ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. No. 281 MAANDAG 28 NOVEMBER 1932 Stormvogels loopt steeds verder uit. P.S.V.'s goeden dag, ondanks een vertiespunt. Velo- citas bijna kampioen. De tweede- en vierdeklassers. WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DEDEN. Alkmaarsche Boys IBergen I 40. DE EERSTE KLASSE. De dag van gisteren heeft eenige niet- ^erwachte uitslagen gebracht. Allereerst had Stormvogels zeer veel moeite met V.U.C., dat met slechts 10 geslagen werd. Verder ver loren Sparta, West-Frisia en Haarlem in af- deeling II, waardoor de drang in de onderste regionen zeer groot geworden is. In het Zui den speelde B.V.V. tegen P.S.V. gelijk, doch omdat de concurrenten elkaar weer afmaak ten, was de dag voor P.S.V. toch nog niet slecht. In het Noorden tenslotte kan Velo haar kampioensvlag zoo langzamerhand weer voor den dag halen. In deze afdeeling moesten zoowaar nog twee terreinen worden afgekeurd, nl. dat van Sneek en Achilles! Afdeeling I. Zoowel Feijenoord als D.H.C. hebben gis teren gewonnen en bleven dus de leiding be houden. Feijenoord ontving 't Gooi en begon zeer zwak. Geen enkel moment kwam het Oooi-doel ernstig in gevaar en een vrije trap leverde zelfs een Gooi-doelpunt op. Met 1O voor 't Gooi werd gedraaid. Na de thee deden de Rotterdammers het veel beter en spoedig was het 1—1, waarna spoedig een tweede en derde doelpunt volgden. Toen ver slapte Feijenoord weer, zoodat 't Gooi er 3 2 van kon maken. Een vierde doelpunt maakte de zege voor de gastheeren tot een volkomen feit. Beter nog dan Feijenoord deed D.H.C. het. Dat ontving Blauw-Wit en won met 4—0. lEen mooie wedstrijd werd het niet. Blauw- Wit trachtte door enthousiast spel succes te bereiken, zoodat in 't veld de partijen gelijk opgingen. Voor 't doel was D.H.C. echter veel gevaarlijker, zoodat de vier doelpunten verklaarbaar zijn. Een doelpunt kwam voor, de drie andere na de pauze. Zou Z.F-C. nu toch nog een gevaarlijke derde worden? Voorloopig staat ze nog 6 punten achter bij Feijenoord doch dat kan veranderen. In elk geval deed de Zaansche club goed werd, door thuis van A.D.O. te winnen. Er werd door beide ploegen enthou siast en forsch gespeeld, zonder dat er mooi spel te genieten viel. Rust ging in met 1O en door een strafschop werd het 2O. Pas daarna kwam het tegenpunt, doch verder bracht A.D.O. het niet, ondanks eenige felle pogingen daartoe. H.D.V.S. wil blijkbaar Blauw-Wit gezel schap houden. Het trok naar Velsen en ver loor daar met 53 van V.S.V. Binnen 10 minuten stond het reeds 21, nadat H.D.V.S. de leiding spoedig veroverd had. De rust ging in met 3—2. Na de thee kreeg V.S.V. den wind in de rug, doch H.D.V.S. speelde nu vrij goed. Alleen de achterhoede der gastheeren bleek niet te verrassen, 't Werd tenslotte 5—3, ondanks beter voet balspel der gasten! R.C.H. klopte thuis H.B.S. in een slecht ge speelden wedstrijd. De Hagenaars speelden in een zeer langzaam tempo, waardoor de R.C.H.