Agenda Jleck School !ficovinciaal 'Hieuws Uitgezonden Stukken £and= en Suiti&otM SDucgedijke Statui Stad en Omgeving. lOeeciecicht WEER NIEUWE aardbevingen. uur v.m te Heerlen. De bevind van 8.29 te Heerlen niet gevoeld. De haard op Nederlandsch gebied. il?t mtk w i8 .te maar moei WATERSCHAPSBESTUREN. heerhugowaard. SCHOORLDAM. egmond aan zee. HET STROOPERSDRAMA TE EGMOND-BINNEN. De begrafenis van het slacht offer. Overzicht. Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8. hoofdnummer Tarzan (sens., oerwoudfilm), hoofdrol Johnny Weis muller. Toegang boven 14 jaar. (Geprolon geerd). A B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Tropen nachten (rom); 2 Chantage (rom.) Toe gang boven 18 jaar. Bioscoop-Harmonie, tot en met Donder dag eiken avond half 8, hoofdnummer Mad chen in Uniform (tendenzfilm). Toegang boven 14 jaar. Woensdag des middags half 3 hoofdnum mer Watt en Watt als Kannibalen. Toe gang eiken leeftijd. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond hoofdnummer De vreemde moeder (drama), hoofdrollen Marie Dresler en Wallace Beery; extra: Indië-film Rango Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. S t e d e 1 ij k Museum Breedstr. eiken dag van 9—12 en 1-303.30, Zater dag van 91 geopend; Zondags gesloten. BESTRIJDING CLANDESTIENE DRANKVERKOOP. Teneinde met meer kracht dan zulks tot dusver mogelijk was tegen den clandestien en drankverkoop te kunnen optreden, acht de minister van binnenlandscne zaken het ge- wenscht, dat de dienst van de inspectie voor de drankbestrijding wordt gereorganiseerd, in dier voege, dat het aantal adjunct-inspec teurs met één wordt verminderd, en deze adjunct-inspecteur wordt vervangen door twee controleurs. Hij verwacht, dat door de aanstelling van twee controleurs, die in het bijzonder met op sporingswerk zullen worden belast, de be strijding van den clandestienen drankverkoop intensiever zal kunnen zijn en dat op deze wijze aan de klachten, die hem te dien aan zien bereikten, zal worden tegemoet gekomen. De jaarwedde van den op wachtgeld te stellen adjunct-inspecteur zal toereikend zijn voor de bezoldiging van de twee controleurs De 3200, voor wachtgeld noodig, zijn thans aangevraagd bij Nota van Wijziging op Hoofdstuk V der Rijksbegrooting-1933. ALS DE UITERSTE NOODZAAK KOMT. Dan zullen de r.k. met de soc.-detn. samengaan. Prof. mr. P. J. H. Aalberse, voorzitter van den partijraad der r.k. Staatspartij, heeft te Haarlem in een vergadering dier partij, een rede uitgesproken als inzet van de propagan da voor de verkiezingen in Juni 1933. Hij zei daarin o.a.: Wij moeten vasthouden, zei spr., aan ons katholieke beginsel, dat ons moet leiden bij ons practisch handelen op katholiek gebied. Toch bezitten wij vrijheid van meening en denken. Onze partij mag echter nooit wor den een belangenpartij, maar moet zijn een principieele partij voor alle standen. Voor de komende jaren zal het noodzake lijk zijn, dat wij een kabinet hebben steunend op een meerderheid in de Kamer. Wij moeten verreweg de voorkeur geven aan een parle mentair kabinet. Er zijn drie mogelijkheden, t.w. een kabi net op principieele basis, op breedere basis (rechts plus gedeeltelijk links), op andere ba sis (eenige rechts en eenige links). Mocht ons in de toekomst een ijzeren nood zaak dwingen om met de sociaal-democraten samen te gaan, dan zullen wij eenvoudig daartoe moeten overgaan. In den laatsten tijd valt er in de S.D.A.P. een ombuiging naar het revolutionnaire te constateeren, een feit waardoor de waar schijnlijkheid, dat onze wegen zich eenmaal kruisen zullen, weer veel verder verschoven is. De vrijz.