der in de gang opgestelde meisjes als een generaa. langs de troepen. Zij neemt, omgeven door haar leeraressen, op het geatoelte der «re plaats en de voorstelling kan beginnen- Manuela oogst groot succes en terwijl de directrice later een maaltijd met eenige aris tocratische oude dames gebruikt, die natuur lijk vol lof over d» voorbeeldige Inrichting zijn, eten de meisjes aan lange tafels en krijgen een extra versnapering in den vorm van punch, welke de keukenmeid bil ongeluk een beetje te sterk heeft gemaakt. De ge^?1' gen laten niet op zich wachten. De meisjes worden uitgelaten en gaan toespraken hou den en juist als de directrice ongemerkt is binnen gekomen, verkondigt Manuela aan een schare opgewonden toenoorderessen, oa- er op de geheele school slechts één ,e«£8Te is van wie men kan houden, namelijk rrsu- lein von Bernburg. jk De directrice verheft haar stem, vol scn stuiven de meisjes uiteen en Manuela, buiten zich zelf is, wordt naar een zie» - kamer gedragen. Zij is de schande va" school geworden. Oeen ineisje en geen m* ares zal zich nog met haar mogen bemoei Maar des middags komt een prinses school bezoeken en alle meisjes Manuela worden bij den ingang °P^e8 lS. waar de prinses, die de moeder van het n»« je gekend heeft, juist in het bijzonder n van haar neemt en de verwachting uitspre»» j dat zij nog eens een sieraad van de se»i zal worden Nu durft de directrice "a8rhjji{t meer naar huis sturen, maar de boycot o

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10