Agenda AUTO'S H.V. MISSAK-GARAGE WAT NU, KLEINE MAN ST, NICOLAASMARKT. DE AARDBEVINGEN. De beving van Donderdagavond. Ook in Ucde (België). met en zonder chauffeur, per dag en per K.M. Nassauplein 1, Telef. 257 BERGEN. BOVENKARSPEL, DE STREEK. HEEMSKERK. HEERHUGOWAARD. WINKEL. OPMEER. TEXEL. Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Tarzan (sens., oerwoudfilm), hoofdrol Johnny Weis- muller. Toegang boven 14 jaar. (Geprolon geerd). Zondagmiddag van 2 uur af door loopende voorstelling. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Tropen nachten (rom.); 2. Chantage (rom.) Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Bioscoop-Harmonie, tot en met Donder dag eiken avond half 8, hoofdnummer Mad- chen in Uniform (tendenzfilm). Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Heden en Woensdag des middags half 3 hoofdnummer Watt en lA Watt als Kanni balen. Toegang elke leeftijd. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond hoofdnummer De vreemde moeder (drama), hoofdrollen Marie Dresler en Wallace Beery; extra: Indië-film Rango Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Stedelijk Museum Breedst r. eiken dag van 912 en 1.303.30, Zater dag van 9—1 geopend; Zondags gesloten. Zondag 27 November. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, derde opvoering De Koningin van Mont Martre. Bij Ter Burg te Schoorldam, uitvoering Woensdag 30 November. 8 uur, logegebouw Nieuwesloot, lezing van den heer Theunisse over „Het spiritisme en de bijbel". 8 uur, Waakt en Bidt, lezing met licht beelden door den zendingsinspector Achen- bach; onderwerp: „Wat gebeurt er met het evangelie in Rusland?" 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, ver gadering Ijsbaan Heiloo (en niet op 29 Nov.) door de tegenstanders van dit ontwerp, ook buiten de Kamer, erkend. De door den heer K. ter Laan daartegenover gestelde eischen achtte spr. onbehoorlijk. Het lager onderwijs kan aan bezuiniging niet ontkomen zoomin als de andere takken van dienst. Hoe er met bezuiniging werd te werk gegaan, zette de minister met een enkel woord uiteen. Het L. O. wilde hij echter niet te hard aanpakken; vandaar dat hij niet met een uniforme leerlingenschaal is gekomen, doch met een matige verhooging er van is geko men. Men mag dit werkelijk geen aanslag op het onderwijs noemen, de gemiddelde Uassebevolking zal van 36,14 tot 39,46 stij gen. In Duitschland zijn de cijfers hooger De schoolruimte is tegen die verhooging geen beletsel. De bewering, dat het bijzonder onderwijs er op uit was kleine scholen te bouwen, weersprak de minister. Het breidt zich echter gestadig uit de minister noem de enkele cijfers ten koste van het open baar onderwijs en heeft daardoor groeiende behoefte aan ruimte. Dit tegen te gaan zou in strijd ziin met de pacificatie. De houding van mej. Westerman en haar fractie achtte hii onbegrijpelijk, vooral nu het weekblad „De Vrijheid" verklaard had, dat het voor stel moest worden aangenomen. Een wegens de nieuwe regeling ontslagen onderwijzer ontvangt, ook al is hij nog geen twee jaar in dienst, wachtgeld. Het vraagstuk der boven tallige onderwijzers wenschte de minister nogeens nader te bezien. Na een korte repliek van den heer Knot tenbelt en mej. Westerman, om de houding der liberale fractie te verduidelijken werd to» stemming overgeaan, doch na aanneming van art. 1 zonder hoofdelijke stemming werd de zaak verder tot Dinsdagmiddag aange houden. tyuMicaiies De Directeur van het Marktwezen te Alkmaar maakt bekend, dat dit jaar bij wijze van proef de ST. NICOLAAS MARKT, met uitzondering van ZONDAG 4 DECEMBER, op de LAAT zal worden gehouden op 2, 3 en 5 December a.s. De standplaatsen op deze markt wor den alleen voor ingezetenen dezer ge meente beschikbaar gesteld. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. itutenland Het blijkt thans, dat de aardbeving van Donderdagavond in verschillende plaatsen in Noordbrabant, dat wel het centrum der trillingen schijnt te zijn, is waargenomen. Uit Oss meldt men, dat de beving om streeks half tien werd gevoeld. In den gevel van een kort geleden nieuwgebouwd winkel perceel in de Molenstraat, waarin een agent schap van een bierbrouwerij is gevestigd, is een scheur ontstaan. Ook te Veghel heeft men op hetzelfde tijd stip een lichte beving waargenomen. Uit Schijndel wordt gememeld, dat de be volking daar door een korten, maar krachti- gen schok werd opgeschrikt. De menschen begaven zich in allerijl op straat. Aangezien daar bij de beving van Zondagnacht eenige materieele schade was aangericht, als scheu ren van muren, plafonds enz., verkeerde de bevolking in onrust. Ook te Eindhoven en in eenige dorpen in de onmiddellijke omgeving werd een lichte aardtrilling waargenomen, die drie seconden duurde. Eenige materieele schade is niet aan gericht. Ook in het Belgische Uccle is, te 9 uur 10 min. 13 sec., een nieuwe aardschok gevoeld EEN FANTAST. Gisteravond heeft de landbouwersknecht v. d. H., te Rosmalen, bij den burgemeester te Nieland aangifte gedaan, dat hij door twee gemaskerde mannen was aangevallen, die hem van zijn geld wilden berooven. Onmid dellijk stelde de burgemeester zich in verbin ding met de marechaussee te Geffen. Daar het verhaal den brigadecommandant eenigszins zonderling voorkwam, onderwierp hij v. d. H. aan een scherp verhoor. Al spoe dig bleek, dat de boerenknecht den overval had verzonnen. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. INBRAAK IN EEN KERK. 200 buitgemaakt. Gistermorgen vroeg ontwaakte de pastoor van de O.L.V.-kerk in de Chasséstraat te Am sterdam door gestommel in een aangrenzend vertrek. In den tuin hoorde de pastoor direct daarna een paar personen vluchten. Ze ble ken binnen te zijn gedrongen door een inge drukte ruit in de keuken en verschillende ver trekken te hebben doorzocht. Een offerschaal namen ze uit een van de kamers mee en in de kerk hebben zij een offerblok gelicht. Hun buit bedroeg in totaal pl.m. 200. Om bin nen te komen hadden de dieven gebruik ge maakt van een ladder uit een naburigen tuin. De gestolen offerschaal is later in een sloot in de omgeving van de kerk terugge vonden. BRANDSTICHTING? Te Assen is in arrest gesteld J. O., land bouwer te Schuilingsoord (Zuidlaren), ver dacht van opzettelijke brandstichting in de aan hem toebehoorende boerderij, gelegen te Taarloo, die door hem aan de familie Hut- tinga was verhuurd en door deze bewoond werd. VERLAGING IJSELMEER. Minister Deckers en minister Reymer heb ben in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Ketelaar o.a. medege deeld, dat de regeering voornemens is, om, indien mocht blijken dat door bepaalde maat regelen, onafhankelijk van de IJ-meerwerken tot verlaging peil IJselmeer kan worden over gegaan, zonder de belangen van de lands verdediging in gevaar te brengen, daaraan zoo spoedig mogelijk uitvoering te geven. ONEERLIJK AMBTENAAR. B. en W. van Dordrecht hebben een amb tenaar der gasfabriek geschorst wegens frau de met gaspenningen tot een bedrag van 3000. VERKEERSONGEVALLEN. Aangereden en bewusteloos blij ven liggen. Gisteravond is de 18-jarige G., uit Venlo, op den Tegelscheweg aldaar aangereden, waarbii de jongen van ziin fiets werd geslin gerd. Voorbijgangers hebben G. in bewuste- loozen toestand langs den weg liggende aan getroffen. De jongen, die zich niet kon her inneren, wie de aanrijding had veroorzaakt, is met ernstige hoofdwonden in het zieken huis opgenomen. Bus met 12 passagiers te water. Gisterenmiddag omstreeks twaalf uur is de autobus van den dienst VeghelOss na bij Heesch in een sloot geraakt. Het ongeluk ontstond doordat een paard schichtig werd en de chauffeur, teneinde aanrijdingen te voorkomen, het stuur moest omgooien. De bus geraakte op den berm van den weg en sloeg om. De twaalf passagiers kwamen met een nat pak en den schrik vrij. De bus werd waar gehavend. Zij werd later met een kraanwagen weggesleept. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Gisteravond was de 49-jarige landbouwer A. de Graaf te Haastrecht in den stal bezig den staart van een koe met een ijzerdraad op te binden. Dit ijzerdraad is met de defecte lichtleiding in aanraking gekomen, waardoor de landbouwer den vollen stroom door het lichaam kreeg. De te hulp geroepen medicus kon niet anders dan den dood constateeren. INBREKERS GEARRESTEERD. De politie heeft een goeden slag ge- slag n door de arrestatie van een twee tal inbrekers, die worden verdacht van een groot aantal inbraken en diefstallen welke den laatsten tijd in de Rijnstreek zijn gepleegd. De dieven werden op hee- terdaad betrapt bij het vervoeren van een vat benzine, ontvreemd uit een op slagplaats in Koudekerk Beide verdach ten, de 25-jarige arbeider M. L. en de 21- jarige koopman W. L., werden naar Koudekerk overgebracht. DE „P. C. HOOFT". Verschillende voorzieningen ge troffen om het lichtingswerk te doen slagen. De werkzaamheden voor het drijvend ma ken van het wrak der „P. C. Hooft" worden met kracht door het bureau Wijsmuller uit IJmuiden voortgezet. Twee duikers hebben elkaar gister voortdurend afgelost met het zoeken en dichten van gaten in het schip. Verscheidene lekken zijn reeds gevonden en met van mos voorziene proppen afgesloten. Middelerwijl heeft het wegpompen van het water uit het schip, waarvoor nog een paar extra pompen waren gcrequireerd, voortdu rend met volle kracht voortgang gevonden. Zoo is tusschen tien uur gistermorgen en drie uur desmiddags het water dertig centimeter gezakt. Het voornemen bestond om ook des nachts met het zoeken naar lekken en met pompen voort te gaan; havenmeester van de Poll veronderstelt, dat e' zich ongeveer zes tien duizend ton water in het schip bevinden Ook het „afroomen" van de olie wordt voort gezet. Personeel van de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij is gister bezig geweest met het afdekken door platen van patrijspoorten en andere openingen boven de waterlijn, om dat de kans bestaat, dat het schip, hetwelk uiteiaard steeds lichter wordt, een beweging maakt, waardoor, indien daarin niet voorzien was, opnieuw water naar binnen zou kunnen stroomen. VERSTOORDE JACHTPARTIJ. Een deelnemer gedood. Onder de gemeente Varik (Betuwe) had fistermiddag een doodelijk ongeluk plaats en gezelschap jagers bevond zich in het veld. Een hunner, ir. G. A. de Vries, directeur der Heesselsche steenfabriek v.h. W. Pde Vries te Rossum, sprong met een polsstok over een sloot. Het geweer, dat niet op rust stond, werd hem hierna aangereikt door een stokkendrager. Vermoedelijk doordat deze hierbij tegen den trekker heeft gestooten, is het geweer, dat met den loop naar voren ge richt was, plotseling afgegaan. De volle la ding trof den heer de Vries in de borst. De dood trad onmiddellijk in. HET OPTREDEN VAN RICHARD TAUBER. De recette van gisteravond in den Stadsschouwburg te Amsterdam in beslag genomen. Naar wij vernemen heeft mr. dr. Benne J. Stokvis, advocaat en procureur te Amster dam, gisteravond ten verzoeke van de N.V. „Hollandsche Schouwburg" in den Stads schouwburg beslag doen leggen ten laste van den huurder dr. V. Eckhardt op de recette van de voorstelling van gisteravond, waarin, naar bekend, de zanger Richard Tauber opgetreden is. De N.V. „Hollandsche Schouwburg" is tot dezen stap overgegaan, omdat zij zich benadeeld acht door het feit, dat gedurende vier avonden, waarop deze schouwburg aan Dr. Eckhardt was verhuurd voor de opvoe ring van „Das Dreimadlernhaus'', in welke operette Richard Tauber een hoofdrol ver vult, deze voorstellingen niet zijn doorge gaan, terwijl ook de huur niet werd betaald. Dit is de roman van Hans FaMada, die fn Duitschland zoo n ontzaglijken opgang maakt, wiens hoofdpersonen worden besproken als men schen, die men al jaren kent die in 10 talen reeds wordt vertaald, waarvan dit najaar nog een film draait. Geen roman vermag U die per te doen doordringen in het voor millioenen zoo som bere leven van dezen tijd, maar geen ook