-dem. zijn niet meer de liberalen, noch ook de socialisten van vroeger. Spr. heeft niet bedoeld de liberalen geheel uit te schakelen. Met de liberalen zal onzerzijds echter niet gemakkelijk overeenstemming ver kregen worden. Wat de uiterste noodzaak echter zal brengen is nu niet te bezien. STAKING. Vanmorgen zijn ongeveer 50 arbeiders, waarvan het grootste gedeelte georganiseerd, werkzaam aan de verbretding van den rijks weg EnschedéGlanerbrug, in staking ge gaan. Volgens mededeeling van de arbeiders worden door den uitvoerder van het werk, den aannemer Joosten uit Enschedé, de bepalin gen van het contract niet nagekomen. Het maximum-uurloon zou beneden het minimum liegen, dat het contract voorschrijft. Boven den werden de vacanriebons niet uitbetaald Het werk ligt geheel stil. EEN BEJAARDE KOOPMA.s OVER VALLEN. Een poging om hem te verdrinken Zaterdagavond kreeg de 65-jarige koop man Levie Schlosser, wonende in de gemeen te Den Ham (O bezoek van een woonwa genbewoner uit de buurt, zekere van G. die- hem een glas water vroeg. Plotseling viel de man op S. aan en sloeg hem met een knuppel verscheidene malen op het hoofd De oude man wist echter naar buiten te vluchten doch werd door van E. gegrepen en in een sloot geworpen, met de kennelijke bedoeling hem te verdrinken. S. wist echter uit de sloot te kruipen en veraer te vluchten. Hij schreeuwde luidkeels om hulp en de dadet vluchtte Hij had geen gelegenheid gehad iets te rooven. De politie stelt een onderzoek in, evenals het oarket van Almelo. De dader is voortvluchtig. Om 4.01 en 6.00 uur hedenmorgen zijn aan het K.N.M.1. te de Bilt weer naburige 'aardbevingen geregistreerd, die o.a te Oss werden waargenomen. Van deze was die var. 6.00 uur de krachtigste en na die van Zon dagavond 11.56 uur de sterkste der tot heden geregistreerde. Er zijn aanwijzingen van een t o f Am Q 00 11111* tp Hp Rilt beving geregistreerd om 8.29 uur te De Bilt en op Zaterdag 26 November omstreeks 10 Het meteorologisch instituut, zeer dank baar voor de tot nu toe ontvangen berichten, die voor de bestudeering van de verschijnse len van groot belang zijn, houdt zich aanbe volen voor opgave van tijd en sterkte der bo vengenoemde schokken en wat den schok van 6.01 betreft van eventueele beschadigingen als scheuren enz., die erdoor zijn veroor zaakt. Prof. Jongman van het geologische bu reau te Heerlen deelt ons mede, dat de bevin gen van 4.09 en 6.01 te Heerlen op de seis mograaf zijn geregistreerd. De intensiteit komt verder overeen met een tweeden stoot van 23 November. De beving van 8.29 uur die te De Bilt twijfelachtig was, is hier niet weergmemen. Hedenmorgen vroeg werden de aardbevin gen, die in ons land werden waargenomen in Brabant en in Limburg, geregistreercf door de seismografen van het geologische instituut te Bochum, terwijl ze te Etten ook door ver schillende personen konden worden gevoeld. De eerste beving begon te 5.02, de tweede te 6.42.6 sec. In beide gevallen begon om on geveer 14 sec. de tweede beving, wat erop wijst, dat de haard op afstand van ongeveer 125 K.M. ligt, zoodat zij zich op Neder landsch gebied moest bevinden. Tot ouderling en diaken bij de Ned. herv. gemeente te Oudorp zijn gekozen de heeren D. Turkstra en Jac. Volger. De eerste ouderavond in het nieuwe schoolgebouw te Stompetoren werd Donder dagavond gehouden De voorzitter, dr. H. Heringa, heette in de allereerste plaats het hoofd der school, den heer P. Köhne, van harte welkom, daar deze avond voor hem de eerste officieele ouder avond is. Spr. meende in de buitengewoon groote opkomst der ouders een teeken te zien van belangstelling voor zijn onderwijs. Hierna nam het hoofd der