Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. w armenhuizen. noordscharwoude. Een incident. vooral in het in cultuur brengen der Wierin- germeer heeft. Met vele lichtbeelden werd het gesprokene verduidelijkt. Aan het eind bracht de voorzitter van het Nut den spreker dank. Uitslag van de combinatie en eindtoewij- zing van de verkooping van de eigendommen van de heeren P. Frans en J. W. Frans ten overstaan van notaris Pinxter. Bij afzonder lijke afslag van alle perceelen werd no. 19 gen. Snoekenest gemijnd door J. Lichthart op 1 per snees. No. 8 de Brugslootakker door Jb. Dekker op 2 per snees. No. 18 weiland van Egmond door P. Kleibroek op 6 per snees. No. 17 huis en weiland van Egmond door denzelfden op 80. No. 20 akker P.de Geus door G. Kroon op 1 per 42 Zwanegroet door Jb. Wester op ƒ2 per snees. No. 43 Zwanegroet door denzelfden op 1 per snees. No. 54 koolschuur door C. Beemsterboer op 4.50. No. 56 burgerwoon huis door H. Dekker op 10. No. 57 kan toorgebouw door H. Dapper op 25. No. 59 woonhuis door G. Kroon op 2. Bij de com binatie tusschen perceel 8 en 9 werden deze gemijnd door P. Mosch Dz. op 1. No. 36 en 38 akker te Buck door A. Hop- meer op ƒ5. No. 39 en 40 Middelgroet door P. Latenstein op 1. No. 44, 45 en 46 Moers- weide door P. v. d. Meiden op 1. No. 53 en 55 burgerwoonhuis en boerenhuis door Hb Dekker op 100. No. 54 en 56 woonhuis en koolschuur door G Beemsterboer op 200. No. 58 en 59 2 woonhuizen door G Groot Pzn. op ƒ250. De no. van 18 tot 36 en 53 tot 57 werden bij eindcombinatie afgemijnd door den hypotheekhouder op 3800. De ge- heele verkoop stond in het teeken van de cri sis en had een zeer stug verloop. Door de tuinbouwers is zoo goed als niets verkocht. BERKHOUT. De boeren willen eigen Kamer can- didaien. Gecombineerde vergadering van Kiesvereenigingen uit West-Friesland en daarbuiten. Op uitnoodiging der Volkskiesver. te Berkhout had Woensdag 23 November des avonds 7uur in „de Ridder St. Joris" te Berkhout een vergadering plaats van besturen en afgevaardigden van kiesvereenigingen uit West-Fries land. De voorzitter, de heer P. Kollis, zeide, dat 6 kiesvereenigingen aanwezig zijn met in totaal 30 personen. Deze ver gadering is belegd met het doel, om zoo mogelijk te komen tot besprekingen die kunnen leidden tot het stellen van praktische land- en tuinbouwcandida ten op de groslijst voor de a s. Tweede Kamerverkiezingen. Spreker zeide dat den heer Bakker, de ontwerper van dit idee, een inleiding zal houden. De convocatie bevatte de volgende vragen: Punt 1. Is U tevreden wat de regeering ten opzichte van land- en tuinbouw doet? 2. Voldoen de politieke partijen aan Uwe toch al niet te hooge verwachtingen? 3. Is naar Uwe mee ning hier geen verbetering in te bren gen door practische land- en tuinbou wers af te vaardigen naar de Tweede Kamer? De voorzitter zeide dat menschen uit het platteland bij de eerste vraag niet lang hebben stil te staan. Wat de regee ring ten opzichte van het platteland doet is bijzonder treurig en dan volgt de tweede vraag vanzelf. Aan wien de schuld dat de regeering het platteland ten achter stelt? In hoofdzaak aan de politieke partijen. Veel is door de voor mannen der S.D.A.P. de V.D. en Vrij heidsbond 4 jaar geleden beloofd, doch vrij goed niets gedaan. Den heer Posch (Schillinkhout) zeide zeer teleurgesteld te zijn door de poli tieke partijen en wilde daarom gaarne medewerken tot verbetering. De heer Kostelijk (Heiloo) noemde deez zaken zeer urgent. Ook hem heb ben de politieke partijen teleurgesteld doch hij zou eerst graag den inleider willen hooren. De heer Bakker hield vervolgens een goed gedocumenteert betoog voor de oprichting van een Volkskiesvereeni- ging, waarin plaats is voor allen van links. Vooral het platteland en de mid denstand in de steden, die het tenslotte ook van 't platteland moet hebben, moeten elkander steunen. Het platte land is goed om de groote traktementen en pensioenen te betalen en heeft niet de minste zeggingschap. De s.d.a.p heeft voor de arbeiders veel