vermag U beter uit te heffen boven 'ijn zorgen. ING. f 2.90 - GEB. f 3.75 verkrijgbaar i.d. boekhandel Ziet vooral de étalages •UITGEVERS «DEN HAAG SLUITING VAN SLUIZEN EN BRUGGEN. Bij wijze van proef had Waterstaat dit jaar een maatregel genomen, waardoor het water toerisme belemmering ondervond, nl. de slui ting van een aantal sluizen en bruggen op Christelijke feestdagen, die niet op een Zon dag vallen. Juist op die feestdagen Hemelvaartsdag, 2e Pinksterdag enz. trekken tal van water toeristen er op uit en deze sluiting gaf hun dus heel wat last en teleurstelling. Het bureau voor watertoerisme van den A N. W. B. en de Kon. Verbonden Ned. Watersportverenigingen had naar aanlei ding hiervan een adres aan den minister van Waterstaat gericht, met verzoek de proef het volgend jaar niet te herhalen. In antwoord hierop is nu van den minister mededeeling ontvangen, dat het niet de be doeling is ook in 1933 de sluizen en bruggen te sluiten gedurende niet op Zondag vallende Christelijke feestdagen. In de kringen der beoefenaars van het ge zonde, verkwikkende watertoerisme is dit gunstige bericht met voldoening vernomen. 'Jkovinciaat 'ftieuws St. Nicriaas-tentoonstelling in de Rustende Jager. De Berger winkeliers demonstreeren in de weken vóór St. Nicolaas een groote acti viteit om koopers te trekken. Gedurende dezen tijd geven zij voor elk bedrag van 50 cent, dat besteed wordt, een punt en 25 punten geven recht op een lot, waarop men vele mooie prijzen kan winnen, die geëtaleerd staan in een nieuw nog niet bewoond winkelperceel aan de Ruïnelaan tegenover 't Raadhuis. De winkels baden bovendien in een zee van licht en aangezien de winkels gedurende deze weken tot 10 uur geopend mogen blijven, biedt het centrum van het dorp een heel wat aardiger beeld dan anders 's avonds na 8 uur net geval is. winkeliers nam het initiatief voor een St. Nicolaas-tentoonstelling in de zalen van de Rustende Jager, welke tentoon stelling hedenmiddag door den burgemeester mr H D. A. van Reenen werd geopend Spr' wees er in zijn openingswoord op, hoe hier weer door krachtige samenwerking de Ber- gensche Middenstand toont, de plaats, die hü inneemt, waard te zijn. Juist in deze moei lijke tijden dient meer inspanning aan den dag te worden gelegd in den qconomischen bestaansstrijd. Een blik op de tentoonstelling had spr. ervan overtuigd, dat de Bergensche winkeliers in hun veelzijdigheid up to date zijn en hij eindigde dan ook met den wensch, dat de exposanten van de tentoonstelling dèt succes mogen ondervinden, dat zij ervan ver wachten. Dagen is er voor het in orde brengen van de tentoonstelling gewerkt. Men heeft dan ook waarlijk wat bereikt. Wie b.v. met aan dacht aanschouwt hetgeen er in een 4-tal stands op electriciteitsgebied wordt geboden, moet wel tot de conclusie komen, dat er in menig huishouden door aanschaffing van ap paraten nog heel wat meer nut van de elek triciteit getrokken kan worden. Deze stands bewijzen echter ook, dat er in Bergen af nemers voor deze apparaten gevonden moe ten kunnen worden Dit is, dank zij het soepele tarief van het G. E. B dat toelaat, ook in spitsuren stroom voor electrische toe stellen te gebruiken tegen het lage tarief, dat vóór krachtinstallaties is gesteld, in Bergen dan ook zeer goed mogelijk. De exploitanten van het radio-distributie- bedrijf maken een speciale reclame en ver kondigen zeker tot instemming van de aange slotenen, dat binnenkort de gelegenheid ge boden wordt, om in te schakelen op een drietal stations. Op het gebied der fotografie wordt in een tweetal stands veel nieuw0 geëxposeerd. Een tweetal stands met rijwielen en be geerlijke motorfietsen verdient eveneens zeker de belangstelling van de bezoekers. Een handig opticien demonstreert zelfs op een machine het slijpen van brilleglazen. ter wijl een wasscherij laat zien, hoe de fijne wasch behandeld wordt en een kantoorboek handel demonstreert, hoe handelsdrukwerk wordt vervaardigd. Een tweetal smaakvolle