school het woord en bracht hulde aan B. en W. der ge meente Oterleek, die vooral ten opzichte en bij het verstrekken der noodige nieuwe leer middelen zeer welwillend waren geweest. Vervolgens deelde spreker mede, dat aan den cursus voor het herhalingsonderwijs door 21 leerlingen wordt deelgenomen. Dit is voor Stompetoren een zeer groot aantal. Daarna hield hij een rede over: „Het gym nastiekonderwijs op den openbare lagere school". Op zeer duidelijk en prettige wijze toonde spr. aan den grooten invloed en de nuttige uitwerking, die dit onderwijs zoowel lichame lijk als geestelijk kan hebben op de ontwik keling van het kind Door de aanwezigen werd deze rede met groote aandacht gevolgd. Hierna was aan de orde bespreking Sint Nicolaasfeest voor de schoolkinderen. Besloten werd op voorstel van den voorzit ter, dit iaar het feest op een sobere wijze te vieren, in verband met de slechte tijdsom standigheden. De rondvraag leverde weinig op en na sluiting, bezichtigde men gezamenlijk het gymnastieklokaal. EEN OUDERAVOND. Vrijdagavond vond te Oterleek een door de commissie uitgeschreven ouderavond plaats in café de Vries De opkomst was beter dan gewoonlijk, wat zeer zeker een verblij dend teeken mag worden genoemd. Door den heer de Wit, hoofd der school, werd uitvoerig uiteengezet, wat door hem is gedaan, inzake het den vorigen ouderavond genomen besluit, om te trachten ook van hier kinderen uit te zenden naar de vacantieko'o- nies. Spr had met den secretaris der ouder commissie een schrijven gericht tot het Witte Kruis. Als lid van het Centraal Genootschap heeft zij recht op uitzending. Dat was reeus 1 Mei geschied en nog steeds is er geen ver gadering daarvoor door het Witte Kruis ge houden. Men wordt zoo ongeveer van het kastje naar den muur gestuurd. Ook had spr zich in verbinding gesteld met den heer Bos te Egmond aan Zee. Deze had zeer veel materiaal gezonden, waaruit de noodige ge- gegevens kunnen worden geput. Hieruit bleek, dat het rijk en de provincie subsidie verleenen, indien door de ouders een zeker bedrag per dag wordt bijbetaald Het groot ste bezwaar is evenwel, de benoodigde fond sen biieen te krijgen. De heer Zwaan vroeg of het Witte Kruis er niet veel voor gevoelde. De heer de Wit had den indruk gekregen van wel, maar het geld is een bezwaar Er zal een aparte avond voor genomen worden om deze zaak in het Witte Kruis te bespre ken. De heer Zwaan wees er nog op. dat ook de gemeente subsidie kan verkenen. Dan draagt het lichter. De heer Witteveen had zeer sterk dén in druk gekregen, dat de kopstukken van het Witt Kruis er niet veel voor gevoelen. Noo dig zal zijn, dat de leden eens op de ketting springen, misschien gaat het dan vlugger. De heer de Wit wist niet of het aan laks- lijk blijft het. Bovendien verminderen het rijk en de provincie hun bijdrage met 50 Dir Meemeen 6611 V°°r u'*zenc^n£ in 'I rir^,„m0Ere'j khei(^ om wn vereeniging op te lichten werd nog besproken, doch met hei oog op de tijdsomstandigheden werd hiervan afgezien. Voorloopig zal een afwachtende houding worden aangenomen, in de hoop, dat het Witte Kruis een wat meer spoed zal betrachten. Het periodiek aftredend lid der oudercom missie, mej. Witteveen. werd herkozen. Besloten werd de St. Nicolaas-commissie met 2 leden uit te breiden, waarvoor werden gekozen de dames A Blom en G. van Hars kamp. De regeling van het feest werd aan de commissie overgelaten. Bij koninklijk besluit is benoemd met ingang van den eersten Woensdag fn December, tot heemraad van het water schap de Dertig gemeenschappelijke polders op Texel, C. Keijser Szn. te den Burg (Texel). •Naar we vernemen is de postbesteller