-verdediging steeds op tijd kon in grijpen. R.C.H. speelde vlugger, hoewel niet zoo mooi. De rust ging in met 1O, nadat H B.S. een strafschop gemist had. Na de thee vergrootte R.C.H. den voorsprong dank zij de hulp van den wind en toen scoorde H.B.S tegen Het einde kwam echter met 31 voor R.C.H. De stand in afdeeling I is: Feijenoord 9 7 2 0 2714 16 D H. C. S 6 1 1 31—20 13 Z. F. C. 9 4 2 3 24—18 10 R C. H. 9 4 1 4 22—23 9 V S V. 8 3 2 3 18—17 8 HBS. 8 3 14 17—18 7 't Gooi 8 2 2 4 11—21 6 'A D. O. 9 2 2 5 15—21 6 H D. V. S. 7 2 1 4 13—17 5 BI. Wit 7 0 2 5 11—20 2 Afdeeling II. De Stormvogels hebben aan V.U.C. een moeilijke kluif gehad. Allereerst bleken de IJmuidenaren niet in vorm te zijn en daar naast hadden zij een enorm sterke achter hoede van V.U.C. tegenover zich. Voor de rust werd er niet gescoord en had V.U.C. pech, dat een schot, ver buiten het bereik van Stormvogels' doelverdediger, door de paal werd gestuit. Na de thee werden de bezoekers sterker en uit een vrijen trap werd gedoelpunt. Verdere doelpunten bleven uit en Stormvogels had een moeilijke zege behaald. Sparta deed het veel slechter. Ajax, dat haar op bezoek had, won met 21De eerste helft kregen beide partijen tal van kansen, zonder dat er doelpunten kwamen. Na de •thee kreeg Sparta de steun van den wind, doch een uitval der Amsterdammers bezorg de hun een doelpunt; terwijl even voor het einde een tweede doelpunt volgde. Vlak voor het einde kwam het zeer verdiende tegenpunt uit een corner. Een beste dag dus voor Stormvogels! West-Frisia moet oppassen. Gisteren werd het met overtuigende cijfers (62) door Hil versum geslagen. Voor de rust ging het best met de Enkhuizers en kon geen der partijen het net vinden. Na de thee kwam de Hilver- sum-voorhoede los en scoorde er flink op los Het einde kwam met een zware nederlaag voor West-Frisia, dat zeker blij mag zijn, dat er ook nog een V.U.C. is. K.F.C. deed het veel beter. Wel kon het geen overwinning behalen, doch een gelijk spel tegen D.F.C. en dat nog wel op Dordt- schen grond, is geen slecht resultaat. Mol zorgde voor het eerste doelpunt, waardoor de rust met 1O voor K.F.C. inging. Lang behielde de Koogsche dezen voorsprong, doch 10 minuten voor het einde kwam de gelijk maker, waarbij het bleef. Xerxes deed verrassend goed werk, door Haarlem met A—O te slran. Xerxes begon goed en had een sterke halflinie. Daartegen over stelde Haarlem een enthousiast spel, dat echter teniet werd gedaan door slecht ai on zuiver schieten. Xerxes scoorde voor en na de rust twee keer en hoewel Haarlem nimmer opgaf, bleef een tegenpunt uit De stand is: Stormvogels 9 8 0 1 36— 8 16 Ajax 9 4 3 2 25—21 11 Sparta 8 4 2 2 21—28 10 Xerxes 8 3 3 2 25—23 9 Haarlem 9 4 0 5 30—30 8 K F. C. 8 3 14 15—18 7 Hilversum 8 3 1 4 21—27 7 D F. C. 8 1 4 3 32—23 6 V. U. C. 8 2 1 5 16—30 5 West-Frisia 9 2 1 6 20—33 5 Afdeeling III. In het Oosten slechts één wedstrijd, n.1. Tubantia—Enschedé. 't Werd een 21 overwinning voor Enschedé, dat echter veel sterker was, dan de cijfers doen vermoeden. Verder van het Oostelijk front geen nieuws! Afdeeling IV. In het Zuiden was het anders! Daar vie len eenige verrassende uitslagen te noteeren B. V. V.P. S. V. werd algemeen als een zekere overwinning voor P. S. V. beschouwd. Behalve wellicht door B. V. V zelf, dat in de eerste helft zeker niet de minste was en dat niet kon scoren, dank zij de sterke verde diging der kampioenen. Ook na de thee bleek B. V. V. sterker en doelpuntte vrij spoedig. Na dit succes werd er nog sneller gespeeld, doch nu was P. S. V. sterker. Het miste ech ter een strafschop, doch toen enkele minuten voor 't einde P. S. V. opnieuw een strafschop kreeg, was de gelijkmaker geboren! Eindhoven was zoo galant, om Longa met een nederlaag huiswaarts te sturen, zoodat deze club nu voor goed kansloos is gewor den. 