bloemenstands trekken de bizondere aandacht, terwijl een smaakvolle stand van meubelen kleeden en gordijnen laat zien. dat men in Bergen op dit gebied op een eerste-klas-wijze bediend kan worden. Voorts merkten wij op een fijn verzorgde schoenenstand, die aan iederen 500sten be zoeker gratis een keurige poetsdoos met in houd uitreikt. Dat in een goed verzorgde kruideniers winkel ook nog heel wat te krijgen is, dat een St. Nicolaasavond kan veraangenamen, wordt in een desbetreffende stand getoond. Een kolenhandelaar iaat op aardige wijze zien, hoe begeerenswaard de brandstoffen voor het haardvuur zijn, terwijl een hande laar in muziekinstrumenten door zijn expositie zeker de belangstelling van de muziekbeoefe naren zal trekken. Een autohandelaar is met een nieuw type auto, een combinatie van een luxe- en een transportwagen aanwezig en een sigaren handelaar, wetende, dat de heeren een goed sigaartje als St. Nicolaascadeau op prijs weten te stellen, heeft ervoor zorg gedragen, dat men bij hem daarvoor een goede keus kan doen. Een winkelier in huishoudelijke artikelen is door een goed verzorgde stand aanwezig, terwijl een tweetal winkeliers met keurige schaatsenstands vooi den dag komen Eén van hen heeft zijn stand met de Berger IJssport Vereniging gecombineerd en deze stand zal wel de bizondere aandacht trekken, omdat de Berger IJssport Ver. hier laat zien een miniatuur van de Ijsbaan, zooals die thans door de gemeente ten behoeve van ge noemde vereeniging aan den Kerkedijk ten Westen van de begraafplaats wordt gemaakt. Hulde aan de I Jssport Vereeniging voor deze activiteit! Hulde ook aan de winkeliers voor het or- ganiseeren van deze tentoonstelling, die ook door de speciaal gemaakte ingangspoort voor de Rustende Jager zeker belangstelling zal trekken. Vermelden wij nog dat aan iederen lOOsten bezoeker van de tentoonstelling een surprise wordt gegeven en dat de tentoonstelling, die Woensdagavond sluit, nog door feestelijk heden zal worden opgeluisterd. Uitslag der door de arch. G. en J. Luinge te Alkmaar en Bergen op Vrij dag 25 November 1932 gehouden aanbe steding van een landhuisje aan de Dr. van Peltlaan te Bergen (N.H.). Begrooting 6000. W. van 'tVeld, Hilversum 6117. D. Beeldman, Bergen 6028.Fa. J. de Boer en Zonen, Alkmaar 5944—; A. Prins, Bergen 5450.C. A. v. d. Steen, Bergen 5450.Gebr. Kops, Bergen 5370.—; T. v. Diepen, Bergen 4995.—. De gunning is nog in beraad gehou den, maar zal spoedig bekend zijn. Weee&eadlt Op de gladiolenveiling van de bloembol- lenveilingsvereeniging „Westfriesland" was de belangstelling goed. De handel was vlug Door de schaarste in bloemkool is ge durende den laatsten tijd de vraag voor bin nen- en buitenland heel goed en worden betere prijzen bedongen. Over enkele weken komt echter de Italiaansche bloemkool op de markt, waardoor ons product weer felle con currentie zal worden aangedaan. De bejaarde gemeente-werkman van Heemskerk, T. Weiling, die Dinsdagavond in hoogst zorgelijken toestand naar 't r.-k. zie kenhuis te Velsen werd gebracht als een ge volg eener aanrijding door een luxe auto op den Tolweg onder zijn woonplaats gelegen, is Vrijdagmiddag aan de bekomen verwon dingen overleden. 'Wederom werd door twee personen aangifte van mond- en klauwzeer ge daan, n.1. door de heeren P. van Langen <r^uid en ®cboen Noord. Donderdagavond reed door tot no« vTn°H?ffg6h<ild6rde oorzaak de heer S. van Hillegom met zijn Fordauto in od een koppel schapen, komende vin de Schager markten gedreven door den veehouder Sch. Eén der schapen werd onmiddellijk naar waarnemingen, verricht in den mor*,* van 26 November. ®ea Medegedeeld door het Kon. Nederl. u.» Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.0 mM. fl Madrid. Laagste barometerstand 734.6 mM. t, Stomoway. Verwachting, geldig tot den avond van 27 November: Krachtige tot matige Zuidelijke tot Weste- lijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt mei regenbuien; later waarschijnlijk opklarend; aanvankelijk iets zachter later iets kouder. Overzicht De reeds gisteren genoemde depressie in het Westen heeft zien met groote snelheid Oost-Noordoostwaarts bewogen. Haar kera bevindt zich thans ten Noorden van Schot land, waar de luchtdruk nog ferm dalende is. Een secundaire van dit lage drukgebied strekt zich van Schotland via Wales tot in het Kanaal uit. Het minimum, dat gisteren over de Noorsche zee was gelegen, is verder Noord-Oostwaarts afgetrokken. Het hooge drukgebied in het Zuiden nam een weinig af. De vrij sterke daling van den barometer over de Britsche eilanden en de geringe stij ging t. o. v. gistermorgen ten onzent deden de luchtdruk-gradiënt flink toenemen, zoodat het htans over Groot-Britannië, ons land en Noord-West-Frankrijk krachtig uit West tof Zuid waait. Bij den toevoer van de warmere lucht uit Zuidwestelijke richtingen is de tem peratuur vooral in Schotland en ons land gestegen. In Scandinavië werd de vorst weer strenger. Te Sarna vroor het hedennacht 20 gr. Celcius. De neerslag was minder uitge breid en minder zwaar dan gisteren. Alleen bij het depressie-centrum vielen hoeveelheden van meer dan* 10 mM. De regenachtig? weerstoestand met zware bewolking zal waarschijnlijk aanvankelijk blijven aanhou den. Later mag eenige opklaring worden ver wacht. gedood, twee anderen moesten worden afgemaakt. De bestuurder remde met zoo'n krachl dat de achteras van zijn auto brak. In het nachtelijk uur werd het vehikel door een garagehouder uit Hillegom op gehaald. Van Rijkswege is thans de gemeente een bijdrage van 35 pCt. in de kosten baggeren toegezegd, terwijl door de afnemers der bagger 30 pCt. dient te worden vergoed. Momenteel kwamen reeds een 26-tal aan vragen in, terwijl reeds een vijftiental werk- loozen aldus tewerk werd gesteld. Bij de stemming door den Weerepolder is gekozen tot Molenmeester in de vacature wegens periodieke aftreding van den heer P. Molenaar, de heer S. Vethman, terwijl de heer D. van der Oord werd herkozen. Tot hoofdingeland van het Heemraadschap der Strijkmolens in de Niedorper Kogge is her benoemd de heer S. Over te Alkmaar. Het bouwen van een bergplaats met bij komende werken aan de Coöp. Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer, onder architectuur van den heer D. S. de Boer te Alkmaar, is opge dragen aan J. Ursein te Opmeer en J. de Lange te Spanbroek, als laagste inschrijver», voor 3030. Ingekomen waren 19 inschrijfbiljetten, waarvan de hoogste was 4440. Donderdagavond hield dr. Eijkman, oud- gouvernements-veearts in hotel de Linde boom te Den Burg een zeer interessante le zing over Ned.-Indië en de veeteelt aldaar. Ter verduidelijking vertoonde spreker eenige lichtbeelden. De lezing geschiedde op uitnoo* diging van de afd. Texel en Eierland van de Holl. Mij. van Landbouw en van den L.T-B- Niettegenstaande 't vrij onstuimig weer was, was de opkomst vrij groot. Ook eenige da"10 woonden de lezing bij. Stad, m Omgeving GEEN SPREEKUUR. De wethouder van Publieke Werken, de heer H. Klaver, is verhinderd de vo gende week zijn gewone spreekuur ten stadhuize tf houden. BRAND TE HEER-HUGOWAARD. Hedenmorgen, toen de vrouw van den heer P. Beers K.Jz. aan den Jan Glijnisweg bezig was de kachel aan te maken, ontstond een uitslaande vlam, waardoor alles wat in de omgeving stond aangetast werd. Bij het pogen om een kind van 6 jaar te redden, brandde de vrouw zich, gelukkig niet ernstig. Hoewel de brandweer dadelij» gealarmeerd werd en spoedig plaatse was, kon niet voorkomen wor den, mede door den sterken wind, da» alles tot den grond afbrandde. De eigenaar was niet thuis, hij bevond zich op de veiling te Broek op Langen- dijk. Huis, schuur en inboedel waren ver zekerd, met uitzondering van de opge slagen voorraden stapelkool. DE ITALIAANSCHE OPERA. De Italiaansche Opera zal op 13 weer een bezoek brenken aan Alkmaar. D®" avond van dien dag zal in het Gulden 1 „De barbier van Sevilla" worden atVN**- -

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2