P Boekestein van de kring Zuid, die reeds ge- ruimen tijd den dienst niet meer waarnam thans officieel afgekeurd. De dienst zal voorloopig plaats vinden door twee vaste en één lossen besteller. Bij de Zondag gehouden stemming in de consistoriekamer der Ned herv. gemeente te Heerhugowaard voor de verkiezing van drie notabelen werden herkozen de neeren P. Blauw Jz. en W. v. d. Meulen en gekozen de heer K. Modder (vacature A. C. Dekkers). In vertand met den brand aan den Jan Glijnisweg vestigde men nog onze aandacht er op, dat het tegenwoordig meermalen schijnt voor te komen, dat petroleum per vat wordt opgeslagen en dit dan wordt geleverd in benzinevaten. Twijfel werd er over uitgesproken of er dan wel de noodige zorg aan besteed werd dat deze vaten vóór het vullen met pefzoWtm geheel ledig waren. Zondagavond gaf de dilettantenclub „Ons Genoegen" haar eerste uitvoering in dit seizoen in het lokaal van den heer J. H. ter Burg alhier. De opkomst van het publiek was vrij goed, alhoewel er wel eens meer belangstelling is getoond. Hiervan zullen zeker ae minder goede tijden mede oorzaak zijn, althans, de naam welke de club heeft is wel van dien aard, dat voor de uitvoeringen nimmer ge brek aan belangstelling kan zijn. Ten tooneele werd gevoerd het dramatisch werk in 4 bedrijven: „Nanda", van Otto Zeegers. De vertolking van dit stuk viel weder alles zins te roemen, en geschiedde op een wijze, zooals we dat van „Ons Genoegen" gewend zijn. Ieder was berekend voor zijn taak, en alles was tot in de puntjes verzorgd. Vooral (zon der de anderen te kort te doen) mag worden genoemd, 't spel van mej. de Leeuw, in de titelrol. Een gezellig bal besloot den avond. De O. K. kinderzang „Zingende Jeugd" gaf in de zaal van het Vereenigingsgebouw een uitvoering van „Sneeuwkoningin", ope rette in 6 bedrijven. Alvorens met de opvoering aan te vangen, gaf mevr. ZwartJansen, die de leiding van dit kinderkoortje heeft, een kort® uiteenzet ting en merkte op, dat er verschillende kin deren bij waren, die voor het eerst op de planken kwamen. De zang en het spel waren keurig ver zorgd, zooals we trouwens van „Zingende Jeugd" wel gewend zijn. Elk bedrijf oogstte een dankbaar applaus. Aan het slot sprak pastoor van Kleef woor den van dank en waardeering tot de leidster van het kinderkoor mevx. Zwart. Het was een succesvolle avond voor mevr. Zwart en haar koortje. De zaal was rot m de uiterste hoeken ge vuld. Alle aanwezigen nebben genoten van het mooie spel. Door de twee jongste kabouters werden bloemen aangeboden aan mevr. Zwart en de pianiste, mej. Prins. CORRESPONDENTIE. Voor het verslag der vergadering van de Gewestelijke vereeniging van soc.-dem. vrou wenclubs in Noordholland(Noord) was he den geen plaats. buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname u> ae rubriek, b^wt/st geenszins dat de 'edactu er mede instemt). STROOPERSDRAMA TE EGMOND AAN ZEE. Evenals de sage van de Loreleij in Rijnland, waai de schoone maagd de bekoring opwekte van de stuurlieden der in aantocht zijnde schepen en daardoor hun schepen te pletter iieten varen tegen deze rots, zoo liggen de dorpen Egmond aan Zee en Egmond-Binnen als het ware ingesloten in het duin, tevens jachtgebied van grootgrondbezitters. Genoemd jachtgebied is dik bevolkt met konijuen fazanten en ander voor den land bouw schadelijk wild. En evenals de lokkende Loreleij, vertoonen zich hier de konijntjes, springend, en zittend op hun achterpooten en slaan met hun pooten op den grond als waren zij bevreesd niet ontdekt te zullen worden. Ze noodigen als het ware uit hen te komer. vangen het is net of die diertjes het weten, dat ze door