't Werd een snelle wedstrijd waarin geen der partijen eigenlijk sterker was en de overwinning verdiende. Eindhoven was iets gelukkiger en scoorde twee keer, tegen Longa een keer en met dezen stand kwam het einde. Bleijerheide verspeelde ook een punt. Het ging naar Middelburg, dat kans zag, om ge lijk te spelen in een slecht gespeelde ontmoe ting. Nog een gelijk spel kwam er uit Tilburg, waar de plaatselijke ontmoeting NoadWil lem II met 22 eindigde. Noad scoorde het eerste twee keer en toen deed Willem II pre cies hetzelfde. „De Pijn", onze Zesdaagsche renner, deed den aftrap! En dan N. A. C.M. V. V.! Dat was een zeer belangrijke ontmoeting voor beide teams. Er werd dan ook fel gespeeld, doch helaas misbruikte men de lichaamskracht. Spanning was er genoeg, getuige de doelpuntenfabri- cage (0—1, 1—1, 2—1, 2—2, 3—2, 4—2, 43, 44. 5—4!) En tenslotte won N. A. C. De stand is: P. S. V. 9 7 1 1 26—8 15 M. V. V. 10 6 O 4 28—27 12 Bleyerheide 10 5 1 4 23—19 11 Eindhoven 9 4 2 3 19—15 10 Willem II 10 3 4 3 20—20 10 Longa 9 4 1 4 22—16 Middelburg 9 3 2 4 21—28 8 N. A. 10 3 2 5 27—30 8 N. O. A. D. 9 2 3 4 13—21 B. V. V. 9 12 6 18—33 Afdeeling V. In het Noorden slechts drie wedstrijden waarvan VelocitasVeendam de belangrijk ste was. Velo was dadelijk sterker en een kawrtier na het begin stond het reeds 2O voor haar. Na de rust scoorde Veendam te gen, doch Bonsema zorgde indirect en direct voor de twee volgende doelpunten. Be Quick deed een misstap en verloor in Meppel met 3—2 van Alcides. De rust ging in met 2—0 voor Alcides, doch toen kreeg Be Quick de steun van den wind en scoorde dadelijk tegen. Via 31 werd het 32. Frisia won thuis den plaatselijken wed strijd met 32 van Leeuwarden, 't Was een spannende partij, waarin de stand 10 minu ten voor 't einde nog gelijk was. Toen scoorde Frisia het winnende puntje. De stand is: Velocitas 9 9 0 0 3910 18 Veendam 9 5 1 3 2619 11 Be Quick 10 4 3 3 35—24 11 Frisia 9 4 2 3 20—24 10 Leeuwarden 9 4 0 5 2019 8 G. V. A. V. 8 2 3 3 25—25 Friesland 8 2 3 3 13—32 7 Alcides 8 3 0 5 18—21 6 Achilles 8 3 0 5 13—24 6 Sneek 8 0 2 6 1122 2 De uitslagen luiden: Afdeeling I. R. C. H.-H. B. S. Feijenoord't Gooi V. S V.Hermes D. V. S. D. H. C.—Blauw Wit Z. F. C.—A. D. O. Afdeeling II. AjaxSparta V. U. C.Stormvogels HilversumWest-F risia Xerxes—Haarlem D. F. C.-K. F. C Afdeeling III. Tubantia—Enschede Afdeeling IV. N.O.A.D.—Willem II Middelburg—Bleijerheide EindhovenLonga B. V. V P. S. V. N. A. C.—M. V. V. Afdeeling V Velocitas—Veendam 4— FrisiaLeeuwarden 3 AlcidesBe Quick 32 ONZE TWEEDEKLASSERS. E. D. O. had veel meer moeite met T. O. G., dan aanvankelijk vermoed werd Slechts met 2—1 kon de Haariemsche club 3—1 4—2 5—3 4—0 2—1 2—1 0—1 6—2 4—0 1—1 1-2 2—2 1—1 2- 1- 5- winnen. wat echter voldoende is, om de mooie positie te behouden. H. R. C. en D. E C. deelden de puntjes Elk der partijen scoorde een keer. V. V A verloor thuis met 2—1 van W. F. C. en blijft dus in de gevaarlijke zóne. In de B-afdeeling deed H. F. C keurig werk Met 3-1 werd Velox geklopt en dat nog wel m Utrecht, t Is jammer dat D. W S vrij was! Wellicht was de toestand anders iets duidelijker geworden. A. F. C. veroverde twee kostbare puntjes, door thuis met 3—2 van Hercules te winnen. De stand in 2 A is D. O. 8 6 2 249 14 Kinheim 9 7 2 2519 14 Zeeburgia 86 2 228 12 W. F. C. 8 3 3 2 16-14 9 Z. V. V. 8 3 2 3 18-14 8 T. O. G. 8 4 4 16—20 8 Alcmaria 7 2 2 3 2522 6 H. R. C. 8 2 1 5 1423 5 V. V. A. 9 117 11—24 3 D. E. C. 9 117 19-37 3 De uitslagen zijn: 'i e Klasse. T. O. G.