gedaan Daarvoor heeft spreker alle respect, doch voor de boeren en tuinders en middenstand doet zij niets en heeft zi nog nooit iets gedaan. Zoo is het ook met de andere politieke partijen. Het platteland wordt steeds vergeten, daar moet een eind aankomen door het stel- len van eigen candidaten voor de Twee ae Kamer. Vervolgens behandelde spreker de cumulatie, wat zooveel mogelijk door de politieke partijen wordt verzwegen en de sociale wetgeving wat voor een van -f°?aft8^dee'te door de bevolking hen riie wordt be*aald door hen, die moeten leven van een inkomen nog minder dan dat van een arbeider Met nogmaals allen op te wekken te ko men tot een groot geheel eindigde spr Groet (Scharwoude) vond het ideaai een nieuwe partij te stichten mooi, doch was bang voor groote moeilijkhe den. Beter kunnen wij samenwerking zoeken met een bestaande partij „de Plattelanders bond". De heer van der Heide (Blokker) zei de dat de politieke partijen het zelf reeds voelen dat er in 't platteland wat gaat gebeuren. De politieke partijen zijn zich den noodtoestand op 't platteland niet bewust. Zien wij naar de Zuivel wet, de Varkenscentrale en de Steun wet aan den Tuinbouw, wat alles reeds een mislukking is. Met eigen candida ten komen is spreker zeer sympathiek doch oprichting van een nieuwe partij is uit den booze. Vier jaar geleden heeft Noordholland voeling gehouden met de Plattelandersbond en dat kan nu weer. De heer Kostelijk (Heiloo) wilde ook komen met eigen candidaten, doch w ij moeten ons rekenschap geven wat wij doen. Er ligt een groot arbeidsveld braak, doch een nieuwe partij oprichten zal op groote moeilijkheden stuiten en verbrokkeling geven. Spreker was v.-d doch is nu door het samenstellen der groslijst vreeselijk teleurgesteld, daar een candidaat uit het platteland van Noordholland geheel ontbreekt. Spreker drong ook met klem op verbetering aan. De heer Bakker zeide dat alle begin moeilijk is doch wees op de s. d. a. p. die ook in 't klein is begonnen. De heer Posch (Schellinkhout) wilde vasthouden aan den plattelandersbond. Die bond bestaat reeds langen tijd en dan hebben wij een begin. De heer P. Schmid (Berkhout) uitte zich in denzelfden geest en was tegen een nieuwe partij. De heer Aay (Blokker) wilde ook van de politieke leiders niets weten en wees op een door hem bijgewoonde vergade ring dezen zomer van het vakverbond. Den heer Oudegeest waren zelfs niet eens grieven van T platteland bekend. Spreker wilde ook samengaan met den Plattelandersbond, doch candidaten stel len uit de praktische land- en tuinbouw. Vooral voor de jongeren noemde spreker dit een mooi ideaal. De voorzitter stelde nu vqpr te stem men voor of tegen oprichting Van een nieuwe volkspartij. Van der Heide (Blokker) was van mee ning dat thans niets vast kan worden be sloten daar toch niemand der aanwezi gen vrij mandaat heeft en zou dan een principieel besluit willen nemen. De voorzitter zeide dat dit ook ge beurt, doch wilde uitgemaakt zien hoe de aanwezigen denken over de opricn- ting van een nieuwe partii. Met 26 stemmen tegen en 4 voor werd het voorstel een nieuwe partij op te richten verworpen. Het tweede voorstel, om voeling te houden met de plattelandersbond en middenstandspartij, werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. De heer Kostelijk (Heiloo) wilde ech te/ bij amendement vastleggen dat ook candidaten uit den land- en tuinbouw uit Noordholland op de groslijst moeten voorkomen. Dit voorstel^ werd aange nomen. Alsnu werd een commissie benoemd die de voorbereidende werkzaamheden zal regelen. Deze commissie zal het hoofdbestuur van de plattelandersbond en dat van den middenstandspartij uit- noodigen tot een bespreking of samen gaan mogelijk is. Is één der bovenstaan de partijen daar niet voor te vinden zoo zal die partij afvallen en niet door het platteland van Noordholland wordén gesteunt. In dit comité werden benoemd te hee ren Posch en Koster te Schellinkhout, van der Heide en Oli te Blokker, Lange- reis en Stroomer te Ursem, Kostelijk en