een leger van jachtopzie ners worden beschermd, totdat het den grooten heer behaagt, in enkele uren honder den van die langooren, door drijvers tot voor de loopen der geweren opgejaagd, nerf te schieten. Het gros der bewoners van de aan dit jachtgebied gelegen plaatsje zijn in hoofd zaak Noordzee visschers, een categorie van inenschen, die eeuwen lang een zeer sober leven hebben geleid, in hun oorspronkelijk beroep en door armoede geen weerstand kon den bieden aan de lokkende konijnen en er op uittrokken deze te bemachtigen. Het stroopen is hier van vader op kind overgegaan, het zit ln ij bloed, en al zoude evenals in de ™J,dot'Reuw«n de doodstraf op het stroopen gesteld worden, dan nog zou men het niet kunnen nalaten. iCK^ra' dezen tijd, nu armoede hoogtii viert door het niet uitvaren der visschers- vloot en den onvoldoenden steun die wordt toegekend, manen de menschen als bij instinct gebruik van het jachtgebied, om te trachten door bijverdiensten in het onderhoud van het gezin te voorzien. Ondanks de zware boeten en vrijheidsstraf fen trekken de stroopers er op uit, en negen van de tien keer woraen ze ontdekt en geverba liseerd, doch het gebruiken van geweld tegen over de jachtopzieners komt nimmer voor Ze geven hun naam op, en den volgenden dag trekken ze er opnieuw op uit, in storm en regen, sneeuw of hagel dwalen zij midder nacht in het jachtgebied uren ver van huis om niet ontdekt te worden en evenals in „Op Hoog van Zegen" wordt hier niet de visch maar het konijntje zeer duur betaald. Het meest gevreesde wapen zijn wel voor de stroopers de voor dat doel afgerichte hon den van de jachtopzieners. Bij een eventueele vlucht worden die honden losgelaten, en het ia dan vreeselijk hoe de menschen door die beesten tot onherkenbaar toe worden ver scheurd. De geneesheeren in die gemeenten kunnen daarvan getuigen. Is het dan wonder dat men zich tegen de vermoedelijk te ver wachten mishandeling van honden wapent? Zoo ziet men: het blijft niet alleen bij een proces-verbaal. De manier, waarop de 25-jarige Krijn Dekker is afgemaakt, spreekt van bruut ge weld, of is een daad van een krankzinnige. Wie het slachtoffer kent, en dit is reeds door bevoegden erkend weet wel, dat dit niet iemand is, die tot geweld in staat geacht wordt en nimmer aanvallend zal optreden. Het schijnt, op enkele uitzonderingen na, dat de Noordzee-visschers geen vechtersbazen zijn, niet uit lafheid, dat heeft de geschiedenis der zee den volke wel geleerd. Bij het redden van schipbreukelingen, dan toonen zij zich helden die niet te evenaren zijn, helden, die maar al te gauw worden vergeten. Dezelfde helden worden voor het bemach tigen van een konijtje, als beesten neerge schoten. Ik ben overtuigd, dat de bezitter van dat jachtgebied de lastgever van dat optreden is geweest. Hier was niet meer dan een knecht in dienst van een werkgever, die meende door deze schandelijke daad de achting van zijn patroon te winnen. Met al dat is een goed mensch heengegaan, wegge rukt van de zijde zijner nog jeugdige echtge- noote, weggerukt van zijn ouders en familie en uit de maatschappij, waarin hij een nuttig lid was. Is het dan te verwonderen, dat niet alleen de bewoneis van het dorp, doch ook daar buiten walgen van die daad? Zaterdagavond werd het lijk van het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. Hon derden menschen stonden langs den weg, waar de treurige last voorbij ging. Op aller gezichten kon men duidelijk zien wat in hun binnenste omging. Wat zou er weinig toe noodig zijn om zich op den iaffen bedrijver van dit drama te wreken Gelukkig is het zoo ver niet gekomen Men rekent er hier op, dat