—E. D. O. 1—2 H. R. C.—D. E. C. 1—1 V. V. A.—W. F. C. i_2 A. F. C—Hercules 3—2 VeloxH. F. C. 1.3 DE VIERDE KLASSE A. Go-ahead (Alkmaar) is er weer niet in ge- slaagd, om te winnen. Opnieuw werd op 't nippertje verloren; deze keer van Zilver meeuwen. Deze nederlaag was niet verdiend, doch Zilvermeeuwen maakte vlak voor 't einde het winnende doelpunt je, zoodat Go-ahead, dat met drie invallers speelde, nog onver wacht verloor. De uitslagen der laatste weken zijn echter niet heelemaal onbemoedi gend, zoodat Go-ahead heusch niet down be hoeft te zijn. E. V. C. won thuis van Uitgeest met 32 en haalde dus weer twee puntjes binnen. En Beverwijk gaat snel op 'het kampioenschap af. Nu weer klopte het Schagen met 42. De uitslagen luiden: 4e Klasse. E. V. C.—Uitgeest 3—2 Alkmaar—Zilvermeeuwen 34 SchagenBeverwijk 24 S. C. A.—I. V. V. 3—0 H. E. D. W.—L. O. C. 6—1 RivalenSchinkelhaven 05 ZaanlandiaWilh. Vooruit 02 VerkadeS. N. A. 13 ANDERE UITSLAGEN: Wijt noteeren nog de volgende uitslagen: 3e Klasse. D. W. V Purmersteyn 33 AssendelftHelder 13 O. S. V.De Volewijckers 22 K. V. V.—Zaandijk 2—1 Res 2eklasse. T. O. G. II—W. F. C. II 1—2 West-Frisia IIH R C. II 25 Alc. Victrix II—K. F. C II 23 Res. 3e klasse. Helder IIW. F. C. III 41 O. S. C. II—Hollandia II 2—1 Z. F. C. III—Z. V. V. II 2-2 Kennemers IIO S. V. II 25 Alcmaria IIK. F. C. II 23. Alcmaria II had gisteren druk bezoek. Een vooral voor het tweede zeer talrijk pu bliek bezette het paddockterrein met dichte rijen, zoodat we onwillekeurig even dachten, dat „het tweede" aan de vereeniging geen centen kost! In den regel moet het eerste voor de financiën zorgen! Die belangstelling voor het tweede was echter verklaarbaar. Tot nog toe had het immers zeer succesvol gespeeld en slechts een enkelen ongelukkigen wedstrijd verloren. En nu kwam K. F. C. II op bezoek, het elftal, dat het vorige seizoen kampioen werc en ook nu tot de leiders gaat behooren. Het Alcmaria-elftal had zijn sterkste op stelling en aangezien het de eerste helft voor den stevigen wind mocht spelen, is het zeer verklaarbaar, dat de thuisclub sterker was Sterker, maarer kwamen geen doelpun ten. Vanaf het begin speelde K. F. C. II veel enthousiaster, en vooral veel forscher. Geen enkel oogenblik kreeg Alcmaria vrij spel en het was dan ook heelemaal geen wonder, dat er niet gescoord werd, mede, omdat de voor hoede het spel in den regel te kort hield. De doelpunten kwamen van de andere zijd:, waar een paar uitvallen noodlottig werden. 