do Jager te Heiloo, Groot en Schouten te Avenhorn, Kolis en Bakker te Berk hout. De heer C. Kam (Schellinkhout) vind het een verheugend feit dat het platte land ontwaakt en dankte den heer Bakker voor zijn betoog. Ook de voorzitter sloot zich bi' deze woorden aan. Spreker dankte ook de heer Bakker. Al heeft de inleider niet alles verkregen wat hij verwachtte er is reeds veel bereikt. Met allen dank te zeggen voor de pret tige samenwerking sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. Zooals gezegd zal het comité een be spreking houden met de besturen van de plattelandersbond en middenstands- patij. Als plaats is Alkmaar gekozen. LANGENDIÏK. Het bestuur der Langendijker Winkeliers- vereen. doet het mogelijke, om te bewerken, dat de winkel op 4 December geopend zouden kunnen zijn. In enkele andere plaatsen ge schiedt dit ook, daar B. en W. op grond van art. 9, alinea 5 ontheffing der verplichting van winkelsluiting geven. In dat art. wordt gesproken van plotseling opkomende bijzon dere omstandigheden en aangezien men van meening kan zijn, dat de attractie van de Winkeliersvereeniging niet zoo'n omstandig heid, is het nog de vraag, of de ontheffing zal worden verleend. Het is wel jammer, dat die Zondag de winkel gesloten zouden moe ten zijn, te meer, waar in andere gemeenten mag worden verkocht. Daarop lettende is het alleszins te billijken, dat het bestuur der Win keliersvereeniging op die wijze voor de be langen der leden opkomt. Dat de weg door het Geestmer-Ambacht er komt, staat nu wel vast. We vernamen echter, dat de werkzaamheden in werkver schaffing zouden worden uitgevoerd; dit zou voor de arbeiders, doe er op konden rekenen, daar te werk te worden gesteld, een geduchte tegenvaller zijn, daar de loonen dan wel laag zullen zijn. Bovendien is dit nooit de bedoeling geweest. De Twuyverweg. Weer is er een etappe afgesloten van de lijdensgeschiedenis van den Twuy verweg. Wekte het eerste tafereel een groote beroering onder het Langendij ker publiek, doordien tal van vergade ringen over de overname van den weg en het te bekostigen onderhoud zijn ge houden, op welke vergaderingen vaak Koude harten en warme hoofden wer den gemaakt, nu de weg eenmaal het eigendom van St. Pancras is geworden en de Langendijker gemeenten bijdra gen in de kosten van het onderhoud, was de belangstelling als vanzelf ge koeld. De Langendijker gemeentebestu ren zaten nu aan het mee-betalen vast en het kon het belastingbetalend publiek nu minder schelen, of ze aan het Hoogheemraadschap dan wel aan St. Pancras betalen moesten. De gemeente besturen hebben echter besloten, er niet aan mee te werken, dat de weg wordt overgedragen op de voorwaarden, door het Hoogheemraadschap gesteld. En daar de voorwaarde van den aanleg van een rjjwielpjad was sine qua non dus zonder inwilliging van dewelke de overdracht niet zou worden geaccep teerd, mogen we aannemen, dat deze kwestie van de baan is. Er komt nog bij, dat voor het nemen van een besluit eenstemmigheid noodig is van alle ge meentebesturen, wat is af te leiden uit den inhoud der gemeenschappelijke re geling. Alleen als er geschillen over de uitvoering ontstaan, doen Ged. Staten uitspraak. Zou dus de gemeente Noord- Scharwoude alsnog het uitgebreidste voorstel aanvaarden, dan zou daarmee niets zijn bereikt, omdat andere ge meenten daar tegen zijn. Ter voorko ming van moeilijkheden ware het met dat al wel gewenscht, dat een bepaling werd opgenomen, dat besluiten worden genomen, als 3 van de 5 gemeenteraden zich vóór verklaren. Donderdagavond hield de S. D. V. C haar vrouwendag. De zaal was flink foezetr Met een hartelijk woord van welkom open de mevr. Frielink-Nales den feestavond. Zij gaf een kort overzicht over de oprichting van de vereeniging en de propaganda die gevoerd was en sprak als leuze van dit jaar uit: „Weg met de kapitalistische chaos, op voor de socialistische wereldorde". Als spreekster was mevr. MiedemaZondervan genoodigd. Zij hield een gloedvolle rede, betreurde de werkloosheid, vooral ook voor