in deze recht gedaan zal worden en zal dan zeker uit gemaakt moeten worden of deze man nog langer het recht zal worden toege kend vuurwapenen te dragen. Heden wordt het lijk begravm, en ik ben overtuigd, dat de bewoners van het dorp het kind der zee een waardige begrafenis zul len bezorgen. Het zal nog zeer lang duren, voor men die droeve daad is vergeten. Met dank voor de plaatsing, L. A HARTMAN. Egmond aan Zee 26 Nov 1932. DE TARWETEELT. De minister van economische zaken en arbeid heeft op dé vragen van den heer Braat, lid van de Tweede Kamer, over uitsluiting van leveringen aap de tarweorganisatie van die landbouwers, die in 1933 meer dan een-derde deel van hun bouwland met tarwe betelen en be treffende te dier zake genomen maatre gelen voor de drooggelegde Zuiderzeo- gronden oa. geantwoord: Zou meer dan een-derde van het bouwlan t met tarwe mogen w-rden be zaaid, dan zou moeten worden nagegaan het onderscheid tusschen de tarwe, wel ke op het bovenbedoelde eer-derde en die, welke méér is verbouwd. De con trole daarop zou onoverkomelijke moei lijkheden met zich brengen. Het niet aanleggen van strenge ban den zou tot gevolg hebben een benadee ling van hen. die hun bedrijf in normale baren houden, door degenen, die tot een veel te grooteren verbouw van tarwe op hun bedrijf overgaan. Overdrijving 'an de tarweteelt zou bovendien een slechte brbeidsverdeeling met zich brengen In de drooggelegde Zuiderzeegronden zal, volgens de nu aanhangige plannen, ongeveer 1400 H A. tarwe worden ge teeld Overwogen wordt nog, welke maatregelen ten aanzien van deze tarwe zijn te nemen De minister vreest de gevolgen van oogstmislukkingen niet, gezien het feit. dat het binnen het raamd der gestelde beperking nog mogelijk zal zijn ongeveer tweemaal zooveel tarwe te verbouwen als in ons land normaal wa« GEBOREN: Anneke Eleonora Nini d. v. Martinus de Haas en Trijntje van Twisk. Neeltje d. v. Pieter Ruijter en Aaltje de Vries Johan- nes z. v. Jan Ruis en Maria Berkhout. Alida Maria d v. Simon Boersen en Johan- na Bleeker. Franciscus Antonius z. v. Adrianus Kraakman en Hendrika Mak. Elisabeth Cornelia d. v. Jan van Twuijver en Gerritje Pieters. OVERLEDEN: Wilhelmina Flens 85 jaar. Cornelia Willemina Halff 10 jaar. Joos van Vijven 63 jaar. Onder enorme belangstelling (op alle hoe ken der straten van het dorpje Egmond aan groepen der bevolking samen geschoold) had hedenmiddag de begrafenis drama teEBmn'ifciltof!®r van het stroop 'rs- Chet steHhuf W1i'en K. Dekker. in net steiihuis hadden velen zich ver eemgd en sprak ds Rooboi troostvolle ww- den tot de nabestaanden. VerschiK* naar waarnemingen, verricht in den mnr„ van 28 November. 0r^" Medegedeeld door het Kon. Neder] Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775 7 J Scilly. Laagste barometerstand 731.4 mM ten, fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 29 November: Matige tot zwakke, later weer toenemend» Westelijke tot Zuidelijke wind; half tot zwaar bewolkt; anvankelijk nog weinig of geen re. gen; aanvankelijk kouder later waarschijnlijk weinig verandering in temperatuur. De Zaterdag genoemde uitgebreide de. pressie heeft zich naar het Oosten ver. plaatst. Zij ligt thans met twee kernen over Scandinavië. Ten onzent steeg de barometer in den loop van den nacht buitengewoon sterk. In het Zuid-Westen vertoont zich een intensief hooge-druk-gebied. Bij IJsland ligt reeds weer een uitgebreid en zeer diep mini mum, dat reeds in Schotland de barometer doet dalen. Tengevolge van een zeer sterke luchtdruk-toename in het Westen nam de gradiënt sterk toe. In onze omgeving en op de Noordzee waait het krachtig uit Noord- west. In