't Ware geen mooie goals, want bijna kunnen we zeggen, dat het cadeautjes waren Na dien 2—0 achterstand werd de thuis club wakker geschud en weldra stond het 2—1, terwijl even later de gelijkmaker kwam. Theo Bos zorgde voor beide doelpunten, die hij fraai en onhoudbaar in het net kopte. Hoewel diverse pogingen gedaan werden om de leiding te veroveren, mislukten deze alle, zoodat de rust met gelijken stand in ging. Na de thee moest Alcmaria met alle macht verdedigen. Dat ging echter est, vooral ook dank zij de buitenspel val, die met succes werd opengezet. T' en K.F.C. niet al te spoe dig succes had, kwam ook de thuisclub weer in den aanval en eenige keeren werd het doel op het nippertje gemist, terwijl de doelverde diger overigens uitstekend werk deed Ongeveer tien minuten voor 't einde kwam het derde doelpunt. Een doelworsteling voor het Alcmariadoel ontstond Wel werkten de backs weg, doch niet ver genoeg en met een hard, onhoudbaar schot maakte K.F.C. het winnende puntje. Even later kwam het einde. De gasten hebben eer zeer enthousiast spelletje gespeeld en spaarde noch zich zelf noch hun tegenstanders. Mooi was hun spe; niet, zachtzinnig nog veel minder Het spel type herinnerde ons aan het eerste van K.F.C., aan West-Frisia en Hollandia. Be paalde zwakke punten had de ploeg niet, we1 enkele spelers, die het steeds vertikten, om bij een vrijen trap 9 meter van den bal af te staan Overigens kreeg de ploeg juist iets meer dan haar toekwam, want een gelijk spel was een veel betere verhouding geweest. Alcmaria speelde ook lang geen verrassenc spel. Het eerste half uur werd er te lauw ge> speeld en pas na een achterstand van 2—0 ging het beter. Ook hier geen bepaalde uit blinkers en ook hier geen bepaalde zwakke plaatsen. Wel is gebleken, dat Burger geen sterke links-buiten is, wij zien hem tenminste iever in de verdediging, waar hij zich veel l>eter thuis voelt. De binnenspelers hadden absoluut geen schot en Bos is de meest eigen aardige speler der ploeg. Nu eens doet hij zoo vreemd, dat men zich afvraagt, wat hij in het tweede doet en even later zou men zeg gen: hadden wij zoo'n midvoor in 't eerste! De halflinie was voldoende, evenals de backs, die beiden zeer handig van de buiten- spelregel profiteerden De keeper was als altijd: voldoende, doch niet overtuigend. Tenslotte de leider. Hij floot veel, te veel misschien. En bij het duwen en haken had hij wel iets strenger kunnen optreden. Overigens vloot hij zeer voldoende. GO-AHEAD I—ZILVERMEEUWEN I 3—4. Het gaat de Alkmaarders in hun nieuwe omgeving nog niet erg voor den wind. Voor de derde maal werd met de on even goal verloren, wat voldoende is om den tegenstander de punten te laten. Thans gin gen de Zaankanters met de beide puntjes naar huis en zoo langzamerhand begint het er voor de groen-witten donker uit te zien. Voor goed voetbal was het gister nu juist geen ideaal weer; er stond een stevige bries schuin over het veld, waar vooral de vleugel spelers veel hinder van hadden. Het begin was voor de Alkmaarders bemoedigend want binnen 10 minuten hadden ze de leiding door den linksbinnen v. d. Stok, welke doelpuntte van dichtbij uit een voorzet van v. Os. Er werd vlug gespeeld, alhoewel het wel te bemerken was dat Go ahead met drie invallers speelde. Het bleek al spoedig, dat de scheidsrechter niet voor zijn taak berekend was, want hij gaf soms de allerzonderlingste beslissingen. Zoo vond hij bijv. onnoodig dat een Z.-speler van costuum veranderde alhoewel daar drin gend om verzocht werd. Herhaaldelijk bleek het costuum van dezen Z.