de jeugd. De oorzaak is de kapitalistische instelling, waar in maar onoordeelkundig wordt gefabriceerd, om later het te veel weer te vernietigen. Er is van alles genoeg. Moeder Aarde is mild, maar het wordt slecht gedistribueerd. Spreek ster Wees op de loonsverlaging en tegelijk op het duurder worden van de noodzakelijke le vensbehoefte zooals margarine, thee en sui ker. De regeering trekt minder geld uit voor onderwijs en tuberculose, slechts 5 millioen voor den nood in den tuinbouw, maar wel 90 millioen voor oorlogsmateriaal. Spreekster wekte een ieder op lid te worden van de S.D. A. P. en tevens van de D. V. G en sprak ook een ernstig woord tot de jeugd. Daarna voerden eenige leden van de A'k- maarsche S.D.V.C. het tooneelstukje op: „Even een boodschap". Een zeer propagan distisch stukje voor de Prol. Vrouw. Een luid applaus beloonde hun spel. Mevr. de Wit Portegies declameerde gloedvol nog eenige gedichten o.a. „Vrouwendag" van Margot Vos. De geheele avond werd opgeluisterd door mooie muziek, gespeeld door mej. W. Frielink en den heer J. Doets. Telkens klon ken de strijdliederen door de zaal. Met een woord van dank sloot de voorzitter dezen avond. £and: en JeiwBouux LANGENDIJK. De sleunverleening aan den Tuin bouw. *Het door den minister ingediende wets ontwerp tot steunverleerting aan den tuin bouw i3 dus in de Tweede Kamer aangeno men met alleen den heer Wijnkoop tegen. Alleen de clausule dat het door een tuinder te ontvangen steunbedrag niet meer mag zijn dan 20 van de gemiddelde ontvangst over de jaren 1928, '29 en '30, is ingetrokken. Nu, met een totaal bedrag van 5 millioen was die beperking ook heelemaal niet noodig, want aan een dergelijk bedrag zal geen tuin der toekomen. Als men eens nagaat, hoeveel de menschen hebben ontvangen bij de uitkee- ring van de 2 millioen der tuinderscredie- ten over 50 gemeenten kan men wel begrijp pen, dat, nu er volgens schatting voor geheei Noord Holland twee millioen beschikbaar zal zijn, het bedrag per tuinder aanmerkelijk minder zal bedragen, daar nu allen voor deze steunregeling in aanmerking komen. Wat de richtprijzen betreft, de minister heeft er niet hoog van opgegeven. Er zal schraal moeten worden te werk gegaan en dat komt wel uit ook als de minister zegt, dat het bedrag van 5 millioen op berekeningen berust, welke echter niet onfeilbaar worden geacht, daar de minister, als de berekening n ocht falen, den weg naar de Kamer wel wist te vinden. Het was toch veel gemakkelijker geweest om de motie-Duijs, waarin werd aan gedrongen op de opheffing van de gestelde limiet aan te nemen, dan werd tenminste voorkomen, dat, mocht het bedrag te klein zijn, men zonder weer dien langen weg te moeten volgen, wat voor de tuinders alleen nog langer wachten beteekent, door kon gaan met de uitkeering. De tegenstemmers hebben den tuinbouw dan ook geen dienst bewezen. Men moet zich ook over de houding der tegenstemmers ver wonderen, daar zij toch bijna allen hebben betoogd bij de behandeling van het ontwerp, dat huns inziens het bedrag van 5 millioen te weinig was. De doorgedraaide" producten komen niet voor den richtprijs in aanmerking. De mode van den heer Duijs om deze producten wel in de steunregeling op te nemen werd met 44 tegen 43 stemmen verworpen, wat zeer te be treuren is. Aan de Langendijker veilingen toch zijn zeer groote partijen onverkocht ge bleven en naar de mestvaalt gebracht. Ech ter is er nog eenige hoop, dat de tuinders welke over de Langendijker veilingen hebben verkocht, althans geveild, onder de steun regeling zullen vallen, daar de minister de toezegging deed, dat wanneer op een veiling ten opzichte van een bepaald artikel, het „doordraaien" op abnormaal groote schaal was geschied, hij zou onderzoeken of daar een mouw aan te passen was. Aan onze veilingen was het toch wel een abnormaal verschijnsel, dat duizenden en duizenden kilo's eerste kwaliteit kool zijn „doorgeloopen". Aan het bezwaar van den minister, dat deze „doorgedraaide" producten zoo moei lijk te controleeren zouden