de Oostzee worden flinke Zuidwes tenwinden aangetroffen. Bij de aanvoer van de koude lucht uit het Noordwesten is df temperatuur over het geheele vasteland gedaald, in Duitschland en Frankrijk zelfs vrij veel. De regenval is vrij uitgebreid, doch slechts plaatselijk zwaar. Er wordt krimpende wind met aanvankelijk weinig of geen regen verwacht. De nacht zal koud zijn, later mag dezelfde temperatuur als hedén worden verwacht. kransen waren ingekomen, waaronder een met het opschrift: „De laatste groet aan on zen vermoorden kameraad". Deze krans was van de federatie van transportarbeiders uit Egmond aan Zee, een afdeeling van den cen tral en bond. Om half drie naderde de enorme stoet on- der klokgelui van de protestante kerk de be graafplaats. De teraardebestelling werd ver zorgd door de associatie van lijkbezorging, die dit gratis deed terwijl de firma Dam Sc Co. de auto's belangeloos had aangeboden. Onder de kransen was er een van de ge meentenaren, waarvoor geld was ingeza meld, terwijl het meerder in eekomen geld, aan de weduwe ter hand was gesteld. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de burgemeester, die er op wees dat men ditmaal iemand ter aarde bestelde, die op een wijze om het leven gekomen is. welke spreker betreurde. De vraag rees, is dit noodig geweest. Spr. hoopte, dat de nabe stonden troost zouden vinden, in de groote mate van meeleven van de geheele ge meente. Verder sprak nog de voorzitter van IJmuider federatie van transportarbeiders, de heer v. d. Plaats en ten slotte ds. Roobol. EEN DEUGDELIJKE WAGEN. Hedenmorgen even na 9 uur, toen een vee wagen van liet Veefonds Oudkarspel, gela den met een paar varkens, van de markt op het Waagplein vertrok, brak het voorgedeel te onder den zetel van den bestuurder plotse ling middendoor, zoodat verder rijden totaal onmogelijk was en de varkens moesten wor den afgeladen. Het bleek, dat het hout van den wagen totaal verweerd was, zoodat het een wonder mag heeten, dat vanmorgen op weg naar de stad geen ongelukken zijn gebeurd. VOORZICHTIG MET BENZINE. De heer B. Groot te Grootebroek, die eenige werkzaamheden in een schuur ver richtte, kwam met een lamp te dicht bij een benzinetank. Plotseling schoot een hevige vlam naar de lamp, waarbij de heer G oog- al brandwonden opliep. Het schuurtje, dat inmiddels vlam vatte, brandde gedeeltelijk uit VRACHTAUTO MET KINDEREN TE WATER. Zondagavond had te Akersloot een aan rijding plaats op den Pontweg tusscbefl twee auto's. De heer van T. reed met zijn vrachtauto n de richting van het dorp Op een gogevtv oogenblik reed hem een luxe auto voorbij. stuurd door den heer I<. die toen hij voon>'l was te spoedig naar het midden van den weg kwam, zoodat 'n aanrijding niet kon uit bijl- ven. De vrachtauto werd zoodanig geraak dat hij in een langs den weg loopenden sloo teaqpht kwam. Een viertal kinderen die op den auto zaten, geraakten te water en *a' men met een nat pak en den schrik vrij D® chauffeur had enkele verwondingen *at}. hand opgeloopen alsmede verscheurde kW®* dingstukken. Een medepassagier in de cabuj ïad ook verwondingen door vernielde gi** ruiten De beide auto's hadden ina*er*C,. schade De schuldvraag zal worden ona« zocht. TON EG I DO. Men schrijft ons: luJf. Zaterdagavond hield de kweekschool eeniging Tonegido haar prop avond va" jaar. Toen, om even na acht uur, de v00i?u|. ter opende, was de groote zaal van het „<J den Vlies" bijna geheel bezet met bezo®K w.o. directeur en leeraren van de kweek hun dames en den Inspecteur van het L- in de inspectie den Helder. - Her Hierna ¥djj ue kweek o®

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2