-speler fnuikend voor de Alkmaarders. Tot de rust wist Go ahead haar voorsprong te behouden. Na de pauze pakten de Meeuwen dadelijk energiek aan en we verwachtten elk oogenblik den gelijkmaker, maar de achterhoede van de thuisclub wist voorloopig nog onheil te voorkomen. Toch duurde het niet lang voordat de Zaankanters het doel zouden vinden want na een snelle aanval, geleid door hun uitste kend spelende linksbuiten, wisten ze achter hoede, incluis keeper, te passeeren, zoodat de stand weer gelijk is. Na 10 minuten nemen ze zelfs de leiding met een zeer goed schot van dichtbij waar de overigens goed spelende Duiveman tevergeefs naar greep. Door te kort spel van het Alkmaar-binnen- trio gelukt het Go ahead niet om den stand weer gelijk te maken, het scheelde echter af en toe maar zeer weinig. De scheidsrechter maakt dan kort achter elkaar een paar blunders door niet te fluiten voor overtredingen in de Z.-achterhoede wel ke toch werkelijk niet door den beugel kon den. Het moet ons toch even van 't hart, dat de Zaandammers er een methode van voet ballen op na hielden welke ons in 't geheel niet kon bekoren en waartegen de arbiter on voldoende optrad. Het gelukte Zilvermeeuwen haar voor sprong te vergrooten tot 31Go ahead laat het er niet bij zitten en pakt goed aan. En met succes, want na goed spel van Kuis doel punt v. d Stok voor de tweede maal. Vijf minuten voor tijd is het weer dezelfde speler welke voor den gelijkmaker zorgt en zoodoende de hattrick verricht, wat nog zoo'n slechte prestatie niet is voor een inval ler. Opmerkelijk was het dat alle drie goals door een linksbinnen werden gescoord met het rechterbeen, waardoor het nogmaals blijkt welk een voordeel het is om met beide beenen te kunnen voetballen. We verwachtten nu het eerste gelijke spe! der Alkmaarders doch Zilvermeeuwen dacht er waarschijnlijk anders over en maakte drie minuten voor tijd het winnende doelpunt. In ernst raden we den Alkmaarders aan om het nu eens met open spel te probeeren. Vooral de spil kan daar veel aan doen en hij vooral, heeft het bij wijze van spreken, in handen om het spel op de vleugels te gooien. Het tweede won 's morgens revanche door van Alcmaria IV te winnen met 32. Zelfs werd een 3O-voorsprong verkregen en door hardnekkig verdedigen wisten de reserves de punten binnen te halen. Het vierde speelde de eerste match van de twintig en zette met een 84 nederlaag in Van de overige 19 wedstrijden zullen mis schien nog wel een paar puntjes binnen ko> men. Het eerste elftal van de Alkmaarsche Boys had bezoek van Bergen I en wist een nuttige 4O-overwinning te behalen. Elders in dit bald zal men van deze ontmoeting een ver slag kunnen aantreffen. In de morgenuren had er een treffen plaats tusschen Alkmaarsche Boys III en Alcma ria V, die aanvankelijk een spannenden strijd te zien gaven. De Alcmarianen namen dank zij den onfortuinlijken dag van den Boys-doelwachter de leiding. De Boys maakten gelijk en lieten de rust met een 21 voorsprong in gaan. Nadat de stand op 31 was gebracht, kwam op vrijwel dezelfde wij ze toen de doelwachter het leder kwijt raakte het tweede tegenpunt endaar mede de spanning. De Alcmarianen pakten geducht aan, doch de Boys zagen het gevaar dreigen en scoorden nog vrij onverwachts een viertal doelpunten, zoodat het einde kwam met een 7—2 Boys-zege. De Boys b-adspiranten hadden bezoek van Nieuwe Niedorp a en verloren met 1—2 Vrouwe Fortuna had de