zijn, kan geluk kig worden tegemoetgekomen, daar deze par tijen steeds door de beide veilingleiders zijn genoteerd. Het is te hopen, dat deze aanteeke- ningen nog eens moeten worden gebruikt, want anders zal men voor het feit komen te staan, dat men voor producten, welke wel zijn verkocht en waar dus iets voor is ont vangen, wel toes'ag zal krijgen, terwijl men voor producten, waarvoor men niet heeft ont- rangen en waarvoor dus wel dubbel sfeun mocht worden ontvangen, buiten de regeling valt en niets ontvangt. Deze regelig wordt door de regeering wri hard gevonden, doch met het oog op 1933 is het noodig, dat deze onverkochte producten worden uitgesloten, om het „maar raak telen" in 1933 tegen te gaan en wordt de voorbe reiding van teeltbeperking sterk aangeraden Voer de tuinders is het evenwel te wen- schen, dat een redelijke richtprijs wordt vastgesteld. Dit zal echter wel meer vorderen dan 5 millioen en de Kamer zal nog eens een steunontwerp ter behandeling krijgen Want zonder een redelijken richtprijs, ook voor doorgedraaide producten zal het voor de tuinders geen waarde hebben. Aller hoop is thans gevestigd op den aan- gestelden regeeringscommissaris voor de uitvoering der Steunwet, den heer F. V. Vat- star, voorzitter van het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland, die zeer wei op de hoogte is en van wien verwacht wordt, dat hii zijn uiterste best zal doen om zooveel mogelijk voor den noodlijdenden tuinbouw te bereiken. Stad en Omgeving PROPAGAND A-AVOND BURGERWACHT. Door het bestuur van den Alkmaar- schen Vrijwilligen Burgerwacht was gisteravond een propaganda-vergade- ring belegd die, gezien de tamelijk groote belangstelling, als geslaagd beschouwd mag worden. Na het zingen van het Wilhelmus opende de voorzitter, de heer de Munk, de vergadering en heette allen, in het bijzonder de beide sprekers van dezen avond, welkom. Het woord was hierna aan den he,er J. J. Cramer uit den Haag, die sprpk over over het onderwerp: „De noodzake lijkheid van een economischen dienst als onderdeel van den gewapenden bur gerwacht". Alvorens met het eigenlijke onder werp te beginnen wilde spr. eerst de vraag beantwoorden, of de Burgerwacht in dezen tijd nog noodzakelijk is. Spr. meende deze vraag bevestigend te moeten beantwoorden, welke bevesti ging door hem nader uitvoerig gemoti veerd werd en waarbij hij vooral wees op den gevaarlijken „cellenbouw" der communisten en op de O. S. P. Tot het aangekondigde onderwerp overgaande zei spr., dat de burgerwacht in de eerste plaats dient als een verleng stuk van de politie in tijden van revo lutie en in de tweede plaats (wat van even groot belang is) het vóórkomen va' een eventueelen opstand. Zoo staat op het programma der com munisten het uitlokken van groote al gemeene stakingen en wel in 't bijzon der bij die groote openbare diensten en bedrijven ,die het minst stagnatie kun nen verdragen. Het is daarom noodzakelijk, dat er maatregelen getroffen worden, die het mogelijk maken dat deze diensten en bedrijven, indien een dergelijke staking uitbreekt, kunnen blijven functionnee- ren. Op zeer uitvoerige wijze toonde spr met voorbeelden de ver-gaar.de invloed van een dergelijke staking aan op het economische leven. Vooral Engelsche gebeurtenissen dienden als voorbee'd, waarin stakingen krachtig werden on derdrukt en vaak streng gestraft. Z >o geschiedde het. dat nij een uitge broken staking onmiddellijk vrijwilm gers klaar stonden, om de verlaten pus! ten in te nemen. Betreffende de toestanden in ons land zeide spr,. dat ook hier verschillende or ganisaties bestaan, die voor een nor. maal verloop van verschillende diensten en bedrijven in tijden van staking 0f opstand, zorg dragen. Nu ligt het echter in de bedoeling tot dat doel ook gemeentelijke organisatie, in het leven te roepen, ter voorziening in de voedseldistributie, waartoe 0ok de vrouwen kunnen en moeten meewer ken, en tot instandhouding van den openbaren dienst. Ook is noodig een transportcolonn. voorzien van vrachtauto's en