jeugdige Boys ge heel den rug toegekeerd. Het junioren- en c-elftal hadden vrij af, terwijl voor de uitwedstrijden van het twee de, vierde en a-elftal, afkeuringsberichten wa ren binnengekomen. Het is de Boys weer eens mogen gelukken voor een goede overwinning zorg te dragen Wel is waar was het spel in zijn geheel ge nomen nog niet ideaal, maar de buitenge woon sterke wind, die dwars over het veld stond, zal hier mede eenige schuld treffen Zonder twijfel was dit stellig de beste ont moeting, die de Boys tijdens deze competitie in eigen huis hebben gespeeld. Over het al gemeen genomen werd er beter aangepakt, zeer zelden een afwachtende houding aange nomen en resoluut ingegrepen, waar dit noo- dig geoordeeld werd. Vooral de linkshalf was hier, en wel het meest voor de rust, bui tengewoon op dreef. Een zeer groote fout hebben wij ook bij deze ontmoeting nog kun nen aantreffen. Er zijn nog altijd enkele spelers, die erg veel belang stellen in hetgeen er aan de an dere kant van de krijtlijnen gebeurt, wat on tegenzeglijk een zeer groote fout is. Hier zouden we het den grootmeester Lot- sy na willen zeggen: „Houdt uw oogen op den bal gericht, ook al bent u niet in het be zit ervan. Hij kan toch immers ieder moment tot u komen?" Een voorbeeld! Bij een aanval op links, weet de Boys-midvoor juist voor de corner- lijn nog een bal te achterhalen en scherp voor doel te brengen. De Berger-back mist, de doelman graait over den bal heen, doch krijgt ruim gelegenheid zijn fout te herstel len. Waar was toen de rechtervleugel? In Geneve Door het niet actief en pre sent zijn, ging een buitengewoon prachtige scoorkans verloren. En zoo zijn er nog wel enkele onderdeelen, die voor verbetering vat baar zijn. We denken nog even terug aan de eclatante 7—2-overwinning vlak voor de competitie, op K.F.C. II behaald. Toen wak het stukken beter! Dus het kan beter en daarom moet het ook beter zijn. Wat te zeggen van de Bergenaren. Zij ver wachtten 'n zeer groote nederlaag, doch wis ten deze door buitengewoon taai vast hou den te voorkomen. Hier dan ook stellig alle lof aan de ploeg, die over eenige invallers be schikte. InvallersWaarom? Had men dan met ziekte te kampen? Integendeel, de Berger „strafcommissie" heeft weer eens geducht in moeten grijpen om in de naaste toekomst er ger te voorkomen. Komaan Bergenaren, u beschikt over een zeer goed speelveld, over goede kleedkamers, waarbij de activiteit van uw bestuur toch ze ker veel zal hebben bijgedragen. Stelt u ach ter zulk een bestuur en laat het u op hel rroene veld niet meer ten voorbeeld stellen, hoe goed dit ook bedoeld moge zijn. Allen paraat Over den wedstrijd het volgende: Even twee uur wordt afgetrapt en genieten de Boys eenige voordeel van den straffen wind. De eerste aanvallen zijn voor hen, doch de Bergerverdediging geeft niet thuis en de Bergenaren gaan tot enkele tegenaanvallen over, die echter ook niets opleveren. De Boys schijnen ervan doordrongen te zijn, dat er geducht aangepakt dient te worden en zij be stoken de Bergerveste. Er wordt echter te veel op links gespeeld, waardoor het leder, mede door den wind, nog al eens uit gaat. Bij een plotselingen open aanval op rechts, krijgt Brouwer het leder toegespeeld en een ver hard schot lost, dat juist binnen den paal doel treft. 1—0. Dit geeft de burgers moed en de Boys komen terug, doch ook thans wordt iets te veel op links gespeeld en blijft succes uit. De Bergenaren zitten ook niet stil en v. d. Horst moet enkele malen handelend optreden. Enkele wederzijdsche corners blijven ook al onbenut. Dan weer een open Boys-aanval van rechts en het is weer Brouwer, die met een geweldig hard schot, den bal via de keepers handen in het doel laat verdwijnen. 20. De Bergenaren geven echter den moed niet op en zetten enkele hef tige tegenaanvallen in. De Alkmaarsche ver dediging is echter in goeden vorm en succes blijft dan ook uit. Het succes komt opnieuw aan den anderen kant als de Bergerdoelman een voorzet van rechts tracht te onderschep pen. De back kopt het leder echter voor zijn handen weg en ziet dit vervolgens in eigen doel verdwijnen. 3O. Nog misten de Boys een strafschop en zonder verandering breekt de rust aan. Na rust stellen de Bergenaren alles in het werk om den achterstand te verkleinen en eenmaal hadden zij bijna succes. Reeds was de gevaarlijk ver uitgeloopen v. d. Horst ge passeerd, doch de linksback Slikker had zich inmiddels in het verlaten doel opgesteld en wist op keurige wijze het schot te keeren. Ook de Boys zitten niet stil, maar wat men ook probeert, zonder eenig resultaat. Onge veer een kwartier voor het einde wordt bij een doelworsteling de Berger-doelman door één van zijn spelers verwond en moet bet veld verlaten. Doelman Rampen verwerkt nog enkele keurige schoten, doch moet ten slotte zwichten. Een scherpe voorzet van Boots, schiet Kwadijk in en de eindsfané komt op 4—0 te staan. cha a tsen IJSBOND HOLLANDS NOORDER KWARTIER. De 48e jaarvergadering. In American-hotel te Amsterdam hield de Ijsbond Hollands Noorderkwartier Zaterdag zijn 48e jaarvergadering, die zeer druk be zocht was en waarvan we het volgende aan het Hbld ontleenen: De voorzitter, de heer A. J. Stikkel uit Alkmaar, herdacht in zijn openingsrede het verscheiden van hen, die in hun leven het bondswerk gesteund hadden. De notulen werden goedgekeurd, terwijl de mededeeling werd gedaan, dat samenwerking zal gezocht woren met een Radio-omroep om de ijsberichten, die voorheen uitsluitend in de dagbladen verschenen, bekend te maken. De heer C. L. Sarlet uit Haarlem bracht het jaarverslag uit, dat uit den aard der zaak in mineur gesteld was wegens het ontbreken van ijs in het afgeloopen bondsjaar. De bestuursverkiezing had tot gevolg, dat her- of gekozen werden de heeren C. L. F Sarlet (Haarlem) le secretaris; G. Cloeck (Alkmaar) 2e voorzitter (periodiek aftre dend) en de heeren D. Naastepad (Hoog- karspel); C. Kok (Twisk); S. Heringa (Stom- petoren); C. Rutsen (N. Niedorp); W. J. Kuijpers (Spaarndam); D. G. G. Margadant (Alkmaar), allen als districtsvoorzitter De voorzitter bracht woorden van dank aan den afgetreden bestuurders de heeren jhr. P. N. Quarles van Ufford (Heemstede); W. J. M. Burdorf (Haarlem) en F. C. F. D. v. d. Heuvel (Ursem), voor hun arbeid aan den Bond besteed. De heer G Cloeck hield vervolgens een in leiding over den Bondsdag met daaraan ge koppeld een voorstel om den Bondsdag voor de eerste maal te Alkmaar te houden. Deze bonsdag die vorig jaar reeds in beginsel ter sprake was gebracht, werd door den inleider

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9