dergejoj. De burgerwacht is dus niet Uit*luitend' een gewapende organisatie Ook laat zij zich niet in met geschuw tusschen werknemers en werkgevers Met een aansporing om krachtig n&aT dit doel (den economischen dienst) streven en zich aan te sluiten bij den burgerwacht en dezen te steunen, ein- digde spr. zijn rede (Applaus). De voorzitter bracht den heer Cramer dank voor zijn met belangstelling g^. volgde rede. Tijdens de pauze had een kloin inci dent p.aats. Toen de heer Boersen, als vroeger waar- nemend commandant, aan den heer v d. Aakster het schutters-koning eerekruis vergezeld van een toespraakje overhan digde, werd vanuit de zaal geroepen: „Die man zal de arme we.kloozen wet goed kunnen raken, als het te pas komt!" Daar den heer Boersen na eenige se- conden stilte met zijn toespraak door ging, had dit. incident geen verdere ge volgen, dan dat de heer v. d. Aakster met een krachtig applaus gehuldigd werd. Na de pauze sprak de heer C Chr. Dun, insp. L. O. alhier, over het onder werp: „In 't verleden ligt het heden, in het nu, wat worden zal". Spr. memoreerde den Napoleontische!! tijd die zoo zwaar op ons land druktet Toen kwam het jaar 1813, 't jaar, waar in de bevrijding kwam en Oranje weer in eere hersteld werd. Nederland heeft een geschiedenis, zooals bijna geen ander land heeft, een geschiedenis van strijd en lijden, maar ook van overwinning *n glorie Maar alles wat er in den loop van dien tijd verkregen is, dreigt in deze dagen verloren te gaan. Men grijpt naar machtsmiddelen om het oude bestaande omver te werpen. Er moet ieu nieuws komen, maar of dit nieuwe wel heilzaam is, wordt niet al tijd overwogen. Maar ht egebeurt zoo licht, dat daar bij iets verloren gaat wat ons dierbaar is, zei spr. De vervolmaking der techniek heeft vele dingen veranderd en andere geew- tesstroomingen doen ontstaan Maar als deze stroomingen in de juiste bed- difig geleid zijn, moeten vele moeilijk heden overwonnen worden. Zeker, alles kan niet bij i et oude blij ven, maar men wil de verandering langs den weg der revolutie, van het ge weld en de omverwerping van alle re delijke moraal. Spr. zeide, dat men hiertegen moet waken en wees daarbij op Rusland Te gen al deze gevaren, die het gezag, de orde er. de vrijheid bedreigen, treedt de burgerwacht op en beschermt de vrijheid er het gezag. Voor alles moet ons dit duidelijk voor den geest staan; voor alles geen revo lutie! (Applaus). Wel moet men krach tig meewerken aan het nieuwe, waar dit komen moet, maar langs den geleidelij ken weg. Ook wordt er geschud aan de pijlers van or.s vorstenhuis, waaraan w< reeds vier eeuwen lang verknocht zijn Wan neer er ooit iets gebeuren zal, dan zal het 't neerhalen van ons Oranjehuis lijn; en dit moeten we voor alles voorkomen. (Applaus.) Wel heeft het gestormd in die vier eeuwen van ons vorstenhuis en ook heeft het wel eens tijdelijk onbewoond gestaan, maar door alles heen is het blijven staan, omdat het op hechte fun damenten gebouwd is. De koningin is het symbool van de hechte eenheid van ons vaderland *n haar ons laten ontnemen? Dat nooit- (App'aus). Het verheugde spr. dat er op het oogenblik een opleving is in de 8f" hechtheid aan Oranje Spr. wees op nationalistische jongeren-organisaties, in het bijzonder op het Nationaal Jonge ren Verbond. (Applaus.) 281. Den volgenden dag zouden kikker K»,.l t i. Kruimeltje samen gaan wandelen en daar k t mme")e en tig uitzag, nam Tuimeltje een groote paratll" enkele uren getippeld hadden, kregen ze honöer^n6' i' den kant van den weg een kabouter staan, die lekkeTwarmé gebrande kastanje, verkocht Geel ons wat van die kastanjes, ze. Tuimeltie lachend en hij betaalde aan den kastanjebaas een groot stuk chocola. 282. Tuimeltje kreeg van den kastanjebaas een bus vol wartn* kastanjes, maar die waren zoo heet, dat hij ze bijna niet vast kon houden. Ik doe ze in mijn parapluie, riep Tuimeltje ia- een» uit, dan kunnen ze lekker afkoelen en hij schudde bet busje in de parasol leeg.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6